פרויקט אישי, האם זה משתלם?

איתי 91

New member
פרויקט אישי, האם זה משתלם?

שלום חברים,
אני מפתח תוכנה יחסית חדש (כשנתיים וחצי ניסיון), ומעוניין לקדם את היכולת שלי ושואף למקום עבודה טוב יותר.
עכשיו אני מפתח פרוייקט אישי בזמני החופשי (הפרויקט הוא סוג של רשת חברתית קטנה) , אני משתמש בJava Spring בשביל השרת וב Angular בשביל הלקוח וב Postgresql בשביל הDB.
כמובן אני שם דגש על קוד נקי ומסודר.
ורציתי לשאול,
כמה באמת פרויקט כזה יעזור לי בחיפוש העבודה הבא?
האם זה בכלל יעזור? או שזה רק בשביל הניסיון האישי שלי ולא מעניין אף אחד?
כי המטרה העיקרית שלי מהפרויקט הזה היא שיתן לי value טוב בקורות חיים,
והוא פרויקט מושקע יחסית לפרויקט אישי, אני עובד עליו כבר כמה חודשים והגיע ליותר מ 130 commit.
אבל אני מפחד שבסוף זה לא יעניין מגייסים.
האם שווה להשקיע במשהו כזה או שזה בזבוז זמן?
תודה מראש.

user32

Well-known member
מנהל
בספק אם יעזור לקו"ח. לראיונות יכול מאוד לעזור

אם אתה עובד שנתיים וחצי באיזשהו מקום, אז עיקר ההתעניינות תהיה במקום העבודה שלך ובנסיון שצברת. כל השאר נדחק הצידה אלא אם כן אתה תורם לאיזה פרוייקט מאוד יוקרתי או יוצא דופן.
אבל, אם המטרה שלך זה ללמוד טוב את הטכנולוגיות שהזכרת, זה יכול מאוד לקדם אותך. לא יודע איזה דברים למדת במקום העבודה שלך אבל למידה תוך כדי פרוייקט עצמאי יכולה לקדם אותך מאוד בידע שתציג בראיונות עבודה.

סימבה8881

New member
באיזה טכנולוגיות אתה עובד במקום העבודה הנוכחי שלך?

לעניות דעתי, אם הפרויקט האישי מתבצע באותן טכנולוגיות שאתה עובד בהן, הוא לא יקדם אותך באופן משמעותי.
אם מדובר בטכנולוגיות שונות, תוכל להוסיף את הטכנולוגיות החדשות לרשימת הטכנולוגיות שאתה מכיר, ותוכל להיתפס כמפתח "וורסטילי" יותר.
&nbsp
אני מסכים עם user32 שפרויקט אישי (אלא אם כן זה משהו מאד מאד מפוצץ) לא יעזור בשלבי הסינון הראשוני. בחיפוש העבודה הקודם שלי, היה ניסיון של שנתיים כמפתח Java ופרויקט ביתי ב React. הדגשתי שאני פתוח גם למשרות פרונט-אנד ושום מקום עבודה לא זימן אותי לראיון למשרת פרונט-אנד.

ipv6

Member
יתן לך פלוס קטן

ויעזור לך אם אם השאלות הטכניות במקרה באזורים שבהם עבדת.
מעבר לזה, רב הסיכויים שזה לא יפצה על כשלון בשאלות הטכניות של החברה \ יתן לך איזה מעמד מיוחד בתהליך.

אם המטרה שלך היא לעבור ראיון, אז תתאמן בללמוד לראיונות..

יעזור בשלב הסינון

בתור מי שגייס בעבר מתכנתים בלי נסיון או עם נסיון מועט, אני אתן הרבה קרדיט למי שדאג לפתח את עצמו בזמנו הפנוי. פרוייקט צדדי הוא דוגמה טובה לזה.
אז במקרים כאלה יש סיכוי גבוה למועמד לעבור את שלב סינון קורות החיים.
&nbsp
אבל מרגע שהתחילו הראיונות השגרתיים יותר (ראיון טלפוני וראיונות פרונטליים), המועמד יקבל אותו יחס כמו מועמדים אחרים.
&nbsp
אם יהיו שני ״פיינליסטים״, אז בשקלול הסופי שוב יהיה קצת אקסטרה קרדיט לפרויקט צד, אבל המשקל שם יהיה קטן יחסית. אולי זה יתן יתרון על מועמד אחר, ואולי לא..

vinney

Well-known member
לתרגול האישי שלך זה בוודאי מצויין

אבל זה לא ירשים אף אחד אלא אם כן זה יהיה משהו שרץ בעולם האמיתי עם משתמשים אמיתיים שהם מעבר למעגל החברים והקרובים שלך.

choo

Active member
חזרה למקורות - ומדוע אנחנו במקצוע הזה

&nbsp
ללמוד להשתמש בטכנולוגיות שונות זה דבר יעיל ללא קשר לקורות החיים. לאדם שבחר במקצוע של פיתוח תוכנה מתוך אהבה לנושא והגיע לתחום מתוך תחביב, יש את כל הסיבות שבעולם ללמוד על טכנולוגיות שונות ללא קשר למה שצריך כרגע בעבודה - כי זה מעניין, כי זה מעורר מחשבה (טכנולוגיות שונות מעודדות צורות חשיבה שונות, שלאחר מכן אפשר לאמץ גם תוך כדי שימוש בטכנולוגיות אחרות. דוגמא: מי שכותב קוד בשפה כמו C, ולומד פייתון בשביל העשרה, יחפש לעולם התיכנות מונחה העצמים - ויוכל לאמץ את זה גם לתיכנות ב-C לאחר מכן).
&nbsp
מעבר לזה, במיוחד כשמדובר ב"טכנולוגיות גרעיניות" - חלק גדול מהידע לא הולך לאיבוד. מי שלמד לפתח GUI בממשקים אסינכרוניים - לא תהיה לו בעתיד בעיה לכתוב GUI גם אם react יעלם ויוחלף ב-anjuta או כל ספריה חמה אחרת. הידע הבסיסי של כיצד מפתחים ממשק משתמש הוא לא תלוי טכנולוגיה נקודתית (זה כן משתנה בין עשור לעשור, אבל גם שם חלק מהבסיס נשאר כיום כמו שהיה לפני 20 שנה).
&nbsp
לגבי השפעה בקורות החיים, כמו שראית, יש כאלו שזה ישפיע עליהם, יש כאלו שלא. אל תראה את זה בתור מטרה מרכזית בהקשר הזה.

jellymean

New member
צ'ו, האם אתה יכול להרחיב מעט על anjuta?

האם הכלי עובד גם בסביבת חלונות? 10? 7?
האם יש גרסה פורטבילית לכלי (ללא התקנה)?
מה יתרונות הכלי? למה משמש?

בינג בינג

choo

Active member
או שלא הבנת שהמצאתי שם, או שאין לי חוש הומור ;)

choo

Active member
אכן, עבדתי עם מישהו שבשנת 2004 התעקש לעבוד רק עם anjuta

user32

Well-known member
מנהל
הבדיחה שלך גרמה להפסדים במשק

אנשים תמימים כמוני כילו את זמנם, חיפשו בגוגל, מצאו את הIDE הזה שאף אחד לא שמע עליו והמשיכו לחפש איך זה קשור לספריית UI והאם יש פה איזו משהו שאני אמור להכיר.
אם היינו פורום קצת יותר פופולרי, זה היה מגיע למצב שמועמדים היו רושמים את anjuta בקו"ח, המראיינים המובכים היו ממהרים ללמוד על זה, חלקם היו מתלהבים ואתה היית אחראי לעליה מטאורית של שימוש בcode base של IDE שנועד לGNOME למטרות פרוייקטי UI אחרים. מדהים.

Darklos

New member
מוסיף ומחזק
מוסיף ומחזק מה שכתבו לפני,
מבחינה מקצועית - פרויקט צד זה תמיד טוב:
יש לך הזדמנות או לחזק סביבות שאתה מכיר, או ללמוד סביבות פיתוח חדשות.
יש לך הזדמנות להקים משהו מ-0, בניגוד לעבודה על פיצ'רים במוצר קיים, מה שמקנה לעיתים הבנה מעמיקה יותר איך הדברים עובדים.
יש לך הזדמנות לגעת באספקים שונים של מוצר (למשל התעסקות בעיצוב וחוויית משתמש, אבטחת מידע, שרתים) שלא תמיד יצא לך לגעת כבורג קטן בצוות שעובד על מוצר קיים.
&nbsp
מבחינת שורה בקורות חיים, בדיוק כמו שכתבו, זה תלוי מה התוצר הסופי:
בנית אפליקציה שנכנסה לחנות של Apple/Android? בנית אתר שרץ ברשת ויש לו משתמשים? יצרת ספרית צד שלישי שאנשים מורידים ומשתמשים בה? לגמרי משהו שאפשר להתגאות בו.
בנית פרויקט "חנות" והעלית את הקוד לגיטהאב? פחות מלהיב. זה לא שזה לא יוסיף לך נקודות זכות, אבל לא אותה כמות כמו הדוגמאות הקודמות.
&nbsp
אני אומר את כל זה מנסיון אישי. יש לי פרויקט אישי שאני מריץ משנת 2001, אתר עם כניסות ומשתמשים (יש תקופות עם יותר ויש תקופות עם פחות).
כל כמה זמן אני בונה אותו מחדש כדי להתרענן טכנולוגית ומקצועית. זה משאיר אותי חד, ואני משתמש בפרקטיקות שאני לומד מהפרויקט במשימות בעבודה.
ולגמרי בראיונות שואלים אותי עליו בהרחבה, הרבה פעמים גם במקום לשאול על משימות מעניינות בעבודות קודמות.

למעלה