פיטורים בהייטק

rejicom

New member
פיטורים בהייטק

אתם מרגישים לפעמים שיש יד קלה מידי על ההדק של הפיטורים בהייטק(אולי בעיקר בסטארטאפים), אני שם בצד מקרים של התייעלות/צימצומים וכדומה.
בסטארטאפ הקודם שבו עבדתי היו בערך 30 - 40 עובדים, תוך חצי-שנה מהיום שהגעתי 4 אנשים עזבו, מתוכם אני יודע ש2 פוטרו ולגבי ה2 האחרים אני מנחש שגם הם פוטרו.
בסטארטאפ הנוכחי שלי, מישהו עזב בדיוק שהגעתי ומהשיחות במסדרון אני מבין שהוא כנראה פוטר ואני הגעתי במקומו, לאחרונה הגיע מישהו חדש אלינו וב"מקרה" מישהו אחר עזב(או פוטר).

כמה אתם רואים פיטורים במקום העבודה שלכם?
עד כמה זה נפוץ?

selalerer

New member
בד"כ מפטרים מישהו לא טוב או שלא מסתדר עם המנהל שלו

לא ראיתי את זה הרבה אבל זה קורה.
עבדתי גם בחברה שסגרה מוצר ושלחה את כל מי שעבד על המוצר (כולל אותי) הביתה.
&nbsp
אני לא חושב שמפטרים הרבה בכלל. לא הייתי אומר שהיד קלה על ההדק. מפטרים כשצריך

Nuke1985

Active member
אני חושב שזה גם תלויי במצב של החברה/יחידה

אם מישהו באחוזון נמוך יחסית (האחוזון 0%- 40% התחתונים בחברה/יחידה), והיחידה מגיעה לתוצאות טובות (גידול בהכנסות, גידול ברווחים, שולי רווח גבוהים), יש סיכויי שהוא ישאר , אבל אם המצב יהיה לא משהו הוא כן יפוטר (אפילו אם אנשים ייכולים לחשוב שהוא פוטר בגלל שהמצב בחברה לא משהו).

ייכול להיות גם מצב שעובד מקבל איתותים שהוא לא משהו או הרעה ביחס (אמרו לי שבצרפת בגלל שקשה לפטר אנשים דואגים שלעובד יהיה רע כדי שהוא יתפטר), אז גם שהוא מתפטר אנשים לא מחשיבים את זה כפיטורים.

ייכול להיות בחברות מסויימות שמשלמות הרבה (מיקרוסופט?) עובד ייכול להיות מפוטר למרות שבחברה אחרת הוא ייחשב כעובד טוב (ממה שאני זוכר, כל מי ששמעתי שעובד במיקרוסופט אמר שהוא עובד המון שעות).

ipv6

Member
אין דבר כזה "היי טק"

יש המון חברות ולכל אחת מהן גישה אחרת.
יש כאלה עם רף גבוה יש כאלה שאתה יכול למצוא בהם אנשים שלא עושים כמעט כלום [1]

לפעמים אפילו באותה חברה יכול להיות הבדל בין מחלקות שונות. שהדרגה שמאשרת את הפיטורים מאויישת על ידי אנשים שונים.

כנראה שגם ההגדרה ל-"לעשות כמעט כלום" ול-"רף גבוה" היא שונה אצלי ואצלך.

user32

Well-known member
מנהל
לא דבר נפוץ. קורה אבל לא הרבה ובטח שלא "יד קלה על ההדק"

מנסיוני זה להיפך
בהרבה חברות קשה להתקבל, אבל ברגע שאתה בפנים צריך לקרות משהו ממש חמור כדי שיפטרו אותך (אני לא מדבר על פיטורים כתוצאה מצמצומים/קשיים כספיים/סגירת החברה).
&nbsp
בהרבה מקרים גם עובדים גרועים במיוחד, בין אם מבחינה מקצועית או בין-אישית, ממשיכים לעבוד וזה גורר התמרמרות אצל עובדים אחרים ויחסי עבודה עכורים. יש הרבה סיבות שלהנהלה קשה לפטר: לפעמים הם חושבים שפיטורים יפגעו במורל, לפעמים הם מניחים שכל עובד יש לו תרומה חיובית כלשהי ובמצב של מצוקת עובדים עדיף עובד גרוע מאשר בלי אותו העובד בכלל (לדעתי: לא נכון), לפעמים יש סיטואציה שאם תפטר עובד אז לא תקבל את התקן שלו חזרה כי כאילו אתה מאותת להנהלה הבכירה שאתה בעודף אנשים. הסיבות מגוונות, אבל הסיטואציות האלו חזרו בכל חברה שעבדתי בה. רק במקרי קיצון פיטרו אדם עקב חוסר מקצועיות.
&nbsp
כמובן כל זה לא מתייחס למקרים כמו המשבר הכלכלי של 2008 שאז בחברה שעבדתי פיטרו 20% מהעובדים, טובים ורעים.

h a j b i

New member
בדומה לכמה שהגיבו, אני גם חושב שזה הפוך

נתקלתי בעיקר במצבים שנתנו לאנשים לא מעט הזדמנויות, בעיקר כי קשה לגייס אנשים טובים ממילא.
&nbsp
נתקלתי גם במצבים שאנשים לא פוטרו למרות שהיו גרועים אבל לרוב לאורך זמן הם פוטרו (או עזבו בעצמם).

למעלה