לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2174321,743 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'תגידו מה באמת מצב שוק התוכנה בישראל?'
תגידו מה באמת מצב שוק התוכנה בישראל?
<< ההודעה הנוכחית
07/01/2020 | 15:20
53
1930
כי לפי הכתבות שמתפרסמות חדשות לבקרים יש ביקוש אדיר למהנדסי תוכנה, כל מתכנת בינוני בגילאי 45+ מקבל אינסוף הצעות.
ובכלל יש ביקוש אדיר למשרות עד שמתפשרים על הכשורים והיכולות.
האים זה באמת המצב?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'דעתי ש״שוק התוכנה״ נחלק ל-2 עולמות שיש ביניהם מעט מאד חפיפה'
דעתי ש״שוק התוכנה״ נחלק ל-2 עולמות שיש ביניהם מעט מאד חפיפה
07/01/2020 | 17:18
1
272
באחד יש את הטופ 10% או 1% בתחומם ולהם נראה שיש ביקוש אדיר, מחסור וכו׳.
העולם הזה מתקיים ב-95% במרכז + טיפה חיפה.
 
בעולם השני, העולם של רובינו (רוב המפתחים), המצב לא כ״כ דובשני. סה״כ רוב המפתחים ברי החלפה בג׳וניורים או אוקראינים - לא כי הם לא טובים אלא כי רוב עבודת הפיתוח לא דורשת ידע יוצא דופן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא יכלתי לתאר את זה יותר טוב'
לא יכלתי לתאר את זה יותר טוב
07/01/2020 | 18:03
223
לקבל הרבה הצעות לראיונות עבודה בשוטף זה קל(קיבלתי הצעות לראיונות עבודה גם כשלצד השני לא היה כמעט מידע עלי), אבל להתקבל לאותם הצעות זה הרבה יותר קשה.
 
יש לי גם תחושה שבשוק שלנו יותר קלים עם האופציה של הפיטורים במידה והמעסיק חושב שהוא מצא מישהו יותר טוב/זול(אבל אני לא בטוח בזה עד הסוף).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עוקב... '
עוקב...
07/01/2020 | 20:44
68
לצפיה ב-'משרשור אחר שמתקיים פה'
משרשור אחר שמתקיים פה
07/01/2020 | 23:56
185
Nuke1985 העלה שלחברות השמה יש אינטרס לנפח את המציאות - "הם מרוויחים פר השמה, זה האינטרס שלהם להציג תמונה שהשוק "בוער" (כדי שאנשים יקבלו מוטיבציה להתחיל לחפש).",
וזה יכול להסביר את הכתבות שמתפרסמות.
 
השרשור:
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למפתחי תוכנה שעברו את "סף הכניסה", יש ביקוש גבוה'
למפתחי תוכנה שעברו את "סף הכניסה", יש ביקוש גבוה
08/01/2020 | 02:18
46
322
 
כעקרון, מפתחי תוכנה עם 2-5 שנות נסיון עדכניות בטכנולוגיות שיש להם ביקוש - הם אלו שמוצאים עבודה חדשה הכי בקלות. עדיין לא מצפים מהם להמון, הם יותר גמישים לגבי סוג העבודות שהם מחפשים, ולכן בחיפושי עבודה הם אלו שמוצאים עבודה הכי מהר.
 
לאנשים שלא הגיעו לסף הזה, הרבה יותר קשה למצוא עבודה, כי הם מקוטלגים בקבוצת "חסרי הנסיון", ויחסית מעט משרות קיימות כדי לקלוט אותם.
 
לאלו שהנסיון שלהם בטכנולוגיות איזוטריות יחסית, יש בעיה למצוא מקום עבודה חדש.
 
ולאלו שיש יותר נסיון - יש מהם לרוב יותר ציפיות בראיונות עבודה, וכך אדם בעל 10 שנות נסיון שלא מביא ערך מוסף של 10 שנות נסיון - יתקשה למצוא עבודה. רמת הציפיות עולה עם העליה בנסיון, עד לסף מסוים - ואז זו שאלה של מחיר - מקום עבודה לא ייקח עובד שעלותו מאוד גבוהה, אבל הנסיון שלו מספק את הסחורה.
 
מעבר לזה, כל מי שמוכר לך "אין סוף" - משקר. האם בסך הכל מסתכלים על העובדה שבכל רגע נתון יש הרבה מאוד משרות פתוחות בתעשיה, יותר מכמות הבוגרים הטריים החדשים שיוצאים מהאוניברסיטאות והמכללות. הם לא לוקחים בחשבון שחברות מעדיפות שלא לאייש חלק ניכר מהמשרות, מאשר לקחת מישהו שלא "עומד בדרישות".
 
מעבר לזה, התעשיה לגמרי לא הומוגנית, ובין חברות שונות, שמגיעות מרקע פיננסי שונה, יש פערי שכר (ופערי סינון) מאוד גדולים, שיכולים להגיע לפער של פי שתיים עד פי שלושה בשכר למתכנת מתחיל (חשוב על מתכנת מתחיל במשלמים לו 7000-8000 ש"ח למשרת צ'וקומוקו בפיתוח תוכנה, לעומת בוגר אוניברסיטה מצטיין שיכול להגיע לטווח של 17000-20000 (ולעיתים רחוקות גם יותר מזה) למשרה ראשונה. הפערים יכולים לגדול עוד יותר למפתחים מנוסים - שמצד אחד תפגוש מפתחים מנוסים שמעולם לא עברו משכורת של 20,000 לחודש, ומצד שני תפגוש מפתחים מנוסים בחברות כמו אמאזון וגוגל, שיכולים להגיע ל"חבילת שכר" (שכר חודשי פלוס שווה-ערך שכר" בדמות בונוס שנתי/מענקי מניות וכדומה) ששקול לכ-50000-60000 ש"ח לחודש בממוצע על פני מספר שנים (אני לא מדבר על מי שהיו במקרה ב-exit בסטארטאפ - אלא על כאלו שמראש התקבלו לחברות הללו ובתנאים הללו).
 
כשכותבים את הכתבות בעיתונים, מתמקדים בעיקר בסיפורי הקיצוניים כלפי מעלה - ומכאן מתחילות לרוץ האגדות האורבניות. זה של הטיותה פסיכולוגית שמוכרות בשם "הטיית הזמינות" בשילוב עם "הטיית השרידות".
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' מסכים עם הכל. רק מוסיף'
מסכים עם הכל. רק מוסיף
08/01/2020 | 09:25
17
237
ציינת את הטווח התחתון ואת הטווח העליון. רובינו בהגדרה נמצאים איפשהו באמצע. כלומר לא מתחת ל20K ולא ב60 אלא ב30+ ושם יש את המאסה העקרית של המשרות להערכתי, והחברות אמנם מסננות אבל מי שעומד ברף סטנדרטי לנסיון שלו כנראה לא יתקשה למצוא עבודה.
בטווח הזה יש היצע גבוה והפרסומים על מחסור בעובדים נכונים בעיניי.
במקומות שאני עובד, למרות שהקימו סניפים באוקראינה (גם שם אגב כבר לא כזה קל למצוא אנשים טובים), עדיין מתקשים לאייש מתכנתים טובים בדרגי הביניים. יש מבחנים מקצועיים שבעיניי לא קשים, השאלות הרגילות שנדונו פה רבות, ומציעים משכורות יפות של 30-35 ולא מוצאים אנשים. הצליחו לגייס 3-4 כשההתחייבות לבורד היתה לפחות 5 עד סוף השנה שהסתיימה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'התחרות על האנשים האלו היא מאוד גדולה'
התחרות על האנשים האלו היא מאוד גדולה
08/01/2020 | 11:55
4
223
ואם הם טובים אז זה על סף הלא הגיוני. אתה צריך למצוא דרך לבדל את עצמך או איכשהוא למשוך אותם אחרת למה שיבואו אלייך? יש לא מעט חברות שיציאו להם 30-35
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
08/01/2020 | 12:15
44
לצפיה ב-'תציע יותר'
תציע יותר
08/01/2020 | 13:45
2
191
אני שומע על לא מעט סטארטאפים (לא FAANG) שנותנים 40-45 למועמדים מנוסים אבל לא יוצאי דופן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה זה נקרא מנוסים?'
מה זה נקרא מנוסים?
08/01/2020 | 13:47
184
כמה שנות ניסיון? והאם "מנוסים" הכוונה למומחים בתחום מסוים?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בדיוק, זה מה שניסיתי להגיד..'
בדיוק, זה מה שניסיתי להגיד..
08/01/2020 | 14:02
182
להציע 30-35, משכורת גבוהה ומכובדת ללא ספק, זה דיי בטופ, ועדיין יש חברות שיציעו יותר ומועמדים יימשכו לשם. אני מאמין ששכר זה לא הפרמטר היחידי ואני מניח שגם (לפחות חלק) מהמועמדים מבינים את זה, אבל בסופו של דבר מדובר על חברות טובות - אז למה לא?
 
הרבה חברות חושבות שהן משנות את העולם ומקום מדהים לעבוד בו, אבל המציאות היא שגם אם זה באמת נכון, הן עדיין לא החברות היחידות שעונות על הפרמטרים האלו, והתחרות על האוכלוסיה הדיי מצומצמת של המפתחים האלו היא מאוד גבוה (קצת כמו לשכור דירה במרכז תל אביב).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נראה לי שהמחסור הוא תופעה עולמית כרגע'
נראה לי שהמחסור הוא תופעה עולמית כרגע
09/01/2020 | 00:12
11
197
הריביות הנמוכות (והשליליות) בעולם פשוט ניפחו את השווקים (ושווקי התעסוקה) מעבר לכל פרופורציה.
 
גם במדינה בא אני חי כיום קיים מחסור חמור באנשים מנוסים.
המדינה אפילו לא דורשת תואר ראשון כתנאי סף להוצאת ויזת עבודה.
 
בנוסף, בדרך-כלל יוצא שמי שמגיע על ויזת עבודה מבחוץ בעל כמה שנות נסיון לפחות.
 
ועוד דבר חשוב לא פחות, אני משוטט לי מדי פעם בעמוד המשרות של  stackoverflow ונתקל במשרות בהן מצויין תקציב של של עד 100K ולפעמים אפילו עד 120K יורו בשנה. כלומר, מתחיל קצת להתקרב לרמות השכר המטורפות בארץ, בה אגב  רק להזכיר, המדינה עדיין לא מאפשרת ייבוא של מהנדסים זרים אליה (או שכן מאפשרת, אבל רבים מחבריי הזרים כאן העידו בפניי שלא ישקלו לעבור לישראל בגלל פערי התרבות ורמת החיים הנמוכה, זאת למרות השכר הגבוה)....
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נשאלת גם השאלה - מתי כל ה"עולם הוורוד" הזה יסתיים?'
נשאלת גם השאלה - מתי כל ה"עולם הוורוד" הזה יסתיים?
09/01/2020 | 00:38
10
192
האם העולם כולו יכול להתקיים לנצח עם ריביות אפסיות?
 
הרי בסופו של יום, מה הטעם לעבוד, אם אפשר במקום זאת סתם לשבת בבית או לבלות כל היום ופשוט לתת לכספי החסכון לצבור תשואה פיקטיבית איפשהו (במספר אפיקים מסויימים)?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אכן שאלת טריליון הדולר'
אכן שאלת טריליון הדולר
09/01/2020 | 09:24
154
התשובה נעה איפשהו בין לעולם לא למחר בבוקר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הפוך - כשהריביות אפסיות - הכסף לא עובד בשבילך'
הפוך - כשהריביות אפסיות - הכסף לא עובד בשבילך
11/01/2020 | 17:11
8
124
 
צריך לעבוד בשבילו - בין אם על ידי עבודה בשכר, ובין אם על ידי הקמת והרחבת עסקים יצרניים (השקעות ראליות) באמצעות לקיחת הלוואות זולות (יחסית).
 
ולגבי הכסף שכבר חסכת? כל זמן שאין אינפלציה חזקה - הוא לפחות לא נשחק. אם זה ישתנה - תצטרך לקוות שהשקעת בעסקים יציבים - כי עליית השווי שלהם נוהגת להגן מאינפלציה (כשהמחירים עולים - גם אותו עסק מוכר במחירים גבוהים יותר, ולכן שומר על מצבו מבחינה ראלית - כמובן בהנחה שעליית המחרים מתפלגת בצורה יחסית אחידה בין סוגי מוצרים שונים).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כמובן, זו הכוונה... רק לכסף שכבר נחסך...'
כמובן, זו הכוונה... רק לכסף שכבר נחסך...
11/01/2020 | 19:34
7
130
הרי במוקדם או במאוחר, כל מהנדס מנוסה בעל שכר גבוה צפוי לחסוך כמות מכובדת של כסף שתאפשר לו בעתיד בשלב כזה או אחר להתקיים בלי לעבוד (גם אם לא לנצח, לפחות לתקופה שעשויה אפילו להיות ארוכה).
 
לגבי האינפלציה, לפי תחזית בנק ישראל מהשבוע היא לא צפויה לעבור את ה1.4% עד סוף 2021 ואני באופן אישי פסימי גם שהיא תעבור את ה1% כל עוד שיטת השקלול המקובלת בעולם לא תשתנה (כמו למשל לכלול בחישוב גם ייקור של נכסים כמו דיור למגורים ושירותים).
 
וזאת בין ביתר בגלל שהכלכלה העולמית עברה למוצרים מבוססי שירותים ופחות מבוססי ייצור. ועבור אלו שמבוססי ייצור, קיימת גם העובדה שארה"ב הפכה לאחרונה למפיקת הנפט הגדולה בעולם, שכן מחירי הנפט עד היום היוו את הפקטור המשפיע ביותר בעולם על הייקור של הייצור והשינוע שלהם במדינות שאינן נחשבות מפיקות נפט / אנרגיה גדולות (כמו ישראל למשל).
 
האינפלציה הנמוכה בארה"ב מכתיבה את גובה הריבית הפרדלית שלה והיא גם המשפיעה ביותר על גובה הריביות של יתר הבנקים המרכזיים בעולם, לכן הריביות בעולם לא צפויות לעלות בטווח הזמן הנראה לעין. לא די בכך, הריבית הפדרלית בארה"ב היא גם משפיעה באופן ישיר על רוב השקעות ההייטק בארץ, שנלקחות במימון של בנקים וגופים / קרנות בארה"ב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מופתע כל פעם מחדש מהמלניאלס'
אני מופתע כל פעם מחדש מהמלניאלס
12/01/2020 | 09:33
3
146
מצליחים לעבוד שנים בשכר גבוה מאוד ולבזבז הכל עד השקל האחרון. טיולים בעולם, מגורים בת"א, ובילויים. ממש כך.
לא בא להטיף לאף אחד איך לחיות אבל אני גרתי בזול עם שותפים ובמקביל חסכתי כך שכשהתחתנתי בגיל יחסית צעיר כבר היו לנו חסכונות לחצי דירה שבמונחים של היום זה אולי רבע דירה אבל עדיין זה משהו להתחיל איתו. לעומת זאת, עמיתיי למקצוע מגיעים לגיל 30-35 בלי אגורה שחוקה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זמנים השתנו... כיום דירה היא לא יותר מאשר נכס בעל סיכון גבוה'
זמנים השתנו... כיום דירה היא לא יותר מאשר נכס בעל סיכון גבוה
12/01/2020 | 10:45
2
137
 
 
לעומת זאת, אני מסתכל למשל על ביצועי קרן ההשתלמות שלי ורואה תשואה של כ16% ב2019. ואני עוד במסלול "סולידי"...
 
בעולם של ריביות אפסיות ושליליות, עדיף לתת לכסף לעבוד בשבילך, להשקיע במניות ולנסות להפוך למייסד או יזם של סטרטאפ בעצמך. לא לחשוב על עבודה במשרה מלאה ולא לחשוב רכישת דירה למגורים.
 
ויותר מזה, אם אתה כן מועסק כשכיר, אז לא לתת יותר מדי חשיבות לגובה השכר שלך, כי בסוף מה שיותר משפיע על כמה תרוויח, הוא הרווח במסלולים בהם היית מושקע...
 
והנה עוד עובדה חשובה, במדינה בה אני חי כיום, הפרופיל המקצועי שלי הרבה יותר מתאים להפוך ליזם מאשר בארץ.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הכל טוב ויפה'
הכל טוב ויפה
12/01/2020 | 11:06
95
ואין לי כוונה לייעץ איך לנהל חסכונות והשקעות אבל אני די בטוח שלבזבז את כל הכסף על מותרות זו לא התנהלות כלכלית נבונה באף תקופה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כדי להגיע למצב כזה אתה מראש צריך הרבה כסף'
כדי להגיע למצב כזה אתה מראש צריך הרבה כסף
12/01/2020 | 17:51
78
התשואה הממוצאת* ל5 שנים אחרונות ב5 קרנות ההשתלמות(מסלול סולידי) המובילות בארץ היא 27.41% כלומר תשואה שנתית של 5.484% (התקופה האחרונה הייתה מאוד חיובית בקרנות)
 
נניח שמובטח לך תשואה שנתית של 6%
ומשכורת נטו שלך היא 15K - כלומר 15*12 = 180K בשנה
כדי להרוויח סכום של 180K לפני מיסים בשנה רק מריבית אתה צריך 3M ש"ח מופקדים מתחילת שנה וכמובן לקוות שתקבל תשואה שנתית שכזו.
 
מה שאני מנסה להגיד זה שכדי שהכסף שלך יוכל לייצר כמות גדולה של כסף(שווי ערך למשכורת) אתה מראש צריך סכום עצום שיקח לך הרבה זמן להגיע אליו(אם בכלל תצליח להגיע לסכום נזיל שכזה).
 
לכן אני חושב שלהפך - חשוב שתעבוד ותיתן חשיבות לשכר שלך(כל עוד אתה לא סובל מזה).
 
*את הנתונים הוצאתי https://www.mygemel.net/
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לרוע המזל, אתה טועה בהנחת היסוד שלך'
לרוע המזל, אתה טועה בהנחת היסוד שלך
13/01/2020 | 00:41
2
86
 
רוב האנשים שאני מכיר שעובדים בתעשיית ההייטק, מוציאים חלק ניכר ממה שנכנס, וחוסכים די מעט. אם הם יצליחו לחסוך 200,000 ש"ח זה יהיה עבורם הישג. רובם מתחילים לחסוך ברצינות רק בגילאים מתקדמים יחסית, ולכן מפסידים תשואה. אחת הסיבות לזה היא שהם רוכשים דירות במשכנתא גבוהה, ו/או נוסעים לטיולים בחו"ל הרבה, ו/או שוכרים דירות בעלות חודשית גבוהה כדי "לחיות במרכז", ומייצרים 3 ילדים בממוצע. אני מוצא את עצמי (ואותך) כאנשים יוצאי הדופן בסביבה הזו.
 
לגבי כמה כסף תראה מהשקעות - hogpipe הראה לך את החישוב שמייצג את המציאות הרבה יותר ממה שהיית רוצה. מנסיוני האישי - רוב ההכנסה מעבודה שלי מאז גיל 33 (כלומר כ-16 שנה) הלך לחיסכון, ומושקע במסלולים שונים. ועדיין כמות הכסף שאני חוסך משכר עבודה (חוסך = אחרי הוצאות) גבוה יותר מהתשואה החודשית הממוצעת של ההשקעות שלי. למה זה? כי ההכנסה שלי מעבודה גדלה מהר יותר מאשר התשואה המוחלטת מההשקעות שלי. התשואה של 16% שראית היא אחיזת עיניים - התשואה השנתית של קרנות השתלמות סולידיות היא הרבה יותר נמוכה, כמו שהראה לך hogpipe, ומעבר לזה - אתה מסתכל על "תשואה ברוטו" של קרן ההשתלמות אחרי שנה מוצלחת במיוחד, לפני הורדה של דמי ניהול (הגלויים, והסמויים, שקרויים בשם "הוצאות ניהול השקעות").
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נשמע די הגיוני'
נשמע די הגיוני
15/01/2020 | 02:00
1
60
כנראה שהמקרה הספציפי שלי די שונה מהרוב המצוי (וכרגיל, זה לא בהכרח דבר טוב).
 
אבל באופן כללי יותר, גם אם אני מתייחס לשיטת החישוב של hopipe אז למרות שהיא כנראה לא משקפת את המצב שלי (חבל, כי אחרת כנראה שלא היו לי דילמות היום :)), עדיין רוב האנשים כן יקבלו בעתיד ירושה מסויימת מן ההורים בדמות של כמה מאות אלפי שקלים או אפילו מליוני שקלים בדמות של דירות או (חלקים של דירותׂ שכביכול גם צוברות עליית ערך), עד אז, אם הם עדיין בחיים (ומאד אדיבים), גם אפשר להנות / להעזר בשאריות קצבת הזקנה / הפרישה שלהם (גם חיסכון מהותי) ויש זוגות צעירים שאפילו גרים עם ההורים.
 
וכמובן שיחד עם ההון העצמי האישי, שכאמור מושקע במסלולים מסויימים שצוברים תשואה, אפשר להגיע לרווח מסויים שמאפשר אי תעסוקה (לא חייבים בהכרח לשמור על אותה רמת שכר שהיית מקבל אילו היית עובד במשרה מלאה, אלא מספיקה רמת שכר שמאפשרת לך להתקיים ולעשות מה שליבך חפץ - כאמור כמו למשל הקמה של מיזם בטרם גיוס הכספים שלו וכדומה).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'השאלה היא מה רמת החיים שעליה אתה צריך לשמור'
השאלה היא מה רמת החיים שעליה אתה צריך לשמור
16/01/2020 | 02:44
52
 
כמו שראית, כדי להגיע להכנסה חודשית של 10,000 ש"ח מריבית (כלומר בלי לפגוע בקרן),הרי שבהנחת תשואה של 8% *נטו*בשנה (אחרי עמלות, דמי ניהול ושאר ירקות), צריך שיהיה לך חסכון בגובה של 1.5 מיליון ש"ח.
 
מצד שני, יש גם אינפלציה שצריך להתחשב בה, אחרת אחרי 10+ שנים הקרן הולכת לפח. אם האינפלציה השנתית הממוצעת היא של 2%, הרי שתוכל "לקחת" רק את ה-6% מתוך התשואה של ה-8%. ואז כדי להגיע ל-10,000 ש"ח לחודש, צריך חסכון של 2 מיליון ש"ח.
 
בנוסף, כדי להגיע לתשואה ארוכת טווח של 8% בשנה - צריך שכל החסכון שלך יהיה מושקע במניות (זה האפיק היחיד שמצליח לייצר תשואה כזו לאורך הרבה שנים). זה מכניך לך סיכונים של תנודתיות. לדוגמא במשבר כמו של 2008 (שבפועל התחיל בסוף 2007), שהבורסות בעולם ירדו בממוצע בכ-50%, זה אומר שה"קצבה" החודשית שלך היתה נחתכת לחצי, עד שהשוק יעלה מחדש את מה שנפל (במשבר של 2008 הירידה נפרשה על פני שנה וחצי, והעליה בחזרה לקחה עוד כ 2 - 4 שנים עד לחזרה לרמות של לפני המשבר.
 
כדי לצמצם את התנודתיות הזו, צריך להשקיע רק חלק מהכסף במנוית, והשאר באג"חים בדירוג גבוה (כאלו שבאמת מגיע להם הדרוג, לא כל זבל) - אבל אז התשואה השנתית תרד מ-8% לכיוון של 4-6% - ואז בשביל אותם 10,000 ש"ח לחודש צריך לצבור חסכון של 3 מיליון ש"ח או יותר מזה.
 
מהצד השני, יש שאלה של איזו קצבת פנסיה תקבל בגיל פרישה עבור השנים שבהן כן עבדת בתור שכיר. אם צברת מספיק זכויות פנסיה, הרי שהחסכון צריך להחזיק אותך בתור "פנסיית גישור". אם גיל קבל קצבת הפנסיה שלך יהיה 67 ותרצה לפרוש בגיל 47 - הסכום שצברת יצטרך להחזיק אותך במשך 20 שנה, ותוכל לחשב כמה תוכל למשוך מהקרן, מעבר למשיכת הריבית. כמובן שזה בתנאי שבעבודה עד גיל 47 תצליח לצבור מספיק כסף בקרן הפנסיה, שיספק לך את אותם 10,000 ש"ח לחודש (צמודים למדד!) החל בגיל 67. אם לא - תצטרך להשאיר סכום חסכון שיספק לך את ההפרש גם אחרי גיל הפרישה. ובכל מקרה רצוי שישאר לך סכום חסכון למצבי חרום ולארועים בלתי צפויים, גם אחרי שהגעת לגיל 67.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ממה ששמעתי המספרים עלו קצת..'
ממה ששמעתי המספרים עלו קצת..
08/01/2020 | 12:01
27
263
גם מתכנתים מתחילים בחברות דרג ז' (ואני מכיר כמה שעובדים בחברות כאלו..) לא ממש מרוויחים 7-8 אלף אלא יותר קרוב לאיזור ה10-12 כזה.
 
בוגר מצטיין בקלות מרוויח מעל 20, ושמעתי שזה יותר קרוב ל25 אפילו. אני חושב שזה טירוף אבל מסתבר שזאת המציאות בחברות מסויימות (והאנשים האלו יכולים לבחור לאן הם הולכים).
 
לגבי אנשים עם 10 שנות ניסיון - מסכים לגמרי. כמה כבר משרות יש שמחפשים אנשים עם 10 שנות ניסיון? נראה שבדרך כלל מחפשים פחות (כמו שאמרת) וכשמחפשים מישהו עם יותר ניסיון (נגיד 8+) זה לתפקידי ניהול / ארכיטקטורה וכו'. אני יודע שבחברות הגדולות יש מסלולים לאנשים האלו וזה משחק אחר אבל אני תוהה כמה מקום יש להם בתעשייה מחוץ לחברות האלו בתפקידי "פיתוח תוכנה" קלאסיים (מבחינת היצע של משרות).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שמעת נכון'
שמעת נכון
08/01/2020 | 12:24
15
205
לגבי הסיפא של דבריך: בהרבה מקומות מחפשים לגייס מתכנת מנוסה, כשבדרך כלל הכוונה ל5+ שנות נסיון. אבל אם מגיע מישהו עם 15 שנות נסיון, הם יראיינו אותו אבל יצפו לרמה בהתאם. שוב, לא חייב להיות ממציא תורת היחסות אבל צריך להפגין רמה של מקצוען.
מי שיבוא עם 15 שנות נסיון ויגמגם בראיון, המגייסים יהיו מאוד לא סלחניים. יש כאלה שבאים עם המון נסיון ועל תחילת הראיון מתנצלים על כך שעבדו שנים באיזו נישה שולית ומצהירים מראש שלא גילו עניין בשום דבר שיכול להיות רלוונטי לראיון מקצוע. זה למשל משהו שיכול לעבור כשמדובר במועמד עם שנתיים נסיון אבל לא מישהו עם 10+.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל הם לא ייתפסו בתור overqualified?'
אבל הם לא ייתפסו בתור overqualified?
08/01/2020 | 13:23
14
78
לצפיה ב-'לא. הזמנים השתנו לטובה בתחום הזה'
לא. הזמנים השתנו לטובה בתחום הזה
08/01/2020 | 13:37
1
184
לאף אחד אין בעיה עם מתכנת ש20 שנה כותב קוד. לגיטימי לגמרי. גם המועמדים עצמם לא באים עם דרישות מופרכות ומבקשים לעבוד בשכר הגיוני בטווחים שציינתי. אבל לא יתפשרו על מישהו שלא מפגין מקצועיות גבוהה. הגישה המוצדקת בעיניי אומרת שאם בחרת בקריירת תכנות לטווח הארוך, מצופה שתהיה מקצוען.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'טוב לדעת :)'
טוב לדעת :)
08/01/2020 | 14:05
55
לצפיה ב-'אם יותר לי לייצג את קבוצת ה ״מתכנתים עם 10++ שנות נסיון״'
אם יותר לי לייצג את קבוצת ה ״מתכנתים עם 10++ שנות נסיון״
08/01/2020 | 19:12
11
210
ברוב המקומות פשוט לא יראיינו אותך, ולא תצטרך להדרש לשאלה האם אתה overqualified או לא.
זה בדיוק כמו ש choo תאר - להיות מתכנת עם המון שנות נסיון שאין לו מומחיות אדירה בשום תחום זו פוזיציה בעייתית.
 
מנסיון 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הניסיון שלך לא מייצג'
הניסיון שלך לא מייצג
08/01/2020 | 21:01
1
170
(אם מה שאתה אומר אמת בכלל)
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'?'
?
08/01/2020 | 21:04
33
לצפיה ב-'נשמע לי לא סביר'
נשמע לי לא סביר
09/01/2020 | 09:22
8
180
אני אמנם עצמאי היום אבל כמות הפניות שאני מקבל בלינקדאין היא זרם של הצעות בלתי פוסקות למשרות פיתוח. ואי אפשר לפספס את הנסיון שלי, הוא כתוב בצורה מפורטת וקוהרנטית מאז שנת 2001 ואין לי מומחיות יוצאת דופן בשום תחום.
מהצד השני אני יכול להעיד שבחברות שאני נמצא בהן מראיינים מכל הגילאים וגם מקבלים עובדים בני 45+ למשרות פיתוח רגילות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'סיקרנת אותי...'
סיקרנת אותי...
09/01/2020 | 13:08
7
134
איך נראות שנות הניסיון שלך? כמה שנים יש לך באיזה טכנולוגיות/דומיין?
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עבדתי פה ושם. היום כנראה יקראו לזה full stack'
עבדתי פה ושם. היום כנראה יקראו לזה full stack
09/01/2020 | 13:55
6
84
לצפיה ב-'full stack זה שקר'
full stack זה שקר
09/01/2020 | 14:00
5
162
מה זאת אומרת פה ושם? במעברים בין עבודות החלפת טכנולוגיות/דומיינים?
בעבודה אחת היית מפתח אמבדד ואז בעבודה הבאה היית מפתח צד שרת?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'רשימה חלקית של המוצרים וחברות שעבדתי בהן'
רשימה חלקית של המוצרים וחברות שעבדתי בהן
09/01/2020 | 14:30
4
176
GIS, ERP/CRM, ETL - הכוונה שעבדתי בחברות שמפתחות את המוצרים הללו ולא שעבדתי עם המוצרים האלה כמיישם או משהו כזה.
אלגוטריידינג, פינטק, AdTech, סייבר, storage, משחקי הימורים, e-commerce, טלקום, רובוטיקה, רפואי.
 
מבחינת טכנולוגיות: מC++ ב2001, דרך ג'אווה על כל גלגוליה ועד nodejs, פיתון, קצת רובי, מלא פרימוורקים קליינטים שיצאו ב20 שנה האחרונות, והרבה מובייל כולל נייטיב. בדרך כלל עם אוריינטציה יותר בשרת אבל עושה גם די הרבה קליינט.
בעשור האחרון אני עצמאי אז חלק ממה שרשמתי למעלה אלה פרוייקטים (ציינתי רק פרוייקטים שאישית כתבתי בהם קוד במשך 6 חודשים ומעלה). יש מקומות שעבדתי בהם יומיים בשבוע או 3 או 4 ככה שחלק מהרשימה זה תקופות של עבודה במקביל. זה למקרה שאתה מנסה לחשב איך הכל נכנס ב19 שנה...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יפה. מעניין'
יפה. מעניין
09/01/2020 | 14:34
117
בדיעבד אתה חושב שאם כל הקריירה היית נשאר באותו דומיין (נניח פיתוח ב Java) היית מצליח יותר?
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הדרישות מפרילאנסר או חברת פרוייקט שונות לגמרי מהדרישות משכיר'
הדרישות מפרילאנסר או חברת פרוייקט שונות לגמרי מהדרישות משכיר
11/01/2020 | 17:29
2
113
 
עבדתי בחברת פרוייקטים ויצא לנו להגיש הצעות מחיר ללקוחות בכמה תחומים שלא ממש היו ב-core שלנו. כשאנשים שומעים שאתה "חברה", פתאום הם לא מתעניינים בכמה אתה מבוגר, באילו תחומים הנסיון שלך, ולא חושבים לעצמם "אבל הוא בטח ירצה הרבה כסף". הם רוצים שאתה תישמע כאילו אתה יודע על מה אתה מדבר, לדעת כמה זמן ייקח לך, כמה זה יעלה - ושיש לך המלצות טובות (גם אם זה המלצות על פרוייקטים בתחום אחר). לאחר מכן, חלק מהם נופלים על "שיטת הסלאמי" ("אבל זה לא כולל את זה ואת זה ואת זה" מצד אחד, ומצד שני "נתקלנו בבעיות לא צפויות בגללך או בגלל ספקי משנה שלך, ולכן זה ייקח יותר זמן - ונא להוסיף עוד כסף"). אבל בזמן המשא ומתן הם אומרים לעצמם "יש לפרילאנסר הזה שם טוב, יש לחברה הזו שם לשמור עליו, והם יעבוד כמה שצריך כדי שזה יסתיים בזמן, לעומת שכיר שיאשים את ההנהלה בעיכובים".  זה עולם שונה לגמרי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' זה נכון מאד. גם הסיכון של ״המעסיק״ הרבה יותר קטן '
זה נכון מאד. גם הסיכון של ״המעסיק״ הרבה יותר קטן
11/01/2020 | 21:40
86
אין שום בעייה לזרוק פרילנסר/חברה אחרי שבוע אם נראה שלא כצעקתה.
לפטר עובד שגייסת אחרי שבוע/חודש אפילו 3 חודשים ייחשב ככישלון משמעותי למנהל המגייס.
 
מ ״חברה חיצונית״ גם אין ציפייה שתתאים ל״תרבות האירגונית״ שלך (פעמים רבות יש ציפייה הפוכה, שהרי בגלל זה בדיוק צריך אותה). כל עניין הגיל משחק הרבה פחות תפקיד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא כל הסיפור'
זה לא כל הסיפור
12/01/2020 | 09:25
84
10 שנים ראשונות הייתי שכיר רגיל.
גם עכשיו, כפי שכתבתי בעבר, הצטרפתי לחלק מהסטארטאפים כשכיר בשביל לקבל את ההטבות מיסוי על האופציות. באותם מקומות המנכ"ל ווידא היטב שאני מתכוון להיות "חלק מהחברה" לפני שהוא מפקיד בידיי משרה חשובה (כשמדובר בחברה קטנה) וחבילת אופציות נדיבה.
אבל כן, בהרבה מהמקרים כעצמאי יש את היתרון שהרבה פחות חופרים באישיות של מי שמבצע את העבודה. למשל מדלגים על כל החלק של: איפה אתה רואה את עצמך בעתיד, למה עזבת מקום X, מה השאיפות שלך ומה אתה אוהב לעשות. מאוד נוח לאוהבי הגיוון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מאחר ואני בנישה של "20+ שנות נסיון בתור מפתח תוכנה"'
מאחר ואני בנישה של "20+ שנות נסיון בתור מפתח תוכנה"
11/01/2020 | 17:22
10
185
 
ממה שאני רואה, כל זמן שהתחום שאני נמצא בו שומר על יציבות - עבודה לא תהיה חסרה לי - ואנשים מתגלגלים מחברה לחברה דרך קשרי עבר (הרבה יותר מחצי מהעובדים אצלנו מגיעים מחברות שנמצאות באותו תחום). הסיכון הוא אם התחום יצטמצם משמעותית (לא צפוי לקרות עד שאצא לפנסיה), או שהחידושים הטכנולוגיים בו "ייתקעו" (מאחר ובדיוק התחיל עוד גל של שינויים גדולים בתחום ב-3 שנים האחרונות - אפשר לשבת בשקט לשבע השנים הקרובות, ויש מספיק ביעבוע לטכנולוגיות הגדולות הבאות, כך שסביר שבעוד 7 שנים התחום שוב יצטרך "להמציא את המערכות שלו מחדש").
 
מי שנמצא בתחומים גוועים עם כמות נסיון כזו, יגלה שמאוד קשה לעבור לתחום שונה אחרי כל כך הרבה שנים - אלא אם הצלחת לצבור ידע תשתיתי גנרי שיש בו צורך בשלל תחומים (אישית אני רוכב על מומחיות רחבה בלינוקס בתור סוג של "תעודת ביטוח" נגד זה - מה שאומר לפחות עוד עשר שנים של שקט (הזמן שבו מערכת שונה לגמרי עשויה להפוך לדומיננטית מספיק בשביל לפגוע בדרישה למומחי לינוקס). וזה יכול לקרות - בדיוק כמו שבעבר מומחיות ב-VxWorks התיה תעודת ביטוח לאנשי אמבדד - עד שלינוקס מלמעלה, ומערכות רזות יותר מלמטה, הפכו את שוק ה-VxWorks לשוק בסטגנציה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אחד החברים שלי'
אחד החברים שלי
11/01/2020 | 23:17
9
195
עבר לא מזמן מ"תכנות למערכות משובצות" לפיתוח צד שרת (embedded --> backend)
בקושי יודע את השפה שהוא הולך לכתוב בה.
למד במקום טוב, עבד בחברות טובות (אומנם בתחום לא קשור אבל בכל זאת) והסתדר. עלה כמובן בשכר אני מחשיב את החברה החדשה כטובה.
יש לו 9-10 שנות ניסיון.
 
אני עם מעל 10 שנות ניסיון (כולל קצת ניהול בדרך) עם פרופיל עקום בלינקדין מפוצץ בפניות (ואפילו טלפונים מאנשים שאני לא מכיר) בדיוק כמו שuser32 תיאר.
כנ"ל חברים רבים שלי עם 10+ שנות ניסיון איכותי.
 
אני אוסיף פה ניחוש לפני שיוזר מגיב : חלק מהפניות שהוא קיבל ככל הנראה ממגייסים שרצו להציע לו משרת שכיר ולאו דווקא את השירותים שלו כחברת קבלן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כמעט כל הפניות שקיבלתי הם כאלה'
כמעט כל הפניות שקיבלתי הם כאלה
12/01/2020 | 09:39
132
בפרופיל אני מעמעם את הסטטוס שלי. אם ארשום טייטל "CEO" אקבל בעיקר פניות מנודניקים שרוצים למכור לי איזה שירות. אף אחד לא מחפש להביא מנכ"ל שיכתוב קוד.
אם אני רושם טייטל מעולם הפיתוח, אני מקבל ים הצעות עבודה שחלקן יכולות להניב עסקאות נאות. זו מלכודת דבש. מגייסים פונים לעניין אותי במשרה מסויימת ואני משתמש בזה כדי להגיע למחלקה הרלוונטית ולנסות לדחוף פרוייקט. הניצוד הופך לצייד...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'פניות בלינקדין '
פניות בלינקדין
12/01/2020 | 17:58
3
101
לתחושתי חלק גדול מהמגייסים לא קוראים ממש את הפרופיל ועושים סינון חלקי אם בכלל, זה יותר כמו אתר הכרויות שבו הגברים עושים Like על כל אישה שהאתר מראה להם.

לכן אני פחות סגור עד כמה הפניות שלהם מייצגות את היצא העבודות האמיתיות שאני מוכשר לעבוד בהם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מסכים לחלטין'
מסכים לחלטין
12/01/2020 | 18:57
98
זאת גם הסיבה שניחשתי שפונים אליו למרות שהוא מציע שירותי יעוץ. גם אם היה מציין שהוא מאלף נחשים היה מקבל הרבה פניות לאור זה שהוא מכיר הרבה טכנולוגיות רלוונטיות.
 
גם פניה מצד מגייס לא מבטיחה ראיון \ תהליך.
וכמובן שיש כמה מגייסים שמגייסים לאותה המשרה.
 
אבל בכל זאת חלק מהפניות הן רציניות : מגייסים מחברות \ ראשי צוותים \ VP RND. חברות השמה "רציניות". בן אדם סביר שמחפש אקטיבית כנראה יכול להגיע למרחב אפשרויות אפילו גדול יותר.
 
לדעתי השוק עכשיו טוב ואני מתבסס גם על סיפורים של חברים\מכרים שקפצו למים לאחרונה (נגיד חצי שנה - שנה אחרונה) ומדווחים שהמצב טוב, לפחות במרכז הארץ.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' זה גם לא ״מגייסים״ אלא כל מיני חברות גיוס כ״א.'
זה גם לא ״מגייסים״ אלא כל מיני חברות גיוס כ״א.
12/01/2020 | 22:10
24
לצפיה ב-'אתה זוכר את ההוא שהעלה פרופיל לינקד-אין של דג דניס?'
אתה זוכר את ההוא שהעלה פרופיל לינקד-אין של דג דניס?
14/01/2020 | 09:48
61
הוא כתב שהוא דג דניס שחי באננס באוקיינוס ועובד כמפתח iOS, קומפלט עם תמונה של דג.  הפרופיל קיבל פניות ממגייסים עד שלינקד-אין בעצמם השעו את החשבון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'על כל אחד שהצליח לעבור ממשובצות החוצה - יש 5-10 שנכשלו'
על כל אחד שהצליח לעבור ממשובצות החוצה - יש 5-10 שנכשלו
13/01/2020 | 00:54
3
123
 
בחרבות קודמות הגענו למצב שבו או שהפסקנו להזמין לראיונות אנשים עם יותר מדי שנות נסיון במערכות משובצות, או שהכנו להם שאלון מיוחד כדי שיהיה סיכוי שיעברו את הראיון (וגם אז רובם לא עברו). יש משהו בתחום של מערכות משובצות ש"מנוון" את מרבית העובדים בו, בגלל שהעבודה מחייבת אותם לעבוד פשוט ככל האפשר מכל הבחינות. אם אתה מציג להם שאלה שדורשת גישה של קריאה+כתיבה למבנה נתונים משותף במקביל מכמה חוטים   - הם הולכים לאיבוד. יש צורך במשהו מורכב יותר מרשימות מקושרות ומערכים? הם מתקשים לחשוב על זה בכלל. ואם זה משתלב ביחד? הם אפילו לא מצליחים להבין שהם נתנו פתרונות שגויים לגמרי, גם כשמכוונים אותם לטעויות שלהם. אלו שסיימו את התואר לא מזמן, עוד זוכרים דברים מהלימודים ועוד לא לגמרי "התקלקלו" - ומצליחים יותר בראיונות. אלו שנמצאים בתחום יותר מ-5 שנים - לרוב כבר "הוסללו" יתר על המידה.
 
אז כן, גם אני יכול להציג שני מקרים של אנשים שאני מכיר שעברו ממערכות משובצות למשהו מורכב יותר לוגית ועם ריבוי נימים - אבל אחד הגיע דרך קשרים, ובניגוד למרבית אנשי המשובצות הצליח לשחזר את החומר המורכב יותר לפני הראיון ולעבור אותו בצלחה. השני עדיין נמצא בשלבי הסתגלות מתקדמים ואין לדעת כמה זה יחזיק מעמד בתחום החדש (יש לו נטיה לחזור לתחום הקודם מכל מיני סיבות) - וכל האחרים פשוט לא עברו את הראיונות, רובם בפער מחפיר (אני מניח שהגבוליים יצליחו בסופו של דבר לעבור את הראיונות במקום כלשהו).
 
הבעיה השניה היא - אדם שרגיל להיות "יודע" ו-"מוביל" בתחום שלו, צריך להיות מוכן מנטלית להיות "לומד" ו"לא יודע" בתחום החדש במשך שנה-שנתיים. להרבה מהאנשים יש בעיה מנטלית לבצע את השינוי הזה, וכתוצאה מכך הם מתקשים להשתלב בתחום החדש, וחוזרים לתחום הקודם שלהם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנקודה היא לא "משובצות"'
הנקודה היא לא "משובצות"
13/01/2020 | 09:46
2
102
זאת הייתה סתם דוגמא לאדם שהצליח לעשות מעבר שנחשב פה לקשה. בטח כשיש לו הרבה שנות ניסיון.
 
ההתרשמות שלי שאין יחס מיוחד ומחמיר לאנשים עם הרבה שנות ניסיון ואני מכיר אנשים רבים שעברו עבודה לאחרונה ללא קושי מיוחד. להיפך ההרגשה שלי שביקוש הרב גורם לכך שסינון מחמיר פחות או לפחות נותנים צ'אנס לאנשים שהם לא הmatch הקלאסי לתפקיד
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זו "הטיית השורדים"'
זו "הטיית השורדים"
13/01/2020 | 11:17
1
105
 
אתה רואה את אלו שעשו את המעבר. אתה לא רואה את כל אלו שניסו לעבור ולא הצליחו.
 
יש גם דרגות מעבר שונות. לא כל מעבר הוא reset - ככל שהפער בין התחום הקודם לתחום החדש נמוך יותר, מבחינת היכולות הגנריות הדרושות בהם, המעבר קל יותר. מי שהתנסה בעבודה על מערכות מקביליות ומרובות נימים - יצליח לעשות את זה גם בדומיינים שונים. לעומתם, מי שעיקר עיסוקו היה בתיכנות לינארי בתחום מסויים - לרוב יתקשה בהרבה בראיונות עבודה למקומות שבהם דרושות היכולות המקביליות.
 
מי שעבד רק עם רשימות מקושרות ומערכים - יתקשה בראיונות למקומות שדורשים עבודה עם מבני נתונים מורכבים ומימוש של מבני נתונים מורכבים.
 
כמובן, כל אחד מאותם אנשים יכול להחליט לחרוש את cracking the code interview במשך כמה שבועות (או חודשים - תלוי ברמת החלודה) ואז מצבו יהיה אחר לגמרי. הרבה אנשים מנוסים לא עושים את זה ומגיעים עם מה שהם כבר מכירים - ונופלים.
 
וכמובן, יש את התחומים הטריים - ככל שתחום טרי יותר, תהיה הרבה פחות דרישה לנסיון, כי אין מועמדים עם נסיון רלוונטי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
13/01/2020 | 12:45
109
יכול להיות גם שלך נח לעקם את המציאות (לפחות באזור המרכז) כדי שיסתדר עם מה שאתה מכיר ועם מה שנראה לך הגיוני..


עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ההרגשה שלי היא שיש הרבה פניות כלומר הרבה משרות פנויות'
ההרגשה שלי היא שיש הרבה פניות כלומר הרבה משרות פנויות
09/01/2020 | 13:29
229
נראה לי, כמו שכבר כתבו פה, שמנוסה שמבקש 30-35 (במרכז לפחות) לא יתקשה למצוא עבודה. מי שמבקש צפונה מזה יצטרך להיות מרשים במיוחד בראיונות בכדי להתקבל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אכן מקבלים הרבה הצעות, אבל אלה לא הצעות שכר'
אכן מקבלים הרבה הצעות, אבל אלה לא הצעות שכר
30/01/2020 | 17:37
46
מפניה של מגייס/ת בלינקדאין או מייל להצעת שכר המרחק הוא רב.
בכל חברה יש סבב של 4-5 ראיונות, ולפעמים צריך להתראיין ב-5 חברות ומעלה כדי לקבל הצעת שכר בודדת. זו השקעה אדירה של זמן, סטרס אדיר ופגיעה בהערכה העצמית כשנפסלים באמצע התהליך. החברות המבוססות (ואני לא מדבר על גוגל או אמזון אלא חברות הרבה פחות יוקרתיות) מראיינות עשרות אנשים כדי לאייש משרה בודדת.
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

15:30 | 28.02.20 le12341
09:44 | 26.02.20 lifeAndStuff
14:58 | 25.02.20 foxi35
23:26 | 22.02.20 jellymean
08:16 | 22.02.20 Shaycus
15:35 | 20.02.20 rj111
12:16 | 20.02.20 מחפשת עבודה17
15:54 | 18.02.20 Nuke1985
13:47 | 18.02.20 אליהו התשבי6
19:26 | 17.02.20 jellymean
20:45 | 09.02.20 HarmonicWave

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ