לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2183121,831 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'אני יודע שקצת לעוס אבל הניסוי ממשיך'
אני יודע שקצת לעוס אבל הניסוי ממשיך
<< ההודעה הנוכחית
02/07/2020 | 12:36
18
256
ממה שאני יודע, כמעט אף חברה לא חזרה למשרדים. וודאי שלא באופן מלא.
 
ועכשיו זה:
 
וגם המגזר הציבורי המיושן והמקובע אימץ את ההמלצה שלי: לעבוד 30% מהבית. ועכשיו שמעתי מחברים בתעשיית הפיננסים שהם התבקשו לשלוח לHR באיזה יום בשבוע הם בוחרים לעבוד מרחוק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מעולה, יתפנה הרבה נדל"ן מסחרי שאפשר להסב למגורים'
מעולה, יתפנה הרבה נדל"ן מסחרי שאפשר להסב למגורים
02/07/2020 | 14:38
122
אני הייתי גם ממליץ לעורכי דין להתחיל דחוף להתמחות בדיני משפחה. הולכת להיות להם הרבה עבודה. וגם זו סיבה שיהיה צורך בהרבה יותר דירות למגורים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אצלנו דווקא חזרו לשבועיים בערך'
אצלנו דווקא חזרו לשבועיים בערך
02/07/2020 | 14:49
1
132
ואז התחילה שוב עליה מטורפת וחזרו לעבוד מהבית.
 
חברה קטנה שאנחנו עובדים איתה, רוב האנשים ממשיכים לעבוד מהמשרד דווקא.
 
אבל כמובן אלה אנקדוטות.
בתחום פיתוח אין כמעת סיבות להכריח אנשים להתייצב במשרד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אאהה! זה אתם הבאתם את הגל השני'
אאהה! זה אתם הבאתם את הגל השני
02/07/2020 | 15:03
39
לצפיה ב-'אני עדיין חושבת שיש פה כמה נקודות פתוחות...'
אני עדיין חושבת שיש פה כמה נקודות פתוחות...
02/07/2020 | 21:11
6
127
כמו למשל העובדה שלצד אנשים שמרגישים שהמעבר לעבודה הפך אותם ליותר פרודוקטיביים - יש אנשים כמוני למשל שקשה להם יותר לעבוד מהבית. אני חושבת שכבר כתבתי פה על זה שאני מתגוררת ליד בית ספר שהוא מקום די רועש, ליד כמה אתרי בניה - ובדיוק בשבועות האחרונים שכנה מקומה מעלי החליטה לערוך שיפוץ שייקח בערך חודשיים... 
 
עוד נקודה שראיתי שעלתה בדיונים על הנושא היתה העובדה שהרבה אנשים עכשיו פרודוקטיביים בגלל החשש מהמצב הכלכלי ומפיטורים - ועולה השאלה עד כמה זה יחזיק כשהשוק יחזור למצב רגיל. במקביל יש אנשים שמספרים על שחיקה מהמצב הזה ומטשטוש הגבולות בין הבית לעבודה והעובדה שהעבודה גולשת לא פעם לשעות מאוחרות יותר מאשר פעם.
 
וכמובן שיש היבט שבו החברות חוסכות כסף על שכירת משרדים ותחזוקה - אבל מעבירה חלק די משמעותי מהעלויות לעובדים (שצריכים לשלם על יותר חשמל ועל אוכל למשל). 
 
ומה לגבי הקשר האישי בין העובדים - והיכולת לשתף פעולה בין צוותים שונים שלא בהכרח עובדים יחד בשוטף?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כל מקרה לגופו'
כל מקרה לגופו
04/07/2020 | 14:02
5
66
בית.עבודה: בבית (ללא ילדים) יותר קל להתרכז. אציין שמי שמתעסק עם חומרה המצב יותר בעייתי כי אי אפשר לקחת את הציוד הביתה. פגישות הדגמה עם לקוחות כנ"ל.
שיתוף פעולה: כבר כולם למדו לעשות בזום ודומיו. יש חברות שעבדו ככה עוד לפני הקורונה. אין ספק ש F2F עדיף אבל זום ודומיו הם פתרון מספק.
 
טישטוש גבולות ופרודוקטיביות: זה ידוע שעובדים הופכים יותר פרודוקטיבים שחברה נכנסת לסטרס ועלולים לפטר. מי שלא שולט על שעות העבודה עושה גם שעות ארוכות במשרד. 
 
העמסת עלויות על העובד? - אני לא ראיתי שהורידו למישהו את סעיף החזר הנסיעות שמחושב לפי חודש עבודה מלא. זאת שמצד שני העובד חוסך עלויות נסיעה (דלק/כרטיס רכבת או אוטובוס). לגבי אוכל למי שאין סיבוס זה לא משנה. אפילו יותר זול ממסעדות באיזורי תעשייה. זה אולי אפילו יותר זול מעלות המס שממילא חייבים לשלם. ואם ממש מתעקשים - אפשר להשתמש בסיבוס גם מהבית במשלוחים.
 
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אלו לא פתרונות מלאים...'
אלו לא פתרונות מלאים...
04/07/2020 | 15:09
4
49
קודם כל, לא העלית פתרון למי שעבורו עבודה מהבית מאתגרת יותר ולכן הוא מעדיף לעבוד מהמשרד.
 
ותקשורת היא לא רק תקשורת רשמית של לעשות ישיבת דיילי או לבקש עזרה ממישהו אחר. לא פעם יש מצבים של שיתופי פעולה שעולים משיחת מסדרון מאנשים שלא תמיד יש ביניהם קשר יומיומי, או מצב שבו בשיחה לא רשמית אתה יכול להרשים מישהו מיחידה אחרת וכך למשל לקבל הזדמנות להתקבל לעבודה מעניינת באותה יחידה (וכך גם החברה מצליחה לשמר אותך בתור עובד במקום שכשיימאס לך מהתפקיד - תתחיל לחפש משהו חדש בחוץ).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'.....'
.....
04/07/2020 | 15:44
3
42
מה הכוונה מישהו שעבורו העבודה "מאתגרת יותר"? רעש? צריך למצוא פתרון יצירתי. חדר שקט יותר אוזניות, מעבר למקום שקט יותר עם וויפיי וכו'.
לגבי עשיית רושם ע"י שיחות צדדיות,בחברות קטנות מילא כולם מכירים את כולם ויודעים מי עושה מה, מי תותח ומי פחות. הייתי כבר בחברה רב-לאומית עם שיחות סקייפ ברמה יומית עם עמיתים מחו"ל בימי טרום-קורונה. תתפלאי, אבל גם בסקייפ וזום עושים שיחות צדדיות 1:1 מחוץ לישיבות הסטטוס הרשמיות. העזרה והעצות off the recored שסיפקתי (או קיבלתי) עשו את העבודה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא עניין של רעש בהכרח...'
זה לא עניין של רעש בהכרח...
04/07/2020 | 15:50
2
44
אלא יותר הסחות דעת כמו למשל בני משפחה או חיות מחמד, או הזמינות של ספרים או טלוויזיה. או פשוט כאלו שהאווירה הרשמית של המשרד עוזרת להם לשמור על המסגרת, גם אם זה בגלל שלא נעים להם שיראו שהם באינטרנט כל היום.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חדר נפרד'
חדר נפרד
04/07/2020 | 16:06
1
43
אין ברירה. זה נכון. עשו בזמנו מחקר שהראה שישנן התניות שגורמות לנו להכנס למוד עבודה/לימודים. ההורים מכירים את זה בסגנון "טקס שינה" שאמור לסגנל לילדים שצריך לישון, מסתבר שיש כזה דבר גם לעבודה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש לי מכרה שעבדה כמה ימים בשבוע מהבית...'
יש לי מכרה שעבדה כמה ימים בשבוע מהבית...
04/07/2020 | 16:31
49
בגלל מעבר של המשרדים למיקום שהיה הרבה יותר רחוק מהבית עבורה, והמנהל שלה התחשב בה.
 
והיא למשל העדיפה ללכת ולעבוד בבית של ההורים שלה (שהיו כבר פנסיונרים) והתגוררו די קרוב אליה. זה סיפק לה את הצורך לצאת מהבית כדי להכנס למוד עבודה, וגם נתן לה את החברה שיש לרוב במשרד (כולל למשל מי לאכול איתו צהרים).
 
בסופו של דבר, לכל אחד יש העדפה אחרת למה מתאים לו, ואני מניחה שהחברות היו מעדיפות שאותם אנשים שמתקשים לייצר את ההתנייה שאתה מדבר עליה בבית יעבדו מאיזשהו משרד. 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מתפלא על המגזר הציבורי- הוועד לא ביקש תוספת על עבודה מהבית?'
מתפלא על המגזר הציבורי- הוועד לא ביקש תוספת על עבודה מהבית?
04/07/2020 | 14:11
5
62
*סתם הזכיר לי את הסיפור שרצו להכניס תוכנה שתייעל את העבודה, והוועד רץ לבקש תוספת שקר כלשהיא כ"פיצוי"
 
אצלינו חזרו לעבוד רגיל. מה שכן, איזור התעשייה במרכז שבו אני עובד מפוצץ בשלטים  להשכרת משרדים. מי שבמצב טוב, צריך יכול להתארגן על דיל טוב מול בעל הבית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מניחה ששוק ההשכרה ישתנה מאוד...'
אני מניחה ששוק ההשכרה ישתנה מאוד...
04/07/2020 | 15:25
4
63
לאור העובדה שכמה חברות כבר התחילו לדבר על לעבוד יותר מהבית, יכול להיות שחברות כמו weworks שעוסקות בהשכרה של עמדות עבודה יותר מאשר משרדים גדולים ירוויחו בגדול מכך שחברות רבות ירצו לשכור בהן מספר מוגבל של מקומות (ולוותר על העלות של להחזיק צוות ניקיון או לדאוג לתנאים כמו מכונות קפה) עבור הימים הבודדים שהעובדים צריכים להיות במשרד או עבור אלו שייתעקשו לעבוד בסביבה משרדית ולא מהבית. 
 
מצד שני, זה בהחלט יכול לחתוך את המחירים הגבוהים של המשרדים באיזור ת"א / ר"ג / הרצליה שנחשבו למקומות מאוד מבוקשים כדי למשוך את מי שבכל זאת ירצה לשכור משרדים. זה יכול להשפיע לרעה על איזורי משרדים שקיימים בתור מרכזים עם שכירות זולה יחסית שנועדו למשוך את אלו שנרתעים מהעלות הגבוהה שהיתה אמורה להיות למשרדים באיזורים המבוקשים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'..........'
..........
04/07/2020 | 16:03
3
39
לא הייתי משתמש ב WEWORK שמוגדרים בועה ולא רווחיים כדוגמא... לא ברור אם המודל הזה בכלל עובד.
כדאי לשם לב שגם כיום, שעובדים מהבית, המעסיק לא חוסך מי יודע מה. עדיין יש שולחן ריק שתופס שטח ומשלמים עליו ארנונה. עדיין מפעילים את האור והמיזוג (כי בעמדה ליד כן עובדים) ועדיין קוראים לניקיון.  מה שכן, שלטי ההשכרה מעידים שהרבה חברות נסגרו צימצמו (לא זמנית) או עברו למקום אחר. יותר פשוט לעשות מו"מ עם הבעלים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנקודה ב weworks ובמודלים דומים...'
הנקודה ב weworks ובמודלים דומים...
04/07/2020 | 16:40
2
56
היא שהמעסיקים לא יצטרכו להחזיק את השולחן הריק ולשלם עליו ארנונה. המעסיק יוכל לשכור מספר מושבים קבוע במחיר שיכלול את עלויות אחזקת המשרד למיניהן (החל מחשבון חשמל וארנונה וכלה בעלויות פינת הקפה), והעובדים ירשמו מראש לעבודה במקומות האלו לפי הצורך והרצון שלהם. 
 
ונכון המודל לא הוכיח את עצמו כרווחי לפני הקורונה. אחרי הקורונה זו לדעתי תקופה אחרת לחלוטין: הרבה אנשים מרגישים שהאפשרות לעבוד מהבית הוכיחה את עצמה עבור רוב העובדים בלי שהתפוקה תרד, אבל מצד שני תמיד יהיו לך אנשים שיעדיפו לעבוד מהמשרד ובכל זאת רב המעסיקים כנראה ירצו שכלל העובדים יגיעו מידי פעם למשרד למשל לימים שבהם ירוכזו כמה ישיבות או לעבודה מול לקוחות שדורשת שיתוף פעולה. ממקום כזה חברות דמויות weworks בהחלט יכולות לשווק את עצמן בצורה נכונה כך שחברות ירגישו בנוח לוותר על שכירת משרדים לחלוטין ובמקום זה לשכור מספר מקומות קבוע במרחבי עבודה משותפים כדי לחסוך כסף. מקסימום אם חברה כמו weworks נכשלת - חברות יכולות תוך זמן יחסית קצר לארגן לעצמן שוב משרדים מסודרים.
השאלה הגדולה פה לדעתי היא עד כמה המנהלים הגדולים בחברות יסכימו למודל שכולל הרבה עבודה מהבית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לדעתי וויוורק לא יהנו מהמצב'
לדעתי וויוורק לא יהנו מהמצב
05/07/2020 | 08:47
1
49
אני שוכר משרד במקום כזה וכך גם רבים מעמיתיי. הווירוס לא עושה אבחנה בין משרד רגיל למשרד שיתופי. זה בסך הכל לגלגל את הבעיה לבניין אחר ואין סיבה שמעסיק או עובד יעדיפו לשבת בחדר עמוס זרים מאשר בחדר עם חבריהם לעבודה. היו גם כתבות שעסק בהפסדים של חללי העבודה עקב נטישת לקוחות.
 
אני שוב חושב שהמצב האידיאלי הוא עבודה חלקית מהבית. זה יאפשר לצמצם שטחי נדל"ן אבל עדיין להחזיק במשרדים, ליצור "קפסולות" וקבוצות סגורות שמקטין סיכונים של הדבקויות ובידודים.
עובדים שאין להם אפשרות לעבוד בבית יוכלו להגיע למשרד בקביעות ועדיין יהיו הרבה עובדים שיוכלו לעבוד חלק ניכר מהבית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני התכוונתי לתקופה שבה נחזור למצב "נורמלי"...'
אני התכוונתי לתקופה שבה נחזור למצב "נורמלי"...
05/07/2020 | 10:14
35
כלומר אחרי שיימצא חיסון לקורונה (או שיווצר חיסון עדר מספיק יעיל בלעדיו) ונחזור למוד עבודה רגיל.
 
במצב כזה - האם למשרדים שיתופיים אין באמת מה להציע לחברות שרוצות מספר מוגבל של מקומות ישיבה? האם הניהול של המשרד המשותף לא חוסך לחברה כסף וכאבי ראש מבחינה ניהולית?
אני מניחה גם שיש לזה עלויות נוספות - כמו למשל העברה של על העובדים לעבודה על לפטופים במקום דסקטופים (כדי שתהיה להם סביבת עבודה טובה בבית והיכולת לשבת בכל מקום במשרדים). 
 
ויש פה גם השפעה על הפוליטיקה של מקום העבודה בלא מעט מקומות. בחברה האחרונה שבה עבדתי מקום הישיבה היה אחד מסממני המעמד של העובדים (עובדים ותיקים קיבלו מקום ישיבה ליד החלון, עובדים חדשים או "פחות נחשבים" קיבלו מקום עבודה עם הגב למסדרון ליד הדלת כך שכל מי שעובר לידם זוכה לראות מה יש להם על המסך), כך שהאפשרות שבה יש דינמיות במקומות הישיבה יכולה להיות מוזרה למי שרגיל להיות במקום של כבוד...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'Live life easy!'
Live life easy!
04/07/2020 | 14:48
42
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי בתעשייה.'
זה מאוד תלוי בתעשייה.
04/07/2020 | 15:55
84
היו כמה חברות מאוד מוכרות שגילו שם נשא קורונה ושלחו חטיבות שלמות לבידוד. זה עשה ECHO מטורף ויום למחרת הרבה חברות התיישרו ושלחו את כל העובדים חזרה לעבוד מהבית.
 
בתעשיות אחרות לא שמעו על זה. אז השאלה באיזה סביבה גם החברה שלך נמצאת.
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ