כשהד-האנטר מעביר את קו"ח לשלל מקומות בלי אישור

כשהד-האנטר מעביר את קו"ח לשלל מקומות בלי אישור

סיטואציה מטורפת - פניתי אל הד האנטר לצורך חיפוש עבודה. הוא ביקש להעביר אליו קו"ח.
שלחתי לו, תוך בקשה מפורשת (ודי טריוואלית) שלא יעביר אותן לשום מקום בלי לתאם איתי.
אותו בחור, בלי בושה ובלי לתאם איתי או אפילו להתייעץ איתי, העביר אותן בתפוצת נאט"ו לכל מיני מקומות.

אני מעוצבן בטירוף.
מה עושים עכשיו?

אין לך הרבה מה לעשות עכשיו
תודיע לו גם בעל פה וגם בכתב שאתה מפסיק את כל ההתקשרות איתו ולא מאשר לו יותר להפיץ את קורות החיים שלך. גם זה לא בהכרח יעזור: בכל מקום שקיבל את הקו"ח ממנו אתה "מסומן" שהגעת דרכו, כך שאם תתקבל הוא יקבל עמלה. זה נותן לו אינטרס חזק לצפצף עליך ולהמשיך להפיץ, ואני לא בטוח באיזה אמצעיים חוקיים אתה יכול למנוע את זה. אתה יכול לדרוש להימחק מהמאגר שלו, ולתבוע אותו על הפרת פרטיות אם הוא ימשיך. זה תהליך ארוך ומתיש אבל אולי רק האיום יגרום לו לרדת ממך.
&nbsp
כבר היו לא מעט מקרים של הד-האנטרים כאלו ששלחו קו"ח של מועמדים לחברה שהם כבר עבדו בה באותו זמן (וחיפשו בדיסקרטיות ובלי שהחברה ידעה) וכך חשפו אותם.

user32

Well-known member
מנהל
לכל הפחות שלח לו מייל זועם ומאיים

איום בתביעה כמובן. זה כנראה יספיק כדי שלפחות יפסיק להמשיך עם ההפצה.
אין יותר מדי מה לעשות כמו שאמרו. אישית הייתי שוקל שיימינג בלינקדאין, אבל גם זה רק אחרי שאני מוצא עבודה בטוחה.

vinney

Well-known member
אתה זה המוצר שהוא מוכר, מה ציפית שהוא יעשה?

כמו שאמרו - אין לך מה לעשות בנידון חוץ מלצרוח עליו בטלפון ואולי לאיים בתביעה (שזה בלוף, לא באמת תתבע אותו הרי...)
&nbsp
איך בכלל גילית שהוא שלח משהו למישהו?

user32

Well-known member
מנהל
אפשר לצפות שהוא יתנהג כמו כל השאר

זו ציפיה הגיונית. לא נהוג להעביר קו"ח ללא אישור ורוב המגייסים(ות) מכבדים את זה. היחסים מבוססים על אמון ואם ישברו את כללי המשחק, יהיה מאוד קשה לקבל קו"ח ממישהו ומועמדים יפסיקו לשתף פעולה עם ציידי ראשים.

vinney

Well-known member
אני אכן משתדל שלא לשתף פעולה

בתקופה בה הייתי צעיר ופעור וכן שיתפתי פעולה, עם כמה וכמה ציידי ראשים - זה בדיוק היה המצב שנקלעתי אליו. כך שכן, הוא התנהג כמו כל השאר, לפחות לפי ההתרשמות האישית שלי. לא הייתי מצפה שום התנהגות אחרת ממישהו שאני מוצר עבורו אלא לנסות למכור אותי לכמה שיותר לקוחות בכמה שיותר כסף.
&nbsp
עובד מחפש עבודה פעם בכמה שנים, צייד ראשים מחפש ראשים כל הזמן, גם אם אליהו התשבי6 לא יחזור אליו יותר - יהיו עוד 1000 חדשים לנצל. בינתיים אם אליהו שלנו ימצא עבודה באחת מאלף החברות האלה שהקו"ח שלו הגיעו אליהן - הצייד יקבל עמלה.

למעלה