לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1713817,138 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'איך מסבירים לילד מה זה "זונה"'
איך מסבירים לילד מה זה "זונה"
<< ההודעה הנוכחית
04/10/2009 | 11:26
173
3047
גל שלי בן 9 כבר תקופה מסויימת מקלל "בן זונה/בת שונה"! כמה שלא דיברנו איתו, ביקשנו ממנו - כלום!
אתמול החלטתי שאני תופסת אותו לשיחה רצינית ומסבירה לו מה זה "זונה"!

ויודעים מה? הסתבכתי! איך ריבונו של עולם אפשר להסביר לילד מה זה "זונה"? אז אמרתי לו - אישה רעה, אישה שמקיימת יחסים עם גברים שונים וכו' וכו' וכו'.

כלום! גל לא מבין למה זה כל כך שלילי ולא יפה!
בשלב כלשהו של השיחה גל פתאום שולף לי איזה פסוק מהתורה - על רחבעם (ההיא שהחביא את המרגלים - מקווה שלא טעיתי בשמה! תורה לא הצד החזק שלי!) - הנה, זונה שהיתה טובה!

אז איך אני מסבירה לו את הביטוי? להזכירכם - הילד בן 9! הוא כן יודע מה זה יחסי מין!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אשה שמקבלת תשלום עבור יחסי מין'
אשה שמקבלת תשלום עבור יחסי מין
04/10/2009 | 11:41
73
244
ובאותה נשימה להזכיר גם שאף אישה לא בחרה במצב הזה ושמדובר בניצול נשים ע"י גברים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נכן, ובטח זונה היא לא אשה רעה'
נכן, ובטח זונה היא לא אשה רעה
04/10/2009 | 11:47
59
148
לצפיה ב-'איך אני מסבירה לילד שכאשר הוא מקלל'
איך אני מסבירה לילד שכאשר הוא מקלל
04/10/2009 | 11:56
57
166
מישהו בפתגם בן/בת זונה - הוא בעצם פוגע מאוד באמא של אותו אדם? ובכלל - מה איך מסבירים לילד את המשמעות של ה"קללה" הזו?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זונה היא לא אישה רעה. זונה היא אישה מאד מאד '
זונה היא לא אישה רעה. זונה היא אישה מאד מאד
04/10/2009 | 12:07
1
231
מסכנה שצריכה להתחבק ולהתנשק (בהתאם לגיל אפשר לשנות צריכה לקיים יחסי מין) עם גברים רבים כל יום כל היום.
גברים שהיא לא אוהבת . יש אפילו אנשים שמרביצים לה אם היא מסרבת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני חושבת שזה הסבר '
אני חושבת שזה הסבר
04/10/2009 | 12:13
156
לצפיה ב-'מבחינתי, לקלל ילד בן או בת זונה'
מבחינתי, לקלל ילד בן או בת זונה
04/10/2009 | 12:09
53
168
שווה ערך לקללה כמו מפגר וכדומה. אלה קללות שאת לא מוכנה שישמעו בביתך.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מאוד קל להגיד, אבל מאוד קשה להסביר!'
מאוד קל להגיד, אבל מאוד קשה להסביר!
04/10/2009 | 12:28
52
120
תראי - הבן שלי מאוד פיקח! כל דבר שאני אומרת לו "אסור" - הוא חייב לדעת למה! ועד שהוא לא יודע - מבחינתו זה "לא שווה" (איך שהוא אומר).

למשל, כשהוא רצה לדעת למה אסור לקלל "מפגר" - הסברתי לו מפגש הוא בעצם בן אדם שנולד מסכן, עם פיגור שיכלי והוא לא אשם שהוא כזה!

אבל עכשיו הדילמה לגבי בן/בת זונה! אז אישה שמקיימת יחסי מין עם כל אחד נגד רצונה! נו ו? למה אסור לקלל ככה?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כי זה לא נעים שעושים לך דברים נגד רצונך'
כי זה לא נעים שעושים לך דברים נגד רצונך
04/10/2009 | 12:34
96
ומכריחים אותך ואם אתה אומר דברים כאלה סימן שאתה חושב שאמא של מי שקללת אותו כן עושה דברים כאלו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז זהו, שהוא לא כזה פיקח......'
אז זהו, שהוא לא כזה פיקח......
04/10/2009 | 15:13
50
105
מקריאה בפורום על הבעיות שצצות לך איתו נראה שאת מגדלת בעיה בבית שרק תלך ותחמיר אם לא תעשו משהו. וקראו לה רחב הזונה ולא רחבעם.......
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז זהו - שכל הבעיות שיש לנו איתו'
אז זהו - שכל הבעיות שיש לנו איתו
05/10/2009 | 08:11
49
96
צצות בגלל שהוא - איך אמרה הפסיכולוגית, המורה והמטפלת פה אחד? שכלית מפותח הרבה הרבה הרבה יותר מאשר נפשית! כלומר - הרבה שכל בגוף של ילד! ומכאן רוב הבעיות!

עכשיו בכלל עלה "חשד" שהוא מחונן על סמך איזה בדיקה שהוא עבר ואנחנו עוברים מבדקים איתו כדי לראות עם זה זה באמת! רק זה מה שחסר לי! טוב - לפחות נדע סוף סוף מאיפה הבעיות ואיזה מסגרת באמת מתאימה לו!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'איך הוא מבחינה חברתית?'
איך הוא מבחינה חברתית?
05/10/2009 | 08:29
10
62
לצפיה ב-'אז זהו - בדיוק כאן רוב הבעיות שלו!'
אז זהו - בדיוק כאן רוב הבעיות שלו!
05/10/2009 | 09:03
9
87
הוא ילד מאוד חברתי - אבל לא הייתי אומרת שיש לו הרבה חברים. יש לו כמה חברים טובים וזהו! רוב הילדים לא מסתדרים איתו בגלל הפער השכלי שיש בינינם - וכאן רוב הבעיות שלו! מצד אחד הוא מאוד ילדותי - הייתי אומרת שאפילו ילדותי לגיל 9 שלו, ומצד שני ברמה שכלית הוא מתאים לילד בכיתה ז' (אם לא יותר).
פעם זה היה יותר גרוע! היה מגיע ממש עד חרם מצד החברים שלו והכיתה כולה! עכשיו, כשהוא מתבגר - הבעיה הזו לאט לאט מסתדרת - אם כי עדיין קיימת! מקווה שהתחזית של הפסיכולוגית תתגשם - היא אמרה שעם הזמן הפער הזה בין שכל ובגרות נפשית מצמצם ואז הרבה יותר קל!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יכול להיות שאני ממש לא בכיוון'
יכול להיות שאני ממש לא בכיוון
05/10/2009 | 17:37
8
82
ואני יודעת שאני מסתכנת בלהלחיץ אותך, אבל אני מציעה לך לבדוק אם לא מדובר באספרגר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה היה גם החשד שלי לא מזמן!'
זה היה גם החשד שלי לא מזמן!
06/10/2009 | 08:32
7
92
קראתי המון חומר על התסמונת ושגעתי את כל העולם!
אבל אחרי התייעצות עם פסיכולוגית שלנו ועוד גורמים מטפלים, כולל המחנכת הנפלאה שלנו - רגיעה רישמית! כולם אמרו חד משמעית = לא! לא מדובר באספרגר! ילד אספרגר נמנעים מחברה! גל שלי בדיוק ההיפך - כל הזמן מחפש חברה!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'עם כל הכבוד לכל מי שהרגיע אותך'
עם כל הכבוד לכל מי שהרגיע אותך
06/10/2009 | 08:53
6
77
אף אחד מהם לא מוסמך לאבחן אספרגר, וגם לא כל הפסיכיאטרים יודעים לאבחן. ילדי אספרגר לא בהכרח נמנעים מחברה אלא בדיוק להפך: מאוד רוצים חברה, אבל לא יודעים איך לעשות את זה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'רגע - אז איפה אפשר לבדוק את זה?'
רגע - אז איפה אפשר לבדוק את זה?
06/10/2009 | 09:15
5
57
2 פסיכולוגים, נוירולוג מאוד ידוע מחיפה, מטפלות שונות - כולם פה אחד אמרו שזה לא זה! אני צריכה מישהו מיוחד בשביל אבחון? בחיי שאת מכניסה אותי ללחץ!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'סליחה, לא התכוונתי להלחיץ'
סליחה, לא התכוונתי להלחיץ
06/10/2009 | 10:27
4
58
אבל היות וחשדת בזה בעצמך ובגלל שאני קרובה לנושא (יש לי בן עם PDD), מצאתי לנכון להתריע. עדיף לברר לעומק ולא להישאר עם הספק, כי במידה וזה אספרגר, ההתייחסות היא שונה ממחוננות.
בפורום PDD ידעו להמליץ לך על המומחים בתחום, ואם את מעדיפה, אשאל בשבילך.
מי הנוירולוג שבדק אותו?

שוב, אני לא אשת מקצוע, רק קוראת ומתרשמת מהצד ממה שסיפרת עליו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נבדקנו כבר לא פעם אחת אצל ד"ר צלניק'
נבדקנו כבר לא פעם אחת אצל ד"ר צלניק
06/10/2009 | 11:40
3
65
מחיפה! הוא נחשב המומחה הכי גדול שיש באזור לנוירולוגיה! הוא גם עזר לנו בהרבה דברים אחרים עם גל וכל מה שהוא אמר - היה נכון ומדוייק! גם הוא לא חושד כלל באפסרגר! בגלל זה ירדתי מהנושא כבר מזמן! אני בטוחה שאם זה היה זה - מישהו מהמטפלים/פסיכולגים/נוירולוג היו כבר לפות חושדים! אני היחידה שחשדתי על סמך דברים שקראתי באינטרנט כאשר חיפשתי ילדים עם בעיות דומות לשלו! ככה בעצם עליתי על ילד אספרגר - שהבעיה הזו נשללה אצל גל ע"י כל המטפלים שלו!

אשמח אם תעבירי לי שם של מישהו שמומחה דווקא בתחום הזה! אולי באמת שווה לעשות בדיקה גם אצלו!
לגבי המחוננות - כנראה הוא באמת מחונן ללא שום קשר לבעיות אחרות (מחכה לאבחונים אחרונים שיקבעו סופית).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'או.קיי, אני אברר לך'
או.קיי, אני אברר לך
06/10/2009 | 16:24
2
35
מותר לי לצטט חלק מדברייך?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כמובן! גם אשמח לשמוע דעות נוספות'
כמובן! גם אשמח לשמוע דעות נוספות
06/10/2009 | 17:03
1
28
מהורים שיש להם ילדים עם אספרגר!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז נמשיך במסרים'
אז נמשיך במסרים
06/10/2009 | 20:27
30
אשתדל לברר לך מחר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא רואה קשר בין בעיות למחוננות'
לא רואה קשר בין בעיות למחוננות
05/10/2009 | 08:36
24
47
מלבד אולי הצורך בתשלום לחוגי מחוננים
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יש קשר מאוד גדול בין מחוננות לחברתיות'
יש קשר מאוד גדול בין מחוננות לחברתיות
05/10/2009 | 09:10
23
35
תארי לעצמך ילד, שכל מה שחכם בצורה לא רגילה, פשוט מוצף במידע שהוא לא יודע מה לעשות איתה ומצד שני ילדותי מאוד מאוד מאוד!
היית רוצה כזה חבר? חבר שכל הזמן מדבר בשפה שבעצם הרבה יותר גבוהה ממה שאת מבינה? ומצד שני הוא כן רוצה להיות החבר שלך ומחפש קשר איתך בלי סוף?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אם כך, הבעיה היא כנראה הילדותיות'
אם כך, הבעיה היא כנראה הילדותיות
05/10/2009 | 10:18
22
30
מכוון שמנסיון של שלושה ילדים מחוננים, כשיש כישורים חברתיים, אפשר להתאים את השפה לחברה ואת תחומי הדיבור, לנושאים משותפים עם לא מחוננים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הבעיה היא לא זה ולא זה- אלא הפער בין השניים'
הבעיה היא לא זה ולא זה- אלא הפער בין השניים
05/10/2009 | 11:08
21
28
הפער בקצב בין התפתחות אחת להתפתחות אחרת הוא שיוצר את הקושי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אינני מסכימה איתך'
אינני מסכימה איתך
05/10/2009 | 11:36
20
25
כן חושבת, שיש איזה חוסר כישורים חברתיים. ילד יכול להיות מסוגל להתאים עצמו לשפתו ותחומי העניין של ילדים אחרים, גם אם הוא מחונן, בדיוק כמו שמצטיין בכדורסל, יכול להתאים את עצמו למשחק חובבני בקבוצת חבר'ה.
נכון, שכשיש פעם בין היכולת הריגשית לקוגניטיבית, יותר קשה להתגבר, אך כמו שאמרתי, לדעתי הבעיה היא הרגשית, ולא המחוננות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לזה התכוונתי- לפער ביכולת הרגשית'
לזה התכוונתי- לפער ביכולת הרגשית
05/10/2009 | 11:43
19
11
לצפיה ב-'כן, הבנתי, אך אני טוענת,'
כן, הבנתי, אך אני טוענת,
05/10/2009 | 11:48
2
14
שיש חוסר ביכולת הריגשית, גם לעומת הילדים האחרים (כך אני מתרשמת, בהיותי רק אמא, ורק מהתאורים הקצרצרים שקראתי), ולכן טוענת, שלמחוננות אין כל השפעה בעניין. הבעיה אינה בעודף השכל, כי אם בחוסר הרגשי. מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
05/10/2009 | 11:57
1
13
מתוך הבעיה של הפער (ולא משנה אם הוא מחונן או לא)- הבעיה היא בחלק של החוסר (שהוא החלק הרגשי).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נו - זה בדיוק מה שאני רשמתי.....'
נו - זה בדיוק מה שאני רשמתי.....
05/10/2009 | 13:58
15
22
לבן שלי יש פער בין תחום שיכלי לתחום רגשי/חברתי! אני מודעת לכך כבר מזמן! הדבר היחיד שחידשו לי השנה כל המטפלים שלו (באמת הגיע הזמן - כי כבר התחלתי להרגיש שאני משלמת ומשלמת ומשלמת ואף אחד לא יודע מה קורה) - זה שהוא כנראה מחונן!

אבל נחזור לשאלה הראשונית שלי - איך אני מסבירה לו שזו קללה לא יפה בכלל? הוא נדבר לקללה זו ולא מאמין לי שזה כל כך חמור - בגלל שהוא לא מבין את המושג הזה!

אגב - כל עניין הקללות במקרה שלו (לא, הוא לא ילד שמקלל בלי סוף ויש לו מודעות למילים שלא יפה להגיד) - אני חושבת שזה רצון להתבלט בין הילדים, אולי למשוך תשומת לב, להראות שהוא COOL וכו' וכו' וכו'! עובדה שבבית הוא לא מדבר ככה! את המילה הזו שמעתי במקרה כשהוא שיחק בגינה של הבנין עם ילדים אחרים! גם לאח שלו הוא אמר את זה מספר פעמים כשההוא עיצבן אותו! העליתי את זה פעם בפני הפסיכולוגית שלו - והיא די הסכימה שאולי במקרה של גל זו דרך למשוך חברים! כי בינינו - הילדים בגיל הזה "מנסים" להיות COOLים ועושים הרבה שטויות בשביל זה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הכוונה היא שאת צריכה לעזוב בצד'
הכוונה היא שאת צריכה לעזוב בצד
05/10/2009 | 14:08
14
16
את הקטע המחונן, זה לא רלוונטי ומסיט את המיקוד או מטשטש אותו.
הבעיה היא חוסר בשלות רגשית וכדאי שתתמקדי בה.
חלק מהבעיה שאת מתמקדת במחוננות היא שאת משדרת לו שהוא נורא חכם וזה מדליק אותך שהוא עונה בכזו חוכמה, אז הוא ממשיך.
את בעצמך צריכה לרדת מזה, לא להתייחס לזה, ופשוט להציב לו גבולות.
זה כל הסיפור כאן- גבולות.
אם הוא לא בשל רגשית, תציבי לו גבולות בהתאם לגילו הרגשי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תראי - אני יודעת את כל זה!'
תראי - אני יודעת את כל זה!
05/10/2009 | 14:21
8
17
ואנחנו בהחלט לא משדרים לו שהוא הכי חכם והוא! לגבי המחוננות - רשמתי את זה בתשובה כאן למישהו שהחליט שאם לילדים שלי יש בעיות - הוא לא חכם! וזה לא מדליק אותי בכלל! ההיפך! זה מפחיד אותי! אני רוצה שיהיה ילד רגיל כי אני הרבה פעמים לא מסוגלת להתמודד עם השאלות שלו! הוא מעלה שאלות שאני עצמי אין לי תשובה להם1 וכשאני שולחת אותו לבדוק באינטרנט הוא מתעצבן וטוען שאני האמא אמורה לדעת "הכל"! ולכי תסבירי לו שמבוגר גם לא יודע הכל!
למשל דוגמר פשטוה - תורה!
י ממש לא טובה בתורה! וכל פעם שיש איזה עבודה או בכלל שיעורי בית - אני פשוט לא יכולה לעזור לו! ואז הוא "צוחק" עלי - למדת בבית ספר ואת לא יודעת? נו - לכי תסבירי לו שזה היה לפני 20 שנה! בית הספר שלי!

אז הנה - עובדה -  גם למחוננים יש בעיות! דווקא להם יש את הבעיות הגדולות!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'העובדה שכתבת'
העובדה שכתבת
05/10/2009 | 14:31
4
17
גם למחוננים יש בעיות, מראה שאת לא שמה את זה בצד.
הילד שלך עונה בחוצפה, לא "במחוננות".
הוא צריך להבין שככה לא מדברים וזה לא קשור ליכולת שלו.
הבן הצעיר שלי גם חכם וגם מאוד ורבלי (בניגוד לגדול), ובכל זאת הוא ילד ולא היה מעיז לענות לי ככה כי "היה עף (וירטואלית כמובן) מכל המדרגות".
תשכחי מזה שהוא חכם, ואולי תצליחי להתמודד איתו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא שמה מחוננות בצד כי אני'
לא שמה מחוננות בצד כי אני
05/10/2009 | 14:42
3
16
עדיין בשלב של "איכול הידיעה"! כלומר - אני עוד לא הבנתי בדיוק מה רוצים ממנו עם ה"מחוננות" הזו ומה אני אמורה לעשות ואיך בדיוק מתמודדים עם זה! אני בשלב של הכחשה! לא יודעת עם זה טוב או רע ילד מחונן! אני יודעת דבר אחד - סוף סוף מצאו משהו - וזו כבר הקלה מסויימת! מקווה שהכאן נדע איך לזרום הלאה!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה מצאו משהו? '
מה מצאו משהו?
05/10/2009 | 15:07
2
15
איך זה שמישהו מחונן עוזר לטפל בבעית התנהגות או בעיה רגשית?
נורא מצטערת, כמו שכתבתי, החליפי את ה"מחונן"  במה שכתבת ב"גוף של דוגמן" תראי שגם לך לא יסתדר.
תחשבי שהייתי כותבת:
"עדיין בשלב של "עיכול הידיעה"! כלומר עדיין לא הבנתי בדיוק מה רוצים ממנו עם הגוף של הדוגמן הזה ומה אני אמורה לעשות ואיך בדיוק מתמודדים עם זה! אני בשלב ההכחשה! לא יודעת אם זה טוב או רע ילד עם גוף של דוגמן! אני יודעת רק דבר אחד- סוף סוף מצאו משהו וזו כבר הקלה מסויימת! מקווה שמכאן נדע איך לזרום הלאה!"

נשמע די מוזר נכון? אבל מה לעשות, מחוננות ויופי, הם מתת אלוה, שאינה פוטרת מבעיות אחרות, שאינן קשורות כלל.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא! לא הבנת אותי!'
לא! לא הבנת אותי!
06/10/2009 | 08:46
1
12
מבחינתי - ילד מחונן הוא ילד שונה מילדים אחרים! וזה מלחיץ אותי כי אני באמת לא יודעת מה אני עושה הלאה! יש המלצה להעביר אותו למסגרת אחרת, או להשאיר בבית ספר בשילוב של איזו תוכנית של מחוננים שיש לנו בעיר או להקפיץ כיתה (כנראה שרוב הבעיות ההתנהגויות שלו נובעות משיעמום בשיעורים - ואני מתפלא ששלוש שנים לא עלו על זה ושיגעו אותי בטלפונים מבית הספר).
להקפיץ כיתה בגלל לא נראה לי כי יש שם ילדים יותר גדולים ממנו, והוא בקושי מסתדר עם בני שכבתו. לגבי התכנית השניה - אין לי מושג מה זה! אחרי חול המועד אני צריכה להיפגש עם פסיכולוגית חינוכית של העירייה וזאת תסביר לנו בדיוק מה האפשרויות.

וכן! במקרה של גל כנראה דווקא המחוננות שלו תעזור לו ולנו לפתור את רוב הבעיות שלו! לפי הפסיכולוגים שבדקו אותו עד עכשיו - כולם די סבורים שהוא צריך מסגרת אחרת כי במסגרת של כיתה רגילה (לפחות במסגרת שהוא נמצא עכשיו) אין את הכלים להתמודד עם ילדים שברמה שכלית נמצאים הרבה מעל החומר הנלמד, לכן מתאימים להם מסגרת אחרת או לפחות שילוב של כמה שעות במסגרת מיוחדת.
במקרה שלנו - כנראה השילוב יהיה במכללת אורנים - שם יש תכנית מיוחדת לילדים מחוננים מהאזור שלנו (אני פשוט מכירה ילד שכמה פעמים בשבוע לומד שם וכמה ימים בבית ספר הרגיל שלו).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שונה ולא שונה, כאמור, כמו ילד יפה במיוחד'
שונה ולא שונה, כאמור, כמו ילד יפה במיוחד
06/10/2009 | 09:05
12
אז התפיסה מהירה. כושר הלימוד גבוה. לא יותר. (כאמור, אני אמא לשלושה כאלה, וגם אני אובחנתי) יום ההעשרה זה יופי, אבל לא יפתור את הבעיות הריגשיות. אולי יהיה לו מזל, וימצא חברים טובים שם, ואולי לא. (בני המחונן בכלל אהב לשחק כדורגל בצ'כונה עם החבר'ה)
והיום האחד אינו פותר את הבעיה של אי הסתדרותו עם ילדי הכיתה שלו, כי מדובר ביום אחד בלבד. המסגרת המיוחדת אכן מרחיבה את מנעד ההזדמנויות לקשרים חברתיים אך לא פותרת את הבעיה מן השורש. ואולי אין פתרון לזה. מי יודע.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה שאת מתארת זו שוב נראית לי בעיה רגשית'
מה שאת מתארת זו שוב נראית לי בעיה רגשית
05/10/2009 | 14:39
1
15
ילד בן שבע לא מסוגל להבין שמבוגר לא יודע הכל? במיוחד עכשיו, שהילדים שולטים הרבה יותר טוב ממרבית המבוגרים ברזי הטכנולוגיה?
אם ילדי היה מתעצבן על שאינני יודעת הכל, בחיי שהוא היה זוכה קודם כל לדעת כמה הוא לא יודע (ואני משוכנעת שאת יודעת דברים רבים שהוא לא יודע, למרות מחוננותו. איך הוא בספונג'ה, למשל? ) וכמה לא נעים כשלועגים לך על חוסר ידיעה. זה הזמן גם לדון באמצעי קבלת ידע נוספים (מורה, חבר, אינטרנט (איפה ואיך) וספרים).
זה הזמן גם לא לתת לילד קטן להקטין אותך.הלעג שממש אינו במקום, שאינך זוכרת פרטים או שאינך יודעת לענות, פשוט אינו במקום. גם אם הילד לא מחונן. מחוננות היא מתנה נחמדה מאד (לטעמי), אבל אין בה שום תרוץ להקטנת אחרים. זו התנהגות בלתי נסבלת הרבה יותר מלהגיד "בן זונה".
שוב, כאן אין בעיית מחוננות. יש בעית התנהגות, חוסר בכישורים חברתיים. לא יודעת. אבל המחוננות כן או לא, פשוט אינה רלונטית.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ושוב - כמו שרשמתי למעלה'
ושוב - כמו שרשמתי למעלה
05/10/2009 | 14:46
12
אני לא יודעת עם מחוננות זו מתנה, ברכה או ההיפך! אני יודעת שזה משהו לא רגיל ולא שגרתי - וזה כבר מפחיד אותי!
אם הוא באמת יעבור את כל מבחני המחוננות (וחלק גדול מהם הוא כבר עבר בהצלחה רבה) - אני אצטרך ללמוד מחדש איך מגדלים ילד שהוא שונה! אפילו אם שונה לטובה!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ילד בגיל הזה צריך להבין '
ילד בגיל הזה צריך להבין
06/10/2009 | 01:15
21
למבוגרים אין את כל התשובות וזה בסדר לא לדעת, בשביל זה אפשר לקרוא ספרים או לברר באינטרנט או לשאול את מי שיודע.

הטעות שלך היא שאת שוכחת לדרוש ממנו כבוד - את צריכה להסביר לו שהוא הבן שלך, שדואגת לכל מחסורו, שאת מטפלת בו מינקות, שאת מאכילה אותו, מטפלת בו כשהוא חולה וכו' וכו'.
תשאלי אותו, אם מישהו נותן לך אוכל, קונה לך בגדים, אתה תתחצף אליו?

מכאן צריכה לצמוח ההבנה שלו שאת הסמכות ההורית ואותך הוא צריך לכבד.

לגבי לקלל את החברים שלו, לא משנה באיזו קללה, תשאלי אותו איך הוא מרגיש שמקללים אותו. נעים לו? נעים לו אם הוא עושה טעות וצוחקים עליו?
הוא מרגיש טוב עם עצמו? זה עוזר לו?
לא.
אז שיבין שזה מה שקורה לחבר שלו כשהוא מקלל אותו.
ואם הוא מקלל את מי שלא חבר שלו, שידע שאסור להשתמש במילים האלו, נקודה. כי את הסמכות ההורית ואת לא מוכנה שהוא ישתמש במילים האלו.
גם תוודאי עם המורה שאם היא שומעת אותו מקלל, שתדווח לך. ואת תטפלי בזה בדרך חינוכית.
(ההסבר ללמה לא לקלל את מי שמרגיז אותנו כבר יותר מורכב, קשור בפיתוח אמפתיה לאחר, וזה נראה לי קצת "גדול" עליו בשלב זה. )

ממליצה לך לקרוא על סמכות הורית באינטרנט, יעזור לך הרבה מאוד בהתמודדות איתו. בקשי הדרכה מהפסיכולוגית בנושא פיתוח הסמכות ההורית.  
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-''
05/10/2009 | 14:25
4
7
אני אנסה להסביר במספרים.
אם ילד ממוצע, מקבל בסולם האינטיליגנציה 5 ובסולם הרגש 5,
יכול להיות ילד מחונן. מקבל בסולם האינטיליגנציה 7 ובריגשי 5, ואז אין בעיה חברתית, יש לעיתים בעיה לימודית, כי הלימודים בדרך כלל מותאמים ל- 5 או למטה מזה.
יכול להיות ילד מחונן עם אינטיליגנציה 7 ובסולם הריגשי 3. במקרה כזה, (וזה נראה לי המקרה של גל, שוב, ניחוש בלבד!!!) לא משנה אם האינטיליגנציה 5 או 7, כי הבעיה היא הרגש. ולכן יהיה מחונן או ממוצע, הבעיה עדיין היא היכישורים הריגשיים הלקויים. חיזוק שלהם בתואנה ש"סולם האינטיליגנציה גבוה" נראה לי מוטעה, לא עוזר ולא רלונטי. אינני רואה קשר בין הסולמות, בדיוק כמו שבעלי דאון סינדרום, יכולים להיות 2 ואפילו 1 בסולם האינטיליגנציה שהמצאתי, אבל 10 בסולם הרגש.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נו מובן שיש לו בעיה רגשית!'
נו מובן שיש לו בעיה רגשית!
05/10/2009 | 14:33
3
10
ואיך בדיוק הגענו לתובנה שהוא מחונן? הרי עם הבעיה הריגשית שלו אנחנו מטופלים כבר 3 שנים! לא סתם אני משלמת 250 ש"ח לפסיכולוגית ועוד 150 ש"ח למטפלת בבע"ח פעם בשבוע שניהן!

בקיצור - את כל מה שרשמתם כאן אני יודעת! השאלה שלי - איך אני מסבירה לו שבן/בת זונה זו קללה מאוד מעליבה ופוגעת! הוא החליט שלהיות זונה זה לא כל כך נורא כמו שזה נשמע ותוקע את הקללה הזו בכל הזדמנות בין החברים שלו (בבית הוא לא מעז כי יודע שיחטוף ממני שיחה של חצי שעה). אגב - גם החברים שלו די מאוהבים בקללה זו!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה מעליב כי זו נחשבת קללה'
זה מעליב כי זו נחשבת קללה
05/10/2009 | 14:49
17
למה הוא מתווכח עם זה?
לא משנה מה זה זונה (כינוי גנאי לפעילות לא מוסרית), מה שמשנה זה שזה נחשב קללה ולא את המצאת את זה ולא הוא.
גם חמור זו חיה נחמדה מאוד ועדיין אם תקרא למישהו חמור זה יעליב.
זה שהוא מתווכח- זו הבעיה ולא זה שהוא מבין או לא.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה זה בכלל חשוב אם הוא מחונן או לא?'
מה זה בכלל חשוב אם הוא מחונן או לא?
05/10/2009 | 15:00
1
20
מסבירים שכך אין מדברים בני תרבות וגמרנו. כמה מעליב להיות בת או בן זונה באמת,הרי זה לא משנה. הביטוי נתפס כמשהו שאין אומרים, וכך הוא צריך להשאר.
שוב מציינת (כי אני מרגישה שאני מתבטאת בצורה מסורבלת ומעורפלת היום). מחוננות היא כמו פנים יפות. נחמד מאד שיש, אבל לא מבטיח שום דבר. לא עושר, לא אושר ולא הצלחה. גם לא בלימודים. היותו של ילד מחונן, לא פוטרת אותו מלהתנהג כנדרש, להתייחס יפה אל חבריו, למלא את חובותיו כבן להוריו וכתלמיד. שום דבר!!
אם הוא עובר את המבחן, הוא יכול להיות בימי העשרה, ואם אינו עובר, הוא יכול ללכת באותה מידה לנוער שוחר מדע. לא יותר ולא פחות.

בחינות המחוננות בימינו הן מאד אומללות, כי נבחנת רק יכולת לימודית וידע כללי, אך מה עם מחוננים באמנות? בספורט? האם מוצארט "טיפש" מקפלר? מה עם מחוננים בכישורים חברתיים? מיעוט שבמיעוט מחוננים בכל התחומים, אבל "תו מחוננות" מקבל רק מי שמבחני האינטיליגנציה שלו בעלי תוצאות גבוהו. אז מה???
אם היתה לך ילדה מלכת היופי, האם היה סביר בעינייך לאפשר לה לקרוא לך "מומטת" רק כי גופך אינו כשל בת 16 לפני לידטות? האם היתה לגיטימציה לכך? ואם היתה לועגת לילדות (וילדים) אחרים בכיתתה על מראם ומתחברת רק עם היפות והיפים, האם אז היית אומרת: "נו מה לעשות, הילדה יפה, ובאיבחון שעשינו לה אצל בטי רוקאווי אמרו שהפנים סימטריות במיוחד" (סימן ליופי גדול יותר לפי מחקרים) נו, אז נולדה ילדה נורא יפה! את משלמת הרבה כסף. את הבעיה האמיתית יודעים המומחים ואת לפתור?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מסכימה עם הדברים (אפילו בלי קשר לבן של גליאל)'
מסכימה עם הדברים (אפילו בלי קשר לבן של גליאל)
05/10/2009 | 20:35
15
לצפיה ב-'אין צורך לחשוד במחוננות'
אין צורך לחשוד במחוננות
06/10/2009 | 09:10
12
31
יש מבדקים בכיתה ב' או ג' בכל בתי הספר בארץ. עוברים אותם 1.5% מהאוכלוסיה ואם לא קיבלת מכתב הביתה בכיתה ב' או ג' אז הילד לא אותר כמחונן ולכן אין צורך לחשוד בכך. יש גם כאלו שמאותרים כמצטיינים (3%) וגם הם מקבלים מכתבים הביתה ומופנים לתכניות העשרה של משרד החינוך בדומה למחוננים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שנה שעברה עשו אבחון בבית ספר'
שנה שעברה עשו אבחון בבית ספר
06/10/2009 | 09:19
10
31
וכן קיבלנו מכתב הביתה! אבל זה היה לקראת סוף השנה! לכן בהמלצת פסיכולוגית (שכבר מזמן חשדה) לקחנו אותו לאבחונים פרטיים ואבחונים דרך מחלקת חינוך של העירייה.
והוא אכן מחונן! רק שבחשבון יש לו בעיה רצינית - הוא פשוט מתקשה בחשבון! לכן בודקים באיזה תחומים הוא מחונן (או משהו כזה - אני בעצמי עוד לא הבנתי מה הם מחפשים אצלו).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה ממש משונה לי'
זה ממש משונה לי
06/10/2009 | 15:26
9
26
המבחן הראשון, מורכב ממתמטיקה, הבנת נקרא וידע כללי. הרבה הרבה מתמטיקה.
אצלינו, השישה הראשונים בתוצאה בכל כיתה, מופנים למבחן שני, של מכון הנרייטה סולד, המורכב גם הוא מכמות יפה ומכובדת של מתמטיקה. מקבלים תוצאה שלו בסוף השנה פחות או יותר (רק אם עברו). אצלינו אין איבחון אחר, אולי ללקויי מידה מאובחנים. לא יודעת.
איך גל עבר את המבחן (הראשון או השני) אם הוא מתקשה מאד במתמטיקה? ואם עבר, מדוע הוא צריך איבחון מחוננות נוסף?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הוא עבר את המבחן הראשון אבל לא הופנה'
הוא עבר את המבחן הראשון אבל לא הופנה
06/10/2009 | 17:28
8
24
למבחן שני. כלומר, קיבלנו מכתב שהוא עבר בציון גבולי וזהו. סיפרתי לפסיכולוגית שלו ויצרה קשר עם יועצת של בית הספר שלנו וקיבלה העתק של המבחן - ומכאן התגלגל שבעצם שווה לעשות לו אחבון ולבדוק אם את נושא המחוננות! כפי שהיא הסבירה לי יש הרבה ילדים שיש להם מחוננות בתחום מסויים ודווקא בתחום אחר הם חלשים! לגל יש זכרון חלומי - הוא פשוט זוכר דברים בצורה יוצאת מהכלל! הוא מצוטט פסוקים מהתורה בעל פה אחרי שקרא אותם פעם אחת! ספרים בע"פ! הוא יודע להגיד מילה במילה את מה שהמורה הסבירה בכיתה! ולא סתם מצוטט בע"פ - הוא גם יודע להסביר על מה מדובר! הוא מוצף במידע כמו שהסבירו לנו והוא כנראה יודע כל כך הרבה שהוא פשוט לא יודע איך לאכל את כל המידע! והוא באמת יודע יותר ממה שאמור לדעת ילד בגילו. ולא כל מה שהוא יודע גם מובן לו - בגלל גילו הצעיר.
רוצה דוגמה? כשהוא היה בערך בן 5.5  הלכתי איתו לקניות ופגשתי איזו חברה ותיקה. קשקשנו קצת ורשמתי את הטלפון שלה על הפתק! כשבאתי הביתה פשוט לא זכרתי מה עשיתי עם הפתק! שאלתי את גל אם הוא זוכר במקרה איפה רשמתי את הטלפון! לא שהוא זכר איפה הפתק - הוא אמר לי את המספר! וכבר אז התחלתי לחשוד שמשהו כאן קורה אבל לא עשיתי עם זה כלום - והיום אני מצטערת! יכול להיות שבזבזתי 3 שנים והילד בעצם סבל כי המסגרת לא מתאימה לו! אבל מאיפה יכולתי לדעת אז? ילד ראשון, אמא צעירה........................

אבל דווקא בנושאים כמו חשבון שדורשים חשיבה בוא מתקשה! למה? את זה בדיוק מאבחנים עכשיו!

זהו - זה בקצה המזלג מההרצאה של הפסיכולוגית שלנו!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני בטח לא יודעת מה יש לילד'
אני בטח לא יודעת מה יש לילד
06/10/2009 | 17:41
7
21
אבל זיכרון מצויין של מספרים או פסוקים אינו קשור לכישורים חברתיים ובימי ההעשרה יש גם חוגי העשרה מתקדמים בחשבון. לפחות כך אצלינו. (ואין בחירה)
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אוי! נו שוב אנחנו חוזרים לאותו הדבר!'
אוי! נו שוב אנחנו חוזרים לאותו הדבר!
06/10/2009 | 18:37
6
24
הילד פשוט מוצף בידע מעל הממוצע והוא כל הזמן מדבר - הרבה פעמים אפילו לא לעניין! כלומר, הילדים פשוט לא מבינים אותו הרבה פעמים בגלל שהשפה שלו מאוד גבוהה והוא מדבר על נושאים שלא מעניינים את הילדים בני גילו או שהילדים פשוט לא מכירים! וכאן הפער הגדול בין שיכלי לחברתי! היו מקרים שהחברים שלו פשוט היו מפסיקים להיות החברים שלו בגלל שחושבים שהוא חכמולוג, מתנשא כי יודע יותר וכו' וכו' וכו' (ואת זה אני יודעת מהמחנכות שלו).
אז ברגע שנדע איך להתמודד עם ה"שיכליות" שלו - אולי נדע גם איך לעזור לו בתחום החברתי.
כרגע הוא לא הולך לשום חוגים חברתיים (ניסינו משהו שלא עזר בכלל. היינו גם בהדרכת הורים - שגם שם הגיעו למסקנה שקודם צריך להבין את הילד ואח"כ לטפל ברמה משפחתית) כי אנחנו בשלב של אבחונים! הוא לא "מחונן" רגיל כמו שהגדירו אותו! יש כאן פער אדיר בין שכל לילד!

בקיצור, לפי הגדרת הפסיכולוגית - הוא ילד מאוד מורכב! וכדי לעזור לו - צריך לדעת בדיוק מי הוא הילד הזה! ובזה בדיוק אנחנו עוסקים עכשיו! ובגלל זה אני נמצאת בתקופה מבולבלת כי אני לא יודעת בדיוק מה אני אמורה לעשות ואיך להתנהג איתו! אני משתדלת לא לשדר לא שום דבר - עד הרמה שאני מתייחסת אליו בדיוק כאל אחיו. אבל לפעמים הוא מצליח באמת "להתקיל" אותי בשאלות או מושגים שאני עומדת מולו חסרת עונים ו"שולחת" אותו לאינטרנט!
בקיצור - שפכתי כאן יותר מדי דברים אישיים! נו שוין! אולי ימצא מישהו עם בעיה דומה! אשמח מאוד ליצור קשר עם הורים שיש להם "ילדים מורכבים" או "מחוננים לא רגילים".
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הכי קשה לא לדעת עם מה מתמודדים, לא?'
הכי קשה לא לדעת עם מה מתמודדים, לא?
06/10/2009 | 18:57
5
19
אני רק אחזק אותך בדבר אחד: את מתחייבת לפרנס, להאכיל, ולקבל את ילדך. זהו תפקידך כאמא. את ממש לא חייבת להיות גוגל מהלך, או אנציקלופדיה בריטניקה. זה לא כתוב בחוזה שלך, כשמונית לאמא.  בדקתי!!
ולכן לפחות עם חוסר הידע שלך, אין שום סיבה להתנצלויות, תחושת כשלון,חוסר אונים או כל תחושה מבעסת אחרת. יכול להיות, שאם גל יחוש שאת כבר לא מתבעסת, יחלפו נסיונותיו "להקטין" אותך. לא צריך להיות חסרת אונים בכלל. רוצה לדעת? תבדוק. לא רוצה? טוב. וזהו. מי יודע הכל? מי מסכים לנאום על כל נושא שילד מעלה (חכם כטמבל) גם אם ההורה יודע את התשובה?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תודה תיתי!'
תודה תיתי!
06/10/2009 | 19:06
4
13
ואת צודקת בדבר אחד - התפקיד שלי כאמא הוא לפרנס, להאכיל ולקבל אותו כמו שהוא! וגם ללמד אותו לא לקלל! ובשביל זה צריך להבין אותו. אני פוחדת פחד מוות מגיל ההתבגרות שלו (שלדעתי כבר התחיל אצלו).

ות'אמת - מכל הדיון הזה גם לי נהייה מעניין מה זה זונה ולמה זה כל כך שלילי! נו - איך אומרים? לומדים מכל דבר!

וחוץ מזה תגידי - בינינו - את יושנת בחיבוק עם המחשב? את כל הזמן פה
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בחיי - עלה לי עכשיו הרעיון!'
בחיי - עלה לי עכשיו הרעיון!
06/10/2009 | 19:10
24
אולי אתן לו לקרוא את השרשור הזה? ושיחליט בעצמו מה לקבל ומה לא!

למרות שיש לי משום מה הרגשה שהוא יודע שאני גולשת כאן בתפוז (לפי ההיסטוריה של המחשב - למרות שאני באמת משתדלת לא לשכוח להתנתק מהתפוז ולרוב בכלל גולשת מהעבודה ולא מהבית), השאלה אם הוא יודע באיזה ניק! למרות שהוא מספיק פיקח כדי להבין מהחתימה שלי שמדובר עלי! למי יש עוד 3 ילדים עם שמות כמו שלי ובתאריכים כמו שלי?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני מנגנת מול המחשב'
אני מנגנת מול המחשב
06/10/2009 | 19:26
2
17
צלילים ארוכים. זה מאד משעמם אותי וככה אני לא מתפתה לחפף. חוץ מזה, אני שולחת תזכורות במחשב לפציאנטים, וככה עד ש, אני בפורום. וגם בין פציאנטים, במרפאות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'במה את מנגנת?'
במה את מנגנת?
06/10/2009 | 20:51
1
14
אני למדתי באוקראינה לנגן על פסנתר במשך 7 שנים! תשאלי אותי היום איפה זה דו?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בדודוק החדש שלי.'
בדודוק החדש שלי.
06/10/2009 | 21:45
11
לצפיה ב-'המבחנים הללו מאתרים יכולות במתמט''
המבחנים הללו מאתרים יכולות במתמט'
06/10/2009 | 11:45
11
לצפיה ב-'כי זה מעליב'
כי זה מעליב
04/10/2009 | 18:31
21
וכמו שהוא לא רוצה שיקראו לאמא שלו בשם מעליב (נסי לשאול אותו איך הוא היה מרגיש אם מישהו היה קורה לך ככה), כך הוא גם לא יכול לקלל ככה. וזה בכלל לא משנה מה משמעות הקללה.
לענין, את יכולה להסביר לו שמדובר בעבודה אבל אחת גרועה במיוחד, שכרוכה בהשפלה ועלבון רצופים (את זה מן הסתם הוא מבין, ילדים כל הזמן מעליבים זה את זה).
וכן, רחב הזונה היתה כנראה אשה שעשתה דברים טובים. זה לא הופך את המקצוע שלה לרצוי (ואל תקפצו עלי, אני יודעת שבבי"ס מפרשים "זונה" כ"מי שזנה ומאכילה"' מלשון מזון, יש פרשנים היום שטוענים שזונה גם אז היתה זונה מהסוג, ובכן, הזנותי).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הסבר טוב לדעתי.'
הסבר טוב לדעתי.
04/10/2009 | 17:21
19
לצפיה ב-'שטויות במיץ!!!!!!!!'
שטויות במיץ!!!!!!!!
06/10/2009 | 00:04
2
33
"ובאותה נשימה להזכיר גם שאף אישה לא בחרה במצב הזה ושמדובר בניצול נשים ע"י גברים"
מישהו ראה כמה דירות דיסקרטיות יש בארץ?
דירה דיסקרטית זאת דירה שיושבת בה בחורה שמארחת גברים מרצונה החופשי,  זה לא מכון ליווי כי זאת בחורה בודדה, ודירות כאלו יש באלפים

אין פה שום ניצול
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נכון,אין ספק'
נכון,אין ספק
06/10/2009 | 00:30
1
22
הרי חלומה של כל אישה זה שגבר זר מסריח ומטונף שלא יכול לבנות מערכת יחסים עם אישה ,יחדור לה לגוף ולנשמה.
וואלה,איך לא חשבתי על זה
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נכון שהרוב עובדות בזה בכפייה אבל יש גם לא '
נכון שהרוב עובדות בזה בכפייה אבל יש גם לא
06/10/2009 | 09:19
21
מעט שעובדות בזנות מבחירה.

את שוכחת שזנות זה לא רק הנרקומנית בפינת הרחוב אלא גם נערות ליווי יוקרתיות שלוקחות אלפי שקלים.

זנות זה עיסוק עם כל מיני רמות וכך גם הלקוחות. אולי תתפלאי לשמוע אבל רוב הלקוחות של הזונות הם אנשים נורמטיביים מכל גווני החברה שמגיעים אליהן מכל מיני סיבות (אל תשאלי אותי מה הם מוצאים בסקס עם אישה שאין ביניהם שום רגש).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תמיד יוצא שהגבר אשם?...'
תמיד יוצא שהגבר אשם?...
06/10/2009 | 03:48
20
לאייה...לידיעתך ישנן נשים שעוסקות במקצוע עתיק יומין זה מפני שאינן יודעות כיצד לפרנס את עצמן ואו את המנה הבאה שלהן ולכן הן עוסקות בזה.
הגבר הוא לא תמיד הגורם השלילי שמוביל את האשה לעסוק במקצוע זה.
כמו כן,ישנן נשים שמבקשות לחיות חיי נוחות וברמה גבוהה של הכנסה ולכן הן עוסקות בזה,שוב,מתוך בחירה אישית שלהן.
(ד"א כאן הגבר הוא הקורבן)ונשים אלה הן משדלות.
וכאן אני פונה אלייך ואל הכותבת,האמת אף פעם לא מזיקה ובמקום להטעות את הילד,פשוט יותר לומר לו את האמת.
בצורה שכזו הוא רק ישכיל ולא יקבל דעה פמינסטית חד צדדית אשר תפגע בחינוכו המיני ובכלל.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אף אישה לא בחרה במצב הזה?'
אף אישה לא בחרה במצב הזה?
06/10/2009 | 04:12
7
31
איזה גישה פרימיטיבית. רק בעידן הפרימיטיבי סקס ומיניות זה דבר רע. זה כיף להיות אובייקט מיני. זה יוצר בטחון עצמי, להרגיש מושכת ויפה ורצויה. זה ממש לא שטחי - אם זה לא היה קורה לא היינו מקיימים את מצוות פרו ורבו.
זה ממש לא ניצול. הסרסוריות הכי גדולות הן המדאם. הלקוחות? אנשים מטומטמים ושפוטים של האישה ולא יכולים בלעדיה. אישה שמרגישה סקסית ומושכת ויפה ממש לא תהיה מנוצלת אלא מנצלת את הגבר לאג'נדה שלה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בטח! '
בטח!
06/10/2009 | 07:20
6
21
זנות זה תענוג גדול!. כל אישה אוהבת שזרים חודרים אליה. כמה שיותר אנשים ביום, פשוט שמח לה יותר.
ברור!
כל אישה היא בעצם זונה, רק אלה הדפוקות שלא חינכו אותן למיניות בריאה, לא מתמסרות לדחפים הטבעיים שלהן להזדיין עם זרים, חולים, דוחים וסוטים שהן בכלל לא מכירות ולא רוצות להכיר. הזונות חיות את החיים הטובים. מעריצים אותן. ממש נושאים אותן על כפיים הגברים, החלשים, שפשוט יצרם לא עומד בהם והם מוכרחים, פשוט מוכרחים להכנע לאישה הטורפנית, לילית.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ואישה שאינה זונה מחונכת למיניות בריאה?'
ואישה שאינה זונה מחונכת למיניות בריאה?
06/10/2009 | 07:46
5
25
האישה של היום, פמיניסטית או לא, מדחיקה את המיניות שלה ולא משתמשת באמנות הפיתוי. חלק לא מבוטל מהנשים בכלל לא גומרות עד גיל מאוחר אם בכלל. ראית את תעשיית המין בתאילנד? השאיפה היא למצוא איש עשיר ועד אז לחגוג בברים ובדרך להתפרנס מזה. הן לא מוכות ונמצאות שם מרצון.
מה שאת מתארת כתעשיית מין בישראל זה סטיגמה נטו. את בכלל לא מכירה זונות באופן אישי. לא כולן נרקומניות רוסיות שנמצאות בשולי החברה או כאלו שנחטפו ונמצאות כלואות בדירה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בודאי! הילדות בנות השבע מוכות האיידס '
בודאי! הילדות בנות השבע מוכות האיידס
06/10/2009 | 08:09
4
17
וההרפס בתאילנד פשוט מאושרות!
חיי גן עדן. אני לא תארתי את תעשיית המין בישראל. אני תארתי זנות באשר היא.
אין אישה שעוסקת בזנות, ואינה ניזוקה נזקים בלתי הפיכים, גופניים ונפשיים, מרוב שזה נפלא. אגב, לא צריך להכות אדם רעב, כדי שיעשה הכל בשביל לאכול. גם הרעב הוא מכה.
כמה נח לאנשים להתמודד עם האומללות הזו ולהגיד "היא רוצה", "הפמיניסטיות מדחיקות מיניות" (מה הקשר בכלל?) ואת עניין האורגזמה. בטח. הזונות באורגזמה תמידית. אושר גדול. בדיוק כמו הציורים של הפרות המחייכות על משאיות הקרור. הכל משמחה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זאת ראייה מכוערת של העולם'
זאת ראייה מכוערת של העולם
06/10/2009 | 10:54
3
16
כל אישה היא זונה באשר היא. אישה משתמשת בסקס כדי להתחתן, כדי להביא ילדים. היא רק הולכת ברחוב וגברים נופלים שדודים לרגליה. לכל אחת יש מחיר. כל אחת תפתח את הרגליים למישהו בעבור תמורה כזו או אחרץ. אז אחת מעדיפה מזומן והאחרת מעדיפה חיים ארוכים של סבל עם גבר וילדיו. לו יהי.
זה שרוב הנשים מוכרות את עצמן בזול זו הבעיה של העידן המודרני. וזה ממש לא קשור לגברים. למרות זאת, את מגזימה בתאורים שלך ומציגה את הזנות באופן מכוער. כל אחת מוכרת סקס, הטלויזיה מוכרת סקס, הדוגמנית והשחקנית מוכרות סקס ואפילו ואן דאם בסרט "לב ארי" מכר סקס כשצלמו לו את הישבן. סקס!

למה כל כך רע לך עם זה? מי את שתקבעי עבור מה שווה לפתוח את הרגליים - עבור בעל ובטחון כלכלי וללא תשוקה או עבור חופן מטבעות? נשים נשואות חיות בגן עדן? למעשה תוחלת החיים שלהן קצרה יותר לעומת נשים שמעבירות את חברתן עם נשים אחרות. וכשיש ביקוש יש היצע

לא רואה שום בושה בלהיות זונה וצריך למסד את הזנות וללמד את אמנות הפיתוי שנשים ידעו איך להנות
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נשים תהנינה יותר אם יהיו זונות?'
נשים תהנינה יותר אם יהיו זונות?
06/10/2009 | 15:21
2
14
אם כך גם הגברים, ומיד! יחוייב ל נער בן 15-20 בשנת שרות, בה ישמש תXX להשכרה וכך ילמד להנות ויכיר חבר'ה, איתם ישחק כדורגל בעתיד. מעולה.
ואכן, כל הנשים זונות, כל אחת רוצה רק למכור סקס. את אמנות הפיתוי צריכה ללמוד כל אישה בכדי לשכב עם גברים זרים שאינה מכירה ואינה אוהבת. ברור, כך כל הנשים רוצות ואוהבות. הרוב גם אוהבות שאונסים אותן. ובכלל, למה לחכות עד לגיל שבע המופלג? כדי להתחיל כשהנשים הפתייניות הקטנות עדיין רכות ועסיסיות יותר. גיל ארבע זה כבר גבולי. טיפה מאוחר מדי. הרי כל אחת מוכרת סקס.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שוב - סטיגמות'
שוב - סטיגמות
06/10/2009 | 18:32
1
11
כל אישה בוגרת היא ברת דעת ויודעת מה היא עושה.
זה ממש דיון מיותר ואני טוחנת מים. מבחינתי תישארי עם הסטיגמות שלך צר לי שלדעתך מי שלא נשואה נאנסת ושכל סקס שלא נעשה מאהבה זה זנות
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה הקשר בין נישואין לאונס??'
מה הקשר בין נישואין לאונס??
06/10/2009 | 18:38
11
מה, רק רווקות נאנסות? וכן, סקס ללא הכרות או יחס בכלל ובתשלום זו זנות, מה לעשות. ולנשים יש הרבה פחות בחירה משחושבים. הרבה פחות יכולת השתכרות מגברים, הרבה יותר לחץ (למשל פרנסה של ילדים). הראית את הילדות הקטנות בתאילנד כדוגמא ומופת ליכולת הבחירה וכושר ההשתכרות. גם הן בגירות, יודעות מה הן עושות? גם להן יש בחירה? למשפחותיהן הגווועות ברעב יש בחירה?
הסטיגמות אינן שלי. מי שטען שכל הנשים הן זונות בפוצנציה, לא היתה אני.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לתת לו להסביר את הקללה ואת משמעותה'
לתת לו להסביר את הקללה ואת משמעותה
04/10/2009 | 12:37
40

לשאול אותו אם הוא יודע בכלל מה פירוש המילה זונה/או בת זונה והאם הוא מבין שמדובר בקללה

לפני מספר ימים שמעתי את הבת שלי אומרת "או גאד" - לא מדובר כמובן בקללה
והיא בסך הכל בת 6, ופניתי אליה ושאלתי אותה אם היא יודעת מה פירוש המילים "או-גאד"
והיא ענתה לי שלא, אבל כולם אומרים את זה בכל היזדמנות והיא אימצה את זה כי המילה מצאה חן בעיניה.

אז אמרתי לה שלא מדובר במילה רעה, אלא ההיפך - מה שהיא אומרת כל פעם זה "או אלוקים" והמילה היא באנגלית.

אז לעתים היא פולטת "או מיי גאד" ולעתים היא אומרת "אלוהים אדירים"

נסי בדרך הזאת להוביל אותו לתשובה/לפרשנות של המילה זונה.

להסביר לו שמדובר בקללה, והיא אינה נעימה לאוזן וזה די מעליב.

הפירוש של המילה זנות - זנות היא קיום פעילות מינית (לעתים רבות יחסי מין) תמורת תשלום. מרבית העוסקים במקצוע זה הן נשים, אך גם גברים עוסקים בזנות, בין אם עבור גברים אחרים, ובין אם עבור נשים. יש המחשיבים את הזנות כמקצוע, והיא זכתה לכינוי "המקצוע העתיק ביותר בעולם".

בהצלחה,

רחלי

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'דיעה אולי קצת שונה, לא חושבת שצריך להסביר'
דיעה אולי קצת שונה, לא חושבת שצריך להסביר
04/10/2009 | 14:32
1
50
את המילה עצמה, יש הרבה מילים שאנחנו לא מסבירים
לילדים והם לומדים מההקשר של המשפט שנאמר.
אני הייתי אוסרת את האמירה--ואומרת מפני שזו מילה שמעליבה,
ואז היא גם מעליבה את האומר, ולא מרויחים כלום כש'מקללים'
ויש רשימת מילים כאלה שלא מסבירים אבל אמא לא רוצה לשמע שנאמרו. וזהו.
גם סליחה מילים שנחשבות, קללות כמו מפגר אינפנטיל וכד'
לא נותנים עליהם הסבר ולא 'מקללים' איתם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
05/10/2009 | 18:23
11
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
04/10/2009 | 15:11
33
הזונה מירחיו שעזרה לרגלים נקראה רחב.

זונה היא לא אישה רעה. היא אישה שהעיסוק שלי אינו מוסרי. היא סוחרת בגוף שלה.

הסיבה למה לא להשתמש במילה כפי שנאמר היא העלבה, קללה, וניבול פה.

חזיר וחמור הם גם חיות בסדר גמור רק כשמדביקים את הכינויי שלהם לאדם זה מעליב.

בשונה אם מכנים מישהו פרפר או אריה/נמר
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'רק עוד דבר אחד'
רק עוד דבר אחד
04/10/2009 | 17:32
16
39
ספר יהושע האמנם חלק מהתנ"ך, וצמוד מאוד מלתורה, אבל איננו חלק ממנה. ו ... הסיפור על רחב הזונה הוא ביהושע (שזה הספר הראשון בנביאים) ולא באחד מחומשי התורה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לגבי תורה - את מוזמנת לפנות לגל!'
לגבי תורה - את מוזמנת לפנות לגל!
05/10/2009 | 08:13
15
22
הוא יודע לצטט את הפסוקים כמעט בעל פה וגם להסביר לך בדיוק איפה נכתב ועל מה מדובר!

אין לי מושג מאיפה במשפחה חילונית שכמונו פתאום הגיע הצדיק! כן - גם את שאר המקצועות הוא יצטט לך בעל פה - מילה במילה מה שדובר בשיעור!
רק אל תתקרבי אליו עם חשבון! את זה הוא באמת לא סובל!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לדעתי יש כאן בעייה בהבנת קודים חברתיים. לא '
לדעתי יש כאן בעייה בהבנת קודים חברתיים. לא
05/10/2009 | 10:32
14
21
מקללים. ולא, לא צריך לדעת את הפירוש של כל הקללות כדי לקלל היטב. אני די בטוחה שאני יכולה ללמוד קללות רבות בשפות רבות (ביננו, רוב הקללות הן לא בעברית), וזה לא יפריע לי שאני לא מבינה את הפירוש.
זה מזכיר לי שפעם עבדתי אצל רופא שיניים, וכשמשהו לא הצליח לי, או נשמט לי, הייתי אומרת שיט. הוא תפס אותי לשיחה והסביר לי שרוב הפציינטים שלו דוברי אנגלית, וזה לא מתאים לקלל ככה....
אני מציעה לך להציע לו לכתוב את הקללות במקום לאמר אותן.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הכי טוב לעבור לקלל ביידיש'
הכי טוב לעבור לקלל ביידיש
05/10/2009 | 11:07
12
15
זה גם נשמע יותר טוב.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הכי טוב לא לקלל בכלל!!!!'
הכי טוב לא לקלל בכלל!!!!
05/10/2009 | 11:37
11
11
לצפיה ב-'טוב, אני לא מלאך,'
טוב, אני לא מלאך,
05/10/2009 | 11:45
10
12
ואם כבר, להרביץ איזה "גיי קאקען" או "זול האקן דיין א-סירענא אין טוחעס" נשמע לפחות תרבותי, לא? הכל נשמע ביידיש יותר טוב. אפילו הקללות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ואני יודעת להגיד'
ואני יודעת להגיד
05/10/2009 | 14:10
8
11
ווס לוייפסדי מידיין צווי קרימינה פיס?

איזה משפט חמוד הא?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ולי יש ספר שלם של קללות ביידיש'
ולי יש ספר שלם של קללות ביידיש
05/10/2009 | 14:28
223
שנשמע בשורות טובות ברכות וקללות ביידיש
יוסף גורי

הנה לדוגמא לקללה חמודה:
אַ משוגענעם זאָל מען אויסמעקן און דיך אַרייֶנשרייַבן" (שישחררו משוגע ויכניסו אותך במקומו),

וגם לברכה:
אַ גרעפּצעלע ארויס, אַ געזונטעלע אַרייַן" ובתרגום לעברית - גרפס יצא – בריאות נכנסה

וזאת האהובה עלי:
זאָלסט וואַקסן ווי אַ ציבעלע – מיטן קאָפּ אין דר'ערד" (שתצמח כמו בצל עם הראש באדמה)

אז על תתעסקו איתי! לקלל ולברך ביידיש כבר למדתי
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אם הייתי מבינה את המשפט, היה יותר טוב.'
אם הייתי מבינה את המשפט, היה יותר טוב.
05/10/2009 | 14:41
6
10
לצפיה ב-'או! אמרת את המשפט שהבן שלי מאוד אוהב'
או! אמרת את המשפט שהבן שלי מאוד אוהב
05/10/2009 | 14:48
2
11
כמו במקרה ששאלתי כאן! "אם הייתי מבין מה כל כל רע בזה - היה יותר טוב!"
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הכי חשוב להסביר לו'
הכי חשוב להסביר לו
05/10/2009 | 14:54
8
שלפעמים, מבינים בגיל יותר גדול.
כי ככה זה.
כמו שיש קודם שיני חלב ואחר כך שיני בשר, ככה הוא מבין כמו ילד, כי
ההבנה היא גם משהו של בגרות והוא עדיין ילד.
ושהכי טוב להשאר ילד בזמן שאתה ילד ולא צריך למהר להבין דברים כמו מבוגר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נו שוין אני מחוננת, אז מותר לי'
נו שוין אני מחוננת, אז מותר לי
05/10/2009 | 15:08
6
לצפיה ב-'הנה התרגום...'
הנה התרגום...
05/10/2009 | 14:51
2
13
ווס לוייפסדי מידיין צווי קרימינה פיס?

לאן את/ה הולכ/ת עם שתי הרגליים העקומות שלך?...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'או, עכשיו למדתי מילה חדשה'
או, עכשיו למדתי מילה חדשה
05/10/2009 | 15:11
1
5
לא ידעתי מה זה ה"קרימינה" הזה. אף פעם לא יצא לי. והאם לא אומרים "מיט דיין" ולא מידיין? אתיר בטח תדע.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הגיוני מיט דיין'
הגיוני מיט דיין
05/10/2009 | 16:53
6
לצפיה ב-'יידיש זו לא המומחיות שלי'
יידיש זו לא המומחיות שלי
05/10/2009 | 16:49
6

אבל אחת (נדמה לי  של דן בן אמוץ):
זולסט ואקסען וי א צוויבאלע......
(מיט דם קופף אין אערד.)
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם לדעתי'
גם לדעתי
05/10/2009 | 22:18
5
ולכן אני לא חושבת שזה קשור למנת המשכל שלו, אבל השילוב של מנת משכל גבוהה + זיכרון יוצא דופן + שפה גבוהה+ חוסר הבנת קודים חברתיים, מדליק אצלי נורה אדומה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בגיל 9 לדעתי הוא לא יכול להבין '
בגיל 9 לדעתי הוא לא יכול להבין
05/10/2009 | 11:32
1
30

(ואולי גם לא צריך להבין) מלה כזו.
זה לא יתרום לו כלום (בגיל 9).

את יכולה להסביר ב-ת-ק-י-פ-ו-ת שמלים כאלה לא מקובלות בבית.
או מחוצה לו.
יש מלים שמשתמש בהם סוג מסויים של אנשים ואת מקווה שהבן שלך לא שייך לאנשים האלה.
זהו.
חד וחלק.

כשהקטנה שלי הייתה בת 11-12 (יש כבר הבדל עצום בגיל) 2 רבו על חנייה בנוכחותנו כשחכינו באוטו למישהו.
האחד קרא לשני 'הומו'.
אחרי שבועיים בערך אאוט אוף דה בלו היא שואלת אותנו "מה זה הומו?"
בגיל כזה כבר אפשר להסביר משהו שלא יבלבל את הילד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'וללה?'
וללה?
05/10/2009 | 11:43
16
אני חושבת שילדי ידעו מהו "הומו" בגיל מאד צעיר. שמעו באמצעי התקשורת, הסברנו ובזה נגמר העניין. למען האמת, גם לגבי זונה לא היה איזה סוד גדול. כל פרוש שמבקשים מאיתנו, ניתן. לא מסתירים ואין סודות. וגם לא צריך לבלבל. כשמסבירים בפשטות ובכנות, ההסבר מתקבל.
באמת לא בעיה להסביר גם לילד צעיר, שהומו הוא גבר שמתאהב בגבר אחר ולא באישה, (ויש נשים שמתאהבות בנשים ולא בגברים) וזונה היא אישה המקיימת יחסי מין תמורת תשלום. אין קשר בין פרוש מילים, ואיסור לקלל או לדבר בגסות ובצורה בוטה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ממתי זונה היא אישה רעה?'
ממתי זונה היא אישה רעה?
05/10/2009 | 23:30
27
כנראה שהתמימות של הבן שלך והראש שלו שבגלל שהוא תמים נורא הוא נטול סטיגמות הבין משהו שאת לא הצלחת להבין.
זונה היא לא אישה רעה. היא אישה שזו העבודה שלה לשכב עם גברים ולקבל על זה כסף.
זה טוב זה רע מוסרי לא מוסרי זה עניין שלה וזה לא הופך אותה לאישה רעה עצם ההחלטה שלה.

מה שכן אני ממליצה לך להגיד לבנך החכם שזה לא לעניין לקלל באופן הזה.
כי את עוד לא שמעת מישהו מקלל - יה בן רופא או יה בת ירקן. זה לא לעניין וזה טיפשי.
ובכלל תנסי להסביר לו שזה לא יפה לקלל לא מנומס לא תרבותי ולא נעים לאוזן של אף אחד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'למה ילד בן 9 צריך לדעת על יחסי מין בכלל?'
למה ילד בן 9 צריך לדעת על יחסי מין בכלל?
05/10/2009 | 23:35
2
35
צריך להסביר לו שזאת מילה שלא משתמשים בה וזהו וכמה לקלל זה לא מכובד ולא יפה לא צריך להסביר מה זאת זונה לילד בן 9
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה עדיף שידע ממך או מהטלויזיה?'
מה עדיף שידע ממך או מהטלויזיה?
05/10/2009 | 23:44
1
22
לצפיה ב-'אוקיי ראיתי את הגיל...'
אוקיי ראיתי את הגיל...
05/10/2009 | 23:45
22
לצפיה ב-'איך מסבירים לילד'
איך מסבירים לילד
05/10/2009 | 23:57
26
תחילה אומר ששמה רחב ולא רחבעם (רחבעם היה בנו של לשמה המלך)

ובעניין הנידון חושבני שהסבר זה עליו לכלול תחילה הערכה כלפי כל אחד באשר הוא וכיבוד האחר והאבת האחר
מכיוון שרק אם אדע שעלי לכבד את את האחר אני אהיה מסוגל להבין שכינו גנאי ובעייתי ולאחר מכן עלי להסביר שקריאה לאדם בכינו של בן זונה משמעות הדבר היא שהוא תוצר אם אפשר להגדירר את זה  כך של מעשה נבזה ושפל א. משום קיום יחסיפ שלא במסגרת אישות תקינה ומיתוך ניצול ורוע לב וסיפוק תאוות אישיות על גבו של האחר

בהצלחה
אני מקווה להסביר כאן בפורום מה עומד מאחורי הנאמר על רחב כל המעוניין שישלח לי מסר

בברכה מאיר
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כי זונה היא לא אישה רעה.'
כי זונה היא לא אישה רעה.
06/10/2009 | 00:00
11
אולי פה קבור הכלב.

היא אם כבר אישה מנוצלת ומסכנה.
(אני אוהבת ילדים, בקטע הזה שיש להם הגיון כ"כ טהור.)

אם הילד שלך יודע מה זה יחסי מין, אז אולי תסבירי לו שיחסי מין הוא דבר שנעשה בהסכמה בין שני בני זוג אוהבים, ושזונה היא אישה שמחוייבת לשכב גם עם אנשים שהיא לא רוצה רק בשביל לשרוד. כסף.
זה כבד מידי, אני מבינה.
אבל לפחות זה לא שקר גס כמו זונה=אישה רעה=מקיימת יחסים עם גברים שונים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'למה אישה רעה?'
למה אישה רעה?
06/10/2009 | 00:00
12
קוד מוסרי אחר...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תסבירי לו חמודה '
תסבירי לו חמודה
06/10/2009 | 00:08
1
34
שזה מילה לא יפה ולא מדברים ככה ודבר שני אה תסבירי לו שזאת אישה שמקיימת יחסים תמורת תשלום ושהיא מסכנה ומלאה מחלות
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'"מלאה מחלות"?'
"מלאה מחלות"?
06/10/2009 | 00:09
17
לעזאזל, מה זה הדעות הקדומות האלו?!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'וואו, איזה גועל נפש.'
וואו, איזה גועל נפש.
06/10/2009 | 00:08
13
34
כל השרשור הזה מגעיל.

בראש ובראשונה את, שהחלטת שזונה היא "אישה רעה", תסבירי מה לעזאזל רע בזונות. למה בחירת המקצוע שלהן פחות טובה משלך לצורך העניין (לא שאני יודע מה המקצוע שלך)?

דבר שני, כל האנשים הנחמדים שטרחו להסביר ש"זונה היא לא אישה רעה, אלא מסכנה", אתם לא הרבה יותר טובים. אתם לוקחים מזונות את הלגיטימציה לבחור באיזה מקצוע שהן רוצות.
כמובן שיש זונות שנכפה עליהן להיות זונות, אבל לא כולן וזה ממש לא הוגן להכליל ככה.

אני עוד מחכה לאדם האחד שיסביר לי מה ההבדל בין זונה, שמוכרת את הגוף שלה, לבין שופט\עו"ד\חייל שמוכר את הנשמה שלו. מה יותר גרוע?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אין זונה או נערת ליווי שבוחרת במקצוע הזה '
אין זונה או נערת ליווי שבוחרת במקצוע הזה
06/10/2009 | 00:56
12
23
כי היא רוצה רק כסף.
פשוט אין דבר כזה.
כל אישה ש"בוחרת" לעסוק בזנות נפגעה ונוצלה מינית בשלב מסוים בחייה או שנדחפה לזנות בגלל בעיות כלכליות קשות מנשוא.
אבל בעיקר מדובר בנשים שנוצלו מינית והדרדרו למקצוע בגלל הערכה עצמית הרוסה.
גם ההשלכות המיידיות ולטווח הארוך של זנות הן פגיעה עמוקה בדימוי העצמי של האישה ובהערכה העצמית שלה כלפי עצמה.
נעשו מחקרים בנושא ומומחים המטפלים בנשים שעוסקות בזנות או חוקרים החוקרים את תופעת הזנות והם המקור לידע בתחום זה.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את חושבת שמנקה רחובות או עובד פינוי זבל'
את חושבת שמנקה רחובות או עובד פינוי זבל
06/10/2009 | 02:52
7
16
בחר בעבודה שלו יותר וזה לא בגלל בעיות כלכליות?
כי הוא לא רוצה וזקוק לכסף?
הוא נהנה מהעבודה?

היא בוחרת את זה כמו שהוא בוחר את זה.. פשוט היא עושה בחירה יותר קלה!
מבחינתה זה כסף קל...
זה נטו בחירה שלה!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא חושבת, אני יודעת. '
אני לא חושבת, אני יודעת.
06/10/2009 | 09:34
6
13
ברור מאליו שמנקה רחובות או עובד פינוי זבל הגיעו לעבודה מחוסר ברירה. אבל, ויש אבל גדול, הם לא סוחרים בגוף הפרטי להם, באיברים הצנועים שלהם. עדיין יש פה שמירה על כבוד האדם במובן שאין ניצול של הגוף הפרטי לצרכי עשיית כסף. אין חילול רגשי גדול מזה. אין השפלה גדולה מזה. אף אחד או אחת לא עושה את זה כי זו בחירה קלה בשבילו/ה.
דרך אגב אני חילונית לגמרי, שלא תחשוב שאני דתיה.

גם נערות ליווי, אלו שעושות הרבה כסף ושאצלן נראה כביכול שהבחירה שלהן קלה יותר, יש משהו בעייתי במבנה הרגשי שלהן. זרים שנוגעים בך באופן אינטימי, שמנצלים את הגוף שלך, אף פעם לא עושים את זה מתוך כבוד אליך. נערת ליווי שמקבלת כסף גדול, אני מניחה שהיא מסתנוורת מהכסף הגדול. היא מעדיפה שיפגעו בכבוד האדם האישי שלה והעיקר שתקבל סכומים גדולים שאחרת לו היתה יכולה לקבל. גם נערות ליווי מהסוג הזה נפגעות לטווח הארוך בהערכה העצמית וביכולת לפתח מערכת יחסים אינטימית אמיתית עם גבר (או אשה).

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'עדיין לא מסכים...'
עדיין לא מסכים...
06/10/2009 | 12:35
5
12
לדעתי זה עדיין הבחירה קלה שלהן.
אני שוב אומר.. הן בחרו את זה- הן ולא אחר!
הן החליטו שהן לא רוצות לקרוע את התחת בניקיון ולהרוויח 20 ששקל לשעה אלא לתת את הגוף שלהן ולהרוויח 2000 שקל בלילה!

מצטער, זה לגמרי הבחירה שלהן.
וברור שהן לא מרוצות מזה כמו המנקה זבל לא מרוצה מהעבודה שלו... אבל כל אחד בוחר לעצמו את העבודה!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אתה נדחף לדבר על תחום מאוד מאוד צר'
אתה נדחף לדבר על תחום מאוד מאוד צר
06/10/2009 | 16:28
4
7
של בנות שבחרו לעבוד כנערות ליווי בגלל הכסף הגדול.
זה אחוז פיצפון, קטנצ'יק, לעומת רוב הבנות שעובדות כזונות או נערות ליווי ברמה לא אקסלוסיבית.
קבוצת הבנות המצומצמת מאוד שאתה מדבר עליה, מסתנוורות בהתחלה מהכסף, סכומים שלא חלמו שהן יכולות להרוויח.. עד שהן מבינות עד כמה הן נפגעות נפשית מהעיסוק הזה.
הנה סיפור קטן על בחורה שעבדה בסך הכל כנערת טלפון.
מקווה שהאנגלית שלך טובה מספיק.
http://lettersfromworkinggirls.blogspot.com/2008/0...

לצערי לא מצאתי סיפורים דומים באתרים בעברית, כנראה שפשוט לא מדברים על זה בארץ, או ממש מעט מדי. וזה חבל מאוד - זה בדיוק מה שגורם לבורות האיומה שנפרשת לעינינו פה בשרשור הזה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'קראתי וכמדומני גם בסיפור פה'
קראתי וכמדומני גם בסיפור פה
06/10/2009 | 17:03
3
9
היא!!! בחרה להכנס לזה ולהסתנוור ממה? מהכסף!

אני לא מוצא שום סיבה לרחם עליה... היא לגמרי הביאה את זה על עצמה.

הקטע שהבאת לא סתם שום דבר ממה שאמרתי, להיפך-
היא ראתה שבסוף שבוע אחד היא מרוויחה 300$ והבחירה הקלה שלה הייתה להמשיך ולהרוויח ככה במקום לעבוד כקופאית ולהרוויח את זה בשבוע!

נטו בחירה שלה!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'חוסר ההסכמה בינינו הוא בכלל '
חוסר ההסכמה בינינו הוא בכלל
06/10/2009 | 23:15
2
7
לא על העניין הזה, כך שאין צורך להמשיך להתעקש עם כל כך הרבה סימני קריאה והדגשות.
תראה, מהתחלת השיחה בינינו דווקא יש בינינו הסכמה שנערות מסוימות נדחפות בגלל הכסף הגדול.
זה מה שכתבתי פה:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
כתבתי: "נערת ליווי שמקבלת כסף גדול, אני מניחה שהיא מסתנוורת מהכסף הגדול. היא מעדיפה שיפגעו בכבוד האדם האישי שלה והעיקר שתקבל סכומים גדולים שאחרת לו היתה יכולה לקבל. גם נערות ליווי מהסוג הזה נפגעות לטווח הארוך בהערכה העצמית וביכולת לפתח מערכת יחסים אינטימית אמיתית עם גבר (או אשה)."
על מה כן יש חוסר הסכמה?
על זה שאני אומרת לך שגם הבנות האלה, שמסתנוורות מהכסף, בטווח הארוך הן נפגעות נפשית. ובסיפור שלה שהבאתי, היא מספרת שאפילו בתור נערת טלפון, שאין מגע מיני ולא רואים אחד את השני, אפילו אז יש פגיעה נפשית. נכנסה מתוך חוסר מודעות להשלכות, והפגיעה הגיעה רק מאוחר יותר. בגלל זה היא לא הפסיקה מהר יותר אלא כשכבר היה מאוחר.
הבחורה אמנם התאוששה ויצאה מזה, אבל הפגיעה התקיימה. וזו בחורה שאהבה סקס קודם והיתה לה פתיחות מינית לפני כן. אז אחת כמה וכמה לבנות שיש להן מגע מיני עם הלקוח.  
אתה אומר שלא צריך לרחם עליהן, אני בכלל לא מדברת על רחמים.
אני אומרת שלא תמיד אדם יודע למה הוא נכנס, מהן ההשפעות לטווח ארוך, וזאת בהחלט לא סיבה להתעלם מהמצוקה של אותו אדם.
אפשר לגלות אמפתיה (לא צריך להרחיק לכת עם רחמים) לסבל של אנשים גם אם הם נכנסו למצב מסויים בלי שהוכרחו להכנס אליו.
היא לא ידעה שאלו יהיו התוצאות. לא היתה לה מודעות שהיא עלולה להפגע. מה, סך הכל שיחת טלפון. וסך הכל היא כן אהבה לדבר על סקס לפני כן. נכון, ראיה תמימה. אבל עובדה, היא נפגעה. יצאה מזה, יופי, אבל היתה פגיעה.
אז אם לחבר את זה לתמונה הגדולה, כל עיסוק במין עם זרים תמורת כסף, אפילו ללא מגע מיני, פוגע נפשית. ובטח ובטח כשמדובר במגע מיני מלא.
מקווה שהובנתי הפעם..

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הויכוח מההתחלה היה על נושא הבחירה לא בחירה'
הויכוח מההתחלה היה על נושא הבחירה לא בחירה
07/10/2009 | 00:47
1
4
אבל לא משנה,בכל מקרה לדעתי (וזו רק דעתי) אם הן מסתנוורות מהכסף והולכות בלי לחשוב על העתיד ועל מה זה עלול לגרום להן (ונעזוב את העניין הפשוט שזה לא חוקי) אז פשוט זה מגיע להן!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא תעזור לחבר שעשה בחירה שגויה?'
לא תעזור לחבר שעשה בחירה שגויה?
07/10/2009 | 10:16
5
אני בטוחה שכן.
אתה יודע, כולנו עושים לפעמים בחירות שלא חשבנו לעומק ובפרטי פרטים על הפגיעה שעלולה לקרות לנו. ועדיין נחמד יהיה אם נראה קצת אכפתיות אחד מהשני (במובן הרחב, הקהילתי.).
לא אומרת שתקפוץ ותעזור אישית לכל נערת ליווי שנפגעה נפשית (-:, סך הכל מציעה להבין שגם למי שעשה בחירה שגויה מגיע יחס אוהד ולא להאשים אותו במפלתו.
סה טו (-:
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני מכיר אישית אישה שכיום היא בת 42'
אני מכיר אישית אישה שכיום היא בת 42
06/10/2009 | 09:29
3
31
וכשהיתה סטודנטית עבדה כ "מארחת בדיסקרטיות".

האישה הזו במשך כל לימודיה החזיקה רכב חדיש וגרה בדירה יקרה ללא שותפים ולאחר שסיימה את לימודיה עזבה את המקצוע. כיום היא בעלת משפחה ובעלת מקצוע מכובד ורווחי.

אני מכיר אותה מילדות ואני יודע שהיא לא נופלת באף קטגוריה שציינת כך שעם כל הכבוד למחקרים יש כל מיני אנשים ולא כולם מתאימים לתבניות שהמחקר מנסה להציג.

ד"א, בתאילנד זנות היא עבודה לגיטימית והרבה בנות מהאיזורים הכפריים הולכות לעבוד מספר שנים בזנות בערים הגדולות ואח"כ חוזרות הביתה ומקימות משפחות בלי להסתיר את עיסוקן הקודם ובלי שמישהו מתייחס אליהן בזלזול בגללו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז כנראה שיש יוצאות מהכלל. '
אז כנראה שיש יוצאות מהכלל.
06/10/2009 | 09:41
2
11
אני מבטיחה לך שזה בהחלט לא הרוב הגדול, ולכל כלל יש יוצא מהכלל.
מענין אותי לדעת עד כמה אתה באמת מכיר את האישה הזאת, אפילו אם היא חברת ילדות. אני בטוחה שברמה זו או אחרת היא כן נפגעה מהעיסוק האינטימי הזה, ואולי לא מרגישה רצון לשתף אותך בקשים האישיים שלה.

לא יודעת לגבי תאילנד. זה באמת נושא מעניין. אני בספק אם מה שאתה מספר הוא נכון, אבל אין לי דרך לדעת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'קראתי כתבה על קבוצה לא קטנה של סטודנטיות '
קראתי כתבה על קבוצה לא קטנה של סטודנטיות
07/10/2009 | 20:34
1
15
שמשתכרות בצורה כזו.
זה כנראה לא כל כך חד פעמי כמו שאת חושבת
אני תוהה על סמך מה כתבת את זה "אני מבטיחה לך שזה בהחלט לא הרוב הגדול"
לא יודעת איזה אחוז תופסות הבחורות האלו, אבל שוב- זו כנראה לא רק אותה מכרה של שי.
מה מפתיע בזה שהחמדנות ורדיפת הבצע גוברים לעיתים אצל אנשים מסויימים על שיקולים אחרים?!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא מפתיע בכלל, '
לא מפתיע בכלל,
07/10/2009 | 21:50
7
אבל באמת בהודעה הראשונה שלי בשרשורון זה באמת שכחתי את הקבוצה הזאת.
זו קבוצה קטנה ולא מייצגת.
ראי סחר בנשים על פני הגלובוס, ראי זנות רחוב, ונערות טלפון.. את באמת חושבת שזה הגיוני שמבין כל העוסקות בזנות, אחוז מאוד גדול מהן עובדות מתוך בחירה חופשית בגלל הכסף הגדול?
כמוך, אני לא יודעת נתונים וסטטיסטיקות, וזה באמת מעניין יהיה קרוא סטטיסטיקה כזאת, אבל הרבה יותר הגיוני להניח שהן קבוצה קטנה ולא מייצגת. הרי טענתי הראשונה היתה תגובה למה שקליגולה כתב, שזנות היא בחירה. אז אני מתקנת ואומרת, זנות היא בחירה לאחוז קטן מאוד מאוד של נשים שעוסקות בתחום הזה.  

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מאוד עצוב לקרוא את ההודעה שלך'
מאוד עצוב לקרוא את ההודעה שלך
06/10/2009 | 00:11
24
ומסכן הילד שלך שאת מחנכת אותו מגיל כ"כ צעיר להפנים שנשים בזנות הן נשים "רעות"

מי ש"רע" הם הלקוחות המנצלים את מצוקתן של הנשים, אותה מצוקה גדולה כ"כ שהביאה אותם אל המקום הנורא הזה. נשים בזנות הן לא "רעות" כלל וכלל
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'חשוב להסביר לו'
חשוב להסביר לו
06/10/2009 | 00:26
13
שלאו דווקא הזונה רעה (והרי יש את אלפי הנשים בארץ ובעולם שמאולצות לעבוד בזנות תחת איומים נוראיים על חייהן וביטחונן) אלא האנשים שמשתמשים בשירותיה ושמנצלים את מצבה- הם הרעים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הוא בן 9 למען השם !!!!!!!!!'
הוא בן 9 למען השם !!!!!!!!!
06/10/2009 | 00:31
21
למה אסור לקלל? כי ככה !!!!!!!!!!!!!!!!!
אני אומנם בת 16 אבל יש לי 2 אחים קטנים ועוד שני בני דודים קטנים, וארבעתם נימצאים בטווח גילאים של שנתיים עד שלוש עשרה, וכשאני שומרת עליהם הם מיתנהגים בובה, בניגוד לאיך שהם מיתנהגים אצל האימהות שלהם. אז רעבק אישה, קחי את עצמך בידיים, אם ניסית להסביר ילד כמה וכמה פעמים בהיגיון למה אסור לקלל, והוא מנסה לעשות לך היתחכמויות, אז פשוט מענישים. כל פעם שהוא מקלל ( בן זונה, מפגר וכ'ו )אז הוא לא ייפגש עם חבר, הוא לא ילך עם סבא וסבתא לים, הוא יישאר בחדר בלי טלויזיה, דברים כאלה. הוא רק בן 9, קחי קצת שליטה! :)
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני מזועזעת!'
אני מזועזעת!
06/10/2009 | 00:34
15
זונה היא אישה רעה?
האם פקיד בנק שנשדד הוא פושע?
האם ילד ששיחק על המדרכה ונדרס ע"י נהג שיכור הוא סכנה לתנועה?

לא התבלבלנו קצת? הפכנו תפקידים?

איך לחנך את הילד שלך אני לא אגיד לך. בשביל זה יש כאן מומחים אחרים. לצערי, אנשים מבוגרים צריכים ללמוד קצת הלכות עולם, וקצת כבוד לאחר או לפחות אמפתיה לחלש.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תהיי מבסוטה'
תהיי מבסוטה
06/10/2009 | 01:17
6
יש לך ילד חכם.

חוצמזה כולנו יודעים שזונות הן לא נשים רעות. מי ש"מעסיק" אותן אולי רע.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תתחילי מלהסביר לו שהגברים שהולכים לזונה הם '
תתחילי מלהסביר לו שהגברים שהולכים לזונה הם
06/10/2009 | 03:01
22
רעים...

ואם את רוצה תשובה רצינית ולא פשטנית כמו זו שנתת לו בעצמך, אני הייתי מסבירה(אחרי ציון העובדות שהן אישה שמקבלת תשלום עבור קיום יחסי מין עם גברים ,בלי "אשה רעה".חייבת לומר שזה זעזע אותי)  על ההשלכות הנפשיות של מכירת הגוף.על זה שכשאדם מוכר את הגוף שלו גם הנשמה שלו סובלת מפצעים. זונות הן לא רעות, העיסוק שלהן הוא זה שרע,ועושה להן רע.

הייתי אומרת שזונה זו לא קללה, זה פשוט משהו שקיים (וזה נורא שהוא קיים אבל כנראה זה לא קשור לדיון),אבל כשמטיחים את המילה הזו במישהו היא הופכת למעליבה.
כמו "מפגר"- זו לא קללה, זה משהו שקיים בעולם, אנשים שיש להם זכות קיום.אבל כשקוראים למישהו מפגר בטון מסויים ובסיטואציה מסויימת זה הופך למעליב, למרות שזו לא קללה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לדעתי פשוט מאד שזה אשה מאד מסכנה '
לדעתי פשוט מאד שזה אשה מאד מסכנה
06/10/2009 | 03:35
1
12
שנאלצת לעשות דברים נגד רצונה ע``י אנשים חסרי אנושיות שמנצלים אותה. ולגבי רחב אפשר להסביר לו שאמנם היא עשתה טובה לעם ישראל אבל במקביל היא בגדה בעמה ואמנם לנו זה היה טוב אבל אם הזונות באות מתוכנו אז זה אולי יוכל להועיל לאויבינו אבל לא לנו. (כמובן שכל ילד ע``פ רמתו והבנתו ואין ענין לספר לו דברים שהוא לא יודע) וגם כמובן לא להגיד לו שזו אשה רעה כי היא לו ונסיבות החיים גרמו לה לחשוב שזה טוב.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא'
לא
06/10/2009 | 03:39
9
לצפיה ב-'מה הקשר אישה רעה'
מה הקשר אישה רעה
06/10/2009 | 03:50
6
את יכולה בבקשה לעשות מאמץ לא להפוך את הילד שלך לבור? יש כבר מספיק כאלו
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תיפסי נעל תקראי אותו במכות. אמרו לו לא נכון? '
תיפסי נעל תקראי אותו במכות. אמרו לו לא נכון?
06/10/2009 | 05:12
1
15
זה משנה בכלל למה לא? לא ממושמע =חוטף מכות!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אדוני שפירא, איזה תגובות מגיעות מהראשי '
אדוני שפירא, איזה תגובות מגיעות מהראשי
06/10/2009 | 10:33
12
לצפיה ב-'הילד הפיקח שלך עושה עלייך מאניפולציה!'
הילד הפיקח שלך עושה עלייך מאניפולציה!
06/10/2009 | 07:27
1
19
הוא יודע מה זה סקס (אמרת בעצמך) הוא יודע מה זה זונה (בערך, אבל לא משנה) והוא יודע שמדובר באמירה פרובוקטיבית שמרגיזה אותך!
הוא גם נהנה לראות אותך מתפתלת ולמעשה "יזם" את כל השיחה במיוחד בשבילך ובשביל שיוכל לצתת מולך את הפסוק על רחב. כולנו היינו בכיתה ד', כולנו הסמקנו והתרגשנו ש"הינה, גם המורה אומרת זונה, ועוד באמצע שעור תורה..." ואת כמו טירונית, נפלת בפח... תאמינו לי שהוא לא צריך שום הסברים, רק גבולות. התפקיד שלך הוא לאסור עליו מכל וכל לקלל. אם צריך עונשים, השתמשי בהם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הילד מתחנן לגבולות!! הוא יודע שזו קללה'
הילד מתחנן לגבולות!! הוא יודע שזו קללה
06/10/2009 | 08:45
9
וזה ממש לא משנה מה המשמעות המילולית המדוייקת של המילה.

בסמכותך כאמא שלו לדרוש שלא יקלל מבלי לתת הסברים.

ה"חפירות" היזומות האלה שלו קרוב לודאי בכל נושא, הן אלה שעלולות להבריח את החברים. זה נורא מעצבן שאלות מניפוולטיביות.

את זה חשוב שתלמדי אותו. על תולדות הזנות הוא עוד ילמד בחייו גם בלי ההסברים שלך ואם אני הייתי שומעת שילד בכיתה של בני בן התשע מקלל בצורה כזו ועוד דורש הסברים הייתי מרחיקה את בני ממנו וחבל.

אה ועניין המחונן כן או לא לא נראה לי קשור לעניין.

לפעמים זה פתרון נח להורים לפתור בעיות התנהגות של הילד בלהפוך אותו לעלק מחונן,תזהרי לא ליפול לשם כי ככה בעיות ההתהגות בטוח לא יפתרו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בקיצור - קראתי את כולם ולא הבנתי כלום!'
בקיצור - קראתי את כולם ולא הבנתי כלום!
06/10/2009 | 09:04
38
38
אה - ואני חייבת לציין שלא אמרתי לו שזונה היא אישה רעה! לפחות לא במילים אלה. רק ניסיתי להראות לו את השליליות במושג "זונה".

עכשיו ברצינות - ילד בן 9! יודע טוב מאוד את תהליך הבאת הילדים לעולם (כשהייתי בהריון עם אחיו הקטן - מה ציפיתם שאגיד לו כשהוא שאל - איך התינוק נכנס לך לבטן? הילדים שם היום לא מאמינים בכרוב וחסידות. למרות שדי רציתי להגיד לו שהורדתי אותו מהאינטרנט.......... נו מילא), וגם אם לא הייתי מספרת לו את האמת - במקרה של גל הוא כבר היה מגלה אותו לבד - ואני לא רוצה להיות אמא שקרנית! פעם כבר "שיקרתי" משהו בקשר לאיזה נושא - והוא עלה על ה"שקר" שלי מהר מאוד - יש בעזרת השם בבית שלנו מחשב שמחובר לאינטנרט - נו, אפשר לסתיר משהו?

הבהרה נוספת - הוא לא מתחיל לקלל ראשון - ואת זה אני יודעת בוודאות מהמורה! הוא מקלל ברגע שמציקים לו או מקללים אותו. המושג בן/בת זונה - מושג יחסית חדש אצלו ולצערי הוא "די התחבר עליו".
וכן - זה מרגיז אותי כי אני לא אוהבת שמקקלים. וגל לא מוכן לרדת מהמושג - במיוחד אחרי שאומרים לו "אסור"!

ואני עדיין לא הצלחתי להסביר לו מה זה זונה. הוא לא רואה שום דבר גרוע באשה שקיימת יחסי מין עם כל העולם. איך הוא אמר? זכותה! מדינה דמוקרטית (בכיתה ד' כבר לומדים על דמוקרטיה?).
ועכשיו גם ההיא מהתורה! אם יש "זונה" בתורה - אז זה לא כל כך שלילי - ככה הוא טוען! בתורה לא כתובים קללות לפי הדברים שלו!

אתמול ניסיתי שיטה אחרת - אמרתי לו שכאשר הוא מקלל ככה (בלי שום קשר שלקלל בכלל אני לא מרשה) - בעצם בוא מקלל את האמא של אותו ילד/ה - ולא את הילד/ס עצמו! ומה האמא אשמה? אז הוא ענה לי שגם לו אומרים שהוא בן .... - אז אם אני (אמא שלו) יכולה להיות ... - למה האמא של אותו אחד לא יכולה להיות גם .........? (ושוב, לדעתי הוא פשוט לא מבין את המושג ולא תופס שלקרוא שונה למישהי זה מעליב - ושוב - בגלל אותה רחב!)

נו?

הפסיכולוגית שלנו בחופש ולא נתראה השבוע ושבוע הבא אנחנו באילת - ככה שעד שהיא תסביר לו "בשפה מקצועית" מה זה אומר - אני הולכת "לחטוף" עוד הרבה שיחות מהסוג הזה! וגל אחד שלא מוותר עד שהוא לא יודע עד הסוף!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את יכולה להגיד לו'
את יכולה להגיד לו
06/10/2009 | 09:20
13
שבמובן הצר של המילה, מדובר בעיסוק X, אבל במובן הרחב, זו מילת גנאי, גם אם הוא חושב שלא, ולכן לא ראוי להשתמש בה, כי זה מעליב, ועליו לקבל שגם מילים שלא פוגעות בו, (וגם מילים שמופיעות בתורה!) פוגעות באחרים ואין להשתמש בהן, נקודה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'קודם כל בתורה יש גם רוצחים, דנבים ועוד כל '
קודם כל בתורה יש גם רוצחים, דנבים ועוד כל
06/10/2009 | 09:33
9
מיני אנשים עם עיסוקים לא חיוביים כך שזה שרחב היתה זונה לא הופך את המקצוע למכובד.

לדעתי צריך להסביר לו שהאישה שעושה את זה לרוב לא עושה את זה מבחירה אלא כדי לממן לעצמה או למישהו שמאיים עליה מנת סם או כי אין לילדים שלה אוכל.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה לא בגלל אותה רחב, זה בגללו'
זה לא בגלל אותה רחב, זה בגללו
06/10/2009 | 10:07
5
משהו לא בסדר עם התפיסה החברתית שלו.
לא קשור למחוננות ולא לסקרנות, ולא לזה שהוא רוצה להבין.
יש לו בעיה עם הבנה של מצבים חברתים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נראה לי שהבעיה היא אצלך'
נראה לי שהבעיה היא אצלך
06/10/2009 | 10:31
28
20
את מתעקשת על כל דבר, וממשיכה גם להתעקש שרחב היא מהתורה. כשאצלך המושגים יהיו נכונים וברורים תוכלי גם להעבירם לילד בצורה ברורה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהכוונה שרחב מהתנ"ך'
אני חושבת שהכוונה שרחב מהתנ"ך
06/10/2009 | 15:29
27
13
לא מהתורה באופן ספציפי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הערתך הייתה במקום אלמלא'
הערתך הייתה במקום אלמלא
06/10/2009 | 17:42
26
9
גליאל אמרה את שגיאתה זו פעם אחת, תוקנה, הגיבה לתיקון בצורה מוזרה מאוד, ואח"כ חזרה להתעקש שסיפור רחב מופיע בתורה, עם דגש על התורה. זה אולי כאילו שולי בסיפור הזה, אבל במקרה הנדון הטעות הזאת נראית לי כמצביעה על הבעיה העיקרית שבין האמת הזאת לבנה. לה אין מושג בהרבה דברים, לילד לא חסר ידע, והוא משחק בה, הוא יודע שהוא מאוד חכם וזה נותן לו כח להיות לא ממושע ולא לכבד את מה שהיא מעירה לו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני יודעת שאנשים מתבטאים ב"מהתורה" על מה '
אני יודעת שאנשים מתבטאים ב"מהתורה" על מה
06/10/2009 | 18:10
25
11
שכתוב גם בנביאים וגם בכתובים. קוראים לשעור "שעור תורה" לעיתים, גם אם מלמדים את "איוב". עניין של הרגל. אינני יודעת מהם תחומי הידע של גליאל. ולא לדעת תנ"ך טוב, זה לא חטא כזה גדול. גם לא בושה גדולה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שוב, תיתי, עקרונית את צודקת'
שוב, תיתי, עקרונית את צודקת
06/10/2009 | 18:16
24
12
אבל ברגע שמעירים לאדם על כך ומתקנים אותו והוא מתעקש לחזור על טעותו, זה בהחלט כבר מעיד על בעיה. לא מדובר כאן בספק עובדה, ואז אולי אין הסכמה ולכן האדם נשאר בשלו, מדובר בעובדה חד משמעית ומוצקה, ומי שמתעקש לאמר אחרת למרות שתקנו אותו, משהו אצלו לא בסדר. אז על שבפעם הראשונה היא כתבה  תורה, מתקבל, אבל כשחזרה על זה בשנית - משהו כאן בהחלט לא בסדר. האמת? אם היא הייתה אמי גם אני הייתי מזלזלת בה
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ולי נראה שהבעיה היא אצלך'
ולי נראה שהבעיה היא אצלך
06/10/2009 | 18:22
23
10
הבוטות שלך הרבה יותר גרועה מכל בורות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תקשיבו מה אגיד להם!'
תקשיבו מה אגיד להם!
06/10/2009 | 18:51
22
10
את ספר התורה בפעם האחרונה שהחזקתי היה בכיתה יב' בבגרות (אגב זה הבגרות היחידי שיש לי ציון מתחת ל-80 - גם בבית ספר לא התחברתי במיוחד לסיפורי האבות)! מאז - ועד שגל הגיע לבית ספר לא נגעתי בשום ספר תורה/תנ"ך/קסוטו וכו' וכו' וכו'! המקצוע בו אני עוסקת לא קשור בשום צורה לתורה/תנ"ך וכו'! מה לעשות שבשעות הפנאי שלי אני אוהבת לקרוא ספרי מתח ולא סיפורי תורה/תנ"ך? זה חטא? אגיע לגהנום בגלל זה?
אני חילונית גאה (לא, לא מתביישת בכך) וכל הסיפורים של תורה/תנ"ך זכורים לי מאוד במטשטוש - במיוחד השמות התנכיים! כשקראתי לבן האמצעי שלי דניאל - אפילו לא ידעתי שהיה כזה נביא (בספר נביאים - נו זה ספר שלא לומדים לבגרות משום מה ) - המוהל הסביר לי בברית מאיפה לקוח השם! (קראתי לדניאל בשמו - בגלל המיילדת שלו - דיאנה - שהיתה מדהימה והשם דיאנה הזכיר לי שם דניאל משום מה).

ולעיניינו - מה זה חשוב באיזה ספר היתה הזונה? לי אישית יש הרגשה שזונות היו הרבה לפני שנכתב התורה/התנ"ך. עצם עובדה שהיא היתה איפה שהוא בספר - וכנראה שלומדים עליה עכשיו בבית ספר (מה לומדים בתנ"ך בכיתה ד' בכלל? אני יודעת שביקשו השנה ספר תנ"ך מלא ללא פירושים - אז נזכרתי שיש לי כמה ספרים עוד מתקופת הבגרות והצבא שלי במגירה של הארון).
בקיצור - איך קשור הידע שלי בתורה/תנ"ך לדיון שלנו כאן?

אתם בעצמכם - יודעים הכל? זוכרים את כל מה שלמדתם בבית הספר?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בחיי שלא התעצלתי וקמתי להתסכל'
בחיי שלא התעצלתי וקמתי להתסכל
06/10/2009 | 18:57
19
12
עכשיו במערכת של גל - כיתה ד'!רשום שחור על גבי צהוב - כישורי תורה! ובעצם עד כמה שאני יודעת הם כבר התחילו ללמוד בספר תנ"ך מלא כי ראיתי שהיה להם מבחן לחפש ספר/פרק/פסוק בספר תנ"ך מלא!

בכיתה ד' כבר לומדים על רחב? או שזה היה בשנה ג'? כמו שרשמתי למעלה - יש שיעורים (וביניהם תורה/תנ"ך) שהבן שלי ממש לא זקוק לעזרה שלי בשיעורי בית או לימוד למבחן - הוא שולט בחומר יותר טוב מהמורה! זה ככה - שלא תגידו שאני לא מציצה לו בלימודים מדי פעם

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז קודם לגבי עצמי'
אז קודם לגבי עצמי
06/10/2009 | 19:26
16
8
דווקא משום שלא ממש למדתי אף פעם למבחנים, אז כן, אני זוכרת היטב כל מה שלמדתי בבית הספר

לגבי לימודי תנ"ך, זה נראה לי התחום היחיד בו הסדר לא השתנה עוד מתקופתי, וסדר הלמידה הוא כזה (בממלכתי רגיל, לא דתי) בכתה ב מתחילים תורה, לומדים את מרבית ספר בראשית. בתחילת כתה ג מסיימים את בראשית ועוברים לשאר חומשי התורה כסדרם. בראשית כתה ד (השלב בשנה בו אנחנו נמצאים כעת) משלימים את ספר דברים - החומש האחרון בתורה, ולקראת חנוכה עוברים לנביאים ראשונים.

ואני לא מאמינה שהמוהל אמר לך שדניאל היה נביא, לבורות כזאת אני ממש לא מצפה ממוהל (אבל מי יודע). דניאל הוא ספר בכתובים, על יהודי שחי בבבל לאחר שחרבה מלכות יהודה והבבלים הגלו חלק מהעם. דניאל היה עוזר של מלך בבל (ואם זכור לי נכון אז אח"כ גם של מלך פרס) אך סירב להפר את מצוות הדת היהודית ועל כך הושלך לגוב האריות, ושרד שם. הוא היה אדם מיוחד, אבל ממש לא היה נביא.

את יודעת מה? אני מכירה הרבה חילוניים גאים (במידה מסוימת גם אני כזאת), אבל נדיר למצוא ביניהם כאלה שממש לא מכירים את התנ"ך.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אה ... ועל שאלתיך לא עניתי'
אה ... ועל שאלתיך לא עניתי
06/10/2009 | 19:27
2
5
על רחב לומדים בכתה ד. אבל ... ילד סקרן כבנך, מסוגל לקרוא וללמוד גם דברים שלא מלמדים בכתה ולהקדים את הקצב של הכתה בהרבה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ואני אישית הייתי מעדיפה שיקדים את הקצב'
ואני אישית הייתי מעדיפה שיקדים את הקצב
06/10/2009 | 19:39
1
6
במקצועות כמו חשבון למשל!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בלי להכירו'
בלי להכירו
06/10/2009 | 20:12
8
מבטיחה לך שגם בהם הוא מקדים מאוד (בין אם את יודעת זאת ובין אם לא)
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ואני אספר לך בסוד שאני מכירה הרבה חילונים'
ואני אספר לך בסוד שאני מכירה הרבה חילונים
06/10/2009 | 19:34
12
9
שלא יודעים בכלל תנ"ך ולא מרגישים שזו בושה! אבל מצד שני מכירה מסורתיים שלא יודעים לוח הכפל! וזו גם לא בושה!
את זוכרת משהו למשל לגיאוגרפיה/מדעים כלכלה? את התחומים האלה אני אישית זוכרת טוב יותר מהתורה! מה לעשות? יש תחומים שבהם אף פעם לא התעיינתי במיוחד! וביניהם תורה והיסטוריה!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם אני מכירה כאלה'
גם אני מכירה כאלה
06/10/2009 | 20:17
11
6
ובשני המקרים זו ממש בושה גדולה בעיני, בהחלט בושה (אלא אם כן יש להם מום כלשהו).

ולשאלתך ... כן ... אני זוכרת היטב את כל מה שלמדתי בבית ספר בכל המקצועות העיוניים (פרט לשפות), כולל בגיאוגרפיה - למרות ששנאתי ללמוד את המקצוע, ובכל זאת היום אני זוכרת היטב מה למדנו בעוד כאלה שהוציאו 90 ו-100 (אצלי הציונים היו נמוכים בהרבה ובגיאוגרפיה אפילו שלילי) לא זכרו כלום גם כשנפגשתי אתם שנים בודדות לאחר סיום הלימודים. אבל גם הם כן ידעו לאמר מי היה נביא ומי לא, באיזה חלק בתנ"ך נמצא כל ספר, ידעו היטב את לוח הכפל ועוד דברים סופר בסיסיים כאלה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כלומר ...'
כלומר ...
06/10/2009 | 20:19
5
בתיכון היו לי ציונים נמוכים. ביסודי גם אם רציתי לא יכולתי להוציא במקצוע עיוני פחות מ-95 (חטיבות ביניים לא היו לנו)
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אשראי וטוב לך שאת זוכרת את כל זה'
אשראי וטוב לך שאת זוכרת את כל זה
06/10/2009 | 20:26
6
6
אבל זה ממש לא קשור לדיון, שעניינו העיקרי הוא בעיה בהבנת קודים חברתיים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'קשור מאוד'
קשור מאוד
06/10/2009 | 20:29
5
7
ילד שרואה שאמו מפגינה כזה חוסר ידע, לומד מהר מאוד לא לכבד אותו ולא להשמע לה, והיא לא יכולה לחנך אותו. ילד כזה לומד מחבריו כיצד להתנהג, ותמיד ימצאו כאלה שילמדו אותו התנהגויות שעל הוריו לא מקובלות
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נו באמת'
נו באמת
06/10/2009 | 20:34
2
7
יש המון הורים חסרי ידע בתחומים מסוימים, שילדיהם מכבדים אותם. מה זה השטויות האלה???
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אבל לא הורים בורים ממש'
אבל לא הורים בורים ממש
06/10/2009 | 20:37
1
6
וילדים מאוד חכמים
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בור מדבר על הבורות! יפה! אין מה להוסיף!'
בור מדבר על הבורות! יפה! אין מה להוסיף!
06/10/2009 | 20:45
8
ועדיין לא הבנתי למה אי ידיעה בתחום אחד הופכת את האדם לבור ממש! לדעתי הורה שלא מודה שהוא לא יודע משהו ומתחיל "לשקר" והפגין לילד שלו שהוא מושלם ויודע הכל - הוא יותר בור מהורה שלא יודע תורה!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'רק ילד חסר חינוך מוחלט'
רק ילד חסר חינוך מוחלט
06/10/2009 | 21:05
6
יגיב כמו שאת כותבת.
ואז אפשר להגיד שהבעיה אחרת|סלינק| לגמרי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'טוב, אני כבר לא יכולה להתאפק'
טוב, אני כבר לא יכולה להתאפק
06/10/2009 | 22:35
6
אישה שמתיימרת לבנות אתרי אינטרנט, והאתר בו היא מפרסמת את עצמה נראה כמו אתר שהכין ילד בן 10 בתוכנה חינמית, ועוד מעיזה להטיף לאנשים אחרים על הידע שלהם בנושא שהם ממש לא מתיימרים להבין בו, היא שיא הגיחוך.

ורק כדי שאני אבהיר את עצמי - האתר שלך יכול לזכות במקום ראשון בתחרות "איך לא לפרסם את עצמך" - תנסי לא ללמד את שירלי איך בונים אתרים.

גליאל, אל תורידי את עצמך לרמה של הוויכוח הזה, זה ממש לא רלוונטי האם רחב מופיעה בתנ"ך או בתורה.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ובעיני זו לא בושה בכלל! לא כולם יודעים הכל!'
ובעיני זו לא בושה בכלל! לא כולם יודעים הכל!
06/10/2009 | 20:40
2
6
אני אישית אף פעם לא סבלתי סיפורי תורה (שלרוב גם הברזתי מהם) והיסטוריה בכלל (ששם היה מורה חתיך אז נוכחתי לרוב בשביל לצפות בו)! לא אוהבת את העבר! לא מעניין אותי ההיסטוריה של יהודים/מוסלמים/נוצרים ושבטים אפריקיים בכלל! מה שהיה - היה ונגמר! ועד היום אין לי מושג איך בכלל עברתי את הבגרויות הנ"ל (עשיתי בגרות אקסטרנית כי בבית ספר לא למדתי כלום)! הנושא היחידי שקשור להיסטוריה שעניין אותי בתקופה של היסטוריה בכלל זו השואה! זה נושא שאני זוכרת היטב! ומה שלא עניין אותי אז - נכנס לאוזן אחת ויצא מאוזן שניה.
כן מודעת לחשיבות של יהדות ושמירה על היסטוריה של האבות! אבל לדעתי יש מספיק יהודים (דתיים במיוחד) שמשמרים בשבילנו את המסורת וההיסטוריה. ככה שההיסטוריה היהודית תישמר גם בלעדי. אני מעדיפה להתרכז בנושאים שמעניינים אותי אישית!

ולגבי דניאל - כשאת בתור אמא יודעת שעוד כמה דקות הולכים לחתוך לתינוק שלך במקום הכי רגיש שיש, את על סף עלפון, בא לך לחנוק את המוהל, את אמא שלו ואת כל הסובבים אותך - יעניין אותך להקשיב למה שנוהל מקשקש שם? התברכתי בשלושה בנים = שלוש בריתות = בחיים שלי לא ראיתי ברית מילה!!!!! הוא אמר שהשם לקוח מהתורה - נו שיהיה (ושוב - עד כמה שזכור לי לא לומדים דניאל לבגרות - אז מאיפה לי לדעת שהוא בכלל קיים בתורה?)! העיקר שאני אוהבת את השם! מאיפה הוא לקוח - מנביאים, כתובים או תורה - זה כבר לא משנה לי כל כך! כל ילד שלישי שנולד בשנת 2006 נקרא דניאל (לפי הסקר זה היה השם הפופולרי של אותה שנה)! אני בטוחה ב101% שלפחות ל50% מהאמהות של אותם דניאלים אין להן שמץ של מושג איפה בדיוק בתורה נכתב השם הזה!

אגב - אני חוששת שלא תהיה לי ברירה ועוד מעט אצטרך להשלים את הפערים שלי בתורה למען עזרה לבנים הקנים שלי בבוא העת! לא נראה לי שגם הם מחוננים כמו האח הגדול שלהם! אבל בעצם - מי יודע?

ושוב - איך כל זה קשור לבעיה שלי להסביר לגל מה זה זונה?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא אמרתי שאת חייבת לדעת מי היה דניאל'
לא אמרתי שאת חייבת לדעת מי היה דניאל
06/10/2009 | 20:57
1
6
אבל הבאת את דברי המוהל, אז ציינתי שזה לא סביר שהוא אמר כך. אני מאמינה שהרבה הורים שקראו לילדם בשם זה או אחר, לא התייחסו למקור הראשוני של השם (בין אם ידעו אותו ובין אם לא), יש מיליון סיבות לתת שם אחד, וכל משפחה עושה זאת מסיבותיה שלה.

יש דברים שלדעתי כל אדם סביר חייב לדעת, דברים מאוד בסיסיים. אבל אם נוח לך בדרכך ...

איך זה קשור לבעיתך להסביר. קשור רק בעקיפין, קשור לכך שאת מתקשה לתת מענה לשאלותיו החכמות של ילדתך, ומתקשה לגרום לא להבין שיש דברים שגם אם את לא מצליחה לתת לו תשובה מספקת, עליו לקבלו. כמו שיש חוקי מדינה שלא כולנו מבינים אותם, ובכל זאת כולנו נקיימם, ואם לא יהיה עלינו לתת את הדין.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מצטער אבל...'
מצטער אבל...
06/10/2009 | 21:39
8
אני חיב לציין שאני לא כל כך מסכים (מה יש? מותר גם שבני זוג לא תמיד יסכימו בינהם, נכון? )
אז אולי את צודקת והמוהל אכן אמר לה שדניאל לקוח מכתובים (תריעשר ליתר דיוק ) והיא, בגלל שזה כל כך לא רלוונטי בעיניה - לא יחסה חשיבות מרובה באותו רגע לדבריו של המוהל ועבורה (כמו שתיתי אמרה כבר - יש הרבה אנשים כאלה ) כל התנ"ך כולו נקרא כמיקשה אחת "תורה" אז מה? זה אומר משהוא על האינטליגנציה שלה? זה אומר משהו על היכולת שלה לתפקד כאם ? ...
לדעתי - רעיתי היקרה - את טועה כאן טעות גדולה כשאת נתפסת לחוסר בקיאות של אדם מסוים בנושא מסוים ובונה על כך תאוריה שלמה בקשר ליכולתו של אותו אדם לתפקד בחיי יום יום כהורה טוב ונורמטיבי...
ואם נחזור לנושא השרשור ולשאלה המקורית של פותחת השרשור אז לדעתי, לא משנה כל כך אם זונה היא "אישה רעה" או לא (אני אמנם חושב שאין בהכרח קשר בין הדברים אבל זה נושא לשרשור אחר במקום אחר ) - צריך פשוט להבהיר לילד שרחב אולי לא ממש היתה "מוכרת מזון כפי שמלמדים בכיתה ד' (כן, כן - אני זוכר שגם אותנו לימדו את הפרוש המצחיק הזה למילה "זונה" ) ולנסות להסביר לו עד כמה שאפשר שהמילה הזאת היא בעלת קונוטציה שלילית בתרבויות רבות ואישה שנקלעת לעיסוק הזה (ולא משנה כרגע אם מבחירה אישית או שאולצה לעסוק בכך ) זוכה בתרבויות רבות לגינוי ובכלל "התואר" הזה נחשב למשהוא בזוי מאוד ולכן המבוגרים רואים בכך קללה שאמורה להעליב קשות את מי שמכנים אותו בתואר "בן" של אישה כזאת והילדים - שלא תמיד מבינים מה הם אומרים - שומעים את המבוגרים ומחקים אותם בלי להבין הרבה ואז זה מגיע לסיטואציה שפותחת השרשור מתארת לנו כאן - הבן שלה אומנם לא יוזם את הקללות אבל אם אומרים לו ואם "אמא שלו יכולה להיות כזאת אז למה אמא של החבר שלו לא יכולה גם?... " הגיון של ילד וקשה מאוד להתווכח עם ההגיון הזה כל זמן שהוא לא מסוגל להבין ממש את המשמעות של המילה הנ"ל... אז כל זמן שהוא לא מסוגל להבין והאם לא מסוגלת (או לא יודעת איך להסביר) אני במקום פותחת השרשור היתי מסביר לו שיש למשפחה שלנו קודי התנהגות ואחד מהם הוא שאנחנו לא מקללים (גם אם מקללים אותנו ) והכלל הזה נכון גם אצלנו בבית וגם כשהוא מחוץ לבית עם החברים שלו והוא חיב ללמוד לכבד את החוקים בבית, אחרת תופעלנה נגדו סנקציות שונות (ואני לא מדבר כלל על אלימות ! ) ... זה הכל ...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בכיתה ד' לומדים את יהושע שופטים, וחכי שהוא '
בכיתה ד' לומדים את יהושע שופטים, וחכי שהוא
07/10/2009 | 23:35
1
11
יגיע לספר שופטים - גם השופט יפתח היה "בן אשה זונה", וישנו גם סיפור "פילגש בגבעה" - אז צריך להסביר מה זה פילגש.
ואגב - איך המורה שלהם הסבירה להם את המונח? פעם קראו לזה "מוכרת מזון"...
אולי כדאי להבהיר לילד שהביטוי הזה הוא קללה, ואת לא מוכנה לשמוע קללות מכל סוג שהוא. נראה לי שהוא לא ממש הפנים מה זה זונה, וגם אם הוא יודע מה זה יחסי מין, הוא לא באמת מבין מה זה.
ילדים יודעים המון דברים היום, אבל הם עדיין ילדים, ולא ממש מבינים משמעויות של דברים.  
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אוי ווי זמיר! עוד זונה?'
אוי ווי זמיר! עוד זונה?
08/10/2009 | 09:48
8
נו באמת!!!!!!! אני מקווה שאין עוד מילים "יפות" בתורה!
ולגבי המורה - כבר חשבתי לשאול אותה איך בדיוק היא מסבירה את המושג הזה בכיתה ד'!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה בסדר, גם אני לא בקיעה בתורה/תנ"ך'
זה בסדר, גם אני לא בקיעה בתורה/תנ"ך
06/10/2009 | 20:31
1
5
מהסיבה הפשוטה שלא למדתי בארץ ולא טרחתי להדביק את הפער.
זה מפריע לי בעיקר כי אני מתקשה לעזור לבנות עם השיעורים. כשאני נשברת, אני מרימה טלפון לחמותי, שהייתה מורה לתנ"ך.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני עליתי לארץ באמצע כיתה ו''
אני עליתי לארץ באמצע כיתה ו'
06/10/2009 | 20:48
12
ככה שעד הבגרות לא ידעתי שום דבר על החומר שנלמד בכיתות יסוד (כיתה ו' למדתי בכיתת עולים חדשים שלא למדו שם תורה בכלל). גם בבגרות היה לי פטור ואישור מיוחד להשתמש בקסוטו בכל שפה שנוחה לי.
ולי אין חמה מורה לתנ"ך - אז כנראה שיש לי מזל שהילד מספיק חכם כדי להתמודד לבד עם המקצוע הנ"ל.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הוא אולי מחונן, את ממש לא......'
הוא אולי מחונן, את ממש לא......
06/10/2009 | 14:40
3
38
וזאת הבעיה העיקרית.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-''
06/10/2009 | 16:28
14
אז היא לא יודעת שרחב לא מהתורה, אז מה???
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יש לי הצעה מעשית מאוד עבור בעיתך.'
יש לי הצעה מעשית מאוד עבור בעיתך.
06/10/2009 | 14:52
32
1)את מעצימה בעיה מעבר למימדים שלה, ובו בזמן גם מנסה לחפות עליה--
  לדוגמא--הוא מקלל במילה זונה--רחב וכו' ומצד שני--הוא לא מתחיל,

אז בואי נחשוב טוב? רע? מתאים או לא?
2)את ממש מנסה להסביר--אבל ממש לא מצליחה,

אז בואי נחשוב--ההסבר לקוי--או הילד לא מבין כי עוד צעיר?

כהצעה פרקטית, הילד אמור להיות ממושמע אליך, וזה לא משנה בכלל מהי האבחנה שלו.
את אמרת לא להשתמש במלה xxx  אז בבקשה בלי הסבר ובלי התעמקות מידי בנושא
אסור לו להשתמש בה נקודה--אין צורך בשום הסבר,
גם לך לא צריך להיות משנה אם הוא התחיל או לא.

כל שאר האבחונים והתובנות וכל השאר לא נוגע להוראותיך.
אותם את יכולה לטפל בהקשרים אחדים.
מאחלת לך הרבה רוגע בגידול הילדים שזו תמיד מטלה מורכבת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'פשוט צריך להסביר לו שזה לא משנה'
פשוט צריך להסביר לו שזה לא משנה
06/10/2009 | 15:50
23
אם הוא אומר "בת זונה", בת של פוליטיקאי" או "בת של ד"ר לפילוסופיה גרעינית". ברגע שזה מעליב אנשים זה פסול. מה גם שזה לא מעליב רק את זה שהדברים נאמרים כלפיו אלא את כל ציבור בעלי המקצוע הספציפי שפתאום הופכים לסוג של גנאי.

אם זונה זה לא דבר נוראה כל כך מבחינתו אז למה להשתמש בזה בתור קללה?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא הייתי מסבירה לילד בן 9. '
לא הייתי מסבירה לילד בן 9.
06/10/2009 | 15:11
28

הייתי אומרת שהבן שלי לא מקלל ולא מדבר לא יפה וזהו.
הורים לילדים ביסודי >>

הודעות אחרונות

08:25 | 24.11.17 הפוך עם ראש כפול
15:33 | 23.11.17 רזאי1
14:51 | 23.11.17 אנה חדשה
09:39 | 23.11.17 אנה חדשה
09:22 | 23.11.17 אנה חדשה
22:18 | 22.11.17 דיברגנט
09:17 | 22.11.17 ליאת של עדי
12:23 | 21.11.17 ring the bell
19:43 | 19.11.17 אורחים בפורום
08:46 | 19.11.17 אנה חדשה
08:45 | 19.11.17 איןאריותכאלה
06:18 | 19.11.17 אנה חדשה
14:28 | 17.11.17 חייבתלהגיב

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ