בדיקת ניסיון

user32

Well-known member
מנהל
תפוז ממשיכה את ההצלחה המסחררת של הבלוגים כנראה

מי שמעוניין בדיונים, הם מופיעים בדף 2 (דפדפו אחורה). ואם במקרה רק לי מופיעה התקלה אז אני מתנצל מראש על הפוסט הזה.

קלייטון.ש

Well-known member
בסה"כ הכל ניסיתי להציג "שלום עולם". לא מבין מאיפה כל השגיאות

ronenw3

New member
איזשהו maintenance ב 3 בבוקר שיצא משליטה

מכיר כאלה בעברי

קלייטון.ש

Well-known member
אני מסכים שתחזוקה צריך לעשות כאשר יש מינימום פעילות באתר

אבל בתפוז יש מינימום פעילות בכל שעות היממה, אז אפשר לעשות תחזוקה גם ב-10 בבוקר.

user32

Well-known member
מנהל
השתמשתי בכישורי הניהול שלי ומחקתי את ההודעות

motior

Member
בפורום - הבלוגיה תמיכה טכנית - פורסמה ההודעה המעניינת הבאה:

גולשים יקרים, מערכת תפוז אנשים ששירתה אתכם בשני העשורים האחרונים מיושנת מאוד ולצערנו אין באפשרותנו להמשיך לתחזק אותה. &nbsp מתוך רצון לנסות ולשמר חלקים מהאתר, אנו מנסים לפתח אתר חדש ומתכננים להעלות אותו בקרוב במקום האתר הנוכחי. &nbsp אנו מתנצלים מראש על תקלות ככל שתהיינה כל עוד האתר הישן באוויר וממליצים לגבות תכנים אישיים.

קלייטון.ש

Well-known member
הם "מנסים" לפתח אתר חדש והוא יעלה "בקרוב"?

נו אין אלא לאחל להם "הצלחה".

lifeAndStuff

New member
המערכת ה"מיושנת" הזו היא מערכת שהוחלפה ב 2015, לא?

זו שגרמה לכל כך הרבה באגים ובעיות שהיא גרמה לאחוז גדול מהבלוגרים לברוח מתפוז לוורדפרס הרבה לפני שהבלוגים הפכו כולם לרשומות על האירווזיון ומתכון לעוגות מייפל?

lifeAndStuff

New member
ואולי יש להם גם קשר לאתר סלונה...

שהיה פעם אתר מוביל לנשים, עד שהשתלטה עליו חברת פרסום שבהתחלה כפתה על הבלוגריות הקיימות לפרסם מוצרים של הלקוחות של החברה - ובחודשים האחרונים השתלטה לחלוטין על האתר והפכה אותו לאתר פרסומי לחלוטין שמכיל בעיקר כתבות ממומנות?

גם בפורום משוב זה פורסם ונעוץ
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/168/184942704/מחשבים/משוב
&nbsp
כפי שאמרתי בעבר, נראה שהאתר הזה בימיו האחרונים מבחינה טכנית, האנשים שידעו לתחזק אותו כנראה שכבר אינם, והחברה שעומדת מאחוריו לא מעוניינת בו. לא תהיה אזהרה, יום אחד תכנסו לכאן ותקבלו דף פרסומי גנרי, וזהו.

user32

Well-known member
מנהל
אין ברירה, צריך להכין תוכנית נסיגה

בקרוב אפרסם פוסט נעוץ. בנתיים אשמח לשמוע אם למישהו יש פלטפורמה מועדפת? תומכת עברית כמובן (לפחות שRTL ייראה נורמלי, הממשק פחות חשוב).

BravoMan

Active member
לא יודע לגבי פלטפורמת נסיגה, אבל בדיון אחר במקום אחר

מישהו העלה כלי חופשי שיכול לעזור בשמירת תכנים: https://www.httrack.com &nbsp אין לי ניסיון אישי איתן, אבל לפי מה שהבנתי, זה כלי שבמקור נועד לאפשר גלישה off-line וכך בעצם יכול לשמש לגיבוי אתרים תוך שמירה על מבנה וקישורים.

jellymean

New member
השתמשתי בכלי בעבר להורדה של אתרים קטנים עם דפים סטטיים

לגיבוי של אתר יותר מורכב (כמו תפוז) הכלי לא מתאים

user32

Well-known member
מנהל
זה נראה כמו סקרייפר פשוט

לא מתאים לאתר כזה. מבדיקה זריזה נראה שכתיבת סקריפט להורדת התכנים תהיה יחסית פשוטה. הdiv של ההודעות הוא קל לקריאה, הדפדוף אחורה גם פשוט וההסטוריה נמצאת בלינק של "ארכיון הודעות" עם מבנה URL פשוט ומספר רץ (עד עד 1603). אם תפוז לא יחסמו את הבוט מסיבה כלשהי (וכנראה שהם לא, כי אין מי שיחסום שם...) אז זה יעבוד. אני אתן לזה נסיון שבוע הבא. לא יודע מה אפשר לעשות עם התוכן אבל בנתיים אני אדחף אותו לאיזה mongo בענן ואחר כך נראה.

Nuke1985

Active member
לא בטוח שזה חוקי

לפי התקנון הזכויות יוצרים של הכותבים שייכים להם, אז אני מעריך שתצטרך אישור של כל משתמש בשביל להעתיק את התוכן שלו. מצד שני הinternet archive עושה את זה ולא נראה לי שיש לו בבעיות (הוא גם מלכר רשום ולא איזה משהו מפוקפק חוקית כמו scihub ).

למעלה