מחיקת השרשור הפוליטי

BravoMan

Active member
אני מסכים איתך - אין פה שוויון!

ערבי ישראלי פתור משירות צבאי.
הוא אפילו לא חייב להתייצב בלשכת גיוס לקבל פתור, כמו יהודי חרדי.
&nbsp
ערבי ישראלי פתור מחתונה וגירושין ברבנות. הוא יכול לבחור איך להתחתן בתוך תחומי מדינת ישראל והמדינה תכיר בו.
הוא גם יכול להתגרש בלי הגוף העלוב והמיותר הזה.
&nbsp
ערבי ישראלי יכול לבחור את יום המנוחה שלו שישי, שבת, ראשון (כן, יש כאן ערבים נוצרים, לא רק מוסלמים!).
אם הוא רוצה להרוויח אקסטרה ביום בו אסור להעסיק יהודים - זכותו המלאה.
&nbsp
אני לא יודע כמה כסף הממשלה משקיע במשולש מול כמה היא משקיע בבית שמש, אבל אני יודע מה מצב אכיפת בנייה לא חוקית בערים וכפרים עבריות לאומת ערים יהודים.
&nbsp
למה יש 1% של שוטרים ערביים?
אולי בגלל שמדובר באוכלוסייה שבה מקובל להחזיק נשק בניגוד לחוק, לירות בחתונות, לרצוח למען "כבוד המשפחה", ולתקוף ניידות שנכנסות לאזורים שלה, ואז להאשים את המשטרה שלא עושה מספיק?
&nbsp
כן, בהחלט יש כאן אי שוויון אזרחי, אבל הוא לא מה שאתה מדמיין.

vinney

Well-known member
למה ערבי ישראלי פתור משירות צבאי?

"הוא אפילו לא חייב להתייצב בלשכת גיוס לקבל פתור, כמו יהודי חרדי." - וזה מי קבע? באיזה חוק זה כתוב?
&nbsp
"הוא יכול לבחור איך להתחתן בתוך תחומי מדינת ישראל והמדינה תכיר בו." - לא, אבל זה לא קשור להיותו ערבי, זה קשור להיותו נוצרי או מוסלמי. מדינת ישראל לא מכירה בנישואין אזרחיים, לכן כולם חייבים להתחתן חתונה דתית. לערבים מוסלמים יש את הקאדי, לערבים נוצרים יש את הכמרים, וליהודים יש את הרבנים.
&nbsp
"ערבי ישראלי יכול לבחור את יום המנוחה שלו שישי, שבת, ראשון (כן, יש כאן ערבים נוצרים, לא רק מוסלמים!)." - שוב, זה חוקי הכפיה הדתית בישראל, ולא קשורים לאפליה נגד או בעד ערבים. הקביעה היא שיום המנוחה יהיה היום מנוחה הקבוע בדת. כמו בדיני משפחה, גם פה - מדובר בעצם בשוויון זכויות בין בני הדתות השונות.
&nbsp
"אני יודע מה מצב אכיפת בנייה לא חוקית בערים וכפרים עבריות לאומת ערים יהודים" - וזה בעינייך לא אפליה? בעינייך תכנון ערוני ואכיפת חוקי הבניה, הבטיחות והנגישות זאת זכות שמורה ליהודים בלבד?
&nbsp
"אולי בגלל שמדובר באוכלוסייה שבה מקובל להחזיק נשק בניגוד לחוק, לירות בחתונות, לרצוח למען "כבוד המשפחה", ולתקוף ניידות שנכנסות לאזורים שלה, ואז להאשים את המשטרה שלא עושה מספיק?" - או אולי בגלל שמדובר באכלסיה מנודה וממודרת שמשטרת ישראל לא מוכנה לשתף איתה פעולה ואף אשמה בביצוע טווח נגדם? איך בדיוק אתה מצפה מהאוכלוסיה לשתף פעולה עם המשטרה, כשהמשטרה מראש מתייחסת אלייך כעבריין ומחבל? נסה פעם לעבור בידוק בנתב"ג בתור ערבי, נראה אותך שמח.

BravoMan

Active member
למה פתור? לא יודע, אבל זו עובדה.

התוקף איזה חוק? חוק שירות הביטחון.
מי קבע שלא צריך להתייצב? צה"ל.
&nbsp
ראית פעם ערבי בלשכת גיוס?
קראת פעם על ערבי שנתפס על עריקות בגלל שלא התייצב בלשכת גיוס?
לחרדים זה קורה כל הזמן!
&nbsp
"וליהודים יש את הרבנים" - לא נכון. כי יהודי אפילו לא יכול לבחור כל רב שהוא רוצה.
הוא חייב להתחתן רק עם רב שמאושר ע"י הרבנות הראשית. אין אישור - החתונה לא בתוקף, לא משנה כמה היא דתית.
&nbsp
"וזה בעינייך לא אפליה? בעינייך תכנון ערוני ואכיפת חוקי הבניה, הבטיחות והנגישות זאת זכות שמורה ליהודים בלבד?"
זו בעיני אפליה שהערבים נהנים ממנה - הם בונים מה שהם רוצים, אפה שהם רוצים, משתלטים על שטחים לא שלהם ואף אחד לא עושה להם כלום.
יהודי משנה טיפה את המרפסת שלו, והרשויות במקום תופסות אותו בביצים.
&nbsp
בהחלט אפליה, לטובת ערבים!
&nbsp
"או אולי בגלל שמדובר באכלסיה מנודה וממודרת שמשטרת ישראל לא מוכנה לשתף איתה פעולה ואף אשמה בביצוע טווח נגדם?"
&nbsp
מאפה בדיוק בא הקשקוש הזה?
&nbsp
"איך בדיוק אתה מצפה מהאוכלוסיה לשתף פעולה עם המשטרה, כשהמשטרה מראש מתייחסת אלייך כעבריין ומחבל?"
&nbsp
פשוט - תתחיל לשתף, ולא תקבל יחס של עבריין ומחבל.
עובדה - מנהיגי הקהילה הזו באים בדרישות למשטרה, אז כנראה אין להם בעיה עם המשטרה.
אולי אם היו באים קודם, לא היו בצרות עכשיו.
&nbsp
ואולי הבעיה האמתית היא שדווקא יש שם רוב של עבריינים ומחבלים?

vinney

Well-known member
אבל אתה אתה מאשים אותם במה שהחליט הצבא?

חוק שירות הבטחון לא פותר את הערבים משירות צבאי, צה״ל פותר. למה את מאשים אותם בהחלטה שלא קשורה אליהם? ולמרות זאת - כן, יש ערבים בלשכת גיוס. רק שהם צריכים להתנדב, ולהאמץ ולבקש יפה יפה שיקחו אותם. אם לא היה גיוס חובה ליהודים - כולם היו רוצים ללשכות גיוס? לא. למה מערבים אתה מצפה?
&nbsp
״הוא חייב להתחתן רק עם רב שמאושר ע"י הרבנות הראשית״ - שוב, למה זאת בעיה של הרבנים איך הממסד הדתי היהודי מנהל את ענייניו? אבל נסה לחתן ערבי ויהודי ביחד - תראה כמה רחוק תגיע.
&nbsp
מאיפה בא הקשקוש על המשטרה? מהמציאות. אם רמת הדיון שלך ירדה לביטול טענות לא נוחות לך אז אולי פשוט תפסיק להגיב?
&nbsp
״ואולי הבעיה האמתית היא שדווקא יש שם רוב של עבריינים ומחבלים?״ זוכר שכעסת עליי כשאמרתי שיש הרבה ימניים אלימים? אם הכעיס אותך לקרוא שיש הרבה ימניים אלימים כשאתה ימני, למה אתה מצפה מערבים לא לכעוס עלייך כשאתה מכליל בצורה כזאת גסה?
&nbsp
על סמך איזו סטטיסטיקה בדיוק אתה טוען שרובם ״עבריינים ומחבלים״?
&nbsp

vinney

Well-known member
אגב, לגבי הדרוזים והחוקים היהודים

לא יודע אם אתה מודע לכך, אבל נאמנות למדינה בה הם חיים זה עקרון מאוד חשוב בקהילה הדרוזית וזאת מצווה דתית עבורם. לכן הדרוזים שחיים במדינת ישראל נאמנים למדינת ישראל ואילו בני משפחתם שחיים בסוריה או לבנון רואים בנו אוייבים. אבל זה לא רלוונטי לנושא עליו אנחנו מדברים, זה רק משמש אותך לתירוץ האפליה שאתה מצדד בה כלפי האזרחים הערבים (המוסלמים/נוצרים, אתנית הדרוזים הם גם ערבים).
&nbsp
התלונות שלי לא בדבר חוקים יהודיים, שום דבר ממה שציינתי לא מעוגן בחוק. התלונות שלי הן על האפליה של כל מי שלא חלק מהקהילה היהודית האורתודוקסית. קהילה שאתה נמנע עליה ולכן אתה מגן על זכותך להשמיך ולהפלות, ולא מבין (או עושה את עצמך לא מבין) למה זה פוגע בכל מי שלא חובש כיפה.
&nbsp
זאת אגב הסיבה למה בחרת לחיות במדינת ישראל - הרי בארה"ב ה"נוצרית" אפילו הנוצרים הקיצוניים ביותר לא היו מעלים על דעתם לבדוק בדמם של האזרחים כתנאי לאיזור חתונתם. חוץ מרבנים בישראל, כמה שזכור לי, רק הנאצים עשו זאת. אבל תמשיך לספר לעצמך שזה בסדר.

user32

Well-known member
מנהל
שוב אתה מערבב דברים

לערבים אין שום ממשק עם הרבנות ולא מעניין אותם איזה בדיקות DNA עושים או לא עושים.
לעניין עצמו: האם יש אפליה? אולי. זאת לא הסיבה בגללה הם תומכים באוייבים שלנו. זה מקסימום תירוץ.
אפליה זה דבר מקומם ויש דרך לתקן אותה. למרבה הצער זו תכונה אנושית כלל עולמית.
במקרה שלנו מדובר בביצה ותרנגולת. למשל אצל לקוח שאני עובד בו, מנהלת הHR, חילונית אתאסטית שמאלנית מסננת קו"ח של ערבים בניגוד לחוק. בשקט היא סיפרה לי שבעבר גייסה ערבי, שיום אחד לאחר פיגוע הגיע לעבודה עם דגל פלסטין שאותו שם בהפגנתיות על השולחן עבודה שלו. זה נגמר בסכסוך בין העובדים ובפיטורים ומאז היא לא רוצה לגייס יותר.
אז היא עבריינית והכל, אבל זו רק דוגמא להמחשה. לא מצדיק אפליה, אבל גם לא מצדיק תמיכה באוייב. שני הדברים פסולים באותה מידה והבעיה שכל צד מתרץ את ההתנהגות הפסולה שלו בהתנהגות הפסולה של הצד השני.
הערבי אומר "אני רוצה לחיות כאן אבל מפלים אותי". והיהודי אומר "אני רוצה את הערבים אבל לא כשהם מתנהגים ככה".

יש בכל זאת הבדל אחד:
היהודים מקבלים באופן רשמי ולפחות ברמה ההצהרתית שוויון זכויות. יש גם חוקים בנושא, פסיקות וגם הרבה יהודים שדה פקטו לא מפלים ולא רוצים להפלות.
אי אפשר לומר שערביי ישראל קיבלו באופן רשמי את ישראל כמדינה ציונית. לא ב48 ולא ב2019. שוב, למעט מיעוט שקט.
אני מאמין שברגע שיסכימו לחיות במדינה ציונית האפליה תשתפר פלאים.
כרגע אין לי פנאי להמשיך בדיון הזה אז אני מתנתק לעת עתה.

vinney

Well-known member
שאלת למה הם לא רוצים לחיות במדינה שאתה מגדיר כ"יהודית"

הראתי לך דוגמא שלא צריך ללכת עד הערבים כדי לראות אנשים שלא רוצים לחיות במדינה כזאת.
&nbsp
נכון, לערבים לא עושים בדיקות דנ"א ברבנות. לערבים קוראים "אויבים" בפורום וטוענים שכולם "בוגדים" ואסור להם להיות שרים. ומנהל הפורום פותח דיון ארוך כדי להסביר למה זה בסדר, כי זאת מדינה "יהודית" שלו.
&nbsp
זה נבלה וזה טרפה, התוצאה הסופית היא אותה התוצאה.
&nbsp
"אי אפשר לומר שערביי ישראל קיבלו באופן רשמי את ישראל כמדינה ציונית" - למה אי אפשר לומר? הראתי לך סקר שאומר בדיוק את זה. איזו "קבלה רשמית" אתה רוצה?
&nbsp
אתה טוען שקודם הם צריכים להסכים לחיות במדינה שאתה מקדם, ואז המדינה שאתה מקדם תשתנה, ואני אומר - איך אפשר לסמוך עלייך? היהודים הדתיים מצטיניים בלכפות את דתם ודעתם על כולם, למה אתה חושב שאם פתאום מישהו יגיד "טוב, זה בסדר מה שאתה עושה, אבל יהיה נחמד אם תפסיק" הוא באמת יצפה שתפסיק? ואם לא - למה שיגיד שזה בסדר?
&nbsp
אתה מנציח אפליה נגד אוכלוסיה שלמה במשך דורות ואז מתפלא למה היא לא מחבבת אותך במיוחד? אני לא מחבב אותך במיוחד, ואתה מפלה נגדי רק כמה שנים ורק פה בפורום.

user32

Well-known member
מנהל
עיקר ההתנגדות של הערבים היא נגד הציונות החילונית האתאיסטית

דווקא עם הדתיים והחרדים הם מסתדרים לא רע. אולי כי הם מדברים בשפה דומה. יש אחוה בין דתיים יהודים וערבים. ויש אחוה בין יהודים מזרחים וערבים. אלה שהם באמת לא רוצים כאן זה חילונים אירופאים בעלי דעות ליבראליות שלא מתאימות למזרח התיכון.
אני יכול להבין אותם כי דתיים קיצונים כמוך דורשים לכפות את דעתם על כולם, מתנהגים ביהירות ושחצנות טיפוסית וחוסר מוחלט בקבלת האחר כפי שהתגובות שלך מוכיחות לא פעם.

user32

Well-known member
מנהל
ואתה יכול לקבל רפרנס לדבריי כאן:

בעיניי, מונולוג מכונן, רגע של כנות ושחרור כעסים של ח"כ זחאלקה:
https://www.mako.co.il/news-military/politics-q3_2015/Article-a6fa6570838af41004.htm

מתוך דבריו של זחאלקה:
"אני מנסה בכל כוחי להגיד שלום ואת לא עונה. גזענית. אפילו בימין הקיצוני אומרים לך שלום ומחייכים אליך. אתם מפלגת העבודה, אתם האבא והאמא של הגזענות. מי שלקח לנו את הארץ, מי שגירש אותנו לא אוהב שאומרים מוות לערבים. הם אלה שאומרים שהבאנו שלום עליכם"

"בושה וחרפה - מהנדסי הגזענות והאפליה, ההפקעה, ההגליה. תתביישו לכם. זה שמאל זה? בושה וחרפה", הוסיף זחאלקה. "אני מכיר מה זה גזענות, יש גם לזה דרך. יש גם התנשאות של האשכנזים העשירים המדושנים - עומד על האדמה של המדינה שלקחת ממני ומשתין עליי מלמעלה בשם האוניברסליות והערכים האוניברסליים".
"מי פגע בנו יותר? העבודה כמובן. הליכוד בנה התנחלויות ליד הישובים הערבים, אתם בניתם את הקיבוצים על חורבות האדמה שלנו, משתינים עלינו מלמעלה. סתיו שפיר רוצה להטיף לי מוסר. עשתה חצי הפגנה על צדק חברתי והיא מטיפה לי מוסר", סיכם חבר הכנסת.

vinney

Well-known member
אני מניח שלבקש התנצלות על ההכפשה האיומה הזאת לא יעזור?

איך אתה מעז לקרוא לי דתי? זאת הוצאת דיבה מאין כמותה! להאשים אותי בלהיות אדם אטום לזולת חסר כבוד לאחר, שדורש וכופה על האחרים את האמונות שלו ואונס אחרים בשם היישות שהוא המציא לעצמו לעשות את דברים כרצונו?
&nbsp
אני? דתי?
&nbsp
וזה בא מאחד שקילל וגידף אותי על זה שהעזתי להתלונן שמעסיק אסר עליי לאכול למשך שבוע!
&nbsp
אתה רק הוכחה שהדתיים בישראל איבדו כל בושה וכל פרופורציה. איך אתה מעז בכלל, איך לא רועדות לך הידיים להקליד כאלה דברים?
&nbsp
לא פלא שאתה לא מסוגל לחיות בארה״ב, אתה לא מסוגל להתקיים עם אנשים נורמליים....

BravoMan

Active member
לא כל מדינה מוקמת כדי להיות "בית לאומי".

מדינות מוקמות, נופלות, ומגדרות בגלל כל מיני אירועים היסטוריים, רובם עקובים מדם, ולפעמים עם אחד מפולג בין מספר מדינות או מדינה אחת כוללת מספר עמים.
&nbsp
ראה דוגמה אוסטרליה או קנדה.
מצד שני רואה קוריאה - צפון ודרום.
&nbsp
ראה דוגמה בירת המועצות - מדינה אחת שהתפרקה כי כל מיני רפובליקות פתאום החליטו שהן צריכות עצמאות.
&nbsp
או ארצות הברית, שהוקמה כערבוביה של עמים שרק רצו לברוח מהדיכוי במדינות המוצא להם.
לקחת להם איזה מאה שנה להפוך לעם.
&nbsp
ויש עוד דוגמאות רבות.
ישראל לספציפית הוקמה כמדינת לאום.

BravoMan

Active member
לא צריך להיות חפץ כדי שיזיזו אותך ממקום למקום ככה סתם.

כשמדינת ישראל החליטה שהיא לקוחת 30 אלף אזרחיה יהודים, ובניגוד לרצונם מזיזה אותם מביתם לצמיתות ובכוח, זה מה שנעשה.
&nbsp
הבעיה עם ערבים בגדה היא שהם אינם עם, ואין להם רצון להיות עם.
&nbsp
מדינת ישראל הוקמה ע"י יהודים שהגיעו גם הם ממדינות רבות, אבל הגיעו עם זהות משותפת, ועם רצון להקים מדינה.
ולכן הצליחו.
&nbsp
ביו"ש, בגדה, בעזה - בכל השטחים האלה שזזו קדימה ואחורה במלחמות הרבות בין ישראל לשכניה, יש אספסוף שאין להם זהות ושאיפות.
&nbsp
ולכן הם נותנים לארגוני טרור - חבורה של אנשים שרק רוצים לזרוע אימה (terror), ולא בוחלים לרצוח גם את אחיהם וילדיהם למען פרסום, לשלוט בהם.
&nbsp
אתה כותב "טרנספר" כאילו מדובר במילה גסה.
היא לא.
לאנשים האלה היו מדינות שהיו בית שלהם לפני שאותן מדינות הפסידו שטח במלחמה שהן עצמן התחילו.
מן הראוי שיחזרו למדינות אלה ויהיו אזרחים מהשורה.
&nbsp
זה רק ישפר את מצבם.

vinney

Well-known member
ואתה טוען שאתה לא ימני?
רק אתקן עובדות

״לאנשים האלה היו מדינות שהיו בית שלהם לפני שאותן מדינות הפסידו שטח במלחמה שהן עצמן התחילו.״ - זה לא נכון. לאנשים האלה לא היו מדינות שזה הבית שלהם. בעזה לא הייתה אף מדינה בכלל, ואילו באיו״ש הירדנים אומנם החילו את הריבונות, אבל בפועל גם הם כבשו את השטח שלא היה שלהם או מיועד להם.

BravoMan

Active member
תושבי עזה הם פליטים.

מן הסתם, הם מעולם לא הקימו שם מדינה.
אבל, יש להם מדינת מקור, והם מוזמנים לשוב לשם.

vinney

Well-known member
תושבי עזה אינם פליטים

יש מחנות פליטים ברצוע, אבל העיר עזה זה לא מחנה פליטים, זאת עיר שהייתה שם עוד בתקופה תנ"כית. אגב, כמה שזכור לי גם אז היא לא הייתה חלק מממלכות ישראל.
&nbsp
לאיזו מדינת מקור אתה מזמין אותם לשוב? לאימפריה עותמנית? באותה מידה גם לך יש מדינת מקור, לא? למה שאתה לא תשוב לשם?

vinney

Well-known member
ותושבי העיר עזה הם לא תושבי הרצועה?

ואם כבר אתה טוען שהם פליטים - מאיפה הם נפלטו שאתה רוצה שיחזרו לשם?

הפרבולה

New member
הערבים בעזה טוענים שהם פליטים

לפחות 70% מהם מוגדרים ככה בגלל ההגדרות המיוחדות שמדינות ערב כפו על האו"ם אחרי תבוסתם במלחמת השחרור.
הם נפלטו מאשקלון יפו רמלה חיפה עכו אשדוד.... גם אם רק סבא שלהם הוא זה שגורש\ברח מפה אז פליטותו עוברת בירושה מדור לדור בגלל ההגדרות המיוחדות שמדינות ערב כפו על האו"ם אחרי תבוסתם במלחמת השחרור שבו הם ניסו להשמיד פיזית את הישוב היהודי.

vinney

Well-known member
ומה אתה חושב על ההצעה של בראבו שיחזרו למקומות האלה?

למעלה