לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'בוקר טוב- דאודורנט'
בוקר טוב- דאודורנט
<< ההודעה הנוכחית
10/05/2010 | 08:31
163
3132
אני לא כותבת פה אבל מציצה מידי פעם  ונהנית.
יש לי ילדה בת 10 ואני מתלבטת. לא יודעת אולי אני מיושנת אבל....
הילדה שלי רוקדת המון. בזמן האחרון היא מבקשת דאודורנט בטענה שהיא מזיעה.
מוזר לי... בתקופתי (ואני בת 40) לא התחילו עם דאודורנט בגיל הזה אלא בגיל 12 כשיש כבר שערות ומתחילה ההתפתחות ...    (ואין לה!)
היא גם רואה בחוג ריקוד בנות אחרות מתיזות דיאורדורנט ספריי. יש כאן גם שיקול רפואי .. בזמן האחרון מדברים הרבה שרוב הדיאודורנטים לא טובים כי יש בהם אלומיניום וזה מסרטן אז למה לתת לילדה בת 10?  ושאלת השאלות  : מה הייתם עושים???מה דעתכם?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה הייתי עושה'
מה הייתי עושה
10/05/2010 | 09:10
506
קודם כל, הייתי מסבירה לה שלהזיע זה בריא ושבדאודורנט יש חומרים מזיקים. אם זה לא היה מניח את דעתה, הייתי מציעה לה סודה לשתיה - כך מזיעים אבל לא מסריחים - ורק כשהיא רוקדת, לא כל הזמן. ואם גם זה לא היה מספיק - כי בטח יש פה גם עניין חברתי של להיות שייכת ולהרגיש גדולה - הייתי מחפשת לה איזשהו תכשיר צמחי ועדין.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הייתי קונה לה. יש דאודורנטים ללא אלומיניום.'
הייתי קונה לה. יש דאודורנטים ללא אלומיניום.
10/05/2010 | 09:14
755
לצפיה ב-'אני לא מבינה למה לא לתת לה, תחפשי משהוא '
אני לא מבינה למה לא לתת לה, תחפשי משהוא
10/05/2010 | 09:19
2
477
טבעי, יש אפילו את הדאודרנט אבן אם את ממש לא רוצה לתת לה דאודורנט רגיל.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-' ויש גם דיאודורנטים ללא חומרים מזיקים'
ויש גם דיאודורנטים ללא חומרים מזיקים
10/05/2010 | 09:27
410
לצפיה ב-'האבן מכיל פוסטיום אלום'
האבן מכיל פוסטיום אלום
12/05/2010 | 21:24
301
שזה בעצם כמו אלומיניום...

יש טבעיים אחרים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם הבנים שלי בני 8 ביקשו'
גם הבנים שלי בני 8 ביקשו
10/05/2010 | 10:09
10
524
הלכתי איתם לסופר פארם והתייעצתי עם הרוקחת. ביקשתי ממנה את הדאודורנט הכי עדין, ללא רעלים וללא אלומיניום. היא אמרה לי שהיא מתנגדת בתוקף לכל דאודורנט בגיל הזה ושיכנעה אותם שזה ממש לא בריא ולא כדאי. הם בחרו מדחום במקום
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'איזו רוקחת תמוהה ומוזרה'
איזו רוקחת תמוהה ומוזרה
10/05/2010 | 10:26
9
392
מי בכלל שואל אותה לדעתה על הגיל, בו צריך להשתמש בדאודורנט?
ומי בדיוק בדק מהם החומרים המזיקים מלבד אותו דוא"ל שרשרת ישן וחבוט?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני דווקא הערכתי את דעתה'
אני דווקא הערכתי את דעתה
10/05/2010 | 10:35
8
283
היא מכירה אותם מאז שנולדו (כלקוחות כבדים בסופר פארם, וכי הבת שלה היתה איתם במשפחתון לפני 6 שנים, לא מעבר לזה).
לא פעם אני פונה להתייעץ עם הרוקחים, הרי יכלתי סתם לבחור משהו מהמדף ובכל זאת בחרתי לפנות להתייעץ איתה (היא רוקחת אמיתית לא מוכרנית או מקדמת מכירות). אם היינו מתעקשים היא היתה עוזרת לנו, אבל היא הסבירה להם בדרכי נועם שפשוט אין צורך.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יש הבדל בין ידע בתרופות לבין אמונה'
יש הבדל בין ידע בתרופות לבין אמונה
10/05/2010 | 12:03
223
והרוקחת הזו שכחה את זה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את מדברת על י'?'
את מדברת על י'?
10/05/2010 | 13:35
6
187
לצפיה ב-'כן איזו ביצה'
כן איזו ביצה
10/05/2010 | 14:29
5
181
תגידי, לגבי מבחני המיצב, המורות/ההורים בכלל יידעו כמה קיבל כל ילד או שהציון שמתקבל הוא כיתתי בלבד?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי מיצב חיצוני'
לא יודעת לגבי מיצב חיצוני
10/05/2010 | 14:31
4
71
אבל בפנימי כמובן שהמורות יודעות, הן אלה שבודקות אותו. שנה שעברה כשעשינו מיצב פנימי, אאל"ט זה היה לפני יום הורים. אחריו ישבתי עם חלק מההורים כדי להסביר בדיוק על מה הילד צריך לעבוד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'המיצב של מחר הוא חיצוני לא?'
המיצב של מחר הוא חיצוני לא?
10/05/2010 | 14:34
3
21
לצפיה ב-'אצלנו בבי"ס כן'
אצלנו בבי"ס כן
10/05/2010 | 15:09
2
25
לצפיה ב-'אז במיצב הזה יודעים את התוצאה פר ילד?'
אז במיצב הזה יודעים את התוצאה פר ילד?
10/05/2010 | 15:21
1
31
לצפיה ב-'יש בחנויות טבע דאודורנטים לא מזיקים לילדה'
יש בחנויות טבע דאודורנטים לא מזיקים לילדה
10/05/2010 | 10:23
60
453
ולסביבה. לא זוכרת את שם החברה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'חומרים "טבעיים" הם כמובן לא מזיקים, נכון?'
חומרים "טבעיים" הם כמובן לא מזיקים, נכון?
10/05/2010 | 10:27
59
305
למשל ארס נחשים, רעל פטריוץ. אגב, גם אלומיניום ואף כספית הם מן הטבע.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כתבתי חומרים שלא מזיקים לסביבה ולילדה '
כתבתי חומרים שלא מזיקים לסביבה ולילדה
10/05/2010 | 10:33
3
181
לצפיה ב-'ומה מזיק בדאודורנט?'
ומה מזיק בדאודורנט?
10/05/2010 | 12:04
2
232
להפך, מישהו מסריח, ממש לא טוב לסביבה...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'דאודורנט יכול להזיק, תלוי מה יש בו. '
דאודורנט יכול להזיק, תלוי מה יש בו.
10/05/2010 | 13:52
163
שימי לב למה שכתבתי לך למטה.
דאודורנט הוא תכונה ולמוצרים התעשייתיים אין קשר לתכונה זו מלבד השם. בהחלט יכול להזיק.
ישנן חברות שמייצרות דאודורנטים שפועלים על בסיס התכונה והם עושים עבודה מצויינת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תיתי.... לא חייבים בכח. '
תיתי.... לא חייבים בכח.
10/05/2010 | 12:18
41
81
לצפיה ב-'תראי, לפני כמה שנים הועברו שני מיילים.'
תראי, לפני כמה שנים הועברו שני מיילים.
10/05/2010 | 12:36
40
205
אחד טען שדאודורנט עושה סרטן שד והשני ששמפו זה מסרטן. (לא בטוחה שציינו איזה סוג סרטן). אף אחד לא הביא כל אסמכתא לטענות אלה (כולל טענה נוספת שהועלתה, שהאלומיניום בדאודורנט עושה אלצהיימר). גם לזה אין כל הוכחה. לעומת זאת, קיום סירחון של זיעה, הוא עובדה שאין עליה עוררין. וזה די מגעיל. וגם יוצר בעיות נפשיות, בהן אסור לטפל בתרופות, כי כך אמרו הסיינטולוגים.

אני נתקלת שוב ושוב שבאנשים שחושבים, שמוצר "טבעי" הוא טוב ממוצר אחר, אך גם לכך אין כל סימוכין. למוכרים בחנויות טבע אין יותר ידע ממוכר בפרפומריה, בדרך כלל. אין גיל שמתחתיו אסור להשתמש בדאודורנט. בקיצור, אף פעם לא הצלחתי להוציא מובאה מהטוענים הלהוטים, מדוע סביר להם להסתמך על אותו מייל עלום.

גם אף פעם לא הבנתי, מדוע כמוסה של צמחים, טבעית יותר מכמוסה אחרת, מלבד חוסר שליטה על החומר הפעיל. גם בדקתי טוב טוב, ולא מצאתי כמוסות שגדלות בטבע. הן עוברות תהליכים, ככל מוצר וטבעיות בהתאם.

מעולם לא הבנתי, מדוע מישהו מעז להשתמש באיזה חומר, שרקח מישהו בפיילה של הכביסה, בחצר הבית, ועוד חושב שזה בריא יותר או טוב יותר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לגמרי מסכימה איתך כאן'
לגמרי מסכימה איתך כאן
10/05/2010 | 12:50
3
87
מטריף אותי שהורים מתנגדין לריטלין - שזו תרופה שעברה אינסוף בדיקות, ניסויים קליניים, אישורים של אינספור מדינות ומחקרים ארוכי טווח. ומעדיפים לתת לילדים שלהם "תרופות טבעיות" שמעולם לא ניבדקו, לא אושרו ע"י גורמי פיקוח ולא נערכו עליהם כל מחקרים.
נשגב מבינתי...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה בכלל עצוב'
זה בכלל עצוב
10/05/2010 | 13:09
2
83
כי הטענה היא, שריטלין הוא "סם" כי הוא משפיע על המח. אם התרופה הטבעית עוזרת, הרי גם היא משפיעה על המוח, והרי היא סם בדיוק אותו דבר. טוענים לסכנה מתופעות לוואי. אין תרופה ללא תופעות לוואי. מה שפועל, גם עושה תופעות לוואי. מה שלא פועל, מי רוצה?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'באמת עצוב'
באמת עצוב
10/05/2010 | 13:12
28
לצפיה ב-'וגם אני מסכימה. מעולם לא הבנתי את מילות '
וגם אני מסכימה. מעולם לא הבנתי את מילות
10/05/2010 | 13:32
48
הקסם "חומר טבעי"...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אבל הבחורה ציינה במפורש שהיא הפנתה לחנויות טב'
אבל הבחורה ציינה במפורש שהיא הפנתה לחנויות טב
10/05/2010 | 13:20
7
79
טבע .
גם היבסקוס זה טבעי, ותשתי את זה ותמותי, אז מה?
חברתי חלתה בסרטן ואסרו עליה להשתמש בדאודרונט רגיל, אז היא פנתה לחפש משהוא טבעי, זה לא אומר שזה לא טוב. אולי אין את אותו אפקט, מצד שני אם האמא תהיה יותר רגועה וזה לא רעל, אז בסדר. זו הבחירה שלה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מפני שהחברות הללו מוכרות בחנויות טבע.'
מפני שהחברות הללו מוכרות בחנויות טבע.
10/05/2010 | 15:14
6
54
הייתי מפנה אותה לסופרפארם, אם המוצר היה נמכר שם.
למיטב ידיעתי בחנויות טבע, עדן מרקט וסופרפארם, המוכרים הם נטורופתים או הרבליסטים. אפשר לסמוך עליהם, הם למדו 4 שנים את העבודה שלהם (כולל רפואה מערבית) ומבינים לא פחות מרופא שיניים...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ררופא שיניים אינו מוכר תרופות'
ררופא שיניים אינו מוכר תרופות
10/05/2010 | 15:21
5
26
ולכן אין לי שום אינטרס להמליץ על דאודורנט זה או אחר. לא כך אותם מוכרים שציינת. מה יגידו? שזה חרטא, ותקני ברבע מחיר דאודורנט פושט בסופר הרגיל? איפה העמלה שלהם? שנית, לצערי, לימודי ההרבליסטים והנטורופתים, אינם מוסדרים, ואת לא יכולה לדעת את איכות הידע שרכשו. שלישית, גם ידע כזה, צריך שילווה במחקר כלשהו. האם יש איזשהו מחקר כזה בקשר לדאודורנט?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הלימודים אינם מוסדרים בגלל פוליטיקה נטו.'
הלימודים אינם מוסדרים בגלל פוליטיקה נטו.
10/05/2010 | 16:11
4
22
הלימודים מאוד מאוד מסודרים, רציניים ומעמיקים. גם לימודי הרפואה וגם לימודי התזונה וצמחי המרפא. בארץ יש ועדה שבוחנת את הנושא שמסכימה שהחומר הנלמד רציני ומעמיק, הויכוח הוא על המסגרת. בחו"ל לומדים בבתי ספר לרפואה והועדה בוחנת אם ללמוד כמו בחו"ל או בבתי הספר של הקופות שמשולבות עם האוניברסיטאות (כל קופה גדולה חברה לאוניברסיטה והקימה בית ספר משלה).

לגבי דאודורנט, יש ידע מוסמך לגבי שמנים ארומתרפיים עם תכונות של דאודורנט. למיטב ידיעתי אין איזשהו תקן ולכן הוא נחשב למוצר קוסמטי וכל אחד יכול לייצר ולמכור. דווקא החברות הגדולות מנצלות זאת כדי למכור לך מוצר סינטטי לחלוטין ולא בריא.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'למוצרים קוסמטיים יש תקן מאד מתירני'
למוצרים קוסמטיים יש תקן מאד מתירני
10/05/2010 | 16:43
3
33
מה בחומרים הסינטטיים אינו בריא ועל סמך מה? אני שואלת ברצינות. לא מתוך רצון להתנגח. מי בדק את השפעת החומר הנראה לך כה לא בריא על אנשים, ואיזה מחקר סביר יש על כך. (גם מחקר סטטיסטי קביל בעיני). ואיזה מחקר נעשה על השפעת השמנים הארומתרפיים? כי אם הם משפיעים, הם עלולים להזיק. אין משהו שיש לו פעולה והיא רק מיטיבה. אין.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'עניתי לך למטה.'
עניתי לך למטה.
10/05/2010 | 17:10
2
19
לגבי דאודורנטים תעשייתיים, קראתי בזמנו חומר על הנושא ברשת. יש המון חומר אמין ברשת. אח"כ בדקתי את הרכב החומרים על דאודואנט הבית שלי. החלטתי לוותר על שירותיו
שמנים ארומתרפיים נחשבים לחומרים פעילים עוצמתיים ונחקרים באופן רציני כל הזמן. בטח שצריך להזהר, אפילו מאוד. ישנם שמנים בעלי השפעות קוסמטיות שלומדים להשתמש בהם לצרכי מרקחת ביתית. לומדים זאת בסדנאות. בכל מקרה אני תמיד בודקת איזה שמנים הכניסו פנימה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אם יצא לך להראות לי מראה מקום אמין,'
אם יצא לך להראות לי מראה מקום אמין,
10/05/2010 | 17:15
1
19
לצפיה ב-'בשמחה. '
בשמחה.
10/05/2010 | 17:22
21
לצפיה ב-'3תיתי, יש לך סימוכין לקביעה'
3תיתי, יש לך סימוכין לקביעה
17
53
שסירחון של זעה יוצר בעיות נפשיות? כי אני לא נתקלתי במחקר כזה.
המיילים שהועברו לפני כמה שנים היו שקריים, זה ידוע, ושרתו אינטרסים ידועים של חברות ששיווקו דאודורנטים בלי אנטי-פרספירנטים ושמפו בלי SLS. גם בדאודורנט וגם בשמפו יש הרבה מרכיבים. לא קשור בכלל ל"טבעי" או "לא טבעי". טבעי להזיע, וזה גם בריא ורצוי.
למה מה שרקח מישהו בפיילה בחצר נראה לך יותר מסוכן ממשהו שחברה בינלאומית עם הרבה כסף ויחס בעייתי לסוגיות מוסריות רקחה בפיילה גדולה מאד במפעל?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כי החברות הגדולות'
כי החברות הגדולות
10/05/2010 | 14:32
12
43
עוברות המון המון המון תהליכים של בקרה ואישורים ורישומים. זה תהליך מורכב שלוקח שנים ועולה המון כסף לחברות התרופות
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ואת מאמינה להם? איזו תמימות!'
ואת מאמינה להם? איזו תמימות!
10/05/2010 | 15:15
8
25
לצפיה ב-'אני מאמינה לגופים המבקרים'
אני מאמינה לגופים המבקרים
10/05/2010 | 15:27
6
23
כי יש לי מעט ידע על עולם התרופות ואני יודעת כמה שלבי ניסויים והוכחות צריך לעבור לפני שתרופה יוצאת לשוק.
לעומת זאת "המוכרים הם נטורופתים או הרבליסטים. אפשר לסמוך עליהם, הם למדו 4 שנים את העבודה שלהם (כולל רפואה מערבית)"
זו לא תמימות אלא... איך להגיד בעדינות....
לא מוצאת מלה עדינה מספיק.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מעניין, דאודורנט הוא תרופה?'
מעניין, דאודורנט הוא תרופה?
10/05/2010 | 15:38
5
32
את יודעת שהחברות השונות עובדות על בסיס אחר של דאודורנט ולא בטוח שיש תקן רפואי לכך? רק כשיש חשיפה תקשורתית על חומרים מסוכנים במשהו הם מואילים להוציא אותו ומפרסמים שהמוצר שלהם נטול XXX אז על אלה את סומכת?

מדוע את מזלזלת בלימודים של רפואה משלימה. מיטב הקופות נותנות את השירותים הללו ומפקחות על בתי הספר. (מכבי טבע מקבלת אל שירותיה רק בוגרים מצטיינים של בית-ספר מירב לדוגמה) מדובר בחומר רציני ביותר שלא היה מבייש סטודנט לרפואה/תזונה קלינית ועוד. להיפך, יש להם בנוסך לכך גם ידע והבנה נוספים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'דיאודורנט הוא לא תרופה'
דיאודורנט הוא לא תרופה
10/05/2010 | 15:56
4
29
בחלק מהתשובות שלי הרחבתי את הדיון לתרופות, לדוגמה לריטלין אל מול תכשירים טבעיים.
אני לא מזלזלת באופן גורף בלימודי רפואה משלימה, אבל להשוות אותם ללימודי רפואה או תזונה קלינית או אפילו רוקחות נשמע לי מוגזם.
רופאים תזונאים ורוקחים עוברים מבחני הסמכה חיצוניים ממשלתיים ולא רק הסמכה של אותו גוף שמעניק להם את התעודה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בכלל לא מוגזם, הלימודים מאוד רציניים.'
בכלל לא מוגזם, הלימודים מאוד רציניים.
10/05/2010 | 16:17
3
16
הם פשוט מתמקדים במה שרלוונטי ולא תמיד צריך להקיף את כל החומר. גם תזונאית קלינת למדה רפואה מערבית ברמה של נטורופתית ולא יותר (אני אומרת מתוך ידע מדוייק). נטורופתים עוברים סטאז' בקופות החולים בנוסף לקליניקה בבתי הספר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'העניין הוא, שחדשות לבקרים מוצאים שחומר מסויים'
העניין הוא, שחדשות לבקרים מוצאים שחומר מסויים
11/05/2010 | 19:23
2
11
חשוד כמסרטן או כבעל תכונה שלילית אחרת. את זה לא בהכרח לומדים בלימודי נטורופתיה, או בלימודי רפואה מערבית.
אני מעדיפה פשוט להסתכל ברשימת הרכיבים של המוצר, ולהחליט על-פיה אם יש רכיבים שאני לא מעוניינת בנוכחותם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תסכימי אתי שמי שלמד יש לו יותר כלים לדעת '
תסכימי אתי שמי שלמד יש לו יותר כלים לדעת
12/05/2010 | 08:29
1
9
ולהבין. בעיקרון את צודקת, אני סומכת בעיקר על עצמי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'היום כשהמידע כ"כ נגיש, כל מי שיודע לקרוא יכול'
היום כשהמידע כ"כ נגיש, כל מי שיודע לקרוא יכול
12/05/2010 | 09:48
14
"להתמחות" במה שהוא רוצה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני סומכת על התקן האירופאי'
אני סומכת על התקן האירופאי
12/05/2010 | 12:28
38
לא על משרד הבריאות הישראלי ולכן מעדיפה מוצר של חברה גדולה לא ישראלית שבדקה את המוצרים שלה ועומדת בתקנים האירופאיים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נכון שהתהליך ארוך, אבל אני יכולה לחשוב על כמה'
נכון שהתהליך ארוך, אבל אני יכולה לחשוב על כמה
11/05/2010 | 19:10
2
16
מקרים שהתרופות שאושרו התגלו כמועילות בתחום אחד וקטלניות בתחום אחר. זה שמדובר בתאגידים גדולים לא עושה את המוצר ל"כשר" יותר.
גם חברה גדולה יכולה להכניס סיליקון לחלב שלה, או מי שטיפה לשוקו שלה וכו'.
לא כל מה שטבעי הוא בהכרח טוב, אבל יש מקרים שעדיף להשתמש במוצרים המכונים טבעיים. לא כל הדברים הם חד-משמעיים, יש מי שהספק מעורר בו צורך להשתמש בתחליף שנראה לו בריא יותר, ויש מי שלא, ויש מי שבעיניו אין כל ספק שהמוצר התעשייתי הרגיל בריא באותה מידה. אין אמת אחת ואיש הישר בעיניו יעשה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מה שכתבת'
מסכימה עם כל מה שכתבת
11/05/2010 | 20:44
1
14
ובוודאי שגם עם תרופות, למרות בדיקות מקיפות, נגרמו גם תקלות נוראיות ואסונות גדולים. וגם אני לא פעם לקחתי ואני בטוחה שעזרו תרופות טבעיות נגד שפעת. אני ממש לא מתנגדת לרפואה טבעית ומצטערת אם נשמע כך. אני מתנגדת רק לגישה שמתנגדת לתרופות קונבנציונליות ופונות אך ורק לתכשירים טבעיים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני מתייחסת לשני ה"זנים" ב"כבדהו וחשדהו"'
אני מתייחסת לשני ה"זנים" ב"כבדהו וחשדהו"
11/05/2010 | 23:38
14
לצפיה ב-'ילד מסריח'
ילד מסריח
10/05/2010 | 15:06
3
111
עלול להיות מושא לצחוק ולבידוד. גם המורים נרתעים מלהתקרב אליו.כל זה עלול לגרום לדיכאון, ו/או תחושת חוסר ביטחון. אושר גדול, הסירחון, קרוב לודאי לא יביא. אולי ידחה (גם) יתושים? מי יודע? את צריכה מחקר לשם כך?

טבעי להזיע, אבל יש מקומות, בהן לזיעה יש ריח מיוחד. גם טיבעי לעשות קקי. וגם זה נתפס חברתית כארומה לא משהו. מה לעשות, רבים מאיתנו אינם מחבבים ריח גוף של מתבגר (או מבוגר) אה-לה- נטוראל. לכן יש דאודורנטים.

מי שרקח בפיילה בחצר, עשוי לא לכתוב מהם המרכיבים המדוייקים של המוצר, מקור המרכיבים אינו ידוע, הפיקוח פחות (לא שיש מי יודע מה פיקוח על קוסמטיקה באשר היא).
לא יודעת לגבי היחס המפוקפק מבחינה מוסרית. אם את מתכוונת לניסויים בבעלי חיים, כמעט אף חברת קוסמטיקה לא עושה ניסויים כאלה. הם פשוט מסתמכים על ניסויים שעשו חברות התרופות, כך ש"לא נוסה על בעלי חיים" אין לו כל בסיס. דוקא את זה, כצמחונית, בררתי. זה מאד עצוב.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יש חברות קוסמטיקה שעושות ניסויים על בע"ח '
יש חברות קוסמטיקה שעושות ניסויים על בע"ח
11/05/2010 | 19:30
2
26
כצמחונית גם לי חשוב העניין.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני נמנעת, אבל גם אלה שלכאורה לא עושות'
אני נמנעת, אבל גם אלה שלכאורה לא עושות
11/05/2010 | 19:45
1
23
פשוט מסתמכות על מישהו אחר שכבר ניסה. זה מדכא.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כן, זה נכון, אבל את הנעשה אין להשיב '
כן, זה נכון, אבל את הנעשה אין להשיב
11/05/2010 | 19:48
29
לצפיה ב-'אין לי מושג במה מדובר.'
אין לי מושג במה מדובר.
10/05/2010 | 13:48
8
27
ישנה חברה שמייצרת מוצרי טואלטיקה מצויינים ללא חומרים מזיקים למשתמש ואני מתכוונת לחומרים שאמורים להפוך את המוצא לאטרקטיבי אבל לא בריא לנו (חומרי הקצפה, ריח וצבע). אני חושבת שהייתי ברורה.

אגב, דאודורנט הוא תכונה ולא רק מוצר ושימוש בחומרים שיש להם תכונה של דאודורנט (בד"כ טבעיים) עדיפים על פני תוצר מעבדה עם חומרים שעובדים אחרת וחודרים למערכת הדם שלך. זו בעיקר הסיבה להגביל בגיל את השימוש בדאודורנט (ילדים רגישים יותר לחומרים הללו).

רוצה לנהל דיון על מוצרים טבעיים?- בבקשה. מסכימה אתך שבטבע ישנם המון חומרים שמסוכנים לנו. צמחי מרפא עלולים להזיק כמו תרופה וצריך מרשם רופא/הרבליסט בדיוק כמו בכל תרופה רגילה.

לגבי הפיילה בחצר- תלוי מה רוקחים בה. אם מדובר בסבון או בקרם פנים ארומתרפי, זה נחמד וכולם עובדים עפ"י אותם כללים (זה לא מזיק). אם מדובר בצמחי מרפא, הייתי נזהרת.
מניסיוני, רוב הרוקחים בפיילות, עברו סדנאות בארומתרפיה ומדובר בשימוש בשמנים שנחקרו היטב ואין בשימוש בהם נזק.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני ממש לא בטוחה שאין בשמנים אתריים נזק'
אני ממש לא בטוחה שאין בשמנים אתריים נזק
10/05/2010 | 15:15
7
25
יש בהם תועלת? הם משפיעים? אם כך יש פוטנציאל לנזק. אם יש שמן אתרי שעוזר נגד פיטריות, הרי הוא מסוגל להרוג יצור חי. איך לא יכול להיות בו נזק פוטנציאלי?

לא רואה את ההבדל בין רקיחת סבון לרקיחת צמח מרפא. מדוע בחלטת שחמרי הקצפה וכו' הם מסוכנים? (שוב המייל ההוא?)
איזה חומרים חודרים לדם מהדאודורנט? מהי השפעתם? האם יש איזה סימוכין לטענותיך?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שוב, לא מכירה את המייל ההוא.'
שוב, לא מכירה את המייל ההוא.
10/05/2010 | 16:28
14
בית השחי הוא מקום רגיש, חומרים חודרים משם למערכת הדם די בקלות. בדאודורנטים של החברות הגדולות משתמשים בחומרים סינטטים שאני לא רוצה שיסתובבו בגוף שלי. בזמנו קרתי חומר מתוך התעניינות אישית, יש ברשת.

שמנים ארומתרפיים הם חומרים פעילים רבי עוצמה. בטח שהם משפיעים ועלולים להזיק. התכוונתי למרקחות שרוקחים לאחר סדנאות קוסמטיקה טבעית וכו' שם משתמשים בשמנים שמתאימים לקוסמטיקה בלבד. בכל מקרה לא הייתי קונה מוצר שלא כתוב עליו בדיוק מה הוא מכיל.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לגבי SLS, הוא אכן פותח נקבוביות ומאפשר מעבר'
לגבי SLS, הוא אכן פותח נקבוביות ומאפשר מעבר
11/05/2010 | 19:35
5
58
חומרים דרך העור. זה בדוק ומצד שני הוא מאושר ע"י ה- FDA גם עבור השימוש הזה של מגביר חדירות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'והוא מסרטן?'
והוא מסרטן?
3
15
יש מחקר כלשהו רציני על העניין? כי אם כן, איך הוא מאושר לשימוש? מחקר ארוך טווח, רחב משתתפים, ע"י גוף לא תלוי, שפורסם בעיתון מדעי מכובד? (אני יודעת שססטיסטיקה עוזרת להטות כל תוצאה לכיוון הרצוי לחוקר. יודעת)
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא בטוחה, לכן משתדלת להימנע. כיום זה גם לא '
לא בטוחה, לכן משתדלת להימנע. כיום זה גם לא
11/05/2010 | 19:50
17
כ"כ קשה או כ"כ יקר להימנע. ברגע שיש תחרות, גם המחירים יורדים בהתאם. כבר לא צריך לחפש איזו באבא שתרקח במיוחד, אפשר למצוא גם בסופרפארם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם אני לא לוקחת צ'אנס ונמנעת מ-SLS'
גם אני לא לוקחת צ'אנס ונמנעת מ-SLS
12/05/2010 | 08:26
1
23
זה כמו הויכוחים על הסלולארי.
אני לא זקוקה לגושפנקה שהוא מסרטן.
לא לוקחת סיכון ונמנעת במידת האפשר ממה שנראה לי כמזיק.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אישור של ה-FDA ממש ממש לא אומר כלום.'
אישור של ה-FDA ממש ממש לא אומר כלום.
12/05/2010 | 07:22
15
הם הרי אישרו את האספרטיים הנוראי ומאז אין להם שמץ מהימנות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'צודקת!'
צודקת!
11/05/2010 | 05:52
10
לצפיה ב-'ומה דעתך על גראס/גראס רפואי?'
ומה דעתך על גראס/גראס רפואי?
12/05/2010 | 20:31
12
23
גם חמצן הוא טבעי ויש כאלו שיגידו לך שזה לא בריא לנשום אותו [זיהום אויר וכאלה] אז מה תעשי? כנל לגבי סיגריותוכן, הכל סביבך זה קרינה - סלולרי, אנטנות, מקרוגל ואפילו מכונת הצילום סטטוס אצלך במרפאת השיניים. מכירה מישהו ששומר על רמה אפילו סמלית של בריאות?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא הבנתי את השאלה'
לא הבנתי את השאלה
12/05/2010 | 20:40
11
13
איך היא קשורה אלי. מה דעתי על גראס (כדאודורנט?)? לא יודעת אני לא השתמשתי מעולם. גראס רפואי? לפי מה שקראתי, דעתי טובה מאד. עוזר מאד לסובלים מכאב כרוני.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני אומרת שהדעות חלוקות'
אני אומרת שהדעות חלוקות
12/05/2010 | 21:03
10
12
ולמרות שידוע שיש דברים מזיקים, עדיין משתמשים בהם לפעמים כי באמת אין בררה כמו חמצן
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'חמצן מזיק? בחיי שלא הבנתי. '
חמצן מזיק? בחיי שלא הבנתי.
12/05/2010 | 22:37
9
14
הדעות חלוקות על גראס רפואי? בקיצור, אם תסבירי לי לאט, אולי אבין מהר...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כל אחד צריך חמצן, יש?'
כל אחד צריך חמצן, יש?
13/05/2010 | 08:49
8
12
כדי להשיג חמצן נושמים אויר, יש? האויר מזוהם, עד כאן? מה תעשי? תתחברי לבלון חמצן?
בנוסף, גראס נמצא מחוץ לחוק גם בישראל, גם גראס רפואי לא מקובל לתת. אני מכירה רק אחד בארץ שיש לו גראס במרשם ואני מכירה מספיק אנשים גוססים וזאת למרות ההמלצות הרפואיות על גראס רפואי.
כנל לגבי קרינה סלולרית, ממיקרוגל,סיגריות וכדומה. יש כל כך הרבה דברים מזיקים אבל לא עושים הרבה, אם בכלל, כדי למצוא תחליף בריא. כמה מכם עברו לטוסטר אובן?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'סורי, עדיין לא הבנתי מה את רוצה ממני'
סורי, עדיין לא הבנתי מה את רוצה ממני
13/05/2010 | 13:18
7
12
ולמה שאעבור לטוסטר אובן?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'וואו, אנחנו כל כך קרובות'
וואו, אנחנו כל כך קרובות
13/05/2010 | 18:45
6
13
למה לעבור לטוסטר אובן? כי מקרוגל מקרין. לא אכפת לך מרעות חולות ומזיקות כמו קרינה סלולרית וקרינה ממכונות רנטגן? קטונטי. אם כך, למה לא להתחיל מדאודורנט שמכיל אלומיניום בגיל 10?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את פשוט טועה בכתובת'
את פשוט טועה בכתובת
13/05/2010 | 19:08
5
18
לי אין בעיה עם דאודורנט שמכיל אלומיניום. אני מקפידה לקנות רק אנטי פרספירנט. המיקרוגל שלי עבר בדיקה ואינו מקרין. קרינה סלולארית דוקא איכפתית לי, כי אני מרגישה אותה, ויודעת לאתר גם אנטנות נסתרות. ומכונות רנטגן? למה הן צריכות להפריע לי בדיוק?
אגב, גם מסך המחשב מקרין. ובכל זאת את באינטרנט...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'איך את מרגישה קרינה סלולארית??'
איך את מרגישה קרינה סלולארית??
13/05/2010 | 23:22
4
18
לצפיה ב-'לא יודעת. אנשים אומרים שזה לא יכול להיות'
לא יודעת. אנשים אומרים שזה לא יכול להיות
14/05/2010 | 07:23
3
15
אבל אני מצליחה לאתר אנטנות. מרגישים כמו אחרי הרבה זמן שיחה בסלולרי, שהמח מתבשל? אני גם מרגישה את הכיוון. אין לי שום הסבר. לפחות ככה יש שימוש למוחי המיובש.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'באמת נשמע מוזר, אבל הכל יכול להיות'
באמת נשמע מוזר, אבל הכל יכול להיות
15/05/2010 | 09:48
2
13
אולי על-פיך עוד יפתחו איזה גלאי וימכרו אותו בשיווק טלפוני אגרסיבי לכל בית ישראל לפחות תתעשרי מזה, יש הרבה באבות שהתחילו ככה
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני אהיה הרב אלקטרו מגנט?'
אני אהיה הרב אלקטרו מגנט?
15/05/2010 | 09:53
1
15
לצפיה ב-'אחלה שם, מוכר בטוח תשמעי לי, את מסודרת!'
אחלה שם, מוכר בטוח תשמעי לי, את מסודרת!
15/05/2010 | 10:21
10
לצפיה ב-'רחמנות על המורים (ועל התלמידים)'
רחמנות על המורים (ועל התלמידים)
10/05/2010 | 12:11
19
82
את בלוטות הזיעה שלה זה כנראה לא מעניין בת כמה היא ובאיזה גיל אנחנו התחלנו לשים דיאודורנט...
אני בעד לשים ברגע שהריח חזק ו"מרחיק".
אם פוחדים מהאלומיניום (לא בטוחה שלא מדובר באגדה אורבנית), יש תכשירים ללא אלומיניום.

תמיד אני תוהה איך המורים מתמודדים עם שלל הריחות בכיתתם. ביסודי זה הזיעה, ואח"כ זה כל הבשמים החזקים שהבנות והבנים משפריצים על עצמם .
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הבנים שלי התחילו '
הבנים שלי התחילו
10/05/2010 | 12:34
104
למרוח/להתיז ביחד בן ה-9 ובן ה-12,המורים אמרו שהגיע הזמן (דווקא אצל בן ה-9) , הם גם הרגישו את זה לבד, אז לקחתי אותם לסופרפארם והם בחרו מה שמצא חן בעיניהם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'קשה. קשה מאד. בעיקר בכתות הגבוהות'
קשה. קשה מאד. בעיקר בכתות הגבוהות
10/05/2010 | 13:36
16
55
לצפיה ב-'זה חלק מהסיכון המקצועי '
זה חלק מהסיכון המקצועי
10/05/2010 | 16:13
2
27
לצפיה ב-''
11/05/2010 | 05:00
1
11
לא, ילד מרים כסא וזורק על ילד אחר -זה סיכון מקצועי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כשהוא זורק על המורה, זו בטוח תוספת סיכון '
כשהוא זורק על המורה, זו בטוח תוספת סיכון
11/05/2010 | 19:37
15
לצפיה ב-'הכיתות הגבוהות של היסודי?'
הכיתות הגבוהות של היסודי?
10/05/2010 | 16:46
3
29
לצפיה ב-'את מריחה גם בכתות הנמוכות יותר '
את מריחה גם בכתות הנמוכות יותר
11/05/2010 | 05:01
2
44
לצפיה ב-'כן. אני מריחה.'
כן. אני מריחה.
11/05/2010 | 07:08
1
35
לצפיה ב-'ודאי, כתבתי שאני מריחה'
ודאי, כתבתי שאני מריחה
11/05/2010 | 14:25
28
לצפיה ב-'ואי אפשר לומר משהו?'
ואי אפשר לומר משהו?
11/05/2010 | 05:09
8
57
אני יודעת שכשאמא שלי חינכה ז-ח (לפני היות החטיבות) היא היתה מתחילה את השנה ב"שיחה":
ביום שיש התעמלות מביאים חולצה נוספת ומחליפים
יש דבר כזה שנקרא דיאודורנט - תשתמשו בו
וכו'.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני מאמינה שהמורות אומרות'
אני מאמינה שהמורות אומרות
11/05/2010 | 06:28
33
לצפיה ב-'המחנכת של הבת בכיתה ד' עשתה שיחה כזאת'
המחנכת של הבת בכיתה ד' עשתה שיחה כזאת
11/05/2010 | 19:39
6
78
במקרה הבת שלי לא צריכה עדיין, אבל הייתי מצפה שזה לא יגיע מהמורה, אלא שההורים ישימו לב בעצמם וידאגו למגר את המפגע
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לפעמים הורים לא מריחים את הילדים'
לפעמים הורים לא מריחים את הילדים
44
כמו זר. זה לא אמין.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ההורים רואים את הילדים בבוקר, כשהם רעננים'
ההורים רואים את הילדים בבוקר, כשהם רעננים
12/05/2010 | 07:51
4
31
ולא תמיד מיד אחרי בית הספר. הם גם לא רואים אותם מיד אחרי שיעורי התעמלות או הפסקה שבה שיחקו כדורגל.
וחוץ מזה, אין ריחו של ילד אחד כריחם של 20.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כשילד מתחיל להסריח, הוא מסריח כמו מבוגר'
כשילד מתחיל להסריח, הוא מסריח כמו מבוגר
12/05/2010 | 09:54
3
54
גם אם רואים אותו כמה שעות אחרי שיעור ספורט, הריח לא מתפוגג.
ובקיץ גם לא צריך שיעור ספורט בשביל להריח את הניחוח.
את ניחוחם של הבנים אחרי שיעור ספורט, אני לא בטוחה שדיאודורנט יעצור, מכיוון שההזעה אז אינה רק בבתי השחי
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז תני להם את הפטנט שנתתי לבני'
אז תני להם את הפטנט שנתתי לבני
12/05/2010 | 15:29
2
101
כשיצא לאימוני שדה, בהן לא היתה אפשרות להתקלח. מגבונים לחים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אבל אין לי בנים, אז אני מסודרת '
אבל אין לי בנים, אז אני מסודרת
12/05/2010 | 22:10
18
ההתרשמות שלי היא רק מזכרונותיי העתיקים כתלמידה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני זוכרת מורה שלימדה אותי בכיתה ו''
אני זוכרת מורה שלימדה אותי בכיתה ו'
12/05/2010 | 22:09
96
שהתלוננה באופן קבוע על כך שהשיעור במקצוע שלה שובץ במערכת דווקא אחרי שיעור ספורט, שכל הכיתה מזיעים ומסריחים... ודווקא רוב הבנות בכיתה שלי (ואני בינהן) התחלנו להשתמש בדאו' פחות או יותר בגילאי 10-11, זה ממש לא גיל מוקדם במיוחד לא אצל בנות שמתפתחות קודם, והיום זה מוקדם יותר מאשר פעם.

פותחת השרשור הנחמדה הזכירה לי מישהי נחמדה אחרת שנתקלתי בה כשעבדתי כדיילת מכירות של חברת הגיינה נשית: היא באה לקנות מגיני תחתון לבקשתה של בתה בת ה-12, התוודתה בפני שלה מעולם לא היה צורך בכך ושמוזר לה שלבת יש צורך בכך כי "גיל 12 זה לא נורא מוקדם?" עד כמה שידוע לי, כאשה מבינה וכמי שעבדה בתחום בנוסף, לא רק שזה לא מוקדם, יהיו מי שיגידו שזה מאוחר (עד כמה שידוע לי רוב הבנות מקבלות מחזור בערך בגיל הזה ואפילו קודם).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הי, אם החלטת לאפשר לה להשתמש בדאודורנט'
הי, אם החלטת לאפשר לה להשתמש בדאודורנט
10/05/2010 | 12:36
6
156
ממליצה על דאודורנט של חברת חלבלין שהוא רול און נטול אלומיניום ואלכוהול, יש במספר ריחות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה הוא מכיל?'
מה הוא מכיל?
10/05/2010 | 13:10
43
לצפיה ב-'שמעתי שחלאבין עובד על מניעת הפרשה מבלוטות '
שמעתי שחלאבין עובד על מניעת הפרשה מבלוטות
10/05/2010 | 13:57
4
114
הזיעה. נשמע לי ממש לא מומלץ ובטח שלא לילדים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הלואי שהיה עוזר. דוקא ניסיתי אותו. '
הלואי שהיה עוזר. דוקא ניסיתי אותו.
10/05/2010 | 15:17
2
78
לא עבד אצלי. לעומת זאת, דאודורנט של ד"ר פישר, דוקא כן.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אצלי דווקא עבד מצויין'
אצלי דווקא עבד מצויין
10/05/2010 | 16:13
1
75
עד שהם שינו את המרקם, ועתה הוא כנראה סותם את הנקבוביות (כך נראה לי. אולי הסיבה אחרת) וגורם לדלקות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם לי זה עשה אותו דבר.'
גם לי זה עשה אותו דבר.
10/05/2010 | 16:54
46
לצפיה ב-'מדובר בדאודורנט רול און רגיל'
מדובר בדאודורנט רול און רגיל
12/05/2010 | 21:28
61
בד"כ על המיכסה שלו מופיעה מדבקה - ללא אלומיניום וללא אלכוהול.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'וואו תודה איזה דיון נפתח כאן...'
וואו תודה איזה דיון נפתח כאן...
10/05/2010 | 13:24
2
51
השתכנעתי . אני אלך לחפש משהו טבעי אבדוק את חלבין  והיום גם אמרו לי שבחנויות של ללין יש משהו חדש בלי אלומיניום. שווה בדיקה.

תודה
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ישנה חברת "לבנדר" את יכולה לחפש באינטרנט'
ישנה חברת "לבנדר" את יכולה לחפש באינטרנט
11/05/2010 | 19:43
1
84
המוצרים שלה מכילים חומרים ידידותיים בלבד והם גם יעילים. יש גם את "טבע הגליל" שגם שם הדאודורנטים יעילים והחומרים בהם ידידותיים.
בגיל הצעיר אני גם מקפידה שהתכשירים לא יכילו שמן לבנדר, בגלל שהוא מעין לפיטואסטרוגן וחשוד כמו הסויה בגרימת התבגרות מינית מוקדמת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-''
12/05/2010 | 08:22
9
לצפיה ב-'קניתי לבת ברגע שבקשה'
קניתי לבת ברגע שבקשה
160
לדעתי היא היתה אז בכתה ד'. קונה לה של חלאבין.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'FA היחידי שהוא ספריי לא אנטי פרספירנט ולכן'
FA היחידי שהוא ספריי לא אנטי פרספירנט ולכן
10/05/2010 | 13:49
17
149
אין בו אלומיניום. הוא מבוסס אלכוהול ובזה משתמשת גם הבת שלי שהיא בת 9 וחצי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'דוקא אלכוהול שמאד מייבש את העור'
דוקא אלכוהול שמאד מייבש את העור
10/05/2010 | 15:25
16
49
במקום עדין כמו בית השחי? לא עדיף רול און או ג'ל?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אין רול או ג'ל שהוא לא אנטי פרספירנט'
אין רול או ג'ל שהוא לא אנטי פרספירנט
10/05/2010 | 16:02
15
49
למרות שאין אף מחקר שתומך בזה שאלומיניום כלורידרט גורם לסרטן, אני מעדיפה לא להסתכן.
אלכוהול לא סותם את הנקבוביות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'דוקא יש. אלכוהול לא סותם נקבוביות. הוא מייבש '
דוקא יש. אלכוהול לא סותם נקבוביות. הוא מייבש
10/05/2010 | 16:32
48
מאד את העור ומפריע לפלורה הנורמאלית של העור להיות שם. יש סיכון ליצירת סדקים קטנים וחדירת חולירות בשל כך פנימה.
אני לא יכולה לתת שמות של תכשירים שאינם אנטי- פרספירנט. אני פשוט לא מחבבת אותם כלל.
ממליצה להועץ ברופא עור. מה זה כבר יכול להזיק?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ישנם כמה סוגים שאינם מכילים אלומיניום או אלכו'
ישנם כמה סוגים שאינם מכילים אלומיניום או אלכו
11/05/2010 | 19:47
4
72
אלכוהול. יש את אלו של חלאבין, לא אלו המתיימרים להחזיק כמה ימים, אלא ה"מידנייט" למשל.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'רגע, אצלך המתיימרים גם לא עבדו?'
רגע, אצלך המתיימרים גם לא עבדו?
12/05/2010 | 07:29
2
27
לצפיה ב-'את המתיימרים לא ניסיתי, הם הפחידו אותי יותר '
את המתיימרים לא ניסיתי, הם הפחידו אותי יותר
12/05/2010 | 09:58
1
25
מדי.
כשהייתי נערה צעירה, אמא שלי קנתה פעם, זו היתה מין משחה כזאת, לא יודעת איך זה נראה היום. ניסיתי, זה לא ממש נראה לי, וגם אז נראה לי חשוד העניין של הכמה ימים, ומאז לא קנינו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה לא עבד אצלי בכלל'
זה לא עבד אצלי בכלל
12/05/2010 | 15:18
13
לצפיה ב-'לא משתמשת בחלאבין '
לא משתמשת בחלאבין
12/05/2010 | 12:25
60
כשהייתי ילדה אמא שלי קנתה לי וזה עשה לי פשוט ירוק בבית השחי.
חוץ מזה שאני מעדיפה להשתמש במוצרי קוסמטיקה של חברה גדולה ומוכרת שיש לה תקציבי מחקר ופיתוח ושאני יודעת מי האבא והאמא של המוצר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בטח שיש, טבעי של חברת טרה'
בטח שיש, טבעי של חברת טרה
12/05/2010 | 21:32
8
78
אפשר למצוא בכל חנות טבע.
יש להם שלל ריחות והם מצוינים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בחורף הם אחלה. בקיץ לא תמיד, ותלוי גם איזה.'
בחורף הם אחלה. בקיץ לא תמיד, ותלוי גם איזה.
12/05/2010 | 22:12
7
31
לצפיה ב-'הם סבבה'
הם סבבה
12/05/2010 | 23:30
6
34
גם בקיץ.
ואני משתמשת בלימון או בספורט.
ורק סטיק.

לא יודעת לגבי האחרים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'באמת הלימון והספורט יעילים יותר'
באמת הלימון והספורט יעילים יותר
13/05/2010 | 08:02
5
51
סטיק לא ניסיתי, אלא רק גולה. אולי הסטיק יעיל יותר. הורדים והלבנדר הם די ל"קישוט", אם כי בחורף הם בסדר גמור.
הדיאודורנט של "לבנדר" וגם של "טבע הגליל" עושים לטעמי עבודה טובה יותר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני אוהבת מאוד סטיק'
אני אוהבת מאוד סטיק
13/05/2010 | 09:26
4
29
והסטיק שלהם מצוין.
לא ניסיתי את האחרים.

את טבע הגליל לא ניסיתי. נבדוק אותם..

אחרי הלידה (מניקות, ועוד בקיץ, מזיעות ברמות לא נתפסות בכלל), קניתי את הדאודורנט של לבנדר.
זה הרבה פחות נח למרוח (נדמה לי שבנתיים יש להם גם סטיק). הם ממש שכנעו אותי לקחת כזה בלי ריח למניקות, והוא מזעזע. הריח שלו כ"כ רע שמעדיפה את ריח הזיעה. הדוגמית שקיבלתי במקביל של ריח לבנדר (שאני לא מאוד אוהבת) היה מוצלח (האמת שקניתי למישהו גם דאודורנט שלהם, סטיק, כשהייתי אצלם, לא שאלתי אם היה לו מוצלח).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'למה חשוב למיניקות בלי ריח? לי זה מעולם לא '
למה חשוב למיניקות בלי ריח? לי זה מעולם לא
13/05/2010 | 18:30
3
16
הפריע (וגם ליונקות שלי )
לגבי הסטיק, לא מסתדרת עם סטיקים, הם מתפרקים לי איכשהו. בסטיקים של "טבע הגליל" אני משתמשת במריחה עם האצבע, בדיוק כמו עם זה של "לבנדר". בהתחלה זה מעצבן, אבל כמו לכל דבר מתרגלים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שאלה מצוינת'
שאלה מצוינת
13/05/2010 | 20:33
2
18
גם אני לא השתכנעתי שזה נחוץ.

באופן עקרוני אומרים שיונקים ותינוקות בכלל אוהבים את הריח של אמא ולא של התכשירים, ושהם לא אוהבים ריחות חזקים.

נדמה לי שהם אמרו גם שיש כאלו שמעדיפים לא להשתמש בשמנם אתריים, ולכן בלי ריח.
בקיצ' הרגשתיש שכנעו אותי למשהו שלי לא נראה היה משנה, וקיבלתי ככה מוצר גרוע. אין לו ריח כשפותחים, אבל כשמורחים הריח לא נעים לטעמי (וזה אמור להיות נטול ריח. או לפחות נטול תוספות ריח, ולא נטול ריח..).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נו טוף גם הם צריכים למכור '
נו טוף גם הם צריכים למכור
13/05/2010 | 23:02
6
לצפיה ב-'זהו שרציתי לקנות, פשוט אחר '
זהו שרציתי לקנות, פשוט אחר
14/05/2010 | 20:58
7
וכך הם הפסידו לקוחה, כשניסו לעזור לי.....
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'היא רוצה את זה רק כי החברות שמות'
היא רוצה את זה רק כי החברות שמות
10/05/2010 | 16:24
29
76
ואין לזה קשר להזעה. קני לה משהו וזהו. ממילא הזעה מתחילה ממש להסריח רק בסביבות גיל 13.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זעה מסריחה כבר הרבה לפני. '
זעה מסריחה כבר הרבה לפני.
10/05/2010 | 16:56
28
62
לצפיה ב-'לא ממש. זה עניין פיזיולוגי, אלא אם כן אכלו'
לא ממש. זה עניין פיזיולוגי, אלא אם כן אכלו
10/05/2010 | 18:40
25
66
לצפיה ב-'עוד תיאוריה הזויה?'
עוד תיאוריה הזויה?
10/05/2010 | 19:45
13
25
לצפיה ב-'זה מה שלימדו אותי בלימודי באוניברסיטה'
זה מה שלימדו אותי בלימודי באוניברסיטה
10/05/2010 | 21:29
3
42
וזה מה שאני מוכר הלאה בחינם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'וכמו הרבה דברים שלומדים באוניברסיטה'
וכמו הרבה דברים שלומדים באוניברסיטה
10/05/2010 | 21:50
2
22
גם זה לא ממש תואם את המציאות, במקרים רבים....

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'דמגוגיה.'
דמגוגיה.
10/05/2010 | 22:00
1
11
לצפיה ב-'מציאות.'
מציאות.
11/05/2010 | 08:17
14
אולי בתיאוריה ילדים לא מתבגרים לפני גיל 13, והזיעה שלהם לא מסריחה.
במציאות, גם לפני עידן הטבעול ושות', יש ילדים (בעיקר ילדות) שמתחילים להתבגר הרבה קודם (ובגיל 13 כבר מסיימות, עם ותק).
ויש גם ילדים שבלי קשר להתבגרות, מזיעים יותר, וזיעה שמתיישנת (אפילו שעה-שעתיים, לא מדובר על המנעות ממקלחת במשך שבועות) מסריחה, במיוחד בשילוב עם לכלוך-יומיומי-נפוץ.
אה, ויש גם רמת רגישות שונה לריח. אותה רמת ריח, תפריע לאחד, ולא תפריע לאחר.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זו לא תאוריה הזויה'
זו לא תאוריה הזויה
10/05/2010 | 21:54
8
27
בסויה יש פיטואסטרוגן, שגןרם להתבגרות מוקדמת. הבעיה היא, שיש ילדים מסריחי זיעה, גם בלי התבגרות מוקדמת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בדיוק. על השפעת הסויה אני יודעת'
בדיוק. על השפעת הסויה אני יודעת
10/05/2010 | 22:17
3
18
מה שהזוי הוא שזיעה לא מסריחה לפני גיל ההתבגרות.
הבכורה שלי התפתחה בגיל מאוחר לכל הדעות, היא ואחותה לא צורכות סויה בכלל, ובכל זאת לשתיהן יש זיעה "ריחנית" מגיל 9 בערך.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ואז כדאי להוסיף,'
ואז כדאי להוסיף,
11/05/2010 | 12:21
2
15
שגם לא כל מתבגר/ת יש להם זיעה מסריחה.
יש השפעות נוספות על הריח הנודף מאדם--המזון, סבונים,
אבקות או נוזלי הכביסה, הסביבה בה הוא חי--לפעמים פריחות
של צמחים בסביבה קרובה ועוד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נכון'
נכון
11/05/2010 | 13:58
8
עבד אתי פעם חובב עמבה. זה היה סיוט להימצא אתו באותו חדר
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אחת הסיבות להופעת הריח בגיל ההתבגרות'
אחת הסיבות להופעת הריח בגיל ההתבגרות
11/05/2010 | 19:12
38
זה התערבותם של הורמונים מיניים (פרומונים).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'טבעול!!!'
טבעול!!!
11/05/2010 | 12:07
2
31
מרבית מוצרי טבעול אינם מכילים פיטואסטרוגנים היות ואנו משתמשים בסויה נטולת פיטואסטרוגנים (כמו שיש קפה נטול קפאין).  רק במוצרים המכילים טופו – יש פיטואסטרוגנים. את המוצרים מהטופו מומלץ לתת לילדים עד פעמיים בשבוע ואת שאר מוצרי טבעול אפשר לתת ללא הגבלה. אגב, לנשים בגיל המעבר מסייעים הפיטואסטרוגנים להקלה על תופעות גיל המעבר, ולנשים אלו מומלצת אכילה מרובה של מוצרים המכילים טופו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אולי זה נכון לשנים האחרונות'
אולי זה נכון לשנים האחרונות
11/05/2010 | 12:18
14
אבל כל הדור הזה של ילדים בני 11-14 (בערך)
שהשתמשו במוצרים שלכם ידועים בכך שהם
בגרו טרם זמנם. והיו לכך הרבה תופעות שנבדקו ברפואה
במחלקות האנדוקריניות. ונערכו מעקבים בעינן.
ואולי בגלל זה שיניתם הרכב תזונה.
זה היה האוכל האולטימטיבי בגנים. היום נזהרים,
ובמקומות שעדין ממשיכים, כלתי אסרה לתת להם את
הארוחות הצמחוניות יותר מפעם עד פעמיים בשבוע,
עדיף להוסיף כריך ולתת ארוחה מזינה בערב.
אז לפחות כשמוסרים מידע ראוי שיהיה מדויק
וחבל  הייתם מצרפים תאריכי שינוי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ומה עם מוצרי הסויה של זוגלובק?'
ומה עם מוצרי הסויה של זוגלובק?
11/05/2010 | 17:55
20
לצפיה ב-'ישנם מסלולים מקבילים של התבגרות'
ישנם מסלולים מקבילים של התבגרות
11/05/2010 | 19:54
11
המסלול של הפרשת בלוטות הזיעה והשיעור הוא מסלול מקביל אך שונה ממסלול ההתבגרות המינית, לכן יתכן שיעור וריח לא נעים עוד לפני שמתחילה ההתבגרות המינית. לא בטוח שזה גם קשור לסויה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'טבעול!'
טבעול!
11/05/2010 | 12:08
10
28
מרבית מוצרי טבעול אינם מכילים פיטואסטרוגנים היות ואנו משתמשים בסויה נטולת פיטואסטרוגנים (כמו שיש קפה נטול קפאין).  רק במוצרים המכילים טופו – יש פיטואסטרוגנים. את המוצרים מהטופו מומלץ לתת לילדים עד פעמיים בשבוע ואת שאר מוצרי טבעול אפשר לתת ללא הגבלה. אגב, לנשים בגיל המעבר מסייעים הפיטואסטרוגנים להקלה על תופעות גיל המעבר, ולנשים אלו מומלצת אכילה מרובה של מוצרים המכילים טופו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ואסור לרגע לשכוח שמוצרי סויה הם גנבי'
ואסור לרגע לשכוח שמוצרי סויה הם גנבי
11/05/2010 | 12:11
9
18
B12 ולכן רצוי לא לצרוך אותם בכלל.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'על זה לא ידעתי. מ'זתומרת?'
על זה לא ידעתי. מ'זתומרת?
11/05/2010 | 17:11
3
7
לצפיה ב-'בסויה יש דמוי B12 המתיישב על הקולטנים של'
בסויה יש דמוי B12 המתיישב על הקולטנים של
11/05/2010 | 18:20
2
14
ה-B12 ומונע קליטה שלהם בגוף. פשוט להמנע מסויה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא כל כך פשוט לצמחונים'
לא כל כך פשוט לצמחונים
11/05/2010 | 18:45
1
8
לצפיה ב-'ואלה דווקא צורכים טבעול למרבה הצער.'
ואלה דווקא צורכים טבעול למרבה הצער.
11/05/2010 | 19:10
10
לצפיה ב-'טבעול'
טבעול
12/05/2010 | 10:14
4
15
הסויה מכילה חלבון איכותי מן הצומח, המהווה בסיס למגוון רחב של מוצרים. מחלבון הסויה שבו משתמשים במרבית מוצרי טבעול הוצאו הרוב המוחלט של הפיטואסטרוגנים (רכיבים צמחיים דמויי הורמונים הנמצאים בצמחים שונים ביניהם הסויה).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שנאמין לזה? אחרי שנים שחינכו אותי לא'
שנאמין לזה? אחרי שנים שחינכו אותי לא
12/05/2010 | 13:01
13
לגעת בסויה ובטח לא מוצרים מהונדסים אז אין מצב.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שאלתי שאלה על זוגלובק, המתחרים שלכם.'
שאלתי שאלה על זוגלובק, המתחרים שלכם.
12/05/2010 | 15:28
2
13
האם הגעתם לכאן רק לצרכי פירסומת, ואז אקח את מה שכתבתם בערבון מאד מאד מוגבל, כמו כל פירסומת, או שיש בכם די יושרה, לענות על שאלתי?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'איך הרשעים יודעים תמיד להגיע למקומות אליהם לא'
איך הרשעים יודעים תמיד להגיע למקומות אליהם לא
13/05/2010 | 10:56
1
8
נקראו כלל וכלל?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'רובוטים לאיתור'
רובוטים לאיתור
13/05/2010 | 13:12
9
אם היית כותב "מוצרי סויה" ולא "טיבעול", הם לא היו באים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נכון'
נכון
10/05/2010 | 19:43
11
יש יחידי סגולה שהזיעה שלהם לא מסריחה גם בגיל 50, ויש כאלה שכבר בגיל 9.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ועוד איך. מאיפה הוא הביא את זה?'
ועוד איך. מאיפה הוא הביא את זה?
10/05/2010 | 20:06
12
לצפיה ב-'אמנם יש לי רק בנים אבל בכל זאת'
אמנם יש לי רק בנים אבל בכל זאת
10/05/2010 | 21:32
2
80
מרשה לעצמי להביע דעה ...ממש לא נראה לי נורא , אפלו נחמד שהילדים היום כל כך שמים לב
לאסטטיקה ולריח טוב. לבן הגדול המלצתי לשים דאודורנט בבקרים לבית ספר (כיתה ז כמעט בן 13)
כבר בכיתה ה' , עם כל הכדורגל והכדורסל וכו' זה נראה לי מתאים
אם את מודאגת מבחינה בריאותית אולי כדאי לקנות את הרולרים ולא השפריצרים או משהו על בסיס טיבעי
יש מבחר ענק בכל הפארמים
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם אותי הטרידה השאלה הזו'
גם אותי הטרידה השאלה הזו
10/05/2010 | 22:39
1
42
ולבסוף השתכנעתי, בעקבות שיחות עם אמהות של החברים שלו.. קניתי לו דאודורנט שפריצר (אקס).
הוא בסך הכל בן 9.5 אבל אין ברירה, עדיף על ריח הזיעה שנודף ממנו, במיוחד לאחר אימוני כדורסל.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בגיל 13 מצב ריח הזעה של הכדורגל רק מחמיר...'
בגיל 13 מצב ריח הזעה של הכדורגל רק מחמיר...
11/05/2010 | 22:23
36
לצפיה ב-'הבת שלי משתמשת בדיאודורנט LOVELINE'
הבת שלי משתמשת בדיאודורנט LOVELINE
11/05/2010 | 05:51
130
מגיל 10, לא בגלל החברות, אלא כי כבר היה לה ריח של זיעה, למרות שלא היו לה שיערות. אין קשר בין שיערות וריח.
בדיאודורנט הזה אי אלומיניום ואי אלכוהול והוא זול ונמכר אצלינו בסופר.

לדאוג לטיפוח העצמי זה הרגל טוב לחיים. אח"כ היא תהיה בת 12, בגיל ההתבגרות המרדני, ואת תצטרכי להתחיל להלחם איתה על מנת שתשים דיאודורנט. למה את צריכה את זה?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אפשר להציע לך פשרה?'
אפשר להציע לך פשרה?
12/05/2010 | 20:59
136
אני משתמשת בסודה לשתיה. אחרי המקלחת, כשהשחי עוד רטוב, צריך לפזר קצת ולמרוח עם היד. זה לא מסוכן, מונע ריחות רעים מאוד במשך 24 שעות וזול בטירוף.
ואם אחרי אימון מפרך של קיקבוקס לא מריחים ממני זיעה, אז תאמיני לי - זה עובד.
שיהיה בהצלחה
obaMom
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'קונים לה דאודורנט טבעי!!'
קונים לה דאודורנט טבעי!!
12/05/2010 | 21:18
174
יש דאודורנטים טבעיים מצוינים של חברה טרה, שניתן למצוא בחנויות טבע.
שלל ריחות, סטיק או רול און או ספריי (אני אוהבת הכי סטיק). הם מעולים, ואין לך בעיה בריאותית.

מה שכן, לא ברור לי מה ההבדל המהותי בין גיל 10 ל-12 מבחינת השימוש.
ואם את דואגת לבריאות, אז כדאי גם לשלך..

בהצלחה!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תקני לה בלי לחשוב פעמיים.'
תקני לה בלי לחשוב פעמיים.
13/05/2010 | 08:16
135
שלא תפתח דחיה מסויימת מהגוף שלה ושלא תרגיש פחות טוב עם עצמה בגלל שהיא מרגישה שיש לה ריח רע.

וכמו שכבר כתבו- יש מספיק פתרונות טבעיים.
הורים לילדים ביסודי >>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ