לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2183121,831 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'האם Front End הוא למעשה "הקבצה ב'" של הפיתוח?'
האם Front End הוא למעשה "הקבצה ב'" של הפיתוח?
30/11/2019 | 20:14
21
272
הי חברים, 
 
יש לי היכרות טובה עם פיתוח גם בצד לקוח וגם בצד שרת. לדעתי, לכל צד יש את הקשיים שלו וככלל אני לא יכול להגיד מי מבין שניהם קשה/מורכב יותר. 
 
עם זאת, שמתי לב שאנשי סרבר הם כמעט תמיד בוגרי אוניברסיטאות במדמ"ח או יחידות טכנולוגיות בצה"ל, בעוד שאנשי קליינט/פרונט-אנד/צד לקוח לרוב בוגרי קורסים מקצועיים או מכללות לא נחשבות במיוחד, בדיוק כמו שניתן למצוא בתפקידי QA למיניהם. 
 
לדעתי, אין בהכרח קשר ישיר בין תואר במדמ"ח לפיתוח צד שרת. מטעים מאד הקורסים הרלוונטיים, וגם בצד השרת אין בהכרח צורך יומיומי באלגוריתמים מורכבים. תואר אקדמי הוא אמצעי סינון ותו-תקן של איכות. הטענה היא שמי שסיים תואר אקדמי במוסד נחשב הוא בסבירות גבוהה אדם אינטיליגנטי וחרוץ. כך גם לגבי בוגרים של יחידות טכנולוגיות כי רף הקבלה לקורס תכנות בצה"ל הוא גבוה והקורס אינטנסיבי וקשה, רק שאצלם גם יש ידע וניסיון רלוונטי. אם כך, נשאלת השאלה איך זה שדווקא בצד השרת יש דרישה לתו התקן הזה ובצד הלקוח פחות חשוב להקפיד על איכות?
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני חושב שקיבלת רושם מוטעה.'
אני חושב שקיבלת רושם מוטעה.
30/11/2019 | 21:09
2
212
אני לא יודע בכמה מקומות היית ואיך ספרת כדי להגיע לסטטיסטיקה שלך, אבל אני מכיר כמות גדולה מאוד של מפתחי server side שכותבים מערכות גדולות מאוד ולאף אחד מהם אין תואר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'האם הם בוגרי יחידות טכנולוגיות?'
האם הם בוגרי יחידות טכנולוגיות?
30/11/2019 | 21:29
1
140
שמתי בפוסט בוגרי יחידות טכנולוגיות ובוגרי תארים תחת אותה מטרייה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'גם לא.'
גם לא.
30/11/2019 | 21:39
122
אני יודע שאפילו בחוות החרדיות של מטריקס עושים פיתוח צד שרת, אז אני חוזר ואומר:
כנראה קיבלת רושם מוטעה מקבוצת מדגם מצומצמת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה בהחלט היה כך בעבר, ויש ״דינוזאורים״ שחושבים שזה עדיין כך'
זה בהחלט היה כך בעבר, ויש ״דינוזאורים״ שחושבים שזה עדיין כך
30/11/2019 | 22:16
13
175
המוניטין הזה עדיין קיים, אך הבסיס העובדתי לו, הולך ונשמט.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מצד שני, גם היום עיקר הלוגיקה היא בצד השרת'
מצד שני, גם היום עיקר הלוגיקה היא בצד השרת
30/11/2019 | 22:31
12
146
מדוע בעבר זה היה כך?
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה אכן היה כך ובמידה מסויימת הFE עדיין סובל ממיתוג בעייתי'
זה אכן היה כך ובמידה מסויימת הFE עדיין סובל ממיתוג בעייתי
30/11/2019 | 23:07
11
171
גם בקרב הצעירים יש הרבה את הדרישה הזאת בראיונות לבקש לעבוד בצד השרת שנתפס יוקרתי יותר.
בעבר זה היה יותר מוצדק כי המחשבים היו חלשים וסמארטפונים בכלל לא היו קיימים. הדפדפנים שימשו רק כקליינט "טיפש" מה שנקרא Thin Client בעיקר להצגת HTML וקצת סקריפטים כדי לשפר את הUI.
הדברים הללו השתנו עם השנים. הלוגיקה היא לא בהכרח בצד השרת היום. זה מאוד תלוי במוצר וגם תלוי למה אתה קורא "לוגיקה". לדעתי היום נוצרה שכבת אלגוריתמיקה חדשה: כל נושא הAI/ML והוא עכשיו הצד היוקרתי של הפיתוח. שאר הקוד מתחלק בין קליינט לסרבר כשזה לא ממש משנה מבחינת הסיבוכיות, כל אחד והאתגר שלו אבל החלקים הבאמת מעניינים נמצאים באלגוריתמים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נראה לי שתסכים איתי ש AI/ML קרוב יותר לצד השרת'
נראה לי שתסכים איתי ש AI/ML קרוב יותר לצד השרת
30/11/2019 | 23:29
3
130
מאשר לצד הקליינט
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא תמיד'
לא תמיד
01/12/2019 | 07:34
1
134
מכיר כמה מקרים שעושים עיבוד קול/תמונה על סמארטפון.
גם בווב, יש לא מעט אלגוריתמיקה בקליינט. משחקי מחשב למשל, 3D, מנועים פיזיקליים ועוד. זה אמנם לא AI/ML אבל כן אלגוריתמיקה שדורשת יותר מאשר סתם קריאה לפונקציות API.
כמעט בכל המקרים שראיתי שיש ML הוא נכתב כמודול נפרד מהקוד, הרבה פעמים בשפה אחרת מהאפליקציה ורץ על מכונה משלה. אמנם זה יושב על שרת ולא על קליינט אבל הקשר למתכנתי הצד שרת הוא רופף ביותר ומסתכם בקריאה לאלגוריתם וקבלת תשובה בחזרה.
 
שאר ה"לוגיקה" כמו קריאות לDB, לוגיקה עסקית, וכו' נעשית בסיבוכיות דומה הן בשרת והן בלקוח. כל מקום והבעיות שלו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עוד משהו ששמתי לב '
עוד משהו ששמתי לב
12/12/2019 | 08:52
35
זה שבחברות איכותיות למשל מיקרוסופט וגוגל עיקר התמהיל של הפיתוח הוא בצד הבק אנד (אפשר לראות את זה לפי מודעות הדרושים שלהם). מצד שני, בסטארטאפים שנחלמים על החיים שלהם אחוז משרות הפרונטאנד הוא גבוה יותר. אני מניח שזה כי כשחברה קמה היא צריכה להראות מהר מאד איזשהו מוצר שבן אדם יוכל לתקשר איתו, והחזות החיצונית היא העיקר. לעומת זאת, כשחברה גדלה ומתבססת, עיקר הגדילה היא בפיתוח ה business logic והסקייל ושם עיקר העבודה היא בבקאנד.
 
אפילו בפייסבוק, שהיא בהגדרתה חברת B2C והמוצר שלה הוא אפליקציה (די מורכבת מבחינת UI) שבני אדם מתקשרים איתה, הרוב הגדול של משרות הפיתוח הן משרות בקאנד. נראה לי שזה אומר משהו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תקרא על Edge computing'
תקרא על Edge computing
01/12/2019 | 09:05
57
לצפיה ב-'מה שאני לא מבין זה'
מה שאני לא מבין זה
01/12/2019 | 09:41
6
117
שבהנחה וצד הלקוח לא פחות מאתגר, מדוע החברות מוכנות להתפשר בצורה כזאת על תואר אקדמי אצל מפתחי פרונטאנד?
גם אם הבקאנד נחשב ליוקרתי יותר, אני בפירוש יכול לחשוב על פלח לא קטן של אנשים שבשבילם פיתוח אפליקציות נחשב לתחום סקסי, וממש לא יתנגדו לעשות פרונטאנד. באיזשהו מקום החברות מסכימות עם התפיסה שהן יכולות להעסיק אנשים פחות חזקים בצד לקוח (ממש כמו שהן מסכימות עם ההנחה הזאת לגבי אנשי QA), ואני ןלא מוצא לזה שום הסבר אחר מעבר לעבודה פחות מאתגרת.
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא בדיוק ככה'
זה לא בדיוק ככה
01/12/2019 | 10:20
5
110
*יש* חברות שעבור מקרים מסויימים מוכנות להתפשר. הרבה פעמים זה מוצדק. יש פרוייקטים שצד הלקוח הוא UI יחסית פשוט, ואפשר לתת את המשימות למישהו עם פחות כישורים ולחסוך כסף.
בהרבה מקומות זה לא כך וכשיש מוצר מאתגר בצד הלקוח הדרישות בגיוסים זהות לצד שרת מה גם שבהרבה מקומות מגייסים "פול סטאק" שזה אומר מפתח טוב שיעשה כל משימה שיתנו לו.
יש מקבילה דומה גם בצד השרת במשרות אוטומציה. אנשים שכותבים טסטים ושאר תהליכים אוטומטיים שהרבה פעמים רצים בשרת או מדמים שרת ולעיתים מתפשרים על הדרישות.
בשני המקרים, דרישות המגייסים תלויות בהרבה גורמים וזה משתנה ממקום למקום.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אוטומציה זה לא בהכרח בצד השרת'
אוטומציה זה לא בהכרח בצד השרת
22/12/2019 | 22:20
4
29
אוטומציה יכולה להיות גם בצד הלקוח (למשל באמצעות סלניום).
אני בטוח שגם בצד השרת יש מקרים שאפשר להתפשר כי הפיתוח לא מורכב מספיק, ועדיין אני לא רואה את ההתפשרויות על תואר אקדמי בצד השרת.
מאידך גם בחברות עם פרונט-אנד מאד מורכב (וויקס למשל) מועסקים מפתחים ללא תואר במדמ"ח.
 
אני כותב את זה כי אני חושב שבפרונט-אנד מתפשרים באופן גורף על התואר האקדמי במדמ"ח וללא קשר לכמה מורכב הפיתוח.
 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה עניין של "סיבות הסטוריות" בשילוב עם סיבות אוביקטיביות'
זה עניין של "סיבות הסטוריות" בשילוב עם סיבות אוביקטיביות
27/12/2019 | 02:05
3
34
 
FE התחיל בתור "נישה שולית" של "אנחנו כותבים תוכנה, וצריך שיהיה לך ממשק, ו"מתכנתים אמיתיים" לא מתענינים בלכתוב ממשקים, ו/או לא טובים בזה". כשתחום ה-web התחייל להתפוצץ, אי אפשר היה למצוא מספיק אנשים "עם תואר" שרוצים לעבוד בתחום - אז הדרישות הפורמליות נעלמו - העיקר שיהיה למועמד "נסיון" (עבור הגדרה כלשהי של נסיון - גם כמה חודשים בבית הספיקו לזה). בפועל, מאחר ומהנדסי תוכנה לא לומדים לרוב לפתח ממשקי משתמש, ודווקא אנשים שמגיעים מרקע "הומני" נוטים יותר לחשוב על המשתמש, ומנקודת הראות של המשתמש, חוסר הדרישה לתואר השתרשה. גם כיום לא לומדים לפתח ממשקי משתמש באקדמיה, והדרך ללמוד את זה היא "לבד" או דרך קורסים מקצועיים. למעט מאוד מפתחים עם תואר רלוונטי יש "ראיית משתמש" (מחוסר הרגל, חוסר עניין, חוסר אמפתיה חוסר זמן או חוסר סבלנות - בממשק משתמש מוצלח יש הרבה יותר "עבודת גימור" מאשר בתוכנות "בלתי נראות" למשתמש).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בימינו עיצוב ממשק משתמש זאת מומחיות בפני עצמה '
בימינו עיצוב ממשק משתמש זאת מומחיות בפני עצמה
27/12/2019 | 02:09
1
24
שלא קשורה כלל לפיתוח תוכנה. עברו הימים בהם המתכנתים החליטו איך יראה מסך מול משתמשי הקצה, וטוב שכך.
 
לפחות במקומות נורמליים, זאת אומרת... ניכר שבתפוז המתכנתים עדיין שולטים על מיקום הכפתורים
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ועדיין, מפתח FE ללא ראיית צרכי המשתמש, יכניס תקלות'
ועדיין, מפתח FE ללא ראיית צרכי המשתמש, יכניס תקלות
<< ההודעה הנוכחית
02/01/2020 | 10:17
16
 
אנשי ה-UX לבדם לא יצליחו למנוע מאיש FE לבצע טעויות. יותר מזה - מישהו צריך לדבר עם אנשי ה-UX ולהסביר להם מספיק על הנושא, כשי שהם יוכלו לממש ממשק מספיק חזר. אנשי ניהול המוצר יכולים לעשות את העבודה הזו עד רמת פרטים מסויימת - שאחריה צריך מהנדס תוכנה להתערב - לפחות זה המצב בחברות קטנות יחסית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני חושב שאתה מערבב בין UX לבין FE'
אני חושב שאתה מערבב בין UX לבין FE
27/12/2019 | 09:10
23
כמו שויני כתב, UX זאת מומחיות בפני עצמה. אנשי UX כמעט אף פעם לא מגיעים מרקע תכנותי. מי שקובע איך האפליקציה תיראה, איפה ימוקמו הכפתורים, מה יהיו הצבעים, איך ייראו התפריטים וכו' אלה אנשי UX ופרודקט. מפתחי ה FE צריכים לדאוג שמבחינה טכנולוגית הדברים האלה קורים. סה טו. לכן, מפתח FE יכול להיות בלי שום הבנה על איך אפליקציה צריכה להיראות. הוא לא נמדד על זה. גם בראיונות עבודה לתפקידי FE לא שואלים לרוב שאלות עיצוביות, אלא מתעסקים בקוד (שרץ בדפדפן). גם אם יש שאלות על css, זה מתבטא בכך שמראים למפתח תוצאה של איך המסך אמור להיראות ומבקשים ממנו לכתוב קוד css-י שיממש את זה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה מסביר למה האתרים בישראל נראים כמו הצרות שלי...'
זה מסביר למה האתרים בישראל נראים כמו הצרות שלי...
01/12/2019 | 01:04
1
140
אולי לפני 30 שנה כל script kiddie יכול היה להרים אתר, אבל עכשיו זה כבר מזמן לא כך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תמיד היית קצת...'
תמיד היית קצת...
18/12/2019 | 00:23
28
לצפיה ב-'ממש וממש לא! הפרונטאנד בשנים האחרונות קיבל משמעות אחרת'
ממש וממש לא! הפרונטאנד בשנים האחרונות קיבל משמעות אחרת
15/12/2019 | 09:40
1
56
פעם זה היה רק HTML וקצתJS ורוב העבודה נפלה על הסרבר.
היום זה שונה! היום יש הרה דיוויסים וצריך לתכנת בזהירות לצד הסרבר- כי הדיוויסים חלשים יותר(מובייל נניח) והדאטה גדול וצריך לדעת איך לבנות את זה ולהנדס גם את הקליינט. 
היום הפריימוורקים של הפרונט מסובכים יותר ומתכנתים צריכים לדעת הרבה יותר מפעם ולהבין בסיבוכיות והכל כי הרבה פעמים יש דרישה שהקליינט יהיה מהיר.
קליינט יכול להיות כאב ראש הרבה יותר גדול מהסרבר.... תלוי מה בונים
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מעניין אותי לשאול איך את מסבירה את ההבדלים בשכר'
מעניין אותי לשאול איך את מסבירה את ההבדלים בשכר
22/12/2019 | 15:28
35
ראי כתבה:
 
השכר הממוצע ברבעון הראשון של 2019:
מפתח ג'אווה: 31500
מפתח node.js: 29500
מפתח פייתון: 29830
מפתח פרונט-אנד: 27500
 
מדוע מפתח פרונט-אנד מרוויח משמעותית פחות ממפתחי סרבר סייד?
 
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ