לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2178821,788 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'מה הכוונה ב-team player ?'
מה הכוונה ב-team player ?
<< ההודעה הנוכחית
08/02/2020 | 18:33
12
236
אני עובד כשנה בחברה קטנה ולמרות שקיבלתי משימות עם אופי שונה, את רובן עשיתי לבד לגמרי.

פה ושם קיבלתי עזרה וגם אני עזרתי לאחרים, אבל זה לא הרגיש לי כמו עבודת צוות אמיתית.

לכן לא מובן לי המושג team player. האם מישהו יכול לתת לי דוגמה למצבים שבהם יש באמת עבודת צוות אמיתית.

הדוגמה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא למשל במשימת ML, אם 3 אנשים מנסים ארכיטקטורות רשת שונות ואז מדברים על זה ומנסים להבין איך להתקדם הלאה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הדבר הקלאסי הוא 2 מודולים שמפותחים במקביל'
הדבר הקלאסי הוא 2 מודולים שמפותחים במקביל
08/02/2020 | 19:34
211
וצריך לתאם API, להבין מה 2 הצדדים עושים,
ולבצע אינטגרציה ובדיקות במקביל או ביחד.

יש כאלו - שבאמת יתנו יעזרו עזרה בכל זמן שזה סביר,
ויש כאלו - שינסו למזער את העזרה - ויטילו כל משימה אפשרית על הצד השני (תוכיח שהבאג לא אצלך!).

עד לפני חודש היה לי ראש צוות שהיה מהנדס מאוד מוכשר אבל לא TEAM PLAYER בכלל.
זה ממש לא עובד.
אם בצוות יש מהנדס מוכשר שלא יודע לעבוד עם אחרים, אז אחרים "מתכופפים", חוטפים קצת עיכוב אבל מסתדרים,
כשזה ראש הצוות בסוף יוצא שכולם תקועים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עבודת צוות בהייטק....'
עבודת צוות בהייטק....
09/02/2020 | 00:22
2
235
1. אתה הולך לשבת בצפיפות עם עוד 20 אנשים (כמעט כתף לכתף) בחדר/חלל אחד ואתה חייב להשתלב בחבר'ה.... 

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עבודת צוות זה גם...'
עבודת צוות זה גם...
09/02/2020 | 00:27
1
172
שאתה נראה מגניב ומשתלב היטב באירועים חברתיים ומסיבות...

סה"כ במשרדים "המודרניים" יש חללים משותפים שבהם אתה צריך להקרין כמה כיף לך. מצד שני אסור לך באמת להשתמש בשולחן סנוקר/פינג פונג. אתה חייב להיראות תמיד "עסוק"....
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עבודת צוות זה גם...'
עבודת צוות זה גם...
09/02/2020 | 00:30
173
שאתה משתלב טוב בתמונות קבוצתיות.
יש שני סוגים.
תמונות של מסיבות ואירועים שבהם אתה צריך להראות כמה כיף לך.
תמונה של החברה לאחר אקזיט.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'האמת שרונטק די קלע למציאות'
האמת שרונטק די קלע למציאות
09/02/2020 | 08:06
191
בסוף לכל מפתח יש עמדה, מקלדת ועכבר. את הקוד הוא כותב בעצמו והוא גם יכתוב את הטסטים ויעשה קומיט ופוש. וברוב הגדול של המקרים המשימות הן אישיות.
כיוון שעל המוצר עובדים עוד אנשים נוצרים תלויות ומדי פעם צריך לעשות חיבורים, ממשקים, אינטגרציות, התייעצויות, לבקש עזרה, לבקש שינויי קוד מאחרים וכו'. בממשק ההדדי הזה אתה נמדד כ"שחקן צוות".
אם חבר ישאל אותך איזה ערך הפונקציה שכתבת אמורה להחזיר אבל אתה לא מוריד את האזניות שממשיכות לנגנן טרנסים בפול ווליום, כנראה שלא תחשב לשחקן מוצלח במיוחד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בכל חברה ובכל צוות זה אחרת'
בכל חברה ובכל צוות זה אחרת
09/02/2020 | 10:01
1
174

הרבה מאוד כותבים את זה במודעות דרושים כי זה מה שהם ראו במודעות דרושים אחרות, ולא ממש חושבים על המשמעות של זה עבורם. בפועל, רמת הציוותיות משתנה בין חברות ובין צוותים שונים באותה חברה - ולפעמים גם באותו הצוות תמצא כמה אנשים שעובדים הרבה ביחד, ואחד או שניים שעובדים לבד.

אי לכך, פשוט צריך לברר בכל תפקיד איך מקובל לעבוד בצוות שתצטרף אליו, ואיך מקובל לעבוד בחברה, ולהבין שהדברים הללו עשויים להשתנות במהלך העבודה, בהתאם להתחלפות האנשים בצוות ובחברה.

דוגמאות רלונטיות:
1. כשצריך לתכנן תכונה חדשה, האם מישהו אחד עושה את זה לבד, או שעושים brain storming קבוצתי?

2. האם אדם אחד כותב לבד את כל הדיזיין, או שמחלקים אותו לחלקים וכל אחד מתכנן חלק (מה שדורש יותר אינטראקציה בחיבורים)?

3. כמה יש code reviews שבהם מעבירים ביקורת והצעות לשיפור בקוד שכתבת? ככל שזה יותר הדוק ויותר מחייב - אתה צריך להתארגן על זה.

4. יש חברות (מעטות יחסית) שמשתמשות בשיטה של pair programming במהלך כתיבת הקוד.

5. במהלך ביצוע הבדיקות וניהול הבאגים - יש חברות ומוצרים שבהן מאוד ברור איזה באג שייך למי. לעומתם יש באגים מערכתיים יותר - ואז השאלה היא איך הדיבוג מתנהל - לפעמים ב-pair programming, לפעמים בשיטת תפוח האדמה הלוהט (כשהבאג יצא מה"טריטוריה שלי - אני זורק אותו למישהו אחר - וייתכן שהוא יגלה שהוא החזיר לי תשובה תקינה ויזרוק את התפוח בחזרה אלי או שהוא יעביר את זה הלאה לאדם שלישי. לעומתם - יש אנשים שיחקרו את הבאג גם מחוץ לטריטוריה שלהם, כדי לתקנו בעצמם או כדי להביא אותו אפוי יותר לבעלים שלו).

6. בעלות על הקוד - האם לכל אחד יש את המודולים "שלו" - או שהקוד משותף, ואנשים שונים עובדים על אותם מודולים בזמנים שונים, או אפילו באותו הזמן. ככל שיש יותר שיתוף קוד - מקובל לערוך יותר התיעצויות כדי לשמור על "רוח הקוד".

7. עבודה מול הבדיקות - החל מהעברת מידע לאנשי הבדיקות על המודולים שלך והסברה על אופן הפעולה שלהם, המשך בהעברת כיוונים לתוכניות בדיקה, ביצוע רוויו לתוכניות הבדיקה, וטיפול בבאגים (לפעמים צריך לשבת עם אנשי הבדיקות ולשחזר ביחד את הבאג כדי להבין טוב יותר מה בדיוק ה-scenario).

8. הדרכת עובדים חדשים. כשעובד צובר וותק בחברה, ו/או כשהחברה גדלה, צריך לעזור לעובדים חדשים להיכנס לקוד, להכיר את סביבת העבודה, להכיר את המערכת. יש מקומות שבהם פשוט "זורקים אנשים למים" - ומי שטובע - עוזב. יש מקומות שיש בהם הדרכה צמודה יותר (גם על המשימות, גם על דרך ביצוען ולפעמים גם בדיבוג) לפחות בהתחלה.

אפשר להמשיך את הרשימה....
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני כותב בעיקר קוד POC בחברה קטנה'
אני כותב בעיקר קוד POC בחברה קטנה
09/02/2020 | 20:03
148
ועושה הכל לבד. מקבל מדי פעם ריוויו מהבוס וזהו בערך.
וכן, אצלנו זרקים אנשים למים...

לכן כל הקטע של team player זה משהו שאני אפילו לא מדמיין איך זה עובד במקום רציני.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עזוב הייטק, כדורסל זה משחק סוליסטי'
עזוב הייטק, כדורסל זה משחק סוליסטי
09/02/2020 | 12:03
173
אתה נגד 5 שחקנים אחרים.

והצוות התומך בצד מסתכל
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'team player זה מישהו מקובל חברתית'
team player זה מישהו מקובל חברתית
12/02/2020 | 16:09
113
זה כמו בתיכון, יש קליקות של מקובלים שכל היום עסוקים בפעילות חברתית כגון שתיית קפה בקבוצות, הכנה לתחרות מסיכות בפורים, הכנת שיר יום הולדת לאחד מחברי הצוות וכו'.
ויש את הדחויים שיושבים כל היום ליד המחשב ועובדים. בסוף מי שמקודם ומקבל בונוס גבוה יותר אלה המקובלים שבקושי עובדים בפועל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז הנה המצב....'
אז הנה המצב....
17/02/2020 | 00:36
1
65
תחפשו בלינקדאין פרופילים של מפתחי תוכנה ולהלן פרופיל טיפוסי....
מיס יוניברס.... 
בת 23 מכפר XXX.... 
שירתה ביחידת הסייבר 8000 בתור מנהלת פרוייקטים בכירה בטכנולגיות העתיד.
תואר MSC בהצטיינות יתרה.
לא הודים, לא סינים ולא אוקראינים....
מיס יוניברס היא התחרות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נו, שלום עולמי...'
נו, שלום עולמי...
19/02/2020 | 16:19
51
זה דורש איי-קיו של מלאנתלפים...

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'להלן הגדרת team player מכתבה בגלובס'
להלן הגדרת team player מכתבה בגלובס
17/02/2020 | 16:02
67
קריטריון חשוב נוסף, שאינו נופל מהידע הטכנולוגי, הוא אנשים שהם Team Players שמסוגלים להשתלב בסביבת עבודה משותפת, חברתית ופתוחה. 

עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

18:34 | 06.04.20 מחפשת עבודה17
19:02 | 03.04.20 jellymean
19:57 | 02.04.20 jellymean
01:40 | 31.03.20 מתכנת תותח
22:41 | 29.03.20 spero23
13:10 | 26.03.20 ido275
16:30 | 25.03.20 rontech
18:07 | 22.03.20 rontech
01:16 | 20.03.20 rontech

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ