איך חוקרים מה הטכנולוגיה הכי עדכנית למה שאני כותבת?

איך חוקרים מה הטכנולוגיה הכי עדכנית למה שאני כותבת?
אחת מהעיצות שקיבלתי פהה בפורום הוא לכתוב תרגיל בית כדי ללמוד ולרענן את הידע שלי בתחום. ואכן התחלתי לכתוב משהו - עד שמישהו העיר לי שאני כותבת אותו בשפה שלא נחשבת כרלוונטית לתחום.

בגדול אני שואלת את עצמי: איך אפשר להבין (ואיפה לחפש) באילו טכנולוגיות ושפות שווה לי לכתוב כדי שהידע שלי יהיה עדכני?

ronenw3

New member
אין מקור ידע אחד לשמור על עדכנות בתחום הזה
Twitter, Stack Overflow, Github,Hacker News,
יש פודקאסטים, קבוצות בפייסבוק, לינקאדין...

קלייטון

New member
הכי עדכנית או זו שבשימוש אלה שיכולים לשלם לך?
נראה לי שאם את מתרגלת כדי להיות יותר מוכנה לראיון הבא, את צריכה לברר מה נמצא בשימוש מעשי בתחום. לכן גם הייתי בודק אם המישהו שהעיר לך נמצא בתחום או שזו רק דעתו. אם הוא אכן נמצא בתחום אז תשאלי אותו איך אפשר להשיג את המידע העדכני לגבי הנוהג כיום בתחום.

Nuke1985

Active member
אם את מחפשת מדדים כמותיים יש כמה
לדוגמה כל מיני אתרים שמודדים (באיכות כזאת או אחרת) את הפופלריות של שפות תיכנות , לדוגמה TIOBE או PYPL.

כמובן שמה שפופולרי בחול לא בהכרח פופולרי בארץ (כנראה שיש delay מסויים ולטכנולוגיות בארה"ב לוקח זמן "להגיע" לארץ). אז את ייכולה לחפש באתרי דרושים כמה תוצאות משיגה לך כל שפת תיכנות ואולי לקרוא את המודעות (אני מעדיף את jobmaster שם אנשים משלמים עם פירסום המודעות אז אני מניח שהם יותר רלוונטיות).

ובגדול אם אתה רוצה לקבל מידע או המלצה/ביקורת על משהו רדיט זה גם מקור לא רע.

choo

Active member
ספרי לנו באיזה פרוייקט מדובר, ונוכל להמליץ על שפות וכלים
&nbsp
בלי לדעת על הדומיין, תוכלי לקבל המלצות מאוד כלליות: פייתון, ++C, ג'אוואסקריפט, ג'אווה (כל אחת היא "השפה השכיחה" בדומיינים אחרים)

בגדול חשבתי על פרוייקט של אפליקציית ווב...
כזו שתשרת חברת הרזיה ואת הלקוחות שלה. בין השאר הלקוחות למשל יוכלו לקבל מידע על קלוריות של מאכלים שונים, או להעלות מידע על מה הם אכלו כדי שהמדריכה שלהם תוכל לעבור על זה ולהעיר הערות (משהו שמאוד מקובל בתוכניות הרזיה).

כלומר בהתחלה יש פה קונפיגורציה של client server של אפליקציית ווב, אבל אפשר להרחיב אותה בהמשך לאפליקציית אנדרואיד - כזו שהלקוח יוכל לעשות את אותם דברים שהוא מבצע כחלק מהאפליקציית הווב.

סימבה8881

New member
אחרי שסיפרת קצת על הרקע שלך אני באמת חושב שזה אחלה כיוון
בשבילך.
&nbsp
לגבי אפליקציית אנדרואיד, יש עוד כמה אופציות חוץ מלכתוב את האפליקציה בצורה ״נייטיבית״.
יש היום אופציה של pwa שזה למעשה אתר אינטרנט שרץ במובייל שנותן תחושה של אפליקציה. יש גם פריימוורקים כמו ריאקט נייטיב שמאפשרים לכתוב אפליקציית מובייל בכלים של ווב (html, css, js, react) והבונוס הוא שניתן להשתמש באותה גרסת אפליקציה גם באנדרואיד וגם ב iOS.
&nbsp
&nbsp

תודה על התגובה...
ומה לגבי ה server side? אני רואה הרבה דרישה לג'אווה (ואני מניחה שזו אופציה יחסית נוחה עבורי כי עבדתי המון שנים ב C++) או ב PHP - או שאולי יש שפות אחרות שהן יותר עדכניות?

סימבה8881

New member
אני ממליץ לך להתרחק מ php
לפחות ממה שראיתי חברות רציניות די מתרחקות ממנה.
&nbsp
Java היא אכן מאד פופולרית היום אבל היא יותר נפוצה בתחומים של backend טהור של עיבוד מידע.
אם הכיוון הוא backend בשביל אפליקציות ווב אני הייתי הולך על node.js עם express.js
&nbsp

סימבה8881

New member
זאת באמת שפה מדהימה
לצערי אני לא רואה שהיא ״עולה חזק״ בבקאנד.
אני יכול לספור על כף יד אחת את מספר החברות שזאת שפת הבקאנד העיקרית שלהן.
&nbsp

ipv6

Member
זאת אחת השפות שהשימוש בה עולה הכי מהר
https://insights.dice.com/2019/11/11/10-github-programming-languages/

לא רק בבקאנד אלא גם במובייל (היא שפה רשמית של אנדרויד או משהו כזה, לא? אני לא מגיע מעולמות של מובייל).

לגבי שפת בקאנד עיקרית, צריך להסתכל באיזה כלי בוחרות שמתחילות פרויקט חדש. יש הרבה מקומות שיש להם המון קוד בג'אווה שהם מתחזקים אבל פרויקטים חדשים משתדלים לכתוב בקוטלין (או שפות יותר מודרניות\טרנדיות מג'אווה).
'פרויקט חדש' יכול להיות סטארטאפ חדש או פרויקט חדש בחברה גדולה ומבוססת.
התמונה הסובייקטיבית שאני רואה\שומע מחברים שהרבה מאד סטארטפים הולכים על השפות החדשות הטרנדיות (GO\קוטלין\RUST [וכמובן פיית'ון]) מאשר על השפה הישנה והמסורתית (C++ \ JAVA).

סימבה8881

New member
השימוש בה עולה הכי מהר בגלל שהיא הפכה להיות השפה הרשמית
בפיתוח אפליקציות מובייל לאנדרואיד.
&nbsp
כל שוק האנדרואיד עושה pivot מ Java ל Kotlin.
בצד השרת, אני לא רואה כזאת התנפלות על Kotlin למרות שהיא שפה מעולה.

BravoMan

Active member
בניגוד למגיב מעלי, דווקא הייתי ממליץ על PHP או Python
וזאת כדי לשבור את השגרה היות ומדובר בשפה שונה מאוד מ-++C.
שפה מפורשת, דינאמית, loosly typed.
&nbsp
יש גם כמה פלטפורמות קוד פתוח מאוד פופולריות ב-Python דוגמת https://www.djangoproject.com/
&nbsp
הדברים שסימבה המליץ אומנם מאוד פופולריים, אבל למעשה אינם שפות בפני עצמם, אלא יותר כלים מבוססים כולם על JavaScript.
&nbsp
ולמרות שזו כנראה השפה הכי פופולרית היום, וכזו שדחפו לכל חור אפשרי מ-backend עד אפליקציות Desktop ל-PC (ראי ערך https://www.electronjs.org/apps) זו גם השפה הכי גרועה שיצא לי לראות מבחינה טכנית, עם הסינטקס הכי מכוער שאנסו אותו לעשות מה שמעולם לא תוכנן לעשות.
&nbsp
אני יודע שזה ישמע לך כמו הטרלה, אבל הייתי מעדיף לתכנן ב-BranFuck מאשר ב-JS.
&nbsp
מן הסתם, אם את מתכוונת לעבוד בתחום Web תצטרכי להתמודד איתה במוקדם או במאוחר, אבל אני ממליץ בחום לא להתחיל ממנה בתור הנציגה הראשונה של שפות דינאמיות כאשר Python ו-PHP הן נציגות הרבה יותר נחמדות.

eveik

New member
ההמלצה שלך על PHP היא בגבול הפלילי
אני לא יכול לחשוב על שום סיבה טובה להמליץ למישהו שרוצה ללמוד web לעשות PHP, אולי אם אתה רוצה לעבוד עם word press או לכתוב PHP בפייסבוק (וגם אז לא בטוח).
&nbsp
פייתון פופלארית מאוד בתחום של machine learning בגלל שיש המון סיפריות מאוד טובות. היא אופציה בסדר בעולם של ווב אבל אין סיבה לא ללמוד node.js/tyepscript לבקאנד וריאקט לפרונט. זה סטאק מאוד מאוד חזק ונפוץ היום ויש סיבה למה.

סימבה8881

New member
חח... לפי האתר התגובה שלי פורסמה דקה אחת אחרי התגובה הזאת
למרות שראיתי את ההודעה שלך אחרי שכבר פרסמתי את שלי, כתבנו כמעט אותו דבר.

למעלה