לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2182721,827 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'אתם קולטים מה קורה כאן באתר?'
אתם קולטים מה קורה כאן באתר?
<< ההודעה הנוכחית
25/05/2020 | 00:31
21
335
לא הייתי מודע לכך עד ש"מחפשת עבודה17" כתבה את זה באחד השרשורים.
 
הבלוגיה של תפוז נפרצה כבר לפני חודש וכל הרשומות הוחלפו במתכון לעוגת מייפל, ואין לחברה גיבויים. הם טוענים לתקלה טכנית אבל לדעתי זו פריצה, אבל כך או אחרת, איך לא מתבצעים גיבויים בשוטף למערכת כזו?  הם מנסים כעת לאתר כל מיני גיבויים אד הוק שנעשו לפני שנים בפורמט לא ידוע ולשחזר מהם את התוכן, אבל ככל הנראה אין פרוצדורה לשחזור מגיבוי והם צריכים או לפתח אחת כזו או לשחזר ידנית.  הזמן עובר ובינתיים אין פתרון, והחברה גם לא עונה לפניות אליה לתגובה.
 
כמו כן נראה שהאתר נשאר יתום, הוא מאוחסן על שרתים של חברת "קו מנחה" אולם זו מכרה את האתר לפני יותר משנתיים לרוכש שזהותו לא ברורה.  לא ידוע כרגע מי מתפעל או מתחזק את האתר.  נסיון השחזור של הבלוגיה מבוצע ע"י עובדי קו מנחה כסוג של התנדבות או ג'סטה, מתוך רצון טוב, ולא ממניעים עסקיים.
 
בואו כולנו נהנה ממה שנשאר ממערכת הפורומים הזו כל עוד היא כאן, זה לא ימשיך עוד הרבה זמן לפי הערכתי.  אני מנחש שיום אחד זה פשוט יעלם ללא כל התראה מראש וללא אפשרות לשחזור התכנים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתרים נסגרים לפעמים... זה טבעה של הרשת...'
אתרים נסגרים לפעמים... זה טבעה של הרשת...
25/05/2020 | 00:51
4
172
ויש לכך תקדימים, למשל אתר חבר'ה בשנים 2001 עד 2008.
אתר מקושרים בשנים 2004 עד 2014. 
 
... אבל כשניסתי לפני מספר שבועות, לארגן פה בפורום אנשים לשתף פעולה ולגבות את הפורום.... התגובות היו די ציניות... 
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא חושב שההיסטוריה של הפורום הזה חשובה במיוחד'
אני לא חושב שההיסטוריה של הפורום הזה חשובה במיוחד
25/05/2020 | 00:58
3
175
אם כבר הוא יותר חשוב כמקום מפגש/דיון וירטואלי בנושאים עכשוויים ופחות מעניין לנבור בהיסטוריה של מה קרה בו בשנים עברו.
 
בכל מקרה אם מישהו רוצה לגבות אותו הוא יכול לעשות את זה בעזרת סקריפט פשוט, לא צריך לחלק עבודה בין אנשים וכו'.  
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זאת לא צריכה להיות בעיה שמישהו יקים פורום חלופי '
זאת לא צריכה להיות בעיה שמישהו יקים פורום חלופי
25/05/2020 | 01:09
2
123
עם אפשרות לפוסטים אנונימיים...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הבעיה זה להביא את הגולשים'
הבעיה זה להביא את הגולשים
25/05/2020 | 01:24
1
127
לא תצליח היום לעמוד בתחרות מול פייסבוק/טוויטר
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם ניקח את twitter כדוגמה'
אם ניקח את twitter כדוגמה
25/05/2020 | 11:46
113
אז יש את mastodon שהוא קוד פתוח , ועדיין מצליח לייצר כמות משתמשים דיי מרשימה (בערך 450,000 משתמשים פעילים בחודש האחרון).
 
אתה לא צריך להביא טראפיק מטורף , יש את הקבוצה של צרות בהיי טק בפייסבוק שיש לה הרבה יותר תוכן מהפורום אבל אני עדיין מעדיף לקרוא פה (כי היחס אות לרעש לדעתי יותר טוב).
 
יש גם את lemmy שנועד להתחרות בreddit וגם כמוהו מתקשר עם פלטפורמות אחרות באמצעות activity pub אז הוא ייכול למשוך משם משתמשים (כרגע אני לא מכיר דרך לסמן בו הודעות שנקראו אבל אני מניח שזה פתיר, נניח באמצעות הרחבה לדפדפן כמו RES לרדיט).
 
אני משער שאם פלטפורמה כזאת תקום ואנשים יוסיפו לה תוכן (נניח אחרי שהפורום פה נגמר) היא תצבור תאוצה. העניין שצריך להקים אותה ולתחזק אותה מה שלוקח זמן ולא בטוח שיש מספיק אנשים שרוצים לעשות את זה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ועוד משהו...'
ועוד משהו...
25/05/2020 | 00:55
118
הרכישה של תפוז היא לא סוד גדול. הרוכשים לא עושים הרבה רעש אבל הם גם לא הסתירו את זהותם. מדובר על שלושה שותפים (אנשי עסקים) שכל אחד מהם רכש שליש מהבעלות תמורת 500 אלף שקל.
 
אחד מהם מופיע ביוטיוב בסרטון מלפני כמה שנים שבו הוא מסביר איך לעשות פליפים לאתרי אינטרנט (מזכיר קצת פליפים בתחום הנדל"ן)....
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא נראה כמו "פריצה" אלא שיבוש בבסיס הנתונים'
זה לא נראה כמו "פריצה" אלא שיבוש בבסיס הנתונים
25/05/2020 | 04:05
5
125
השאלה היא אם הזמינו מתכנת שמכיר את האתר לנסות לתקן את התקלה, ואם הזמינו מה הוא רצה בתמורה לעבודה. יכול להיות שהמחיר שלו גבוה מעבר למה שהאתר מסוגל או רוצה לשלם. וכך התקלה נשארת ועובדים נטולי הכשרה עושים מאמצים "לשחזר".
מעבר לכך תפוז הוא אתר ששרד תקופה פנומנלית במונחי אינטרנט, ובאמת כל הכבוד. כשתפוז קם הוא הציג מערכת פורומים מהפכנית גם מבחינה טכנולוגית ויותר מכך מבחינת מושגית, כאשר בניגוד למערכות פורומים אחרות שחייבו פנייה לשרת וטעינה על כל פתיחת הודעה, בתפוז הגולש יכול היה לפתוח הודעות בלי פנייה לשרת (כי הן נטענו כבר בטעינה הראשונה). זה היה גם הרבה יותר מהיר, וגם יפה היה שהאתר מוותר על רישומי קליקים.
היכולת של האתר לייצר הכנסות ירדה עם השנים והוא הולך בדרכו האחרונה. כשרואים חולה ששוכב במיטתו גוסס משתדלים לספר בשבחו ולא להשמיץ אותו.
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'האתר לא מוותר על רישומי קליקים'
האתר לא מוותר על רישומי קליקים
25/05/2020 | 04:36
4
116
אתה יכול לראות את זה אפילו בפיצ'רים, בלי לנסות לראות תעבורה בקשת: הודעה שפתחת תצבע בצבע אחר, וזה ישמר גם אם תעבור לדפדפן אחר או למחשב אחר.
 
תפוז בכלל לא המציאו את הטעינה המלאה בפניה הראשונה, אבל ההצגה שלך של הדבר הזה כמשהו טוב מראה שאתה לא בדיוק מבין בעולם האינטרנט. מה שהם עושים זה למעשה הפתרון הפשוט ביותר, שבא על חשבון המשתמש. אם כדי לקרוא הודעה אחת אני צריך להוריד מהאתר 500 הודעות - זה אומר שבזבזתי כסף וזמן על תעבורה מיותרת שאני לא צריך. תפוז הוקמה עוד בתקופה בה להרבה אנשים היו מודמי dialup וזמן ונפח התעבורה בהחלט היו חשובים...
 
אבל למי אני מספר את כל זה, עובר לך מעל הראש בטח...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'היום לא - אז בהחלט כן'
היום לא - אז בהחלט כן
25/05/2020 | 07:29
3
93
הרישום של קריאת הודעה בשרת לא היה אז והדפדפן לא היה פונה לשרת אחרי שהדף עם כל ההודעות נטען. טעינת כל ההודעות היא בהחלט דבר טוב למשתמש, ולמעשה לא לשרת. בזכות התגובה המיידית לפתיחת הודעה המשתמש מרויח חוויית משתמש שמערכות הפורומים הקיימות לא יכלו להתחרות בה עם טעינת כל הודעה לחוד. התעבורה "המיותרת" פוגעת דווקא בשרת. מילא משתמש יחיד מוריד את כל הדף, אבל השרת צריך לשלוח את כל הדף לכל משתמש. כך שמעבר לכך שהפתרון הזה הוא בהחלט לא פשוט, הוא בוודאי לא בא על חשבון המשתמש דווקא. המשתמש מרוויח בגדול ומי שזוכר את המעבר מהפורומים של IOL לתפוז בוודאי זוכר שהחוויה היתה שונה באופן יסודי.
למיטב זכרוני הדפים היו נטענים מאד מהר, והטכנולוגיה לטעינה ברקע היתה כבר אז. כבר אקספלורר 5 תמך באג'קס. אני לא יודע אם עשו שימוש בזה אבל האפשרות היתה נתונה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה נראה שמעולם לא ניסית לגלוש בתפוז בGPRS '
זה נראה שמעולם לא ניסית לגלוש בתפוז בGPRS
25/05/2020 | 09:28
2
28
לצפיה ב-'הוספתי עכשיו לכלי הרשת בכרום קצב 56Kb'
הוספתי עכשיו לכלי הרשת בכרום קצב 56Kb
25/05/2020 | 11:43
1
81
במחשב שלי לוקח בערך 15 שניות לטעון את דף הבית, 25 שניות לטעון את דף הפורום הזה (כאשר הטעינה כמובן לא מאפס כי יש הרבה מרכיבים במטמון).
צריך לזכור שאז הדפים היו יותר קלים.
זה לא טוב למושגים של ימינו אבל אז זה היה בסדר גמור.
 
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז לא היו דפים יותר קלים'
אז לא היו דפים יותר קלים
25/05/2020 | 12:04
77
אז היו פרסומות עם פלאש ובלי חוסמי פרסומות.
 
גם 56K זה במצב יחסית טוב, לא זכורים לי הרבה ימים בהם הגעתי לכאלה מהירויות. בטח שלא בdialup שהיה יותר בכיוון חצי מזה, אם לא שליש.
 
אז כן, הדפים היו עולים במשך דקה או שתיים וחשבנו שזה "בסדר". עד שהגיע גוגל והראה שלא, לא ממש.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תפוז עובד בפורמט שמתאים ללפני 20 שנה'
תפוז עובד בפורמט שמתאים ללפני 20 שנה
25/05/2020 | 12:27
3
127
זה לא מפתיע אף אחד
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הפוך - העולם "התקדם" לאחור מבחינת שמישות מערכות דיונים'
הפוך - העולם "התקדם" לאחור מבחינת שמישות מערכות דיונים
26/05/2020 | 01:43
2
100
 
ה"מתחרים" של תפוז הופכים את הדיונים לשטחיים לגמרי, בגלל המבנה הטכני שלהם. הם מכוונים לקהל חסר ריכוז וחסר סבלנות. אולי הם מתאימים את עצמם לקהל, ואולי הם בתורם הופכים את הקהל להיות כזה, בתהליך של "אנטי-הפרייה" הדדית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא ממש סותר את מה שאמרתי'
זה לא ממש סותר את מה שאמרתי
26/05/2020 | 10:51
24
לצפיה ב-'דווקא רדיט פלטפורמה יותר טובה מתפוז'
דווקא רדיט פלטפורמה יותר טובה מתפוז
26/05/2020 | 12:12
81
בטח אם אתה משתמש בres שזה אחלה למשתמשים מתקדמים.
 
נכון שכנראה שיש הדרדרות מסויימת, פעם ייכולת לראות מה הupvote ו downvote ולא רק את הסכום שלהם, מה שמנע מצב שדעה לא פופלריות ייכולה להיות מוצגת כשטות חסרת תמיכה (לדוגמה, דברים טובים על ישראל). אבל בסך הכול זה אתר דיי מתקדם ומאוד פופלרי (יותר פופולרי מtwitter לפי הalexa rank).
 
הוא גם דיי מתקדם כנראה גם בגלל שהוא התחיל כפלטפורמה לדיונים טכניים. אבל אני מסכים שכנראה שיש מקום לפלטפורמת דיונים למתכנתים עם פיצרים מתקדמים יותר (כמו שהאדם הממוצע משתמש בnotepad אם הוא רוצה לערוך קובץ טקסט, אבל מתכנת ישתמש בvim או emacs או לפחות עורך אחר שהוא אולי קל יותר אבל יותר עשיר בפיצרים).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מתפלא שהאתר הזה עוד כאן...'
אני מתפלא שהאתר הזה עוד כאן...
25/05/2020 | 17:18
145
למצוא היום אתר שעובד ב-http בלעדית, זה כמעת בלתי אפשרי, מערכות ניידות כמו Android מתחילות לחסום אקטיבית אפליקציות שלא משתמשות ב-SSL, ופה יש מערכת שכוללת ניהול חשבונות עם שם משתמש וססמה והכל מועבר ב-plain text.
 
בזמנו, היו לי כמה וכמה וויכוחים עם אנשים שטענו שמערכת של תפוז עדיפה על מערכות מוכנות לפורומים, בגלל מבנה השרשורים, תוך התעלמות מוחלטת מכך שאיכות הכתיבה של המערכת היא...
 
טוב, אולי זה מוצר של חברה שקלייטון עובד בה
 
האמת שיהיה לי באופן אישי די חבל אם המערכת תעלם, היא שרפה לי הרבה יותר זמן פנוי (ולא כ"כ פנוי) ממה שהיה הגיוני, אך לא נראה לי שיש מה לעשות בנידון.
 
גם אם מישהו היה רוצה להרים איזשהו גיבוי בהתנדבות, הסיכון לחטוף תביעה על "זכויות יוצרים" ממקור לא ידוע כ"כ גדול, שזה פשוט לא שווה את זה...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ג'לימן ניסה להניע מהלך'
ג'לימן ניסה להניע מהלך
26/05/2020 | 13:54
2
130
גם כתב על זה בפורום וגם לי בפרטי. לנסות להעביר את התכנים, לעבור לפלטפורמה אחרת
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אפשר לעבור לאג'נדה'
אפשר לעבור לאג'נדה
27/05/2020 | 04:31
1
95
אני זוכר כשהאתר ההוא הוקם, הם סיפרו שתפוז פנו אליהם בכעס שהם גונבים להם גולשים, או משהו כזה.
כמה עלוב ועצוב כל זה נראה היום.
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אג׳נדה כבר מזמן שלד מהלך לצערי.'
אג׳נדה כבר מזמן שלד מהלך לצערי.
27/05/2020 | 12:09
34

הודעות אחרונות

12:13 | 07.07.20 אורחים בפורום
22:50 | 06.07.20 rontech
20:59 | 01.07.20 samwpf
16:50 | 01.07.20 מחפשת עבודה17
08:41 | 29.06.20 מחפשת עבודה17
12:14 | 28.06.20 אוהב להתווכח

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ