קורונה - - - אִיפְּכָא מִסְתַּבְּרָא

user32

Well-known member
מנהל
נכתב על זה לא מעט

יש משהו אחד שמפריע לי: שלא עושים סקר רציני.
אני מבין שכל המערכת עסוקה כרגע באיבחון חולים שמגיעים עם חשד לקורונה אבל יש הצדקה לקחת צעד אחורה, להביא צוות מחקר שיעשה סקר ולבדוק כמה באמת נדבקו בעבר ובהווה.
להבנתי יש אפשרות לבדוק נוגדנים בצורה שתאבחן גם מי שנדבק ונרפא בלי שידע זאת ומי שנושא את הנגיף ללא סימני מחלה. יתכן וסקר כזה ישנה את כל הגישה וישפיע דרמטית על כל העולם. אם למשל יגלו שאחוזים גדולים באוכלוסיה נדבקו, אין סיבה לעשות סגר. גם תרחיש הworse case שמציגים שמחושבת לפי תמותה באחוזים מתוך נדבקים יכולה להשתנות דרמטית.

choo

Active member
אתה יכול לחפש את הנתונים מדרום קוריאה

&nbsp
בדיוק התפרסמה כתבה מעניינת בדה-מרקר (למעשה פוסט בבלוג שמתפרסם בדה מרקר) על ניתוח הנתונים ממדינות שונות היום, והוא נוגע גם בנקודת בעיית הייצוג:
&nbsp
https://www.themarker.com/blogs/dror-feitelson/BLOG-1.8710052

user32

Well-known member
מנהל

d70

Well-known member
אני גם חושד שהמחלה כבר עברה פה מנובמבר-דצמבר
לדעתי הרבה מאיתנו כבר מחוסנים עם נוגדנים אחרי שהרופאים שלחו אותם הביתה עם "צינון/וירוס"

הן בתחושה האישית עם רצף ה"צינונים" שעברתי בחודשים הקודמים והן בנתונים על שיעור פניות של תסמיני שפעת בישראל והשיא שהגיע מוקדם בהשוואה לשנים קודמות.
גם רופאים מתחילים לדבר על זה. לצערי עד שלא יבדקו נוגדנים- לא נדע.

user32

Well-known member
מנהל
ובל נשכח את התמותות הבלתי רגילות משפעת שהיו השנה

user32

Well-known member
מנהל
עוד תופעה מעניינת שאני רואה הרבה

אנשים חוששים למשרתם ולפיטורים בחסות הקורונה. אז כולם מנסים להפוך עצמם ל"חיוניים". חבר מתכנת בחברה שכבר פיטרה לפני המגפה ונמצאת במגמה שלילית, עובד פי 2 מהבית וכל הזמן בלחץ להראות הישגים.
במחלקת כספים בחברה גדולה פתאום עונים תוך 2 דקות (פעם זה היה מייל אחרי יומיים) והכל מתקתק. הבנות שם חוששות שיעלו על האבטלה הסמויה, חלקן כבר עובדות שם 17 שנה ויותר.
הרבה אמרו לי שבימים כתיקונם במשרד יש אנשים שבקושי אפשר לדבר איתם ועכשיו פתאום הם שירותיים, בעיות נפתרים תוך דקות, כולם עונים מהר וביעילות. אף אחד לא רוצה להיות זה שיבינו שהוא לא חסר לאף אחד.
פתאום כולם מגדילים ראש, מתאמצים, חרוצים. נחמד.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
90 אחוז מהאוכלוסיה לא חיונית...

אבל מתרבים כמו ארנבים...
&nbsp
השאלה היא "מה זה להיות חיוני?"
&nbsp
יש שיגידו שלצפות בכדורגל זה חיוני עבור העובדים החיוניים כי זה מהווה זמן הפנאי שלהם...
&nbsp

user32

Well-known member
מנהל
יום הדין של כוכבי הסמול טוק, הקפה, ומסיבות חברה

מילא כשהם התבדחו במסדרון ותרמו לאווירה אבל עכשיו נצטרך לסבול אותם שולחים הודעות מעצבנות עמוסי תמונות בקבוצות?

hadooper

New member
בעקבות הקורונה,למתכנתים בארץ יש סיבה מצויינת לא להיות שפויים

אבל "פיטורים" היא לא (היא אולי הסיבה האחרונה, אם כבר).

הקלות שבה ארה"ב מצליחה:
1. להשתמש בנשק ביולוגי נגד כל העולם
2. בלי לפתוח מול אף מדינה במלחמה
3. רק כדי שיהיה תירוץ להדפיס טריוליונים של כסף
4. שחלקו מוזרם ישירות(!) לחברות כמו בואינג שהיו כבר מזמן צריכות לפשוט את הרגל

hadooper

New member
אגב, מה שהופך אותי אישית ללא שפוי

שכנראה רובם יחשבו ש*אני* לא שפוי, אם יקראו את מה שכתבתי.

hadooper

New member
זה בעיקר מפתיע אותי שאני כמעט ולא זוכה להזדהות

user32

Well-known member
מנהל
זה התאגדות של זום עם יצרני המסכות. הם יצרו את הוירוס

hadooper

New member
מדי יום או יומיים מתגלה איזשהו סימן נוסף

שעשוי לקשר את הממשל בארה"ב להפצת הוירוס.
לדעתי יש חשד קרוב לסביר שארה"ב אכן מעורבת כאן.

כמה בולטים:

1. נסיון ההשתלטות והרכישה של הממשל על חברה בברלין שעוסקת בפיתוח פתרונות לוירוס (חיסון או משהו נוסף).

2. הממשל פיטר איזו וירולוגית אמריקאית כלשהי מאיזשהו גוף / צוות מחקר בינלאומי של וירולוגים שיושבים בסין, ממש חודש או חודשיים לפני פרוץ המגפה.

3. העובדה שהממשל היה צריך תירוץ מספיק טוב כדי להצדיק הדפסת כמות כזאת של כספים שנועדה להציל חברות אסטרטגיות בארה"ב שקרוב לוודאי היו מתמוטטות גם בלי פרוץ המגפה כתוצאה מהאטה הכלכלית בעולם.

vinney

Well-known member
אתה רציני?
טראמפ טיפש מדי לדברים כאלה

1. הוא ניסה לשחד איזו חברה גרמנית שטענה שיש לה חיסון לוירוס. זה התפוצץ לו בפרצוף, לא לפני שהתברר שאין להם שום חיסון ויש כמה חברות שונות שמפתחות אחד, כולל בארה"ב.
&nbsp
2. הממשל אכן פיטר את הצוות הווירולוגי בCDC מטעמי חסכון בעלויות (משהו שאתה אוהב, לא?), ולא מינה חדש עד השנה שעברה, אבל זה לא קשור להפצת הוירוס אלא לטימטום של טראמפ והרפובליקנים. מבחינתם הCDC, כמו שאר גופי ממשל שאחראים על ניטור וניתוח אסונות, זה סתם גורם שמפריע להם ושואב כספים שהם יכלו להביא לעשירים בהורדת המסים הבא. יש הרבה משרות שלא אויישו מעולם בממשל הזה.
&nbsp
באופן כללי, טראמפ מקבל החלטות בתחום משאבי אנוש אך ורק לפי אורך הלשון של הבן אדם המדובר וכמה עמוק הלשון הזאת מתמקמת באחוריו.
&nbsp
3. הממשל לא מדפיס כספים, ולא יודע אילו חברות היו "מתמוטטות" גם בלי פרוץ המגפה. יש לך כדור בדולח סיני?
&nbsp
קודם טענת בשצף קצף שאתה ליברטריאני, עכשיו אתה סתם הזוי?

hadooper

New member
מותר להיות סרקסטי אבל אתה מתייחס לא מאד לעניין

1. מה הסיבה או הטעם לנסות בכלל לשחד לשחד חברה שמייצרת חיסון כזה?
&nbsp
2. אתה מניח שעצם העובדה שאני ליברטריאן הופכת אותי אוטומטית לתומך של כל החלטה פופוליסטית ודפוקה של הממשל האמריקאי, שגם בדוגמא שלך, היא נוגדת את העקרונות הליברטריאניים הבסיסיים ביותר.
&nbsp
לפי הגישה שלי, להוריד שיעור מס זה תקין כל עוד יש לכך מקור תקציבי.
אם מדובר בגלגול החוב (בדמות גירעון תקציבי) על הדורות הבאים כמו שעשה טראמפ, אזי שזה בהחלט גישה אנטי-ליברטריאנית (אולי אפילו סוציאליסטית במובן מסויים).
&nbsp
לא כל מדיניות ש"מטיבה" רק עם בעלי ההון היא אוטומטית ליברטריאנית, אבל בתור סוציאליסט אני לא מצפה ממך להבין את זה. זה מעיד על רמת המוסר שלך, שלגזול כסף בלי מקור תקציבי זה דבר תקין. כמו כל הסוציאליסטים...
&nbsp
3. לא אמרתי שהממשל עצמו מדפיס כספים, אלא שהאסטרטגיות שהוא נוקט בהן (פתיחת מלחמת הסחר + הדבקת האונושות בקורונה), מאלצות את הבנק המרכזי לעשות זאת מתוך כוונה תחילה.

vinney

Well-known member
בסדר, אענה

1. הוא רצה שהחיסון יופץ קודם כל בארה״ב. למה? כי זה מה שהוא הבטיח בטלויזיה.
&nbsp
2. בהחלטה הזאת - כן. כי היא נובעת ישירות מהגדרות הליברטריאניזם. היא לא מנוגדת בכלל, והיא לא פופוליסטית בכלל. אם תשאל אמריקאי מצוי אם צריך לקצץ בCDC, גם לפני המגפה הזאת, בספק אם תשמע מהרבה תשובה שלילית. חוץ מהליברטריאנים כמובן. העקרון הליברטריאני גורס שאין לממשלה מה להתערב במחקר, או בבריאות (הlone gun הסביר את זה יפה), וצימצומים בCDC מסתדרים עם זה מצויין.
&nbsp
3. אמרת שזה נועד להצלת חברות שהיו ״מתמוטטות במשבר הבא״, ואני אמרתי bullshit. אין לך מושג אילו חברות היו מתמוטטות ב״משבר הבא״, וגם אין לך מושג למה. החברות שמתמוטטות עכשיו מתמוטטות בגלל מחזור אפסי שנכפה עליהם בניגוד לכל התחזיות וכל הגיון הכלכלי אלמלא המגפה, ואם המשבר היה נגרם בכלל משהו אחר - תמהיל החברות המושפעות היה אחר.

hadooper

New member
תגובה

1. עדיין נשמע לי חשוד הסיפור...
בייחוד, כאשר שכל המאמץ נועד כדי לקיים הבטחה...

2. לפי תפיסתי הליברטריאנית, CDC זה ארגון בטחוני במהותו.
הוא גם לא שירות שמסופק עבור הפרט (אין לקוח בתמונה). ועל כן הוא מוחרג לחלוטין מהקטגוריה של "שירותים שהמדינה לא אמורה לממן", בדיוק כמו שמתייחסת התפיסה לכל סוג אחר של ביטחון חוץ או פנים.

מה גם שאני דיברתי בעיקר על העיתוי...
מה גם שרפורמת המיסוי של טארמפ התרחשה עוד כמה שנים קודם.

3. אני אולי אכן קצת שגיתי כשאמרתי שאותן חברות היו בהכרח מתמוטטות אלמלא הקורונה. אבל אני כן בהחלט מאמין שהן (ביניהן לדוגמא "בואינג") בעיקר הרוויחו ממשבר הקורונה ובזכותו ניצלו ממשבר פיננסי הרבה יותר משמעותי שיכול היה למחוק אותן ואיתן גם הממשל האמריקאי, שעדיין רואה בהן חברות "אסטרטגיות" עבורו, כאלה שצריך להציל אותן בכל מחיר.

4. "נחיה ונראה"... לדעתי בקצב הזה, לא הופתע אם תעלנה עוד "ראיות" שקושרות את הממשל האמריקאי לסיפור.

למעלה