פרויקט השאלות

pixiER

New member
פרויקט השאלות ../images/Emo13.gif

תודה ל MoonLight25 ששלחה לי קובץ שאלות לראיונות גדול ורב. אני מפרסמת כאן בשמה את שלושת חלקי הקובץ, הראשון כולל שאלות בעברית, והשניים האחרים כולל שאלות באנגלית. בנוסף, אני אשים כאן לינקים אל שרשורי שאלות קודמים. מה שנשאר לכם בעצם לעשות הוא להוסיף לכאן שאלות ששאלו אתכם בראיונות. בשאיפה, עד סוף החג יהיה לנו כאן שרשור גדול מאד של שאלות מראיונות, שזו אחת השאלות הנפוצות ביותר והחוזרות על עצמן בפורום, והוא יתווסף לטאגליינס, ולכם המתראיינים, יהיה חומר ללמוד ממנו, כי הנה החגים לקראת הסוף, והשוק יחזור לעבודה רגילה, ומכאן הדרך לראיון כבר קצרה יותר
בהצלחה לכולם

PooKiPsiT

New member
יש לי שאלה לגבי אחת השאלות שם

זאת עם השקרנים ודוברי האמת. הראשון בטוח יגיד שהוא דובר אמת. זה ברור. השני אמר שראשון אמר שהוא שקרן, ולכן השני שקרן. והשלישי אמר שהשני משקר וזה נכון, לכן השלישי דובר אמת. לא הבנתי איך הסיקו מסקנות לגבי האם הראשון דובר אמת או לא.

inbal76

New member
../images/Emo45.gif צודקת. לדעתי זאת טעות. אי אפשר

לקבוע לגבי הראשון.

amirxbox

New member
אפשר הסבר בפנים

תראה השני טוען שהראשון מודה שהוא שקרן , אם השני דובר אמת אזי יוצא פרדוקס השקרן (שקרן לא מעיד על עצמו כשקרן)- מכאן שהשני שקרן השלישי דובר אמת ולכן הראשון לא שקרן.

PooKiPsiT

New member
זה עדיין לא עונה על השאלה שלי

איך זה שהשני שקרן והשלישי דובר אמת גורר את זה שהראשון לא שקרן?

amirxbox

New member
תראה

השני אומר שהראשון שקרן, אם הסכמת שהשני שקרן אזי מה שהוא אמר על הראשון לא נכון ומכאן הראשון שייך לדוברי האמת.

inbal76

New member
השני שקרן

מכאן נובע שמה שהוא אומר על הראשון לא נכון. - עד כאן אתה צודק. עכשיו הוא נבדוק מה בדיוק הוא אמר: הוא אמר ש"הראשון אמר שהוא שקרן". (שים לב להבדל בין זה לבין להגיד ש"הראשון הוא שקרן".) אז כל מה שניתן להסיק מכך שהשני שקרן, הוא שהראשון לא אמר שהוא שקרן. כלומר שהראשון אמר שהוא דובר אמת. מזה לא נובע שהוא אכן דובר אמת.

PooKiPsiT

New member
ועוד שאלה ../images/Emo13.gif

בקשר לשאלה עם הגבול, הצורה של הגבול לא משמעותית בשביל הפתרון? מניחים שהוא בצורה של קו ישר?

TheReverend

New member
וריאצייה אחרת לשאלת כדורי הזכוכית

אם השאלה היא למצוא את הקומה הנמוכה ביותר תוך כדי שבירת מינימום כדורים
(בניגוד לשאלה המקורית בה ביקשו מינימום זריקות) התשובה היא לעולת לקומה 1 ולזרוק כדור, אם לא נשבר עולים לקומה 2 וזורקים וכן הלאה עד שהכדור נשבר, סה"כ נשבור רק כדור אחד ולא יותר. אני שואל את השאלה הזאת בד"כ כדי לראות אם המועמד מקשיב לשאלה ולתנאים ולא יורה מהמותן (בד"כ כולם קופצים ואומרים חיפוש בינארי).

mezonot

New member
שאלה קשה

נשאלתי בראיון (בווריאציה המקורית), איך פותרים את המקרה הכללי של n קומות ו-k כדורים.

mezonot

New member
חיפוש בינארי לא יעבוד

כאמור, n קומות, k כדורים. חיפוש בינארי יעבוד רק אם k = log n לפי בסיס 2.

yair24

Member
תגידו

עדיין שואלים את השאלות האלה שכל מה שהם בוחנות זה אם המועמד שמע כבר את השאלה או לא שמע אותה...? יאיר

למעלה