האם יש טעם לחפש היום עבודה?

BravoMan

Active member
זה רק רושם שקיבלתי מכל מה שכתבת פה...

אם אני טועה ואתה חוזר לארץ להצביע, לבריאות... (לא קשה ויקר לעשות דבר כזה בזמן האחרון?)

BravoMan

Active member
ומה תגיד עלי?

אולי לא שמת לב, אבל אנטי דתי מושבע.
אם אתה לא מאמין, אתה מוזמן להציץ בפורום 570.
&nbsp
מה שיוצר את המשוואה בין מתנחלי יו"ש לתושבי עוטף עזה זו המציאות.
לא הפרבולה, לא הימין. המציאות.
&nbsp
אתה אולי לא אוהב אותה כי היא לא מתאימה לאג'נדה האנטי ישראלית שלך, שבה אתה מתיימר להגן על המדינה בעוד אתה מציע להשמיד אותה, אבל מה לעשות שבאמת שאין הבדל בשטח.
&nbsp
תושבי עוטף עזה גם "שותים" תקציב בטחון, והם נמצאים בשטח רק כי המדינה מרשה זאת, ומסכנת חיילים כדי להגן עליהם.
&nbsp
אגב, אתה מודע שה-"חקלאים היצרניים" האלה לא משלמים מסים?
&nbsp
בכל מבצע ישובים רבים בעוטף עזה הופכים לשטח צבאי סגור.
&nbsp
אם תקום ממשלת החלומות שלך, לא מן הנמנע שיחד עם פינוי יו"ש יפנו גם את הקיבוצים בעוטף כדי לייצר רצועת בטחון.
&nbsp
בסופו של יום, היכן אזרח יכול לגור והיכן לא קובעת המדינה.
והפרבולה הוא אזרח בדיוק כמו אזרחי העוטף, ואזרחי ת"א.
&nbsp
יש הרבה מקומות בארץ שניתן לפנות ולהחזיר למישהו, אחרי הכל המדינה קיימת פחות מ-80 שנה, ולא חסר מי שרוצה את השטח שלה...

vinney

Well-known member
הגבת לי בטעות כנארה. אין לי שום אג׳נדה ״אנטי ישראלית״.

BravoMan

Active member
יש לך, רק שאתה מציג אותה כפרו ישראלית...

אני לא יודע אם זה שכנוע עצמי הזוי, או סתם מצג שוו כדי שאנשים לא יתנפלו עליך, אבל כך או כך העמדה שאתה מציג היא אנטי ישראלית בעליל.

vinney

Well-known member
אני לא מסכים.

אני לא חושב שלהמשיך ולקיים את הרעיון הציוני ולהמשיך לבנות מדינה ברוח מגילת העצמאות זה "אנטי ישראלי". &nbsp כמובן, שאם אתה תומך במדינה דו-לאומית כמו היפרבולה ושאר הימין הישראלי ההזוי, אז הישראל שאתה רואה (ישראל בה אין רוב יהודי, אין דמוקרטיה, ואין גבול) היא לא אותה ישראל שאני רואה, ומבחינתי אתה מציג עמדה אנטי ישראלית ומבחינתך - אני. כי הישראל שאנחנו רוצים לראות היא לא אותה ישראל. &nbsp לישראל שאתה רוצה אני קורא "פלשטין", ולתומכיה כמוך, כמו הפרבולה, כמו אבו מאזן, כמו החמאס - אני קורא פלשטינאים.

הפרבולה

New member
אני לא תומך במדינה דו לאומית

בדיוק ההיפך, אני בעד לספח את שיטחי C לפי העקרון של כמה שיותר שטח וכמה שפחות ערבים. הדרישה להקטין את שטח המחייה שלנו זה אנטי ישראלי ולא פרו ישראלי , התרוצים הדמוגרפים שלך לא רלוונטים , אנחנו מודעים לבעיה הדמוגרפית כמוך ( כלומר החשש שיהיו יותר מידי ערבים תחת שליטתינו ) זה לא אומר שאנחנו צריכים לסגת לאיזה קו גבול שרירותי מפני 52 שנה , השתנו כמה דברים מאז.

BravoMan

Active member
אני לא זוכר שבמגילת העצמאות כתוב שאנו צריכים להכיר

במשהו שנקרא "עם פלסטיני", ולתת לו שטחים מהמדינה שלנו. &nbsp לחלק שטחים של מדינת ישראל זו לא ציונות, אבל כמובן ציונות זה ממך והלאה... אתה יודע היטב שאני לא מעוניין במדינה דו לאומית, אבל אתה לא יכול להתמודד עם העמדה האמתית שלי, שמדינת ישראל יהודית, ורווחתם וביטחונם של יהודים בבית הלאומי שלהם, קודמים לטובתם של מחבלים שמחפשים להשמיד אותנו. &nbsp מי שהחליט לא לגור במדינת ישראל, אין לו זכות לטעון שהוא ציוני. אם היית ציוני, היית נשאר פה לתקן את הבעיות, לא מתגאה בכך שהצלחת לברוח מפה, ומספר כמה טוב במקומות אחרים. &nbsp אם היית ציוני, היית שוקל פתרונות שאינם כולל עקירת אוכלוסיות יהודיות והחזרת שטחים צמודים למרכז המדינה. &nbsp אם היית ציוני, לא היית דורש לשים משגרי טילים של חמס וג'יהד 2 מטר משדה התעופה הראשי של המדינה. &nbsp אבל בוא נודה באמת - "ציוני" זה שקר שאתה מספר כדי להציג את עצמך באור חיובי, בעוד שאתה קורא לציונים האמתיים פושעים, מחבלים, פלסטינים, וכו'. &nbsp ועדיין אין לי מושג אם אתה עושה את זה כי אתה אדם הזוי לחלוטין, או כי אתה באמת שונא ישראל שלא בוחל באמצעים כדי לנגח את המדינה שלנו ותומכיה...

vinney

Well-known member
אתה שוב, באופן לא מפתיע, טועה

החלטת האו"מ על חלוקת המנדט הבריטי מוזכרת במגילת העצמאות פעמיים, בשני הפעמים בפן חיובי מתוך כוונה לקבל ולקיים את ההחלטה. כן, זה אומר גם להכיר בעצמאות המדינה השניה שהייתה אמורה לקום בעקבות אותה ההחלטה שבעקבותיה קמה מדינת ישראל. &nbsp אתה אומר שאתה לא מעוניין במדינה דו לאומית, אבל מעשייך ותמיתך במחבלים ומתנחלים מעידים אחרת. &nbsp כל הדברים שאתה מייחס לי מעולם לא נאמרו על ידי, אז אין לי עניין להתווכח עם ההזיות שלך.

BravoMan

Active member
עכשיו אתה סתם משקר!

אין במגילת העצמאות אף מילה שמזכירה מדינה נוספת שתקום בארץ ישראל, והמנדט הבריטי מוזכר רק בהקשר שהמדינה היהודית תקום ברגע שהוא יפוג. &nbsp אם אתה רוצה להמשיך להתווכח, תועיל בטובך להראות היכן בדיוק במגילת העצמאות מוזכר משהו על הקמה של עוד מדינה ערבית, ועוד בשטח מדינת ישראל או המנדט הבריטי!

vinney

Well-known member
אתה מוזמן לרענן את זכרונך אם כך, זה קל למצוא.

BravoMan

Active member
כנראה יש לי קשיי למידה, תוכל לעזור?

vinney

Well-known member
כן, בבקשה

למשל הפסקה הזאת, שבפירוש מזכירה את החלטת החלוקה וההכרה בה: &nbsp מְדִינַת יִשְׂרָאֵל תְּהֵא מוּכָנָה לְשַׁתֵּף פְּעֻלָּה עִם הַמּוֹסָדוֹת וְהַנְּצִיגִים שֶׁל הָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת בְּהַגְשָׁמַת הַחְלָטַת הָעֲצֶרֶת מִיּוֹם 29 בְּנוֹבֶמְבֶּר 1947 וְתִפְעַל לַהֲקָמַת הָאַחְדוּת הַכַּלְכָּלִית שֶׁל אֶרֶץ-יִשְׂרָאֵל בִּשְׁלֵמוּתָהּ. &nbsp &nbsp אבל קשיי למידה, אני מבין. אני מניח שגם עם ניקוד תתקשה להבין את הכתוב. אולי תבקש עזרה מההורים?

BravoMan

Active member
והמדינה הערבית מוזכרת בשורה הזו אפה?

כתבת פה פעם שלא אכפת לך מהערבים ביו"ש ובעזה, אבל עכשיו פתאום אתה מחפש דרך להכניס אותם למגילת העצמאות? &nbsp הזוי...

vinney

Well-known member
טוב, תצטרך לחפש את נוסח החלטת האו"מ בעצמך, בסדר?

ליקויי למידה או לא, אבל זה כבר מוגזם. &nbsp &nbsp

h a j b i

New member
5K לנטו בהתנהלות נכונה זה עוד דירה תוך מספר שנים

להחזיר את המשכנתא? בשביל מה? הריבית שלה ממש נמוכה.
כלכלה חופשית זה עניין יחסי, הכלכלה אצלנו "מספיק" חופשית כדי לנצל אותה לצרכך.

hadooper

New member
למה אתה צריך עוד דירה?

לפי מיטב ידיעתי משפחה לא צריכה יותר מדירה אחת.
&nbsp
בוא נחשוב יותר לעומק על הצורך בדירה נוספת, יכולות להיות מספר סיבות:
1. גירושין - אז פשוט מתפצלים וכל אחד יכול לקחת משכנתא משלו כדי כמו שאמרת בריבית נמוכה וממילא לא להיות לחוץ להחזיר.
&nbsp
2. חיסכון לילדים - אפשרי אבל יש גם דרכים יותר סולידיות וחכמות לחסוך לילדים מאשר השקעה בדירה + ברגע שהם יגדלו, הם גם יוכלו לקחת לעצמם משכנתא בריבית נמוכה ולא להיות לחוצים להחזיר...
&nbsp
לסיכום, כן, מסכים, כלכלה חופשית זה אכן דבר יחסי. אבל היחס הוא כמעט חסר משמעות משום שהיא מתה לגמרי כמעט בכל העולם (למעט אולי בריטניה וסינגפור, שם יש מעט תחושה שלנגידי הבנקים המרכזיים יש אג'נדות קצת יוצאות דופן).

hadooper

New member
אגב, התשואות הנמוכות שחווה עולם הנדל"ן של ימינו

הוא בדיוק עוד אחד מן העיוותים שיצרו הריבית האפסית והיעדר הכלכלה החופשית בעולם.

vinney

Well-known member
ישר אחרי ״למה צריך עוד דירה״ אתה מדבר על תשואות נמוכות?

מה איכפת לך מתשואות נמוכות אם לא צריך עוד דירה?

hadooper

New member
כי בכך אני רק מחזק את העמדה שלי שאין באמת צורך בעוד דירה

למעלה