לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2181221,812 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'מה דעתכם "חבר מביא חבר"?'
מה דעתכם "חבר מביא חבר"?
<< ההודעה הנוכחית
21/05/2020 | 05:51
31
310
הכתבה הזו עלתה לאוויר לפני בערך חודשיים וחצי, טיפה לפני שהתחילה הקורונה. הכותב מדבר על תופעה שעליה שמעתי לא מעט מאז שהתחלתי לחפש עבודה והיא העובדה שלא מעט חברות כיום מעדיפות לגייס בשיטת "חבר מביא חבר". חלקן עדיין אולי יעבדו גם עם חברת השמה, או יפרסמו משרות בלוח דרושים או באתר החברה עצמה - אבל הסיכוי שמישהו יסתכל בכלל על מועמדות שהוגשה בצורה כזו היא נמוכה, והחברה נותנת יותר ויותר חשיבות לשיטת "חבר מביא חבר". סטטיסטיקה אחת ששמעתי היא ש 85% מהמשרות בחברות בכלל לא מתפרסמות אלא מאויישות רק בשיטה של "חבר מביא חבר".
 
מצד אחד ברור שיש בזה יתרון מסוים - זה חוסך לחברה לא מעט כסף על פרסום או עבודה מול חברות השמה או כ"א, וכנראה שמי שמגיע מרקע שדומה לזה של עובד טוב יהיה דומה לו כך שהסיכון בגיוס שלו קטן יחסית לגיוס של אדם לא מוכר.
 
מצד שני, בשוק חיפושי העבודה של היום כבר למדו לעקוף את זה. למשל בלא מעט קבוצות פייסבוק של מתכנתים יש שרשורי משרות שבהן עובדי חברה מציגים משרות פתוחות - ובמקביל כל מי שמעוניין להגיש מועמדות עושה את זה, גם בלי להכיר את מי שמעלה את המשרה. 
 
יש גם קואצ'רים לתחום חיפוש העבודה (בעיקר נשות HR לשעבר) שממש מדריכות איך לבנות "רשת קשרים" שתעזור לחיפושים, כולל למשל הדרכה לזה שצריך להגיע למספר מסוים של קשרים בלינקדאין ואז דרך הקשרים או הקשרים של הקשרים להגיע למשרות בחברה שנרצה לעבוד בה. 
 
וכנראה שעם התמורה הכלכלית שהעובדים מקבלים תמורת גיוס מוצלח או אפילו הפניה - לעובדים עצמם משתלם להפנות כל אדם שמוסר להם קורות חיים, גם אם הוא לא מוכר להם, ומקסימום זו שמסננת קורות חיים בכ"א כבר תסנן את מי שלא מתאים.
 
מה דעתכם על זה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מתרשם שהשוק הזה מעודד תכונות שלא קשורות לפיתוח תוכנה'
אני מתרשם שהשוק הזה מעודד תכונות שלא קשורות לפיתוח תוכנה
21/05/2020 | 08:21
9
122
לפי הסיפורים האלה בשביל להתקבל לעבודה בשוק הזה העובד צריך להיות בעיקר בעל כישורים שאינם כישורי תכנות. מצד אחד מחפש העבודה צריך להיות מסוגל ליצור רשת חברים, או להיות בעל חברים רבים מראש כלומר אדם חברותי במיוחד, תכונה שמתאימה יותר לאנשי מכירות ושיווק מאשר למתכנתים. ומצד שני מי שכבר יש לו משרה נוסף לו אתגר של מכירת שירותי השמה, כישור שאינו שייך בכלל לתכנות, בנוסף לכך שאם הארגון הציע לו להביא חברים שלו והוא מפרסם בפייסבוק ומביא זרים, הוא משקר למעסיק. בתחום התכנות אמינות היא תכונה קריטית כי מתכנת רמאי יכול לגרום לארגון נזק שלא יתואר.
אם עובד היה מביא חבר אמיתי שלו, ולא מקבל שום תמורה מלבד שעכשיו חבר אישי שלו איתו בצוות, אז זה היה יכול להיות טוב. אבל מהסיפורים האלה עולה שקורה דבר שונה מאד ורע מאד.
 
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה אתה מניח שמתכנתים הם לא חברותיים בהכרח?'
למה אתה מניח שמתכנתים הם לא חברותיים בהכרח?
21/05/2020 | 08:26
8
79
מסתבר שרובנו לפחות כן חברותיים מספיק כדי ליצור רשת קשרים מקצועית...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא יודע אם הם ממש "לא חברותיים"'
לא יודע אם הם ממש "לא חברותיים"
21/05/2020 | 08:58
7
84
אלא שהכישורים הדרושים ליצירת חברים - ובמיוחד רשת חברים - הם לא אותם כישורים ששייכים לתכנות. לכן כשאת אומרת שמי שיש לו יותר חברים, ויודע ליצור רשת חברים, יש לו יותר סיכוי למצוא עבודה כמתכנת, את למעשה מתעדפת שכבה שאינה של המתכנתים הטובים דווקא. אין חפיפה בין התכונה שהמנגנון שתיארת מעדיף, לתכונות שיוצרות מתכנת טוב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כשאומרים "חבר מביא חבר" לא באמת מתכוונים לחברים'
כשאומרים "חבר מביא חבר" לא באמת מתכוונים לחברים
21/05/2020 | 09:48
6
84
אתה יודע את זה, כן?
 
מינימום קשרים ותקשורת בינאישית ברמה מספקת כדי לבקש ממישהו שאתה מכיר להעביר את הקו"ח שלך זה לא ציפיה מוגזמת. אחרי הכל, בעבודה אתה גם לא לבד מול המחשב וצריך לתקשר עם אנשים אחרים ולשתף איתם פעולה בצורה כזאת או אחרת.
 
וכן, לאנשים עם קשיי הסתגלות חברתיים יש בעיה. אבל זה נכון לכל תחום עבודה, הייטק לא יוצא דופן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני חושבת שתחום התכנות כן יכול למשוך אנשים עם בעיות תקשורת'
אני חושבת שתחום התכנות כן יכול למשוך אנשים עם בעיות תקשורת
21/05/2020 | 09:55
3
76
כי הוא יכול לאפשר למזער אותה בתפקידים תכנותיים יחסית לתפקידים אחרים, במיוחד אם מאפשרים להם למצוא את הנישה שלהם שבה הם עובדים לבד ומקסימום קצת עוזרים לאנשים להתממשק עם מה שהם עושים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תלוי איך מגדירים "בעיות תקשורת", תקשורת בסיסית עדיין הכרחית'
תלוי איך מגדירים "בעיות תקשורת", תקשורת בסיסית עדיין הכרחית
21/05/2020 | 11:14
2
58
כי הנדסת תוכנה לא נגמרת בקוד ומהנדס צריך לכל הפחות להיות מסוגל להסביר ולשכנע אחרים בפתרון ההנדסי שלו.
 
בייחוד בתעשיה כמו שלכם בארץ, בה יש גם לא מעט מקומות עם פוליטיקות מלוכלכות, בהם צריך אפילו יכולות תקשורת מסוג קצת אחר...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני אתן לך דוגמא...'
אני אתן לך דוגמא...
21/05/2020 | 11:35
1
73
למשל מישהו שלא מפתח קשרים אישיים טובים בכלל ובמקום העבודה בפרט - אבל עדיין אפשר לשאול אותו שאלות ולקבל תשובות בתחום הידע שלו. 
 
וחוץ מזה, לדעתי בכל העולם יש פוליטיקה במקומות עבודה - רק שבארץ היא גלויה יותר. יש לי מכרה שחזרה לארץ מקנדה לפני כמה חודשים, והיא אמרה שבהתחלה היא התלהבה מהנימוס הקנדי - עד שהיא הבינה שהם מבטאים בדיוק את אותן אגרסיות שהישראלים מבטאים, רק בצורה הרבה יותר פאסיבית אגרסיבית (ולא פשוט אגרסיבית). 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לגבי עניין הפוליטיקה, לצערי המסקנה שלך שגויה לחלוטין'
לגבי עניין הפוליטיקה, לצערי המסקנה שלך שגויה לחלוטין
21/05/2020 | 13:58
79
אין יותר מדי קשר בין נימוס והתנהגות של אנשים לבין פוליטיקה (או פוליטיזציות של דברים) בארגון.
 
הקשר הוא דווקא יותר ליושרה והגינות. וזה לא סוד שישראל כמדינה נופלת מדי שנה במדד השחיתות העולמי ונכון להיום היא יותר מושחתת אפילו מקטאר.
 
יצא לי לעבוד עם מהנדסים קנדים באחד מהמקומות הקודמים שלי ובמקום הנוכחי שלי אני עובד עם מהנדסים ומנהלים מכל העולם. אין לי ספק שהפוליטיזציה הארגונית של הישראלים היא הכי בוטה וחריפה שנתקלתי בה עד היום. ומסתבר שזה לא רק נסיוני האישי, אלא גם של רבים אחרים, כולל מסיפורים עליהם שמעתי (ופה זה לא רק הייטק, אלא גם סיפורים בעיתונות מעולם הרפואה / בתי-חולים בארץ).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה'
זו בדיוק הבעיה
21/05/2020 | 10:59
1
58
המנגנון המתואר הוא מסנן, שבורר לתכונה של חברותיות. אם תשווה את האוכלוסיה לפני המסנן, והאוכלוסיה שעברה אותו, איזו תכונה תמצא שנפוצה יותר באוכלוסיה שעברה ביחס לראשונה? התשובה היא: חברותיות. היכולת ליצור קשרים, היכולת לפנות לבני אדם.
אתה אומר "מינימום קשרים", אבל הנקודה היא שמי שיש לו יותר קשרים, יש לו יותר סיכוי לעבור את המסנן. מי שיש לו מאה "חברים" יש לו פי מאה סיכוי מאשר למי שיש לו "חבר" אחד, ופי אינסוף ממי שאין לו בכלל.
כולנו צריכים להסתדר עם הזולת, עם החברים לעבודה ועם המנהלים והבוס. אבל יש מקצועות שבהם חברותיות וגישה לאנשים היא מרכיב במקצוע: מכירות, שירות, אחיות. במקצועות האלה חומר העבודה הוא בני אדם.
לעומת זאת יש מקצועות שבהם חברותיות אינה מרכיב: נהג, פועל ייצור, סידור מדפים במרכול, ותכנות. מתכנת צריך להסתדר עם חבריו לעבודה ובצוות אבל בעיקרו של דבר זה הוא והמחשב. החומר שאיתו הוא עובד הוא לא אנשים. הבעיות שהוא פותר לא קשורות ליחס לבני אדם. אז בחור אנטיפט יכול להיות מתכנת מבריק. הוא יתקשה קצת בישיבות צוות אבל אחרי שיקבל את המשימות שלו הוא יכול לבצע אותן היטב. חברותיות איננה תכונה המרכיבה את מקצוע התכנות.
לכן המנגנון המתואר בורר לתכונה שאינה מרכיבה של המקצוע.
 
גם בצד של ה"מגייסים", המתכנתים שכבר עובדים ואמורים להמליץ על חברים שלהם, אבל למעשה מתעסקים בפרסום בין אנשים שאינם מכירים, בקבלת קורות חיים לשם העברתם הלאה, ומתעסקים בתגמול הצפוי להם מעבודה זו, לא רק שלא עוסקים בזמן הזה בתכנות, עצם העובדה שהם טובים בגיוס עובדים (כי אחרת לא היו עוסקים בזה) עומדת בניגוד להיותם טובים בתכנות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המנגנון נועד לייעל הליכי גיוס, לא לברור מועמדים'
המנגנון נועד לייעל הליכי גיוס, לא לברור מועמדים
21/05/2020 | 11:36
63
בן אדם לא חברותי שלא מצליח לייצר קשרים, אבל עדיין מסוגל לתקשר עם מישהו ולבקש ממנו להעביר קורות חיים - יסתדר יופי. בן אדם שלא מסוגל להתקשר בכלל כנראה שלא יסתדר. לא בהגשת מועמדות, לא בראיונות, ולא בעבודה עצמה.
 
אם אתה טוען שזה שהחברה שלנו מבוססת על חברתיות, נו, זה מהגדרת המילה "חברה", ומי שלא חברתי יתקשה. אז מה?
 
אתה טוען שמתכנתים לא צריכים לתקשר עם אנשים אחרים על סמך מה? מעולם לא ראית מתכנת, אתה עובד עם אנשי שיווק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המםם....'
המםם....
21/05/2020 | 08:41
1
97
אני שמעתי ש90% מהפעמים שמישהו אומר "סטטיסטיקה ששמעתי" הם ממציאים דברים.
 
85% כלל לא מפורסמות אבל איכשהו מאוישות? איך זה עובד לדעתך? לכל הפחות החבר שמביא את החבר צריך לדעת שיש משרה פנויה איפשהו, לא?
 
זה נכון שכשיש המלצה ממישהו שכבר עבד עם המועמד ויכול להעיד על כישוריו מעבר לראיון של שעה יש לזה משקל מאוד גדול, אבל זה ממש לא הכלי היחידי לגייס עובדים. וכמו שאת בעצמך כותבת - הרבה פעמים חברים מביאים "חברים" שמעולם לא פגשו או עבדו איתם, ואז זה בעצם סתם תרגיל לחסוך על חברות השמה. המשרה הרי מפרוסמת, באותן קבוצות הפייסבוק עליהן את מדברת, לא?
 
הבונוס שהעובד מקבל תמורת גיוס מוצלח הוא כמה? אלף שקל? חמש אלף? 15 אלף? חברות השמה לעומת זאת גובות בד"כ לפחות משכורת חושית אחת. תעשי לעצמך את החשבון איך משתלם לחברה לגייס, ועל הדרך גם ליצור תדמית של "אנחנו לא לוקחים אנשים סתם, רק מי שהעובדים שלנו ממליצים עליהם!".
 
פשוט, לא?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מניסיוני בארץ בחברות גדולות...'
מניסיוני בארץ בחברות גדולות...
21/05/2020 | 08:57
98
יש פרסום פנימי של משרות, שכנראה לא פעם מקדים בפרק זמן כזה או אחר את הפרסום של המשרה החוצה, משהו בסגנון של "חטיבת ה XYZ של החברה מחפשת עובד בעל ניסיון בתחום ABC, נשמח אם תעבירו אלינו קורות חיים של חברים שלכם שמתאימים לתפקיד".
 
וכן, ברור שעלות גיוס דרך עובד היא חסכונית יותר כספית מאשר גיוס דרך חברת השמה - מצד שני חברת כ"א בעצם מספקת שירות מסויים. יש לה מצד אחד מגוון די גדול של מועמדים שמחפשים עבודה (וכנראה גם של כאלו שחיפשו עבודה אבל אולי יהיו מעוניינים לשמוע על הצעות מעניינות), ומצד שני היא מספקת סינון ראשוני טוב של קורות החיים., מה שחוסך עבודה של נציגת כ"א בחברה עצמה שבעבר היתה מבצעת את המטלות האלו (ואולי אפילו תקן של מישהי כזו).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לדעתי המתכון המנצח לתעסוקה בהייטק הוא יזמות'
לדעתי המתכון המנצח לתעסוקה בהייטק הוא יזמות
21/05/2020 | 10:07
2
41
לצפיה ב-'אתה רוצה להתחיל לבדוק סטטיסטיקות...'
אתה רוצה להתחיל לבדוק סטטיסטיקות...
21/05/2020 | 10:13
1
72
לגבי אחוזי הצלחה של עסקים פרטיים בכלל ושל סטארטאפים בפרט?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא דיברתי על הצלחה של סטרטאפים אלא על תעסוקה'
לא דיברתי על הצלחה של סטרטאפים אלא על תעסוקה
21/05/2020 | 10:18
72
אם הצלחת לגייס כסף, את מועסקת בסוג של... משרה...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'צריך להבדיל בין מקרים'
צריך להבדיל בין מקרים
21/05/2020 | 10:53
10
77
1. מה שאת מתארת, קרי העברת קורות חיים של אנשים שלא באמת מוכרים לעובד כאמצעי להוריד עלויות גיוס. זה בסופו של דבר די הגיוני אם תניחי שבכל נקודת זמן פול המועמדים הוא קבוע ומרביתןם כנראה יעבדו גם דרך חברות השמה וגם דרך רשתות חברתיות, אם קו"ח של המועמד הגיעו קודם שלא דרך חברת השמה אז חסכת לחברה את העמלה שהיא לרוב לכל הפחות בגובה שכר חודשי. ההשפעה היחידה של הערוץ הזה מבחינתך כמחפשת עבודה הוא בעיקר על הסיכוי שקו"ח החיים שלך בכלל יגיעו ליעד הרלוונטי ולא יסוננו קודם ע"י חברת ההשמה בגלל כמה באזוורדס שלא הופיעו.

2. "חבר מביא חבר" אמיתי, קרי מישהו שבאמת מכיר אותך מקצועית ופיזית ניגש למנהל המגייס עם קו"ח + המלצה. הסיכוי להגיע לראיון במקרה הזה גדול בהרבה ופה לרשת הקשרים האמיתית שלך יש משמעות גדולה.    
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל זה מעלה עוד התלבטויות...'
אבל זה מעלה עוד התלבטויות...
21/05/2020 | 11:30
9
69
למשל מי שעובר בתדירות גבוהה בין עבודות נוטה להכיר יותר אנשים - אבל יש חברות שיראו בו מישהו לא יציב ולכן לא בהכרח ישמחו להשקיע אפילו זמן בלראייו אותו. המרבה ההפוך הוא אדם שעבד שנים בחברה יציבה שרבים נשארים בה המון שנים - וכך כמות הקשרים העדכניים שיש לו בחוץ היא יחסית נמוכה (סביר להניח שאם אני אפנה למישהו שעבד איתי לפני 15 שנים ולא שמרנו על קשר אישי לא יזכור בדיוק מה אני או מי אני מבחינה מקצועית).
 
באותה מידה אם עובד בחברה מישהו שלא הסתדרתי איתו בעבר - זו המלצה שלילית די אוטומאטית גם אם המצב שהוביל לקשר הגרוע בינינו לא היה בהכרח לרעתי. 
 
ודרך אגב, כמי שמחפשת עבודה ושמעה בחודשיים וקצת האחרונים כמה הרצאות על "איך מחפשים עבודה בתקופה הנוכחית" - כל הנושא הזה של הבאזוורדס עדיין קיים. השיחה הראשונית עם החברה היא תמיד עם אשת כוח אדם, לרוב כזו צעירה, שמחפשת את אותן באזוורדס כמו הזו של חברת ההשמה. ומסתבר שיש חברות שכבר עובדות עם תוכנה שסורקת קורות חיים ומחפשת את הבאזוורדס האלו. 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המסקנה היא שהעולם לא הוגן'
המסקנה היא שהעולם לא הוגן
21/05/2020 | 12:25
36
לצפיה ב-'חשוב להפנים: מטרת החברות לעזור לעצמן, לא לעזור לאנשים למצוא'
חשוב להפנים: מטרת החברות לעזור לעצמן, לא לעזור לאנשים למצוא
21/05/2020 | 13:17
7
67
 
חברות עושות את מה שהן מאמינות (ליתר דיוק, שהעובדים שמנהלים את הגיוס בהן מאמינים) שיביא לחברה הכי הרבה תועלת ביחס למחיר.
 
היתרון המשמעותי בגיוס דרך קשרים הוא קיצור משך הגיוס פר משרה - מגיעים פחות מועמדים לא רלונטיים (מה שאומר שצריך לראיין פחות אנשים כדי למצוא מישהו מתאים), וגם הגדלת הסיכוי שהמועמד ירצה לעבוד בחברה (מה שאומר שצריך לתת הצעה לפחות עובדים כדי שאחד מהם יחתום).
 
עוד יתרון משמעותי בגיוס דרך קשרים הוא הקטנת הסיכון של גיוס כושל (שלאחר כמה שבועות/חודשים מגלים שהאדם לא מתאים לחברה ו/או לא מתאים לתפקיד).
 
היתרונות הללו מתחזקים אם העובדים שמביאים את קורות החיים הם בעצמם עובדים מדרג האיכות הראשון (שנוטים להביא מועמדים איכותיים יותר). אם אלו בעיקר עובדים חלשים - זה מייצר נזק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנקודה היא שהן יכולות בקלות לפספס אנשים טובים...'
הנקודה היא שהן יכולות בקלות לפספס אנשים טובים...
21/05/2020 | 13:56
6
55
רק כי במקרה הן לא מקושרות אליהן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא משנה להן מה פיספסו - משנה להן שמצאו מספיק לאיוש המשרות'
זה לא משנה להן מה פיספסו - משנה להן שמצאו מספיק לאיוש המשרות
22/05/2020 | 00:18
5
17
לצפיה ב-'אני מתכוונת לזה אולי מזווית שונה...'
אני מתכוונת לזה אולי מזווית שונה...
22/05/2020 | 05:47
4
41
בתור מי שעבדה עד לאחרונה בחברה גדולה המנהל המקומי שלנו בשנים האחרונות היה מאוד מוטרד מ disruptive innovation מצד חברות קטנות שהתחילו לצוץ בשוק שבו עובדת החברה - והיה לו חשוב להתמודד מולן כנראה מתוך הבנה שהחברות האלו בהחלט יכולות תוך כמה שנים ספורות לאיים על מעמדה של החברה שלנו בשוק (וגם של המתחרים הקלאסיים שלה שהכרנו עד היום, שהיו חברות גדולות).
 
היה ברור לו שהוא לא יכול לגייס את כולם ובהחלט דיבר על שיתופי פעולה עם הסטארטאפים (משהו שהוא תיאר כ win win לשני הצדדים - החברה הגדולה זוכה ליצור "שיתוף פעולה" במקום תחרות, והחברה הקטנה זוכה לגב כלכלי חזק יותר בעזרת שיתוף הפעולה עם החברה הגדולה) . אבל בהחלט היה חשוב לו לגייס אנשים כמה שיותר חזקים כדי להתמודד עם התחרות הזו במסגרת של "חדשנות". ובמצב כזה שיש חשיבות מאוד גדולה למצוא מישהו מעולה ולא סתם מישהו "מספיק טוב" - חבר מביא חבר לא בהכרח מספיק, במיוחד כשאנשים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר זוכים להרבה פניות והרבה הצעות ממגוון גדול של חברות (ויכולים גם להקים חברה בעצמם).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מכירה את התאוריה על אנשי A, B ו-C?'
מכירה את התאוריה על אנשי A, B ו-C?
22/05/2020 | 13:32
3
64
 
אם אתה מתחיל עם כמה אנשי A - חבר מביא חבר זו אחת השיטות היותר אפקטיביות למצוא אנשים טובים.
 
אם יש לך רק אנשי B - חבר מביא חבר ידרדר אותך. מה שאתה צריך במצב כזה הוא שימוש ב-head hunter שיביא איש A או שניים - בעזרתם תוכל לצאת מהמצב הנוכחי. במצב כזה, הסיכוי שאיש A ישלח לך קורות חיים במקרה - הוא קלוש. ובמצב כזה תצטרך לעבוד קשה כדי לשכנע את איש ה-A הראשון לעבוד בחברה שלך.
 
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כן, שמעתי פעם פעמיים על התיאוריה הזו...'
כן, שמעתי פעם פעמיים על התיאוריה הזו...
22/05/2020 | 14:04
2
62
אני מניחה שרובנו לא נרצה להעביר קורות חיים של עובד שיהיה גרוע (אי שם בקבוצה C או קרוב אליה מידי), ושחוות הדעת של עובד מקבוצה A תהיה מחמירה יותר מאחרים. אבל ברגע שיש תמורה כספית להעברת קורות חיים - סביר להניח שגם לעובד מקבוצה A לא תהיה בעיה לעשות טובה ולהעביר קורות חיים, לכל היותר עם הערה שהוא לא מכיר את האדם, אלא שמע שהוא לא רע מאחרים.
 
ואפרופו התיאוריה הזו - זכור לי שיש כאלו שתומכים בגיוס של אנשים דווקא מהטופ של קבוצה B מתוך הנחה שאנשי קבוצה A מאוד לא נאמנים כי תמיד יהיה מקום שיבטיח להם סביבת עבודה מתקדמת יותר או שכר גבוה יותר (אלא אם מדובר על חברה שהיא באמת בחזית הטכנולוגיה לאורך זמן, נניח אחת מהטופ 4 - 5 חברות תוכנה בעולם).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אותה "הערה" היא מה שעושה את ההבדל'
אותה "הערה" היא מה שעושה את ההבדל
23/05/2020 | 14:52
1
43
 
ברגע שעובד מביא קורות חיים לחברה אבל אומר שאין לו המלצה מקצועית - יתייחסו לגיוס של אותו מועמד כמו גיוס של כל מועמד רגיל.
 
לגבי "רובנו לא נרצה להעביר" - אחת הבעיות היא שלאנשים בינוניים יש סקאלה שונה לגבי "מי טוב" מאשר לאנשים חזקים - ולכן תשמעי אותם ממליצים על מישהו שהוא לא באמת משהו. הם פשוט לא יודעים שהוא כזה.
 
נ.ב. רק שיהיה ברור, זה לא שבאמת יש רק 3 דרגות - זו מטאפורה. בפועל המשרעת בתוך כל תת-קבוצה כזו היא משרעת מאוד גדולה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ברור שזה טווח...'
ברור שזה טווח...
23/05/2020 | 15:25
25
אבל אני חושבת שלא פעם אנשים ייסתפקו בלקבל את ההזדמנות להתראיין בתקווה שלא יגיע מישהו שירשים יותר מהם בסה"כ הראיונות השונים. לפעמים גם החברה תחפש מישהו פחות טוב בתקווה שהוא יישאר נאמן יותר לחברה בלי לבוא בדרישות שכר מטורפות. . 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני קורא לזה "אינטרסנט מביא אינטרסנט"'
אני קורא לזה "אינטרסנט מביא אינטרסנט"
21/05/2020 | 13:21
67
כתוצאה מזה כדאי לקחת בעירבון מוגבל המלצה של הבן אדם שאמור לקבל כסף מזה שתתקבל, עדיף לנסות להשיג עוד חוות דעת על מקום העבודה אם אפשר. גם אם הבן אדם הוא ממש לא "אינטרסנט" עדיין הטיה לא מודעת עלולה לגרום לו לא להיות כנה לגמרי (מה לעשות , כנראה שאנשים לא ממהרים למסור מידע שעלול לפגוע בהם).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'התמורה הכלכלית ממש לא שווה. '
התמורה הכלכלית ממש לא שווה.
21/05/2020 | 14:30
3
95
כמה מקבלים 1000 ש"ח אולי 2000 ש"ח מקסימום ועל זה יש בטח מס שולי גבוה.
כל זה בתנאי שהעובד שהפנת התקבל.
אם אפנה אנשים זה רק בשביל לעזור ולא בגלל התמורה הכספית. 
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה לא עובד הייטק כנראה'
אתה לא עובד הייטק כנראה
21/05/2020 | 15:17
95
ברוב המקומות זה 10,000-15,000. אכן, יש על זה מס.
במקום האחרון שביקרתי בו זה היה 15K והם עדיין מגייסים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מכיר מקום שנותן 5000 לגיוס עובדי מוקדים'
אני מכיר מקום שנותן 5000 לגיוס עובדי מוקדים
21/05/2020 | 15:36
1
100
ואין שום סתירה בין לעזור למישהו שאתה מכיר למצוא פרנסה לבין לקבל מחברה כסף על זה שעזרת לה למלא משרה.
 
כדי שמשהו יהיה "לא שווה" ההשקעה שתשקיע בו צריכה לגבור על הרווח שתפיק ממנו, אבל פה אתה יכול להפיק רווח כפול - גם עזרה לזולת וגם כסף בכיס, והמאמץ אינו גדול, אם אתה באמת מביא חבר (או לפחות מכר), ולא פותח חברת השמה רק בשביל אותו בנוס.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ברור שאין סתירה. '
ברור שאין סתירה.
21/05/2020 | 16:32
67
וגם ברור שאם אדע על משרה פנויה ועל אדם שמחפש עבודה אקשר בינהם. 
אבל הסיבה לך היא רצוני לעזור לאנשים ולא הכסף שארויח. 
 
 
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

16:13 | 26.05.20 simple question
11:37 | 26.05.20 jellymean
18:27 | 25.05.20 Desslok of Gamilon
06:36 | 25.05.20 מחפשת עבודה17
00:31 | 25.05.20 Desslok of Gamilon
21:41 | 22.05.20 סימבה8881
05:51 | 21.05.20 מחפשת עבודה17
04:57 | 21.05.20 מחפשת עבודה17
08:49 | 18.05.20 מחפשת עבודה17

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ