לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2173321,733 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'פרויקט אישי, האם זה משתלם?'
פרויקט אישי, האם זה משתלם?
<< ההודעה הנוכחית
28/12/2019 | 16:56
17
284
שלום חברים,
אני מפתח תוכנה יחסית חדש (כשנתיים וחצי ניסיון), ומעוניין לקדם את היכולת שלי ושואף למקום עבודה טוב יותר.
עכשיו אני מפתח פרוייקט אישי בזמני החופשי (הפרויקט הוא סוג של רשת חברתית קטנה) , אני משתמש בJava Spring בשביל השרת וב Angular בשביל הלקוח וב Postgresql בשביל הDB. 
כמובן אני שם דגש על קוד נקי ומסודר.
ורציתי לשאול,
כמה באמת פרויקט כזה יעזור לי בחיפוש העבודה הבא?
האם זה בכלל יעזור? או שזה רק בשביל הניסיון האישי שלי ולא מעניין אף אחד?
כי המטרה העיקרית שלי מהפרויקט הזה היא שיתן לי value טוב בקורות חיים,
והוא פרויקט מושקע יחסית לפרויקט אישי, אני עובד עליו כבר כמה חודשים והגיע ליותר מ 130 commit. 
אבל אני מפחד שבסוף זה לא יעניין מגייסים.
האם שווה להשקיע במשהו כזה או שזה בזבוז זמן?
תודה מראש.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בספק אם יעזור לקו"ח. לראיונות יכול מאוד לעזור'
בספק אם יעזור לקו"ח. לראיונות יכול מאוד לעזור
28/12/2019 | 20:41
223
אם אתה עובד שנתיים וחצי באיזשהו מקום, אז עיקר ההתעניינות תהיה במקום העבודה שלך ובנסיון שצברת. כל השאר נדחק הצידה אלא אם כן אתה תורם לאיזה פרוייקט מאוד יוקרתי או יוצא דופן.
אבל, אם המטרה שלך זה ללמוד טוב את הטכנולוגיות שהזכרת, זה יכול מאוד לקדם אותך. לא יודע איזה דברים למדת במקום העבודה שלך אבל למידה תוך כדי פרוייקט עצמאי יכולה לקדם אותך מאוד בידע שתציג בראיונות עבודה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'באיזה טכנולוגיות אתה עובד במקום העבודה הנוכחי שלך?'
באיזה טכנולוגיות אתה עובד במקום העבודה הנוכחי שלך?
29/12/2019 | 10:57
148
לעניות דעתי, אם הפרויקט האישי מתבצע באותן טכנולוגיות שאתה עובד בהן, הוא לא יקדם אותך באופן משמעותי.
אם מדובר בטכנולוגיות שונות, תוכל להוסיף את הטכנולוגיות החדשות לרשימת הטכנולוגיות שאתה מכיר, ותוכל להיתפס כמפתח "וורסטילי" יותר.

אני מסכים עם user32 שפרויקט אישי (אלא אם כן זה משהו מאד מאד מפוצץ) לא יעזור בשלבי הסינון הראשוני. בחיפוש העבודה הקודם שלי, היה ניסיון של שנתיים כמפתח Java ופרויקט ביתי ב React. הדגשתי שאני פתוח גם למשרות פרונט-אנד ושום מקום עבודה לא זימן אותי לראיון למשרת פרונט-אנד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יתן לך פלוס קטן'
יתן לך פלוס קטן
29/12/2019 | 19:26
139
ויעזור לך אם אם השאלות הטכניות במקרה באזורים שבהם עבדת.
מעבר לזה, רב הסיכויים שזה לא יפצה על כשלון בשאלות הטכניות של החברה  \ יתן לך איזה מעמד מיוחד בתהליך.

אם המטרה שלך היא לעבור ראיון, אז תתאמן בללמוד לראיונות..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יעזור בשלב הסינון'
יעזור בשלב הסינון
29/12/2019 | 23:11
125
בתור מי שגייס בעבר מתכנתים בלי נסיון או עם נסיון מועט, אני אתן הרבה קרדיט למי שדאג לפתח את עצמו בזמנו הפנוי. פרוייקט צדדי הוא דוגמה טובה לזה.
אז במקרים כאלה יש סיכוי גבוה למועמד לעבור את שלב סינון קורות החיים.

אבל מרגע שהתחילו הראיונות השגרתיים יותר (ראיון טלפוני וראיונות פרונטליים), המועמד יקבל אותו יחס כמו מועמדים אחרים.

אם יהיו שני ״פיינליסטים״, אז בשקלול הסופי שוב יהיה קצת אקסטרה קרדיט לפרויקט צד, אבל המשקל שם יהיה קטן יחסית. אולי זה יתן יתרון על מועמד אחר, ואולי לא..
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לתרגול האישי שלך זה בוודאי מצויין'
לתרגול האישי שלך זה בוודאי מצויין
29/12/2019 | 23:29
134
אבל זה לא ירשים אף אחד אלא אם כן זה יהיה משהו שרץ בעולם האמיתי עם משתמשים אמיתיים שהם מעבר למעגל החברים והקרובים שלך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חזרה למקורות - ומדוע אנחנו במקצוע הזה'
חזרה למקורות - ומדוע אנחנו במקצוע הזה
02/01/2020 | 10:12
8
156

ללמוד להשתמש בטכנולוגיות שונות זה דבר יעיל ללא קשר לקורות החיים. לאדם שבחר במקצוע של פיתוח תוכנה מתוך אהבה לנושא והגיע לתחום מתוך תחביב, יש את כל הסיבות שבעולם ללמוד על טכנולוגיות שונות ללא קשר למה שצריך כרגע בעבודה - כי זה מעניין, כי זה מעורר מחשבה (טכנולוגיות שונות מעודדות צורות חשיבה שונות, שלאחר מכן אפשר לאמץ גם תוך כדי שימוש בטכנולוגיות אחרות. דוגמא: מי שכותב קוד בשפה כמו C, ולומד פייתון בשביל העשרה, יחפש לעולם התיכנות מונחה העצמים - ויוכל לאמץ את זה גם לתיכנות ב-C לאחר מכן).

מעבר לזה, במיוחד כשמדובר ב"טכנולוגיות גרעיניות" - חלק גדול מהידע לא הולך לאיבוד. מי שלמד לפתח GUI בממשקים אסינכרוניים - לא תהיה לו בעתיד בעיה לכתוב GUI גם אם react יעלם ויוחלף ב-anjuta או כל ספריה חמה אחרת. הידע הבסיסי של כיצד מפתחים ממשק משתמש הוא לא תלוי טכנולוגיה נקודתית (זה כן משתנה בין עשור לעשור, אבל גם שם חלק מהבסיס נשאר כיום כמו שהיה לפני 20 שנה).

לגבי השפעה בקורות החיים, כמו שראית, יש כאלו שזה ישפיע עליהם, יש כאלו שלא. אל תראה את זה בתור מטרה מרכזית בהקשר הזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'צ'ו, האם אתה יכול להרחיב מעט על anjuta?'
צ'ו, האם אתה יכול להרחיב מעט על anjuta?
02/01/2020 | 13:46
104
האם הכלי עובד גם בסביבת חלונות? 10? 7?
האם יש גרסה פורטבילית לכלי (ללא התקנה)?
מה יתרונות הכלי? למה משמש? 

בינג בינג
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'anjuta זה חרא'
anjuta זה חרא
05/01/2020 | 18:47
6
30
לצפיה ב-'או שלא הבנת שהמצאתי שם, או שאין לי חוש הומור ;)'
או שלא הבנת שהמצאתי שם, או שאין לי חוש הומור ;)
08/01/2020 | 02:35
5
26
לצפיה ב-'זה ה-ide שמגיע בדיפולט עם redhat. (מידע עדכני ללפני עשור...)'
זה ה-ide שמגיע בדיפולט עם redhat. (מידע עדכני ללפני עשור...)
08/01/2020 | 19:43
13
לצפיה ב-'חוש הומור זה לא הצד החזק שלך.... ראה גם...'
חוש הומור זה לא הצד החזק שלך.... ראה גם...
09/01/2020 | 16:29
1
36
יש כלי כזה כך, כך שככל הנראה זה נשלף לך מהתת מודע....
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אכן, עבדתי עם מישהו שבשנת 2004 התעקש לעבוד רק עם anjuta'
אכן, עבדתי עם מישהו שבשנת 2004 התעקש לעבוד רק עם anjuta
11/01/2020 | 17:34
11
לצפיה ב-'הבדיחה שלך גרמה להפסדים במשק'
הבדיחה שלך גרמה להפסדים במשק
09/01/2020 | 17:27
41
אנשים תמימים כמוני כילו את זמנם, חיפשו בגוגל, מצאו את הIDE הזה שאף אחד לא שמע עליו והמשיכו לחפש איך זה קשור לספריית UI והאם יש פה איזו משהו שאני אמור להכיר.
אם היינו פורום קצת יותר פופולרי, זה היה מגיע למצב שמועמדים היו רושמים את anjuta בקו"ח, המראיינים המובכים היו ממהרים ללמוד על זה, חלקם היו מתלהבים ואתה היית אחראי לעליה מטאורית של שימוש בcode base של IDE שנועד לGNOME למטרות פרוייקטי UI אחרים. מדהים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם הבנת כנראה שיש לך חוש הומור'
אם הבנת כנראה שיש לך חוש הומור
14/01/2020 | 16:56
19
אני בשוק שהשם הזה קיים במציאות.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מוסיף ומחזק'
מוסיף ומחזק
05/01/2020 | 01:17
2
97
מוסיף ומחזק מה שכתבו לפני,
מבחינה מקצועית - פרויקט צד זה תמיד טוב:
יש לך הזדמנות או לחזק סביבות שאתה מכיר, או ללמוד סביבות פיתוח חדשות.
יש לך הזדמנות להקים משהו מ-0, בניגוד לעבודה על פיצ'רים במוצר קיים, מה שמקנה לעיתים הבנה מעמיקה יותר איך הדברים עובדים.
יש לך הזדמנות לגעת באספקים שונים של מוצר (למשל התעסקות בעיצוב וחוויית משתמש, אבטחת מידע, שרתים) שלא תמיד יצא לך לגעת כבורג קטן בצוות שעובד על מוצר קיים.

מבחינת שורה בקורות חיים, בדיוק כמו שכתבו, זה תלוי מה התוצר הסופי:
בנית אפליקציה שנכנסה לחנות של Apple/Android? בנית אתר שרץ ברשת ויש לו משתמשים? יצרת ספרית צד שלישי שאנשים מורידים ומשתמשים בה? לגמרי משהו שאפשר להתגאות בו.
בנית פרויקט "חנות" והעלית את הקוד לגיטהאב? פחות מלהיב. זה לא שזה לא יוסיף לך נקודות זכות, אבל לא אותה כמות כמו הדוגמאות הקודמות.

אני אומר את כל זה מנסיון אישי. יש לי פרויקט אישי שאני מריץ משנת 2001, אתר עם כניסות ומשתמשים (יש תקופות עם יותר ויש תקופות עם פחות).
כל כמה זמן אני בונה אותו מחדש כדי להתרענן טכנולוגית ומקצועית. זה משאיר אותי חד, ואני משתמש בפרקטיקות שאני לומד מהפרויקט במשימות בעבודה.
ולגמרי בראיונות שואלים אותי עליו בהרחבה, הרבה פעמים גם במקום לשאול על משימות מעניינות בעבודות קודמות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ממש יפה. אני מבין שזה את אינטרנט '
ממש יפה. אני מבין שזה את אינטרנט
05/01/2020 | 11:43
1
73
תוכל להעלות לפה קישור?

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
05/01/2020 | 18:21
53
היי עניתי לך בהרחבה להודעה הפרטית ששלחת.
הכתובת:
עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

20:45 | 09.02.20 HarmonicWave
17:33 | 08.02.20 wolik
16:21 | 30.01.20 Astroo
17:13 | 24.01.20 rejicom
19:59 | 23.01.20 hopipe
07:39 | 23.01.20 אליהו התשבי6
12:10 | 16.01.20 שמרית211

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ