לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2182621,826 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'איך חוקרים מה הטכנולוגיה הכי עדכנית למה שאני כותבת?'
איך חוקרים מה הטכנולוגיה הכי עדכנית למה שאני כותבת?
<< ההודעה הנוכחית
28/05/2020 | 06:53
52
372
אחת מהעיצות שקיבלתי פהה בפורום הוא לכתוב תרגיל בית כדי ללמוד ולרענן את הידע שלי בתחום. ואכן התחלתי לכתוב משהו - עד שמישהו העיר לי שאני כותבת אותו בשפה שלא נחשבת כרלוונטית לתחום.

בגדול אני שואלת את עצמי: איך אפשר להבין (ואיפה לחפש) באילו טכנולוגיות ושפות שווה לי לכתוב כדי שהידע שלי יהיה עדכני? 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין מקור ידע אחד לשמור על עדכנות בתחום הזה'
אין מקור ידע אחד לשמור על עדכנות בתחום הזה
28/05/2020 | 10:12
3
93
Twitter, Stack Overflow, Github,Hacker News, 
יש פודקאסטים, קבוצות בפייסבוק, לינקאדין...

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ממש עכשיו התפרסם הסקר השנתי של stack overflow'
ממש עכשיו התפרסם הסקר השנתי של stack overflow
28/05/2020 | 10:28
2
121
ממש הפתיע אותי עד כמה שפות "ישנות" כמו JAVA ו PHP  פופולריות:

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'JS היא בת גילן. זה לא הגיל אלא התרגיל'
JS היא בת גילן. זה לא הגיל אלא התרגיל
28/05/2020 | 11:04
1
36
לצפיה ב-'ל php ו java יש אלטרנטיבות. הן רק בצד השרת'
ל php ו java יש אלטרנטיבות. הן רק בצד השרת
28/05/2020 | 12:23
29
לצפיה ב-'הכי עדכנית או זו שבשימוש אלה שיכולים לשלם לך?'
הכי עדכנית או זו שבשימוש אלה שיכולים לשלם לך?
28/05/2020 | 11:06
74
נראה לי שאם את מתרגלת כדי להיות יותר מוכנה לראיון הבא, את צריכה לברר מה נמצא בשימוש מעשי בתחום. לכן גם הייתי בודק אם המישהו שהעיר לך נמצא בתחום או שזו רק דעתו. אם הוא אכן נמצא בתחום אז תשאלי אותו איך אפשר להשיג את המידע העדכני לגבי הנוהג כיום בתחום.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'השיקול צריך להיות גם לאיזה שפה את מתחברת יותר.'
השיקול צריך להיות גם לאיזה שפה את מתחברת יותר.
28/05/2020 | 12:15
34
לצפיה ב-'אם את מחפשת מדדים כמותיים יש כמה'
אם את מחפשת מדדים כמותיים יש כמה
28/05/2020 | 12:20
73
לדוגמה כל מיני אתרים שמודדים (באיכות כזאת או אחרת) את הפופלריות של שפות תיכנות , לדוגמה TIOBE או PYPL.

כמובן שמה שפופולרי בחול לא בהכרח פופולרי בארץ (כנראה שיש delay מסויים ולטכנולוגיות בארה"ב לוקח זמן "להגיע" לארץ). אז את ייכולה לחפש באתרי דרושים כמה תוצאות משיגה לך כל שפת תיכנות ואולי לקרוא את המודעות (אני מעדיף את jobmaster שם אנשים משלמים עם פירסום המודעות אז אני מניח שהם יותר רלוונטיות).

ובגדול אם אתה רוצה לקבל מידע או המלצה/ביקורת על משהו רדיט זה גם מקור לא רע.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ספרי לנו באיזה פרוייקט מדובר, ונוכל להמליץ על שפות וכלים'
ספרי לנו באיזה פרוייקט מדובר, ונוכל להמליץ על שפות וכלים
28/05/2020 | 12:45
31
92

בלי לדעת על הדומיין, תוכלי לקבל המלצות מאוד כלליות: פייתון, ++C, ג'אוואסקריפט, ג'אווה (כל אחת היא "השפה השכיחה" בדומיינים אחרים)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בגדול חשבתי על פרוייקט של אפליקציית ווב...'
בגדול חשבתי על פרוייקט של אפליקציית ווב...
28/05/2020 | 13:28
30
103
כזו שתשרת חברת הרזיה ואת הלקוחות שלה. בין השאר הלקוחות למשל יוכלו לקבל מידע על קלוריות של מאכלים שונים, או להעלות מידע על מה הם אכלו כדי שהמדריכה שלהם תוכל לעבור על זה ולהעיר הערות (משהו שמאוד מקובל בתוכניות הרזיה). 

כלומר בהתחלה יש פה קונפיגורציה של client server  של אפליקציית ווב, אבל אפשר להרחיב אותה בהמשך לאפליקציית אנדרואיד - כזו שהלקוח יוכל לעשות את אותם דברים שהוא מבצע כחלק מהאפליקציית הווב. 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אחרי שסיפרת קצת על הרקע שלך אני באמת חושב שזה אחלה כיוון'
אחרי שסיפרת קצת על הרקע שלך אני באמת חושב שזה אחלה כיוון
28/05/2020 | 18:30
23
84
בשבילך.

לגבי אפליקציית אנדרואיד, יש עוד כמה אופציות חוץ מלכתוב את האפליקציה בצורה ״נייטיבית״.
יש היום אופציה של pwa שזה למעשה אתר אינטרנט שרץ במובייל שנותן תחושה של אפליקציה. יש גם פריימוורקים כמו ריאקט נייטיב שמאפשרים לכתוב אפליקציית מובייל בכלים של ווב (html, css, js, react) והבונוס הוא שניתן להשתמש באותה גרסת אפליקציה גם באנדרואיד וגם ב  iOS.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תודה על התגובה...'
תודה על התגובה...
28/05/2020 | 18:49
22
67
ומה לגבי ה server side? אני רואה הרבה דרישה לג'אווה (ואני מניחה שזו אופציה יחסית נוחה עבורי כי עבדתי המון שנים ב C++) או ב PHP - או שאולי יש שפות אחרות שהן יותר עדכניות?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני ממליץ לך להתרחק מ php'
אני ממליץ לך להתרחק מ php
28/05/2020 | 18:59
4
81
לפחות ממה שראיתי חברות רציניות די מתרחקות ממנה.

Java היא אכן מאד פופולרית היום אבל היא יותר נפוצה בתחומים של backend טהור של עיבוד מידע.
אם הכיוון הוא backend בשביל אפליקציות ווב אני הייתי הולך על node.js עם express.js

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קוטלין עולה חזק באזורים של ה"backend הטהור"'
קוטלין עולה חזק באזורים של ה"backend הטהור"
29/05/2020 | 18:05
3
20
לצפיה ב-'זאת באמת שפה מדהימה'
זאת באמת שפה מדהימה
29/05/2020 | 19:00
2
60
לצערי אני לא רואה שהיא ״עולה חזק״ בבקאנד.
אני יכול לספור על כף יד אחת את מספר החברות שזאת שפת הבקאנד העיקרית שלהן.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זאת אחת השפות שהשימוש בה עולה הכי מהר'
זאת אחת השפות שהשימוש בה עולה הכי מהר
29/05/2020 | 23:11
1
67

לא רק בבקאנד אלא גם במובייל (היא שפה רשמית של אנדרויד או משהו כזה, לא? אני לא מגיע מעולמות של מובייל).

לגבי שפת בקאנד עיקרית, צריך להסתכל באיזה כלי בוחרות שמתחילות פרויקט חדש. יש הרבה מקומות שיש להם המון קוד בג'אווה שהם מתחזקים אבל פרויקטים חדשים משתדלים לכתוב בקוטלין (או שפות יותר מודרניות\טרנדיות מג'אווה).
'פרויקט חדש' יכול להיות סטארטאפ חדש או פרויקט חדש בחברה גדולה ומבוססת.
התמונה הסובייקטיבית שאני רואה\שומע מחברים שהרבה מאד סטארטפים הולכים על השפות החדשות הטרנדיות (GO\קוטלין\RUST [וכמובן פיית'ון]) מאשר על השפה הישנה והמסורתית (C++ \ JAVA).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'השימוש בה עולה הכי מהר בגלל שהיא הפכה להיות השפה הרשמית'
השימוש בה עולה הכי מהר בגלל שהיא הפכה להיות השפה הרשמית
30/05/2020 | 10:25
38
בפיתוח אפליקציות מובייל לאנדרואיד.

כל שוק האנדרואיד עושה pivot מ Java ל Kotlin.
בצד השרת, אני לא רואה כזאת התנפלות על Kotlin למרות שהיא שפה מעולה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בניגוד למגיב מעלי, דווקא הייתי ממליץ על PHP או Python'
בניגוד למגיב מעלי, דווקא הייתי ממליץ על PHP או Python
28/05/2020 | 19:50
10
87
וזאת כדי לשבור את השגרה היות ומדובר בשפה שונה מאוד מ-++C.
שפה מפורשת, דינאמית, loosly typed.

יש גם כמה פלטפורמות קוד פתוח מאוד פופולריות ב-Python דוגמת https://www.djangoproject.com/

הדברים שסימבה המליץ אומנם מאוד פופולריים, אבל למעשה אינם שפות בפני עצמם, אלא יותר כלים מבוססים כולם על JavaScript.

ולמרות שזו כנראה השפה הכי פופולרית היום, וכזו שדחפו לכל חור אפשרי מ-backend עד אפליקציות Desktop ל-PC (ראי ערך https://www.electronjs.org/apps) זו גם השפה הכי גרועה שיצא לי לראות מבחינה טכנית, עם הסינטקס הכי מכוער שאנסו אותו לעשות מה שמעולם לא תוכנן לעשות.

אני יודע שזה ישמע לך כמו הטרלה, אבל הייתי מעדיף לתכנן ב-BranFuck מאשר ב-JS.

מן הסתם, אם את מתכוונת לעבוד בתחום Web תצטרכי להתמודד איתה במוקדם או במאוחר, אבל אני ממליץ בחום לא להתחיל ממנה בתור הנציגה הראשונה של שפות דינאמיות כאשר Python ו-PHP הן נציגות הרבה יותר נחמדות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ההמלצה שלך על PHP היא בגבול הפלילי'
ההמלצה שלך על PHP היא בגבול הפלילי
29/05/2020 | 00:53
3
89
אני לא יכול לחשוב על שום סיבה טובה להמליץ למישהו שרוצה ללמוד web לעשות PHP, אולי אם אתה רוצה לעבוד עם word press או לכתוב PHP בפייסבוק (וגם אז לא בטוח).

פייתון פופלארית מאוד בתחום של machine learning בגלל שיש המון סיפריות מאוד טובות. היא אופציה בסדר בעולם של ווב אבל אין סיבה לא ללמוד node.js/tyepscript לבקאנד וריאקט לפרונט. זה סטאק מאוד מאוד חזק ונפוץ היום ויש סיבה למה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חח... לפי האתר התגובה שלי פורסמה דקה אחת אחרי התגובה הזאת'
חח... לפי האתר התגובה שלי פורסמה דקה אחת אחרי התגובה הזאת
29/05/2020 | 00:57
2
67
למרות שראיתי את ההודעה שלך אחרי שכבר פרסמתי את שלי, כתבנו כמעט אותו דבר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם פותחת השרשור הייתה שואלת '
אם פותחת השרשור הייתה שואלת
29/05/2020 | 00:54
4
66
איזה שפה כדאי כדי להרחיב אופקים או לשבור את השגרה של C++, אז התגובה שלך הייתה רלוונטית.

במקרה שלה, השאלה היא איזה שפה היא צריכה לדעת כדי למצוא עבודה כמה שיותר מהר בתחום ה web ואין ספק ש JS מנצחת גם בבקאנד. לפחות ממה שאני רואה במודעות דרושים, שפת ה server הראשונה שעולה כשמחפשים מפתחי ווב/פרונט-אנד זה node.js.

ב- Python לרוב עושים שימוש ב DevOps, אלגוריתמיקה ו data והרבה פחות ב server side ו PHP פשוט הולכת ונעלמת. אין מה לעשות.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם עושים סקר משרות בארץ, רוב הסיכויים שהשפה שהכי כדאי ללמוד'
אם עושים סקר משרות בארץ, רוב הסיכויים שהשפה שהכי כדאי ללמוד
29/05/2020 | 12:54
3
81
תצא ASP .NET
בניגוד לטרנדים העולמיים, אנחנו עדיין תקועים עם הזוועה הזו, ויש המון מערכות קיימות שלא רק מתוחזקות, אלא גם מורחבות ומפותחת הלאה בשפה הזו במקום להחליף אותן למשהו אחר.

שמעתי הרבה צעקות על כך ש-"PHP מתה", "PHP עבר זמנה" במשך השנים, ועדיין אני יכול לראות מספיק מערכות בשטח שבנויות בה, וגם במקום שאני עובד בונים בה לא מעט ואני יכול להבין מדוע - זו שפה לא רעה בכלל.

ציינתי בהודעה הקודמת שאין על הפופולריות של JS, בכל תחום, ואני לא חולק על זה, אבל עדיין הייתי נמנע מלצלול אליה כאופציה ראשונה למי שמחפש ספציפית backend ולא full stack או "קצת מכל דבר אפשרי".
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הבחורה מחפשת איך למקסם את סיכוייה למצוא עבודה'
הבחורה מחפשת איך למקסם את סיכוייה למצוא עבודה
29/05/2020 | 13:01
58
לכן, הפרמטר היחיד שאמור לעניין אותה זה הפופולריות של השפה בתעשיה ובפרט במקומות עבודה איכותיים.

אם השאלה הייתה איזה שפה היא טובה כשפת לימוד ראשונה למתכנת מתחיל כנראה שגם אני לא הייתי ממליץ על js.

מי שמחפש backend טהור השפה שהכי הייתי ממליץ עליה היא Java, גם כאן בגלל הפופולריות שלה.

ASP.NET לרוב תמצא אותה במקומות עבודה פחות איכותיים (חברות ממשלתיות/מוסדיות), וכנראה שגם אין הרבה משרות פיתוח קליינט ב ASP.NET.

אם אתה מסכים איתי ש js פופולרית יותר מ PHP, אז שנינו מסכימים שכדאי לא להתמקד ב js.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני בספק אם משרות ה ASP.NET משלמות יותר מ60% ממה שמהנדס'
אני בספק אם משרות ה ASP.NET משלמות יותר מ60% ממה שמהנדס
29/05/2020 | 20:46
1
63
fullstack מודרני עשוי לקבל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זאת נקודה טובה'
זאת נקודה טובה
30/05/2020 | 18:36
35
זה שיש הרבה משרות בשוק לא אומר שהן מתאימות לפרופיל של כל מהנדס.
צריך להסתכל על החברות שרלוונטיות לבן אדם שמחפש.

אם משהו מכוון לסטארטאפים 'רציניים' \ חברות גדולות ואלה לא נוגעות ב-ASP.NET לא מאד יעזור לו 10,000 משרות פתוחות בחברות קבלן קיקיוניות \ תעשיות בטחוניות אם אין לו במילא שום כוונה לעבוד שם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'סתם שאלה מה כל כך נורא ב js'
סתם שאלה מה כל כך נורא ב js
30/05/2020 | 12:33
33
לפחות בגרסאות האחרונות שלה כבר יש class ויש סינטקס של הורשה כמו בכל שפת OO.
גם נושא ה callback hell כבר כמעט ולא קיים בגלל פיצ'רים כמו Promise ו async-await.
מי שלא אוהב dynamic typing יכול להשתמש ב typescript.
יש גם פיצ'ר מאד נחמד לעבודה עם מחרוזות (string template).

אז נכון ש 1+ '1' = 11
אבל אתה ממילא לא אמור לחבר סטרינג ואינט. וכמה פעמים כבר באג כזה קורה? אני אף פעם לא נתקלתי בזה בקוד שדיבגתי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'את חייבת ללמוד PHP'
את חייבת ללמוד PHP
29/05/2020 | 03:56
5
78
יש כאלה שאוהבים להשמיץ אותה אבל היא שפה מאד יעילה, כלי עבודה מממדרגה ראשונה, וכל מתכנת שמתקרב לפיתוח באינטרנט חייב להכיר אותה, בדיוק כפי שהוא חייב להכיר JS. העובדה היא שזו השפה הכי פופולרית באינטרנט היום, ברמה שקרוב ל-80% מהאתרים בנויים באמצעותה. אז למשמיצים שמורה הזכות לחופש ביטוי אבל עם הצלחה לא מתווכחים.
PHP גם היא ממשפחת C ואמנם צריך להתרגל להבדלים מסויימים אבל זה לא קשה.  PHP יותר פשוטה ומי שבא מ-C (או C++) לא יתקשה ללמוד אותה.
בצד לקוח רצוי שתלמדי את typescript. היא בעיקרון JS אבל עם בדיקת סוגים. יש עוד טכנולוגיות לצד לקוח שמפותחות בימינו, כמו Wasm, שכדאי ללמוד בימים אלה. בהקשר הזה קיימת השפה Rust שגם היא ממשפחה C. אם אני הייתי מתחיל בתחום הייתי לומד גם אותה, שיהיה לי הידע. ככל הנראה המגמה בפיתוח WEB תהיה להעביר כמה שיותר עיבוד לצד לקוח, וצד שרת יאבד מחשיבותו. אלה, למיטב ידיעתי, הדברים ה"עדכניים" מבחינת חוד החנית של הטכנולוגיה בתחום.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הכל טוב ויפה'
הכל טוב ויפה
29/05/2020 | 12:28
4
53
בוא תחפש לי מודעות של חברות שכותבות ב PHP.
אם פותחת השרשור רוצה להשתלב בפיתוח קליינט javascript היא התשובה.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זו לא הנקודה'
זו לא הנקודה
29/05/2020 | 14:33
3
48
הזנתי חיפוש ומצאתי 25 משרות PHP ב-alljobs אבל זו לא הנקודה.
הנקודה שאם היא רוצה להיכנס לתחום ה-WEB היא חייבת לדעת PHP כי זו שפה שהיא גם כלי מאד יעיל וגם פופולרית בתחום.
גם אם המשרה לא מוגדרת בדיוק עבור השפה, מפתח WEB צריך לדעת אותה בזכות הכוח שלה.
ההשקעה בלימוד השפה, במיוחד למי שבאים ממשפחת C, היא לא גדולה.
לכן לדעתי המגבלה של "קשה למצוא משרה שהיא בדיוק מפתח PHP" לא רלוונטית במקרה מסויים זה.
מפתח צד לקוח כיום צריך ללמוד שפות יותר מתקדמות מ-JS כי קשה עד בלתי אפשרי לפתח בה יישום גדול. סופרסט טוב ל-JS היא כאמור TS. שפה זו גם יותר קרובה למה שמתכנתי C++ מכירים, אחרי שמתרגלים לשימוש ב-this, והיא די מחפה על המוזרויות של JS עצמה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מבטיח לך שיש די והותר מפתחי ווב'
אני מבטיח לך שיש די והותר מפתחי ווב
29/05/2020 | 14:45
2
49
שלא מכירים PHP.
אני גם לא רואה את השפה הזאת כידע בסיסי חובה למפתחי ווב.

אני מניח שאם PHP הייתה כזאת מוצלחת כנראה שהיא לא הייתה דועכת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כל השפות דועכות כי JS ניצחה'
כל השפות דועכות כי JS ניצחה
29/05/2020 | 15:26
1
62
שפות שלא השכילו להתאים ל WEB דועכות כי ה-WEB מנצח. אלה שהשכילו דועכות כי JS ניצחה שם בגדול. כיום אפשר לפתח עם JS על כל פלטפורמה, כולל השולחנית והמשובצת מחשב. אז גם שם אין עתיד אלא לה בלבד.
המסקנה היא שכיום צריך ללמוד רק JS או סופרסט שלה וחברות שמשתמשות בשפות אחרות הן לא רציניות כי הן משתמשות בטכנולוגיות גוססות.
אז אני משנה את המלצתי למחפשת עבודה וממליץ לה ללמוד רק JS או TS, ואם מראיין שואל אותה מה עם ג'אווה או PHP וכיוצא באלה, שתגיד לו לפתוח עיתון ולקרוא חדשות כי הוא לא בעניינים.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' צחוקים איתך '
צחוקים איתך
30/05/2020 | 04:39
11
לצפיה ב-'אם את תוהה איזה טכנולוגיות ווב כדאי ללמוד'
אם את תוהה איזה טכנולוגיות ווב כדאי ללמוד
28/05/2020 | 18:33
77
לדעתי התשובה היא חד-משמעית בתנאי השוק היום וזה ריאקט (ממליץ לך בחום לעבוד עם hooks שזה משהו שיצא יחסית בגרסאות האחרונות).
ריאקט הולכת ומתבססת כמבוגר האחראי בתחום פיתוח אפליקציות ווב וגוברת על שאר המתחרות שלה מבחינת פופולריות בשוק.

בשביל state management רידקס היא הטכנולוגיה הכי נפוצה בשוק והרבה פעמים רואים במודעות את צמד החמד React ו- Redux.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה שענה לך סימבה נשמע הגיוני'
מה שענה לך סימבה נשמע הגיוני
29/05/2020 | 02:20
4
64

לא הייתי מתחיל פרוייקט בתחום חדש תוך כדי שימוש בשתי שפות תיכנות שונות - זה, לטעמי, יותר מדי דברים ללמוד ביחד.

node.js איננה שפה - זוהי ספריה שמשתמשים בה מתוך קוד javascript, לכתיבת צד שרת. היא נולדה כשלחברות נמאס מהצורך לעבוד עם שתי שפות שונות על אותו פרוייקט.

בצד הלקוח javascript היא אכן שפת התיכנות ההגיונית ביותר, אבל אף אחד לא כותב אפליקציות כאלו ללא שימוש בספריות תשתית - ו-react היא ספריית תשתית כזו.

שימי לב לנקודה חשובה: javascript  היא שפה קצת מוזרה למי שהיה רגיל לכתוב בשפות שתומכות במחלקות. אל תתני לזה לשבור אותך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'דווקא בגרסאות האחרונות של js'
דווקא בגרסאות האחרונות של js
29/05/2020 | 12:26
53
יש יופי של תמיכה ב class-ים.
נכון שמאחורי הקלעים מה שקורה שם מאד שונה מכל שפת oo אחרת, אבל ברמת הסינטקס
יש עכשיו סינטקס מאד דומה לשפת OO.

דרך אגב, אם משלבים Typescript אז מקבלים שפה מאד נחמדה שממש דומה ל Java.
ג׳אווסקריפט בכלל לא שפה נוראית. נהפוכו, היא די מזכירה את פייתון בפשטות שלה והביצועים שלה חזקים בהרבה.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'node.js היא מנוע הרצה'
node.js היא מנוע הרצה
30/05/2020 | 23:06
2
43
מנוע הרצה, למעשה אינטרפטר, שמריץ JS ומבוססת על מנוע הV8 של גוגל.
היא נולדה כשגעון של רייאן דאל שמאס בחוסר היעילות של שרתי ווב כמו אפאצ'י שהסתמכו על threads והיו מוגבלים בכמות החיבורים המקביליים.

אני מסכים עם סימבה. בכתיבה מודרנית של ES6 ו/או TS, הסינטקס של השפה דומה לשפות OO מוכרות וקל להתרגל אליה.

אני מסכים שבימינו, היא אחת הפופולריות ביותר בעולם בווב ובלאו הכי js הכרחית לצד הקליינט אז כבר משתלם ללכת עם הnode ולהרוויח את שני הצדדים.

בהצלחה

אופציה נוספת לחובבי הסיכונים: Dart + Flutter. בתכנון לטווח ארוך ובהנחה שגוגל תעמוד בהבטחותיה לדור חדש לאנדרואיד והפיכת פלאטר לברירת המחדל, זו סביבה שכנראה יהיה לה הרבה ביקוש בעתיד ויתרון למי שישיג פור מוקדם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'רק להעיר ש-V8 הוא לא אינטרפרטר אלא קומפיילר'
רק להעיר ש-V8 הוא לא אינטרפרטר אלא קומפיילר
31/05/2020 | 06:26
1
34
המנוע מקמפל JS לקוד מכונה וזה מה שרץ. עקרונית בכתיבה נכונה של ה-JS אפשר לקבל קוד מכונה דומה ואף זהה לקוד שיתקבל מקימפול C++, וביצועים בהתאם.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הוא מקמפל בזמן ריצה.'
הוא מקמפל בזמן ריצה.
31/05/2020 | 06:53
28
זה אומנם יותר יעיל מאינרפרטר קלאסי, אבל עדיין לא שקול לקוד מכונה מוכן שאתה מקבל בשפות עיליות כמו C או ++C.

טענה שאתה יכול לקבל בJS קוד זהה לקוד שתקבל ב++C חסרת כל משמעות. זה נובע מהיותן שתי השפות טיורינג-שלמות, אבל מעשית הסיכויים שתצליח להשיג את הביצועים האופטימליים בJS הם אפסיים. ++C מאפשרת לך הרבה יותר שליטה על התוצר הסופי בקוד מכונה מJS, לכן אותו מימוש ב++C כנראה יהיה יותר יעיל. רמז: Node.JS נכתבה ב++C.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש את google trends'
יש את google trends
28/05/2020 | 13:19
84
כאן למשל את יכולה לראות כמה פעמים חיפשו את שפות התכנות Java, Python ו Javascript ומהנתונים האלה לראות טרנד.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא צריך לחקור, תשאלי אותי'
לא צריך לחקור, תשאלי אותי
29/05/2020 | 02:06
69
לצפיה ב-'עדיף לא להשקיע את הזמן בלימוד שפה'
עדיף לא להשקיע את הזמן בלימוד שפה
31/05/2020 | 01:12
9
66
אלא להעמיק דווקא בדברים כמו מדעי המחשב.
וכן לרובנו גם אחרי דוקטורט תמיד יש מה להשלים או לרענן בתחום הזה.

אישית, כמי שעבד ושולט ברמה מתקדמת במספר יחסית גבוה של שפות, תחושתי האישית היא שזה עדיין מיניטורי וחסר תוכן ללא היכולת לפתור בעיות רציניות.

מה גם שפעמים רבות ההחלטה לברור באיזו שפה להשתמש (או להעריך איזו תהיה הכי נוחה / מתאימה) קשורה כמעט באופן ישיר לארכיטקטורה של המוצר או לבעיה שמנסים לפתור בסיטואציה מאד ספציפית. מה שאומר שהיא יכולה להשתנות בהתאם למגוון די רחב של אספקטים...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש רק בעיה אחת ששפה אמורה לפתור'
יש רק בעיה אחת ששפה אמורה לפתור
31/05/2020 | 01:21
1
53
איך לשלם חשבונות
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כשיש לך רק פטיש ביד'
כשיש לך רק פטיש ביד
31/05/2020 | 01:29
56
כל דבר בעולם נראה כמו מסמר...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קשקוש בלבוש'
קשקוש בלבוש
31/05/2020 | 09:00
6
43
בוא נראה מי יקבל יותר זימונים לראיונות למשרת פיתוח ווב - בעל דוקטורט במדעי המחשב וחסר ניסיון תעשייתי או מישהו בעל ניסיון בפריימוורקים הרלוונטיים.

לחזור על ידע של מבני נתונים ואלגוריתמים זה דבר אחד. להעמיק את הידע במדעי המחשב זה כבר סיפור אחר לגמרי.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה מדבר על אשה בת 45 שכבר נמצאת איזה עשור או שניים בתחום'
אתה מדבר על אשה בת 45 שכבר נמצאת איזה עשור או שניים בתחום
31/05/2020 | 10:01
5
61
אתה חושב שבמצב כזה אין סיכוי שהיא כבר שולטת בפריימוורק כזה או אחר לתחום המאד צר שנקרא "פיתוח לווב"?

כמראיין הייתי מצפה ממועמד/ת כזו להראות קצת יותר רקורד של הנדסת תוכנה רוחבית ודווקא הדגשה של פריימוורק ספציפי מעורר סלידה...

עוד דבר, מבני נתונים ואלגוריתמים זה פשוט לא מספיק...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המועמדת הנ״ל'
המועמדת הנ״ל
31/05/2020 | 10:55
4
49
רוצה להיכנס לעולם הווב וכרגע היא לא מכירה שום פריימוורק רלוונטי.
אם אני מבין אותך נכון כשאתה אומר ״עקרונות של הנדסת תוכנה״ אתה מתכוון ל system design.
עבור המועמדת, יש כאן קישור להרצאות וידאו מצוינות בנושאי system design:

״מדעי המחשב״ זה תחום אקדמי. system design זה תחום פרקטי שלא נלמד באקדמיה ולכן הגבתי כפי שהגבתי.

אז כן, system design בהחלט יכול לסייע לה, אבל כרגע העדיפות העליונה היא רכישת מיומנות בסיסית בווב.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה באמת מאמין לכך? '
אתה באמת מאמין לכך?
31/05/2020 | 11:06
3
66
מתכנתת בתעשיה כל כך הרבה שנים שמעולם לא התנסתה או הכירה ולו בפריימוורק אחד לפיתוח ווב?

system design זה תחום פרקטי שמבוסס גם על הרבה תיאוריה מאחורה.
התיאוריה שמאחורה בהחלט נלמדת באקדמיה...

ולא, האמת היא שלא התכוונתי רק לתחום הזה, אלא לפתרון בעיות באופן כללי שמהנדסים נתקלים בהם ביומיום.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בטח שאני מאמין לזה'
בטח שאני מאמין לזה
31/05/2020 | 11:22
2
50
כמו שאני מכיר מספיק מהנדסי בקאנד שלא נגעו בפרונטאנד, וגם אם נגעו זה בטח לא ברמה שמאפשרת להתמודד על משרה של מפתח ווב.

ומה זה נקרא ״התנסתה או הכירה״? כשאתה מחפש להעסיק מישהו שעיקר תפקידו יהיה ווב, אתה מחפש מישהו שיודע טוב לא ש״פה ושם הוא נגע בזה״.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'סורי, אבל דעתי היא '
סורי, אבל דעתי היא
31/05/2020 | 11:42
1
56
שממהנדס שנמצא הרבה שנים בתעשיה, הציפיה היא שהוא אמור להיות מסוגל להיכנס מהר מאד לתחום הפיתוח לווב כדי להשיג לעצמו את התואר ("מומחה") שאתה מתאר.

הרי מה זה ווב? במונחים של אקדמיה זה קצת רשתות תקשורת, קצת מערכות הפעלה / תכנות מערכות, קצת עיצוב מונחה עצמים. אם זה גולש ממש ל FE אז מדובר בעיקר JS ובעוד כמה אספקטים של אותן הפרדיגמות התכנותיות והדיזיין של הפריימוורקים הרלוונטים מעליו כמו ריאקט, רידקס ודומיהם (כן, פה אני מסכים שצריכה להיות איזו עקומת למידה מסויימת ולרוב יעדיפו לקחת מישהו עם נסיון מוכח, אבל היא לא גבוהה מאד עבור מהנדס מנוסה שלא נגע בהם ולכן החשיפה למשרות מהסוג הזה עבורו תהיה אמנם מוגבלת אבל עדיין שמורה).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שניכם צודקים...'
שניכם צודקים...
31/05/2020 | 14:57
29
חלק מהידע חסר לי (פריימוורקים, שפות וכו') - וחלק מהרקע (כמו למשל ניסיון של תכנות מערכות ועיצוב מונחה עצמים). 

ברור שהניסיון שלי עוזר בלימוד, אבל קשה לזלזל בלימוד שצריך. למשל כבר כמה שנים לא עבדתי מול מסדי נתונים - ואלו שעבדתי איתם היו מבוססי SQL, כשכיום הטכנולוגיה השתנתה לגמרי ואני צריכה ללמוד אותה כמעט מחדש.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מוסיף שהשפות הדומיננטיות בימינו לא שונות מאלו של לפני עשור'
מוסיף שהשפות הדומיננטיות בימינו לא שונות מאלו של לפני עשור
31/05/2020 | 01:51
62
צריך להסתכל על stack השפות האגדי של חברת גוגל (חברת ווב / בקנד טכנולוגית קלאסית), בה מאז ומתמיד השפות השולטות היו C++, פייתון, ג'אווה ו JS.

אלא שההחלטה (בגוגל או בכל מקום אחר) לברור באילו מבין 4 השפות הנ"ל להשתמש (בייחוד ה3 הראשונות) היא מיומנות בפני עצמה של כל מהנדס / ארכיטקט רציני.
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ