יש כאן אנשים שעובדים בתוכנה באירופה או במקום אחר בחו"ל ?

• פותח הנושא mbp9
  • פורסם בתאריך

mbp9

New member
יש כאן אנשים שעובדים בתוכנה באירופה או במקום אחר בחו"ל ?

היי,
חושבים לעבור, ואשמח לשמוע קצת על העיר בה אתם עובדים, האם אפשר לעבוד בה עם אנגלית או שחייבים לדעת את השפה המקומית, איך היה תהליך מציאת עבודה בחו"ל, וטיפים איפה להתחיל.
תודה

יבגניי34

New member
בקצרה למרות שאני כבר שנים חזרה בארץ

1. לא יודע, עבדתי רק בארצות דוברות אנגלית
2. אישור עבודה
3. אישור עבודה
4. ישראלים. בחו״ל הצלחתי להגיע לראיון אחד - עד ששמתי את הפוזה של ״מסתדר לבד״ בצד והלכתי לפגוש אחד אחד את כל הישראלים בהייטק המקומי. את רשת הקשרים הזו אפשר וצריך להתחיל לבנות מהארץ לפני שעוברים.

מניח שאם אתה בוגר גוגל או אמאזון או מפתח foss מפורסם המצב שונה.

vinney

Well-known member
אני עובד בארה״ב

אבל אני עובד עם הרבה אנשים בכמה מדינות באירופה. התשובות תלויות במדינה, בחלק מהמדינות (כמו למשל שוויץ הגרמנית, הולנד, סקנדינביה, האייים הבריטיים) בהחלט אפשר להסתפק באנגלית. בחלק אחר (צרפת ושוויץ הצרפתית, ספרד, חלקים גדולים ממזרח אירופה) זה יכול להיות קצת יותר קשה. בגרמניה הדעות חלוקות, שמעתי מאנשים לכאן ולכאן.

ipv6

Member
במשרדים של Agoda בבנגקוק

אתה תצליח להסתדר ללא בעיה עם אנגלית בלבד.
לחיות בתיאלנד ללא ידע בתיאלנדית נשמע לי מאתגר.
סתם דוגמא אקראית.

כנ"ל ארצות אחרות במזרח \ מזרח אירופה (אם תרצה לעשות רילוקיישן לשם מסיבה כלשהיא).

אני משער שלהסתדר לרמה שאתה מבין את המשימות שלך ויכול לתקשר בצורה יעילה עם המנהלים שלך, כשאתם והם אנשי היי טק, אתה תוכל בהרבה מדינות אולי אפילו ברובן, השאלה היותר מעניינת זה לגבי כל מה שלא קשור לעבודה באותה מדינה..
אספקטים חברתיים, התנהלות מול משרדי ממשלה וכו'.

user32

Well-known member
מנהל
אתה עובד שם?

נשמע מעניין. קיבלתי פעם פניה רצינית בלינקדאין לעבוד בבנגקוק באתר תיירות גדול. זו היתה הפעם היחידה שהצעת רילוקיישן ממש קרצה לי.

ipv6

Member
לא..

אבל אני מכיר כאלה שעובדים/עבדו שם. אנשים מאד חזקים ואני בטוח שיש שם לכל הפחות צוותים/מחלקות שהרמה בהן לא נופלת מהרמה בחברות 'טובות' בארץ. כנראה שהם לא מקופחים כלכלית, בטח ביחס למיסוי/עלות מחיה.
&nbsp
יש גם כמה ישראלים בתפקידים בכירים בחברה הזאת.
&nbsp
בכל מקרה זאת הייתה סתם דוגמא להמחשת הנקודה שלי : שבמדינה לא דוברת אנגלית הקושי העיקרי יהיה מחוץ למשרדי החברה.
&nbsp

user32

Well-known member
מנהל
הם לא מקופחים

לי הדגישו בזמנו תנאי שכר "אירופאים" ותשלום ביורו.

ipv6

Member
לא מרשים

שישוו ל-Bay area

mbp9

New member
תודה על התגובות. אשמח לתגובות נוספות, והמלצות/טיפים אם יש

hadooper

New member
כן, אני למשל...

LinkedIn בימינו הוא כלי נהדר.

הכל התחיל כשביום בהיר אחד פנתה אליי מגייסת מחברה מכובדת, אז התחלנו תהליך. זה התגלגל מתרגילים ב codility ברמת קושי די בינונית והתפתח לזימון למפגשי onsite עם טיסה,לינה וסעודה על חשבון החברה.

אני חייב להודות שבאותו זמן ספציפית לא היה לי רצון להגר, אלא סתם רציתי לנצל את ההזדנמנות כדי לטייל קצת בסופ"ש (מה שכבר עשיתי מספר פעמים קודם
), אחרי הכל תמיד אפשר לטוס בחמישי בערב עם טרולי ולהתראיין בשישי שלמחרת (שאינו יום עבודה בהייטק הישראלי).

מאחר והגעתי עם ציפיות נמוכות מהתהליך, הראיונות הלכו ברוגע. עד שהופעתי לקבל את ההצעה...

jellymean

New member
אני נמצא בחו"ל ומסתדר בעיקר עם אנגלית ולאחר

קורס קצר, יודע לדבר גם כמה משפטים בשפה המקומית.
כדאי תמיד לדעת עוד שפה.

למעלה