עד כמה לגיטימי "לתחקר" למה לא עברתי ראיון?

lifeAndStuff

New member
עד כמה לגיטימי "לתחקר" למה לא עברתי ראיון?

קיבלתי עכשיו אימייל סירוב מאחת החברות שהתראיינתי אצלן לאחרונה, ובה נאמר לי על ידי אשת ה HR של החברה שלא עברתי את הראיון בגלל "פערים טכניים".

לא פעם הסירוב מנוסח בצורה קצת שונה - "בחרנו להמשיך עם מועמדים אחרים / מתאימים יותר", אבל המסר הוא שלא עברתי איזשהו רף מסוים.

האם לגיטימי במצב כזה לשאול חזרה באימייל האם יוכלו לפרט לי קצת יותר על מה בדיוק עניתי פחות טוב? הכוונה בשאלה היא לא לתקוף את ההחלטה שלהם לא להמשיך את התהליך, אלא כדי באמת ללמוד באילו תחומים אני יכולה להשתפר מבחינה מקצועית.

choo

Active member
זה תמיד לגיטימי לשאול - מקסימום יענו לך

&nbsp
לפעמים יש חברות שתסכמנה לתת תשובות של ממש. כתבי לה מייל והסבירי שכדי ללמוד ולהשתפר לעתיד, היית שמחה אם יוכלו לתת לך (באימייל או בעל פה) פידבק קונקרטי יותר.
&nbsp
שימי לב שפידבק קונקרטי עשוי להישמע מעליב בצורה אינסטינקטיבית, וייתכן שחלקו יישמע לך שגוי - דאגי לא להגיב על זה.

user32

Well-known member
מנהל
לגיטימי לשאול, לא לגיטימי להתווכח

בעבר היו כאלה ששאלו במייל או בטלפון והייתי נותן ביקורת בונה. הבעיה שיותר מדי מועמדים הפכו את העניין לדיון ומו"מ עם משפטים שמתחילים ב"כן, אבל..." מה שהביא אותי עם הזמן לתת את תשובה לקונית בלי למסור הסברים.
לכן הצמדי לעצתו של צו'. אפשר לשאול, אבל צריך לקבל את זה שלא תמיד יענו, ואם עונים, יתכן שלא תאהבי את התשובה. אז אפשר ללמוד ממנה אבל לא כדאי להפוך את זה לוויכוח. בכל מקרה, צאי מתוך הנחה שהחברה לא תתחרט ולכן אין טעם לנסות לשכנע.
בהצלחה

lifeAndStuff

New member
יש אנשים שבאמת חושבים שוויכוח יכול לעזור?

לי די ברור שזה לא המצב, אלא יכול רק להשאיר רושם רע.

selalerer

New member
לא חושב שהם חושבים שזה יכול לעזור

אני חושב שזה פשוט לשמוע דברים ביקורתיים שלא מסכימים איתם וקשה להם להישאר שקטים. זה בעיניהם מתפרש כאיזשהי הסכמה שהביקורת הזו נכונה

user32

Well-known member
מנהל
ולצפור בחניון זה עוזר?

ולצעוק על הגרוש, ולהתווכח עם השוטר שתפס אותך מדבר בטלפון. אנשים נקלעים לסיטואציה ומרגישים צורך להצדיק את עצמם.

ipv6

Member
לצפור (בעדינות) \ לעשות עם האורות בחניון

לפעמים הבן אדם עצר לבדוק משהו בטלפון ולא שם לב שיש משהו מאחוריו..

להסביר את עצמך לשוטר על עבירה מינורית יותר מטלפון יכול לעזור בסבירות נמוכה בסיטואציות מסוימות.מניסיון.

על הגרוש לא צעקתי עדיין ;)

למעלה