אנטי סוציאליזם

nik19864

New member
אנטי סוציאליזם

בושה וחרפה ששוק ההייטק בארץ מתנהל בצורה הזאת.
מי שאין לו ניסיון, אוטומטית פוסלים אותו רק בגלל זה.
וכי למה ? וכי למה לא חושבים על זה שיום יבוא וכל בעלי הניסיון
יפרשו ויצטרכו למלא את החלל שהותירו ? וכי למה לא מבינים שאף אחד לא נולד עם הניסיון ? וכי למה לא חושבים על זה שחסר ניסיון
הוא יותר טוב לחברה כי הוא יותר רעב ושואף להוכיח את עצמו ?
וכי למה שלא ילכו בגישה של בוא נקבל אותך, נשקיע בך מה וכמה שצריך, ובסוף נקצור את הפירות ?
בשביל מה למדתי לתכנת אם אני לא מוצא עבודה בזה ?
בשביל מה נולדתי ?

BravoMan

Active member
וכי במה זה שונה מכל תחום אחר?

יש משרות שדורשות ניסיון.
ויש משרות שלא.
&nbsp
זה לא קשור לסוציאליזם, זה קשור לכך שיש דברים שצריך אדם שעבד בתחום שנים כדי לעשות אותם, אז עם כל הרצון הטוב ואפילו אם היה מימון של המדינה, הם לא יעשו אם ייקחו מישהו טרי מהתואר וייתנו לו זמן להתגלח.
&nbsp
בתור אחד שהצליח למצוא עבודה בלי תואר ובלי ניסיון בתקופה שבין פיצוץ בועת הדוט קום לתחילת בועת המובייל, אני יכול לומר לך - מי שרוצה מוצא.

אפשר לשאול מה למדת ואיפה?
עובדתית הטענה שלך לא נכונה. יש משרות גם לחסרי נסיון, גם בחברה שאני עובד בה כיום שהיא עם רמת סינון גבוהה מהממוצע, ובהחלט גם בחברות אחרות.
&nbsp
אני מציע לך לא להתמקד ב"אכלו לי שתו לי" ובכמה שהיקום אכזרי ולא הוגן, אלא במה אתה יכול לעשות כדי לשפר את מצבך וכן להיות בין אלו שמתקבלים למרות חוסר הנסיון. בתור התחלה בוא תספר לנו קצת מה הרקע שלך, מה למדת ואיפה, באיזה ציונים סיימת, ואם יש לך רקע תעסוקתי כלשהו מלפני הלימודים או במהלכם.

nik19864

New member
למדתי בהאקריו

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון.
כמו כן, למדתי פיתוח Web חלק בקורס וחלק לבד.
אני יושב וכותב הרבה קוד בבית ובונה דברים, אבל מה כל זה שווה
אם מתעלמים ממני ?
בכל אופן, נדרשת התערבות ממשלתית פה.
משהו כמו תמריצים שמנים לכל מעסיק שיתעדף דווקא כאלה.

BravoMan

Active member
לא יקרה.

צר לי, אתה מתאר עובד שלא נותן תפוקה.
&nbsp
אלא אם הממשלה תשלם לך משכורת על כלום, ולצערי יש קבוצה של אנשים כאלה בישראל, זה לא יביא פתרון.
&nbsp
כתבת שאתה כותב הרבה קוד ובונה דברים - איפה הם?
האם פרסמת משהו ב-GitHub? ב-AppStore או Google Play?
יש לך תיק עבודות להציג למעסיק הפוטנציאלי או שאתה "כותב למגירה"?
&nbsp
בחברה שאני עובד יש אנשים שהגיע מהקר יו.
ההבדל בינם לבינך זה שהם אשכרה פרסמו דברים שהם כתבו, ולא רק דיברו עליהם בזלזול גמור כפי שאתה עושה.
&nbsp
אם אתה בעצמך לא מעריך את העבודה שלך, איך אתה מצפה שמעסיק כלשהו יעריך אותה???
עם גישה שאתה מציג פה, לא פלא שאף מעסיק לא רוצה לגעת בך.

nik19864

New member
גועל נפש של תגובה

שלך ושל עוד כמה פה.
אוי כמה שאתם רעים...

selalerer

New member
כשיש הרבה בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב אין ...

... להרבה מעסיקים סיבה להעסיק אותך. הם ייקחו מישהו שעבר הכשרה שהיא יותר איכותית מנקודת מבטם ומסננת עבורם יותר טוב את המועמדים האיכותיים.
&nbsp
זה לא שזה בלתי אפשרי למצוא עבודה ככה אבל זה בהחלט קשה מאוד. כמעט כל משרות התוכנה לחסרי ניסיון מיועדות לבוגרי אוניברסיטה

אתה ממשיך עם האכלו לי שתו לי
הממשלה לא תתערב לטובת בוגרי הכשרות קצרות באיכות נמוכה על חשבון בוגרי תארים אקדמיים מלאים. אתה צריך לקדם את עצמך, לא הממשלה.

luis13

New member
בחרת בדרך הקלה אז מדוע אתה מתלונן?

אני בטוח שאתה מוכשר ואני בטוח שיש לך יכולות..
אבל תבין. כמוך יש עשרות אלפים.
אין לאף מעסיק סיבה להעדיף אותך וגם אם תהייה תוכנית ממשלתית לתמריצים זה לא יהיה על אנשים כמוך, זה יהיה על אוכלוסיות כמו חרידים ובני מיעוטים.
&nbsp
על מה בדיוק צריך לתמרץ אנשים כמוך? על זה שעשו קורס ? הדבר היחיד שזה יתמרץ זה את החשבון בנק של המכללה הזאת.
&nbsp
&nbsp
חשוב לי גם להדגיש משהו שאולי אתה לא מבין..
אתה לא מתמודד על אותם משרות כמו בוגרי תארים ומתכנתי WEB או מפתחי אפליקציות מנוסים. אתה מתמודד על משרות של פיתוח בסיסי ברמה של לגרום למשהו לעבוד. אין הרבה משרות כאלה. ואולי מכאן התסכול שלך מגיע אתה כנראה שולח קוח לכל משרה שהכותרת שלה נשמעת לך מתאימה.

איזה התערבות ממשלתית? :)))) אתה טוב אתה

ומה אני אגיד? ואני עוד אישה בהייטק( וכמה פעמים שמעתי בראיונות יש לך תינוקת איך תסתדרי? ו...כמובן שלא קיבלו) ויש המון אפליה על "מין" בהייטק( ושאך אחד לא יגיד שלא, כי נתקלתי המון פעמים - הרוב יעדיפו גבר על אישה ודברתי עם מישהי מחברת השמה מסויימת(פעם כשעבדתי באיזה ענקית תוכנה באה מישהי מההשמה לדבר עם המנהל שלי לגבי עובדים) שאמרה שיש חברות שאומרות שהן מעדיפות גברים)
ואני אני אגיד כשעוד לא היה לי נסיון, אז בכלל...
הלכתי לעבוד אצל איזה אחד שהעסיק אותי ימים כלילות. טען שיום עבודה זה 10 וחצי שעות לא כולל אוכל(וצריך להשקיע גם שעות נוספות) , אבל מה? למדתי וקיבלתי נסיון ואחרי שנתיים ברחתי ואופס, היו המון הצעות עבודה אח"כ.

nik19864

New member
איזו התערבות ממשלתית ?

כזאת שתעניק קצבה של 8 אלף בחודש לפחות, לכל אחד שבמצבי.
אז יהיה אפשר בכלל לוותר על עבודה.

ai21

New member
"למדת לתכנת" במסלול עוקף, קצר, לא סטנדרטי

יש המון ביקוש למי שעשה את המסלול הסטנדרטי - סיים תואר ראשון, בציון סביר.
כשהם יפרשו - בוגרי תואר ראשון אחרים יחליפו אותם.
יש ביקוש לבוגר "מסלול עוקף" שהצליח להוכיח את עצמו, כי אין מספיק בוגרי תארים.
&nbsp
לא ברור כמה ביקוש יש למתכתנתים בלי נסיון - אבל אני מכיר חרדית שמצאה עבודה אחרי קורס כזה.
לפי מה שאני רואה, יש הרבה יותר עבודה מבוגרי תואר ראשון,
והשאלה היא האם אתם תתפסו אותה, או שמעסיקים יתייאשו ויפנו לחברות ממזרח אירופה.
בגדול - מקומות שיעסיקו אותך, יהיו לרוב כאלו שמחפשים יותר זול מבוגרי תארים - לרוב חברות קבלן שתפגין ידע בתחום שמעניין אותם וירצו שתתגלח על חשבון לקוח,
וביום שבו תמצא מישהו שישלם יותר תעזוב אותם
אז הם לא ישקיעו בך.

גם על התואר זאת התעקשות מטופשת - נסיון לוקח תואר

כמה בעלי תארים שראיתי שלא יודעים לתכנת... הולכים להיות QA ומנהלי פרוייקטים.
בזבוז זמן על התואר שכולו שעמום שממש לא מצליח לעזור לאלה שאין להם ראש תכנותי על הכתפיים.
המון המון מון

ai21

New member
זה נחמד - בתיאוריה. בפועל, בלי התואר אדם יכול למצוא עצמו

פשוט בלי כלום.
אפילו אם יש לו את הידע.

כי אין לו את התאוריה והתעודה שהמעסיקים מחפשים,
ובכל משרה, יהיו מולו מועמדים אחרים,
ואז - בכל מצב שהוא לא הוכיח יתרון מובהק מול כל המתחרים - הוא בבעיה.

אז בתחום המדוייק שבו הוא התמקצע יכול להיות לו יתרון כזה,
אבל אם הוא אי-פעם ייצא ממנו (או שהתחום יחלש) - הבעיה תחזור.

ונכון, אם לאדם אין חשק לתכנות, למרות שהוא למד,
אז יש משרות "ליד" כמו ניהול QA, או לנהל פרוייקטים,
וגם אז - לרוב יבחרו בזה שיש לו "הכי הרבה" (נסיון, תעודות, וכו').
אז בעצם, מרגע שאדם הבין שזה הכיוון, ולא "גחמה",
תמיד משתלם לו להשיג את התעודה.

vinney

Well-known member
מישהו חייב לך משהו?

מה זה הדבר הזה? מהנדס ממוצע נשאר 3-4 שנים בממוצע במקום עבודה, כמה זמן אתה חושב שעובר עד שמישהו עם אפס נסיון וידע מתחיל לתת פירות?
&nbsp
רוצה לצבור נסיון? תעבוד בתור עובד קבלן בשכר זעום, תצבור נסיון ואז תבוא לראיונות. אם תבוא עם מספיק קבלות כדי שמעסיק ידע שתוך חודש-חודשיים כבר תתחיל לתת תפוקה - תתקבל.

Be1n

Member
אפשר לתת מענה לזה

בתור מחפש עבודה ללא ניסיון, לא הייתי מתבטא כמוהו, אבל אני מבין מאיפה זה מגיע..
&nbsp
אפשר לקחת אדם ללא ניסיון בשכר נמוך יותר ועם מענקי התמדה של חצי שנה/שנה וכדומה..
&nbsp
אני לא חושב שחברות צריכות להגיע למצב שבו יש משרה שחצי שנה לא מאויישת..

vinney

Well-known member
אני לא חושב שחברות מגיעות למצב כזה

אבל אני אענה לך מנקודת מבט של הצד המגייס: כשאני מגייס מישהו, הכוונה היא לא לגייס תלמיד ללמד אלא לגייס עובד לעבוד. אם אתה לא מסוגל לתת תפוקה מינימלית תוך חודש-חודשיים ותפוקה מלאה תוך רבעון או שניים לכל היותר - אני לא צריך אותך.
&nbsp
ללמד מישהו שאין לו מושג מהחיים שלו דורש השקעה ומאמץ, וכשיש לי כסא ריק הדבר האחרון שאני צריך זה גרר על התפוקה של כל הצוות כי אנחנו עכשיו צריכים ללמד איזה מישהו.

BravoMan

Active member
אני מגיע מחברה שעשת בדיוק את זה:

היית נותנת לאנשים ללא ניסיון ו\או ללא רקע פורמלי הזדמנות לצבור ניסיון במשכורות נמוכות.
&nbsp
ככה גם אני התחלתי שם, ללא תואר, ואפילו לפני שהיית בכלל "האקריו".
&nbsp
אבל, וזה אבל גדול, זה מגוחך לצפות ל-"מענקי התמדה" או כל שטות אחרת, כמו להניח שהחברה תשמש כבית ספר נוסף.
&nbsp
בוודאי ימצאו לך פרויקט להתגלח עליו בחודש חודשיים ראשונים, אבל משם - או שתתחיל לשחות, או שתעוף.
אתה רוצה "מענק התמדה"? תישאר ותוכיח את עצמך, ותוך כמה שנים תקבל העלאה בשכר.

למעלה