לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2182621,826 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'האם חברות באמת יאפשרו עכשיו יותר עבודה מהבית?'
האם חברות באמת יאפשרו עכשיו יותר עבודה מהבית?
<< ההודעה הנוכחית
25/05/2020 | 06:36
24
121
והאם אתם באמת רוצים לעבוד מהבית כמה שיותר?
 
מצד אחד, זה חוסך זמן נסיעות, במיוחד בארצנו הפקוקה (שבה יש לפעמים לחברות נטיה להעביר את המשרדים לאיזורים מרוחקים כדי לחסוך בעלויות השכרה). זה גם מקל במצב שבו צריך לעשות סידורים שונים כמו לחכות לטכנאי או לקחת את הילד לרופא. 
 
מצד שני, יש את אלו שקשה להם יותר להתרכז בבית, ויש שטוענים שזה מטשטש מאוד את הגבולות בין העבודה לבין הבית. ובהיי טק הישראלי שבו בלאו הכי "טחינת שעות" נחשבת למשהו מקובל ואפילו נדרש - היכולת הזו לטשטש את הגבולות יכולה להחמיר את הבעיה בטיעון של "מה כבר כל כך קשה להתחבר כמה דקות לעבודה אם צריך". 
 
מעבר לזה, עבודה היא לא פעם מסגרת חברתית מסויימת - החל משיחות בפינת הקפה או בארוחת הצהרים, וכלה בחברויות שנוצרות מחוץ למקום העבודה. היו גם כמה צוותים שעבדתי בהם שהתגבשו מבחינה חברתית ובילו לא פעם יחד אחרי שעות העבודה.
 
מעבר לזה, התקשורת בין האנשים חשובה גם לעבודה השוטפת - והריחוק שבעבודה מהבית פלוס הגמישות שהיא נותנת יכולה לפגוע בקצב של התקשורת הזו ולהפוך את העבודה לפחות יעילה.
 
מה דעתכם?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כפי שכתבתי בעבר לא פעם'
כפי שכתבתי בעבר לא פעם
25/05/2020 | 09:01
9
139
השיטה האידיאלית לדעתי זה תמהיל. כל ארגון ידאג שלעובדים יהיו ימים מהבית וימים משותפים במשרד. האיזון המושלם, אני כבר שנים ככה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ומה לגבי אנשים שלא רוצים לעבוד מהבית?'
ומה לגבי אנשים שלא רוצים לעבוד מהבית?
25/05/2020 | 09:59
8
89
אני למשל גרה ליד בית ספר, כך שסביבת העבודה שלי בבית לא ממש שקטה. אני מכירה גם כמה נשים שעובדות מחוץ למשרד - וגם הן מצאו סידור שהן לא עובדות מהבית (למשל אחת מהן הולכת לעבוד בבית של קרובי משפחה מבוגרים שגרים קרוב אליה כי כך קל לה יותר להתנתק מהבית, וגם יש לה חברה במשך היום).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נקודת המפתח: גמישות'
נקודת המפתח: גמישות
25/05/2020 | 10:08
87
בעיות אפשריות:
אנשים שלא רוצים או לא יכולים לעבוד מהבית
אנשים שלא יכולים לעבוד במשרד
אנשים שרוצים לעבוד מהבית אבל המעסיק חייב אותם במשרד
ימים שהמעסיק צריך שהעובדים ייפגשו
ימים שהעובד מעדיף לא להגיע למשרד
 
אפשרויות לפתרון:
ימים שעובדים מסויימים מחוייבים להגיע למשרד
ימים שעובדים מסויימים מחוייבים לעבוד מהבית
ימי רשות - העובד יבחר איזה ימים יעבוד מהבית
ימי חובה - המעסיק יבחר איזה ימים יעבדו מהמשרד
אפשר לרכוש לעובדים מנוי לחלל עבודה בהתאם למקום מגוריו
אפשר לאפשר למי שרוצה להגיע כל יום למשרד
 
כל השילובים הנ"ל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז שילכו למשרד'
אז שילכו למשרד
25/05/2020 | 11:45
6
53
לא חושבת שחברות יבואו לאנשים ויגידו "אתם מוכרחים לעבוד מהבית"
יש אנשים (כמוני) שמתרכזים יותר כשאין בסביבתם אנשים ועובדים הרבה יותר יעיל ויש אנשים שאוהבים לתקשר עם בני אדם ולכן לא מתאימה להם העבודה מהבית.
 
אפשר למצוא את האיזון לזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל זה לא כזה פשוט...'
אבל זה לא כזה פשוט...
25/05/2020 | 11:50
5
57
יש לי מכרה שקיבלה הזדמנות לעבוד יומיים בשבוע מהבית בגלל שהחברה שבה היא עובדת העבירה את המשרדים לאיזור אחר ונוצר מצב שהנסיעות היו לה ארוכות מידי. והיא אמרה שזה נורא קשה לה להשתלב כך בישיבות כי כולם יושבים בחדר הישיבות ורק היא מחוברת דרך הטלפון וקשה לה להשחיל מילה במצב כזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין כמו להיות בבית בזמן ישיבה - צריך אסרטיביות ואימון'
אין כמו להיות בבית בזמן ישיבה - צריך אסרטיביות ואימון
25/05/2020 | 12:17
4
73
 
לאדם שאינו אסרטיבי זה אכן יכול להיות גרוע מאוד - והוא צריך לדבר על זה עם המנהל שלו, כדי למצוא לזה פתרון טכני שיאפשר לו לאותת "אני רוצה לדבר", ושמנהל הישיבה יאכוף את זה.
 
ומעבר לזה, זה עניין של אימון. כמו כל מיומנות בחיים - אימון מוביל לשיפור.
 
אבל ללא ספק זה אומר שהיא צריכה לפתור את הבעיה הזו באופן אקטיבי. פאסיביות לא תוביל לשום מקום במקרה הזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה שלה...'
זו בדיוק הבעיה שלה...
25/05/2020 | 12:22
2
65
ויש לי רושם שזה קורה גם לא מעט בישיבות פיזיות שהיא נמצאת בחדר עם כולם. 
 
אבל קראתי על הצעה של מישהו שבמקרה שיש מדיניות של הצטרפות לישיבות מהבית - אז שגם מי שנמצא במשרד לא ישב בחדר ישיבות אלא יצטרף אליה מהמקום כך שכולם ישתתפו בה טלפונית כדי למנוע בדיוק את הבעיה הזו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'רעיון לסטארטאפ: כפתור זמזם כמו בשעשועונים של שנות ה80'
רעיון לסטארטאפ: כפתור זמזם כמו בשעשועונים של שנות ה80
25/05/2020 | 13:57
1
20
לצפיה ב-''
25/05/2020 | 14:07
4
לצפיה ב-'רק להזהר'
רק להזהר
25/05/2020 | 14:25
78
בכל אסיפת הורים בזום יש את האמא הזאת שמתחברת מהמיטה עם כתונת לילה ושוכחת מצלמה פתוחה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה שהיה הוא שיהיה'
מה שהיה הוא שיהיה
25/05/2020 | 10:48
9
78
לדעתי מי שחושב שהקורונה באמת תשנה משהו טועה לחלוטין. ייקח לנו זמן לחזור לשגרה אבל נחזור אליה ועוד איך. אז מי שעבד מהבית לפני יעבוד מהבית אחרי, ומי שלא - לא. השאלה גם אינה מה היתרונות והחסרונות של עבודה מהבית לעובד. השאלה היא מה היתרונות והחסרונות למעסיק. והמעסיק קודם כל רוצה לפקח על העובדים. אז אם תגידי למעסיק שעבודה מהבית מאפשרת לך לקחת את הילד לרופא די סביר שירדו לך נקודות במאזן הכדאיות שלו. (בין כה וכה את לא צריכה להגיד לו, הוא יודע מעצמו שנוח לך לעבוד מהבית כי יש לך סידורים שלא קשורים לעבודה).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא בהכרח המקרה...'
זה לא בהכרח המקרה...
25/05/2020 | 10:53
4
55
קודם כל - אם צריך לקחת ילד לרופא (או ללכת לבד לרופא, או לחכות לטכנאי) אנשים לרוב יצאו מהעבודה גם היום או יקחו חצי יום חופש או חצי יום מחלה כדי לעשות את זה - וזה גם אירוע שהוא לא יומיומי עבור רובנו.
 
והרבה אנשים רוצים לעבוד מהבית כדי לחסוך זמן נסיעה. בתפקיד האחרון שלי למשל החברה החליטה להעביר את המשרדים מאיזור תעשיה די מרכזי לכזה שהוא יותר בפריפריה, והגדילו ללא מעט אנשים את זמן הנסיעה - ולא מעט מנהלים איפשרו לעובדים שלהם לבוד יום או יומיים בשבוע מהבית בתור פיצוי על זמן הנסיעות (וגם חלקם גילו גמישות לגבי שעות העבודה - למשל איפשרו למישהי להגיע ולצאת מוקדם מאוד בימים שהיא במשרד כדי שהיא לא תצטרך לנסוע בפקקים).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם העובד יוצא ממקום העבודה הוא מחתים שעון'
אם העובד יוצא ממקום העבודה הוא מחתים שעון
25/05/2020 | 11:11
3
53
ולכן יש פיקוח. יש התחשבנות על חופשה או מחלה או חוסר. כשהעובד בבית הוא יכול לצאת ולבוא בלי להחתים ולכן לא ניתן לפקח. המעסיק יכול לתת אמון בעובד שידווח אמת על השעות שלו, ויכול לא לתת אמון. תלוי באישיות של המעסיק ובקשר בינו ובין העובד. מאחר ושעות עבודה והפיקוח עליהן הם הבסיס של יחסי עובד-מעסיק, זו נקודה חשובה.
אבל בהחלט מי שנותן אמון בעובדים ומאפשר להם לעבוד מהבית במתכונת זו או אחרת, ימשיך בכך בלי קשר לקורונה. לא יהיו שינויים בגלל מה שעבר על המשק.
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל מה לגבי הספק?'
אבל מה לגבי הספק?
25/05/2020 | 11:15
2
50
הספק הוא משהו מדיד - אם קיבלתי משימה שבעבודה מהמשרד היתה לוקחת לי יומיים ועכשיו כשאני עובדת מהבית לוקחת לי שלושה אז זה אומר שאני פחות מספיקה בבית ולכן עדיף שאעבוד מהמשר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עובד שכיר "מוכר" שעות עבודה ולא תפוקה'
עובד שכיר "מוכר" שעות עבודה ולא תפוקה
25/05/2020 | 11:29
1
52
המהות של יחסי עובד-מעסיק היא שהעובד עומד לרשות העבודה בשעות מוגדרות ונמדדות, והמעסיק משלם בעבור השעות האלה.  מה שהעובד עושה בשעות העבודה זה עניין אחר. ניתן לתגמל עובד לפי התפוקה אבל רק בנוסף לשכר המשולם עבור השעות, שלא יפחת משכר מינימום לשעה.
לכן מבחינה משפטית השאלה היא כמה שעות עבדת (למעשה שעות שהיית מוכנה לעבוד) ולא מה הספקת בהן. אם תתבעי את המעסיק על תגמול חסר בגין שעות עבודה (למשל שעות נוספות), בבית הדין לא יתעניינו מה עשית בשעות האלה (מלבד במקרים מסויימים מהסוג של שינה במקום העבודה).
תפוקה אפשר בהחלט למדוד ואת יכולה לדון עם המעסיק שלך איפה את מפיקה יותר, בבית או במשרד, וזה יכול להיות שיקול נוסף לקבוע איפה תעבדי. אבל זה מעבר ליחסי עובד-מעסיק הבסיסיים, המחייבים פיקוח על שעות העבודה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ועובדה שכשחברות רוצות - אפשר לעבוד מהבית בלי בעיות'
ועובדה שכשחברות רוצות - אפשר לעבוד מהבית בלי בעיות
25/05/2020 | 11:54
49
תשמע, אני אישית מעדיפה לעבוד במשרד כדי לבצע אבחנה ברורה יותר בין העבודה לבית, אבל עובדתית לרבים היכולת הזו לעבוד מהבית אפילו יום או יומיים בשבוע מאוד נחשבת. ועובדה שעכשיו בתקופת הקורונה זה עבד לא רע.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אומרים שבעקבות המגפה השחורה התחילו לאכול במזלג'
אומרים שבעקבות המגפה השחורה התחילו לאכול במזלג
25/05/2020 | 11:42
3
105
אני מבין שאתה עדיין אוכל עם הידיים? מה שהיה הוא שיהיה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בטח שאני אוכל עם הידיים. מה אני פרא אדם?'
בטח שאני אוכל עם הידיים. מה אני פרא אדם?
25/05/2020 | 11:52
25
לצפיה ב-'זו אגדה, המזלג הפך פופולרי באירופה רק בין המאות 16-18 '
זו אגדה, המזלג הפך פופולרי באירופה רק בין המאות 16-18
25/05/2020 | 13:17
1
20
לצפיה ב-'אבל אחלה אגדה '
אבל אחלה אגדה
25/05/2020 | 13:59
12
לצפיה ב-'אני באמת חושש שהמון חברות יאמצו את דפוס העבודה הזה'
אני באמת חושש שהמון חברות יאמצו את דפוס העבודה הזה
25/05/2020 | 11:02
1
79
ולדעתי זה אסון.
היכולת של בני האדם לתקשר עם בני אדם אחרים מידרדרת בצורה דרסטית בדור האחרון בגלל ההתפתחות הטכנולוגית. אם גם האינטראקציה המשרדית תקטן אני צופה עלייה בדיכאון וירידה דרסטית באיכות החיים. יכולת חברתית זה שריר שצריך להיות מתורגל, והמקום שבו הוא אנשים בוגרים מתרגלים אותו הוא לרוב מקום העבודה.
אם הפעלת השריר החברתי תצטמצם גם במסגרת מקום העבודה זאת תהייה עוד הידרדרות קשה באינטראקציה החברתית של בני האדם בעולם המודרני.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לגמרי...'
לגמרי...
25/05/2020 | 11:14
17
לצפיה ב-'לחלק מהאנשים זה יכול להפוך את העבודה להרבה יותר יעילה'
לחלק מהאנשים זה יכול להפוך את העבודה להרבה יותר יעילה
25/05/2020 | 11:48
1
71
בלי כל שיחות המסדרון והאנשים שמתפרצים לחדר שלך רק כדי לקשקש
אם להיות כנה, מצאתי שאני מספיקה X2 מאז שהתחילה הקורונה והתחלנו לעבוד מהבית.
 
עם זאת אני לא מאמינה שתהיה חובה לעבוד מהבית, ההפך נראה לי הגיוני יותר. אם כבר תהיה חובה, אז זה לבוא למשרד, אבל החברות שבאמת רואות את היתרון יאפשרו עבודה מהבית (ויש הרבה יתרונות)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני חושבת שזה אישי...'
אני חושבת שזה אישי...
25/05/2020 | 12:20
68
וגם עבור אלה שמצליחים לעבוד כך זה לא בהכרח מושלם. לפעמים המישהו הזה שמתפרץ לך לחדר רוצה לשאול אותך שאלה מקצועית ולא רק לחפור לך בראש בשיחון חולין.
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ