לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2174321,743 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

לצפיה ב-'מחיקת השרשור הפוליטי'
מחיקת השרשור הפוליטי
30/11/2019 | 23:01
205
655
שבוע טוב חברים. הפוסט המתהווה נמחק. להלן הנימוקים:
אכן אין בעיה לנהל דיונים פוליטיים, אקטואליים ואחרים. הבעיה היתה עם השיימינג המכוון נגד אדם מסויים. התופעה הפסולה הזאת שבה מצלמים מסך של קטע מדיון ברשת חברתית עם פרטים של אדם כלשהו ומפיצים היא חולנית בעיניי. הרבה פעמים מדובר בהוצאת דברים מהקשרם, לעיתים זו הודעה צינית, חלק מבדיחה, או אפילו בהתלהטות הדברים.
זה מרגיז כשעשו זאת לרבנים, סופרים, מרצים או כל מי שאמר אמירה כחלק מדיון בפורום כזה או אחר ומישהו שלף משם קטעי דברים.
בכל מקרה, מי שרוצה להתווכח איתו יכול להצטרף לאותו דיון ברשת החברתית ולהביע את דעתו. זה לא לעניין לקחת קטעים ולפרסם אותם כאן תוך פרסום שמו של מאן דהוא עם האשמות כאלה ואחרות.

מעבר לזה, למיטב זכרוני אותו חבר לא כתב כאן כבר שנים. אני מסיק מכך שגם אם הוא אימץ דעות אנטי ישראליות או אנטי ציוניות, בצדק או שלא בצדק, הוא מספיק הוגן כדי לא להפיץ את דעותיו בפורום הזה. לכן אין שום סיבה לפרסם פוסטים נגדו.

לגבי אאוטינג: יכול להיות שהוא ספציפי אכן הציג עצמו בפרטיו האמיתיים אבל ככלל אנחנו נמנעים מלאפשר פרסום פרטים אישיים של משתמשים ללא הסכמתם. גם כאשר אותו משתמש חשוף לחלק מהחברים (אני עצמי למשל). זו דרך שמאפשרת פרסום דעות ורעיונות בלי שגוגל יקשר אותם לשם שלך לדיראון עולם.

מקווה שהדברים ברורים ומקובלים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לתופעה קוראים Doxxing וזה סוג של אלימות פוליטית'
לתופעה קוראים Doxxing וזה סוג של אלימות פוליטית
01/12/2019 | 01:03
194
47
לצפיה ב-'לא. מה שהיה פה זה לחלוטין לא Doxing!'
לא. מה שהיה פה זה לחלוטין לא Doxing!
01/12/2019 | 01:38
193
114

בהגדרה - Doxing זו חשיפה של פרטים אישיים חסויים.
שום דבר חסוי לא נחשף כאן, הובא פה צילום מסך מפוסט ציבורי באתר מדיה חברתית.

כל הפרטים המופיעים בו (שזה בעצם רק שם) כותב הפוסט בחר לחשוף לאינטרנט הרחב.

ובעוד ש-Doxxing אמתי הוא הפרת פרטיות חמורה, אין דבר כזה "אלימות פוליטית".
הייתי מצפה ממישהו שגר במדינה עם חוקה שהתיקון הראשון שלה הוא "Freedom of expression" לדעת זאת!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה קשורה החוקה ומה אתה סח?'
מה קשורה החוקה ומה אתה סח?
01/12/2019 | 01:52
192
86
לי לא היה מושג מי זה זסקה עד שהטרול מחמד של הפורום פרסם פה את ההודעה.

אני מכיר מקרוב מאוד אנשים שפרסמו דברים בשמם הפרטי בפורומים כאלה ואחרים וכתוצאה מזה באו אנשים לביתם עם סכינים ואבנים. כן, במדינה בה יש חוקה שאומרת שלמדינה אסור להגביל את חופש הדיבור.

כמו רבים בימין, גם אתה מתבלבל בין החופש לפגוע באנשים לבין החופש להביע דעה. אני מציע לך ללמוד את ההבדל.

באופן עקרוני, כשבאים ומפרסמים הודעות כאלה - המטרה היא אחת ויחידה: לפגוע, והמטרה לעתים אכן מושגת. אני יודע שמנהל הפורום הזה נותן כיסוי לימנים קיצוניים באופן קבוע, ואין לו בעיה עם פגיעות מילוליות פה בפורום כפי שחוויתי בעצמי לא פעם, כולל ממך. אבל כשמצרפים לזה פרטים אישיים זאת הזמנה לפגיעה פיזית, בפירוש. אחרת למה לפרסם זאת פה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני סח בדיוק מה שרשום בוויקי:'
אני סח בדיוק מה שרשום בוויקי:
01/12/2019 | 09:14
191
65
בשום מקום בהגדרה של Doxing לא רשום שהידע של Vinney או מישהו אחר רלוונטי.

לפי ההגדרה, Doxing הוא פרסום פרטים אישיים שאדם לא פרסם בעצמו.
וזה לא מה שקרה כאן: אותו אדם שהפוסט שלו הובא כאן, בחר לפרסם את דעותיו הפוליטיות בפומבי תחת שמו האמתי (או מה שאנו מניחים שהוא שמו האמתי).

הוא גם בחר לעשות זאת בפלטפורמה שמעודדת שיתוף, והגעה לכמה שיותר קוראים ברחבי הרשת.

לא משנה מה המטרה בהעתקת הפוסט לכאן, אי אפשר לטעון שזה Doxing.

כשאנשים באים לבית שלך עם סכינים ואבנים, זו אלימות. נקודה.
לא משנה באיזו מדינה, ותחת איזו חוקה.

אבל, כשאתה מתחיל לסתום את הפה לאנשים שאתה לא אוהב את מה שהם אומרים, ומנסה לתרץ את זה באפשרות שמישהו יבוא להפעיל אלימות פיזית על מישהו, זו הפרה של "חופש להביע דעה".

לו היה מדובר בקריאה ישירה לפגיע בגוף או ברכוש, אפשר היה לטעון שהדבר לא חוקי.
אבל שום קריאה שכזו לא הועלתה כאן.

מה שאתה עושה פה, טיפוסי לשמאל בארה"ב: יצירת Safe spaces, הגבלות Hate speach וכו'.
כל זה הן דרכים לסתום כל התנגדות לעמדות שלכם ע"י סיווג שלה כ-"ניסיון פגיעה".

אתם מנצלים את אותו חופש הדיבור שניתן לכם כדי לשלול אותו מאחרים וזה מקומם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הוא לא פרסם את שמו בפורום הזה כמה שזכור לי.'
הוא לא פרסם את שמו בפורום הזה כמה שזכור לי.
01/12/2019 | 10:02
190
62
פרסמתי את שמי וכתובתי בדפי זהב - זה אומר שמותר לכולם עכשיו לפרסם את הפרטים האלה בכל מקום ולשייך אותם לכל כינוי אנונימי שלי? לא, זה בדיוק הdoxxing.

מי שעוקב אחריו באותה הפלטפורמה בה פורסמה ההודעה אולי יודע מי הוא ומה ההקשר. אבל פה? פה זאת לא אותה הפלטפורמה, ואנחנו יודעים טוב מאוד שלא חסרים פה חמומי מוח.

אני מבקש שלא תייחס לי דעות של אחרים. אם אתה לא מסוגל לקיים דיון ענייני - אל תנהל דיון בכלל. מה שאתה עושה זה טיפוסי לימין בארה״ב: דמגוגיה והסחת דיון למשהו אחר לגמרי ונסיון להשתיק כל קול שלא מסכים איתך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שוב אתה מביא דוגמה לא קשורה.'
שוב אתה מביא דוגמה לא קשורה.
01/12/2019 | 13:08
189
49
ראשית, אם פרטיך אכן מופיעים בדפי זהב, אל תתפלא שישתמשו בהם.
זו בדיוק המטרה של דפי זהב - לפרסם פרטים בפומבי לשימוש הציבור הרחב.

בגלל זה אתה יכול לדרוש לא להיכלל בדפי זהב, לפחות בארץ.
לא יודע מה הולך בארה"ב, שמעתי שיש דבר כזה "unlisted number".

שנית, לא קישרו כאן בין פרטים מדפי זהב להודעה שנכתבה אנונימית.
ציטטו כאן AS IS הודעה שנכתבה תחת שם מלא.

הייתי מתפלא מכך שאנשים טכנולוגים לא מבינים איך האינטרנט עובד, ושזה אך ורק טבעי שמידע מפלטפורמה פומבית אחת ישותף בפלטפורמות פומביות אחרות, אבל אני כבר רגיל להלך רוח שלך ושל מנהל הפורום...

הכי מצחיק \ עצוב הוא שאתה ומנהל הפורום מחליטים בשמו של הכותב המקורי אם הוא בכלל מעוניין בשיתוף הזה או לא.

אתם מניחים שלמרות שהוא בחר לפרסם בפומבי ותחת שמו את הפעילות האקטיביסטית שהוא עושה, הוא כן רוצה להחביא אותה ממישהו שאיכשהו משתתף בפורום עלום בישראל אבל אין לו פייסבוק.

טוב, אולי אותי זה היה מכסה, אני בספק אם יש כאן עוד משתמש שכזה.

אבל שוב - מה שלא תגיד כאן, זה לא נופל תחת הגדרה של DOXING - לא הלכו לחבר פה מידע פרטי עם דעה שפורסמה באינטרנט תחת כינוי אנונימי.
ההודעה פורסמה במלואה כולל הזיהוי הפומבי של שהכותב בחר.

הכינוי הנכון לזה הוא "מתן קרדיט".
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל פה בדיוק אתה טועה'
אבל פה בדיוק אתה טועה
01/12/2019 | 20:48
188
66
תפוז אינו פלטפורמה פומבית, בניגוד לפייסבוק או לינקד-אין למשל, אתה לא מזדהה כאן בשמך המלא אם אינך רוצה.  זהו פורום אנונימי שבו אנשים כותבים מאחורי ניקים בדויים.  

אני כאן מספיק שנים כדי לדעת שהגולש הכותב בכינוי zaske מעולם לא כתב כאן את שמו המלא או פרטים מזהים עליו, גם אם הוא מסר אותם בתכתובות פרטיות לגולשים אחרים.  אתה לא יכול לבוא ולהכריח אותו לפרסם כאן את דעותיו ע"י יצירת קישור בין הכינוי האנונימי לבין פוסטים ציבוריים שנכתבו בפלטפורמות פתוחות אחרות.  אם הוא רוצה, הוא מוזמן לבוא ולעשות את זה בעצמו, אבל זו לא ההחלטה שלך.  

אאוטינג של ניק בתפוז ע"י פרסום שמו המלא של משתתף כאן הוא עברה על חוקי תפוז, ואם user32 (עוד ניק אנונימי)  לא היה מסיר את הפוסט הפוגעני אני הייתי פונה להנהלת הפורומים והם היו עושים את זה.  גם לי יש חשבון פייסבוק, וגם אני מסרתי כאן מספיק פרטים אישיים מזהים כאן לאורך השנים שמי שעקב אחרי הכתיבה שלי ויש לו קצת יכולת בילוש באינטרנט (ממש קצת, לא צריך הרבה), יכול לגלות עלי הכל.  זה לא נותן לאף אחד את הזכות להעלות פוסט כאן עם שמי המלא או פרטי האישיים שלא פרסמתי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'צודק לגמרי'
צודק לגמרי
01/12/2019 | 21:26
7
לצפיה ב-'חפרתי בתקנון כדי לראות אם אכן יש שם משהו.'
חפרתי בתקנון כדי לראות אם אכן יש שם משהו.
01/12/2019 | 22:02
2
63
ניתן לראות, כי תאורטית, הפוסט המקורי נופל תחת סעיף:

16.2.18 לא לפרסם פרטים אישיים של גולשות אחרות, לרבות זהותן של הגולשות (אלא אם כן פרסמו אותה) ופרטי ההתקשרות עמן;

זה עדיין לא הופך את העסק ל-Doxing, ויש לך הגדרה די הזויה למונח "פומבי".
זה שאתה לא מזדהה בשם לא הופך פלטפורמה לפרטית או סודית.

בכל מקרה, אם אתם מתעקשים להתווכח בעניין קשר בין משתמש מסוים בתפוז לעמוד FB של אותו משתמש, מן הראוי להזכיר שהוא שיתף כאן, ולא פעם, קבוצה שהוא מנהל או שותף בה (בכנות כבר לא זוכר) ושעוסקת בעזרה ומתן מידע לאלה המעוניינים לעבור לחו"ל.
(יש שיגידו שהקבוצה מעודדת ירידה מהארץ)

לכן, אני בספק רב שהיה צורך ב-"עבודת בילוש" כשלהי ע"מ ליצור קשר בין הניק שלו כאן לעמוד FB שלו.

ועם אתה כבר בענייני תקנון תפוז, אני מציע לך בחום לקרוא מה הם מרשים לעצמם לעשות בכל המידע שלנו, ואיך הם משתמשים ב-cookies ו-browser beacons כדי לעקוב אחרי הרגלי הגלישה שלך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'טוב, הוא לא גולשת...'
טוב, הוא לא גולשת...
01/12/2019 | 23:05
57
לצפיה ב-'שוב משנה נושא... כמה טיפוסי.'
שוב משנה נושא... כמה טיפוסי.
01/12/2019 | 23:07
9
לצפיה ב-''
01/12/2019 | 23:00
181
60
אם הזסקה היה מעוניין בשיתוף הזה זסקה היה עושה את השיתוף הזה, לאף אחד אחר אין את הזכות הזאת.

זה לא סתם פרסום של משהו שפורסם כלשונו, זה קישור ישיר בין בן אדם X בפייסבוק לבין יישות אנונימית Y בתפוז שלא היה קיים קודם.

מוזר לי שאתה מתעקש שזה בסדר גמור, זה כנראה רק כי מי שנפגע זה שמאלני שזה בסדר לפגוע בהם. מעניין מה היה קורה אם היו עושים אותו דבר לך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חיכיתי שמישהו ישאל את זה!'
חיכיתי שמישהו ישאל את זה!
01/12/2019 | 23:40
18
59
אז, קודם כל, אין לי פייסבוק.
בדיוק בגלל שאני לא מעוניין בהפרת הפרטיות הגלובלית הזו שנקראת פייסבוק.

שנית, איני כותב את דעותיי הפוליטיות בשום מקום ברשת תחת שמי האמתי.
שקלתי לפתוח בלוג והחלטתי, בינתיים, מסיבותיי שלי שלא לעשות זאת.

שלישית, אם אכן הייתי מפרסם דבר מה בפלטפורמת שיתוף ברשת, ומישהו היה משתף את זה בפלטפורמה אחרת, דבר שקורה באינטרנט כל הזמן, הייתי אומר לו:
"תודה ששיתפת".

אתה טוען שמשתמש בשם zaske נפגע כאן.

אפה הפגיע בדיוק?

המקרה שלפנינו הוא למעשה ההפך הגמור מ-Doxing:
Doxing עושים למישהו שמפרסם משהו שנוי במחלוקת בלי לחשוף את פרטיו.

כאן יש מישהו שפרסם עמדה פוליטית שנויה במחלוקת תוך חשיפת פרטיו, והדבר היחיד שנוסף (כביכול), זה קישור לשם משתמש נטוש בפורום אלמוני, שמעולם לא הכיל שום דבר שנוי במחלוקת.

מה בדיוק נחשף כאן?
ומה הנזק? תגובות שליליות שאותו משתמש אינו יכול למחוק, כי הפורום, בניגוד לעמוד ה-FB שלו, אינו בשליטתו הישירה?

תגובות שליליות עדיין לא מוגדרות כ-"נזק" בשום מקום בעולם.
ייתכן שלא רחוק היום בו חוק כזה יעלה בארה"ב, אבל זה נושא לדיון שחורג מתחום הפורום.

אגב, אתה מודע שאתה מצפה מפורום ששולח ססמה ב-plain text מעל חיבור לא מוצפן לשמור על פרטיות שלך?
נראה שתפוז מתקדמים מספיק כדי לכתוב את התקנון שלהם בלשון נקבה (woke?), אבל לא כדי להשקיע כמה גרושים בתעודת SSL...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז אתה מודע לסכנות, אם כן?'
אז אתה מודע לסכנות, אם כן?
01/12/2019 | 23:53
17
50
״בדיוק בגלל שאני לא מעוניין בהפרת הפרטיות הגלובלית הזו שנקראת פייסבוק.״ - מי מכריח אותך לשים את שמך האמיתי בפייסבוק? פעם אחרונה שבדקתי - אף אחד (ישנו אדם בשם Vinney בפייסבוק, אגב. וזה לא אני).

״איני כותב את דעותיי הפוליטיות בשום מקום ברשת תחת שמי האמתי.״ - למה?

״אם אכן הייתי מפרסם דבר מה בפלטפורמת שיתוף ברשת, ומישהו היה משתף את זה בפלטפורמה אחרת, דבר שקורה באינטרנט כל הזמן, הייתי אומר לו:
"תודה ששיתפת".״ - קודם כל - זכותך. דבר שני - זה לא מה שקרה בהודעה המקורית.

״אתה טוען שמשתמש בשם zaske נפגע כאן.״ - אני טוען שהוא עלול להפגע בגלל חשיפת פרטיו בפורום שבו ידוע שיש אנשים אלימים. בנוסף, נלקחה ממנו הזכות לשמור על האנונימיות שלו. אין שום חובה להרשם עם שם מלא לתפוז, ועובדה שזסקה בחר שלא לעשות זאת. ״אפה הפגיע בדיוק?״ - כאן, בדיוק בנקודה הזאת.

״Doxing עושים למישהו שמפרסם משהו שנוי במחלוקת בלי לחשוף את פרטיו.״ - זסקה לא פרסם שום דבר ״שנוי במחלוקת״, מה ששנוי במחלוקת זה חשיפת שמו ברבים תוך רמיזה עבה כלפי הקוראים הימניים. כמוך, ולא בכדי אתה מגן בחירוף נפש על ההתנהגות הזאת.

״אגב, אתה מודע שאתה מצפה מפורום ששולח ססמה ב-plain text מעל חיבור לא מוצפן לשמור על פרטיות שלך?״ - לא, בדיוק בגלל זה אני לא מוסר שום פרטים מזהים כאן. בדיוק בגלל זה גם זסקה בחר שלא לעשות זאת. בדיוק בגלל זה חשיפת האיש מאחורי הכינוי מסכנת גם את האיש וגם את הכינוי.

״אבל לא כדי להשקיע כמה גרושים בתעודת SSL...״ - השקיעו, עכשיו זה כבר בHTTPS.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז עכשיו אתה זורק האשמות שווה?'
אז עכשיו אתה זורק האשמות שווה?
02/12/2019 | 09:56
16
37
הוצאת דיבה היא התנהגות מקובלת מבחינתך?
או שיש לך ראיות לכך שאני, או מי ממשתתפי הפורום כאן אי פעם ביצע משהו אלים ו\או לא חוקי?
האם יש לך צילום מסך מהודעה שבה נכתב איום של ממש על מישהו?

האם אתה באמת טוען לתאוריית קונספירציה, לפיה מישהו כאן הוא מספיק קיצוני כדי לקנות כרטיס לאוסטרליה ולטוס לשם כדי לפגוע במישהו בגלל פוסט בפייסבוק???
ואותו אדם גם לא קורא FB בעצמו, כך שלולא הפוסט בתפוז הוא מעולם לא היה מגלה את הפוסט ב-FB???

יש לי מספיק תאוריות קונספירציה הזויות לדון בהן בפורום אתאיזם.
אני מעדיף להימנע מזה כאן.

כדי שלא תגיד שלא עניתי לשאלותיך:
1. אף אחד לא מכריח אותי לשים את שמי האמתי ב-FB, אך FB בנוי כך שמאוד קשה, עד בלטי אפשרי להסתיר זהות שם לאורך זמן אם אתה משתתף פעיל.

2. למה אני לא כותב דעות פוליטיות?
כרגע בעיקר כי לא בא לי לתחזק עוד בלוג. יש לי כבר אחד טכנולוגי.

איני פרנואיד או מגלומן שחושב שהוא מספיק חשוב כדי שמישהו יבוא להתנקש בו, ואם אצטרך לחפש עבודה ובלוג פוליטי זה מה שיפסול אותי, כנראה שזה מקום שלא ארצה לעבוד בו גם ככה.

עכשיו שאלה לי אליך:
מה זה אומר "לסכן את הכינוי"? הכינוי הוא ישות בפני עצמה שניתן לפגוע בה?

ואם הוא לא כתב שום דבר שנוי במחלוקת כפי שאתה טוען, למה הוא בסכנה?
מעולם לא שמעתי מישהו מתדרדר לאלימות בגלל דבר שאינו שנוי במחלוקת.

כל אדם שכותב באינטרנט צריך לדעת ולהבין, שעצם זה שהוא משתמש בכינוי בפורום שמאפשר לא להכניס פרטים אישיים אמתיים, לא אומר שיש לו אנונימיות אמתית או שהוא מוגן.
זו פסודו אנונימיות, וצריך תמיד להיות מודע למגבלות שלה ולנהוג בהתאם.

ושוב - מי שמפרסם בשמו האמתי בפלטפורמת שיתוף, צריך לעשות זאת מתוך צפייה מלאה שהתוכן אכן ישותף מחוץ לשליטה שלו.
כל ציפייה אחרת היא הזויה ואינה תואמת למציאות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אמת דיברתי, אתה ימני.'
אמת דיברתי, אתה ימני.
02/12/2019 | 10:05
15
42
לא מבין על מה אתה מתרעם.

אני לא מבין את מהות הוויכוח הזה. אתה טוען שמנהל הפורום לא היה אמור למחוק את ההודעה הזאת? או שכואב לך שאני קורא לילד בשמו?

אם זה הראשון - אז כבר ציטטו לך את תקנון תפוז. אם זה השני - אז דעתך באמת שלא מעניינת אותי במיוחד, אתה יכול להמשיך לצעוק לאוויר כמה שאתה רוצה, אני לא מונע ממך.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אה, אז מבחינתך כל הימנים הם פושעים אלימים?'
אה, אז מבחינתך כל הימנים הם פושעים אלימים?
02/12/2019 | 14:18
14
31
אני די בטוח שבמדינה שאתה גר קוראים ליחס כזה bigotry אבל אני לא מכיר מונח עברי מקביל.

כדי להבהיר:
אין לי שום בעיה עם מחיקת השרשור.
יש מספיק סיבות לגיטימיות כדי שהוא לא יהיה פה.

לא תהיה לי בעיה גם אם השרשור הנוכחי ימחק.

הבעיה שלי היא שאתה לא קורא לילד בשמו, אתה משתמש במונח שלא לפי הגדרתו, ועל הדרך ממציא תאוריות קונספירציה שמעלילות עלילות שוו עלי ועל משתתפים אחרים בפורום.

וגם זה נוגד את תקנון הפורום.
מציע לך בחום לעבור שוב על כל תת סעיפים של סעיף 16 בתקנון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איפה אמרתי את זה?'
איפה אמרתי את זה?
02/12/2019 | 18:17
13
32
אתה ממשיך ומאשים אותי בדברים שאתה עצמך עושה. אני ממציא תיאוריות קונספירציה? אני מעליל עלילות שווא? לא אמרתי מילה רעה אחת עלייך, חוץ מקביעה עובדתית שאתה ימני, כמובן.

ולמה כל כך חשוב לך איפה אני גר?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בכותרת חביבי, בכותרת ההודעה!'
בכותרת חביבי, בכותרת ההודעה!
02/12/2019 | 23:27
12
19
לא חשוב לי אפה אתה גר.
אם אתה יכול להציע לי מונח עברי ל-bigotry, אשמח להשתמש בו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איזו כותרת? של איזו הודעה? על מה אתה מדבר בכלל?'
איזו כותרת? של איזו הודעה? על מה אתה מדבר בכלל?
03/12/2019 | 00:13
11
20
התרגום לbigotry הוא ״קנאות״, מה שאתה מתכוון אליו זה צביעות - hypocrisy.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא. אני יודע בדיוק למה אני מתכוון'
לא. אני יודע בדיוק למה אני מתכוון
03/12/2019 | 20:02
10
16
קנאות זה zellotry. אתה מוזמן לבדוק במילון.
אפשר להיות קנאי בלי לשנוא את מי שחושב אחרת.

למשל, אפשר לומר שאני כנאי לפרטיות שלי, זה לא אומר שאני שונא אנשים שמפרסמים את כל החיים שלהם בפייסבוק.

bigotry מוגדרת במילון כ-"שנאה כלפי מי שדעותיו או עמדותיו שונות", ולרוב משתמשים בה כמילה גורפת לשנאה כלפי מישהו ששונה בכל מאפיין שהוא.

כמו "גזענות" אבל יותר רחב.

אתה למשל, שונא כל מי שעמדה פוליטית שלו מנוגדת לשלך.

בהודעה הזו כאן:
שאלתי אם יש לך ראיות לכך שאני, או מי מחברי הפורום איימו כאן לפגוע במישהו, או שאתה סתם מוציא דיבה.

הגבת עם הודעה שהכותרת שלה "אמת דיברתי, אתה ימני".
הדרך היחידה לפרש תגובה כזו, היא שמבחינתך, כל ימני הוא פושע אלים שמאיים לפגוע במי שאינם ימניים כמוהו.

אחרת, לא ברור איך היותי ימני (אגב, אני לא ממש ימני, רק בנושאי חוץ ובטחון), מוכיח שאיימתי על מישהו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'zealotry התכוונת.'
zealotry התכוונת.
03/12/2019 | 21:23
9
15
אלה מילים (כמעט) נרדפות. zealotry משמשת בדרך כלל לתאר קנאות דתית, ואילו bigotry זאת מילה יותר כללית.

ה"קנאים" מתקופת בית שני, למשל, מתורגמים כzealots. זה לא התרגום היחיד למילה, באופן כללי. בעל קנאי, לעומת זאת, הוא jealous. קנאות במקרה גם מתורגמת כenvy כשאתה מקנא במישהו שיש לו משהו שלך אין. אנגלית זאת שפה יותר עשירה במילים מעברית.

לגבי המסקנה שלך מהמילים שהכנסת לי לפה - לא משנה לי, כי הרי המילים שהכנסת לי לפה אלה מילים שלך, לא שלי. אני אכן דיברתי אמת - קראתי לך ימני. זה הדבר היחיד שאני יכול להתייחס אליו כשדיברת על הכפשות והאשמות שווא כי לא אמרתי שום דבר עלייך בשום הקשר אחר.

אם ניסית לטעון שאין ימניים אלימים, אז סטטיסטיקת הטרור הפוליטי בישראל מראה אחרת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המילה zeal מתארת נמרצות או התלהבות'
המילה zeal מתארת נמרצות או התלהבות
03/12/2019 | 22:42
2
לצפיה ב-'עכשיו פתאום יש לך סטטיסטיקה?'
עכשיו פתאום יש לך סטטיסטיקה?
04/12/2019 | 16:19
7
9
אתה יכול להמשיך להתחמק, אבל האשמת אנשים בפורום הזה במסוכנות, ועצם זה שהם ימניים, לא הופך האשמות אלה לאמת.

הכי מצחיק, שבמקרה שלי, אפילו הטענה שאני ימני אינה אמת.

כבר יותר מ4- מערכות בחירות אני מצביע למחנ"צ, כחול לבן, ומה שלא היה לפניהם.
הצהרתי פה שאני מעדיף ממשלה שכוללת רשימה משותפת, מאשר ממשלה בהנהגת נתניהו.

הדבר היחיד שבו אני מזדהה עם הימין בישראל זה נושאי חוץ ובטחון.
אני רוצה שהמדינה שלנו תכנס במחבלים האלה שאתה כ"כ דואג לשלומם, אבל בכל שאר הנושאים אני רחוק מאוד מהימין, והיות וכרגע אין איש בימין שאכן ידאג לחוץ ובטחון כמו שצריך, אין לי ברירה אלא להיות שמאלני
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש משהו בישראל שמבדיל בין ימין לשמאל חוץ מחוץ ובטחון?'
יש משהו בישראל שמבדיל בין ימין לשמאל חוץ מחוץ ובטחון?
04/12/2019 | 19:52
6
2
לצפיה ב-'בעיקר דת ומדינה.'
בעיקר דת ומדינה.
04/12/2019 | 22:06
5
3
לצפיה ב-'יש מפלגות הדוגלות בחילוניות וממשל תקין בשני הצדדים.'
יש מפלגות הדוגלות בחילוניות וממשל תקין בשני הצדדים.
04/12/2019 | 23:01
4
1
לצפיה ב-'תן לי דוגמה...'
תן לי דוגמה...
05/12/2019 | 12:00
3
4
לצפיה ב-'ישראל ביתנו? מרצ?'
ישראל ביתנו? מרצ?
05/12/2019 | 23:00
2
4
לצפיה ב-'חששתי שישראל ביתנו תהיה הדוגמה שלך למפלגת ימין'
חששתי שישראל ביתנו תהיה הדוגמה שלך למפלגת ימין
07/12/2019 | 12:18
1
16
ש-"דוגלת בחילוניות וממשל תקין".

לצערי, זו מפלגת ליצנים שהעומד בראשה נובח הרבה הבטחות בזמן בחירות כדי לגרוף מצביעים, אבל מעולם לא עשה שום מהלך לכיוון הזה, וחצי מהזמן הוא מוותר עוד בדרך לקואליציה, העיקר לקבל תיק.

האמת שהייתי שוקל להצביע למרץ, לולא הם היו כ"כ קטנים.
אני מעדיף לחזק את מפלגת השמאל המובילה, כדי לתרום למשילות של הגוש ככלל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'טוב, זאת דעתך וזכותך להחזיק בה, אבל המפלגות קיימות.'
טוב, זאת דעתך וזכותך להחזיק בה, אבל המפלגות קיימות.
08/12/2019 | 06:27
2
לצפיה ב-'אבל לא מדובר בשמאלני, אלה באויב'
אבל לא מדובר בשמאלני, אלה באויב
02/12/2019 | 09:49
161
57
הרשימה המשותפת היא לא מפלגה שמאלנית היא מפלגה התומכת באויבי ישראל, בניגוד למשל למפלגת העבודה שהיא מפלגת שמאל אבל בעיני  חברי הרשימה המשותפת מפלגת העבודה היא מפלגה גזענית  וקולנויאלית כמו כאן למשל:

השאלה האם חוקי ה Doxing חלים גם על גורמי אויב או על מי שתומך בהם כמו זסקה ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'והנה נוער הגבעות הגיע'
והנה נוער הגבעות הגיע
02/12/2019 | 09:55
17
57
בדיוק הדוגמא לחמומי המוח שדיברתי עליהם - מתנחלים קיצוניים שבעיניהם כל מי שלא כמוהם הוא "אויב".

וזה מפי פלשטינאי, לא פחות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הנה שוב השיטה לשים דברים בפי מתנגדיך '
הנה שוב השיטה לשים דברים בפי מתנגדיך
02/12/2019 | 10:12
16
40
או להקצין אותם לידי אבסורד ואז לתקוף אותם על דברים שהם בכלל לא אמרו.

אתה טוען שאני כמו "המתנחלים חמומי המוח" שבעיניהם כל מי שלא כמוהם הוא "אויב".
אבל  אמרתי בפירוש שמפלגת העבודה שהיא לא כמוני עדין לא נחשבת לאויב ( לכל היותר מדובר במפלגת שמאל עם אידיאולוגיה מטופשת שמזמן אינה קשורה למציאות  ).
מי שכן אויב זו הרשימה המשותפת !  ולא העבודה או מרץ או כחול לבן או כל מפלגה ציונית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בעיניי פלשטינאים זה אויב.'
בעיניי פלשטינאים זה אויב.
02/12/2019 | 10:16
15
45
לא מפלגות חוקיות שמייצגות אחוזים נכבדים מאזרחי המדינה.

אתה גר בפלשטין, פעם אחרונה שבדקנו, נכון?

או שכבר חזרת לגבולות הארץ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מי בעיני הפלסטינים זה אויב ? מפלגות השמאל שלנו ? ברור, אז מה'
מי בעיני הפלסטינים זה אויב ? מפלגות השמאל שלנו ? ברור, אז מה
02/12/2019 | 10:29
14
36
בעיקר בגלל זה בעיני הם לא אויב למרות שהם "לא כמוני".
שאמרתי אויב התכוונתי בעיני ( וגם לפי מרבית היהודים בישראל ובחו"ל ).

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עברית קשה שפה, אני מבין'
עברית קשה שפה, אני מבין
02/12/2019 | 10:40
13
32
אולי אם תחזור לגור בישראל העברית שלך קצת תשתפר.

איך הערבית שלך, יותר טובה? איפה שאתה גר זאת שפה יותר חשובה, אחרי הכל...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כרגיל דברים סתומים והתחמקויות'
כרגיל דברים סתומים והתחמקויות
02/12/2019 | 10:53
12
26
למה שלא תגיד  ישירות למי התכוונתה שבעיני הפלסטינים הוא אויב  ?
למה הייתה צריך להגיד  "בעיניי פלשטינאים זה אויב"  מי זה "ה"זה" הזה? מפלגת העבודה, הרשימה המשותפת, טראמפ , BDS , החמאס .... האם אי הבהירות הזאת היא בכוונה כדי שכל תשובה שתקבל תגיד "עברית שפה קשה"

אז בוא נעשה סדר
מה שנחשב בעיני האויב שלנו כאויב הוא בד"כ לא אויב שלנו ולהיפך. זה ברור, למשל טראמפ נחשב בעינינו כידיד אוהד ישראל ודוקא בגלל זה בעיני הערבים הוא אויב.
לכן אם מפלגת העבודה היא אויב בעיני הערבים על רקע ציוניותה זה כבר פוסל אותה מלהיות אויב בעינינו. 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מי שגר בפלשטין, מה לא ברור'
מי שגר בפלשטין, מה לא ברור
02/12/2019 | 18:18
11
36
אתה גר בפלשטין, לא?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אכן אני גר בפלסטין'
אכן אני גר בפלסטין
02/12/2019 | 19:23
10
27
שזה כל השטח בין הים לירדן כולל השטח  שבתוך הקו הירוק.  אגב בקרוב נחיל את הריבונות גם על בקעת הירדן כמו שעשינו בירושלים וברמת הגולן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'פעם אחרונה שבדקתי'
פעם אחרונה שבדקתי
02/12/2019 | 20:48
9
27
בין קו הירוק לים יש מדינה בשם מדינת ישראל. אתה לא גר בה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'גם שטח C הוא בשליטת ישראל , אפילו לפי הסכמי אוסלו.'
גם שטח C הוא בשליטת ישראל , אפילו לפי הסכמי אוסלו.
02/12/2019 | 21:07
8
11
לצפיה ב-'אתה לא גר במדינת ישראל, זאת השורה התחתונה.'
אתה לא גר במדינת ישראל, זאת השורה התחתונה.
02/12/2019 | 21:21
7
29
בשליטה, לא בשליטה, אתה כובש בשטח פלשטין, או חי בשטח פלשטין כי אתה חושב שהוא שלך, לא משנה.

עובדה היא שאתה חי בשטח פלשטין, ועושה זאת מבחירה. זה עושה אותך פלשטינאי, לא?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין מקום כזה "פלסטין" ולכן הוא וודאי לא גר שם'
אין מקום כזה "פלסטין" ולכן הוא וודאי לא גר שם
03/12/2019 | 08:08
2
41
זאת סתם המצאה של פולשים-מתנחלים ערבים. ליתר דיוק של כובשים רומאים שהמציאו את המושג והערבים אימצו אותה.
גם אין עם כזה "פלסטיני", יש עם ערבי. חלקו מחזיק באזרחות ישראלית ואחרים הם נתינים או בעלי אזרחות מדינות ערב אחרות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז ערבים או רומאים? '
אז ערבים או רומאים?
03/12/2019 | 09:05
1
27
למה אתה מפריע לי לטרלל את המתנחל?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה היינו הך'
זה היינו הך
03/12/2019 | 09:37
28
עוד מעט גם רומא תהיה ערבית, אז מה זה משנה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ההגדרות שלך מה שלנו ומה לא אינם רלוונטיות , יש מציאות'
ההגדרות שלך מה שלנו ומה לא אינם רלוונטיות , יש מציאות
03/12/2019 | 08:17
3
23
בכל מקרה ישראל שולטת בשיטחי C ולא תיסוג משם חד צדדית בעתיד הנראה לעין בגלל הלקח של הנסיגה החד צדדית מעזה ( אפילו ממשלת ביבי "הימני" לא תעיז לסגת משיטחי C) . ונסיגה בהסכם לא תהיה כי אין פרטנר ומעולם לא היה.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ההגדרות שלי לא רלוונטיות, נכון'
ההגדרות שלי לא רלוונטיות, נכון
03/12/2019 | 09:07
2
21
גם ההגדרות שלך לא.

ההגדרות של המדינה לעומת זאת הן שאתה לא חי במדינת ישראל.

כל השאר זה מלל לא רלוונטי, אתה גר מחוץ למדינה והשטח שאתה חי בו נקרא מדינת פלשטין, יש אפילו מדינות אחרות בעולם שמכירות בשטח הזה ככזה. אין אף מדינה בעולם, כולל מדינת ישראל, שמכירה בשטח בו אתה גר כמדינת ישראל.

זה עושה אותך פלשטינאי, נכון?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'גם הפרשנות שלך לא רלוונטית'
גם הפרשנות שלך לא רלוונטית
03/12/2019 | 09:44
1
24
זה ששטח C לא סופח לישראל רישמית עדין לא הופך אותו ל"פלסטין", ומכל בחינה אחרת הישראלים שחיים שם נחשבים לחלק ממדינת ישראל וכפופים לחוק הישראלי ( למשל עבירות תנועה או כל עבריה\פשע אחר ישפטו בבית משפט ישראלי ).

ואגב יש מדינות שכבר מתחילות להכיר בזכותינו על יו"ש למשל מדינה קטנה ונידחת בשם  ארה"ב  שנשיאה הצהיר שההתישבות היהודית ביו"ש אינה סותרת את החוק הבין לאומי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זאת לא פרשנות, אלה עובדות.'
זאת לא פרשנות, אלה עובדות.
03/12/2019 | 11:33
5
לצפיה ב-'אין דבר כזה "חוקי Doxing".'
אין דבר כזה "חוקי Doxing".
02/12/2019 | 10:00
142
44
חשיפת פרטים שנקראת Doxing תקפה עבור כל אחד, לא משנה אם אתה באופן אישי מחשיב אותו לאויב.

ולמרות שזה מנהג פסול, אני לא חושב שנכון לעכשיו יש חוק ספציפי שמטפל בו בארה"ב או בישראל.

בנוסף, בתור אזרח מתלהם בפורום, אומנם מותר לך לקרוא לכזה וכזה "אויב", אבל אין כל משמעות לקריאה שלך.

הרשימה המשותפת היא מפלגה חוקית שנבחרת ופועלת תחת חוקי מדינת ישראל.
בלי קשר למה שאתה או אני חושבים על המפלגה הזו, יש הגדרה חוקית לגבי מי הוא "אויב" של מדינה, ומפלגה חוקית לא נופלת תחת הגדרה זו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נכון הרשימה המשותפת לא מוגדרת כאויב לפי החוק'
נכון הרשימה המשותפת לא מוגדרת כאויב לפי החוק
02/12/2019 | 10:17
40
אז בוא נקרא לה "תומכת אויב".
בניגוד למשל למפלגות כמו מרץ -העבודה  שתומכות בנסיגה לקווי 67 תמורת חתיכת נייר שבה הערבים יבטיחו שלא ינסו לרצוח \ לגרש אותנו מכאן ( מה שנקרא "הסכם שלום" )

אז הרשימה המשותפת דורשת נסיגה לקווי 67 כדי שיהיה יותר שטח לערבים על חשבון השטח של היהודים בלי שום קשר לאיזה שלום ( למעשה הם מגדירים את המילה "שלום" כצימצום מרחב המחייה של היהודים   )
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כדאי להזכיר שכמה מחבריה הורשעו או ברחו מאימת החוק'
כדאי להזכיר שכמה מחבריה הורשעו או ברחו מאימת החוק
03/12/2019 | 08:32
140
36
גטס הורשע ב"מתן אמצעים לביצוע מעשה טרור".
בשארה נמלט לאחר שנחשד בריגול לטובת חיזבאללה.
אחרים סתם הביעו תמיכה באוייב בהזדמנויות רבות ונהנים מחופש הביטוי.

זו רשימה שמורכבת מכמה מפלגות ולכן אני לא רוצה להכליל ויש בה גם חברים יותר שוחרי שלום אבל למרבה הצער, על אף שהיא חוקית, יהיה זה נכון לומר שהיא לכל הפחות תומכת באוייב. ולא נתחיל להפיץ כאן תמונות של חבריה שהצטלמו עם מיטב האוייבים הרשמיים של מדינת ישראל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אכן, הורשעו'
אכן, הורשעו
03/12/2019 | 09:16
72
26
עמדו לדין והורשעו. אם אני לא טועה גם ישבו בכלא (לפחות גטאס, בשארה כאמור נמלט). יחד עם זאת יש לציין שהם עשו את זה כאנשים פרטיים, לא במסגרת שליחות מפלגתית.

אני מניח שזה שיו"ר מפלגת הליכוד מואשם בלקיחת שוחד יו"ר מפלגת ש"ס מורשע בעבירת שוחד, וזה שיו"ר מפלגת ישראל ביתנו מורשע בעבירות אלימות כלפי ילדים לא אומר כלום על מצע מפלגתם ויתר חברי הרשימה והמפלגה. או לפחות, רוצה לחשוב... מה דעתך?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה דווקא אומר הרבה על המפלגות שלהם'
זה דווקא אומר הרבה על המפלגות שלהם
03/12/2019 | 09:36
71
25
אין דבר כזה "כאנשים פרטיים". גטאס למשל ניצל את היותו ח"כ כדי לבצע את הפעילות שעשה. כאזרח פרטי הוא לא היה יכול להפגש עם מחבל ולהבריח לו אמצעים.
ישראל ביתנו, מהמושחתות בתולדות המדינה וזה שחלק מחבריה בכלא או בדרך לשם אומר הרבה וגם היו"ר על כל צאצאיו בעלי החברות מעיד על טיב המפלגה. מתחרים יפה מאוד בש"ס ואולי בעוד כמה.
וכן, הליכוד לא במצב משהו.

בכל מקרה, זו דמוקרטיה. מי שרוצה יצביע למפלגה עם נאשמים בשוחד, מי שרוצה יצביע למפלגה עם נאשמים בסיוע לטרור, ריגול וכו'. זה בהחלט נותן לי את הזכות לכנות מפלגה "מושחתת" ומפלגה אחרת "תומכת אוייב". לא רואה בעיה עם זה ולפחות בכינוי האחרון הרשימה המשותפת מתגאה בזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'גם ביבי ניצל (ועדיין מנצל) את היותו ח"כ, לא?'
גם ביבי ניצל (ועדיין מנצל) את היותו ח"כ, לא?
03/12/2019 | 11:46
70
21
ישראל ביתנו היא מהמושחתות?

קצת פרופורציות [1]

מרבית הפוליטיקאים המורשעים הם מהליכוד ומש"ס, חלק מאלה שלא - צמחו בליכוד (נזכיר פה למשל את אולמרט, אביגדור ליברמן, ועמרי שרון). הליכוד הביא לנו שני ראשי ממשלה עם כתבי אישום (אולמרט הורשע בעבירות שביצע בזמן כהונתו כראש עריית ירושלים, היה חבר ליכוד דאז), הליכוד גם הביא לנו נשיא שישב בכלא (גם לעבודה לא חסר - עזר וויצמן ניצל מכתב אישום בהתפטרות ופואד הספיק למות בזמן, אבל הם לא הורשעו).

לא הייתי קורא לישראל ביתנו "מהמושחתות בתולדות המדינה"....

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא הבנתי מה אתה רוצה להגיד?'
לא הבנתי מה אתה רוצה להגיד?
03/12/2019 | 11:59
69
6
לצפיה ב-'הכללות עובדות לשני הכיוונים'
הכללות עובדות לשני הכיוונים
03/12/2019 | 12:10
68
25
אתה טענת של סמך גאנם (שתכל'ס העביר טלפון לאסיר, עורכי דין עושים את זה כל הזמן) ובשארה אפשר לטעון שכל המפלגה זה "אויבים".

אני אומר שאם זה ההגיון שלך - אז כל המפלגות ימין והדתיים הם עבריינים גם. אתה משום מה בחרת לצאת דווקא נגד מפלגת ימין חילונית תוך התעלמות מוחלטת מהתרומה של חובשי הכיפות לפשיעה פוליטית, אני מניח שזה כי אתה אחד מהם?

הכללות, כן?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא היה רק על סמך זה'
זה לא היה רק על סמך זה
03/12/2019 | 12:21
21
זה היה על סמך הצהרות והכרזות חד משמעיות בתמיכה באוייבים. וכן, אם רוב ח"כ מהסיעה תומכים בגלוי באוייב, אז זה הופך את הרשימה לתומכת באוייב.
באותה מידה אתה יכול לומר שהמפלגות הדתיות תומכות בכפיה דתית או מתנגדות לזכויות להט"ב. זו תהיה הכללה וזה לא נכון לגבי כל הח"כ. אבל בגדול, זו המציאות נכון לרובם. הם כלל לא מסתירים זאת.
הם גאים בכך שהם חלק מהאומה הערבית, שהזהות שלהם ערבית ושהם רוצים להביא לביטול המדינה הציונית. מעולם לא הכחישו זאת.

בשארה וגטס פשוט לקחו את זה צעד אחד קדימה וגם עברו על החוק ונתפסו. וח"כים האחרים כולל אחמד טיבי שביקרו והצטלמו עם קדאפי בלוב? ושאר החברים מבל"ד שבזמנו הלכו לבקר את אסד בסוריה?
וכל הקריאות בשבח החמאס וה"שאהידים"?
כדאי לציין שהרבה ערבים ישראלים מתנערים מהרשימה הזו. אולי זאת אחת הסיבות שהכוח שלהם בכנסת לא תואם את גודל האוכלוסיה הערבית בישראל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הכללות לא עובדות לשני הכיוונים!'
הכללות לא עובדות לשני הכיוונים!
03/12/2019 | 12:50
66
19
כל מקרה יש לבדוק לגופו של עינין.
כל חברי הרשימה המשותפת תומכים באויבים שלנו. 
לא כל חברי מפלגות הימין הם עבריינים.

איך הגעתה לזה  שהכללה מוצדקת על מקרה אחד  ( חברי הרשימה המשותפת ) גוררת בהכרח  הכללה על קבוצה אחרת ( מפלגות הימין) ? אולי בגלל שאתה חייב לעשות איזה איזון פוליטי מזויף  כדי לטשטש את העובדות ?

זה כמו האמירה המטופשת שכמו שיש אצלינו כאלו שבעד א"י השלמה אז אצליהם יש בעד פלסטין השלמה, שזה עיוות גדול של המציאות בגלל שאצלינו  זה אולי 5% מהיהודים ואצל הערבים 95%, ובנוסף לערבים יש 22 מדינות לאום ולנו מדינה קטנה אחת.  השמאל תמיד חייב לעשות סימטריה תוך התעלמות מההבדלים הענקיים בין הצדדים.
.  
ואגב לגבי חובשי כיפות שעושים פשיעה פוליטית אתה צודק , יש הרבה חרדים קיצוניים שמתנגדים לציונות ולגיוס לצה"ל ונוקטים אלימות נגד מי שמעז להתגייס חלקם חוברים לגורמי עויינים ( איראן,  הרש"פ...) ומביעים תמיכה בהם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איך אני מת על הטיעון הזה'
איך אני מת על הטיעון הזה
03/12/2019 | 15:01
65
24
מצטער, לא יכול להתאפק, אבל הטיעון ״לערבים יש 22 מדינות לאום ולנו מדינה קטנה אחת״ הוא לא מספיק מבוסס.
להתייחס ל 22 המדינות המדוברות כאילו זו מקשה אחת של ״ערבים״ (ומה זה בדיוק? לא ברור), זה לא מבוסס.
לרמוז שאוכלוסיית האנשים שישנם כאן, דוברי ערבית, שנמצאים בגדה, ולא מחזיקים תעודת זהות ישראלית, כאילו הם ״ערבים״ שלמעשה ״מקומם״ במי מהמדינות הנ״ל, רק כי גם הם ״ערבים״ - זה גם לא מבוסס וגם נשמע כמו הצעה לטרנספר. גם אם היסטורית מקורם של האנשים במדינות אחרות, הם לא חפצים שאפשר להזיז סתם כך ממקום למקום.

למען הסר ספק: אין לי פתרון מיידי לסכסוך הישראלי פלסטיני.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הטענה לערבים יש 22 מדינות הוא כן מבוסס זו המציאות בדיוק!'
הטענה לערבים יש 22 מדינות הוא כן מבוסס זו המציאות בדיוק!
03/12/2019 | 15:49
49
19
מה זה הליגה הערבית ? למה אבו מאזן תמיד צריך להתיעץ עם ראשי מדינות ערב ? למה ערביי ישראל מכנים את הערבים במדינות השכנות "אחים"? למה ערפאת טען שהוא צריך לקבל רשות ממדינות ערב לוויתורים בירושלים  ( מדובר היה על לוותר על הכותל המערבי לטובת היהודים )?
אין  הבדל תרבותי עקרוני בין ערבי ישראלי לערבי יו"ש עזה, מיצריים ירדן סוריה לבנון עירק ....

כן כל מדינות ערב הם מקשה אחת בקשר לסיכסוך הישראלי ערבי כולם תומכים בלחסל את המדינה הציונית, לקרוע ממנה כמה שיותר שטח ולתת לערבים ( ולא משנה כל כך אם זה פלסטינים או מיצרים או ירדנים ....). 
בתוכם יש כמובן פלגים וסיעות ( סונים שיעים... ) שאפילו נלחמים בניהם ,  אבל כולם ( 99% מהערבים בכל מדינות ערב, יו"ש עזה )  רואים  בשטח שהיהודים קבעו לעצמם כמדינה ( כולל השטח שבתוך הקו הירוק)  כשטח ששיך להם -למדינות ערב- לערבים ולא רק לקבוצה קטנה שנקראית "פלסטינים".

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הזמר המצרי ששר את הלהיט "אני שונא את ישראל"'
הזמר המצרי ששר את הלהיט "אני שונא את ישראל"
03/12/2019 | 16:38
19
הלך לעולמו בגיל 62/
מתוך הכתבה:

לפני כשנתיים הוא כתב שיר  ....... טראמפ, יא ציוני, העם הערבי לא יישב בשקט. ירושלים תהיה ערבית עד יום הדין. איפה הג'יהאד?". 

שיריו משקפים את הלך הרוח במיצריים ובמדינות ערב - ירושלים צריכה להיות ערבית ( שמעתה? ערבית לא פלסטינית ), הוא מדבר על "העם הערבי"

כל "הבעיה הפלסטינית"  קיימת כדי לגזול מהיהודים את האדמה שלהם  כולל השטח שבתוך הקו הירוק ולהשיבה ( מבחינתם ) לידיים ערביות.
אז מה הפלא שאין לך פתרון ל "לסכסוך הישראלי פלסטיני " אם אתה בכלל לא מבין את מהות הסיכסוך וחושב שיש לנו עסק רק עם הערבים המכונים "פלסטינים" שאין להם קשר  למדינות ערב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא בטוח שקואליציה מדינית זה אותו דבר כמו ״עם״'
אני לא בטוח שקואליציה מדינית זה אותו דבר כמו ״עם״
03/12/2019 | 17:18
47
23
אני חושב שמדינה נוצרת כדי להיות בית לאומי לעם מסוים.
מדינת ישראל - בית לאומי לעם היהודי.
אני חושב שיש עמים נוספים. כמו מצרי, סורי, עירקי, אירני, סעודי...
לא נראה לי שזו מקשה אחת.
אני חושב גם, שהכיוון שהאוכלוסיה הפלסטינית אינה עם הוא כיוון בעייתי.

אתה מנסה לצייר אותי בפוסט למטה באור מאוד לא מחמיא. לא מבין למה. עצם זה שאני אומר שאין לי פתרון לא אומר שלא חשבתי על זה מספיק זמן.
בפוסט אתה מצטט זמר כלשהו. לא יודע אם זה משהו שמייצג את כל העם.

בכלל, אם נוציא מהמשוואה את המנהיגים, אני חושב שהעמים עצמם יעדיפו לקיים שלום, ולא ללכת למלחמה. אולי זו נקודה משמעותית בויכוח בין שמרנים (״ימנים״) לליברלים (״שמאלנים״). הליברלים כנראה מונעים מאופטימיות, חמלה ותקווה. לא ראיתי את זה הרבה  אצל שמרנים. ראיתי הרבה מאוד חשדנות אצל שמרנים, זה כן.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הדבר היחידי שמייחד את "העם הפלסטיני" שזו קבוצה של ערבים '
הדבר היחידי שמייחד את "העם הפלסטיני" שזו קבוצה של ערבים
03/12/2019 | 18:00
3
21
ששמה לה ללמטרה  להתישב על האדמה  של  העם היהודי ובמקומו ( כולל ובעיקר בשטח שבתוך הקו הירוק)  . זה הדבר היחיד שמבדיל בין הערבים המכונים "פלסטינים" לשאר הערבים במזה"ת  , חוץ מזה הם ערבים כמו שאר הערבים במדינות ערב.

אני לא חושב שהבעיה רק במנהיגים, זה גם העמים בצד שהשני ( הערבים המכונים פלסטינים ובמדינות ערב ) שלא מוכנים להשלים עם קיומה של מדינה יהודית בכל גבול שהוא.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם נדבר רגע ברצינות'
אם נדבר רגע ברצינות
03/12/2019 | 18:40
2
23
הערבים בישראל זאת אחת מהאוכלוסיות המופלות ביותר, בעיקר בגלל אנשים כמוך. עוד מימי הממשל הצבאי והטבח בכפר קאסם הם ״אזרחים״, אבל לא באמת.

ל״עמים״ בצד השני ממש לא איכפת מישראל, יותר מעניין אותי מלחמות האזרחים אצלם בבית או איך להביא אוכל לילדים. האמת - גם לפלשטינאים, ודיברתי עם כמה וכמה, כנראה כמה יותר ממך.

לפוליטיקאים? כן. בדיוק כמו שלפוליטיקאים שלנו נורא איכפת מאירן. הם מחפשים מישהו להאשים ולזרוק עליו את האחריות על הכשלונות שלהם.

בפועל, מדינת ישראל כבר מזמן לא מותקפת על ידי מדינות, לכל היותר ארגונים חצאי מדינות כמו חיזבאללה. מדינות ערב כבר מזמן מוכנות לנרמל את היחסים עם ישראל, הם רק צריכים שאנחנו פה נרד מהעץ שלנו. העץ שאתה מחזיק אותנו עליו.

בינתיים היחיד בפורום הזה שאינו מוכן להשלים עם קיומה של מדינת ישראל, לפחות בגבולותיה הנוכחים, זה אתה. אם תשאל כל אזרח ערבי ישראלי אם הם רוצים להיות תחת שליטת ממשל ערבי - תופתע לגלות שרק מעטים מאוד מהם יחזירו תשובה חיובית. למה הם בכל זאת מצביעים עבור המפלגה הזאת שכמו שיוזר בצדק ציין שהם מתנערים ממנה? בעיקר כדי לתת קונטרה לשנאה העיוורת של האנשים כמוך.

אתה מייצר לך אויבים בעצמך יש מאין.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני חושב שאתה לא מחובר למציאות'
אני חושב שאתה לא מחובר למציאות
03/12/2019 | 21:50
1
20
השבוע היתה כתבה בטלוויזיה על מחנות הפליטים ביו"ש ובמדינות ערב,  הם  לא מוכנים לשמוע על שום פתרון שאינו מחזיר אותם "הביתה" כלומר לתוך הקו הירוק, הם דואגים להנציח את מצב הפליטות שלהם מדור לדור , וזה נכון לכל הארגונים.
עזה נחשבת למחנה פליטים גדול וזמני, 70% מאוכלוסיתה מוגדרת כ"פליטים"  שהמטרה היחידה שלהם זה לחזור לפלסטין,   ומדינות ערב דואגות לתחזק את המצב הזה. מדינות ערב הם שדרשו מהאו"ם  ב 48 לתת מעמד מיוחד של פליטות לערבים  שברחו\גורשו מכאן ב48  ( פליט יחשב מי שהיה כאן לפחות משנת 46, והפליטות עוברת בירושה ) .

האפליה היחידה שבאמת מטרידה את ערביי ישראל  זה חוק השבות שמתיר רק ליהודים להתאזרח פה. ערבי מסכנין לא יכול לעשות עליה לבן דוד שלו מירדן או מלבנון, ויהודי מאשדוד יכול להעלות לכאן את בן דוד שלו חצי יהודי ממולדובה

גם בשמאל מבינים שהבעיה אינה המצור על עזה או המצב הכלכלי שם  וזה לא בגלל החמאס  בעזה נלחמים רק על זכות השיבה ( וזה נכון גם ליו"ש ).

הרי כבר הציעו לערבים מדינה בגבולות 67 ( עם תיקוני גבול מזעריים ) בתקופת ממשלת אהוד ברק , והם דחו זאת , אני עוד זוכר את ההפגנות ההמונים ביש"ע ובמדינות ערב שקראו לערפאת לא לוותר על "זכות השיבה". זה לא רק הפוליטקאים  בצד השני זה העמים עצמם!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה שוב מציג את הרצוי כמצוי....'
אתה שוב מציג את הרצוי כמצוי....
04/12/2019 | 00:11
15
״השבוע הייתה כתבה בטלויזיה״ זה לא באמת מקור סמכות אני לא חושב שהמטרה היחידה של תושבי עזה זה לחזור לאנשהו, רובם נולדו שם ויודעים טוב מאוד שאין להם לאן לחזור.

אתה מנסה להציג את המציאות המדומה בראש שלך כמציאות האמיתית, זאת בעיה עם מצביעי ימין באופן כללי, אבל זה לא משנה את העובדות בשטח.

אם אתה מזכיר דברים מלפני 20 שנה - תזכיר גם דברים מלפני 40 שנה (התלהמויות נאצר), 50 שנה (שלושת הלאוים), 70 שנה (״לא למדינת ישראל״) - דברים שכולם בינתיים כבר הופרכו והשתנו.

כמה תחיה בעבר? בינתיים היחיד שאני רואה שמסרב לכל הסדר אפשרי פה בפורום זה אתה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה אולי נכון, רק בעיה קטנה'
זה אולי נכון, רק בעיה קטנה
03/12/2019 | 18:44
41
25
הערבים בישראל חופשיים לבחור את מנהיגיהם. היו שנים שגם הערבים בשטחים נהנו מחופש דומה. בשני המקרים התוצאה היתה נציגים לוחמניים וניציים שבפירוש ייצגו קו מיליטנטי נוקשה.
צר לי על המתונים שרוצים לחיות בשקט ביחד. אני בטוח שיש לא מעט כאלה ויש גם טענה שבדור הצעיר יש יותר ויותר כאלה.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יתכן שההצבעה היא לא רק סביב הסכסוך?'
יתכן שההצבעה היא לא רק סביב הסכסוך?
04/12/2019 | 00:19
40
28
אם אני מסתכל לרגע על האוכלוסיה היהודית בישראל, לא לכל אזרח יש מפלגה שהוא מצביע לה ומרגיש שהיא מייצגת את כל הדעות שלו. אנשים עושים פשרות לפי מה שחשוב להם.
בעבר היו מספר מפלגות קטנות שמתיימרות לייצג את אוכלוסיית ערביי ישראל. בעקבות העלאת אחוז החסימה, נוצרה מפלגה שהיא ערבוב של כמה מפלגות ורעיונות.
אם אזרח ערבי מצביע למפלגה כלשהי, יכול להיות שהיא נותנת לו הבטחות מעניינות דווקא לא מהכיוון של הסכסוך, אלא מכיוונים של תקציבים או של חינוך. בכנות, אני לא יודע.
שמעתי מספיק פעמים שאזרחים ערבים מצביעים ליכוד. זה ממחיש את הנקודה שההצבעה היא לא תמיד סביב ההיבט המדיני בטחוני.

אני אישית חושב שהרשימה המאוחדת, וגם המפלגות הקטנות שמרכיבות אותה, רוכבת על דואליות: מצד אחד מזדהות ומייצגות את הערבים אזרחי מדינת ישראל, ומצד שני מזדהה עם המאבק של הפלסטינים, שכולל טרור.
הדואליות הזו ממש לא מקובלת עלי, ולדעתי ראוי לדרוש מכל המפלגות שלא לתמוך, גם לא רעיונית, במאבק במדינה או במוסדותיה.

אני מזכיר שוב: המנהיגים על הפנים. משני הצדדים. אבל אם נשאל את האנשים עצמם, אני חושב שרובם רוצים את מה שכולנו רוצים: בריאות, משפחה, פרנסה, נחת. לא חושב שיש נטיה מולדת לאימפריאליזם או לטרור.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני יודע שש״ס די פופולרית במגזר הערבי, זה נכון'
אני יודע שש״ס די פופולרית במגזר הערבי, זה נכון
04/12/2019 | 00:22
15
אבל בגדול המטרה ב״רשימה המאוחדת״ זה ייצוג ערבי בכנסת, בגלל העלאת אחוז החסימה שנועד במיוחד במטרה לחסל את הרשימות הקטנות של המפלגות הערביות. במבחן התוצאה, המפלגות הערביות פשוט התאחדו למפלגה סקטוריאלית גדולה (דומה למפלגה חרדית אשכנזית גדולה שמאחדת בעצם כמה מפלגות), ואילו בימין נוצרו מפלגות קטנות שלא עברו את אחוז החסימה (ע״ע בנט בבחירות הקודמות).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מסכים אבל מה שחסר לי'
אני מסכים אבל מה שחסר לי
04/12/2019 | 09:30
38
25
תמוה בעיניי שאין אף מפלגה ערבית פרו ציונית. יש ייצוג לקומוניסטים, לאיסלמסטים וללאומנים הערבים-פלסטינים אבל אין כיום אף ח"כ ערבי שמייצג ציבור ערבי שרוצה לחיות במדינה יהודית.
הייתי מצפה שאם היה ציבור כזה, זה היה משתקף בייצוג. אולי באמת הם מצביעים למפלגות יהודיות ואין להם צורך בייצוג נפרד. אינני יודע.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה שירצו לחיות במדינה יהודית דווקא?'
למה שירצו לחיות במדינה יהודית דווקא?
04/12/2019 | 10:23
37
17
הם רוצים לחיות במדינה שלהם. לא במדינה יהודית, אלא במדינה שלהם. שבה הם נולדו, גדלו וחיים. למה שהם יהיו ציונים? הם לא אלה שסבלו מפוגרומים של חמלניצקי או מחנות השמדה של היטלר. זאת לא לאמור שאין כאלה, יש, אבל להם כבר יש מפלגות שמייצגות אותן - יש מלא מפלגות ציוניות בכנסת (ולדוגמא - חברי כנסת ערבים במפלגות העבודה ומרץ).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'משום שזאת המציאות'
משום שזאת המציאות
04/12/2019 | 10:51
36
18
כיהודי, לא היה מפריע לי לחיות במדינה נוצרית או מוסלמית כל עוד לא היו מאיימים על חיי. אבותיי עשו זאת אלפי שנים. אני לא מצפה שיזילו דמעות בהנפת הדגל ולא צריך שישירו התקווה בכיכרות.
רק שיקבלו את העובדה המוגמרת שזו מדינה יהודית ושהיא תשאר כזאת. ככה פשוט.
עובדה שיש אחוז נכבד של ערבים, בדואים ובוודאי דרוזים שמקבלים זאת וחיים פה בשלום בלי שאיפות לבטל את המדינה היהודית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'סלח לי, אבל העובדות מדברות בעד עצמן '
סלח לי, אבל העובדות מדברות בעד עצמן
04/12/2019 | 10:55
35
22
אתה אזרח אמריקאי כמה שזכור לי, יחד עם זאת אתה בוחר דווקא לא לחיות בארה״ב, מדינה נוצרית, אלא חי בישראל - מדינה יהודית. אז אני חושב של״כיהודי, לא היה מפריע לי לחיות במדינה נוצרית״ אין גושפנקא במציאות.

״רק שיקבלו את העובדה המוגמרת שזו מדינה יהודית ושהיא תשאר כזאת. ככה פשוט.״ - פה נשאלת השאלה למה אתה מתכוון כשאתה אומר ״זו מדינה יהודית״?

כי כשאני שומע אדם דתי טוען ש״זו מדינה יהודית״ - אני לא רוצה לחיות במדינה שלו, שלא לדבר על אזרחים ערבים. כי עבור הרבה מאוד מהדתיים בישראל ״מדינה יהודית״ זאת ״מדינה יהודית דתית-לאומנית״ בה ליהודים יש מעמד גבוה יותר, בה עושים בדיקות דנ״א לפני חתונה לאלה שנולדו עם צבע שיער לא נכון, בה קוברים חיילים מחוץ לגדר וכן - בה מותר להפלות אזרחים רק כי הם ערבים. למה שמישהו שהוא לא יהודי דתי אורתודוקסי ירצה לחיות במדינה כזאת?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
04/12/2019 | 11:12
34
20
כשגרתי בארה"ב לא הפריע לי שזו מדינה נוצרית. לא ניסיתי לשנות אותה, ולמרות שהיהודים הם חלק נכבד באוכלוסיה שלה ובעבר היו אף יותר, מעולם לא קמה מפלגה יהודית שדרשה לשנות את אופיה של המדינה והמשפחה המורחבת שלי ממשיכה לגור שם בלי להתלונן. כך גם יהודים בכל מדינות העולם.
אני בחרתי להגר למדינה יהודית. מניח שיש ערבים שבוחרים להגר למדינות מוסלמיות. העניין הוא שכשאתה גר איפשהו, אתה אמור לכבד את המדינה שאתה גר בה. רוב הערבים מעולם לא השלימו עם מגילת העצמאות ועם תוצאות המלחמה שהם פתחו בה מיד לאחר הכרזתה וזה הרבה לפני עניינים דתיים.
ענייני הדת ומדינה שהזכרת לא רלוונטיים ולא מעניינים את הציבור הערבי. אתה יודע את זה טוב מאוד. אני מבין שנוח לך לדחוף לפה את התלונות שלך בדבר חוקים יהודיים אבל זה באמת לא שייך לדיון הזה.
ערבים רבים דווקא מזדהים עם המפלגות היהודיות אורתודוכסיות ולפי הערכות שונות יש יותר ערבים שמצביעים למפלגות חרדיות מאשר למפלגות יהודיות חילוניות.
אתה יכול לשאול כל אחד מ140,000 הדרוזים בישראל והם ישמחו להסביר לך למה מישהו שהוא לא יהודי דתי אורתודוקסי ירצה לחיות במדינה כזאת. ואם זה לא מספיק אתה יכול לשאול ערבים מוסלמים כמו: https://www.facebook.com/YosHaddad
שמסתובבים בעולם ומסבירים למה ערבי מוסלמי שמח וגאה לחיות במדינה יהודית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל הפריע לך '
אבל הפריע לך
04/12/2019 | 11:34
27
22
אתה בחרת לחיות במדינה יהודית. לא בחרת לחיות במדינה ים תיכונית, לא בחרת לחיות במדינה מדברית ולא בחרת לחיות במדינה קטנה. בחרת לחיות במדינה יהודית.

מה שהערבים לא משלימים איתו זה לא מגילת העצמאות, זה המצב הבשטח. מגילת עצמאות מדברת על מדינה יהודית דמוקרטית עם שוויון זכויות לכלל האזרחים. בפועל - לאזרחים הערבים אין שוויון זכויות בישראל.

הנה ציטוט ממגילת עצמאות (ההדגשות שלי):

"מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין;  תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה   נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות. "

עם יד על הלב - אתה בכנות חושב שהחלקים שהדגשתי אכן מקויימים? אתה בכנות חושב שהמדינה משקיעה במשולש את אותם המשאבים שהיא משקיעה בבית שמש? אתה בכנות חושב שקריאות פומביות של ראש הממשלה על "ערבים שנוהרים באוטובוסים" משקפות חופש מצפון ושוויון זכויות? אתה באמת מאמין שזה טבעי לחלוטין שלערבים יש 20% באוכלוסיה אבל במשטרה, למשל, יש בערך 1% שוטרים ערבים?

בויקיפדיה, אגב, יש קישור לסקר שמתעסק בנושא הזה בדיוק. מסתבר שאם אכן תקויים מגילת העצמאות, 75% מהאזרחים הערבים ישמחו מאוד, רק 25% לא רוצים שהמדינה הזאת תהיה מוגדרת באופן מפורש כמדינה יהודית.

אז נכון, אתה חושב שמה שלא מפריע לך לא מפריע לאף אחד, אבל כמו שכבר אמרתי - עובדות מדברות בעד עצמן. זה שמדינה הזאת זאת מדינה תיאוקרטית של יהודים אורתודוקסים וודאי שמפריע לאזרחים הערבים, וכמו שאמרתי - לא רק להם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'במשפט שהבאתה מגילת העצמאות יש סתירה '
במשפט שהבאתה מגילת העצמאות יש סתירה
04/12/2019 | 11:44
22
14
"מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין;  תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה   נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות. "

יש כסת"ח של מחברי המגילה שמצד אחד דיברו על שוויון לכל אזרחיה ומצד שני רק יהודים רשאים לעשות עליה לישראל.  האם זה שערבי לא יכול להעלות את בן דוד שלו מירדן לבנון הרש"פ , עזה... לתוך ישראל זה נחשב  "שוויון זכויות" ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה קשור שמיטה להר סיני?'
מה קשור שמיטה להר סיני?
04/12/2019 | 11:46
21
18
יהודים יכולים לעלות לארץ מכורח היותם יהודים - זה לא איחוד משפחות, זה קיבוץ גלויות. מה בין זה לבין שוויון זכויות של אזרחים?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה מה שמפריע לערבים!'
זה מה שמפריע לערבים!
04/12/2019 | 12:57
20
13
ולא האפליה בתקציבים ופיתוח , הם רוצים את זכות השיבה!

אתה יכול לטעון עד מחר שאין סתירה , כי חוקי ההגירה לא נוגעים לאזרחים אלה למי שרוצה להתאזרח . אבל לערבים זה מפריע שרק יהודים יכולים לעלות ארצה מבחינתם זה האפליה האמיתית. זה מציק להם עוד מתקופת העליות הציוניות הראשונות במאה ה 19 ועד היום הזה, זה למה האנגלים הוציאו את "הספר הלבן" למנוע עליה יהודית לארץ ישראל כדי לרצות את הערבים.

זה בדיוק הדרישה גם של ערביי עזה ( ושאר הערבים במחנות הפליטים במזה"ת בגיבוי מדינות ערב) - להכנס באופן חופשי לפלסטין מבלי שהיהודים ישימו גדר! לא המצור ולא המצב הכלכלי מפריע להם אלה "זכות השיבה" , וערביי ישראל תומכים במטרה הזאת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שוב אתה משנה נושא'
שוב אתה משנה נושא
04/12/2019 | 19:53
19
8
טענת שיש סתירה, מסתבר שאין, אז פשוט עברת לטענה אחרת לחלוטין.

איך אפשר להתייחס אלייך ברצינות כשכל פעם אתה זורק טענה ומיד כשהיא מופרכת אתה פשוט הולך וממציא עוד אחת?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש סתירה!'
יש סתירה!
04/12/2019 | 20:44
18
40
סרובה של ישראל לקיים את "זכות השיבה" של "הפליטים" סותרת את מגילת העצמאות במשפט "שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין"

איפה אתה רואה פה נושא אחר,  זה אתה שמנסה לתחמן את הערבים ולהגיד להם שחוקי ההגירה לישראל לא קשורים לנושא של שוויון בנושאים אזרחיים , הם מסרבים לאכול את הלוקש הזה , חוקי ההגירה לישראל ושוויון אזרחי זה אותו נושא!
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה מוכיח פעם אחר פעם שהבנת הנקרא שלך לוקה בחסר.'
אתה מוכיח פעם אחר פעם שהבנת הנקרא שלך לוקה בחסר.
04/12/2019 | 20:48
2
8
למה אתה קושר את ״זכות השיבה״ לשוויון לכל האזרחים? הרי בהגדרה מי שרוצה את זכות השיבה אינו אזרח, אזרחים כבר עכשיו חופשיים לצאת ולהכנס למדינה.

הטיעון שלך הוא ״אני תומך בעמדה נגדה אני יוצא״ וזה לא ברור לי. למה מצד אחד אתה טוען שזכות השיבה זאת זכות מוקנית ומצד שני אתה טוען שאסור לתת אותה? במגילת העצמאות לא כתוב כלום על זכות השיבה של אף אחד, במגילת העצמאות כתוב שליהודים יש זכות לעלות ארצה (שים לב - לא ״לשוב״).
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני נגד זכות השיבה באופן מוחלט , ועם זאת '
אני נגד זכות השיבה באופן מוחלט , ועם זאת
04/12/2019 | 21:05
1
7
אני טוען שההתנגדות לזכות השיבה סותרת את משפט השווין כפי שמופיע במגילת העצמאות, כי אין שוויון מלא גם בין האזרחים ( ערבי לא יכול להעלות ארצה קרוב משפחה ממדינת ערב ואילו יהודי כן יכול להעלות קרוב משפחה ).

אבל אני בניגוד לשמאל לא מנסה לטשטש את העובדה שאין שווין מלא במגילת העצמאות  עם משחקי מילים , אני לא מתבייש בזה שאין שוויון מלא, מי אמר שחייבים  שוויון מלא בין האזרחים,   אז אוקי אנחנו לא מדינה דמוקרטית לגמרי, לא נורא , אפשר לחיות עם זה.

השמאל מנסה לחפות על האי שוויון בחוקי ההגירה לישראל בדרישה להגביר את השווין בנושאים אזרחיים אחרים כמו תקציבים ותשתיות לישובים הערביים, שנכון גם שם זה יש אפליה ( לדעתי מוצדקת הם תומכים באויב  ), אבל זה לא יעזור  ערביי ישראל לא רוצים רק עוד תקציבים הם רוצים את האדמה שלנו!

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אף אחד לא יכול ״להעלות״ אף אחד'
אף אחד לא יכול ״להעלות״ אף אחד
04/12/2019 | 21:13
7
יהודים עולים בזכות עצמם, אף אחד לא ״מעלה״ אותם.

זה לא משחקי מילים, זה הבנת הנקרא.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'וקצת על המושג ״עליה״ וחוק השבות'
וקצת על המושג ״עליה״ וחוק השבות
04/12/2019 | 20:54
14
3
״עליה״ זה מושג יהודי גרידא שמתאר קיבוץ גלויות של העם הישראלי בארץ הקודש (ה״נעלה״, גבוהה יותר משאר העולם). רק יהודים ״עולים״, כי זה מושג שמבוסס על הדת היהודית והקביעה התנ״כית שארץ כנען היא הארץ המובטחת. כל השאר - ״מהגרים״.

חוק השבות אינו מקנה אזרחות. מי שעולה מכוח חוק השבות רשאי להיות תושב קבע. מה שקורה בפועל הוא שמדינת ישראל החליטה להחיל את האזרחות על כל תושבי הקבע מתוקף חוק השבות אם יבחרו בזאת, וזה חלק מחוק אחר - חוק האזרחות. יהודי יכול לעלות ארצה ולהיות תושב ישראל לפי חוק השבות מבלי להתאזרח לפי חוק האזרחות (אם, למשל, הדבר נוגד את האפשרות להחזיק באזרחות המקורית).

וקצת על הקשר בין חוק השבות לשוויון האזרחי - הנושא נדון בבג״צ ונקבע בדיוק מה שתיארתי לך: השוויון בין האזרחים לא מפשיע על האי שוויון בין המועמדים להגירה. לכל מדינה, כולל מדינת ישראל, הזכות להחליט למי מותר ולמי אסור להגר לתוכה, וחוק השבות הוא חלק ממימוש הזכות הזאת.

הטענה שלך לא מבוססת על כלום, כרגיל.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המשפטנים שלנו מנסים לעבוד על הערבים'
המשפטנים שלנו מנסים לעבוד על הערבים
04/12/2019 | 21:15
13
5
ערבים לא יכולים לעשות עליה לארץ ישראל ויהודים כן . האם יש פה שוויון ? ברור שלא
גם אזרחים ערבים ישראלים נפגעים מזה הם לא יכולים להעלות ארצה קרובי משפחה מירדן. ואילו אזרחים יהודים לא נפגעים מזה.
אז איפה פה השוויון?

מה הבעיה? שזה בדיוק מה שמפריע לערבים וכל הפילפולים המשפטיים לא משכנעים אותם. אבל אני בנגוד לשמאל אומר לערבים נכון אין שוויון!  ליהודים יש זכות להעלות לכאן ולכם ( לקרוביכם ) לא , למה? כי  אנחנו רוצים שיהיו פה כמה שיותר יהודים וכמה שפחות ערבים, וחוץ מזה יש לכם כבר 22 מדינות לאום. אז אוקי אנחנו לא דמוקרטיה מושלמת.
גם השמאל אומר את זה בדיוק אבל הוא צבוע ולא אומר זאת ישירות אלה בעקיפין כמו למשל מזהיר אותנו מ"הסכנה דמוגרפית"   ועוד ברוב חוצפתו דורש מהממשלה להגדיל תקציבים למגזר מה שמרגיז עוד יותר את הערבים שמבינים שמנסים לשחד אותם .
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שוב, אף אחד לא ״מעלה״ אף אחד'
שוב, אף אחד לא ״מעלה״ אף אחד
04/12/2019 | 21:19
12
2
איחוד משפחות זה נושא אחר לגמרי בחוק ההגירה וחוק האזרחות, הוא לא קשור לעלייה והוא מתייחס בצורה זהה לכל האזרחים. אם אני אתחתן עם ירדנית או עזתית גם אני לא אוכל להביא אותה ארצה, אפילו שאני יהודי. ״קרובי משפחה״ גם אני לא יכול להביא. אם הם יהודים - יכולים לבוא בעצמם, בזכות עצמם. אבל אני לא יכול להביא אותם.

בהקשר הזה מה שמפריע לערבים זה שהאיסור הוא נגד מדינות ספציפיות מאוד שנדיר מאוד שהיהודים מתחתנים בהן ואילו ערבים - הרבה. ולכן הם רואים כך אפליה. בפועל יש סיבות שהן לא גזעניות לאפליה הזאת (ברובן סיבות בטחוניות) ולכן זה עבר את מבחן הבג״צ.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא חושב שזה עקרוני מי מעלה את מי'
לא חושב שזה עקרוני מי מעלה את מי
04/12/2019 | 21:26
11
4
אזרח מסכנין נפגע מזה שבין דוד שלו לא יכול לעשות עליה לישראל ולגור לידו.
והסיבה שהוא נפגע מזה היא לאו דוקא  בגלל שהוא אוהב את בן דודו אלה בגלל שזה סותר את מטרתו להעצים את הרוב הערבי פה על חשבון היהודים.
כן גם אנחנו כאלו ורוצים שיהיו יותר יהודים מערבים בארץ, כל אחד מעדיף לחיות עם אנשים הקרובים לתרבות שלו, אבל לנו יש מדינה אחת ולערבים יש מספיק מדינות אחרות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מרגיש שאני חוזר על עצמי... '
אני מרגיש שאני חוזר על עצמי...
04/12/2019 | 21:30
10
2
אף אחד לא מעלה אף אחד. העולים לא ״מועלים״ הם ״עולים״.

כל אזרח יכול ״לתמוך״ בהגירת בן/בת זוג וילדים (לא ״קרובי משפחה״), המגבלה היא על חלק ממדינות המוצא (מדינות שמוגדרות ״מדינות אויב״), לא גזע או מין או מוצא אתני של האזרח או של הבן זוג.

אתה ממשיך לטעון טענה שמופרכת מקריאה פשוטה של טקסט, למה אתה עושה את זה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה סוטה מהנושא ונכנס לפרטים טכניים של חוקי איחוד משפחות'
אתה סוטה מהנושא ונכנס לפרטים טכניים של חוקי איחוד משפחות
04/12/2019 | 21:52
9
5
אבל באופן עקרוני
ערבים לא יכולים לעלות ארצה ולקבל סל קליטה ( אולי במקרים פרטיים של איחוד משפחות)
ויהודים כן יכולים לעשות זאת.

לערבי ישראל זה מפריע שבני עמו ( גם אם הם לא קרובי משפחתו ) לא יכולים להכנס לכאן  ולהתאזרח, זה פוגע בו.  מבחינתו זה אי שוויון בזכות שלו לשאוף שיהיה כאן רוב של אנשים שדומים לו תרבותית.

למה ליהודים מותר לנסות ולהגדיל את כמות היהודים בארץ על ידי עליה מבחוץ ולערבים לא ?  זה אי שוויון! ( ואין לי בעיה עם זה , כי אני רוצה רוב יהודי לא ערבי )
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'זה לא טכני, זה מהותי - אלה פשוט דברים שונים'
זה לא טכני, זה מהותי - אלה פשוט דברים שונים
04/12/2019 | 21:58
8
5
איחוד משפחות ועליה אלה דברים שונים ולא קשורים.

כן, לא-יהודים לא יכולים לעלות ולקבל סל קליטה. לא ערבים, לא צרפתים, לא סינים ולא הודים. אבל זה לא קשור לשוויון בין אזרחים כי עולים הם בהגדרה אינם אזרחים. אזרח ישראלי (כמוני למשל) אינו יכול לעלות לארץ ולקבל סל קליטה, גם אם הוא יהודי. אזרח ישראלי יכול לקבל הטבות של "אזרח חוזר" (שאחרי תקופה מסויימת בחו"ל נהיות די דומות להטבות של עולים) - וזה נכון גם לאזרח ערבי וגם לאזרח יהודי.

אחודי משפחות זה נושא אחר לחלוטין ובו אין אפליה דתית או אתנית.

"למה ליהודים מותר לנסות ולהגדיל את כמות היהודים בארץ על ידי עליה מבחוץ ולערבים לא ?" - למה לא? מותר, ועוד איך. גם ליהודים וגם לערבים מותר לפעול לעליית היהודים ארצה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נכון גם ליהודים וגם לערבים מותר לפעול '
נכון גם ליהודים וגם לערבים מותר לפעול
04/12/2019 | 22:21
7
4
לעלית יהודים  לישראל
וגם ליהודים וגם לערבים אסור לפעול לעלית ערבים לישראל  .

כאתה מציג את זה ככה אז יש פה לכאורה שוויון. אבל ההצגה הנכונה של הדברים צריכה להיות ככה:

ליהודים מותר לפעול להעלות אנשים ששיכים לאותו מוצא אתני כמוהם .
לערבים אסור לפעול להעלות אנשים  ששיכים לאותו מוצא אתני כמוהם.

זה ההצגה הנכונה של הדברים כי השאיפה הטבעית של אזרח היא להעדיף שאם יש הגירה לארץ שבו הוא חי אז שיהיו של אנשים  מאותו מוצא אתני כמוהו.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה שוב טוען דברים שהם עובדתית לא נכונים'
אתה שוב טוען דברים שהם עובדתית לא נכונים
04/12/2019 | 22:54
6
4
קודם כל המושג "עליה" בהגדרה מתייחס ליהודים בלבד, עבור כל אחד אחר המילה הנכונה היא "הגירה".

דבר שני - בוודאי שלערבים מותר לפעול להגירת ערבים אחרים למדינת ישראל. הרי אתה טוען שזה מה שהם עושים עכשיו, לא?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אולי מותר לערבים לפעול להגירת ערבים אחרים למדינת ישראל, אבל '
אולי מותר לערבים לפעול להגירת ערבים אחרים למדינת ישראל, אבל
05/12/2019 | 07:46
5
7
במקרה הזה המדינה תערים עליהם קשיים ותמנע מהם לממש את "הזכות" הזאת.

ואילו מיהודים ישראל לא תמנע את הזכות הזאת לממש הגירה של בני עמם ( יהודים), ואפילו הקימה בעצמה מוסדות לממש את זה ( הסוכנות ).
נראה לך שממשלת ישראל תראה בעין יפה הקמת גוף ערבי שיפעל להגברת הגירה ערבית ממדינות ערב\מהעולם לתוך ישראל ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני לא מבין אותך, מה בדיוק אתה מנסה להוכיח?'
אני לא מבין אותך, מה בדיוק אתה מנסה להוכיח?
05/12/2019 | 08:25
4
5
אתה חוזר כמו תוכי על תכני הפרופגנדה של החמאס ומשום מה מתפלא שאף אחד לא שם עלייך קצוץ פה....

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שאין שוויון בין ערבים ליהודים במדינת ישראל בחוקי ההגירה'
שאין שוויון בין ערבים ליהודים במדינת ישראל בחוקי ההגירה
05/12/2019 | 08:28
3
5
לצפיה ב-'מי אמר שיש?'
מי אמר שיש?
05/12/2019 | 08:34
2
5
אמרתי שיש שוויון עבור אזרחי המדינה, לא אמרתי שום דבר על אלה שרוצים להגר אליה. לקרוא לימדו אותך ברמאללה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'גם אין שוויון בין אזרחי המדינה'
גם אין שוויון בין אזרחי המדינה
05/12/2019 | 10:18
1
12
לערבים בישראל אין זכות לפעול למען הגירת בני עמם לארץ.
ליהודים בישראל יש זכות לפעול למען הגירת בני עמם לארץ.

לערבים בישראל אסור להקים "סוכנות ערבית" שמטרתה לעודד הגירה של ערבים ממדינות אחרות לתוך ישראל, ואילו ליהודים יש סכונות יהודית.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'על סמך מה אתה אומר את הדברים האלה?'
על סמך מה אתה אומר את הדברים האלה?
05/12/2019 | 10:33
1
לצפיה ב-'אני מסכים איתך - אין פה שוויון!'
אני מסכים איתך - אין פה שוויון!
04/12/2019 | 22:43
3
9
ערבי ישראלי פתור משירות צבאי.
הוא אפילו לא חייב להתייצב בלשכת גיוס לקבל פתור, כמו יהודי חרדי.

ערבי ישראלי פתור מחתונה וגירושין ברבנות. הוא יכול לבחור איך להתחתן בתוך תחומי מדינת ישראל והמדינה תכיר בו.
הוא גם יכול להתגרש בלי הגוף העלוב והמיותר הזה.

ערבי ישראלי יכול לבחור את יום המנוחה שלו שישי, שבת, ראשון (כן, יש כאן ערבים נוצרים, לא רק מוסלמים!).
אם הוא רוצה להרוויח אקסטרה ביום בו אסור להעסיק יהודים - זכותו המלאה.

אני לא יודע כמה כסף הממשלה משקיע במשולש מול כמה היא משקיע בבית שמש, אבל אני יודע מה מצב אכיפת בנייה לא חוקית בערים וכפרים עבריות לאומת ערים יהודים.

למה יש 1% של שוטרים ערביים?
אולי בגלל שמדובר באוכלוסייה שבה מקובל להחזיק נשק בניגוד לחוק, לירות בחתונות, לרצוח למען "כבוד המשפחה", ולתקוף ניידות שנכנסות לאזורים שלה, ואז להאשים את המשטרה שלא עושה מספיק?

כן, בהחלט יש כאן אי שוויון אזרחי, אבל הוא לא מה שאתה מדמיין.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה ערבי ישראלי פתור משירות צבאי?'
למה ערבי ישראלי פתור משירות צבאי?
04/12/2019 | 23:00
2
13
"הוא אפילו לא חייב להתייצב בלשכת גיוס לקבל פתור, כמו יהודי חרדי." - וזה מי קבע? באיזה חוק זה כתוב?

"הוא יכול לבחור איך להתחתן בתוך תחומי מדינת ישראל והמדינה תכיר בו." - לא, אבל זה לא קשור להיותו ערבי, זה קשור להיותו נוצרי או מוסלמי. מדינת ישראל לא מכירה בנישואין אזרחיים, לכן כולם חייבים להתחתן חתונה דתית. לערבים מוסלמים יש את הקאדי, לערבים נוצרים יש את הכמרים, וליהודים יש את הרבנים.

"ערבי ישראלי יכול לבחור את יום המנוחה שלו שישי, שבת, ראשון (כן, יש כאן ערבים נוצרים, לא רק מוסלמים!)." - שוב, זה חוקי הכפיה הדתית בישראל, ולא קשורים לאפליה נגד או בעד ערבים. הקביעה היא שיום המנוחה יהיה היום מנוחה הקבוע בדת. כמו בדיני משפחה, גם פה - מדובר בעצם בשוויון זכויות בין בני הדתות השונות.

"אני יודע מה מצב אכיפת בנייה לא חוקית בערים וכפרים עבריות לאומת ערים יהודים" - וזה בעינייך לא אפליה? בעינייך תכנון ערוני ואכיפת חוקי הבניה, הבטיחות והנגישות זאת זכות שמורה ליהודים בלבד?

"אולי בגלל שמדובר באוכלוסייה שבה מקובל להחזיק נשק בניגוד לחוק, לירות בחתונות, לרצוח למען "כבוד המשפחה", ולתקוף ניידות שנכנסות לאזורים שלה, ואז להאשים את המשטרה שלא עושה מספיק?" - או אולי בגלל שמדובר באכלסיה מנודה וממודרת שמשטרת ישראל לא מוכנה לשתף איתה פעולה ואף אשמה בביצוע טווח נגדם? איך בדיוק אתה מצפה מהאוכלוסיה לשתף פעולה עם המשטרה, כשהמשטרה מראש מתייחסת אלייך כעבריין ומחבל? נסה פעם לעבור בידוק בנתב"ג בתור ערבי, נראה אותך שמח.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה פתור? לא יודע, אבל זו עובדה.'
למה פתור? לא יודע, אבל זו עובדה.
07/12/2019 | 17:08
1
12
התוקף איזה חוק? חוק שירות הביטחון.
מי קבע שלא צריך להתייצב? צה"ל.

ראית פעם ערבי בלשכת גיוס?
קראת פעם על ערבי שנתפס על עריקות בגלל שלא התייצב בלשכת גיוס?
לחרדים זה קורה כל הזמן!

"וליהודים יש את הרבנים" - לא נכון. כי יהודי אפילו לא יכול לבחור כל רב שהוא רוצה.
הוא חייב להתחתן רק עם רב שמאושר ע"י הרבנות הראשית. אין אישור - החתונה לא בתוקף, לא משנה כמה היא דתית.

"וזה בעינייך לא אפליה? בעינייך תכנון ערוני ואכיפת חוקי הבניה, הבטיחות והנגישות זאת זכות שמורה ליהודים בלבד?"
זו בעיני אפליה שהערבים נהנים ממנה - הם בונים מה שהם רוצים, אפה שהם רוצים, משתלטים על שטחים לא שלהם ואף אחד לא עושה להם כלום.
יהודי משנה טיפה את המרפסת שלו, והרשויות במקום תופסות אותו בביצים.

בהחלט אפליה, לטובת ערבים!

"או אולי בגלל שמדובר באכלסיה מנודה וממודרת שמשטרת ישראל לא מוכנה לשתף איתה פעולה ואף אשמה בביצוע טווח נגדם?"

מאפה בדיוק בא הקשקוש הזה?

"איך בדיוק אתה מצפה מהאוכלוסיה לשתף פעולה עם המשטרה, כשהמשטרה מראש מתייחסת אלייך כעבריין ומחבל?"

פשוט - תתחיל לשתף, ולא תקבל יחס של עבריין ומחבל.
עובדה - מנהיגי הקהילה הזו באים בדרישות למשטרה, אז כנראה אין להם בעיה עם המשטרה.
אולי אם היו באים קודם, לא היו בצרות עכשיו.

ואולי הבעיה האמתית היא שדווקא יש שם רוב של עבריינים ומחבלים?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל אתה אתה מאשים אותם במה שהחליט הצבא?'
אבל אתה אתה מאשים אותם במה שהחליט הצבא?
08/12/2019 | 06:23
5
חוק שירות הבטחון לא פותר את הערבים משירות צבאי, צה״ל פותר. למה את מאשים אותם בהחלטה שלא קשורה אליהם? ולמרות זאת - כן, יש ערבים בלשכת גיוס. רק שהם צריכים להתנדב, ולהאמץ ולבקש יפה יפה שיקחו אותם. אם לא היה גיוס חובה ליהודים - כולם היו רוצים ללשכות גיוס? לא. למה מערבים אתה מצפה?

״הוא חייב להתחתן רק עם רב שמאושר ע"י הרבנות הראשית״ - שוב, למה זאת בעיה של הרבנים איך הממסד הדתי היהודי מנהל את ענייניו? אבל נסה לחתן ערבי ויהודי ביחד - תראה כמה רחוק תגיע.

מאיפה בא הקשקוש על המשטרה? מהמציאות. אם רמת הדיון שלך ירדה לביטול טענות לא נוחות לך אז אולי פשוט תפסיק להגיב?

״ואולי הבעיה האמתית היא שדווקא יש שם רוב של עבריינים ומחבלים?״ זוכר שכעסת עליי כשאמרתי שיש הרבה ימניים אלימים? אם הכעיס אותך לקרוא שיש הרבה ימניים אלימים כשאתה ימני, למה אתה מצפה מערבים לא לכעוס עלייך כשאתה מכליל בצורה כזאת גסה?

על סמך איזו סטטיסטיקה בדיוק אתה טוען שרובם ״עבריינים ומחבלים״?

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אגב, לגבי הדרוזים והחוקים היהודים'
אגב, לגבי הדרוזים והחוקים היהודים
04/12/2019 | 11:41
5
16
לא יודע אם אתה מודע לכך, אבל נאמנות למדינה בה הם חיים זה עקרון מאוד חשוב בקהילה הדרוזית וזאת מצווה דתית עבורם. לכן הדרוזים שחיים במדינת ישראל נאמנים למדינת ישראל ואילו בני משפחתם שחיים בסוריה או לבנון רואים בנו אוייבים. אבל זה לא רלוונטי לנושא עליו אנחנו מדברים, זה רק משמש אותך לתירוץ האפליה שאתה מצדד בה כלפי האזרחים הערבים (המוסלמים/נוצרים, אתנית הדרוזים הם גם ערבים).

התלונות שלי לא בדבר חוקים יהודיים, שום דבר ממה שציינתי לא מעוגן בחוק. התלונות שלי הן על האפליה של כל מי שלא חלק מהקהילה היהודית האורתודוקסית. קהילה שאתה נמנע עליה ולכן אתה מגן על זכותך להשמיך ולהפלות, ולא מבין (או עושה את עצמך לא מבין) למה זה פוגע בכל מי שלא חובש כיפה.

זאת אגב הסיבה למה בחרת לחיות במדינת ישראל - הרי בארה"ב ה"נוצרית" אפילו הנוצרים הקיצוניים ביותר לא היו מעלים על דעתם לבדוק בדמם של האזרחים כתנאי לאיזור חתונתם. חוץ מרבנים בישראל, כמה שזכור לי, רק הנאצים עשו זאת. אבל תמשיך לספר לעצמך שזה בסדר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שוב אתה מערבב דברים'
שוב אתה מערבב דברים
04/12/2019 | 12:02
4
14
לערבים אין שום ממשק עם הרבנות ולא מעניין אותם איזה בדיקות DNA עושים או לא עושים.
לעניין עצמו: האם יש אפליה? אולי. זאת לא הסיבה בגללה הם תומכים באוייבים שלנו. זה מקסימום תירוץ.
אפליה זה דבר מקומם ויש דרך לתקן אותה. למרבה הצער זו תכונה אנושית כלל עולמית.
במקרה שלנו מדובר בביצה ותרנגולת. למשל אצל לקוח שאני עובד בו, מנהלת הHR, חילונית אתאסטית שמאלנית מסננת קו"ח של ערבים בניגוד לחוק. בשקט היא סיפרה לי שבעבר גייסה ערבי, שיום אחד לאחר פיגוע הגיע לעבודה עם דגל פלסטין שאותו שם בהפגנתיות על השולחן עבודה שלו. זה נגמר בסכסוך בין העובדים ובפיטורים ומאז היא לא רוצה לגייס יותר.
אז היא עבריינית והכל, אבל זו רק דוגמא להמחשה. לא מצדיק אפליה, אבל גם לא מצדיק תמיכה באוייב. שני הדברים פסולים באותה מידה והבעיה שכל צד מתרץ את ההתנהגות הפסולה שלו בהתנהגות הפסולה של הצד השני.
הערבי אומר "אני רוצה לחיות כאן אבל מפלים אותי". והיהודי אומר "אני רוצה את הערבים אבל לא כשהם מתנהגים ככה".

יש בכל זאת הבדל אחד:
היהודים מקבלים באופן רשמי ולפחות ברמה ההצהרתית שוויון זכויות. יש גם חוקים בנושא, פסיקות וגם הרבה יהודים שדה פקטו לא מפלים ולא רוצים להפלות.
אי אפשר לומר שערביי ישראל קיבלו באופן רשמי את ישראל כמדינה ציונית. לא ב48 ולא ב2019. שוב, למעט מיעוט שקט.
אני מאמין שברגע שיסכימו לחיות במדינה ציונית האפליה תשתפר פלאים.
כרגע אין לי פנאי להמשיך בדיון הזה אז אני מתנתק לעת עתה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שאלת למה הם לא רוצים לחיות במדינה שאתה מגדיר כ"יהודית"'
שאלת למה הם לא רוצים לחיות במדינה שאתה מגדיר כ"יהודית"
04/12/2019 | 12:08
3
11
הראתי לך דוגמא שלא צריך ללכת עד הערבים כדי לראות אנשים שלא רוצים לחיות במדינה כזאת.

נכון, לערבים לא עושים בדיקות דנ"א ברבנות. לערבים קוראים "אויבים" בפורום וטוענים שכולם "בוגדים" ואסור להם להיות שרים. ומנהל הפורום פותח דיון ארוך כדי להסביר למה זה בסדר, כי זאת מדינה "יהודית" שלו.

זה נבלה וזה טרפה, התוצאה הסופית היא אותה התוצאה.

"אי אפשר לומר שערביי ישראל קיבלו באופן רשמי את ישראל כמדינה ציונית" - למה אי אפשר לומר? הראתי לך סקר שאומר בדיוק את זה. איזו "קבלה רשמית" אתה רוצה?

אתה טוען שקודם הם צריכים להסכים לחיות במדינה שאתה מקדם, ואז המדינה שאתה מקדם תשתנה, ואני אומר - איך אפשר לסמוך עלייך? היהודים הדתיים מצטיניים בלכפות את דתם ודעתם על כולם, למה אתה חושב שאם פתאום מישהו יגיד "טוב, זה בסדר מה שאתה עושה, אבל יהיה נחמד אם תפסיק" הוא באמת יצפה שתפסיק? ואם לא - למה שיגיד שזה בסדר?

אתה מנציח אפליה נגד אוכלוסיה שלמה במשך דורות ואז מתפלא למה היא לא מחבבת אותך במיוחד? אני לא מחבב אותך במיוחד, ואתה מפלה נגדי רק כמה שנים ורק פה בפורום.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עיקר ההתנגדות של הערבים היא נגד הציונות החילונית האתאיסטית'
עיקר ההתנגדות של הערבים היא נגד הציונות החילונית האתאיסטית
04/12/2019 | 15:48
2
19
דווקא עם הדתיים והחרדים הם מסתדרים לא רע. אולי כי הם מדברים בשפה דומה. יש אחוה בין דתיים יהודים וערבים. ויש אחוה בין יהודים מזרחים וערבים. אלה שהם באמת לא רוצים כאן זה חילונים אירופאים בעלי דעות ליבראליות שלא מתאימות למזרח התיכון.
אני יכול להבין אותם כי דתיים קיצונים כמוך דורשים לכפות את דעתם על כולם, מתנהגים ביהירות ושחצנות טיפוסית וחוסר מוחלט בקבלת האחר כפי שהתגובות שלך מוכיחות לא פעם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ואתה יכול לקבל רפרנס לדבריי כאן:'
ואתה יכול לקבל רפרנס לדבריי כאן:
04/12/2019 | 16:02
19
בעיניי, מונולוג מכונן, רגע של כנות ושחרור כעסים של ח"כ זחאלקה:

מתוך דבריו של זחאלקה:
"אני מנסה בכל כוחי להגיד שלום ואת לא עונה. גזענית. אפילו בימין הקיצוני אומרים לך שלום ומחייכים אליך. אתם מפלגת העבודה, אתם האבא והאמא של הגזענות. מי שלקח לנו את הארץ, מי שגירש אותנו לא אוהב שאומרים מוות לערבים. הם אלה שאומרים שהבאנו שלום עליכם"

"בושה וחרפה - מהנדסי הגזענות והאפליה, ההפקעה, ההגליה. תתביישו לכם. זה שמאל זה? בושה וחרפה", הוסיף זחאלקה. "אני מכיר מה זה גזענות, יש גם לזה דרך. יש גם התנשאות של האשכנזים העשירים המדושנים - עומד על האדמה של המדינה שלקחת ממני ומשתין עליי מלמעלה בשם האוניברסליות והערכים האוניברסליים".
"מי פגע בנו יותר? העבודה כמובן. הליכוד בנה התנחלויות ליד הישובים הערבים, אתם בניתם את הקיבוצים על חורבות האדמה שלנו, משתינים עלינו מלמעלה. סתיו שפיר רוצה להטיף לי מוסר. עשתה חצי הפגנה על צדק חברתי והיא מטיפה לי מוסר", סיכם חבר הכנסת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מניח שלבקש התנצלות על ההכפשה האיומה הזאת לא יעזור?'
אני מניח שלבקש התנצלות על ההכפשה האיומה הזאת לא יעזור?
04/12/2019 | 20:05
16
איך אתה מעז לקרוא לי דתי? זאת הוצאת דיבה מאין כמותה! להאשים אותי בלהיות אדם אטום לזולת חסר כבוד לאחר, שדורש וכופה על האחרים את האמונות שלו ואונס אחרים בשם היישות שהוא המציא לעצמו לעשות את דברים כרצונו?

אני? דתי?

וזה בא מאחד שקילל וגידף אותי על זה שהעזתי להתלונן שמעסיק אסר עליי לאכול למשך שבוע!

אתה רק הוכחה שהדתיים בישראל איבדו כל בושה וכל פרופורציה. איך אתה מעז בכלל, איך לא רועדות לך הידיים להקליד כאלה דברים?

לא פלא שאתה לא מסוגל לחיות בארה״ב, אתה לא מסוגל להתקיים עם אנשים נורמליים....
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא כל מדינה מוקמת כדי להיות "בית לאומי".'
לא כל מדינה מוקמת כדי להיות "בית לאומי".
04/12/2019 | 18:22
11
מדינות מוקמות, נופלות, ומגדרות בגלל כל מיני אירועים היסטוריים, רובם עקובים מדם, ולפעמים עם אחד מפולג בין מספר מדינות או מדינה אחת כוללת מספר עמים.

ראה דוגמה אוסטרליה או קנדה.
מצד שני רואה קוריאה - צפון ודרום.

ראה דוגמה בירת המועצות - מדינה אחת שהתפרקה כי כל מיני רפובליקות פתאום החליטו שהן צריכות עצמאות.

או ארצות הברית, שהוקמה כערבוביה של עמים שרק רצו לברוח מהדיכוי במדינות המוצא להם.
לקחת להם איזה מאה שנה להפוך לעם.

ויש עוד דוגמאות רבות.
ישראל לספציפית הוקמה כמדינת לאום.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא צריך להיות חפץ כדי שיזיזו אותך ממקום למקום ככה סתם.'
לא צריך להיות חפץ כדי שיזיזו אותך ממקום למקום ככה סתם.
04/12/2019 | 17:35
14
12
כשמדינת ישראל החליטה שהיא לקוחת 30 אלף אזרחיה יהודים, ובניגוד לרצונם מזיזה אותם מביתם לצמיתות ובכוח, זה מה שנעשה.

הבעיה עם ערבים בגדה היא שהם אינם עם, ואין להם רצון להיות עם.

מדינת ישראל הוקמה ע"י יהודים שהגיעו גם הם ממדינות רבות, אבל הגיעו עם זהות משותפת, ועם רצון להקים מדינה.
ולכן הצליחו.

ביו"ש, בגדה, בעזה - בכל השטחים האלה שזזו קדימה ואחורה במלחמות הרבות בין ישראל לשכניה, יש אספסוף שאין להם זהות ושאיפות.

ולכן הם נותנים לארגוני טרור - חבורה של אנשים שרק רוצים לזרוע אימה (terror), ולא בוחלים לרצוח גם את אחיהם וילדיהם למען פרסום, לשלוט בהם.

אתה כותב "טרנספר" כאילו מדובר במילה גסה.
היא לא.
לאנשים האלה היו מדינות שהיו בית שלהם לפני שאותן מדינות הפסידו שטח במלחמה שהן עצמן התחילו.
מן הראוי שיחזרו למדינות אלה ויהיו אזרחים מהשורה.

זה רק ישפר את מצבם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ואתה טוען שאתה לא ימני? רק אתקן עובדות'
ואתה טוען שאתה לא ימני? רק אתקן עובדות
04/12/2019 | 20:08
13
11
״לאנשים האלה היו מדינות שהיו בית שלהם לפני שאותן מדינות הפסידו שטח במלחמה שהן עצמן התחילו.״ - זה לא נכון. לאנשים האלה לא היו מדינות שזה הבית שלהם. בעזה לא הייתה אף מדינה בכלל, ואילו באיו״ש הירדנים אומנם החילו את הריבונות, אבל בפועל גם הם כבשו את השטח שלא היה שלהם או מיועד להם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תושבי עזה הם פליטים.'
תושבי עזה הם פליטים.
05/12/2019 | 00:13
12
10
מן הסתם, הם מעולם לא הקימו שם מדינה.
אבל, יש להם מדינת מקור, והם מוזמנים לשוב לשם.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תושבי עזה אינם פליטים'
תושבי עזה אינם פליטים
05/12/2019 | 00:45
11
11
יש מחנות פליטים ברצוע, אבל העיר עזה זה לא מחנה פליטים, זאת עיר שהייתה שם עוד בתקופה תנ"כית. אגב, כמה שזכור לי גם אז היא לא הייתה חלק מממלכות ישראל.

לאיזו מדינת מקור אתה מזמין אותם לשוב? לאימפריה עותמנית? באותה מידה גם לך יש מדינת מקור, לא? למה שאתה לא תשוב לשם?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני חושב שהוא התכוון לרצועת עזה כולה ולא לעיר עזה ספציפית.'
אני חושב שהוא התכוון לרצועת עזה כולה ולא לעיר עזה ספציפית.
05/12/2019 | 10:30
10
2
לצפיה ב-'ותושבי העיר עזה הם לא תושבי הרצועה?'
ותושבי העיר עזה הם לא תושבי הרצועה?
05/12/2019 | 10:34
9
6
ואם כבר אתה טוען שהם פליטים - מאיפה הם נפלטו שאתה רוצה שיחזרו לשם?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הערבים בעזה טוענים שהם פליטים'
הערבים בעזה טוענים שהם פליטים
05/12/2019 | 10:46
8
5
לפחות 70% מהם מוגדרים ככה בגלל ההגדרות המיוחדות שמדינות ערב כפו על האו"ם אחרי תבוסתם במלחמת השחרור.
הם נפלטו מאשקלון יפו רמלה חיפה עכו אשדוד....  גם אם רק סבא שלהם הוא זה שגורש\ברח מפה אז פליטותו עוברת בירושה מדור לדור בגלל ההגדרות המיוחדות שמדינות ערב כפו על האו"ם אחרי תבוסתם במלחמת השחרור שבו הם ניסו להשמיד פיזית את הישוב היהודי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ומה אתה חושב על ההצעה של בראבו שיחזרו למקומות האלה?'
ומה אתה חושב על ההצעה של בראבו שיחזרו למקומות האלה?
05/12/2019 | 10:53
7
2
לצפיה ב-'לא חושב שבראבו הציע את זה'
לא חושב שבראבו הציע את זה
05/12/2019 | 11:06
6
4
שהוא אמר שיחזור ל"מדינות המקור" הוא התכוון למדינות ערב לא לישראל.

יש לנו מחלוקת עם הערבים המכנים את עצמם "פליטים" מה מדינות המקור שאליהם הם צריכים לחזור. לדעתינו מדינות המקור הם מדינות ערב, גם אם במקרה סבא שלהם ברח\גורש מישראל  ב 48.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז איזו מדינה בדיוק? איך אתה קובע לאן הם ״יחזרו״?'
אז איזו מדינה בדיוק? איך אתה קובע לאן הם ״יחזרו״?
05/12/2019 | 11:25
5
9
אותם אנשים שאתה טוען שאין להם שום זכות לחזור לשטח מדינת ישראל כי הם ירשו את הפליטות שלהם מסבא רבא שברח מיפו - לאן בדיוק אתה טוען שהם אמורים ״לחזור״, אחרי כמה דורות שהם חיו ברצועה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לגבי עזה הם כבר מחוץ לישראל , אז עקרונית הם לא צריכים '
לגבי עזה הם כבר מחוץ לישראל , אז עקרונית הם לא צריכים
<< ההודעה הנוכחית
05/12/2019 | 14:23
4
9
לחזור לאף מקום. אבל מכיוון  שזה די לא נורמלי ש 2 מליון ערבים חיים בצפיפות בתוך רצועה צרה, לדעתי הם צריכים להסתפח למיצריים, אבל שיעשו מה שהם רוצים כל עוד זה לא פוגע בבטחונינו.
ישראל צריכה להתנער מכל אחריות על הערבים שחיים בעזה, לא מענין אותנו איזה אזרחות הם רוצים ולאיזה מדינה הם רוצים להסתפח אם בכלל כל עוד זה לא ישראל וכל עוד לא פוגע בבטחונינו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה זה לא נורמלי? עובד מצויין בהונג קונג וסינגפור.'
למה זה לא נורמלי? עובד מצויין בהונג קונג וסינגפור.
05/12/2019 | 23:02
3
12
אבל מסכים איתך שיעשו מה שהם רוצים כל עוד זה לא קשור אלינו. מסכים איתך שישראל צריכה להתנער מכל אחריות על הערבים שחיים בעזה ומסכים איתך שאנחנו לא צריכים להתעסק עם הרצוע בכלל מעבר להפצצות של מחבלים פוטנציאליים.

מעניין מה דעתך על תוכנית ההתנתקות בהקשר הזה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'המודל של הונג קונג וסינגפור כנראה לא מתאים למנטליות הערבית'
המודל של הונג קונג וסינגפור כנראה לא מתאים למנטליות הערבית
05/12/2019 | 23:20
2
13
, לא נראה לי שהם יתחילו לפתח תעשית היטק.

נו טוב שאנו מסכימים על משהו, אז אני מבין שגם אתה בעד לסגור את הגבול היבשתי בינינו לעזה לחלוטין אם כבר התנתקות אז עד הסוף.

לגבי ההתנתקות מעזה, לדעתי לא היתה ברירה זה היה בעייתי  לקיים התישבות של  7000 יהודים עמוק בתוך אוכלוסיה של מליון וחצי ערבים עויינים, הבעיה שאחר כך לא הגבנו בעוצמה מספיקה לטרור שבא משם , ומשום מה החלטנו לקחת אחריות על עזה למרות שיצאנו משם במקום לזרוק את האחריות על מדינות ערב ( רק לא עלינו ).

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה מתאים או לא מתאים להם זאת בעיה שלהם.'
מה מתאים או לא מתאים להם זאת בעיה שלהם.
05/12/2019 | 23:36
9
טענת שצפיפות האוכלוסין שם לא נורמלית, והראתי לך שאין עם זה שום בעיה.

אני שמח שלפחות על משהו אנחנו מסכימים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ומה גנרל הפרבולה יעשה'
ומה גנרל הפרבולה יעשה
15/12/2019 | 22:43
11
כשהם יבנו שם נמל תעופה, נמל ימי ויתחילו לייבא אמל"ח תקני כיד הצאר הרוסי?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לישראל עוד מעט לא יהיו אוייבים, ניכר שביבי חיבר את כולם '
לישראל עוד מעט לא יהיו אוייבים, ניכר שביבי חיבר את כולם
03/12/2019 | 09:43
45

אפילו חמאס כבר לא ממש אוייב.

האמת, יש להוציא מן הכלל את איראן, משום שזה יותר אינטרס אמריקאי להחשיב אותה כאוייב. האמריקאים בעיקר צמאים לנפט שלהם או זה של אוייביהם הסעודיים ולכן הם נעזרים בישראל כדי להשיגו.

לכן, אילו ישראל היתה מנתקת ברית עם האמריקאים, יחסיה עם איראן היו יכולים להיות כמו עם סעודיה (פחות או יותר ). ואל לנו לשכוח שהיחסים עם איראן היו מעולים לפני קום משטר האייטולות.

הימין הישראלי כיום נאמן לארה"ב הרבה יותר מאשר למדינתו הציונית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'טוב, אם בתור מנהל החלטת שזה בסדר לנהל כאן שרשור פוליטי'
טוב, אם בתור מנהל החלטת שזה בסדר לנהל כאן שרשור פוליטי
03/12/2019 | 20:15
65
22
אשמח להגיב:

בכנות, מפתיע אותי כל פעם מחדש שחבר כנסת עולה לדוכן הכנסת, מצהיר שהוא מייצג אזרחים זרים - אזרחים של הרשות הפלסטינית שהיא גוף נפרד ממדינה שבה הוא נבחר, ולמרות זאת ממשיך להיות חבר כנסת במקום להיכנס לכלא.

זה לא מפר את השבועה שלהם?

לטעמי צריך להיות חוק נגד זה, אם עדיין אין.

מעולם לא שמעתי נבחר ציבור ממדינה דמוקרטית אחרת שמצהיר בפומבי שהוא משרת אזרחים של מדינה זרה ולא אזרחים של מדינה שבחרו בו.

זה גם מצב בעייתי ביותר למדינה כשהמפלגה השלישית בגודלה, מבחינה טכנית חוקית וכשרה אבל מבחינה מעשית מתייחסים אליה כיצור זר ופסול שלא יכול להיות חלק מהקואליציה לא משנה איזה צד של המפה הפוליטית יהיה שולט.

בקיצור - מבחינתי, מצבה של ישראל היה הרבה יותר טוב אם היינו מוציאים מפלגות "ערביות" מחוץ לחוק לאלתר.
אני חושב שהגדרת המדינה כ-"יהודית - דמוקרטית" ולא סתם דמוקרטית גם מאפשרת זאת.

מה שהתכוונתי להגיד להפרבולה בתגובה למעלה, זה שאיך שאנחנו רואים את הדברים לא משנה את החוק.
זה שאני כאזרח רואה במפלגה או חבריה אויבים, לא מקנה לי זכות לעשות פעולה לא חוקית נגדם, ולא משנה את ההגדרה של מה חוקי ומה לא.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה זה מפתיע אותך שהחכים הערבים מצהירים שהם'
למה זה מפתיע אותך שהחכים הערבים מצהירים שהם
03/12/2019 | 22:13
64
11
מיצגים אזרחים שלא שייכים למדינה. הרי הם ערבים בדיוק כמו הערבים ביו"ש.  ומה חשבתה שתעודת זהות כחולה יכולה לטשטש שייכות אתנית ורגשות לאומניים  ?   

רק בשמאל ממשיכים להשלות את עצמם שכאילו אפשר לצרף את הערבים לקואליציה, נו באמת  האם גמאל זחלאקה או אחמד טיבי  יכולים להיות שר הפנים, שר החוץ ,  שר הקליטה והעליה, אולי שר הבטחון ....

זה בדיוק מה שאמרתי שאין הבדל עקרוני בין ערביי ישראל יו"ש עזה ירדן סוריה וכו , מבחינתם ( של כל הערבים במזה"ת ) האדמה שעליה היהודים הקימו מדינה שייכת להם לערבים .
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הערבים ייכנסו לקואליציה בסופו של דבר'
הערבים ייכנסו לקואליציה בסופו של דבר
03/12/2019 | 23:14
19
44
השאלה רק מה יהיה מספר המנדטים שלהם.

אגב, מה תגיד על חברי כנסת שהינם שתולים מטעם הCIA, כמו בנימין נתניהו ונפתלי בנט, שאינם מייצגים את האינטרס הציוני של מדינתם ודואגים רק לעוד כמה חביות נפט שארצות הברית תשים עליהן את ידה?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אין סיכוי שהערבים יהיו בקואליציה,איזה תפקיד שר אתה מיעד להם?'
אין סיכוי שהערבים יהיו בקואליציה,איזה תפקיד שר אתה מיעד להם?
04/12/2019 | 07:22
18
8
לצפיה ב-'היה כבר שר ערבי, אם פיספסת....'
היה כבר שר ערבי, אם פיספסת....
04/12/2019 | 08:36
16
5
לצפיה ב-'אתה מתכווןן לראלב מג'אדלה ? הוא לא היה במפלגות הערביות '
אתה מתכווןן לראלב מג'אדלה ? הוא לא היה במפלגות הערביות
04/12/2019 | 09:50
15
8
אלה בבמפלגת העבודה שהיתה חלק מהקואליציה של ממשלת אולמרט.

אגב הוא החרים את ישיבת הממשלה עם פרוץ מבצע "עופרת יצוקה" שבה צהל פתח במבצע רחב נגד האויב בעזה לאחר תקופה שבה נורו כמעט כל יום עשרות טילים על הנגב המערבי.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'תהית אם ערבי יכול להיות שר, אז הנה - יכול.'
תהית אם ערבי יכול להיות שר, אז הנה - יכול.
04/12/2019 | 10:26
14
8
יש מפלגות בקואליציה שאין להם שרים (למשל חרדים, ליצמן מכהן כשר רק מתוקף פסיקת בג״צ, עד אז החרדים האשכנזים באופן עקבי נמנעו מלכהן כשרים). אבל שאלת ספציפית על אם ערבים יכולים להיות שרים - עובדה שכן, היו. לא משנה מאיזו מפלגה.

לגבי ההערה האחרונה שלך - אני לא מבין למה אתה משנה נושא כל פעם שמפריכים טענה קודמת שלך. מה זה קשור מה הוא החרים ומה לא כשהנושא העלת היה שערבים לא יכולים להיות שרים?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לאור התקדים שהבאתה אני רוצה לתקן את הנושא'
לאור התקדים שהבאתה אני רוצה לתקן את הנושא
04/12/2019 | 11:37
13
7
במקום
1) "ערבים לא יכולים להיות שרים"
ל
2) "ערבים מהרשימה המשותפת לא יכולים להיות שרים"

ההערה על החרם שאותו שר ערבי ביצע מצביעה על הבעיתיות בכהונת שר ערבי ולכן קשורה לנושא, ומוכיחה את מספר 2 , יתכן תאורטית שבעתיד גם 2 יופרך אבל נכון לעכשיו זה נכון.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה הערבים ממפלגה X יכולים להיות שרים וממפלגה Y לא?'
למה הערבים ממפלגה X יכולים להיות שרים וממפלגה Y לא?
04/12/2019 | 11:43
12
8
באיזה חוק זה כתוב?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כי מפלגה X היא ציונית ו Y היא אנטיציונית.'
כי מפלגה X היא ציונית ו Y היא אנטיציונית.
04/12/2019 | 13:02
11
6
לצפיה ב-'דווקא פה אני עם וויני:'
דווקא פה אני עם וויני:
04/12/2019 | 18:15
2
14
ש"ס זו מפלגה ציונית? לא נראה לי.
אבל יש לה שרים.

דווקא הייתי נותן למישהו מהרשימה המשותפת את תיק הפרפריה, הם יכולים להזדהות עם השכבות החלשות, במיוחד שאנשי המגזר מהווים חלק לא קטן מהשכבות הללו.

בניגוד ל-hadooper אני לא יודע אם אי פעם תקום פה קואליציה שכוללת מפלגה ערבית כזו או אחרת, אבל מה שבטוח, שזה לא יהיה האסון הגדול שכל הימין בוכה עליו.
כרגע, עוד כהונה של ביבי היא אסון הרבה יותר גדול!
בין אם הוא יורשה ובין אם יזוכה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ש"ס אולי מפלגה לא ציונית אבל היא לא אנטיציונית'
ש"ס אולי מפלגה לא ציונית אבל היא לא אנטיציונית
04/12/2019 | 18:24
1
9
גם יהדות התורה אולי לא ציונית אבל היא לא נלחמת נגד הציונות ( למעט קבוצות קיצוניות של חרדים שרובם גם לא מצביע לכנסת ).

ואילו הרשימה המשותפת היא אנטיציונית, היא נלחמת נגד הציונות על ידי זה שהיא מזדהה עם אויבי הציונות.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מבחינתי, כל מפלגה שמתנגדת לגיוס חרדים היא אנטי ציונית.'
מבחינתי, כל מפלגה שמתנגדת לגיוס חרדים היא אנטי ציונית.
04/12/2019 | 18:27
10
לצפיה ב-'ומפלגות של סמוטריץ ובנט שפועלות לחיסול המדינה היהודית?'
ומפלגות של סמוטריץ ובנט שפועלות לחיסול המדינה היהודית?
04/12/2019 | 20:12
7
8
למה אתה קורא ״מפלגה ציונית״? מפלגה שדורשת לחסל את מדינת ישראל כמדינה יהודית או דמוקרטית - זאת מפלגה ציונית? מה ההבדל המהותי בין הערבים לבין המתנחלים? הרי אתה בעצמך טוען שהשטח בין הים לירדן צריך להיות מדינה אחת, איזו מדינה אתה חושב שזאת תהיה עם האוכלוסיה בשטח הזה תוך עשור או שניים תהיה ברובה לא רק ערבית אלא גם מוסלמית?

בעיניי אין הרבה הבדל בין המפלגות הערביות לבין המתנחלים, במבחן התוצאה הם רוצים את אותם הדברים בדיוק.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איפה אמרתי שכל השטח בין הים לירדן צריך להיות מדינה אחת ?'
איפה אמרתי שכל השטח בין הים לירדן צריך להיות מדינה אחת ?
04/12/2019 | 20:38
6
9
אני בעד לספח כמה שיותר שטח ביו"ש לפי העקרון מכסימום שטח  - מינימום אוכלוסיה ערבית.
גם אני כמו השמאל חושש מהבעיה הדמוגרפית ( כלומר שיהיו יותר מידי ערבים במדינת ישראל ), רק שהשמאל הוא צבוע ומקשקש על שוויון ונגד גזענות   ומצד שני מזהיר אותנו מהבעיה הדמוגרפית ( כלומר מהסכנה שיהיו יותר מדיי ערבים בשטח שבלשיטת ישראל )
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז אתה בסדר עם מדינת אפרטהיד?'
אז אתה בסדר עם מדינת אפרטהיד?
04/12/2019 | 20:57
5
7
נרכז את הערבים במקומות מסויימים מגודרים, נאסור עליהם להתרבות, אולי נחוקק חוקים שיהיו נגד ערבים במיוחד כדי לגרום להם לעזוב. אולי גם נגיד להם שיסמנו את עצמם ברחוב עם איזו פיסת בד... צהובה כזאת, שיראו מרחוק, ושתהיה בצורה שסמלית מקשרת להיותם ערבים? אולי בד בצורת סהר ירוק או משהו?

מה אתה אומר?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שוב אתה מכניס מילים לפי.'
שוב אתה מכניס מילים לפי.
04/12/2019 | 21:31
8
אפשר לספח חלק משטחי C ולתת זכויות אזרח גם לערבים שם ( כמו לערביי ישראל ) מדובר רק בכמה עשרות אלפים, נזק דמוגרפי נסבל.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לכל מדינה יש אזרחים ויש תושבים.'
לכל מדינה יש אזרחים ויש תושבים.
04/12/2019 | 22:21
3
14
בתור אחד שעבר למדינה זרה אתה אמור לדעת את זה.

זה לא אפרטהייד, ולא שואה, ולא נעליים.
אז כן - יהיו ערבים שלא יקבלו אזרחות אלא תושבות.
פחות זכויות פחות חובות, עדיין יכולו לעבוד ולהתפרנס בכבוד, לקבל שירותים מהמדינה, רק לא יוכלו להצביע ולהשפיע, ולא להביא קרובי משפחה מחו"ל וכו'.

ומי שלא מתאים לו - כמו בכל מדינה אחרת מוזמן לעזוב.
אף אחד לא יחזיק אותו פה.

כל אחד מהמשתתפים פה שמדבר על הגירה מדבר קודם כל על קבלת תושבות, זמנית או קבע.
באוסטרליה זה לא אפרטהייד, בארה"ב זה לא אפרטהייד, בקנדה זה לא אפרטהייד - למה בישראל זה צריך להיות אפרטהייד?
כי רק ככה תוכל להצדיק את הגרסה שלך לגבולות נכונים?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אף אחד לא חייב אותי לחיות בלי אזרחות במדינה בה אני לא רוצה'
אף אחד לא חייב אותי לחיות בלי אזרחות במדינה בה אני לא רוצה
04/12/2019 | 22:53
2
12
מה בדיוק אני אמור לדעת?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'גם אותם אף אחד לא יחייב לחיות בלי אזרחות במדינה שהם לא רוצים'
גם אותם אף אחד לא יחייב לחיות בלי אזרחות במדינה שהם לא רוצים
05/12/2019 | 00:09
1
18
זה מה שכתבתי.

אני יכול רק לנחש, אבל לא היית אזרח אמריקאי מהיום הראשון שנחתת שם, נכון?
היית מוכן לחיות במדינה שהיית טובה יותר עבורך בלי אזרחות, והעדפת זאת על פני לחיות אזרח שווה זכויות במדינה שלא אהבת.

אז אתה אמור להבין את ה-"פלסטינים" הרבה יותר טוב מהפרבולה
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז למה בדיוק התכוונת?'
אז למה בדיוק התכוונת?
05/12/2019 | 00:43
13
"אז כן - יהיו ערבים שלא יקבלו אזרחות אלא תושבות" - מאיפה הערבים האלה יגיעו בדיוק?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה זה משנה?'
מה זה משנה?
04/12/2019 | 09:26
22
ממשלה וקואליציה זה בסוף חלוקת משאבים והערבים רוצים להנות מהעוגה בדיוק כמו כל אחד אחר. ימצאו את הדרך, אין שום בעיה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'קרא שוב:'
קרא שוב:
04/12/2019 | 18:10
43
15
לא מפתיע אותי מה הם עושים, מפתיע אותי שהם ממשיכים להיות חברי כנסת למרות זאת, ואין שום חוק \ תקנה \ הליך \ עתירה שיכולים להעיף אותם בעוון בגידה במדינה \ הפרת אמונים \ הפרת שבועה שהם נשבעו כשהפכו לחברי כנסת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'וכשיהודים עושים את זה זה בסדר?'
וכשיהודים עושים את זה זה בסדר?
04/12/2019 | 19:51
42
12
יש לנו שר שלם שכל תפקידו זה לייצג יהודים שאינם אזרחי ישראל (שר התפוצות).

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'כן שיהודים עושים את זה אז זה בסדר.'
כן שיהודים עושים את זה אז זה בסדר.
04/12/2019 | 20:49
25
10
ששר התפוצות מנסה לשכנע את יהודים לתמוך\לעלות לישראל זה בסדר .
שאחמד טיבי וגמאל זחלאקה תומכים בדרישת הערבים לזכות השיבה לתוך ישראל זה לא בסדר.

אם מנהיג יהודי באנגליה למשל  היה מטיף ליהודים לעשות זכות שיבה לאנגליה כדי לנשל את האנגלים ממולדתם אז זה היה לא בסדר וזה מקביל למה שהחכי"ם הערבים עושים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שוויון אזרחי, זוכר?'
שוויון אזרחי, זוכר?
04/12/2019 | 20:55
24
9
כשלאזרח אחד מותר - גם לאזרח אחר מותר.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-' זה בדיוק מה שאמרתי אין שווין אזרחי!'
זה בדיוק מה שאמרתי אין שווין אזרחי!
04/12/2019 | 22:06
23
19
לערבים אין זכות לדרוש להביא לכאן עוד ערבים מבחוץ וליהודים כן, למה ? כי ככה כתוב במגילת העצמאות ( קיבוץ גלויות מדינה יהודית וכו ), נכון שהוסיפו שם עוד משפט על שוויון מלא וכו אבל זה רק כדי לצאת נחמדים ויפים בעיני העולם  ולהסתיר את זה שגם אנחנו "גזעניים".
לא באמת התכוונו שיהיה שוויון מלא בשאיפות של כל אזרח להשיג רוב לאנשים מאותו מוצא אתני כמו שלו , לכל היותר התכוונו רק לשווין בתקציבים וכו ( וזה גם בתנאי למילוי חובות בסיסיים כמו שירות צבאי ואי תמיכה באויבנו ).

התכוונו שרק ליהודים מותר לשאוף להיות פה רוב לא לערבים. כן אנחנו קצת גזעניים ומעדיפים שיהיה פה הרבה היהודים ומעט ערבים, ולא רואים בזה שום בעיה מוסרית. לערבים יש 22 מדינות לאום אז זה בסדר לדרוש מהם שיזוזו קצת ( כמו שהזזנו אותם ב 48 )  כדי שגם לנו ליהודים יהיה קצת מקום על כדור הארץ  שבו נהיה רוב.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה אין? יש. הרי אתה טוען שהם עושים את זה.'
למה אין? יש. הרי אתה טוען שהם עושים את זה.
04/12/2019 | 22:51
22
7
"לערבים אין זכות לדרוש להביא לכאן עוד ערבים מבחוץ וליהודים כן, למה ?" - בטח שיש להם זכות לדרוש.

השוויון הוא בזכויות, לא בשאיפות. שאיפות הן שונות מאדם לאדם, אבל זכויות - אותן זכויות. כולל הזכות לחופש הביטוי. כן שכן, יש להם זכות לדרוש להביא לכן עוד ערבים. זה לא אומר שחייבים להענות לדרישה הזאת, כמובן, אבל הזכות ישנה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא. אין לערבים זכות לדרוש הגירת ערבים לתוך מדינת ישראל'
לא. אין לערבים זכות לדרוש הגירת ערבים לתוך מדינת ישראל
05/12/2019 | 08:31
21
5
לכל היותר מותר לדרוש בגלל סיבות פרטניות כמו איחוד משפחות. אבל אם  ערביי ישראל יקימו גוף שתפקידו לפעול מען הגירת ערבים מבחוץ לתוך המדינה ( כמו הסוכנות היהודית ) ממשלת ישראל תילחם בו בכל האמצעים המשפטיים והצבאיים. 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בטח שיש, למה אתה אומר שאין?'
בטח שיש, למה אתה אומר שאין?
05/12/2019 | 08:38
20
11
שוב, אני מבין שחמאס משלמים לך כסף להפיץ פה פרופגנדה, אבל בפורום הזה אנשים יודעים לקרוא, מה שאותך כנראה לא לימדו המפעילים שלך.

בתור פלשטינאי, אתה מבטא היטב את התסכול שלכם, אבל זה לא משנה את העובדות. לערבים אין שום זכות להגר לישראל.

אתה, בתור יהודי, מוזמן לחזור. לא בטוח אם כדאי למדינת ישראל שתחזור, זה נראה שאתה הרבה יותר מודאג מהזכויות של חברייך הפלשטינאים המוסלמים, אבל מותר לך. לחברייך הפלשטינאים הערבים - אין זכות כזאת. ולא חייבת להיות.

זה לא סותר את העובדה שאזרחי ישראל נהנים (או, לפחות, אמורים) לפי מגילת העצמאות משוויון זכויות. משהו שבמדינת פלשטין שאתה גר בה לא קורה, אגב.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא. אין לערביי ישראל זכות להקים "סוכנות ערבית" '
לא. אין לערביי ישראל זכות להקים "סוכנות ערבית"
05/12/2019 | 10:28
19
10
שמטרתה עידוד הגירה של ערבים ממדינות אחרות לתוך ישראל יש "סוכנות" כזאת במדינות ערב וביו"ש ( אונר"א ), אבל ישראל לא תרשה להקים גוף כזה תחת ריבונותה לפחות לא בתוך הקו הירוק.

נכון אני מבטא את התסכול של הערבים ( זה לא רק החמאס אלה כל הערבים כולל מדינות ערב). אבל אני בניגוד לך לא מנסה למרוח אותם עם סיפורים על שוויון אזרחי בתוך מדינת ישראל, לא מנסה לשחד אותם בהגדלת תקציבים , שיפור תשתיות בישובים שלהם .... השוויון בתחומים האלו הזה מענינים אותם כקלפית השום.

אני אומר להם ישירות בפנים, נכון אין שוויון , ליהודים מותר להגר לכאן ממדינות אחרות, ואילו לאחים שלכם במדינות ערב עזה יו"ש אסור, למה  ? כי אנחנו לא רוצים שיהיו פה יותר מדי ערבים ( תחת ריבונות ישראלית)  ,  כאלו אנחנו, אתם יכולים לקרוא לנו "גזענים" לא נעלב מזה.  
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אז אתה בעצם טוען שהמדינה שהוקמה ב1949 לא קיימת יותר?'
אז אתה בעצם טוען שהמדינה שהוקמה ב1949 לא קיימת יותר?
05/12/2019 | 10:39
18
11
אתה טוען שהערבים הצליחו במשימתם?

ואתה טוען שאתה שמח על כך?

אז מי פה האויב בעצם?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא אני טוען שמדברי נובע שכרגע יורד גשם בחוץ'
לא אני טוען שמדברי נובע שכרגע יורד גשם בחוץ
05/12/2019 | 11:08
17
7
שוב אתה מכניס לפי דברים שלא אמרתי , היכן משתמע מדברי שהמדינה שהוקמה ב 48 ( למה 49 ) לא קיימת יותר והערבים ניצחו ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בהודעה הקודמת שלך'
בהודעה הקודמת שלך
05/12/2019 | 11:22
16
7
בה כתבת ״כאלו אנחנו, אתם יכולים לקרוא לנו "גזענים" לא נעלב מזה.״.

כי במגילת העצמאות כתוב בפירוש שאנחנו לא ״כאלה״. במגילת העצמאות כתוב שהמדינה קמה כדי להגנו עלינו מ״כאלה״, כי ״כאלה״ חיסלו 6 מליון מאיתנו. אז אתה אולי ״כזה״, אבל דבר בשם עצמך.

אנחנו לא ״כאלה״. אנחנו ניצחנו את ״כאלה״ ותלינו אותם בנירנרברג ב1946.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אחד הלקחים של השואה זה שהיהודים צריכים להיות "גזעניים"'
אחד הלקחים של השואה זה שהיהודים צריכים להיות "גזעניים"
05/12/2019 | 14:19
15
4
כמובן לא גזעניים כמו הנאצים חלילה אלה "גזעניים" במובן של לחיות במדינה משלנו שבה אנחנו נהיה רוב. ולשאוף להיות רוב גורר קיומו של חוק השבות  שמפלה לטובה את היהודים על פני עמים אחרים בזכות להתאזרח בישראל.
זאת אומרת שכדי להגן עלינו מגזעניים כמו הנאצים,  אנחנו צריכים להיות "גזעניים" בעצמינו במובן של לא להגיע למצב שאנחנו במיעוט לפחות במולדת שלנו ( בארצות אחרות זה לא בשליטתינו) .

כמו שאמרתי במגילת העצמאות כן כתוב שאנחנו כאלו ( קיבוץ גלויות, מדינת העם היהודי ), התוספת על שוויון ללא הבדל מוצא דת מין בא לחפות  על זה שאנחנו "גזעניים"  והוא מוגבל רק לעיניני פנים.
כמו שאנחנו רואים שלמי שמפריע ( הערבים ) האי שוויון  בזה שמדינה מוגדרת כמדינה יהודית זה גורר גם אי שוויון בתחומים אחרים אצליהם, בתחומים שמגילת העצמאות כן הבטיחה שוויון , הם לא יכולים לעשות צבא הם מקבלים פחות תקציבים ( בניגוד לדרוזים שאין להם בעיה עם "מדינה יהודית" ומשרתים בצבא ולכן הרבה פחות מופלים )

לא היתה צריכה להיות עם "הגזענות" שלנו זה שום בעיה , לא מדובר על להשמיד\לשעבד עמים אחרים , לגזול שטחים של מדינות אחרות, אין הצהרה שאנחנו גזע עליון ... , כולה רצינו  להיות רוב בשטח שלנו,   בזה מסתכמת "גזענותינו" , אבל דוקא לערבים זה מפריע למרות שיש להם 22 מדינות. 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ושוב אתה משנה נושא....'
ושוב אתה משנה נושא....
05/12/2019 | 22:59
14
2
לצפיה ב-'זה בדיוק הנושא, או שאתה לא מבין או שאתה עושה עצמיך לא מבין'
זה בדיוק הנושא, או שאתה לא מבין או שאתה עושה עצמיך לא מבין
05/12/2019 | 23:13
13
6
כדי לא להתמודד עם העובדות.

סתרתי את טענתך שכאילו במגילת העצמאות כתוב שאנחנו לא "כאלה" ( כלומר גזעניים ), אנחנו כן כאלו!  כתוב שם "מדינה יהודית וקיבוץ גלויות" שזה פשוט גזענות ,רק יהודים יכולים להתאזרח במדינת ישראל! 
זה גזענות בעיני הערבים והמילים על שוויון שבאים אחר כך לא עושים שום רושם על הערבים , מבחינתם זה שהם לא יכולים להפוך פה לרוב זה גזענות. הם שונאים אותך ( השמאל ) הרבה היותר מאשר אותי ( הימין ), כי אתה מסה לתחמן אותם עם שוויון בתחומים אזרחיים בעוד שהם רוצים משהו אחר לגמרי, הם רוצים את האדמה שלנו ולא השוואת תקציבים ולא תשתיות משופרות בישובים.

גם אני חושב שחוק השבות הוא סוג של גזענות אבל אין לי בעיה עם זה, זה מתבקש לאור ההיסטוריה שעברנו, אנחנו צריכים להיות פה רוב בכל מחיר!

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה לא מבין את הפשט הכתוב, איך אפשר לדבר איתך?'
אתה לא מבין את הפשט הכתוב, איך אפשר לדבר איתך?
05/12/2019 | 23:34
12
4
במגילת העצמאות בפירוש כתוב שאנחנו לא כאלה. אין גזענות בין אזרחים.

זה שאתה לא מסוגל להבין את ההבדל בין אזרחים לזרים, לא אומר שאין כזה.

אין לי סבלנות לחזור על אותם דברים 20 פעם, אם לא הבנת עד עכשיו - לעולם לא תבין. המוגבלות האינטלקטואלית הזאת זה כנראה גם מה שעושה אותך ל"כזה".
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני הבנתי את הטיעון שלך'
אני הבנתי את הטיעון שלך
06/12/2019 | 08:48
11
8
ש"האפליה" בחוקי ההגירה לא נוגעת לאזרחי ישראל אלה רק לזרים ולכן לכאורה זה לא אמור לסתור את השוויון בין אזרחי ישראל כפי שמוצהר במגילת העצמאות.

מה הבעיה  ? שהאפליה בחוקי ההגירה כלפי אנשים שאינם אזרחי ישראל   מפריעה גם  לאזרחי ישראל הערבים ( לא לכולם למשל לדרוזים לא ) כי הם מזדהים עם דרישת אויבנו מסביב לממש את "זכות השיבה" , ולמה הם מזדהים ? כי הם ראוים בערבים שמחוץ לישראל אחים שלהם , מדובר באותו עם ( ערבים ).

ולכן הנסיון להקטין את עויינותם של ערביי ישראל על ידי  מימוש בצורה מלאה יותר את השוויון בתחומים אזרחיים ( יותר תקציבים למגזר וכו )   כפי שאתה מציע   לא יעזור, כי לא רק בגלל זה ( אי מימוש מלא של השוויון בתחום האזרחי )  נובע העויינות של ערביי ישראל כלפינו. 
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'יש הרבה דברים שמפריעים להרבה אנשים'
יש הרבה דברים שמפריעים להרבה אנשים
06/12/2019 | 09:54
10
3
למשל לדתיים מפריע שהעולים מרוסיה קונים חזיר בשבת. אבל זה שמשהו מפריע לך לא עושה את זה לאפליה.

אם אתה רוצה לטעון טיעונים שלך - אז טען. אבל אתה באופן עקבי מתעקש לטעון טיעונים של אנשים שאתה טוען שהם אויבים שלך. למה אתה טוען את הטיעונים שלהם אם כך?

לגבי הטענה האחרונה שלך - זה פשוט לא נכון. עובדה היא שכשלאנשים יש מה להפסיד - הם לא רוצים להפסיד אותו. כשלאנשים אין מה להפסיד - אין להם גם בעיה לפוצץ את עצמם בפיגועי התאבדות. לדחוק את האנשים האלה לפינה בטענה שאם לא תעשה זאת במילא הם יפגעו בך - לא יגרום להם לפגוע בך פחות בשום צורה. בינתיים, המדינה הזאת התחילה מהקמתה עם ממשל צבאי על האוכלוסיה הערבית שבחרה להשאר בה. והממשל הזה נגמר אחרי טווח, להזכירך. ועכשיו באים אנשים כמוך וטוענים שזה בסדר גמור להתייחס אליהם כזן נחות כי ״ככה״, ומה אתה מצפה שהם יעשו לך בתמורה? יכבדו אותך? יאהבו אותך? ינשקו לך את הידיים?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אני מתעקש לטעון את טיעוני הערבים, כי צריך להבין קודם'
אני מתעקש לטעון את טיעוני הערבים, כי צריך להבין קודם
06/12/2019 | 11:25
9
5
את הבעיה לפני שניגשים לפתרון.

סתם ככה להגדיל תקציבים למגזר בהנחה הלא בדוקה כי אחרת " הם ידחקו לפינה ולא תהיה להם בעיה לפוצץ את עצמם", זה לא גישה נכונה. קודם נבדוק מה הם באמת רוצים , מה הטיעונים שלהם .

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אבל בשביל הטיעונים של הערבים אני אדבר עם הערבים, לא איתך'
אבל בשביל הטיעונים של הערבים אני אדבר עם הערבים, לא איתך
06/12/2019 | 19:07
8
4
אתה טוען טיעונים שאתה מייחס לערבים, זה לא אותו דבר.

לך לשפרעם ותשאל אנשים ברחוב מה הם באמת רוצים, תתפלא - זכות השיבה לא תהיה אפילו בעשיריה הראשונה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה לדבר עם סתם אנשים ברחוב, זה לא מדגם מייצג'
למה לדבר עם סתם אנשים ברחוב, זה לא מדגם מייצג
06/12/2019 | 20:39
7
8
תשמע מה אומרים הנציגים שלהם בכנסת. אני לא סתם מיחס דברים לערבים, אני מצטט אותם:

הנה מה חושב אחד הנציגים שלהם בכנסת

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'מה הייתה השאלה ששאלו אותו, תזכיר לי?'
מה הייתה השאלה ששאלו אותו, תזכיר לי?
06/12/2019 | 21:19
6
5
אם אתה שואל ח"כ מהמפלגות הערביות אילו שירותים עירוניים הם צריכים, מה הם עונים לך? משהו על זכות השיבה?

מה אני צריך לחשוב על מתנחלים כשאני שומע את סמוטריץ' למשל? זה שאמר שרק ערבים יכולים להיות טרוריסטים ואין כזה דבר "טרור יהודי" אפילו אחרי הפיגוע בדומה?

הקיצוניות של הפוליטיקאים עובדת לשני הצדדים, אם אתה בוחר ציטוטים מאלה, אני אביא לך ציטוטים מאלה. אם לך מותר להיות גזעני כלפי ערבים - להם מותר להיות גזעניים כלפייך. זה מה ששוויון זכויות אומר, זוכר?

אז אם אתה מסכים שהפיגוע בדומה זה לא טרור, שנוער הגבעות זה לא לוחמי אויב ושמתחלים הם לא כובשים, אז הרי אתה גם מסכים שהמדינה היא דו לאומית, שהיהודים הם גזענים שצריך להעניש אותם, ושכל הפליטים צריכים לחזור.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שאלו אותו על מתווה הגז,, והוא ענה שהשמאל הוא גזעני'
שאלו אותו על מתווה הגז,, והוא ענה שהשמאל הוא גזעני
07/12/2019 | 08:48
5
6
ושצריך להחזיר את אדמות הקיבוצים לערבים. זה מה שהוא אמר שהשמאל הוא גזעני ולא סמוטריץ.

מה קשור סמוטריץ הרי גמאל זחלאקה בכלל לא התיחס אליו הוא התיחס אליך ( לשמאל - למפלגת העבודה) , על השמאל הוא טען שהם גזעניים, אל אלו שמדברים כל הזמן על הצורך בשוויון, איך הגעתה למסקנה שכביכול דבריו הם תגובה לגזענות של סמוטריץ..  

ובכלל אין שום סימטריה בין "הגזענות" שלנו לגזענות שלהם, לנו יש זכות לתביעות טריטוריליות בשטחים שנכבשו במלחמות ישראל ולערבים אין שום זכות  לדרוש את כל פלסטין מהים עד הנהר. אף נציג ישראלי לא דרש לעשות זכות שיבה של יהודים לירדן מצריים לבנון סעודיה עירק  ירדן גם לא לעזה , והרוב בישראל כולל בימין גם וויתר על שיטחי A B.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הקשבתי לקליפ, נראה לי לא הבנת כלום'
הקשבתי לקליפ, נראה לי לא הבנת כלום
07/12/2019 | 09:43
4
5
הוא צועק אישית על סתיו שפיר כי כנראה לא הייתה נחמדה אליו לפני זה במסדרון, לא יודע מה הסיפור של הנאום הזה, אבל זה נראה לי כמו סתם התמוטטות עצבים ולא איזו עמדה מסודרת.

כמה מהטענות ההיסטוריות שלו דווקא נכונות, עובדתית. זכות השיבה לא הוזכרה שם, הוזכרו הפקעות אדמות פרטיות של הפליטים הערבים לטובת הקיבוצים. זה אכן קרה, ואכן מפא"י (מפלגת העבודה היום) עשתה זאת.

הוא, אגב, כבר לא חבר כנסת.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה לא הבנתה'
אתה לא הבנתה
07/12/2019 | 10:55
3
6
גם בטלוויזיה בזמנו הראו רק את הקטע של הצעקות על סתיו שפיר שלא אומרת לו שלום, ויצרו את הרושם  המוטעה שכאילו   הטענות שלו מסתכמות  בזה שסתיו שפיר לא אומרת לו שלום.
אבל לא הראו את ההמשך שבו הוא אומר שהשמאל הוא הכי גזעני,  יותר מהימין, איך הוא אמר "השמאל המציא את הגזענות" השמאל משתין על הערבים מלמעלה" , השמאל מדבר על שוויון ושלום וגוזלים את אדמות הערבים.

זה מוכיח כמה השמאל מטומטם ולא מבין את הערבים , במקום להגיד לאותו גמאל זחלאקה ולחבריו שנכון הקיבוצים הוקמו על אדמות של ערבים שנכבשו במלחמת 48 שבה המופתי הנאצי שלהם ומדינות ערב הכריזו עלינו השמדה ושילכו לעזאזאל,   ושקודם יחזירו לתחיה את 6000 היהודים שנהרגו במלחמת 48 , ואחר כך נדבר  על  אדמות הקיבוצים, במקום זה השמאל מנסה לשחד את הערבים עם שוויון זכויות אזרחים, תקציבים למגזר ,  אולי איזה שר זוטר בקואליציה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'טוב, שוב אתה חוזר על המנטרה שלך, נמאס לי.'
טוב, שוב אתה חוזר על המנטרה שלך, נמאס לי.
08/12/2019 | 06:24
2
1
לצפיה ב-'הראו בטלויזיה איך בעזה מחנכים ילדים שהמטרה שלהם לחזור ליפו'
הראו בטלויזיה איך בעזה מחנכים ילדים שהמטרה שלהם לחזור ליפו
08/12/2019 | 07:14
1
6
חיפה עכו אשדודו אשקלון .... עוד בגן הגננת מסבירה לילדים הרכים בעזה שהמקום שלהם הוא בתוך פלסטין ועזה היא רק מקום זמני.
ערביי ישראל תומכים במטרה הזאת, תשאל את החברים של גמאל זחלאקה ברשימה המשותפת . ואתה בא ומבלבל  להם את המוח עם מגילת העצמאות שבה הבטיחו להם שוויון,  הם רואים שם שכתוב גם קיבוץ גלויות ומדינה יהודית  וחוטפים עליך עצבים על זה שאתה מנסה לתחמן אותם ( כמו שראינו איך גמאל זחלאקה התעצבן על שמאלני מפלגת העבודה, עליהם ולא על סמוטריץ)

בדבר אחד גמאל זחלאקה צודק - השמאל הוא צבעו וגזעני, השמאל הרבה יותר גזעני מסמוטריץ שלפחות לא צבוע ומנסה להתיפיף.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'בסדר, מה שגורם לך להרגיש טוב עם הגזענות ושנאת האחר שלך.'
בסדר, מה שגורם לך להרגיש טוב עם הגזענות ושנאת האחר שלך.
08/12/2019 | 07:26
1
לצפיה ב-'רק שיהודים לא עושים את זה.'
רק שיהודים לא עושים את זה.
04/12/2019 | 22:14
15
15
אני לא לגמרי בטוח לאיזה יהודי בכנסת התכוונת שטען שלא מייצג את אזרחי ישראל, אבל אם כוונתך לשר התפוצות כפי שהפרבולה כתב, הרי שהוא מייצג את האינטרסים של מדינת ישראל על כל אזרחיה.

כל יהודי בעולם הוא אזרח ישראל בפוטנציה, ולנו כמדינה יש אינטרס להביא אותם לכאן ולהפוך אותם לאזרחים.
זו מהות של חוק השבות. בשביל זה הקמנו מדינה. (לא שאני מתפלא שאתה לא זוכר פרט שולי כזה )

זאת, בניגוד גמור לערביי עזה ויו"ש שעל פניו מעוניינים במדינה משלהם, על חשבוננו, וכבר יש להם הנהגה מוסדרת, אז לא ברור למה פתאום הם צריכים נציגים בכנסת שלנו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לא זוכר? אני ציטטתי את החלק הזה מהמגילה '
לא זוכר? אני ציטטתי את החלק הזה מהמגילה
04/12/2019 | 22:52
2
4
לצפיה ב-'וקראת והבנת את החלקים שלא טרחת להדגיש בציטוט?'
וקראת והבנת את החלקים שלא טרחת להדגיש בציטוט?
05/12/2019 | 00:09
1
3
לצפיה ב-'וודאי. מה איתך?'
וודאי. מה איתך?
05/12/2019 | 00:43
1
לצפיה ב-'האם ביבי נתניהו מייצג את האינטרס הישראלי?'
האם ביבי נתניהו מייצג את האינטרס הישראלי?
05/12/2019 | 22:13
11
19
או האמריקאי?

האינטרס האמריקאי הוא השתלטות על הנפט בסוריה ובאיראן. סה-טו.

אני לא יודע מה איתך, אבל בעיניי כמה ערבים בקואליציה שדואגים להקמת מדינה פלשתינית לצד מדינה ישראל ודואגים לציבור שלהם מבחינה חברתית-כלכלית, זה לא בגידה ולא חוסר נאמנות, אלא אפילו ייצוג האינטרס הישראלי באופן מובהק.

לעומת זאת, אנשי "ימין" בקואליציה שדואגים לכל מני אינטרסים זרים, זה דבר חמור פי כמה וכמה, משום שזה הרבה יותר מסוכן! הציבור לא מודע לכך ולכן עיניו נאחזות בקלות... ראה את יוזמת "ברית ההגנה" החדשה של טראמפ...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ערביי ישראל לא דואגים להקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל '
ערביי ישראל לא דואגים להקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל
05/12/2019 | 22:49
10
אלה להקמת מדינה פלסטינית במקום ישראל. גם אתה שטוף מוח מהתעמולה של השמאל שכאילו הערבים רוצים רק שניסוג לקווי 67 .
האם שמעתה מהם מישהו שמוכן לאיזה וויתור בנושא "זכות השיבה", לא שמעתה ולא תשמע.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'נבחר של אזרחי מדינה אחת, שפועל לא לשרת את המדינה הקיימת שלו'
נבחר של אזרחי מדינה אחת, שפועל לא לשרת את המדינה הקיימת שלו
07/12/2019 | 16:58
9
7
אלא להקים מדינה אחרת, הוא בהגדרה בוגד, אבל אפילו לא לזה התכוונתי.

דיון אל "אינטרסים" לא רלוונטי כאן.

כשקם חבר כנסת ישראלי, שנבחר ע"י בעלי ת.ז. כחולה (ולא משנה אם הם ערבים, יהודים, או כל דבר אחר), ומכריז שהוא מייצג "פלסטינים" הוא מפר את השבועה שלו כחבר כנסת, ולמעשה בוגד במדינה.

או לפחות ככה זה אמור להיות במדינה שפויה, נראה שבמדינה שלנו זה דווקא מקובל...
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'הסדרת היחסים עם הפלשטינאים זה לא אינטרס ישראלי? '
הסדרת היחסים עם הפלשטינאים זה לא אינטרס ישראלי?
08/12/2019 | 06:26
8
4
לצפיה ב-'נכון צריך להסדיר את היחסים לכן קודם תחזיר את אדמות הקיבוצים'
נכון צריך להסדיר את היחסים לכן קודם תחזיר את אדמות הקיבוצים
08/12/2019 | 07:08
6
4
לערבים, ולא תנסה לתחמן אותם עם שוויון אזרחי שמענין אותם כקליפת השום. הם רוצים את האדמה שלנו  ולא הגדלת תקציבים למגזר.  
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אם אתה מראש וויתרת להם, על מה יש לדבר?'
אם אתה מראש וויתרת להם, על מה יש לדבר?
08/12/2019 | 07:27
5
4
תתחיל לקפל את הפקלאות עם כך, לא?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'איזה וויתרתי להם? הרי אמרתי בפירוש שצריך להגיד לגמאל'
איזה וויתרתי להם? הרי אמרתי בפירוש שצריך להגיד לגמאל
08/12/2019 | 07:39
4
7
זחלאקה וחבריו  שילך לעזאזאל, ואת אדמות הקיבוצים נחזיר אחרי שיקימו לתחיה את 6000 היהודים שנהרגו במלחמת 48 כתוצאה מזה שהמופתי הנאצי ומדינות ערב ניסו לעשות שואה שניה ליהודים במולדתם . 
זה יהיה יותר אפקטיבי מהניסיונות הפאתטיים שלכם ( השמאל ) לשחד את הערבים עם שווין אזרחי וניירות צבעוניים כדי שישכחו את שאיפותיהם הלאומניות לגזול מהיהודים את מולדתם היחידה.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה בן אדם מוזר'
אתה בן אדם מוזר
08/12/2019 | 09:04
3
6
מבחינתך הדרישות של הערבים זה דבר קדוש ואתה לא מעלה על דעתך משהו שהוא פחות ממה שהם מבקשים, ואתה טוען בכל תוקף שאתה לא מוכן להענות לדרישות האלה. ואז אתה חוזר ואומר ש"אבל הערבים רוצים..."... בתור מי שלא איכפת לו מה הערבים רוצים אתה חוזר על הדרישות שלהם די הרבה פה.

מה שאני מנסה להסביר לך זה שהערבים רוצים לחיות כמו בני אדם, לא פחות ולא יותר. ואתה עונה לי שהם לא בני אדם וחוזר לדקלם את הדרישות של הפוליטיקאים שלהם.

לי נראה שאתה זה שלא בן אדם. אתה זה שחסר כל אימפתיה לאחר, ואתה זה שמעלה דרישות בלתי מתקבלות על הדעת של כל אדם נורמלי. ולא רק אתה באופן אישי, אלא הקבוצה שאתה משתייך אליה - מתנחלים משיחיים שנלחמים נגד מדינת ישראל כבר 40 שנה.

מבחינתך דברים שבגללם ובשבילם המדינה קמה הם דברים פסולים, מבחינתך הדברים שמהם נמלטנו מאירופה אלה דברים מקובלים ואתה מוכן לחזור עליהם בעצמך.

בעיניי - אתה הרבה יותר אויב מכל הערבים ביחד.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'עכשיו אתה מדבר בשם הערבים ומחליט שמה שהם רוצים'
עכשיו אתה מדבר בשם הערבים ומחליט שמה שהם רוצים
08/12/2019 | 09:33
2
9
זה "לחיות כמו בני אדם" למרות שזה לא נכון! הם לא רוצים לחיות כמו בני אדם!   הם אומרים דברים נוספים  כמו למשל לחיות כמו בני אדם אבל על האדמות של היהודים ( גם בתוך הקו הירוק ) ולנשל את היהודים ממולדתם.

כל פעם שאני מצטט את הערבים אתה אומר שאני מדבר בשמם אבל אתה מדבר בשמם בלי שום בסיס עובדתי, דבריך לא תואמים את מה שאומרים נציגיהם בכנסת.

אני לא אויב אתה אויב , אתה מנסה לשכנע אותנו לעשות שוויון אזרחי עם ערביי ישראל, ולעקור 750000 יהודים שחיים מעבר לקו הירוק,  כשברור שזה לא ירגיע את השאיפות הלאומניות שלהם,  אלה רק יחמיר את המצב, ראה מה קורה בעזה,  גם שם כל מיני פוליטיקאים מטומטמים כמו ביבי חושבים שהם רוצים לחיות כמו בני אדם, ולכן  מזרימים להם סחורות וכספים ללא הרף שבפעול הם רוצים את זכות השיבה, והכספים והסחורות מנוצלים בעיקר להתעצמות צבאית.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'חשבתי שהסכמנו בנושא ההתנתקות, עכשיו כבר לא?'
חשבתי שהסכמנו בנושא ההתנתקות, עכשיו כבר לא?
08/12/2019 | 10:16
1
5
אני לא רוצה לעקור אף אחד. אני רוצה שהגבול יהיה קשיח, ושמי שגר בצדו האחר של הגבול לא יורשה להכנס למדינה.

רוצה לגור בפלשטין - תגור בפלשטין, בעיה שלך. רק תשאר שם, זה הכל. וזה תופס גם כלפי המנתחילים וגם כלפי התושבים הערבים של פלשטין. לא רואה סיבה להבדיל בין פלשטינאים ערבים או יהודים, זה נבלה וזה טרפה.

לגבי האזרחים בתוך המדינה - וודאי שצריך להיות שווין, הרי זה רשום במגילת העצמאות, על בסיס זה המדינה הוקמה. אין לי בעיה שתהיה אפליה נגדך, או כל פלשטיני אחר. אבל אזרחי המדינה שגרים בה צריכים להיות שווים.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'אתה מנסה בכוח לטשטש את העובדה שיש פה שני עמים'
אתה מנסה בכוח לטשטש את העובדה שיש פה שני עמים
08/12/2019 | 10:59
6
ערבים ויהודים שזה מה שעושה את ההבדל הגדול ולא מיקום מגוריהם . הערבים ביו"ש הם בדיוק כמו הערבים בתוך הקו הירוק, והיהודים ביו"ש הם כמו היהודים בתוך הקו הירוק.

לכן שוויון זכויות לערביי ישראל לא אפשרי כל עוד הם תומכים באחיהם מעבר לקו הירוק שמטרתם היא לנשל אותנו מפה. ולעומת זאת יהודים לא יכולים לחיות ( תרתי משמע ) תחת  ישות ערבית , ופתרון של להשאיר את היהודים תחת ריבונות ערבית  אינו מקובל. 

לגבי ההתנתקות מעזה חשבתי שאתה מסכים איתי שצריך להתנתק עד הסוף מעזה, שזה אומר להפסיק לספק להם חשמל דלק מים סחורות והעברת מזומנים דרך שיטחינו, ולסגור את הגבול היבשתי עם עזה לחלוטין.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שוב - אינטרס לא קשור!'
שוב - אינטרס לא קשור!
13/12/2019 | 10:52
6
הח"כים מהרשימה לא מכריזים שהם "פועלים למען הסדרה" הם מכריזים שהם מייצגים את ה-"עם" הפלסטיני.

בשביל שיהיה סיכוי כלשהו להסדרה, צריך קודם כל של-"עם" הפלסטיני יהיו נציגים שלהם שיציגו את האינטרסים שלהם, והח"כים של ישראל אמורים להציג את האינטרסים של אזרחי ישראל.

אלה שמצביעים להם ומשלמים את המשכורת שלהם, כן?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-''
02/12/2019 | 16:51
7
לצפיה ב-'אני בלש מומחה'
אני בלש מומחה
02/12/2019 | 19:46
30
ועליתי עליך ועל זסקה.
גם כן סוד
אני זוכר את ההתרגשות שעליתי על זסקה ושלחתי הודעה ליוזר כלשהוא בוואטסאפ.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'.'
.
01/12/2019 | 11:45
1
65
פיספסתי משהו?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שום דבר חשוב, כמה צעקות פוליטיות רגילות, לגמרי OFF TOPIC'
שום דבר חשוב, כמה צעקות פוליטיות רגילות, לגמרי OFF TOPIC
01/12/2019 | 13:14
17
לצפיה ב-'זסקה או zaske פרסם את הפרטים שלו בפוסט בפורום לפני מספר שנים'
זסקה או zaske פרסם את הפרטים שלו בפוסט בפורום לפני מספר שנים
01/12/2019 | 22:29
71
אחרת לא הייתי יכול לדעת מי הוא. אין לי את הלינק וגם יהיה קשה לאתר את זה בגלל שזה היה לפני מספר שנים ובטח קבור בתוך איזה דיון.

אם אני זוכר נכון, הוא לא פרסם את השם שלו ישירות, זה היה קישור (שהוא פרסם)  למקום ששם באופן די ברור הוא הופיע עם שמו ותמונתו.
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'לכל מי שלא ראה... גרסה מצונזרת'
לכל מי שלא ראה... גרסה מצונזרת
01/12/2019 | 22:37
2
95
ראשית, אדון זסקה כתב כאן בפורום לפני כחצי שנה.
לאיש דעות פוליטיות שהוא מפרסם מעת לעת ברשתות חברתיות בפומבי.
מצ"ב דוגמה (ללא השם האמיתי שלו).

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'ולעניין עצמו - למה הרגשת צורך כה עז להביא את זה לפה?'
ולעניין עצמו - למה הרגשת צורך כה עז להביא את זה לפה?
01/12/2019 | 23:02
26
לצפיה ב-'לא הבנתי על מה יהיה אותו סבב הרצאות שזסקא מיעד'
לא הבנתי על מה יהיה אותו סבב הרצאות שזסקא מיעד
02/12/2019 | 20:47
51
לעופר כסיף באוסטרליה וארה"ב, האם אלו יהיו הרצאות בנושא היטק ?
עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'למה לא חסמת את העבריין?'
למה לא חסמת את העבריין?
01/12/2019 | 23:07
23
לצפיה ב-'שוקי אל עזיז'
שוקי אל עזיז
04/12/2019 | 02:49
2
46
כוכב הזמר העולה של עזה... (אם הוידיאו לא יצליח לעלות אוסיף לינק).
צפיה מהנה.

עבודה בהיי-טק >>
לצפיה ב-'שוקי אל עזיז (הקישור)'
שוקי אל עזיז (הקישור)
04/12/2019 | 02:56
30
לצפיה ב-'Voulez-Vous'
Voulez-Vous
08/12/2019 | 19:49
19
אדוני נכבד,
אני רואה אתה עושה,
בדיחה מ-Arabiens,
עם פרופיל תמונה פיקטיבה של סבתא שלך,
Merde, בושה! בושה!

עבודה בהיי-טק >>

הודעות אחרונות

15:30 | 28.02.20 le12341
09:44 | 26.02.20 lifeAndStuff
14:58 | 25.02.20 foxi35
23:26 | 22.02.20 jellymean
08:16 | 22.02.20 Shaycus
15:35 | 20.02.20 rj111
12:16 | 20.02.20 מחפשת עבודה17
15:54 | 18.02.20 Nuke1985
13:47 | 18.02.20 אליהו התשבי6
19:26 | 17.02.20 jellymean
20:45 | 09.02.20 HarmonicWave

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ