עברתי את כל שלבי הראיון - ואז נפסלתי בגלל דרישה בסיסית...

עברתי את כל שלבי הראיון - ואז נפסלתי בגלל דרישה בסיסית...
נשמע הגיוני?

מדובר על תפקיד שהתחלתי להתראיין אליו לפני כמה חודשים, הוא הוקפא - ואז כשאישרו את המשך הגיוסים המשיכו בתהליך מולי, וסיימתי אותו בתחושה טובה.

אבל אחרי כמה ימים קיבלתי שיחה שהם העדיפו לא להעסיק אותי כי היה חסר לי ידע בתחום מסוים. התחום הזה עלה באמת עלה בשני הראיונות המקצועיים, אבל כשאלה בסוף הראיונות והתרשמתי שמדובר על משהו שהוא nice to have ולא כחובה. ואם הוא חובה - אני שואלת את עצמי למה לא אמרו לי שאני לא מתאימה אחרי הראיון הראשון אלא המשיכו איתי בתהליך?

דן וייס

New member
הכל מתבטא בצמד המילים "ביקוש והיצע"
כאשר יש אלפי מחפשי עבודה עודפים בשוק אז אפשר להדיר בני 40+.
כאשר יש עודף מוחלט של אנשים, אז חברות יכולות לבחור מתוך כמה מועמדים מוכשרים ולהיות בררניות ביותר.

ולשאלתך - למה לא אמרו לך שאת לא מתאימה אחרי הראיון הראשון - מפני שלחברה אן קוים קשיחים בתחום המסוים שנפסלת בגללו. כלומר זה לא תנאי סף.

אך בשלב הסופי, בתחרות בן שניכם המועמד האחר קיבל יותר נקודות על ידיעת התחום והועדף זה הכל.

זה מוזר...
כי ביום שבו קיבלתי תשובה במקרה חיפשתי משרות בחברה בלינקדאין, ולא ראיתי את המשרה הספציפית הזו - והיום קיבלתי התראה על משרות בתחום שאני מחפשת, וראיתי שהם פרסמו אותה שוב, הפעם עם הסעיף הטכני הזה כחובה.

ipv6

Member
את לא יכולה לדעת איך באמת הלך לך
כי את לא יודעת מה הדרישות של המראיין \ חברה.

בכל מקרה, לפעמים מעבירים את המועמד את כל התהליך ובסוף מקבלים החלטה על סמך כל האינפורמציה ככה שזה שעשית את כל התהליך לא אומר שהייתה טובה אלא פשוט לא 'מספיק גרועה' כדי שיפסיקו אותו.

יש חברות שמראיינות 'ככה'.

מה ההבדל בין "מספיק טובה" לבין "לא מספיק גרועה"?
אני מניחה שהמנהל הבכיר ומנהלת כ"א שמראיינים אותי הם אנשים שמספיק עסוקים כדי שלא ירצו לבזבז את זמנם על מועמדת שברור שהיא לא מספיק טובה.

האם יכול להיות שהעבירו אותי כשבמקביל היו להם מועמדים שנראו רלווטיים וטובים יותר? בהחלט. אבל לא נשמע לי הגיוני שהעבירו אותי הלאה אלא אם ראו שיש לי פוטנציאל להתאים למשרה.

ipv6

Member
יש חברות שבסוף התהליך
מכנסות את כל המראיינים ועוד גורמים ומחליטים לגביי הבן אדם.
יכול להיות שהיית סבירה ונתנו לך להשלים את התהליך אבל בסכום לא הרשמת מספיק כדי שיתנו חוזה.

בד"כ חברות מעדיפות לפספס משהו שיש ספק לגביו מאשר לקחת אותו ולהתחרט.

סימבה8881

New member
טיפ קטן
אם חברה כלשהי אומרת לך למה היא החליטה שלא להעסיק אותך, לעולם אל תקחי את זה כאמת מוחלטת. גורמי HR הם אלופי הבלופים והם מסבנים ומעגלים את סיבת הדחייה האמיתית כך שלעולם לא תוכלי לדעת את האמת.
&nbsp
אני מציע לך לא לפתח ציפיות כשאת מגיעה לשלב האחרון של תהליך הגיוס. תתייחסי לזה כאילו את עדיין ממש רחוקה מהמשרה, וזה מאד יקל על אכזבות.
&nbsp

ברור לי שהמשרה לא שלי עד שאין חוזה חתום...
ושכל חברה בוחנת כמה מועמדים גם בשלב הזה - ממש כמו שאני ממשיכה להתראיין.

מצד שני - אם מדברים איתי על זה שמה שחסר לי זה ידע בתחום ה CI / CD במקום להגיד לי שהם פשוט מעדיפים ללכת עם מועמד אחר?

סימבה8881

New member
אני לא מאמין ש CI/CD זאת הסיבה לפסול אותך
אם היית מתראיינת לתפקיד DevOps זה היה סיפור אחר.
&nbsp

הקטע הוא שהצוות מבצע חלק גדול מפעולות הבניה בעצמו...
בעזרת תהליך לא טריוויאלי. זה נושא שעלה בראיון הראשוני והמראיין הביע חשש לגבי עד כמה זה מתאים לשני הצדדים.

ronenw3

New member
יש מקומות שזה CI.CD זה חלק מאידאולוגיה יותר גדולה
במיוחד אם הצוות עושה on-call לשרות שהוא מפתח
אמזון היא דוגמא קלאסית.

user32

Well-known member
מנהל
הראיונות מתחלקים לשלושה
אלה שמיד עוברים והמגייסים מתלהבים ורוצים להחתים אותם במקום.
אלה שמיד נדחים והמגייסים שולחים אותם הביתה ולמחרת מגיע מייל דחיה לקוני.

ויש את המתנדנדים ושם כנראה את נמצאת. זה אומר שאין לך "בעיה" מסויימת שתגרום לך להפסל על הסף, אבל המראיינים לא מתלהבים. במצבים כאלה כשמאוד מתלבטים, לרוב יעדיפו לפעול לפי "יש ספק אין ספק". כלומר, אם הם לא התלהבו הם יעדיפו לוותר.
כדי לתת לזה גושפנקא פורמלית אפשר למצוא אלף תירוצים, לפעמים נכונים ולפעמים מומצאים. אפשר להצביע על איזו נקודה שולית (היא לא מספיק שולטת בCI/CD), במקרים אחרים פשוט יעדיפו מועמד אחר.
כל זה לא ממש משנה. מה שחשוב הוא שתשתפרי כדי שתגיעי לסוג הראשון של המתראיינים. אלה שבסיכום הראיון יגידו "אני בטוח שהיא תשתלט על עניין הCI תוך זמן קצר. לדעתי היא מתאימה לנו בול".

נראה לי שאת בכיוון הנכון כי אם אני זוכר נכון בסבבים הקודמים נפלת בשלבים מוקדמים ועכשיו נראה ששיפרת עמדות ומתקרבת להצעה. בסוף צריך מקום אחד שיגיד כן, בסיבוב הבא כבר תהיי במקום אחר.

אני מניחה שאני פשוט צריכה להמשיך ולתרגל...
בעזרת cracking the code interview, אתרי תרגול כמו Leetcode - ומעבר על שאלות שעלו בראיונות ולא הצלחתי לענות עליהן בצורה מהירה ובלי רמזים. וכמובן להשלים פערי ידע שיש לי.

מה שכן, יש לי רושם שהפעם הצלחתי לעבור בהצלחה לפחות את הראיון מול מנהלת כ"א. היו כמה נקודות שהיא אמרה לי "תשובה טובה". זו גם התקדמות.

למעלה