מחיקת השרשור הפוליטי

הפרבולה

New member
לא חושב שבראבו הציע את זה

שהוא אמר שיחזור ל"מדינות המקור" הוא התכוון למדינות ערב לא לישראל.
&nbsp
יש לנו מחלוקת עם הערבים המכנים את עצמם "פליטים" מה מדינות המקור שאליהם הם צריכים לחזור. לדעתינו מדינות המקור הם מדינות ערב, גם אם במקרה סבא שלהם ברח\גורש מישראל ב 48.

vinney

Well-known member
אז איזו מדינה בדיוק? איך אתה קובע לאן הם ״יחזרו״?

אותם אנשים שאתה טוען שאין להם שום זכות לחזור לשטח מדינת ישראל כי הם ירשו את הפליטות שלהם מסבא רבא שברח מיפו - לאן בדיוק אתה טוען שהם אמורים ״לחזור״, אחרי כמה דורות שהם חיו ברצועה?

הפרבולה

New member
לגבי עזה הם כבר מחוץ לישראל , אז עקרונית הם לא צריכים

לחזור לאף מקום. אבל מכיוון שזה די לא נורמלי ש 2 מליון ערבים חיים בצפיפות בתוך רצועה צרה, לדעתי הם צריכים להסתפח למיצריים, אבל שיעשו מה שהם רוצים כל עוד זה לא פוגע בבטחונינו.
ישראל צריכה להתנער מכל אחריות על הערבים שחיים בעזה, לא מענין אותנו איזה אזרחות הם רוצים ולאיזה מדינה הם רוצים להסתפח אם בכלל כל עוד זה לא ישראל וכל עוד לא פוגע בבטחונינו.

vinney

Well-known member
למה זה לא נורמלי? עובד מצויין בהונג קונג וסינגפור.

אבל מסכים איתך שיעשו מה שהם רוצים כל עוד זה לא קשור אלינו. מסכים איתך שישראל צריכה להתנער מכל אחריות על הערבים שחיים בעזה ומסכים איתך שאנחנו לא צריכים להתעסק עם הרצוע בכלל מעבר להפצצות של מחבלים פוטנציאליים.
&nbsp
מעניין מה דעתך על תוכנית ההתנתקות בהקשר הזה.

הפרבולה

New member
המודל של הונג קונג וסינגפור כנראה לא מתאים למנטליות הערבית

, לא נראה לי שהם יתחילו לפתח תעשית היטק.
&nbsp
נו טוב שאנו מסכימים על משהו, אז אני מבין שגם אתה בעד לסגור את הגבול היבשתי בינינו לעזה לחלוטין אם כבר התנתקות אז עד הסוף.
&nbsp
לגבי ההתנתקות מעזה, לדעתי לא היתה ברירה זה היה בעייתי לקיים התישבות של 7000 יהודים עמוק בתוך אוכלוסיה של מליון וחצי ערבים עויינים, הבעיה שאחר כך לא הגבנו בעוצמה מספיקה לטרור שבא משם , ומשום מה החלטנו לקחת אחריות על עזה למרות שיצאנו משם במקום לזרוק את האחריות על מדינות ערב ( רק לא עלינו ).
&nbsp
&nbsp

vinney

Well-known member
מה מתאים או לא מתאים להם זאת בעיה שלהם.

טענת שצפיפות האוכלוסין שם לא נורמלית, והראתי לך שאין עם זה שום בעיה.
&nbsp
אני שמח שלפחות על משהו אנחנו מסכימים.

ipv6

Member
ומה גנרל הפרבולה יעשה

כשהם יבנו שם נמל תעופה, נמל ימי ויתחילו לייבא אמל"ח תקני כיד הצאר הרוסי?

hadooper

New member
לישראל עוד מעט לא יהיו אוייבים, ניכר שביבי חיבר את כולם

אפילו חמאס כבר לא ממש אוייב.

האמת, יש להוציא מן הכלל את איראן, משום שזה יותר אינטרס אמריקאי להחשיב אותה כאוייב. האמריקאים בעיקר צמאים לנפט שלהם או זה של אוייביהם הסעודיים ולכן הם נעזרים בישראל כדי להשיגו.

לכן, אילו ישראל היתה מנתקת ברית עם האמריקאים, יחסיה עם איראן היו יכולים להיות כמו עם סעודיה (פחות או יותר
). ואל לנו לשכוח שהיחסים עם איראן היו מעולים לפני קום משטר האייטולות.

הימין הישראלי כיום נאמן לארה"ב הרבה יותר מאשר למדינתו הציונית.

BravoMan

Active member
טוב, אם בתור מנהל החלטת שזה בסדר לנהל כאן שרשור פוליטי

אשמח להגיב:
&nbsp
בכנות, מפתיע אותי כל פעם מחדש שחבר כנסת עולה לדוכן הכנסת, מצהיר שהוא מייצג אזרחים זרים - אזרחים של הרשות הפלסטינית שהיא גוף נפרד ממדינה שבה הוא נבחר, ולמרות זאת ממשיך להיות חבר כנסת במקום להיכנס לכלא.
&nbsp
זה לא מפר את השבועה שלהם?
&nbsp
לטעמי צריך להיות חוק נגד זה, אם עדיין אין.
&nbsp
מעולם לא שמעתי נבחר ציבור ממדינה דמוקרטית אחרת שמצהיר בפומבי שהוא משרת אזרחים של מדינה זרה ולא אזרחים של מדינה שבחרו בו.
&nbsp
זה גם מצב בעייתי ביותר למדינה כשהמפלגה השלישית בגודלה, מבחינה טכנית חוקית וכשרה אבל מבחינה מעשית מתייחסים אליה כיצור זר ופסול שלא יכול להיות חלק מהקואליציה לא משנה איזה צד של המפה הפוליטית יהיה שולט.
&nbsp
בקיצור - מבחינתי, מצבה של ישראל היה הרבה יותר טוב אם היינו מוציאים מפלגות "ערביות" מחוץ לחוק לאלתר.
אני חושב שהגדרת המדינה כ-"יהודית - דמוקרטית" ולא סתם דמוקרטית גם מאפשרת זאת.
&nbsp
מה שהתכוונתי להגיד להפרבולה בתגובה למעלה, זה שאיך שאנחנו רואים את הדברים לא משנה את החוק.
זה שאני כאזרח רואה במפלגה או חבריה אויבים, לא מקנה לי זכות לעשות פעולה לא חוקית נגדם, ולא משנה את ההגדרה של מה חוקי ומה לא.

הפרבולה

New member
למה זה מפתיע אותך שהחכים הערבים מצהירים שהם

מיצגים אזרחים שלא שייכים למדינה. הרי הם ערבים בדיוק כמו הערבים ביו"ש. ומה חשבתה שתעודת זהות כחולה יכולה לטשטש שייכות אתנית ורגשות לאומניים ?
&nbsp
רק בשמאל ממשיכים להשלות את עצמם שכאילו אפשר לצרף את הערבים לקואליציה, נו באמת האם גמאל זחלאקה או אחמד טיבי יכולים להיות שר הפנים, שר החוץ , שר הקליטה והעליה, אולי שר הבטחון ....
&nbsp
זה בדיוק מה שאמרתי שאין הבדל עקרוני בין ערביי ישראל יו"ש עזה ירדן סוריה וכו , מבחינתם ( של כל הערבים במזה"ת ) האדמה שעליה היהודים הקימו מדינה שייכת להם לערבים .

hadooper

New member
הערבים ייכנסו לקואליציה בסופו של דבר

השאלה רק מה יהיה מספר המנדטים שלהם.
&nbsp
אגב, מה תגיד על חברי כנסת שהינם שתולים מטעם הCIA, כמו בנימין נתניהו ונפתלי בנט, שאינם מייצגים את האינטרס הציוני של מדינתם ודואגים רק לעוד כמה חביות נפט שארצות הברית תשים עליהן את ידה?

הפרבולה

New member
אתה מתכווןן לראלב מג'אדלה ? הוא לא היה במפלגות הערביות

אלה בבמפלגת העבודה שהיתה חלק מהקואליציה של ממשלת אולמרט.
&nbsp
אגב הוא החרים את ישיבת הממשלה עם פרוץ מבצע "עופרת יצוקה" שבה צהל פתח במבצע רחב נגד האויב בעזה לאחר תקופה שבה נורו כמעט כל יום עשרות טילים על הנגב המערבי.

vinney

Well-known member
תהית אם ערבי יכול להיות שר, אז הנה - יכול.

יש מפלגות בקואליציה שאין להם שרים (למשל חרדים, ליצמן מכהן כשר רק מתוקף פסיקת בג״צ, עד אז החרדים האשכנזים באופן עקבי נמנעו מלכהן כשרים). אבל שאלת ספציפית על אם ערבים יכולים להיות שרים - עובדה שכן, היו. לא משנה מאיזו מפלגה.
&nbsp
לגבי ההערה האחרונה שלך - אני לא מבין למה אתה משנה נושא כל פעם שמפריכים טענה קודמת שלך. מה זה קשור מה הוא החרים ומה לא כשהנושא העלת היה שערבים לא יכולים להיות שרים?

הפרבולה

New member
לאור התקדים שהבאתה אני רוצה לתקן את הנושא

במקום
1) "ערבים לא יכולים להיות שרים"
ל
2) "ערבים מהרשימה המשותפת לא יכולים להיות שרים"

ההערה על החרם שאותו שר ערבי ביצע מצביעה על הבעיתיות בכהונת שר ערבי ולכן קשורה לנושא, ומוכיחה את מספר 2 , יתכן תאורטית שבעתיד גם 2 יופרך אבל נכון לעכשיו זה נכון.

vinney

Well-known member
למה הערבים ממפלגה X יכולים להיות שרים וממפלגה Y לא?

באיזה חוק זה כתוב?

BravoMan

Active member
דווקא פה אני עם וויני:

ש"ס זו מפלגה ציונית? לא נראה לי.
אבל יש לה שרים.
&nbsp
דווקא הייתי נותן למישהו מהרשימה המשותפת את תיק הפרפריה, הם יכולים להזדהות עם השכבות החלשות, במיוחד שאנשי המגזר מהווים חלק לא קטן מהשכבות הללו.
&nbsp
בניגוד ל-hadooper אני לא יודע אם אי פעם תקום פה קואליציה שכוללת מפלגה ערבית כזו או אחרת, אבל מה שבטוח, שזה לא יהיה האסון הגדול שכל הימין בוכה עליו.
כרגע, עוד כהונה של ביבי היא אסון הרבה יותר גדול!
בין אם הוא יורשה ובין אם יזוכה.

הפרבולה

New member
ש"ס אולי מפלגה לא ציונית אבל היא לא אנטיציונית

גם יהדות התורה אולי לא ציונית אבל היא לא נלחמת נגד הציונות ( למעט קבוצות קיצוניות של חרדים שרובם גם לא מצביע לכנסת ).
&nbsp
ואילו הרשימה המשותפת היא אנטיציונית, היא נלחמת נגד הציונות על ידי זה שהיא מזדהה עם אויבי הציונות.

למעלה