מה קונים לילדה שקיבלה מחזור?

trilliane

Well-known member
מנהל
טמפונים בלי מוליך זה למתקדמות!

לצערי הרבה בנות ויתרו על טמפונים כי לא ידעו זאת, התחילו בלי מוליך ולא הצליחו...
למען האמת מוליך זה דבר נוח להפליא, יתרונם היחיד של נטולי המוליך הוא הקומפקטיות (ואפשר לומר שהם גם אקולוגיים יותר, אבל אני משתמשת במוליך מקרטון, אז נראה לי שזה פחות משמעותי).

trilliane

Well-known member
מנהל
ניסיתי את שניהם, לא חשתי הבדל באטימה

ואכן פלסטיק חלק יותר מקרטון, אבל ההבדל לא משמעותי; פעם פעם, כשרק התחלתי, הקרטון היה אכן גס יותר, אבל מאז החליקו אותו עוד ועוד ואין לי שום בעיה. לזרוק הכול לאסלה בלי לחפש פח זה כ"כ הרבה יותר נוח, אני לא מוותרת על היתרון הזה.

hag70

New member
ויש גם טמפונים רב פעמיים

מספוג ים ששוטפים ומנקים אחרי כל שימוש.

hag70

New member
איש אשכולות אני

יש הרבה דברים שאני יודע, ואתם עוד לא גיליתם

trilliane

Well-known member
מנהל
אני לא ממש מתחברת לרעיון, ואולי הייתי מנסה

בכ"ז אלמלא כבר יש לי "סטוק" של שלוש קופסאות טמפונים בארון שיחזיקו אצלי עוד זמן רב. פעם זה היה נגמר אצלי תוך חודשים ספורים, מאז שאני קבוע על גלולות הדימום המלאכותי הזה כ"כ חלש שאני משתמשת כל חודש בכמות שאני יכולה לספור על האצבעות (וסביר שאזדקק ליד אחת). בקיצור, אני מסודרת לשנים הקרובות...

trilliane

Well-known member
מנהל
גם אני, אבל לא *כל* פיסת נייר. אם היא מטונפת

ורטובה, מן הסתם לא. אני לא מכירה אף אחד שזורק למחזור ממחטות ומפיות משומשות, קרטונים להחזקת פיצה (לאחר השימוש) וכו'. מן הסתם גם למוליך זה לא רלוונטי... אבל מוליך קרטון נשטף באסלה ובהמשך מתפרק במים, בשעה שמוליך הפלסטיק מושלך לפח, לא ממוחזר ולא מתפרק.

אגב פיצה, קרטון גלי לא זורקים למחזור של אמניר, אין להם מה לעשות איתו; בעיקרון לעיריות יש פינוי נפרד לקרטונים גליים (ולרוב במוסדות או לחנויות יש גם מיכל נפרד לאיסוף קרטונים).

אצלנו

בגרמניה, כל דבר ממוחזר, כן, גם טישו וגם קרטון פיצה משומש.
לכל דבר יש פח יעודי (לי בבית יש ארבעה פחים) ובקושי שישית מהזבל הביתי נזרק לפח שאינו מיועד למיחזור (אני די בטוחה שאצל גרמנים אמיתיים הספר הזה נמוך יותר ).

3תיתי

New member
טוב, גרמנים אמיתיים היו ממש טובים במיחזור

ושימוש מחודש.

trilliane

Well-known member
מנהל
אין בעיה תברואתית עם שאריות ביולוגיות?

אני יודעת שלפחות בישראל יש עם זה בעיה, הבנתי שמבקשים למשל לא לזרוק לכלובים של הפלסטיק אריזות ריקות עם שאריות אוכל (זה פשוט יסריח וימשוך כל מיני חרקים, זוחלים וכו').

הייתי שמחה למחזר יותר מוצרים בחיי (זכוכית, למשל) אבל אנחנו קצת מפגרים בנושא המחזור בארץ.

kagome10

New member
נעים להכיר

הממחטה שלי מבד וככזו היא הולכת לכביסה, קרטונים של פיצה שאנשים אחרים משאירים ריקים ליד פח האשפה ברחוב אני זורקת למחזור קרטונים (אני לא אוכלת פיצה), וגם במפיות אני לא משתמשת.

מה רע בלזרוק קרטונים של פיצה?

trilliane

Well-known member
מנהל
היי kagome10

אין ממחטה מבד שתוכל לעמוד בתדירות קינוח האף שלי, בפרט שזה ממש לא הגייני...
כשכתבתי קרטונים של פיצה לא התכוונתי לאלה שאנשים משאירים ברחוב, ציינתי שהכוונה לקטנים האלה שמחזיקים איתם את הפיצה (ואז בסוף השימוש מן הסתם זורקים לפח ולא לסל המחזור, כי הם מלאים בשאריות גבינה ורוטב עגבניות).
קרטונים גדולים של פיצה הם קרטון גלי שצריך למחזר לחוד ולרוב האנשים אין כיום גישה למכל למחזור קרטונים כאלה.

kagome10

New member
גם אותם יצא לי לאסוף

ולא ראיתי שאריות, רק כתמי שמן.

בנוגע לממחטות אף - בהנחה שאתה משתמש בממחטה שלך מה לא היגייני? החיידקים שגם ככה יש לך בגוף?

ולמה לרוב האנשים אין גישה? אפילו בקצה העולם שמאלה, במפרשית, יש גישה לזה.

למעלה