לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2174421,744 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'זהירות הודעה ארוכה ... מאוד.'
זהירות הודעה ארוכה ... מאוד.
<< ההודעה הנוכחית
07/03/2007 | 19:47
51
7597
בארבע מילים: עוד עצות לחיפוש עבודה.
אם המילים האלה לא אומרות לכם כלום אז קודם כל מזל טוב ושנית כל אני אחסוך לכם זמן קריאה יקר ואגיד שמה שאני רושם פה לא מיועד אליכם (אם כי כמובן אני אשמח לתגובות מכם בכל זאת) .
כמה מילים על עצמי , אני בוגר חסר ניסיון , חיפשתי עבודה במשך 3 חודשים ובלי הצלחה , עד ששיניתי גישה (לפני שבועיים בערך ועוד רשמתי על זה פה בפורום) מאז עברתי בהצלחה 4 ראיונות והספקתי להתקבל לעבודה (סוף סוף) , כלומר אחרי שהבנתי כמה דברים (ובמקביל למדתי הרבה מאוד דברים) הצלחתי בקצת יותר משבוע לעשות משהו שמקודם לא הצלחתי תוך 3 חודשים. בעקבות זאת חשתי מאין חובה מוסרית (אני יודע שזה נשמע פלצני אבל זה פשוט נורא מתאים פה... תודו) לעזור לכל אלו שעדיין מחפשים עבודה ולנסות להסביר לכם בדרך הקלה מה שאני למדתי בדרך הקשה (תוך שריפת מקומות עבודה פוטנציאליים בעתיד). חרשתי את האינטרנט ולא מעט ספרים ולמדתי כמה שאפשר על ראיונות עבודה (ושליחת קו"ח וכאלה) , כמובן שכמו בכל נושא שיש עליו כמות עצומה של חומר התברר לי ש90% ממה שקראתי פשוט שטויות , ואני רוצה לנסות לתמצת לכם את ה10% הנותרים.
עוד כמה משפטים לפני שהסאגה תתחיל . אני כותב מנקודת מבט אישית מאוד , ברור שיש דברים שאני מחשיב אותם לטיפשיים בעוד האחרים לא וההפך לכן קחו הכול בפרופורציה . דבר אחרון : אשמח מאוד לכל תגובה או ביקורת בונה (ולא "אתה אידיוט ואין לך מושג על מה אתה מדבר" זאת לא ביקורת בונה).
טוב נתחיל ...
שלב ראשון: כתיבת קורות חיים:
מצטער לאכזב כבר בשלב הזה אבל לא מצאתי שום אתר או ספר שבאמת תורמים בנושא הזה כמובן בהנחה שאתם לא נפלתם ממאדים ויודעים שאין שום הצדקה לטעויות כתיב , פירוט של מה שעשית בגן או פריסת קורות החיים על יותר מ2-3 (ה3 מאוד מאוד מאוד גבולי, גם ה2 אגב) עמודים. כל המקומות עם ה"עצות" לקורות חיים הם מהסוג של "בואו נשכתב את קורות החיים של דני , דני רשם בתחביבים שהוא חובב שתיית אלכוהול במקום את היותו מוביל 4-5 פרוייקטי קוד פתוח לאחר מכירה של ה2 הקודמים , הוא גם בחר להרחיב על העבודה שלו במקדונלדס ולא ציין שעבד חמש שנים בתור סמנכ"ל חברת סטרטאפ מאוד מצליחה אז נשנה גם את זה" , מה אני אגיד לכם אם ככה דני כותב קורות חיים אז הוא צריך את עזרתו של אלוהים ולא "טיפים לגבי כתיבת קורות חיים" בשביל למצוא עבודה. אם מצאתם אתר/ספר שאינו כזה אשמח לדעת עליו . ובכל זאת מה כן ... נכון אחרי שסיימתם את קורות החיים קראתם אותם ואמרתם "הייתי מזמין אותו לראיון" (אגב אם לא , הכי טוב שתעלו אותם לפורום ותתנו לאנשים לעזור לכם לשפץ אותם) , בטח גם נתתם לחבר/חברה לעבור עליהם ולהסכים להזמין אותכם לראיון דמיוני . הכול טוב ויפה אבל לא כך המצב בפועל (נכון לא בכל מקום אבל בחלק לא קטן) , מי שמקבל קורות חיים לא באמת יישב ויקרא אותם לעומק , הוא מעיף מבט חטוף של 10 שניות (גג) ואז מחליט אם יש טעם להמשיך להתעמק בהם או לא . עכשיו תעיפו מבט בקורות חיים שלכם במשך 10 שניות , האם יש משהו שקופץ לעין ומשכנע אתכם להמשיך לקרוא? אם כן יפה מאוד עברתם שלב אחד , אם לא תבליטו את היתרונות שלכם (הצטיינויות , ניסיון עשיר , תחומי התנדבות מרובים ... לא יודע מה). אם אתם ממש (אבל ממש) לא מוצאים מה להדגיש עצתי (ועצתי בלבד) שנו את עיצוב קורות החיים שלכם.  נכון שאמרתי שאין אתרים טובים לגבי איך לרשום קורות חיים אבל מצאתי אחד לא רע בכלל שמסביר (מנקודת המגייס) מה הם מחפשים : http://www.joelonsoftware.com/articles/SortingResumes.html
תקראו אותו לפני שאתם מפיצים את קורות החיים.

שלב שני : פנייה לחברות / חברות השמה
האם כדאי בכלל לפנות לחברות עצמן ? כן , קודם כל כי אין לכם מה להפסיד (אבל אם יש דרישות שאתם לא עומדים בהם עבור משרה מסוימת אני נגד לשלוח סתם ) , שנית כל לפעמים חוזרים אליכם (אם כי לצערי גיליתי שלרוב יותר פשוט להגיע לחברה דרך חרבת השמה ולא ישירות) , וזה גם מראה שאתם באמת מעוניינים בחברה הזאת ולא סתם שולחים לכל מקום (אני יודע שזה לא ממש ... טוב... ממש לא ככה אבל אני מעדיף ליהנות מהספק).
האם כדאי לפנות לחברות השמה?בפירוש כן , אבל אל תשכחו שחברות השמה לא מחפשות עבורכם את התפקיד שהכי יתאים לכם והמניעים שלהם לא הכי טהורים בעולם , הן רוצות כסף וכמה שיותר מהר. כלומר מבחינתן עדיף בהרבה שתתקבלו לעבודה שקצת פחות מתאימה לכם מאשר למשוך עוד זמן בחיפוש של משהו "מתאים" יותר(כמובן שאם אתה נציג של חברת השמה מסוימת שבדיוק קורא את מה שרשמתי ובא להגיב שדווקא אצלכם הכי חשוב זה שמחפשי העבודה יהיו מרוצים ולא באמת אכפת לכם מכסף אז אני אחסוך לכם ... ) , כמובן שמה שרשמתי נכון בכל חברות ההשמה פרט לאחת , זאת שנציגה עכשיו קורא שורות אלו. אני אישית ביקשתי מחברות השמה שלא יפנו אליי לגבי משרות בהן השכר הוא מתחת לX (אני לא מאמין בלבזבז זמן לחינם לכם ולמראיין) , ממליץ גם לכם. מכל החברות השמה בהן נעזרתי אני יכול להמליץ על דיאלוג (הפציצו אותי בזימונים) , ליבה (גם היו בסדר גמור) וג'וב אינפו (דרכם התקבלתי בסוף). עצה (שקיבלתי כאן בפורום אבל לא הספקתי ליישם) נסו לבנות יחסים אישיים עם הנציגות בחברות השמה (לדוגמא "סתם רציתי להתקשר ולברך אותך עם יום האישה הבין לאומי" יכול לתפוס אם תחליטו ליישם את הכתבה כבר מחר - ואם זה נציג ולא נציגה אז צר לי לבשר לכם ... זאת לא באמת חברת השמה).
דרך מעולה להפיץ לחברות השמה היא דרך האתר : http://runner.co.il/
אתר שמרכז המון חברות (שתוכלו לחפש באתרים שלהם משרות מתאימות) : http://www.bubbletech.co.il  (ובלי קשר , אחלה אתר)

שלב שלישי: טלפון מהחברה /זימון לראיון
זה שלב שאי אפשר להיכשל בו (אם הצלחת אז ברכותיי , אתה מיוחד) אבל הוא יכול לעזור לך בשלבים הבאים , אני תמיד ניסיתי לברר כמה שיותר פרטים על הראיון עצמו (מקצועי או עם משאבי אנוש , על אילו נושאים וכמה זמן) , כל מידע שתשיגו הוא מאוד חשוב (ואם תצליחו לשלוף את ה"ומה בדיוק אתם מחפשים?" עוד בטלפון , יש לכם יתרון משמעותי על האחרים ). תרשמו את כל מה שנראה לכם רלוונטי (אני אישית לא מסתמך על הזיכרון שלי אבל אם ניחנתם בזיכרון מעולה , בעצם אפילו אז עדיף לרשום).
וישר גשו לאינטרנט ושלפו כמה שיותר מידע על החברה (ואם אפשר גם על התפקיד ) . אם בזמן שאתם מחפשים מידע צצה לכם שאלה (כל עוד היא לא בסגנון "מי ההומו שעיצב להם את האתר הזה?" ) רשמו אותה על דף. אח"כ תחשבו על עוד שאלות שתרצו לשאול בראיון ורשמו את כולם על דף , עכשיו תעברו על הדף ותמחקו כל שאלה בה מופיעה אחת המילים הבאות "משכורת , תנאים , הטבות , מטומטם " וחלקו את השאלות ל"על התפקיד , על החברה , על שאיפות החברה ותוכניות עתידיות" ותכניסו את הדף הזה לתיק איתו אתם הולכים לראיונות (זה ששם כבר שוכבים עותקים רבים של קורות חיים שלכם ושל גיליון הציונים) . יופי אתם מוכנים לשלב הבא (אם אין לכם שאלות היעזרו באתר הבא לקבל כמה רעיונות ):
http://rainbowonnet.blogspot.com/2006/12/questions-to-ask-hr.html .

שלב רביעי : ראיון מקצועי
יש לי המון (!!!) מה להגיד על השלב הזה (לפחות באורך של מה שרשמתי עד כה) ועל הבאים בתור אך אני חושש שאם אני ארשום פה גם את זה אז מנהלי הפורומים יחסמו אותי עקב הפצת ספאם (וגם כבר קצת כואבת היד לכתוב). לכן בינתיים אני מפסיק פה ואמשיך לרשום (אלא אם כן אני אקבל תגובות נזעמות , איומים טלפונים או המחאות על סך כמה אלפי שקלים) במועד מאוחר יותר (בשאיפה עד מחר).

אשמח לתגובות או לשאלות .
יום טוב לכולם !
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מזל טוב וכל הכבוד!'
מזל טוב וכל הכבוד!
07/03/2007 | 21:10
162
מחכים להמשך של שלב רביעי...זה השלב הכי מעניין.....
קדימה רוצים את ההמשך...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה אידיוט ואין לך מושג על מה אתה מ'
אתה אידיוט ואין לך מושג על מה אתה מ
07/03/2007 | 21:14
298
טוב סתאאם - רציתי להעביר קצת ביקורת בונה.
מזל טוב על העבודה החדשה ובהצלחה
תודה על השיתוף,
ואם פעם ימאס לך מהעבודה החדשה, אתה תמיד יכול לפתוח טור בנושא חיפוש עבודה - אני לפחות נהנית לקרוא (בעיקר את הדוגמאות מה לא)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ישר כוח! '
ישר כוח!
07/03/2007 | 21:45
113
וברור שמצפים לחלק הרביעי, מה חשבת שתתחמק ככה מההמשך?

קדימה קדימה. לך על זה!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חלק שני ... מתוך מה שנראה כ"רבים"'
חלק שני ... מתוך מה שנראה כ"רבים"
08/03/2007 | 00:47
27
707
שלב רביעי : ראיון מקצועי
אז ככה ... מה שאני רושם פה מכוון בעיקר לחסרי ניסיון או עם מעט ניסיון אני לא יודע מה שואלים אנשים עם ניסיון ולכן אם אתם כאלה אני לא חושב שיש לכם בעיה אמיתית למצוא עבודה.
יש כמה סוגים של רעיון מקצועי וניגש אליהם אחד אחד ואז אני אסכם (אני אישית חיפשתי עבודה בC  או C++ (אם אפשרות ל#C) אז אם אתם מחפשים בתחום ממש שונה לא יודע אם העצות שלי פה יהיו שימושיות.
יאללה אי אפשר להתחמק מזה עוד ... נתחיל .
סוג ראשון "כתוב פונקציה ש ...." – לא יודע מה איתכם לי אישית לוקח איזה 20 שניות להתחיל לכתוב פונקציה על דף ו5 על מחשב .... לא יודע למה (בטח עניין של הרגל) לכן עצה ראשונה כשאני רושם תכתבו על דף אל תתחכמו ותכתבו על דף , נכון זה לוקח יותר זמן וצריך אח"כ להעתיק למחשב ולוודא שזה עובד (תמיד אבל תמיד תוודאו שזה עובד) אבל על מי אתם עובדים ... אתם מחפשים עבודה יש לכם את כל הזמן שבעולם אז די להתעצל ! דבר ראשון לפני ראיון תכתבו על דף פונקציה שהופכת רשימה מקושרת  (פעם אחת איטרטיבית ופעם נוספת רקורסיבית) , פונקציה שמחזירה גובה של עץ בהינתן שורש (שוב פעם אחת איטרטיבית (קצת יותר קשה) ופעם אחת רקורסיבית) , פונ' שהופכת מחרוזת (רצוי גם אחת שהופכת מילים) ואחת שמוצאת אינדקס של תת מחרוזת במחרוזת, פונקציה שבהינתן מערך באורך באורך N עם מספרים מ-0 עד N (כל המספרים שונים) ומחזירה את המספר שלא נמצא במערך) , חיפוש בינארי. זה אמור לכסות חלק ניכר מאוד מהנושאים עליהם אפשר לשאול במשך השעה של הראיון . (כמובן שהכול צריך להיות עם מינימום זמן / זיכרון נדרש אם יש לכם שאלות או אתם לא בטוחים פנו אליי ואשמח לעזור).כתבתם הכול ובדקתם שזה עובד (אגב DEBUGING מומלץ בחום גם לעשות על דף אבל זה בטח כבר מוגזם לבקש מכם) יפה עברתם את שלב א' , לא עשיתם אז אתם עצלנים ואין שום סיבה שיעסיקו אותכם (באמת , אם אני משקיע פה וכותב הכול בשבילכם המינימום שאתם יכולים לעשות זה לפחות לכתוב את הפונקציות האלו ).
בראיון עצמו ... אתם לא ממש מבינים מה המראיין שואל בדיוק ? תשאלו ! נפלתי כמה פעמים על שטויות רק כי הנחתי משהו לא נכון והתביישתי לשאול (או חשבתי שאני אמור להבין לבד). מאוד חשוב לא "לחשוב בראש" אלא לשתף את המראיין במחשבות (כמובן רק אם הן רלוונטיות לשאלה ) אחרת הם לא יודעים אם אתם סתם בוהים ולא יודעים או מסתובבים סביב הפתרון (מה גם שזה נותן פידבק מיידי על הפנים שלהם ואתם יכולים לדעת אם אתם בכיוון) , אתם מרגישים שאתם ממש קרובים אבל קשה לכם לשים את האצבע ... שוב שתפו את המראיין (ממש קל להגיד את זה בדיעבד אבל ככל שתיכנסו לראש הזה יותר מהר ככה תמצאו עבודה יותר מהר). בזמן הכתיבה תמיד (!) שימו לב למקרי קצה , זה פחות קריטי איך אתם מטפלים בהם אבל כן חשוב שתדעו לזהות אותם. סיימתם לכתוב ? תבדקו ! גם אם אתם בטוחים ב100% שזה נכון , 99% שאתם טועים . עם יד על הלב כמה פעמים קרה לכם שתוכנית שכתבתם רצה בפעם הראשונה (במיוחד כשמדובר ברקורסיות) ? בדיוק ! אז כשאתם לחוצים המצב לא בדיוק משתפר.  אתם בטוחים בתשובה שלכם אבל המראיין טוען שהיא לא נכונה ? לקח לי הרבה זמן להבין את זה אבל ... ייתכן שהוא טועה (רק בגדר ייתכן כן ... ) , נסו להסביר לו למה אתם בטוחים שהתשובה שלכם נכונה  בכל מקרה כבר אין לכם מה להפסיד (אלא אם כן אתם מאלה שבטוחים ששום דבר לא מוכיח נכונות של תוכנית יותר טוב מאשר אגרוף בלסת). כמה דגשים : אם התוכנית שלכם נראת מסובכת מדי או ארוכה מדי אתם לא בכיוון. אל תתחילו לכתוב קוד לפני שאתם סגורים על מה אתם רוצים לרשום (אף אחד לא ירצה להעסיק אידיוטים שקודם רושמים ואח"כ מנסים לשכנע אחרים שיבדקו מה היה לא בסדר בצורת החשיבה שלהם.). קחו את זה ככלל ... לא סגורים בדיוק על מה לרשום , אל תרשמו ! הייתי ממליץ בחום לקנות (הייתי רושם להוריד אבל זכויות יוצרים וכזה ...) ספר שנקרא Programming interviews exposed (לפחות ככה הוא נקרא באימיול עם סיומת pdf ... סתם לידע כללי). למרות שיש שם כמה פתרונות שלטעמי לא הכי יעילים (כמו הקצאת מערך נוסף בשביל לבצע היפוך מחרוזת ועוד כמה דוגמאות בסגנון) ספר פשוט מעולה שמלמד גישה לשאלות , למדתי ממנו לא מעט ואני ממליץ על התחום של השאלות המקצועיות בו.
(אני נאלץ לקטוע פה ולעשות קופי פייסט לעוד פוסט ... מסתבר שיש מגבלה על כמות תווים :)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חלק שלישי'
חלק שלישי
08/03/2007 | 00:49
26
855
טוב סוג שני : שאלות ידע : לפני שהולכים לראיון תדעו לומר תשובות לשאלות הבאות מתוך שינה : מה זה פונקציה וירטואלית , מה זה פולימורפיזם , איך פולימורפיזם ממומש , מתי צריך הורס וירטואלי , מה נבנה קודם הבן או האב , מה נהרס קודם , איך עובדת רקורסיה ולמה כמעט תמיד עדיף פונקציה איטרטיבית , לאלו שניגשים לסי-שארפ או ג'אווה איך עובד הגארב'ג קולקטור  , מה היתרונות שלו ומה החסרונות , הבדל בין חוט לתהליך , מה זה דד-לוק , איך אפשר להימנע ממנו (יש לי קצת בעיה עם השאלה הזאת אבל חפיף),אילו משאבים משותפים לחוטים , למה בכלל צריך מולטיפרוססינג / multithread בטח יש עוד הרבה שאלות "בסיסיות" אבל לא עולה לי בינתיים עוד כלום לראש לכן תיאלצו להסתפק ברשימה חלקית זו. יודעים את כל התשובות ... מעולה . לא יודעים תעברו שוב על התחום עליו נשאלה השאלה. יופי עכשיו אתם מוכנים לחלק הזה. אם שואלים אתכם בראיון שאלה שאתם לא יודעים או לא זוכרים פשוט תגידו שאתם לא זוכרים עדיף בהרבה מאשר לחרטט משהו ולהיתפס כחרטתן . עוד משהו קטן ... design patterns גם אם אף פעם לא שמעתם את המושג הזה (אני אישית לא שמעתי אותו לפני שהתחלתי עם חיפוש העבודה) עכשיו זה הזמן לשמוע עליו . כנסו לפה ותלמדו לפחות singleton ו-state (הבנה + זיכרון) לוקח בדיוק רבע שעה ויכול להפוך תשובה שלילית לחיובית : http://www.dofactory.com/Patterns/PatternSingleton.aspx
http://www.dofactory.com/Patterns/PatternState.aspx
למה דווקא אותם ... כי הראשון הכי קצר לכן גם הכי קל ללמוד אותו  וגם הכי קל לבקש מכם שתממשו אותו ... השאר בהחלט לא כאלו חמודים ונחמדים למימוש.
וstate פשוט כי אם ישאלו אתכם שאלה שבודקת ידע בדסיין פאטרנס בלי לשאול ישירות אם אתם יודעים או לא יש סבירות גבוהה מאוד שזה יהיה בדיוק על פאטרן הזה (גם מאוד קל להמציא שאלות וגם לא לוקח שנה להסביר את השאלה כמו בכמה פאטרנס אחרים וגם אפשרות לעלות על זה בלי באמת לדעת דיסיין פאטרנס) .
אם המשרה מערבת כמה פלטפורמות / שפות תכנות תעיפו מבט גם פה : http://www.dofactory.com/Patterns/PatternAbstract.aspx , לא תצטערו.
סוג שלישי:"למה זה לא עובד?"- חברות רבות מעסיקות אנשים שאין להם מושג איך לרשום קוד והם גם מתקשים להבין למה קוד כזה לא עובד , הפתרון הוא גיוס עובדים פיקטיבי ... מזמנים המון מתראיינים לכל אחד נותנים קטע קוד אחר ולאחר זמן מה יש להם תוכנית מדובגת שכן עובדת ... עד הגיוס הבא. למרות זאת עדיין יש חברות שאשכרה בודקות ככה עובדים (אני לא מבין למה זה טוב אבל בסדר ... שוב נבליג). לי אישית החלק הזה בא די בקלות כי ה"ניסיון" היחידי שיש לי זה אשכרה בלמצוא למה תוכניות לא עובדות (ככה זה כשאתה בודק תרגילי בית לסטודנטים בנתקלים לראשונה במושג תכנות). כמה דגשים : שימו לב לטווח החיים של כל משתנה ... הרבה שאלות בודקות בדיוק את זה , בעיקר כשזה קשור לפוינטרים בלי הקצאה דינאמית שמוחזרים כתור פלט מפונקציה. פשוט שימו לב איפה כל משתנה חי , אם מדובר במחרוזות שימו לב שה0\ לא נמחק בטעות , בלולאות שימו לב שאפשר לצאת מהן , ברקורסיות תנאי עצירה , בתכנות מרובה חוטים שימו לב למנעולים על הקטעים הקריטיים ושאין דדלוקס או  )busy waitברור שתמיד יש אבל אני לא מדבר על מימוש סמפורים עצמו), תמיד לשים לב למקרי קצה. בגדול זה מה שאני יכול להגיד על רגל אחת , בכל מקרה אין לי אהדה לשאלות כאלה.
סוג רביעי:"מה זה מדפיס"-עד עכשיו למזלי לא נתקלתי בזה הרבה ולדעתי זאת שאלה ממש אבל ממש מטומטמת שהתשובה "תריץ תראה" היא לגיטימית בעיניי (אבל לא בעיני המראיין לצערי) , אין לי מה להגיד על שאלות כאלה .... פשוט תריצו (זה עוד איכשהו מתקבל על הדעת אם מדובר ברקורסיה אבל אני עוד מעולם לא נתקלתי ב"מה זה מדפיס" בשאלה רקורסיבית ) , בכל מקרה תדליקו נורה אדומה בראש יש מצב שמייעדים אתכם לתפקיד QA במסווה של פיתוח.
בנושא הזה נשאר לי עוד לרשום על חידות , שאלות הזויות וסיכום(הסיכום הכי חשוב) ... ואז להמשיך לנושאים הבאים אבל שוב אני עושה הפסקה זמנית.
כרגיל כל תגובה תתקבל בברכה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
08/03/2007 | 10:13
1
435
גם מניסיוני אלו הדברים העיקריים שחשוב לדעת.

ביקורת בונה לא על התוכן רק על ההגשה:
קצת קשה (לי לפחות) לקרוא פסקאות כל כך ארוכות. אם תחלק ליותר פסקאות קצרות יותר (בסה"כ להוסיף אנטר פה ושם) זה יקל על הקריאה.

ושוב קבל ח"ח על המאמרים

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
08/03/2007 | 11:41
103
אנסה לשפר את זה :).
תודה על התגובות החיוביות !
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בשם חסרי הנסיון '
בשם חסרי הנסיון
08/03/2007 | 11:05
162
אני שמח שבעלי הניסיון חולקים איתנו את הידע שלהם  
זה עוזר מאוד לפעורים כמונו שאין להם מושג לקראת מה הם הולכים

אני אישית לא הייתי בראיון אחד אפילו ..  וזה תורם לי הרבה הפורום הזה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה אומר את זה בציניות או ברצינות?'
אתה אומר את זה בציניות או ברצינות?
08/03/2007 | 11:13
9
161
מה זה הבולשיט הבא:
"סוג שלישי:"למה זה לא עובד?"- חברות רבות מעסיקות אנשים שאין להם מושג איך לרשום קוד והם גם מתקשים להבין למה קוד כזה לא עובד , הפתרון הוא גיוס עובדים פיקטיבי ... מזמנים המון מתראיינים לכל אחד נותנים קטע קוד אחר ולאחר זמן מה יש להם תוכנית מדובגת שכן עובדת ... עד הגיוס הבא"

אני לא יודע אם אתה ציני או רציני, אבל תנוח דעתך: הקוד שקיבלת הוא לא חלק מהמערכת המבצעית של אותו ארגון.  הקוד שקיבלת כמבחן הוא בדיוק זה: מבחן.  הגיוס אינו פיקטיבי, המשרה אמיתית, והקוד שקיבלת מטרתו לראות שאתה מבין באמת איך השפה עובדת, לא לפתור בעיות למעסיק.

"סוג רביעי:"מה זה מדפיס"-עד עכשיו למזלי לא נתקלתי בזה הרבה ולדעתי זאת שאלה ממש אבל ממש מטומטמת שהתשובה "תריץ תראה" היא לגיטימית בעיניי"

שוב: זו שאלת הבנה, לראות אם אתה מסוגל לדעת איך קוד רץ ומה הוא עושה.  אחד הדברים הקשים ביותר לתוכניתן הוא היכולת להיכנס לקוד של מישהו אחר ולהבין מה הוא עושה.  לא תמיד אפשר להריץ, לא תמיד אפשר להריץ את כל מקרי הקצה על כל הקלטים האפשריים.  לך תריץ קוד של ראוטר שמעביר אלפי פקטים לשניה בלי מעבדה מאוד משוכללת.  סוג השאלות האלו מראה אם אתה מסוגל להבין קוד ולפענח אותו.  וזה בכלל לא קשור ל QA - QA לא רואים בכלל קוד, ולכן לא צריכים להבין אותו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כן, בקטע הזה גם אני רציתי להעיר'
כן, בקטע הזה גם אני רציתי להעיר
08/03/2007 | 11:24
115
ברור שזה מופרך.
שום חברה לא צריכה עזרה בדיבוג ממועמדים (ובטח לא מחסרי ניסיון). זה מיתוס פאראנואידי במיוחד של מרואיינים.
תהיו בטוחים שכל קוד שמועמד חסר ניסיון יכול להבין, יכולים להבין גם מתכנתי החברה המנוסים.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לדסלוק ולענבל'
לדסלוק ולענבל
08/03/2007 | 12:00
7
132
שתהיו בריאים :) .
לא אני לא באמת מאמין שיש חברות שעצם קיומן מותנה בכך שבוגרים ידבגו להם את הקוד ויכתבו קוד חדש . אני גם לא מאמין שכשמבקשים ממך בראיון עבודה לכתוב קוד זה לא כי למראיין אין שום מושג איך לכתוב אותו אבל הוא חייב להביא קוד זה לאחראי עליו ולכן המציא גיוס פיקטיבי , אני כן מאמין ששאלות כאלו הן לא שאלות "חשובות" כמו "כתוב פונקציה ש..." (עניין של דעה אישית שלי) ומאחר שזה הפוסט שלי זכותי להשמיץ קצת חברות שדוגלות בשיטה הזאת.
אל תיקחו ללב ואל תתנו לנסיון תעסוקתי לפגוע לכם בחוש ההומור :).
אגב עינבל , באמת קיים מיתוס כזה ?
לגבי "מה זה מדפיס" שוב דסלוק זה עניין של דעה אני חושב שחברה לא צריכה להעסיק אנשים שכותבים קוד לא ברור ושאם הקוד באמת מסובך לא מוסיפים הערה קטנטונת בשביל להסביר מה זה עושה ,אתה חושב שכן (סביר גם להניח שעצם זה שלך יש נסיון ולפי מה שזכור לי מהפורום גם דרג די בכיר נותן לך נקודת השקפה חדשה שייקח לי זמן לפתח ואולי עם הזמן גם אני אחשוב כמוך אבל עד אני נשאר בדעה שלי). אם כולם בחברה יודעים לכתוב קוד כמו שצריך לא מבין למה יש צורך לשבור את הראש ולנסות לפענח מה זה עושה , נכון לעכשיו המקרה היחידי שאני כן רואה בו משהו שבודק הבנה במידת מה זה רקורסיות (וגם זה במידת מה).
רוצה לשאול שאלות הבנה ? שאל שאלות הבנה  ולא "מה זה מדפיס".
לגבי QA שלא רואים קוד ... אני מבין שאתה יותר מדי שנים נמצא בחברה אחת (וגדולה) ? בהרבה חברות (וככל שהגודל שלהן קטן אז מספרן גדל) הבדיקות הן בסגנון קופסא לבנה ולא שחורה , כמובן תלוי איזה קוד , מה מו מי אבל להגיד "QA לא רואים בכלל קוד ולכן לא צריכים להבין אותו" זה ממש אבל ממש לא במקום.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
08/03/2007 | 12:17
1
98
טוב, לפחות הבהרנו שמדובר על ציניות

לעניין "מה זה מדפיס".  יכול להיות שעם קצת נסיון תסכים איתי יותר (ויכול להיות שלא, וזו זכותך).  זה קל להגיד "חברה לא צריכה להעסיק אנשים שכותבים קוד לא ברור", אבל בפועל שיש לך עשרות מתכנתים שכותבים מסות של קוד בלחץ של זמן, וכשהדרישות משתנות כל הזמן, וכשבאגים מתגלים ועושים שינויים ברגע האחרון, וכשהמערכת גם ככה מסובכת מאוד, לא תמיד הקוד ברור.  תוסיף לזה את העובדה שאנשים עוזבים ומתחלפים, וקוד עובר מספר ידיים ומסתבך עוד יותר, ושלא תמיד יש זמן לתעד ולא תמיד אפשר להתייעץ עם מי שכתב את הקוד המקורי, ותגלה שרוב הקוד שרץ ברוב המערכות כתוב בצורה די לא ברורה.  זאת המציאות.  

יתרה מזאת, בתור מהנדס מתחיל במקום עבודה חדש, לא ישר יתנו לך לתכנן ולפתח מודול חדש מאפס.  בדרך כלל תצטרך להיכנס לתוך איזושהי מערכת קיימת, ללמוד אותה, ולהכניס בה שינויים, שיפורים או תיקוני באגים.  זה מסלול ההתחלה של כולם.  לצורך זה, חשוב מאוד שתדע לקרוא קוד, גם קוד לא הכי ברור, ולהבין אותו.  וכפי שציינתי, לא תמיד אפשר להריץ את כולו כי לא תמיד אתה יכול ליצור סביבה שתכניס לו את כל הקלטים האפשריים שיגרמו לכל ההסתעפויות לקרות.  מטרת שאלות ה"מה זה מדפיס" זה לבחון אותך בקטן (ממש בקטן) על סוג עבודה ועל סוג חשיבה שתצטרך להפעיל בעבודה די מהר.  אגב, דווקא רקורסיות הן נושא כמעט אקדמי לחלוטין שבעולם האמיתי כמעט ולא משתמשים בו בכלל.

לגבי הנושא האחרון, דווקא ההנחות שלך לא נכונות.  עבדתי עד היום בשלושה מקומות עבודה (כולל הנוכחי), וכולם היו סטארט-אפים קטנים יחסית.  במקומות שאני עבדתי בהם, QA לא ראו קוד ולא נדרשו להבין מה הוא עושה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אולי עם הזמן...'
אולי עם הזמן...
08/03/2007 | 13:08
86
כן אולי עם הזמן אני אשנה את הדעה שלי ... בינתיים אני עדיין נשאר בדעה שלי.
לגבי הפסקה השנייה , אצלי ספציפית המשרה שמצאתי זה אשכרה לפתח מאפס (סטרטאפ) לטוב ולרע (אני אישית חושב שזה הרבה יותר טוב מרע אבל שוב זה עניין של דעה) ואני ספציפית דווקא כן יודע לקרוא קוד (לפחות יודע ברמה של קצת יותר טוב מבוגרים אחרים חסרי נסיון כי עבדתי בדיוק בזה כשנה) אבל עדיין לפי מה שאני למדתי מלימודים אם התכנון נכון והחלוקה למודולים (קלאסים , ספריות לא משנה איך תקרא לזה) נכונה וכל אחד עושה היטב את החלק שלו אז לא באמת צריך להבין קוד שמישהו אחר כתב , מן הסתם בתעשייה זה בטח שונה מאשר בלימודים אבל כל עוד אין לי נסיון בתעשייה אז החשיבה שלי מקובעת . לגבי רקורסיות , ברור (בגלל זה גם רשמתי "למה כמעט תמיד פונקציה איטרבית על רקורסיבית") אבל אם אין שום שיקולי מהירות או מקום  אז למה לא לכתוב פונקציה קצרה יותר (שלרוב גם יותר "טבעית" לכתיבה ואף להבנה) ולכן יש מצב תאורתי להיתקל ברקורסיות (כמובן רק בתאוריה).
לגבי QA וואלה ... טוב בטח מדובר בחברות עם הרבה כסף (ניחוש שלי שחלקו זרם למרקורי) או לחילופין כאלה שקרסו עקב ניהול לא נכון של כספים או כאלה שדי מזלזלים בQA (אבל כפי שהוכחת הניחושים שלי לא הכי נכונים).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מסתבר שיש מיתוס כזה'
מסתבר שיש מיתוס כזה
08/03/2007 | 12:22
71
כי אתה לא הראשון שממנו שומעים את התיאוריה הזאת.
אבל זה פשוט מצחיק לחשוב ככה.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני נבחנתי בגיוס פקטיבי'
אני נבחנתי בגיוס פקטיבי
08/03/2007 | 13:06
3
126
מעשה שהיה כך היה...
חברה מסויימת שבונה אתרי אינטרנט להכנה לבגרויות פירסמה מודעה בה היא מחפשת אנשים שיחפשו ויתקנו טעויות בתכנים שלהם באתר.

החברה זימנה לראיון ביום שהייתי כ-15 אנשים למקצוע המתמטיקה שיקבלו כמה דפי אינטרנט עם תרגילים ופתרונות ויבדקו אם יש שם טעויות ויתקנו.
זה היה המבחן שלי.
מסתבר.. שכל אחד מהנבחנים קיבל דפים שונים וכל אחד פתר בעיות בנושאים שונים.
הגיוני היה שהיו נותנים לכולם את אותם דפים ואפשר היה לראות מי מביניהם הצליח הכח במשימה.

החלק השני של המבחן היה להמציא עוד שאלות באותו נושא עליו היתה הבדיקה.

המחנים ערכו 3-4 שעות. אני הלכתי באמצע כשהבנתי שזימנו אותנו כדי לנצל אותנו, כנ"ל עוד אחד שישב איתי בחדר.

אני, אחרי ניסיון של 10 שנים בהכנה לבגרויות ועבודה בבתי ספר אקסטרנים, עם ניסיון עשיר מאוד גם באקדמיה (ופה אני רוצה להחמיא לעצמי ולהגיד שאני ממש מקצוענית בתחום), קיבלתי מכתב שנמצאתי לא מתאימה להם.
יכול להיות שזה היה בגלל שהערתי לבחור שבחן אותי:

אחרי שעתיים של בדיקת האתר הגשתי לו את בדפים והוא שאל אותי איך זה שכבר סיימתי? ושאם אכן סיימתי אז שאני אחכה שכולם יסיימו כי יש חלק שני למבחן...
אמרתי לו שאם אני מתאימה - מספיק שעברתי על חצי אתר והם יכולים לראות מה תיקנתי גם אם עשיתי חצי מהעבודה.

פשוט היה ברור לי מרימו אותנו!!!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לגלגולית.'
לגלגולית.
08/03/2007 | 13:24
2
96
אם את אכן תותחית בהוראת מתמטיקה, כולל הוראה אקדמית
( חדוא, ליניארית וכד' )
אנא שלחי לי קורות חיים
ייתכן שאוכל לארגן לך עבודה
( לא פיקטיבית ).
גיא
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה אך פרשתי'
תודה אך פרשתי
08/03/2007 | 13:26
1
96
מעדיפה לתכנת.

מיציתי...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'r e s p e c t'
r e s p e c t
08/03/2007 | 13:35
52
לצפיה ב-'חלק רביעי (ורחוק מלהיות אחרון)'
חלק רביעי (ורחוק מלהיות אחרון)
08/03/2007 | 16:52
3
270
סוג חמישי: "איך היית מעצב משחק דמקה?" . שאלות מהסוג בו ברור שבדובר בחלוקה נכונה לקלאסים דווקא די שכיחות ורצוי להגיע מוכן. מה חשוב ? לדעת לחלק תפקידים נכון , לזהות נכון את האובייקטים , לא לשכוח ירושה ופונקציות וירטואליות (אולי אפילו אבסטרקטיות). תחשבו איך הייתם בונים משחק דמקה בתכנות מונחה עצמים , משחק שחמט , מערכת BILLING  (לצורך הדוגמא עם לקוחות רגילים ועסקיים) , חשוב להשאיר מקום לשינויים עתידיים (סתם דוגמא ממש מונפצת נגיד אתם מתכנתים מערכת לניהול בית קפה , ויש לכם ספק של מזון (שמספק על בסיס יומיומי) וספק של רהיטים (שאליו אתם פונים במקרה צורך) גם אם לפי ניסוח השאלה אין סיבה להפריד בין שניהם תשקלו בכל זאת לעשות "ספק" אבסטרקטי ששני אלו יירשו ממנו כי לכו תדעו מה ירצה בעל הבית קפה אח"כ , כן אני יודע שזאת דוגמא גרועה אבל כשאתה ממש רוצה קפה ואין לך כוח לקום ולהכין אז דווקא הדוגמא הזאת קופצת לך לראש). לכל עיצוב תחשבו על יתרונות וחסרונות (אגב תמיד יהיו כאלו). זה לא באמת מעניין איך תרשמו את הקוד למשחק הדמקה או אפילו אם אתם יודעים איך לכתוב אותו מה שחשוב זה שתדעו מי קובע האם מהלך הוא חוקי . מה קורה ברגע שהחייל הופך למלכה וכאלה.  זה סוג השאלות בהם כל מה שרשמתי על design patterns עלול לבוא לידי ביטוי.

סוג שישי: חידות: לא יודע מה איתכם אבל אני אוהב חידות (קצת פחות כשזה בראיון עבודה אבל עדיין). מה בוקים פה בעצם ? יכולת התמודדות עם בעיות שלא נתקלתם איתם מקודם , יכולת לנתח בעיה , איך אתם מסתדרים עם לחץ ועד כמה אתם יצירתיים (במשפט אחד האם כבר נתקלתם בחידה זו בעבר). אז איך נגשים לחידות בשביל עבור בהצלחה את הבדיקה ?
דבר ראשון : אם ניתן לצייר את החידה , ציירו ! כן גם אני הייתי מסוג האנשים האלה שעושים הכול בראש ולא צריכים לצייר אבל אז הבנתי שאני מעדיף למצוא עבודה. נכון אף אחד לא צייר דגול אבל אין לכם מושג כמה ציור עלול לעזור (קחו לדוגמא את השאלה הבאה : שני ילדים נכנסו למנהרה ולאחר שעברו 2/3 ממנה ראו רחוק לפניהם רכבת , הם התחילו לרוץ כל אחד לכיוון אחר , אחד לקראת הרכבת והשני בכיוון חזרה שניהם רצו במהירות 10 קמ"ש ושניהם הספיקו להתחמק מהרכבת בשנייה האחרונה. מה מהירות הרכבת ? תחשבו ... קשה ? עכשיו נסו לצייר ותראו תוך כמה זמן תעלו על התשובה).
דבר שני: דברו ! בדיוק כמו בסוג הראשון חשוב מאוד לשתף את המראיין במחשבותכם. לפעמים אפילו תוך כדי דיבור תעלו על משהו  , גם אם לא חשוב למראיין לראות שאתם לא מפחדים לנסות לפתור בעיות לא מוכרות ומנסים כל מיני גישות לפתור אותם.
דבר שלישי: תבדקו שוב את ההנחות שלכם , לא תמיד מה שאתם מניחים הוא נכון , לא בטוחים נסו לפתור ללא ההנחה הזאת או במקרה הכי גרוע שאלו את המראיין.
דבר רביעי: אם קופץ לכם מייד לראש פתרון , הפתרון הזה לא נכון . צר לי לאכזב אתכם אבל זה המצב . כנ"ל לגבי המצב בו הגעתם לתשובה מהר מדי / בקלות מדי. יש סיבה לכך ששואלים אתכם דווקא את זה בראיון , אם זה היה כזה קל כנראה שלא היה טעם לשאול את זה.  דוגמא מעולה להבהיר את זה היא מה מספר השקילות המינימאלי שצריך לעשות בשביל למצוא מטבע מזויפת (ששוקלת יותר) מתוך 8 מטבעות. התשובה המיידית היא 7 אבל זה ברור לכולם שזה לא נכון. פתרון שני שיבוא די מהר לאנשי מדעי המחשב הוא חיפוש בינארי 4 מול 4 , אח"כ 2 מול 2 ואח"כ 1 מול 1 סה"כ 3 שקילות אבל שוב זה בא קצת בקלות מדי לא ? לכן זאת כנראה לא התשובה הנכונה. אני לא אגלה לכם את התשובה (תחשבו קצת מה יש) אבל נסו לפתור את החידה.
דבר חמישי: ניסיון . כמו בכל דבר בחיים כמה שיהיה לכם יותר ניסיון ככה תצליחו יותר טוב והתחום הזה לא שונה לכן אני ממליץ בחום על ספר : How Would You Move Mount Fuji - William Poundstone.pdf (אם תחליטו לגשת לחנות אז אל תגידו את ה.pdf זה כמו בצרפתית , לא מבטאים את הסיומות רק רושמים אותן). יש שם הרבה חידות ופתרונות וגם הסברים (יותר מפורטים משלי) איך לגשת לשאלות כאלו.

כרגיל המשך יבוא ואשמח לתגובות
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה על הפירוט. נשמע מאוד מעניין'
תודה על הפירוט. נשמע מאוד מעניין
08/03/2007 | 20:48
72
והלוואי שיעזור לכולם, כמו שעזר לך...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חלק חמישי'
חלק חמישי
09/03/2007 | 01:42
1
4337
סוג שביעי של שאלות נכנס תחת הגדרה של "שאלות מוזרות" לדוגמא "איך היית מעצב / מתכנן חדר אמבטיה ?" או "כמה תחנות דלק יש בגוש דן?". אז מה עושים עם שאלות כאלה ? קודם כל נושמים עמוק ומנסים לפענח מה לעזאזל רוצים מכם . אז ככה זה לא שהמראיין בדיוק עושה שיפוץ בבית וזקוק נואשות לחוות דעת , הוא גם לא מחלטר בשום חברת סקרים מעניין אותו בעיקר 2 דברים לגבי שאלות "עצב / תכנן" האם אתם מבינים את כל הtrade-offs של התכנון (ממש בגדול) והאם אתם חושבים לפני שאתם פועלים , בשאלות של "הערכה" הוא בודק האם אתם מסוגלים להתמודד עם בעיות שלכאורה אין לכם שום מושג בהן. ולא פחות חשוב האם אתם נלחצים כשאתם לא יודעים משהו או לא. אז איך עונים על שאלות כאלו ? לגבי תכן / עצב ... פשוט שואלים שאלות (מה הגודל של החדר , עבור מי זה , בכמה כסף מדובר , האם יש העדפה לאמבט או דוש , וכו'...) נשמע לא קשור בכלל , כן אתם צודקים ובכל זאת אם תתבקשו ליצור GUI גם פה לא יהיו חסרים שאלות שתצטרכו לשאול (עבור מי , פשטות מול פונקציונליות , זמן תגובה מול גרפיקה , האם יש דרישה לבטיחות מוגברת וכו').
איך עונים על שאלות כמו כמה תחנות דלק יש בגוש דן ? זורקים מספרים באוויר (לאף אחד לא אכפת מהם) ומנסים להגיע לסדר גודל של תשובה נגיד משהו כמו : בישראל יש משהו כמו 7 מיליון תושבים מתוכם משהו כמו מליון גרים בגוש דן , משפחה ממוצעת היא של 4 נפשות ולמשפחה ממוצעת יש בערך אוטו וחצי סה"כ קיבלנו שבגוש דן יש משהו כמו 400 אלף מכוניות . כל מכונית ממלא דלק משהו כמו פעם בשבוע , לכן תוך שבוע כל תחנות הדלק מטפלות במשהו כמו 400 אלף מכוניות. לוקח משהו כמו 6 דקות למלא דלק ובו זמנית בממוצע 3 מכוניות ממלאות דלק באותה תחנה בכל זמן נתון כלומר בשעה משהו כמו 30 מכוניות עוברות בתחנת דלק אחת ביום זה משהו כמו 200 ובשבוע 1400. כלומר יש משהו כמו 400/1.4 בערך 300 תחנות דלק בגוש דן. ברור שהמספרים שלקחתי פה ממש לא קשורים למציאות אבל בשורה התחתונה תקבלו הערכה גסה לשאלה ששאלו אתכם וזה הרבה יותר טוב מאשר לעמוד ולבהות במראיין. מקווה שהבנתם את הכיוון הכללי.
דוגמאות לסוג הזה (ושוב עם הסברים הרבה יותר טובים משלי) ניתן למצוא בספר How Would You Move Mount Fuji (כן אותו אחד ממקודם) ושוב מומלץ.

סיכום ראיונות מקצועיים : לא משנה מה שואלים אתכם אל תשמרו את המחשבות שלכם לעצמכם. לא הבנתם את השאלה תבקשו הבהרה או תנסו לצייר לעצמכם דוגמא (המראיין כבר יתקן אתכם  אם אתם לא בכיוון). מאוד חשוב להפגין בטחון עצמי (לקח לי זמן להבין את זה) ואמונה בעצמך (אם אתה לא בטוח שאתה מתאים למה שהמראיין יחשוב אחרת?). לזכור שגם מראיינים טועים לפעמים ולא להילחץ אם אתם שומעים תשובה שלדעתכם לא נכונה.  בכלל לא להילחץ ... מכלום (קשה ליישם כל עוד אתם רואים בראיון כמשהו שקובע את עתידכם , הרבה יותר קל ליישם את תתייחסו לזה כל "עוד מפגש עם בן אדם ששואל חידות"). בהתחלה כשהגעתי לראיונות באתי בגישה של "הלוואי אני אדע לענות על מה שישאלו" , לאחרונה (אחרי באמת הרבה חרישה , באמת) הגישה שלי שונתה ל"אני לא חושב שיש שאלה שאני לא מכיר / לא אצליח לפתור אחרי כל מה שאני כבר יודע" , נשמע שחצני , אולי , אבל זאת הרגשה ממש טובה ואני ממליץ לכם בחום לפתור את כל השאלות בספרים שהמלצתי עליהם ולעבור על הלינקים המצורפים בפוסטים הקודמים והזה , כן זה הרבה עבודה ודורש הרבה זמן אבל ההרגשה של ללכת לראיון ולהרגיש ממש בטוח בעצמך שווה את זה.
הנה עוד לינקים מומלצים בנושא הזה :
http://www.cprogramming.com/helpfree.html - תכתבו את כל פונקציות שמבקשים שם (כולה 10 פונקציות / תוכניות) ובכלל לדעתי זה אתר מעולה בשביל מתראיינים לC ו++C .
http://rainbowonnet.blogspot.com/2006/12/cc-interview-questions-part-1.html שאלות "ידע" , כדאי מאוד לעבור על זה לפני הראיון
http://www.joelonsoftware.com/articles/GuerrillaInterviewing3.html - הראיון המקצועי מנקודת מבטו של המראיין , שתדעו מה בודקים ומה מחפשים (לפחות בחברה ספציפית אחת)
http://forum.bgu.co.il/index.php?showtopic=55149
פורום עם חידות
http://www.jobhunt.co.il/?pageid=qdatabase#general
דוגמאות לשאלות מראיונות עבודה ספציפיים (אפשר גם לשלוח שם קורות חיים לבחור נחמד מאוד שמבטיח המון דברים טובים תמורת תשלום רציני ביותר כשתמצאו עבודה – אני אישית ממליץ בינתיים לאמץ קודם את ההמלצות שלי בחינם ורק אם זה לא מצליח לשקול להיפרד מ500$)
וכמובן לפתור (להבדיל מלקרוא) את הספרים עליהם המלצתי קודם.
סיימנו עם השלב המקצועי.
בפוסט הבא שלב משאבי אנוש וכרגיל תגובות יתקבלו בברכה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' ישר למועדפים של תפוז '
ישר למועדפים של תפוז
09/03/2007 | 13:50
86
לצפיה ב-' כל הכבוד ועוד משהו'
כל הכבוד ועוד משהו
09/03/2007 | 22:58
113
שאלו אותי הרבה על ה-Garbage collection
וגם איך עובד זיכרון של תוכנית - מה נשמר על ה- Stack / heap/
ושוב כל הכבוד על כל הפירוט!!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני אנסה לענות פה על שאלות הידע'
אני אנסה לענות פה על שאלות הידע
10/03/2007 | 09:56
7
184
ודרך אגב, כל הכבוד על ההשקעה, נראה לי שסיכויי למצוא עבודה עלו משמעותית אחרי שקראתי את מה שכתבת.

אז אני אנסה לענות על שאלות הידע כדי לבדוק אם אני סגור עליהם (אז תקנו אותי אם אני טועה או אם התשובה שלי חסרה) ואולי זה יעזור גם לאנשים אחרים.

אז נתחיל מפונקציה וירטואלית:
פונקציה וירטואלית היא פונקציה, שגם אם היא ממושת במחלקת הבסיס(A), המחלקה הנגזרת(B) יכולה לממש אותה מחדש ואז אם נקרא לה מתוך אובייקט מסוג B, הפונקציה שתורץ תהיה זו של B ולא זו של A. כמובן שאם B לא מממשת את הפונקציה, הפונקציה שתורץ תהיה זו של A ואם יש עוד מחלקה C שיורשת מ-B ומממשת את הפונקציה ונקרא לפונקציה מתוך אובייקט מסוג C אז הפונקציה שתורץ תהיה זו של C. הפונקציה שתורץ תיבחר בזמן ריצה ולא בזמן קומפילציה, כי בזמן קומפילציה לא תמיד יודעים איזה אובייקט נבחר, למשל בדוגמא הבאה כאשר f היא הפונקציה הוירטואלית:
A *a; ddd
if (input > 0) ddd
a = new B; ddd
else ddd
a = new A; ddd
a->f(); ddd

הפונקציה שתרוץ תלויה ב-input שיהיה ידוע רק אחרי שהמשתמש יכניס אותו, בזמן ריצה.
כדי לממש את המנגנון הזה של בחירת פונקציה בזמן ריצה, לכל מחלקה שיש בה לפחות פונקציה וירטואלית אחת יש מה שנקרא "טבלה וירטואלית", כלומר טבלה שבה עבור כל שם של פונקציה וירטואלית (במקום שם יש בטבלה מספר שמזהה את הפונקציה) מתאים המימוש הנבחר של הפונקציה, למשל עבור המחלקה B, תהיה בטבלה שורה אחת: ptr, 0
כאשר 0 המספר שמזהה את f ו-ptr הוא מצביע ל-B::f()ddd.
בכל אובייקט מסוג של מחלקה שיש בה פונקציות וירטואליות, יש "Virtual Pointer", כלומר מצביע לטבלה הוירטואלית של המחלקה (שהיא עצמה מוגדרת פר מחלקה ולא פר אובייקט). המצביע הזה נמצא ב-4 הבתים הראשונים של האובייקט.

אז עבור התכנית שכתבתי, אם המשמתש מכניס קלט גדול מ-0 אז a מצביע מעכשיו לאובייקט מסוג B  ולכן כאשר תורץ השורה האחרונה (a->f()ddd), התכנית תבדוק לאיזה סוג של אובייקט a מצביע, תראה שזה אובייקט מסוג B, תבדוק מה נמצא בטבלה שעליה מצביע ה-Virtual Pointer של B, תראה שהמצביע לתחילת המימוש של הפונקציה המתאימה הוא ptr ולכן תריץ את B::f()ddd.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'טוב אני רואה שאתם לא מגיבים אבל אני'
טוב אני רואה שאתם לא מגיבים אבל אני
10/03/2007 | 19:10
2
110
אמשיך בכל זאת, זה עוזר לי להבין יותר טוב ואולי יעזור לעוד מישהו.

מהו פולימורפיזם וכיצד הוא ממומש?

פולימורפיזם הוא מושג המבטא רב צורתיות של משהו, למשל פועל בשפה העברית יכול להיות פועל בבניין פעל, פועל בבניין פיעל, פועל בבניין התפעל וכו'. נניח שאנחנו לוקחים שורש ידוע של פועל ידוע ורוצים לקבל את צורת העבר יחיד מדבר שלו. אז בבניין התפעל נקבל מילה מהצורה "התפעלתי" ובבניין פעל מילה מהצורה "פעלתי". עם זאת, על השאלה "מה עשית" אני אענה בעבר יחיד מדבר, לא משנה אם הפועל המתאים הוא בבניין פעל או בניין התפעל או בבניין אחר כלשהו. כלומר יש כאן אותה פונקציונליות בשינוי צורה.
אם נעבור לעולם שפות התכנות אז פולימורפיזם הוא בדרך-כלל פונקציה שממומשת בצורות שונות במקרים שונים (או עבור אובייקטים שונים), אבל כל המימושים עונים לדרישה כללית כלשהי. ב-C++ אפשר לממש פולימורפיזם בעזרת פונקציות וירטואליות (שעליהן פירטתי בהודעה הקודמת שלי) או בעזרת templates.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הממ,'
הממ,
11/03/2007 | 02:31
1
69
אי אפשר לממש פולימורפיזם בעזרת templates.

סתם הערה, הדוגמאות שאתה נותן נשמעות מעט אקדמיות, אני חושב שעדיף יהיה לתת דוגמאות מהעולם האמיתי, זה יראה שבאמת עסקת בדברים ולא רק למדת עליהם. בעצם גם אם אתה מציג את עצמך כחסר נסיון, שווה למצוא דוגמאות אמיתיות כדי להראות שהבנת במה מדובר ואתה לא רק משנן מהספר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה אי-אפשר לממש פולימורפיזם בעזרת'
למה אי-אפשר לממש פולימורפיזם בעזרת
11/03/2007 | 10:02
75
templates?
למשל ב-dot.net2, רשימה יכולה להיות List<int>ddd ויכולה להיות List<char>ddd (שם זה נקרא generics במקום templates). זה לא סוג של פולימורפיזם? בעצם זאת אותה פונקציונליות רק עבור מקרים שונים, כמו שמוגדר פולימורפיזם, לא?

והדוגמא עם הפעלים זה כי עסקתי קצת ב-NLP אז בשבילי זה מהעולם האמיתי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המשך התשובות'
המשך התשובות
10/03/2007 | 23:29
1
72
להלן: A = מחלקת הבסיס, B = המחלקה הנגזרת

הורס וירטואלי נדרש כאשר מצביע מטיפוס A עלול להצביע לאובייקט מטיפוס B ובמחלקה B יש צורך בהורס (יש באובייקט מטיפוס B משאבים שצריך לשחרר). אם לא נגדיר את ההורס של A כוירטואלי, אז לא תהיה טבלה וירטואלית ב-B ולכן לא יהיה שום מידע בזמן ריצה שיגיד איזה הורס להריץ. כלומר המידע היחיד שיהיה הוא העובדה שהמצביע הוא מסוג A ולכן ירוץ ההורס של A והמשאבים של B לא ישוחררו. כדי שהמשאבים ישוחררו, צריך להגדיר את ההורס של A כוירטואלי ואז למחלקה מטיפוס B תהיה טבלה וירטואלית ולאובייקט המדובר יהיה מצביע לטבלה זו וכך בזמן ריצה נדע לבחור את ההורס המתאים (ההורס של B).

בקשר למה נבנה/נהרס קודם, זה מאוד הגיוני בסה"כ: כאשר נוצר אובייקט מסוג B, קודם נבנה A (נקרא הקונסטרקטור של A ובאובייקט השדות של A מאותחלים כפי שזה מוגדר בקונסטרקטור של A) ולאחר מכן נקרא הקונסטרקטור של B ואז כל השדות של B מאותחלים באובייקט כפי שזה מוגדר בקונסטרקטור של B.

הנושאים האחרים שעליהם כתבת הם יותר קשים לי, אז עליהם אני אכתוב יותר מאוחר אחרי שאעשה קצת מחקר בנושא.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בעצם שכחתי משהו,לפני שעברתי ל-GC'
בעצם שכחתי משהו,לפני שעברתי ל-GC
12/03/2007 | 20:59
51
איך עובדת רקורסיה?
רקורסיה עובדת בעזרת המחסנית של התהליך. כלומר אם יש לי פונקציה f(x)ddd ואני קורא מתוכה לעצמה, אז מתווסף למחסנית המשתנה x וכתובת החזרה (הכתובת של השורה הבאה אחרי הקריאה ל-f). כאשר חוזרים מהפונקציה f אז חוזרים לכתובת החזרה המצוינת על המחסנית. כמובן שאם אין תנאי עצירה (כלומר אם f תמיד ממשיכה לקרוא לעצמה) אז נוצרת רקורסיה אינסופית ולכן צריך שעבור מקרה כלשהו (שבסופו של דבר מתקיים) יוחזר ע"י f משהו שאינו תלוי בקריאה נוספת ל-f.
פונקתיה איטרטיבית עדיפה על רקורסיה, כי כפי שרואים מהדברים הנ"ל, רקורסיה ממלאת את המחסנית, כלומר יקרה בזיכרון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'טוב אני אמשיך ל-garbage collector'
טוב אני אמשיך ל-garbage collector
12/03/2007 | 20:48
142
של dot.net.
אז לפי מה שקראתי עליו, הוא עובד כך:
כאשר נגמר המקום ב-heap, ה-GC מוצא את כל האובייקטים הנחוצים. הוא עושה זאת על-ידי כך שראשית הוא מסמן את ה-roots כישיגים,כאשר roots הם משתנים (ומצביעים) שנמצאים על המחסנית, משתנים סטטיים וגלובליים (שנמצאים כמובן על ה-Data Segment וגם את זה חשוב לדעת בראיונות), מצביעים שנמצאים ברגיסטרים של המעבד וכו'. dot.net כל הזמן מחזיק את רשימת ה-roots. לאחר-מכן הוא מוצא את כל המשתנים הישיגים מה-roots, כלומר אם נסמן את המשתנים כצמתים בגרף ואת הקשר
"A מצביע ל או משתמש ב B" כקשר שעבורו נוצרת קשת, אז בעזרת BFS או DFS אפשר למצוא את כל הצמתים הישיגים בגרף הנ"ל. כמובן שאם ה-GC מגיע לצומת שכל הצמתים הישיגים ממנו כבר נתגלו, הוא לא ממשיך את החיפוש במסלול שממשיך דרך הצומת הזה (זה מונע מעגלים ומשפר ביצועים). לאחר שה-GC מצא את כל הצמתים הישיגים, אז הוא מצא בעצם את כל האובייקטים הנחוצים. לכן הוא יודע מה הם האובייקטים הלא נחוצים (האובייקטים שיושבים על ה-heap ואינם נחוצים) והוא יכול לנקות אותם
מה-heap (כלומר לשחרר זיכרון). לאחר הניקוי הזה, נוצרים ב-heap חורים וה-GC מסדר את האובייקטים (ששרדו) כך שהם ישבו רצוף על ה-heap.
יותר בפירוט, הסידור הזה על ה-heap נעשה כך:
ה-heap מחולק ל-3 "דורות": דור 0, דור 1 ודור 2.
בהתחלה כל האובייקטים שייכים לדור 0. לאחר שה-heap מתמלא, כל האובייקטים ששרדו עוברים לדור 1. מעכשיו כל האובייקטים החדשים מתווספים לדור 0. אם שוב ה-heap מתמלא אז עכשיו כל האובייקטים מדור 0 ששרדו  עוברים לדור 1 וכל האובייקטים מדור 1 ששרדו עוברים לדור 2(כמובן שמכיוון שיש רק 3 דורות, כל מה שהיה בדור 2 ושורד נשאר מעכשיו בדור 2). היתרון של גישת הדורות הנ"ל היא שאפשר להתיחס באופן שונה לאובייקטים שיושבים בדורות שונים.
כלומר, מכיוון שה-GC של dot.net מניח שאם אובייקט כלשהו שרד עד כה אז הוא ימשיך לשרוד ואם האובייקט הוא חדש אז כנראה שהוא יחיה זמן קצר, הוא יכול לבדוק את האובייקטים בדור 0 לעתים קרובות יותר מהאובייקטים בדור 1 ודור 2 וע"י כך לשפר ביצועים (לא צריך לבדוק את כל האובייקטים כל פעם ואלה שכן נבדקים, יש סבירות גבוהה שצריך להעיף אותם ולכן הם לא נבדקים לשווא).

כמובן שהיתרון של GC הוא שהוא פותר לגמרי את המתכנת מאחריות לניהול זיכרון ומאפשר לו להתעסק בדברים יותר חשובים (כלומר בלוגיקה של האפליקציה שהוא כותב). בנוסף לחיסכון בזמן, נחסכים גם באגים (שגם הטיפול בהם עולה בזמן) כמו dangling pointers ודליפות זיכרון.
החיסרון הוא שה-GC עלול להיות פחות יעיל מניהול ידני של זיכרון, כי הוא לא מכיר את הלוגיקה של התכנית. כמו-כן, מכיוון שהוא זורק את הזבל רק כשיש הרבה זבל (די דומה לאיך שזורקים זבל בבית), הוא עלול לגרום לעצירות ממושכות יותר בתכנית למטרת ניקוי זבל, במקום עצירות קצרות שהיו נגרמות בגלל שחרור של אובייקט אחד בלבד על-ידי המתכנת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ההבדל בין חוט ותהליך ו-deadlock'
ההבדל בין חוט ותהליך ו-deadlock
13/03/2007 | 20:34
69
תהליך הוא מושג שקיים ברמת מערכת ההפעלה ולכל תהליך יש מרחב זיכרון (מחסנית, heap ו-Data Segment) משלו ומשאבים (למשל קבצים) משלו.
לעומת זאת חוט הוא מושג שקיים ברמת התהליך, כלומר בכל תהליך יכולים להיות מספר חוטים. השוני בין חוט לחוט הוא ב-pc(program counter)ddd וב-sp (stack pointer)ddd וע"י כך חוטים שונים יכולים להריץ קוד שונה, כי
ה-pc שלהם מצביע למקומות שונים ולחוטים שונים יכולות להיות מחסניות שונות (בגלל ה-sp השונים) ולכן המשתנים הלוקליים משתנים מחוט לחוט (שלא כמו משתנים גלובליים וסטטיים או מידע על ה-heap).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'החלק המקצועי - פשוט מעולה'
החלק המקצועי - פשוט מעולה
08/03/2007 | 11:19
8
191
אני מודה שכעובד וותיק בענף והיום בתפקיד מראיין, כיסית פחות או יותר את הראיונות הנפוצים שנתקלים בהם.
יש עוד סוג וזה הכרות עם טכנולוגיות, אבל זה באמת לאנשים מנוסים שמתמודדים על משרות עם נסיון. שאלות כמו איזה סוגי EJB אתה מכיר? או שאלה על פונקציות בADO דוט נט.

אגב, הערה קטנה על Desing Patterns: אכן זהו תחום חביב על מראיינים כיוון שקל לגלות את מיומנות המועמד בתכנון וOOP דרך שאלות על הנושא הזה. דווקא הDP הנפוץ ביותר בראיונות הוא הFactory והSinglton ואישית הייתי ממליץ גם להכיר את Adaptor, Bridge וProxy
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יום אחד ...'
יום אחד ...
08/03/2007 | 12:10
137
כשכבר יהיה לי נסיון ואני שוב אחפש עבודה אני בטח ארשום גם על זה (נכון לעכשיו אין לי מושג מה זה EJB אפילו או מה זה ADO).  :)
לגבי הדיסיין פאטרנס באמת נתתי לינקים ל2 אלו (אגב בינתיים לא שאלו אותי מעולם על factory מצד שני גם מעולם לא טענתי לדעת דסיין פאטרנס ורק כשהמראיין שאל אותי מפורשות האם אני מכיר את זה אז עניתי ב"קצת" וזה בטח פורש אצלו (למזלי) כ"לא , אבל למדתי את סינגלטון ואני מקווה שתבקש ממני לממש דווקא אותו" ואז נתבקשתי לממש דווקא סינגלטון :) )
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'האם בתור מראיין - החלק של סינון'
האם בתור מראיין - החלק של סינון
08/03/2007 | 19:12
6
131
קורות החיים דומה בארץ למה שמתרחש בחו"ל בו נכתב המאמר הנוגע לסינון קורות חיים?
אני סתם שולפת דוגמא: מחבר המאמר כתב שם שמסנן קורות חיים יחפש אנשים ש"אינם" שייכים לאותה קבוצה של המתכנתים כרגע, כדי להביא רעיונות יצירתיים לצורת החשיבה של הצוות.
אחת הדוגמאות שלו היא "אמא שישבה בבית עד כה" - האם לאמא כזו יש סיכוי להגיע בארץ לראיון אם היא תציין שהיא אמא שישבה בבית עד כה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המאמרים'
המאמרים
08/03/2007 | 19:33
84
באתר שלו בד"כ מצוינים ושווים קריאה, אבל באמת יש שם גם דברים שלא מתאימים לישראל, וגם דברים שלא מתאימים לכל המעסיקים בארה"ב בהכללה. שימי לב שבאותה פסקה מה שהוא כותב זה
Specifically, I’m looking for
מה שהוא מחפש זה לא בהכרח מה שכל או רוב האחרים מחפשים.
לדעתי רוב המראיינים לא מחפשים גיוון חברתי לצוותים שלהם, אלא להיפך, מעדיפים אנשים עם רקע דומה (ובעיקר עם רקע דומה לזה של המראיין עצמו).

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בדיוק הפוך'
בדיוק הפוך
08/03/2007 | 19:41
1
81
פה בארץ החשיבה היא ישראלית ובדרך כלל לטווח קצר. בצוות פיתוח כלשהו נוצר לחץ והעובדים לא מצליחים לעמוד במשימות. אז מחפשים מישהו להגדיל את הצוות. הראש צוות היה מעדיף לשבט את אחד העובדים אבל כיוון שעוד לא המציאו מכונה שעושה copy paste לבנאדם, הוא נאלץ לחפש עובד חדש. בדרך כלל הוא ינסה למצוא את האדם עם הנסיון והידע הקרוב ביותר למה שעושים בצוות לפעמים תוך קטנוניות מוגזמת (דרישות משרה שכוללות ידע ברכיבים וממשקים ממש ספציפיים).

כמובן שיש גם יוצאים מן הכלל אבל לרוב זה המצב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז אולי להתאמת המאמרים המוצלחים,'
אז אולי להתאמת המאמרים המוצלחים,
08/03/2007 | 20:07
53
בעיקר בנושא כתיבת הקורות חיים, כדאי שמישהו מהמומחים כא, שגם עוסק בסינון קורות חיים, יתאר איך מסתכל מסנן ישראלי על קורות החיים.
למען שלמות הנושא  לטיגלון, כמובן...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בטאאאאח'
בטאאאאח
08/03/2007 | 21:05
2
55
משום מה בישראל בדרך כלל בונים איזה שטאנץ מסויים, ואז מגייסים לפיו,
אמא שישבה בבית - אין לה בכלל סיכוי,
אבל בתור אדם עם ידע ונסיון וכישורים, אני בפירוש נתקלתי במצבים שהיה ברור שאין לי סיכוי למשרה כי אני לא מתאימה לתדמית השבלונית שרואה המראיין.
אתה רואה את זה בעיניים בשניה שאתה עומד בדלת, ופתאום העיניים שלו שציפו לגבר גבוה ושרירי 1.85 בלונדיני עם עיניים כחולות, מגלות אותי - שממש לא נראית ככה.
זאת אומרת, אם הוא היה קורא את קורות החיים מן הסתם היה מבין שאני דוקא אשה ולפי שנות הנסיון כבר קשה לי להשאר בת 24 (לא שלא ניסיתי), אבל כבר סיכמנו שלא קוראים ...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אמממ'
אמממ
09/03/2007 | 12:41
1
48
גם כשאתה גבר בלונדיני שרירי עם עיניים כחולות וגבוה ( טוב.. 1.83) זה לא עולם הרבה יותר קל
מנסיון
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז אתה אומר שלא שווה לנסות'
אז אתה אומר שלא שווה לנסות
09/03/2007 | 14:55
44
לצפיה ב-''
08/03/2007 | 14:43
1
56
כמובן שהשרשור הזה מתוגלן למען הדורות הבאים
וגם כדי לחסוך לנו בירבורים בפעם הבאה שמישהו יבקש טיפים לראיונות עבודה...

תודה על ההשקעה...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם ככה'
אם ככה
08/03/2007 | 16:11
76
אז אני כבר עכשיו יושב על ההמשך .
תודה :)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כל הכבוד אבל'
כל הכבוד אבל
08/03/2007 | 16:12
2
82
לפחות תפתח בלוג על כל 1000 אנשים שיקראו אותו תקבל 8 שקל מתפוז... :)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כן אהה... ?'
כן אהה... ?
08/03/2007 | 16:55
1
74
משום מה נראה לי שמובטלים לא קוראים בלוגים (אין להם זמן לזה) , הם רק כותבים אותם :)
גם ככה לא נראה לי שאני אצליח לעשות יותר מ8 ש"ח בשיטה הזאת אז עדיף כבר להקל על החיים של כולם ולא לתת עוד לינק (מספיק לינקים אני מספק פה גם ככה :) ).
אבל תודה על הטיפ .
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
08/03/2007 | 21:00
45
נהנתי לקרוא, לא חידשת לי דבר... אבל גם אני לא מחפשת עבודה אז ככה שבסדר
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נהניתי לקרוא'
נהניתי לקרוא
08/03/2007 | 23:38
41
מזל טוב על העבודה החדשה

מנסיון שלי בראיונות, הרבה מהדברים שכתבת נכונים.
כל הכבוד על ההשקעה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
09/03/2007 | 08:45
10
לצפיה ב-'תודה! זה מאוד מעניין!'
תודה! זה מאוד מעניין!
09/03/2007 | 14:39
39
תמשיך לכתוב!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מאוד נהניתי לקרוא'
מאוד נהניתי לקרוא
10/03/2007 | 21:30
48
טיפ נוסף:
בהרבה מוסדות יש ימי זרקור, בהן נציגים של חברה באים לקמפוס כדי לגייס עובדים.
לפעמים הם רק אוספים קורות חיים, אבל בהרבה מקרים הם עורכים ראיונות קצרים (או ארוכים... )למועמדים.
הרושם שנותר לאחר היכרות אישית וראיון, רב יותר מאשר זה הנוצר עקב קבלת קורות חיים, וזאת דרך טובה לקבל זימונים לחברות.

כמו כן, זאת דרך טובה לקבל מידע על החברות השונות ועל תחומי עיסוקן.

ואם כל זה לא היה מספיק משכנע: בדרך כלל מחלקים גם מתנות למי שמתראיין במסגרת יום הזרקור.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' תודה רבה'
תודה רבה
11/03/2007 | 12:59
37
כתבה נהדרת
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

09:44 | 26.02.20 lifeAndStuff
14:58 | 25.02.20 foxi35
23:26 | 22.02.20 jellymean
08:16 | 22.02.20 Shaycus
15:35 | 20.02.20 rj111
12:16 | 20.02.20 מחפשת עבודה17
15:54 | 18.02.20 Nuke1985
13:47 | 18.02.20 אליהו התשבי6
19:26 | 17.02.20 jellymean
20:45 | 09.02.20 HarmonicWave
17:33 | 08.02.20 wolik

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ