לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2181221,812 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'האם יש טעם לחפש היום עבודה? '
האם יש טעם לחפש היום עבודה?
<< ההודעה הנוכחית
13/05/2020 | 12:03
81
707
או שלא מקבלים בגלל הקורונה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש פחות משרות, ויותר מועמדים כרגע'
יש פחות משרות, ויותר מועמדים כרגע
13/05/2020 | 14:52
159
עד כמה המצב קשה, לא ברור.
יש ככל הנראה הרבה חברות שנמצאות בהמתנה לראות מה קורה. 

אבל משרה שמפורסמת ע"י חברה רצינית - תמיד אפשר לנסות להגיש מועמדות. פייסבוק ומייקרוסופט, למשל, מחפשות כל הזמן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה הכוונה ב"לא מקבלים בגלל הקורונה"?'
מה הכוונה ב"לא מקבלים בגלל הקורונה"?
13/05/2020 | 20:56
132
אתה מתכוון למצב שבו החברות השונות מפסיקות לראיין מועמדים? כי אני מניחה שאם חברה משקיעה זמן בראיונות, אז יש לה כוונה לקבל לפחות מועמד אחד לעבודה. 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חברות עדיין מגייסות'
חברות עדיין מגייסות
13/05/2020 | 22:51
134
אני יודע שיש כאלה שהקפיאו גיוסים אבל לא כולן בוודאות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש טעם ואפילו אפשר לשפר לא מעט תנאים'
יש טעם ואפילו אפשר לשפר לא מעט תנאים
13/05/2020 | 23:03
76
207
בעיקר שכר.

אבל רוב המהנדסים לא מגיעים לשכר הגבוה של מעל ל40 אלף.

ונשאלת השאלה עד כמה שכר של 40 אלף מקנה לאנשים תחושת עושר כדי להחליף עבודה בימינו, בעידן שבו ממילא אין בעולם כלכלה חופשית וערך הכסף נשחק (בעיקר במאיונים הלא עליונים).

האם (נניח, עוד 5K לנטו) זה מה שיעזור לך להחזיר את המשכנתא?
הרי המציאות מוכיחה שאם מתרחש איזה משבר כלכלי, המדינות ממילא עושות הכל כדי להציל את משקי הבית מחדלות פירעון. (אז למה צריך להתאמץ בשביל עוד 5K מסכנים...)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה אתה מקשקש?'
מה אתה מקשקש?
13/05/2020 | 23:14
49
178
המדינות עוזרות למקורבים וטייקונים, שבישראל זה מתורגם לאוליגרכים וחרדים ומתנחלים. יש מעט מאוד אנשים בפורום שמשתייכים לקבוצה השניה, ואף אחד ככל הידוע לי לקבוצה הראשונה. כל השאר - לא מקבים שום כלום ושום דבר, ואף פעם לא קיבלו.

וכן, להרבה אנשים 5K לנטו זה בהחלט מה שיעזור להחזיר את המשכנתא. אפילו פה בפורום.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'רואים שאתה לא חי בארץ כבר הרבה מאד שנים '
רואים שאתה לא חי בארץ כבר הרבה מאד שנים
13/05/2020 | 23:29
48
207

לא נראה לי שבעלי פנסיות הגישור ועובדי המגזר הציבור נופלים בקטגוריה שציינת, של "אוליגרכים, חרדים ומתנחלים"...

לפחות לפי מה שאני קורא בעיתונות, בעלי עסקים (מכל הגדלים, סוגים, צבעים ומנים) קיבלו מענקים די יפים. עסקים שלא היו שורדים גם אלמלא המשבר ניצלו. משקי בית קיבלו דחיה בהחזר המשכנתא של חצי שנה, סיוע בהלוואות בערבות מדינה.

המדינה הוציאה לחל"ת יותר ממליון איש. מליון איש נמצאים בחופש ונחים להם בכיף על זרי הדפנה בשעה שאתה קורע לעצמך את התחת בפתרון בעיות קשות וניהול אנשים. אתה משקיע זמנך בעבודה שגוזלת ממך גם לא מעט עצבים בשעה שהם נחים. עם המציאות הזאת אי אפשר להתווכח...

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
13/05/2020 | 23:59
110
פנסיות גישור זאת לא המצאה מהיום, ומה שאתה קורא בעיתונות זה לא בהכרח מה שקורה בפועל. עסקים ״לא היו שורדים״? אנחנו לא באמת יודעים מי שרד ומי לא שרד, והשרשרת של פשיטות רגל בעקבות המשבר הזה רק מתחילה. כבר יש עסקים בתחומי תיירות ומסעדות שנסגרו ופשטו רגל, ויהיו עוד הרבה מהם.

משקי בית שקיבלו דחיה בהחזר משכנתא ישלמו על הדחיה הזאת ריבית והצמדה, ואילו ההכנסות של הבנקים ייפגעו בטווח הקצר בעקבות כך, מה שישפיע על דברים אחרים כתגובת שרשרת.

האנשים ש״נמצאים בחופש ונחים״ לא מקבלים משכורת, הם נחשבים מובטלים ומקבלים דמי אבטלה. חלקם, לפחות, לא בטוח מה נסגר בסוף עם העצמאיים.

זאת המציאות שאתה מתווכח איתה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מאוד לא מדוייק מה שאתה כותב'
מאוד לא מדוייק מה שאתה כותב
14/05/2020 | 08:42
1
131
רוב הפנסיות המיוחדות (תקציביות וכו') כבר לא קיימות היום. יש כאלה שנהנו מהם בעבר וממשיכים לקבל תשלומים בשל התחיבויות הסטוריות. ואם פה ושם יש איזה איזו הטבה לקבוצת עובדי ציבור כלשהם, הרבה פעמים יש לזה הצדקה וגם אם לא, מדובר במיעוט.

מדינות לא החזירו ולא יחזירו חובות של משקי בית. המעמד השכיר הוא הקל ביותר להוציא ממנו כספים. אם זה במיסים, בחובות וריביות. דחיה של משכנתה במצב של אינפלציה וריבית אפסית לא שווה כלום מבחינה כספית. בתור אחד שלקח פעם הלוואה בערבות מדינה,גם  היא לא שווה הרבה. לפני שהמדינה ערבה, קודם כל הלווה ערב אישית, והתנאים לא קלים: ריביות ממש לא נמוכות, משכונים והתחייבויות בכל דרך אפשרית ובנקים לוחצים. זו הלוואה רגילה לכל דבר כשההבדל היחיד הוא שבמידה ועיקלו לך את כל הרכוש ועדיין ההלוואה לא נפרעה, המדינה מתחייבת להחזיר את הכסף למלווה.

האנשים שנחים להם "בכיף" בבית הם אנשים שעבדו קשה כל חייהם, שילמו ביטוח לאומי וללא דמי אבטלה הם ליטרלי יגוועו ברעב.
בעלי עסקים קטנים קיבלו מענקים מגוחכים, נדמה לי 6000 ש"ח או משהו כזה. השאר זה הלוואות שצריך להחזיר. לבעלי עסקים גדולים (רשתות אופנה, תעופה, תיירות וכו') יש חבילות נדיבות בהרבה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לקחת הלוואה בערבות המדינה? '
לקחת הלוואה בערבות המדינה?
24/05/2020 | 20:11
6
לשם מה - לעסק שלך? 
אם כך הסתכנת (כלומר לפתוח עסק זה מסוכן כפי שכתבתי לך קודם). 

ההלואה היחידה שלקחתי אי-פעם היתה הלוואה לקנית הדירה הראשונה שלי. לא לקחתי שום הלוואה אחרת גם לא כדי לקנות דירה טובה יותר. חיכיתי שיהיה לי מספיק כסף לקנות דירה טובה יותר ורק אז קניתי מבלי לקחת משכנתא. 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נכון יש הרבה פרזיטים'
נכון יש הרבה פרזיטים
14/05/2020 | 08:45
44
136
מלבד בעלי פנסיות הגישור ועובדי המגזר הציבור ,אוליגרכים, חרדים, ומתנחלים.

למשל תושבי קיבוצי עוטף עזה שגוזלים משאבי ביטחון עצומים, אתה יודע שרק לבנות את המכשול הקרקעי מול עזה עולה 4 מיליארד שקל.  מדוע ישראל צריכה להשקיע כל כל הרבה כסף בשמירה על קומץ מתנחלים  שגרים בווילות מנקרי עיניים  עם גגות אדומים בקיבוצים  מול מחנות הפליטים בעזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' באתי לכתוב את זה אבל אין לי סבלנות להכנס לוויכוח הצפוי'
באתי לכתוב את זה אבל אין לי סבלנות להכנס לוויכוח הצפוי
14/05/2020 | 09:15
116
ואני יוצא לחופשה עוד מעט. לתמוך בתיירות המקומית שנפתחה השבוע.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כי הם גרים במדינת ישראל.'
כי הם גרים במדינת ישראל.
14/05/2020 | 20:31
41
68
בניגוד, למשל, אלייך.

אני מבין שאתה מנסה לייצר משוואת שווא בין מתנחלים הופשועים הנפשעים והנבזים תומכי הטרור לבין מגזר חקלאי יצרני רק כדי לייצר לגיטימציה לעצמך, אבל זה כמובן לא עובד - כי אין לך שום לגיטימציה ולא תהיה. אני גם מבין את העמדה של יוזר, הוא דתי ומרגיש נעלב בשם כל החרידוסים הפרזיטים גם אם הם בפועל מוצצים את דמו כמו שהם מוצצים את דמם של כלל המגזר היצרני בארץ. אבל זאת הבעיה עם המחלה המדבקת והממארת הזאת - היא מחסלת קודם כל את יכולת המחשבה העצמית...

על יוזר אני מרחם. עלייך? כל מה שתקבל מגיע לך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כל ההבדל בין המתנחלים בעוטף עזה לבין אלו ביו"ש '
כל ההבדל בין המתנחלים בעוטף עזה לבין אלו ביו"ש
14/05/2020 | 23:04
27
50
זה שהיהודים ביו"ש יושבים בשטח שלא סופח רישמית לישראל, זה הכל . מכל הבחינות האחרות אין שום הבדל למעט אולי שהמתנחלים בעוטף עזה צורכים יותר הוצאות ביטחון, ועד הבדל זה שיש שמאלנים שחושבים שהערבים והאו"ם  מסכימים ללהתנחלויות בעוטף עזה ומתנגדים להתנחלויות ביו"ש שזה כמובן לא נכון, הערבים והאו"ם מתנגדים להתישבות גם כאן וגם כאן

לא ברור למה אתה קורא להם "תומכי טרור" אין ביו"ש יותר פושעים ( בקרב היהודים לא הערבים!) ומפירי סדר מאשר למשל בקרית שמונה או בנס ציונה או בתל אביב , כל ההבדל שהם יושבים על שטח שהאו"ם שמו"ם חושב שאסור ליהודים לשבת שם, לא ברור איך זה עושה אותם  "תומכי טרור" אולי אתה מתכוון שהם מרגיזים את הערבים מה שגורום  להגברת הטרור , אם ככה גם מתנחלי עוטף עזה מרגיזים את הערבים בעזה עם הגגות האדומים שלהם והווילות המפוארות בקיבוצים.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כן, בדיוק, הם יושבים מחוץ לגבולות המדינה ועדיין צורכים שירות'
כן, בדיוק, הם יושבים מחוץ לגבולות המדינה ועדיין צורכים שירות
14/05/2020 | 23:13
26
32
למה לא בונים לי חומות שמגנות עליי משכונות מלאות בכנופיות אנטישמיות מעבר לכביש? אז מה שאני גר בקליפורניה? הרי חוץ מזה אין שום הבדל.

אני קורא לאנשים כמוך ״תומכי טרור״ כי אתם תומכי טרור. אתם לא רק מפעילים תאי טרור (כמו שיש לכם למשל ביצהר והיה פעם בנצרים), אלא גם תומכים בטרוריסטים ערביים (כמו שעשית לא פעם פה בפורום) ומצהירים בפה מלא שיש לכם מטרה משותפת: חיסול מדינת ישראל.

מה אתם עושים בינכם לא מעניין אותי, אתה יכול להרגיז את חברייך הערבים ולהשלים איתם כל בוקר וכל ערב, לא בעיה שלי. אבל כשאתה בא לזרוק אבנים על לוחי צה״ל, כמו שחברייך עשו לפני כמה ימים, זאת כבר בעיה. אתה לא יכול לטעון שמצד אחד הוצאות הבטחון על תושבי ישראל יותר גבוהות מהוצאות הבטחון עלייך, ומצד שני לצפות מחברייך הערבים להרוג חיילי צה״ל ולהשתמש בזה להצדקת המשך הפשעים שלך, תוך שיתוף פעולה מלא איתם, או לחלופין לשלוח טרוריסטים מיצהר לפגוע בחיילים שמסכנים את חייהם כדי לשמור על סדר הפנימי בינכם הפלשטינאים.

לא יצא לי לראות חברי קיבוץ בעוטף עזה חותכים צמיגים או זורקים אבנים על חיילי צה״ל. מתנחלים? אין להם שום בעיה עם זה, ראיתי את זה במו עניי לאורך השנים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה שהם גרים בשטח שלא סופח רישמית לישראל '
זה שהם גרים בשטח שלא סופח רישמית לישראל
14/05/2020 | 23:33
1
30
לא עושה אותם תומכי טרור , פושעים ומפירי סדר יש בכל מקום, לא רואה איך זה קשור לאם יש אין איו סיפוח רישמי של השטח שהם יושבים לישראל  , אולי רק לאותם עשרות מפירי סדר ביצהר ותפוח שהפרות הסדר שלהם זה על הרקע הזה , נו אז יש 500 איש מתוך 750000 יהודים מעבר לקו הירוק שעושים הפרות סדר ( גם בתל אביב יש כאלו שמתנגדים שיפנו את הפחונים שלהם מאדמתם לפעמים באלימות למשל בכפר שלם ).

בהחלט בעוטף עזה שמאלנים עושים טרור נגד חיילי צהל ותומכים בצד הערבי הנה שמאלנים קיצוניים עושים טרור נגד חיילי צה"ל בגבול עזה  ,ואגב  בעוטף עזה עצמה גרים הרבה שמאל קיצוני שתומכים בטרור ערבי .

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא, תמיכה בטרור עושה אותם תומכי טרור '
לא, תמיכה בטרור עושה אותם תומכי טרור
14/05/2020 | 23:34
9
לצפיה ב-'האם הערבים האלה חבריו או חבריך?'
האם הערבים האלה חבריו או חבריך?
15/05/2020 | 00:25
23
33
מזכיר לך שבדיון הקודם טענת שאפשר לעשות שלום עם ערביי יו"ש, ושהם ממש ממש לא כמו החבלים בעזה.

עכשיו פתאום אתה מנצל פעולת טרור שלהם כדי להתנגח בהיפרבולה?
במקומך הייתי שותק עם הזנב בין הרגליים, שכן מי שזרקו את האבנים שהרגו את החייל שלנו הם "עם" שאתה רוצה לעשות איתו שלום...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה ממציא טיעונים כדי לנגח אותי?'
אתה ממציא טיעונים כדי לנגח אותי?
15/05/2020 | 00:37
22
29
לא טענתי ש״אפשר לעשות שלום עם ערבי יו״ש״, וגם לא טענתי שהם ״ממש לא כמו המחבלים בעזה״. טענתי שהשלטון ביו״ש שונה מהשלטון בעזה ומתנהג באופן שונה מהשלטון בעזה. האוכלוסיות שונות, התרבויות שונות והארגונים שנתמכים שם שונים. מה שטענתי ואני ממשיך לטעון זה שאין להתייחס אליהם כמקשה אחת.

אני לא מתכוון לשתוק, ואין לי זנב. עליי זרקו אבנים מחבלים יהודיים תושבי נצרים. אין לי שום עניין לעשות איתם שלום, ולטעמי לא היו צריכים לשלם להם מליונים ולבנות עבורם ישובים חדשים - הם רצו להשאר בעזה והיו צריכים להשאר בעזה יחד עם שאר תושבי עזה שאין לי שום עניין בהם.

בדיוק כמו שהפרבולה שרוצה לחיות בפלשטין צריך לחיות בפלשטין.

ואני גם לא ״רוצה לעשות שלום״ עם אף אחד. אני רוצה שיהיה גבול ברור, וכל מי שעובר את הגבול הזה יקבל כדור בראש, וזה ממש לא משנה אם זה שעובר את הגבול חובש כיפה או כפייה.

זהו, אתה יכול להמשיך להתווכח עם החבר הדמיוני שלך שאתה משום מה ממשיך לייחס לי את דבריו, אבל אותי הדיון הזה שלך עם עצמך לא ממש מעניין.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בהחלט אתה טוען שאפשר לעשות שלום עם ערביי יו"ש'
בהחלט אתה טוען שאפשר לעשות שלום עם ערביי יו"ש
15/05/2020 | 07:50
14
25
הדרישה שלך ש "שיהיה גבול ברור" פרושו המעשי לעשות שלום עם הערבים שיחיו בצד השני של הגבול,  כי אף ממשלה לא תיסוג חד צדדית מיו"ש ותסגור את הגבול  ותסתפק ב"מי שיעבור יקבל כדור בראש", בעזה ניסיון זה ניכשל .    

הגבול של הקו הירוק  קרוב מידי ארוך מאד לא מתאים למציאות  שהתהוותה ב 53 שנים האחרונות וטופוגרפית ונהיה בעמדת נחיתות.  כל ממשלה תשאף לקבל ערבויות בטחוניות ממישהו ( שזה אומר לעשות שלום עם הצד השני! )

בנוסף למרות שמבחינתך זה יתרון להפקיר 750000 יהודים בתוך שטח עויין בתיקווה שהערבים ישחטו אותם , לא תהיה הסכמה לזה אפילו בקרב שמאלנים ( אולי לזהבה גלאון יש איזה קרוב משפחה שבמקרה גר מעבר לקו הירוק ).  ולכן זה עוד סיבה למה לא תהיה נסיגה חד צדדית כי יהיה צורך לעקור 750000 יהודים משם וזה יעלה הרבה כסף.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עשו שלום עם סוריה ולבנון ולא אמרו לי?'
עשו שלום עם סוריה ולבנון ולא אמרו לי?
15/05/2020 | 07:56
13
11
לצפיה ב-'אבל יו"ש נמצאת על ההרים במרכז ארץ ישראל שחולשים על כולה כמעט'
אבל יו"ש נמצאת על ההרים במרכז ארץ ישראל שחולשים על כולה כמעט
15/05/2020 | 09:14
3
21
וגם עם לבנון יש בעיות בטחוניות לא פשוטות, וגם עם סוריה אבל שם לפחות אנחנו על רמת הגולן עם יתרון טופוגרפי.

וחוץ מזה כמו שאמרתי ביו"ש חיים 750000 יהודים שחוץ ממך אף אחד לא מתכוון להפקיר אותם, בלבנון לא היו ישובים יהודים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'"אף אחד"? אתה אומר את זה כאילו זאת עובדה'
"אף אחד"? אתה אומר את זה כאילו זאת עובדה
16/05/2020 | 07:46
2
9
גם בלבנון ניסו להקים התנחלויות, תרשה לי להזכיר לך. וגם מסיני ומעזה פינו יהודים ש"אף אחד לא התכוון להפקיר", תרשה לי להזכיר לך.

ואם כבר - למה אתה מחשיב אותי ל"אף אחד"? אני לא "אף אחד". אני "לפחות אחד" וכמוני יש רבים מאוד שחושבים שאתה צריך לאכול את הדייסה שבישלת לעצמך על חשבונך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אוקי אולי לא אף אחד , יש גם מישהו ברמת השרון'
אוקי אולי לא אף אחד , יש גם מישהו ברמת השרון
16/05/2020 | 14:44
1
11
שבעד  להפקיר את המתישבים היהודים ביו"ש, ואולי איזה ישראלי יורד אחד  שחי בפורטוגל,
לא חושב שהם מהווים כמותית אפילו מנדט אחד .

הדוגמה של סיני ועזה לא רלוונטיות כי לא הפקירו אותם, פינו אותם עם פיצויים שמנים כמו שצריך  להיות.אף אחד כמעט לא העלה בדעתו  ( חוץ מכמה הזויים כמוך ) להשאיר את יהודי גוש קטיף לחסדי גדודי אל אקצא והחמאס.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז אתה יושב ומחכה לפיצויים שמנים... ברור.'
אז אתה יושב ומחכה לפיצויים שמנים... ברור.
16/05/2020 | 22:09
5
לצפיה ב-'אתה ברצינות משווה מדינות וותיקות ומבוססות'
אתה ברצינות משווה מדינות וותיקות ומבוססות
15/05/2020 | 13:45
8
23
למובלעת מלאה פליטים שהפכו למחבלים?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הטענה הייתה שלא ניתן לקיים גבול בלי הסכם שלום'
הטענה הייתה שלא ניתן לקיים גבול בלי הסכם שלום
16/05/2020 | 07:44
7
13
הראתי דוגמא בה אנחנו כן מקיימים גבול בלי הסכם שלום.

מה מעברו השני של הגבול הזה - באמת שלא צריך לשנות. אבל כרגיל - דווקא הימין ה"פטריוטי" מעסיק את עצמו בלייצג את עמדת האויב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה אתה קורא "לקיים גבול"?'
למה אתה קורא "לקיים גבול"?
16/05/2020 | 14:54
6
13
כי אנחנו לא מקיימים גבול מול עזה.

מעבר לחדירות, ולבלונים, לטילים, ולהסתערויות מסיביות על הגדר, יש לנו מעברי סחורות פתוחים, אפילו בזמני מבצע, ויש הזרמה של גז, מים, דלק, וחשמל לרצועה.

משהו שאנחנו לא עושים מול סוריה או לבנון גם בימים של רגיעה.

הטענה שלך היית, ואני מצטט "מי שעובר את הגבול מקבל כדור בראש".
עבודה, שמול עזה זה לא קורה, ומי שטיפה שכל בראשו יבין שזה בחיים לא יקרה מול יו"ש, גם אם נעשה את מה שאתה מציע.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'וזאת אשמת מי?'
וזאת אשמת מי?
16/05/2020 | 22:09
5
9
פעם אחרונה שבדקתי המדינה הייתה מנוהלת ב20 השנה האחרונות על ידי ממשלות ימין.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אשמת מי באמת?'
אשמת מי באמת?
16/05/2020 | 22:17
4
8
הימין (כביכול) אולי מנהל את המדינה, אבל מי שבוכה ולוחץ להשאיר את כל מה שהזכרתי פתוח זה השמאל היקר שלך...

הרי אם הייתי מבקש לסגור את זרימת המים, דלק, חשמל, גז, וסחורות לעזה, הייתי אומר שאני עם הימין הקיצוני \ משיחיסטי \ נאצי וכו'.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה בעיה שלך מה אתה חושב על זה, אני רק מציין עובדה'
זה בעיה שלך מה אתה חושב על זה, אני רק מציין עובדה
17/05/2020 | 02:19
3
11
אם תשאל אותי היה צריך לעשות את זה כבר מזמן - אבל כמו שדעתך לא הכי חשובה כך גם לא שלי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'פה אני מסכים איתך לגבי עזה'
פה אני מסכים איתך לגבי עזה
17/05/2020 | 09:26
2
12
אם הבנתי אותך נכון אתה בעד לסגור את הגבול היבשתי עם עזה הרמטית  ולא להעביר להם סחורות חשמל דלק ומים, אם זו דעתך אני גם בעד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כן, זאת דעתי'
כן, זאת דעתי
17/05/2020 | 10:04
1
13
יש להם גבול יבשתי עם מצרים וגישה לים (שאנחנו צריכים להפסיק לחסום), ואין שום סיבה שהם יקבלו אפילו חצי משאית דרך מעברים מישראל.

שיביאו לשם מה שהם רוצים, במילא הם מביאים כבר כל מה שהם רוצים שיהיה להם. אבל כל פעם שטיל עף משם מזרחה - צריך להוריד להם את כל התשתיות, כמו שעשו בלבנון ב2006. לא זכורים לי הרבה טילים מלבנון מאז.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא מאמין שאני מסכים איתך כמעט בכל מילה!'
אני לא מאמין שאני מסכים איתך כמעט בכל מילה!
17/05/2020 | 13:06
4
לצפיה ב-'אתה מבין שבשורה הראשונה כבר אישרת את מה שכתבתי?'
אתה מבין שבשורה הראשונה כבר אישרת את מה שכתבתי?
15/05/2020 | 13:40
6
18
"וגם לא טענתי שהם ״ממש לא כמו המחבלים בעזה״" ומול "האוכלוסיות שונות, התרבויות שונות".

אז לא הבנתי - הערבים בעזה שונים מערביי יו"ש או לא?
אם הם שונים, למה מחבלים ערבים ביו"ש תוקפים את החיילים שלנו בדיוק כמו מחבלים בעזה?

"אני רוצה שיהיה גבול ברור, וכל מי שעובר את הגבול הזה יקבל כדור בראש"
גם אני רציתי, ועזה הוכיחה שזה לא עובד.

כי אי אפשר לתת כדור בראש לטיל שמגיע לכל מקום במדינה.
ואי אפשר לתת כדור בראש לבלון נפץ.

ומאוד קשה לתת כדור בראש למי שמגיח ממנהרה באמצע חדר אוכל של קיבוץ, שמאוכלס באות חקלאים יצרנים שאתה כביכול רוצה להגן עליהם.

יש לנו 15 שנה של ניסיון שמה שאתה ואני רצינו לא מציאותי.

ההבדל הוא שאני למדתי להתאים את הציפיות שלי למציאות ולהודות בטעות החמורה שעשיתי כשתמכתי בהתנתקות, בעוד שאתה ממשיך להתלהם וללכת ראש בכיר.

אגב, מזכיר לך, שהמדינה היא זו שהקימה את גוש קטיף ועודדה אנשים להתגורר שם, ולכן כשהמדינה מחליטה לשנות את דעתה ולפנות אותם משם בכוח, מן הראוי שתפצה אותם.

זה לא משנה אם הם רצו להישאר או לא, ואם הם באו בגלל התמלוגים או בגלל אידאולוגיה.
מדינה יצרה, מדינה הרסה, מדינה צריכה לקחת אחריות!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'"מדינה צריכה לקחת אחריות"?'
"מדינה צריכה לקחת אחריות"?
16/05/2020 | 07:53
5
10
מי זה "מדינה"? זה אני ואתה! מי שילם להם מליונים? זה בא מהכיס של כולנו! בעיקר של אלה שממש לא רצו לשלם לגנבים האלה כלום, כי מה לעשות - הימין בארץ נתמך על ידי פרזיטים דתיים ובלעדיהם לא היה מתקיים.

אתה טוען שעשית טעות למה? המעשה היה נכון. זה שאתה חשבת שתוצאות יהיו אחרות - כן, זאת טעות, אבל זאת הבעיה שלך. כל מי שמכיר את האזור ומבין את האזור לא ציפה לשום דבר אחר, והבעיה העיקרית היא עם התגובה הרופפת של "המדינה" שצריכה הייתה לקחת אחריות, לא עם זה שקם לנו גבול סוף סוף.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה אתה מכליל את עצמך במדינה?'
למה אתה מכליל את עצמך במדינה?
16/05/2020 | 15:17
4
6
למיטב זיכרוני כתבת שאתה לא משלם מסים למדינת ישראל, אז אתה בטח לא חלק מהמדינה.

המדינה זה גם הממשלה והמוסדות שמקבלים את ההחלטות בפועל ושולטים על הביצוע שלהן.
נכון, הם מתקיימים מכספי המסים שלנו, אבל בסוף הם אחראים על ההחלטות, ואם הם עשו טעות וצריכים לשלם עליה, אובכן - זה חלק מהסיבה שאנו ממנים אותם.

אם המדינה תפגע בי יום אחד, אני מצפה שהיא תפצה אותי.
אם קשה לך לעקל את זה, תחשוב על זה כמו סוג של ביטוח - אתה משלם פרמיות כביכול על כלום כדי שאם יום אחד יקרה משהו, תקבל כסף שיאפשר לך להתמודד עם זה.

למה עשיתי טעות?
כי תמכתי בדרך פעולה שהפכה את המצב שלי ליותר גרוע, וכן, אני מודע שהסיבה לכך היית חוסר ההבנה שלי.

אלה שאתה יותר גרוע, כי אני לפחות הבנתי את הטעות שלי, אבל אתה ממשיך עם הראש בקיר!
אתה חושב שזה ששרטטו איזשהו קו גבול מול עזה הטיב עם מישהו?

איזו תגובה אתה חושב תפתור את המצב בעזה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כשהמתנחלים גנבו מליונים - ועוד איך שילמתי'
כשהמתנחלים גנבו מליונים - ועוד איך שילמתי
16/05/2020 | 22:07
3
7
עכשיו אני לא משלם - עכשיו אני גם ממשיך לטעון שלא צריך לתת להם כלום, ואני אישית באופן אקטיבי מיישם את מה שאני אומר: לא נותן להם כלום.

"כי תמכתי בדרך פעולה שהפכה את המצב שלי ליותר גרוע, וכן, אני מודע שהסיבה לכך היית חוסר ההבנה שלי." - אתה טועה בשתי הנקודות. ההתנתקות לא הפכה את המצב שלך לגרוע יותר, וחוסר ההבנה שלך לא השפיע כהוא זה על ההתנתקות. היא הייתה מתקיימת איתך או בלעדייך, אתה לא כזה חשוב.

"אתה חושב שזה ששרטטו איזשהו קו גבול מול עזה הטיב עם מישהו?" - בוודאי. אתה חושב שאם לא הייתה ההתנתקות המצב היה הרבה יותר טוב? על סמך מה אתה חושב כך?

"איזו תגובה אתה חושב תפתור את המצב בעזה?" - ע"ע לבנון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המתנחלים לא גנבו שום דבר!'
המתנחלים לא גנבו שום דבר!
16/05/2020 | 22:22
2
10
אתה אוהב לדייק במילים כן?
אז אתה צריך לדעת שכשממשלה מחליטה לתת לך משהו, זו לא גנבה בהגדרה.

ואגב, וויתרת על הזכות לטעון מה מגיע ומה לא מגיע לאזרחי מדינת ישראל כשהחלטת שאתה מפסיק להצביע לכנסת פה.

אתה הולך לספר לי מה עשתה לי ההתנתקות?
ממרום מושבך בארה"ב?

בהודעה הזו פעם ראשונה כתבת משהו אמתי בנושא פוליטי - אכן, ההתנתקות היית קורת איתי או בלעדי.

באשר לעזה, כשרישתתי בגוש קטיף, לא היו שם משברים הומניטריים.
עכשיו יש.

אני חושב שאם אזרח בעזה היה יכול לקרוא את ההודעה הזו שלך הוא היה נעלב הרבה יותר ממני (לא שאני נעלב ממשהו שכותבים פה), כשאתה אומר לו שטו לו יותר, בזמן שהוא סובל משלטון חמס, רעב, מחסור בחשמל ומים וכו'.

ומה קשור לבנון?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מי אמר לך שהחלטתי להפסיק להצביע לכנסת פה?'
מי אמר לך שהחלטתי להפסיק להצביע לכנסת פה?
17/05/2020 | 02:20
1
6
לצפיה ב-'זה רק רושם שקיבלתי מכל מה שכתבת פה...'
זה רק רושם שקיבלתי מכל מה שכתבת פה...
18/05/2020 | 14:17
4
אם אני טועה ואתה חוזר לארץ להצביע, לבריאות...
(לא קשה ויקר לעשות דבר כזה בזמן האחרון?)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ומה תגיד עלי?'
ומה תגיד עלי?
15/05/2020 | 00:22
12
58
אולי לא שמת לב, אבל אנטי דתי מושבע.
אם אתה לא מאמין, אתה מוזמן להציץ בפורום 570.

מה שיוצר את המשוואה בין מתנחלי יו"ש לתושבי עוטף עזה זו המציאות.
לא הפרבולה, לא הימין. המציאות.

אתה אולי לא אוהב אותה כי היא לא מתאימה לאג'נדה האנטי ישראלית שלך, שבה אתה מתיימר להגן על המדינה בעוד אתה מציע להשמיד אותה, אבל מה לעשות שבאמת שאין הבדל בשטח.

תושבי עוטף עזה גם "שותים" תקציב בטחון, והם נמצאים בשטח רק כי המדינה מרשה זאת, ומסכנת חיילים כדי להגן עליהם.

אגב, אתה מודע שה-"חקלאים היצרניים" האלה לא משלמים מסים?

בכל מבצע ישובים רבים בעוטף עזה הופכים לשטח צבאי סגור.

אם תקום ממשלת החלומות שלך, לא מן הנמנע שיחד עם פינוי יו"ש יפנו גם את הקיבוצים בעוטף כדי לייצר רצועת בטחון.

בסופו של יום, היכן אזרח יכול לגור והיכן לא קובעת המדינה.
והפרבולה הוא אזרח בדיוק כמו אזרחי העוטף, ואזרחי ת"א.

יש הרבה מקומות בארץ שניתן לפנות ולהחזיר למישהו, אחרי הכל המדינה קיימת פחות מ-80 שנה, ולא חסר מי שרוצה את השטח שלה...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הגבת לי בטעות כנארה. אין לי שום אג׳נדה ״אנטי ישראלית״.'
הגבת לי בטעות כנארה. אין לי שום אג׳נדה ״אנטי ישראלית״.
15/05/2020 | 00:30
11
13
לצפיה ב-'יש לך, רק שאתה מציג אותה כפרו ישראלית...'
יש לך, רק שאתה מציג אותה כפרו ישראלית...
15/05/2020 | 13:43
10
22
אני לא יודע אם זה שכנוע עצמי הזוי, או סתם מצג שוו כדי שאנשים לא יתנפלו עליך, אבל כך או כך העמדה שאתה מציג היא אנטי ישראלית בעליל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא מסכים.'
אני לא מסכים.
16/05/2020 | 08:02
9
12
אני לא חושב שלהמשיך ולקיים את הרעיון הציוני ולהמשיך לבנות מדינה ברוח מגילת העצמאות זה "אנטי ישראלי".

כמובן, שאם אתה תומך במדינה דו-לאומית כמו היפרבולה ושאר הימין הישראלי ההזוי, אז הישראל שאתה רואה (ישראל בה אין רוב יהודי, אין דמוקרטיה, ואין גבול) היא לא אותה ישראל שאני רואה, ומבחינתי אתה מציג עמדה אנטי ישראלית ומבחינתך - אני. כי הישראל שאנחנו רוצים לראות היא לא אותה ישראל.

לישראל שאתה רוצה אני קורא "פלשטין", ולתומכיה כמוך, כמו הפרבולה, כמו אבו מאזן, כמו החמאס - אני קורא פלשטינאים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא תומך במדינה דו לאומית'
אני לא תומך במדינה דו לאומית
16/05/2020 | 14:56
7
בדיוק ההיפך, אני בעד לספח את שיטחי C לפי העקרון של כמה שיותר שטח וכמה שפחות ערבים.

הדרישה להקטין את שטח המחייה שלנו זה אנטי ישראלי ולא פרו ישראלי , התרוצים הדמוגרפים שלך לא רלוונטים , אנחנו מודעים לבעיה הדמוגרפית כמוך ( כלומר החשש שיהיו יותר מידי ערבים תחת שליטתינו ) זה לא אומר שאנחנו צריכים לסגת לאיזה קו גבול שרירותי מפני 52 שנה , השתנו כמה דברים מאז. 

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא זוכר שבמגילת העצמאות כתוב שאנו צריכים להכיר'
אני לא זוכר שבמגילת העצמאות כתוב שאנו צריכים להכיר
16/05/2020 | 15:23
7
13
במשהו שנקרא "עם פלסטיני", ולתת לו שטחים מהמדינה שלנו.

לחלק שטחים של מדינת ישראל זו לא ציונות, אבל כמובן ציונות זה ממך והלאה...
אתה יודע היטב שאני לא מעוניין במדינה דו לאומית, אבל אתה לא יכול להתמודד עם העמדה האמתית שלי, שמדינת ישראל יהודית, ורווחתם וביטחונם של יהודים בבית הלאומי שלהם, קודמים לטובתם של מחבלים שמחפשים להשמיד אותנו.

מי שהחליט לא לגור במדינת ישראל, אין לו זכות לטעון שהוא ציוני.
אם היית ציוני, היית נשאר פה לתקן את הבעיות, לא מתגאה בכך שהצלחת לברוח מפה, ומספר כמה טוב במקומות אחרים.

אם היית ציוני, היית שוקל פתרונות שאינם כולל עקירת אוכלוסיות יהודיות והחזרת שטחים צמודים למרכז המדינה.

אם היית ציוני, לא היית דורש לשים משגרי טילים של חמס וג'יהד 2 מטר משדה התעופה הראשי של המדינה.

אבל בוא נודה באמת - "ציוני" זה שקר שאתה מספר כדי להציג את עצמך באור חיובי, בעוד שאתה קורא לציונים האמתיים פושעים, מחבלים, פלסטינים, וכו'.

ועדיין אין לי מושג אם אתה עושה את זה כי אתה אדם הזוי לחלוטין, או כי אתה באמת שונא ישראל שלא בוחל באמצעים כדי לנגח את המדינה שלנו ותומכיה...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה שוב, באופן לא מפתיע, טועה'
אתה שוב, באופן לא מפתיע, טועה
16/05/2020 | 22:05
6
17
החלטת האו"מ על חלוקת המנדט הבריטי מוזכרת במגילת העצמאות פעמיים, בשני הפעמים בפן חיובי מתוך כוונה לקבל ולקיים את ההחלטה. כן, זה אומר גם להכיר בעצמאות המדינה השניה שהייתה אמורה לקום בעקבות אותה ההחלטה שבעקבותיה קמה מדינת ישראל.

אתה אומר שאתה לא מעוניין במדינה דו לאומית, אבל מעשייך ותמיתך במחבלים ומתנחלים מעידים אחרת.

כל הדברים שאתה מייחס לי מעולם לא נאמרו על ידי, אז אין לי עניין להתווכח עם ההזיות שלך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עכשיו אתה סתם משקר!'
עכשיו אתה סתם משקר!
16/05/2020 | 22:15
5
9
אין במגילת העצמאות אף מילה שמזכירה מדינה נוספת שתקום בארץ ישראל, והמנדט הבריטי מוזכר רק בהקשר שהמדינה היהודית תקום ברגע שהוא יפוג.

אם אתה רוצה להמשיך להתווכח, תועיל בטובך להראות היכן בדיוק במגילת העצמאות מוזכר משהו על הקמה של עוד מדינה ערבית, ועוד בשטח מדינת ישראל או המנדט הבריטי!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה מוזמן לרענן את זכרונך אם כך, זה קל למצוא.'
אתה מוזמן לרענן את זכרונך אם כך, זה קל למצוא.
17/05/2020 | 02:18
4
7
לצפיה ב-'כנראה יש לי קשיי למידה, תוכל לעזור? '
כנראה יש לי קשיי למידה, תוכל לעזור?
17/05/2020 | 11:23
3
6
לצפיה ב-'כן, בבקשה'
כן, בבקשה
17/05/2020 | 12:05
2
9
למשל הפסקה הזאת, שבפירוש מזכירה את החלטת החלוקה וההכרה בה:

מְדִינַת יִשְׂרָאֵל תְּהֵא מוּכָנָה לְשַׁתֵּף פְּעֻלָּה עִם הַמּוֹסָדוֹת וְהַנְּצִיגִים שֶׁל הָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת בְּהַגְשָׁמַת הַחְלָטַת הָעֲצֶרֶת מִיּוֹם 29 בְּנוֹבֶמְבֶּר 1947 וְתִפְעַל לַהֲקָמַת הָאַחְדוּת הַכַּלְכָּלִית שֶׁל אֶרֶץ-יִשְׂרָאֵל בִּשְׁלֵמוּתָהּ.

אבל קשיי למידה, אני מבין. אני מניח שגם עם ניקוד תתקשה להבין את הכתוב. אולי תבקש עזרה מההורים?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'והמדינה הערבית מוזכרת בשורה הזו אפה?'
והמדינה הערבית מוזכרת בשורה הזו אפה?
17/05/2020 | 16:32
1
7
כתבת פה פעם שלא אכפת לך מהערבים ביו"ש ובעזה, אבל עכשיו פתאום אתה מחפש דרך להכניס אותם למגילת העצמאות?

הזוי...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'טוב, תצטרך לחפש את נוסח החלטת האו"מ בעצמך, בסדר?'
טוב, תצטרך לחפש את נוסח החלטת האו"מ בעצמך, בסדר?
17/05/2020 | 23:15
7
ליקויי למידה או לא, אבל זה כבר מוגזם.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' (מסכים עם הכל, חוץ מהשימוש במילה "הרבה")'
(מסכים עם הכל, חוץ מהשימוש במילה "הרבה")
14/05/2020 | 21:19
14
לצפיה ב-'5K לנטו בהתנהלות נכונה זה עוד דירה תוך מספר שנים'
5K לנטו בהתנהלות נכונה זה עוד דירה תוך מספר שנים
14/05/2020 | 11:27
5
140
להחזיר את המשכנתא? בשביל מה? הריבית שלה ממש נמוכה.
כלכלה חופשית זה עניין יחסי, הכלכלה אצלנו "מספיק" חופשית כדי לנצל אותה לצרכך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה אתה צריך עוד דירה?'
למה אתה צריך עוד דירה?
14/05/2020 | 21:16
4
85
לפי מיטב ידיעתי משפחה לא צריכה יותר מדירה אחת.

בוא נחשוב יותר לעומק על הצורך בדירה נוספת, יכולות להיות מספר סיבות:
1. גירושין - אז פשוט מתפצלים וכל אחד יכול לקחת משכנתא משלו כדי כמו שאמרת בריבית נמוכה וממילא לא להיות לחוץ להחזיר.

2. חיסכון לילדים - אפשרי אבל יש גם דרכים יותר סולידיות וחכמות לחסוך לילדים מאשר השקעה בדירה + ברגע שהם יגדלו, הם גם יוכלו לקחת לעצמם משכנתא בריבית נמוכה ולא להיות לחוצים להחזיר...

לסיכום, כן, מסכים, כלכלה חופשית זה אכן דבר יחסי. אבל היחס הוא כמעט חסר משמעות משום שהיא מתה לגמרי כמעט בכל העולם (למעט אולי בריטניה וסינגפור, שם יש מעט תחושה שלנגידי הבנקים המרכזיים יש אג'נדות קצת יוצאות דופן).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אגב, התשואות הנמוכות שחווה עולם הנדל"ן של ימינו'
אגב, התשואות הנמוכות שחווה עולם הנדל"ן של ימינו
14/05/2020 | 22:38
2
76
הוא בדיוק עוד אחד מן העיוותים שיצרו הריבית האפסית והיעדר הכלכלה החופשית בעולם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ישר אחרי ״למה צריך עוד דירה״ אתה מדבר על תשואות נמוכות?'
ישר אחרי ״למה צריך עוד דירה״ אתה מדבר על תשואות נמוכות?
14/05/2020 | 22:43
1
64
מה איכפת לך מתשואות נמוכות אם לא צריך עוד דירה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כי בכך אני רק מחזק את העמדה שלי שאין באמת צורך בעוד דירה'
כי בכך אני רק מחזק את העמדה שלי שאין באמת צורך בעוד דירה
17/05/2020 | 01:29
8
לצפיה ב-'להשקעה שבישראל לפחות עד היום תמיד מוכיחה את עצמה'
להשקעה שבישראל לפחות עד היום תמיד מוכיחה את עצמה
15/05/2020 | 11:15
47
אתה שאלת למה להתאמץ בשביל עוד 5K, אז אני אומר שעוד 5K נטו (שזה המון) ובהתנהלות נכונה יבוא יום שלא תצטרך לעבוד יותר (והרבה לפני מועד הפנסיה הרשמית).

או לחילופין תחיה ברמת חיים הרבה יותר גבוהה, כל אחד ומה שעושה לו את זה.

והתשואה לא חייבת להיות נמוכה, תלוי בך. בכל מקרה כל עוד היא גבוהה מריבית המשכנתא, אתה מסודר.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'רק עם ההפרשות על משכורת של 40K אפשר להגיע לחסכונות יפים תוך '
רק עם ההפרשות על משכורת של 40K אפשר להגיע לחסכונות יפים תוך
14/05/2020 | 11:56
19
134
כמה שנים. מישהו ותיק שעבד איתי, גילה לי פעם שהוא יושב על קרן השתלמות עם כמעט מיליון שקל. 

הבעיה שרוב עובדי ההיטק לא חושבים על הדברים האלה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קרן השתלמות של מיליון ש"ח לא קשורה לגודל '
קרן השתלמות של מיליון ש"ח לא קשורה לגודל
14/05/2020 | 16:44
18
105
המשכורת אלא כמה זמן הוא לא משך אותה. 
המקסימום שיופרש לקרן השתלמות הוא בסביבות 1600 ש"ח לחודש (אפשר להפריש יותר אבל אין טעם כי זה לא יהיה פטור ממס). 
בכל אופן אם לא משכת את קרן ההשתלמות במשך 25-30 שנה תגיע למיליון ש"ח. 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' לא די בכך, אלא ש...'
לא די בכך, אלא ש...
14/05/2020 | 22:26
13
101
יש אפילו דיבורים בקרב הפוליטיקאים המושחתים בארץ ומשרד האוצר, על כך שרוצים לבטל את הפטור על קרנות השתלמות. הרקע הוא הגירעון התקציבי שנופח יתר על המידה על-ידי הפופוליסטים כחלון וביבי...

להבדיל אגב מהפטור שקיים על מס הכנסה מרווחי השכרת דירה - אותו לא יעזו לבטל לעולם... מעבר לכל נושא הכלכלה החופשית, עם של גנבים אמרנו?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הפוך, יהיה הרבה יותר קל לבטל את הפטור על הכנסות משכירות'
הפוך, יהיה הרבה יותר קל לבטל את הפטור על הכנסות משכירות
15/05/2020 | 11:17
12
69
מאשר את הפטור על קרנות השתלמות (שאגב, אין לו שום הצדקה כמובן).
ביטול הפטור על שכירות שקיים היום יביא בוודאות לעליית שכר הדירה, זו אחת הסיבות למה לא רוצים לבטל אותו.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מאחר וצפיתי שתכתוב את התגובה הזאת... יש לי רק דבר אחד להגיד'
מאחר וצפיתי שתכתוב את התגובה הזאת... יש לי רק דבר אחד להגיד
15/05/2020 | 11:33
11
84

אין מנוס אלא להדגיש בשנית שהפטור האמור לא קיים בכל העולם חוץ מישראל ושמחירי השכירות נקבעים לפי היצע וביקוש, למיסוי יש אולי משמעות על רצון המשכיר לקבוע מחיר, אבל לא על יכולת.

האמת היא שאפילו באזורים מאד מבוקשים למשכיר אין באמת יכולת לגלגל את עלות המס על השוכר בגלל כוחות השוק שפשוט לא מאפשרים לו את זה. ההיפך, דווקא מפני אם הדירה מבוקשת הוא ינסה למקסם את הרווח בלי קשר למס.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין קשר להאם קיים בעולם או האם לא'
אין קשר להאם קיים בעולם או האם לא
15/05/2020 | 20:07
10
63
המצב היום שהוא קיים וביטולו הוא למעשה העלאת המס מה שיגרום ליקור השירות.

הגדלת המיסוי תגרום להורדת התשואה ואז עבור כל משכיר קיימות 3 אופציות:
1. לנסות להעלות את המחיר (ומי שמכיר דירה יודע שזו תמיד אופציה לנסות להשכיר בקצת יותר ולקחת סיכון שלא תצליח או שיהיו לך פחות שוכרים פוטנציאלים לבחור בניהם)
2. למכור את הדירה להשכרה (שעשוייה להימכר למשקיע אחר או למגורים ולהיגרע משוק הדירות להשכרה).
3. לא לעשות כלום ופושט להרוויח פחות

בנוגע לאופציה 1, תקרת הפטור היום עומדת על 5,100 אז כל מי שהקפיא את המחיר שלו בשנים האחרונות על המחיר הזה (כי לקחת אפילו 5,101 יחייב ב- 10% מס על כל הסכום ככה שהקפצה של המחיר לא תשתלם אלא אם תהיה ל - 5,700 לפחות) ינסה סוף סוף להעלות אותו.

כשמסתכלים על כל השוק, יהיו תמיד שיבחרו אופציה 2 (או שיבחרו לא לקנות דירה להשכרה מלכתחילה), מה שיקטין את ההיצע וייאפשר לאחרים לבחור באופציה 1 ועדיין להצליח להשכיר את הדירה.

ובסופו של דבר, המחיר יעלה, לא בשיעור של המס כמובן אבל בחלקו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לגבי 2 - זו שגיאה סטנדרטית'
לגבי 2 - זו שגיאה סטנדרטית
15/05/2020 | 22:39
9
49

אם הדירה תמכר למשקיע אחר - היא תשאר בשוק השכירות.
אם היא תימכר למישהו שעובר לגור בדירה - זה אומר שגם הביקוש לדירות לשכירות יורד ב-1 וגם ההיצע בשוק יורד ב-1 - ולכן אין השפעה על המחירים בשוק.
המצב שבו עשוי להיות שינוי, הוא אם הקונה מתכנן להשתמש בדירה בתור "בית קיץ". זה מקרה שמתרחש לרוב בתחום דירות היוקרה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
16/05/2020 | 00:46
8
55
אגב, גם לגבי אופציה 1...

אני לא זוכר שבתור שוכר דירה בזמנו בארץ, ראיתי דירות "מתקבעות" על מחירים של מתחת ל5100 וכן שכרתי באזור שבו באותה התקופה השכירות היתה בסביבות הסכומים האלה... פה אני אמנם יותר מדבר מתחושת בטן, אבל נדמה לי שהתרחיש הזה הוא לא מאד נפוץ.

בשורה התחתונה, צריך להיות אדם מאד נאיבי בימינו כדי להאמין לתירוץ הזה...  ברור שרוב האנשים שמשתמשים בו נמצאים בפוזיציה ומבינים היטב מה הם עושים...

אני חושב שמה שמייחד את שוק הנדל"ן הישראלי הוא הדבר הייחודי שממנו נובעת תחושת העושר של בעלי הדירות - "שלאחרים אין...".

הרי לדור הצעיר בארץ אין באמת יכולת לרכוש דירה בלי להשתעבד "אל הלא נודע"... ויש הרבה "לא נודע"... הרי מי יודע... בעוד הם נאנקים תחת עול השיעבוד, אולי למערכת המוניטרית העולמית ימאס פתאום מהשיטה הקלולקת בה היא נוקטת ופתאום היא תקום בוקר אחד ותחליט להחליף דיסקט, לצמצם מאזנים בכל מחיר (גם תיקון בוול-סטריט) ולמכור את הנכסים שהיא הלאימה ואת האג"חים הממשלתיות שרכשה - מה שמהר מאד יקפיץ את התשואות ארוכות הטווח של אותם אג"חים וכך גם את ריביות הפריים לרמה בה הן אמורות היו להיות... מה שיגרור ירידה דרסטית במחירי הנדל"ן ואולי אפילו חדלות פירעון של אותם צעירים שהעזו ללכת "אל הלא נודע"...

הרי ירידת מחירים יכולה דווקא במובן מסויים להטיב גם עם בעלי דירות, כיוון שהיא מוזילה עבורם שדרוג עתידי של הדירה (הרי כל משק בית מעוניין בשלב כלשהו להתקדם לבית יותר מרווח או גדול או חדש וכדומה).

אבל כאמור, תחושת העושר של הישרעלים לא נובעת מ"למי יש דירה יותר טובה", אלא "למי יש ולמי אין בכלל".
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה לא זוכר אבל זה קיים'
אתה לא זוכר אבל זה קיים
17/05/2020 | 17:40
7
21
אני כמשכיר דירה ששכר הדירה שאני מקבל מין הסתם עולה עם הזמן, כשהייתי מגיע לתקרה, הייתי נעצר לכמה שנים כי זה פשוט לא משתלם (ואני פחות בקטע של העלים מס).

כמו כן, רוב הדור הצעיר בישראל קונה דירות (למעשה כמעט כל מי שאני מכיר קנה דירה לפני שהילד הגדול הגיע הגיע לבית ספר יסודי וכמובן לרוב לפני) אז כנראה שהמצב לא כזה נורא.

בקשר ל - 2, זה לא מדוייק שקונה הדירה מפנה בהכרח דירה שלמה לשכירות, השווקים הללו קצת שונים אבל לא ניכנס לזה.

בגדול ביטול הפטור ידפוק אותי כם כמשכיר וגם כשוכר, אבל עדיין מדובר בגרושים ביחס למיסים הרגילים שאני משלם על המשכורת אז זה זניח בעיני.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ביטול הפטור אולי ידפוק אותך בצורה אחרת'
ביטול הפטור אולי ידפוק אותך בצורה אחרת
17/05/2020 | 20:06
6
43

הוא פשוט יסיט חלק מההשקעות (עתידיות ואולי אפילו נוכחיות) משוק הנדל"ן לשווקים אחרים ויביא לירידת מחירים מסויימת (לא יודע להגיד בכמה אבל לדעתי לא משהו דרסטי של יותר מ30% גג).

ופה זה כבר לא ממש גרושים ...
אלא אם כן כאמור היית מתכוון מתישהו לתעל את זה לטובתך, כדי לשדרג בעתיד לדירה יותר טובה ואז דווקא להרוויח מהירידה (אבל להפסיד מזה שלאחרים שאין להם גם הרוויחו על הדרך).

אגב, אני באופן אישי לא מעוניין בהתרסקות מחירים טוטלית של 50% או יותר... כי אז זה כבר באמת אסון לבנקים, אלא דווקא מאמין שהאידאל הוא התרסקות של 30-35%... ולדעתי התרחיש היחיד שדבר כזה יקרה כרגע הוא אם המדינה תרשה לעצמה להתפרע יותר מדי עם הגירעון התקציבי שלה ואז זה בשלב כלשהו אם זה יוצא משליטה להביא לדברים כמו הורדת דירוג אשראי, תשואות ארוכות טווח של אג"ח ממשלתי שקופצות לגבהים ואינפלציה רצינית. אך מאחר והיא כנראה לא תיתן לזה לקרות, היא תאלץ להעלות מסים... ונחש למי? נכון, לך...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ירידת מחיר לא תדפוק אותי'
ירידת מחיר לא תדפוק אותי
17/05/2020 | 23:52
5
31
התשואה שלי גבוהה ופשוט אמשיך להחזיק בדירה עד שתעלה חזרה (וזה לא ייקח הרבה זמן) , ממילא הרווח מעליית הערך שלה הוא אסטרונומי כבר.
אבל ההשפעה על השכירות שאני משלם ומקבל היא מיידית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם עליית הערך היתה אסטרונומית'
אם עליית הערך היתה אסטרונומית
18/05/2020 | 23:33
32
אזי ירידת ערך של כ30% אמורה להיות עצומה (כי היא תמחוק חלק די נכבד מעליית הערך). ואז גם החזרה לשיא לא בהכרח תהיה מהירה (כי אחרת מה הסיבה לנפילה מלכתחילה?).
בעוד אתה גם נמצא בקטגוריות מיעוט ומצבך לא מאפיין את מצבם של רוב בני דור הY שנכנסו לשוק יחסית מאוחר או שרכשו נכסים פחות מניבים.

ככלל, התשואות הנוכחיות לא נראות מבטיחות כל כך במרכז הארץ אלא אם מדובר במציאות (שכבר כמעט לא קיימות). נדל"ן למגורים הוא עדיין נכס בסיכון גבוה יותר מאשר השקעה סולידית בשוק ההון (שיכולה לשלב גם היא נדל"ן, למשל דרך קרנות ריט וכדומה או תעודות סל של נדל"ן וכדומה).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אגב, הנה עוד סיבה שהפטור הזה גרוע דווקא עבורך כשוכר'
אגב, הנה עוד סיבה שהפטור הזה גרוע דווקא עבורך כשוכר
19/05/2020 | 04:12
3
35
אם אתה כמועמד שרוצה לשכור דירה, שמוצעת ב5100, מוכן להציע עבורה כמה מאות שקלים יותר, נניח 5500 ש"ח (אבל לא 5700 כי זה כבר סתם יקר ולא משתלם בעליל).

אזי למשכיר אין מניע להשכיר לך את הדירה וקרוב לוודאי שהוא יבחר את הפרופיל הקלאסי להשכיר לו ב5100... ומה הפרופיל הקלאסי? אדם מקושר, לא אמיד, בדרך-כלל בחורה (כי היא "שומרת יותר טוב על הנכס", "נקיה" או "יכולה לפצות בדרכים אחרות").

כלומר, העובדה ש"לא כל המרבה במחיר זוכה" מהווה הפרה חמורה ביותר של כלל השוק החופשי.

זו אגב עוד דוגמא שמחזקת את הטענה שלי שעוד 5K לנטו לא יעילים... פה זה לא היה עוזר לך... כי אין מה לעשות, בעולם שבו שוק השכירות לא באמת חופשי, כוח הקניה שלך ממילא חסר ערך...

וכן, זהו העולם האמיתי, יש לי גם כמה חברים מהנדסים, לפחות לגבי אלו מהם שלא עובדים בפייסבוק ובאמזון, עם כל ה30-40K שלהם, מחפשים דירה בתל-אביב כבר שנים ולא מוצאים... 

אגב, כשאני מדגיש שהפטור לא קיים בכל העולם חוץ מישראל, זה בגלל הסיבה שעומדת מאחורי זה שהוא לא קיים - כי הוא פשוט חוק מטוטמם... שגם לא מבייש משטרים קומוניסטיים / מרקסיסטיים...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני רק שאלה'
אני רק שאלה
19/05/2020 | 04:26
2
24
אם הבחורה ״יכולה לפצות בדרכים אחרות״, ואתה לא - אז זה לא השוק החופשי שניצח?

זה שהפיצוי הזה לא ממוסה - זה כי המשכיר מעלים מס. מבחינת החוק זאת בהחלט הכנסה חייבת במס שמתווספת להכנסה כספית מהנכס. רק אומר

באופן כללי הדיון הזה מזכיר את שאר הדיונים ה״ליברטריאניים״. מיסוי זה כלי של המדינה ליישם מדיניות, אחד היותר יעילים. אם מדיניות של המדינה לעודד השקעה בדיור להשכרה בתור אלטרנטיבה לגיל הפרישה - אז אתה תקבל את מסלול המס שאתה מתרעם עליו. המדינה נותנת הרבה הנחות מס בתחום פנסיוני כדי לעודד יכולת קיום עצמי של אנשים שפורשים או מופרשים משוק העבודה, זה רק עוד אחד מהם.

התפיסה שלך של ״שוק חופשי״ היא לא נכונה. מה שאתה תופס כ״שוק חופשי״ זה בעצם חוקי הג׳ונגל. שוק חופשי זה שוק מאוזן, וכן, זה אומר שהמדינה משתמשת באמצעים שיש לה כדי לאזן את המשתתפים בשוק. במקרה הזה המשקיעים הקטנים מול משקיעים גדולים, ומשכירים קטנים מול גדולים, והשוכרים בסכומים מתחת לסף מסוים מול שוכרים מעל לסף מסוים - אם תסתכל על זה תראה מגמה: המדינה מנסה לאזן את השוק לטובת אלה שידם אינה משגת ושאלמלא האיזון היו נשארים ללא כלום. שכבת עוני גדולה לא עוזרת לכלכלה קפיטליסטית מודרנית מבוססת צריכה, להזכירך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'התפיסה שלך של "שוק חופשי" היא לא נכונה'
התפיסה שלך של "שוק חופשי" היא לא נכונה
19/05/2020 | 11:56
1
45
מה שאתה תופס כ"שוק חופשי" זה בעצם פרוטקציוניזם (אופייני לשלטון מפא"י / מרצ, תנועת הקיבוצים הסוציאליסטית והכושלת שאתה תומך בה).

שוק חופשי - זה שוק *חופשי*, זה אומר שהמדינה לא אמורה להתערב בו ולא לפחד מכוחות השוק. כל עוד אין שוק חופשי, אז כוח הקניה לא באמת משחק תפקיד ואז אל תתפלא אם פתאום מהנדסים בהייטק נמצאים ברמה בינונית בגלל שאין להם מוטיבציה להרוויח 40K. בדיוק כמו שאמרה מרגרט תאצ'ר, "הבעיה בסוציאליזם שבסוף אוזלים הפראיירים...".

אתה רוצה לעזור למיעוטי יכולת? בבקשה, יש דיור ציבורי (שאגב בארץ נמצא בקרשים - מעניין למה...), יש מס הכנסה שלילי, יש כלים נוספים. (אגב, מזכיר שגם נשים בישראל מקבלות עוד נק' זכות במס הכנסה וגם פורשות בגיל מוקדם יותר).

אתה יודע מה המטרה המקורית של החוק ולמה הוא במקור חוקק? בגלל העליה המאסיבית מברית המוצות בשנות ה90, כדי להאיץ את הבניה והיצע הדירות באותה תקופה. רק מה? מאז איזה יותר משליש מהם כבר עזבו את הארץ (מדינת פח) בעוד שאת החוק הזה "שכחו" לבטל...

ועוד דבר, אם כבר מדברים על סולידריות כלפי החלשים.
דירה זה לא פנסיה - אלא קורת-גג.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זאת לא התפיסה שלי, זאת ההגדרה'
זאת לא התפיסה שלי, זאת ההגדרה
24/05/2020 | 22:53
2
לפחות לפי ויקיפדיה, אתה מוזמן לחפש הגדרות אחרות...

In economics, a free market is a system in which the prices for goods and services are self-regulated by the open market and by consumers. In a free market, the laws and forces of supply and demand are free from any intervention by a government or other authority and from all forms of economic privilege, monopolies and artificial scarcities.

אתה מתייחס לחלק ראשון מההגדרה תוך התעלמות מוחלטת מהחלק השני.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כל מקום שעבדתי בו, ההפרשה היתהל כל המשכורת'
כל מקום שעבדתי בו, ההפרשה היתהל כל המשכורת
16/05/2020 | 15:54
3
61
יש להבין ששקל שמשלמים עליו מס היום, שווה 5 שקלים פטורים ממס עוד x שנים.
מי שיכול, ישמור את הכסף ליום סגריר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'5 שקלים? אחרי כמה עשרות שנים'
5 שקלים? אחרי כמה עשרות שנים
18/05/2020 | 02:33
16
לצפיה ב-'לא ברור לי עדיין איך זה שונה מאשר הפקדה עצמאית'
לא ברור לי עדיין איך זה שונה מאשר הפקדה עצמאית
18/05/2020 | 10:10
1
24
לקופת גמל להשקעה.

להיפך, דווקא עצמאית היכולת שלך לתמרן איך אתה משקיע את הכסף הרבה יותר גבוהה.

למעשה ההבדל האולי יחיד הוא ההפרשה מצד המעסיק ופה זה כבר לא קשור לגובה השכר (בין אם 40K או 35K) אלא להאם נסגר ככה בחוזה העבודה (להפריש ביחס לכל השכר ולא רק עד התקרה). לדעתי, זה די סטנדרטי היום שמפרישים על כל השכר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש הפרשה של המעסיק, אבל מעבר לזה - רוב האנשים לא ישקיעו '
יש הפרשה של המעסיק, אבל מעבר לזה - רוב האנשים לא ישקיעו
19/05/2020 | 13:07
10
לבד בקופת גמל.  רוב הסיכויים שישתמשו בכסף להוצאות שוטפות.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' יש חברות שלא הקפיאו גיוסים. אבל - '
יש חברות שלא הקפיאו גיוסים. אבל -
14/05/2020 | 10:12
164
תהליך הגיוס ותהליך הקליטה שונים, אז תחשוב אם זה מתאים לך.

חברות מנהלות ראיונות בזום

ואם תתקבל - יכול להיות שגם אתה וגם אלה שתעבוד איתם, תעבדו מהבית.  בעבודה ממרחק יש אתגרים, שעוד מתגברים כשמדובר על עבודה שאתה לא לגמרי מכיר, עם כלים שאתה לא מכיר, עם אנשים שאתה לא מכיר...

עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

11:37 | 26.05.20 jellymean
18:27 | 25.05.20 Desslok of Gamilon
06:36 | 25.05.20 מחפשת עבודה17
00:31 | 25.05.20 Desslok of Gamilon
21:41 | 22.05.20 סימבה8881
05:51 | 21.05.20 מחפשת עבודה17
04:57 | 21.05.20 מחפשת עבודה17
13:01 | 18.05.20 men43
08:49 | 18.05.20 מחפשת עבודה17

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ