האם יש מדריך להגשת תיאום מס לבד?

noam45451

New member
האם יש מדריך להגשת תיאום מס לבד?

הרצתי בדיקה דרך האתר הזה והם חזרו אלי ואמרו שמגיע לי 75 אלף שקל החזר.

האם יש דרך שבאופן עצמאי אוכל להשיג את כל הדוחות 106 מהשבע שנים האחרונות, והדוחות אחרים שצריך ולגשת עם זה למס הכנסה לבד?

כמה מסובך זה? למישהו יש נסיון?

תודה רבה.

זה לא מסובך במיוחד
לא עשיתי לבד בעצמי אבל אני מכיר אנשים שעשו.
&nbsp
אתה צריך לפנות עצמאית לכל מקומות העבודה שעבדת בהם ולבקש טופס 106. הם חייבים לתת לך על פי חוק. עם זה אתה הולך למשרד מס הכנסה וממלא את הטפסים, לפי מה שהבנתי הם יכולים במקום לעזור לך ולמלא ביחד איתך.
&nbsp
אם פדית פיצויי פיטורים כלשהם במהלך התקופה כשעברת בין עבודות חשוב להביא גם את האישורים על זה ושזה פדיון פיצויים כי יש על זה פטור מסוים (עד תקרה) ואם לא תביא את האישורים אז יחשיבו את זה כהכנסה רגילה ויגבו מס שולי שיכול להיות גבוה מאוד. כמו כן תביא כל מסמך אחר על הכנסות שהיו לך או הוצאות שיכולות להיות מוכרות במס. תרומות מוכרות במס, וגם חלק מסוים בביטוחי חיים למשכנתא אם יש לך.

bismark1

New member
נדמה לי שקראתי שהחל מ 5.1

ניתן יהיה לבצע באופן מקוון באתר של רשות המסים

תמיד הייתה אפשרות להגשה מקוונת

אבל עם הגבלה על סכום ההכנסות השנתיות המקסימלי שבגללה זה לא היה רלוונטי לעובדי הייטק. אתה אומר שזה השתנה?

אה, מצאתי, השתנה ולא השתנה

מגבלת הסכום עדיין קיימת, אבל רק לגבי האישור האוטומטי מהמערכת, כלומר מעלים פרטים וישר מקבלים אישור.
גם מעל הסכום המדובר, ניתן להגיש מסמכים בצורה מקוונת ואם אני מבין נכון הם פשוט מועברים לטיפול ידני ובתוך חמישה ימים מקבלים את האישור.
הנה הקישור עם הפרטים ועם קישורים להגשות השונות: https://www.gov.il/he/departments/general/tax-coordination

וסליחה על עוד הודעה בנושא: כל זה לא נוגע לשאלה המקורית

עושה רושם שההגשות המקוונות הן רק לגבי שנת המס הנוכחית. להחזרים משנים קודמות נראה שעדיין יש צורך לגשת למשרדים.

למעלה