מחיקת השרשור הפוליטי

user32

Well-known member
מנהל
מחיקת השרשור הפוליטי

שבוע טוב חברים. הפוסט המתהווה נמחק. להלן הנימוקים:
אכן אין בעיה לנהל דיונים פוליטיים, אקטואליים ואחרים. הבעיה היתה עם השיימינג המכוון נגד אדם מסויים. התופעה הפסולה הזאת שבה מצלמים מסך של קטע מדיון ברשת חברתית עם פרטים של אדם כלשהו ומפיצים היא חולנית בעיניי. הרבה פעמים מדובר בהוצאת דברים מהקשרם, לעיתים זו הודעה צינית, חלק מבדיחה, או אפילו בהתלהטות הדברים.
זה מרגיז כשעשו זאת לרבנים, סופרים, מרצים או כל מי שאמר אמירה כחלק מדיון בפורום כזה או אחר ומישהו שלף משם קטעי דברים.
בכל מקרה, מי שרוצה להתווכח איתו יכול להצטרף לאותו דיון ברשת החברתית ולהביע את דעתו. זה לא לעניין לקחת קטעים ולפרסם אותם כאן תוך פרסום שמו של מאן דהוא עם האשמות כאלה ואחרות.

מעבר לזה, למיטב זכרוני אותו חבר לא כתב כאן כבר שנים. אני מסיק מכך שגם אם הוא אימץ דעות אנטי ישראליות או אנטי ציוניות, בצדק או שלא בצדק, הוא מספיק הוגן כדי לא להפיץ את דעותיו בפורום הזה. לכן אין שום סיבה לפרסם פוסטים נגדו.

לגבי אאוטינג: יכול להיות שהוא ספציפי אכן הציג עצמו בפרטיו האמיתיים אבל ככלל אנחנו נמנעים מלאפשר פרסום פרטים אישיים של משתמשים ללא הסכמתם. גם כאשר אותו משתמש חשוף לחלק מהחברים (אני עצמי למשל). זו דרך שמאפשרת פרסום דעות ורעיונות בלי שגוגל יקשר אותם לשם שלך לדיראון עולם.

מקווה שהדברים ברורים ומקובלים.

vinney

Well-known member
לתופעה קוראים Doxxing וזה סוג של אלימות פוליטית

BravoMan

Active member
לא. מה שהיה פה זה לחלוטין לא Doxing!

https://en.wikipedia.org/wiki/Doxing

בהגדרה - Doxing זו חשיפה של פרטים אישיים חסויים.
שום דבר חסוי לא נחשף כאן, הובא פה צילום מסך מפוסט ציבורי באתר מדיה חברתית.

כל הפרטים המופיעים בו (שזה בעצם רק שם) כותב הפוסט בחר לחשוף לאינטרנט הרחב.

ובעוד ש-Doxxing אמתי הוא הפרת פרטיות חמורה, אין דבר כזה "אלימות פוליטית".
הייתי מצפה ממישהו שגר במדינה עם חוקה שהתיקון הראשון שלה הוא "Freedom of expression" לדעת זאת!

vinney

Well-known member
מה קשורה החוקה ומה אתה סח?

לי לא היה מושג מי זה זסקה עד שהטרול מחמד של הפורום פרסם פה את ההודעה.
&nbsp
אני מכיר מקרוב מאוד אנשים שפרסמו דברים בשמם הפרטי בפורומים כאלה ואחרים וכתוצאה מזה באו אנשים לביתם עם סכינים ואבנים. כן, במדינה בה יש חוקה שאומרת שלמדינה אסור להגביל את חופש הדיבור.
&nbsp
כמו רבים בימין, גם אתה מתבלבל בין החופש לפגוע באנשים לבין החופש להביע דעה. אני מציע לך ללמוד את ההבדל.
&nbsp
באופן עקרוני, כשבאים ומפרסמים הודעות כאלה - המטרה היא אחת ויחידה: לפגוע, והמטרה לעתים אכן מושגת. אני יודע שמנהל הפורום הזה נותן כיסוי לימנים קיצוניים באופן קבוע, ואין לו בעיה עם פגיעות מילוליות פה בפורום כפי שחוויתי בעצמי לא פעם, כולל ממך. אבל כשמצרפים לזה פרטים אישיים זאת הזמנה לפגיעה פיזית, בפירוש. אחרת למה לפרסם זאת פה?

BravoMan

Active member
אני סח בדיוק מה שרשום בוויקי:

בשום מקום בהגדרה של Doxing לא רשום שהידע של Vinney או מישהו אחר רלוונטי.
&nbsp
לפי ההגדרה, Doxing הוא פרסום פרטים אישיים שאדם לא פרסם בעצמו.
וזה לא מה שקרה כאן: אותו אדם שהפוסט שלו הובא כאן, בחר לפרסם את דעותיו הפוליטיות בפומבי תחת שמו האמתי (או מה שאנו מניחים שהוא שמו האמתי).
&nbsp
הוא גם בחר לעשות זאת בפלטפורמה שמעודדת שיתוף, והגעה לכמה שיותר קוראים ברחבי הרשת.
&nbsp
לא משנה מה המטרה בהעתקת הפוסט לכאן, אי אפשר לטעון שזה Doxing.
&nbsp
כשאנשים באים לבית שלך עם סכינים ואבנים, זו אלימות. נקודה.
לא משנה באיזו מדינה, ותחת איזו חוקה.
&nbsp
אבל, כשאתה מתחיל לסתום את הפה לאנשים שאתה לא אוהב את מה שהם אומרים, ומנסה לתרץ את זה באפשרות שמישהו יבוא להפעיל אלימות פיזית על מישהו, זו הפרה של "חופש להביע דעה".
&nbsp
לו היה מדובר בקריאה ישירה לפגיע בגוף או ברכוש, אפשר היה לטעון שהדבר לא חוקי.
אבל שום קריאה שכזו לא הועלתה כאן.
&nbsp
מה שאתה עושה פה, טיפוסי לשמאל בארה"ב: יצירת Safe spaces, הגבלות Hate speach וכו'.
כל זה הן דרכים לסתום כל התנגדות לעמדות שלכם ע"י סיווג שלה כ-"ניסיון פגיעה".
&nbsp
אתם מנצלים את אותו חופש הדיבור שניתן לכם כדי לשלול אותו מאחרים וזה מקומם.

vinney

Well-known member
הוא לא פרסם את שמו בפורום הזה כמה שזכור לי.

פרסמתי את שמי וכתובתי בדפי זהב - זה אומר שמותר לכולם עכשיו לפרסם את הפרטים האלה בכל מקום ולשייך אותם לכל כינוי אנונימי שלי? לא, זה בדיוק הdoxxing.
&nbsp
מי שעוקב אחריו באותה הפלטפורמה בה פורסמה ההודעה אולי יודע מי הוא ומה ההקשר. אבל פה? פה זאת לא אותה הפלטפורמה, ואנחנו יודעים טוב מאוד שלא חסרים פה חמומי מוח.
&nbsp
אני מבקש שלא תייחס לי דעות של אחרים. אם אתה לא מסוגל לקיים דיון ענייני - אל תנהל דיון בכלל. מה שאתה עושה זה טיפוסי לימין בארה״ב: דמגוגיה והסחת דיון למשהו אחר לגמרי ונסיון להשתיק כל קול שלא מסכים איתך.

BravoMan

Active member
שוב אתה מביא דוגמה לא קשורה.

ראשית, אם פרטיך אכן מופיעים בדפי זהב, אל תתפלא שישתמשו בהם.
זו בדיוק המטרה של דפי זהב - לפרסם פרטים בפומבי לשימוש הציבור הרחב.
&nbsp
בגלל זה אתה יכול לדרוש לא להיכלל בדפי זהב, לפחות בארץ.
לא יודע מה הולך בארה"ב, שמעתי שיש דבר כזה "unlisted number".
&nbsp
שנית, לא קישרו כאן בין פרטים מדפי זהב להודעה שנכתבה אנונימית.
ציטטו כאן AS IS הודעה שנכתבה תחת שם מלא.
&nbsp
הייתי מתפלא מכך שאנשים טכנולוגים לא מבינים איך האינטרנט עובד, ושזה אך ורק טבעי שמידע מפלטפורמה פומבית אחת ישותף בפלטפורמות פומביות אחרות, אבל אני כבר רגיל להלך רוח שלך ושל מנהל הפורום...
&nbsp
הכי מצחיק \ עצוב הוא שאתה ומנהל הפורום מחליטים בשמו של הכותב המקורי אם הוא בכלל מעוניין בשיתוף הזה או לא.
&nbsp
אתם מניחים שלמרות שהוא בחר לפרסם בפומבי ותחת שמו את הפעילות האקטיביסטית שהוא עושה, הוא כן רוצה להחביא אותה ממישהו שאיכשהו משתתף בפורום עלום בישראל אבל אין לו פייסבוק.
&nbsp
טוב, אולי אותי זה היה מכסה, אני בספק אם יש כאן עוד משתמש שכזה.
&nbsp
אבל שוב - מה שלא תגיד כאן, זה לא נופל תחת הגדרה של DOXING - לא הלכו לחבר פה מידע פרטי עם דעה שפורסמה באינטרנט תחת כינוי אנונימי.
ההודעה פורסמה במלואה כולל הזיהוי הפומבי של שהכותב בחר.
&nbsp
הכינוי הנכון לזה הוא "מתן קרדיט".

אבל פה בדיוק אתה טועה
תפוז אינו פלטפורמה פומבית, בניגוד לפייסבוק או לינקד-אין למשל, אתה לא מזדהה כאן בשמך המלא אם אינך רוצה. זהו פורום אנונימי שבו אנשים כותבים מאחורי ניקים בדויים.
&nbsp
אני כאן מספיק שנים כדי לדעת שהגולש הכותב בכינוי zaske מעולם לא כתב כאן את שמו המלא או פרטים מזהים עליו, גם אם הוא מסר אותם בתכתובות פרטיות לגולשים אחרים. אתה לא יכול לבוא ולהכריח אותו לפרסם כאן את דעותיו ע"י יצירת קישור בין הכינוי האנונימי לבין פוסטים ציבוריים שנכתבו בפלטפורמות פתוחות אחרות. אם הוא רוצה, הוא מוזמן לבוא ולעשות את זה בעצמו, אבל זו לא ההחלטה שלך.
&nbsp
אאוטינג של ניק בתפוז ע"י פרסום שמו המלא של משתתף כאן הוא עברה על חוקי תפוז, ואם user32 (עוד ניק אנונימי) לא היה מסיר את הפוסט הפוגעני אני הייתי פונה להנהלת הפורומים והם היו עושים את זה. גם לי יש חשבון פייסבוק, וגם אני מסרתי כאן מספיק פרטים אישיים מזהים כאן לאורך השנים שמי שעקב אחרי הכתיבה שלי ויש לו קצת יכולת בילוש באינטרנט (ממש קצת, לא צריך הרבה), יכול לגלות עלי הכל. זה לא נותן לאף אחד את הזכות להעלות פוסט כאן עם שמי המלא או פרטי האישיים שלא פרסמתי.

BravoMan

Active member
חפרתי בתקנון כדי לראות אם אכן יש שם משהו.

ניתן לראות, כי תאורטית, הפוסט המקורי נופל תחת סעיף:
&nbsp
16.2.18 לא לפרסם פרטים אישיים של גולשות אחרות, לרבות זהותן של הגולשות (אלא אם כן פרסמו אותה) ופרטי ההתקשרות עמן;
&nbsp
זה עדיין לא הופך את העסק ל-Doxing, ויש לך הגדרה די הזויה למונח "פומבי".
זה שאתה לא מזדהה בשם לא הופך פלטפורמה לפרטית או סודית.
&nbsp
בכל מקרה, אם אתם מתעקשים להתווכח בעניין קשר בין משתמש מסוים בתפוז לעמוד FB של אותו משתמש, מן הראוי להזכיר שהוא שיתף כאן, ולא פעם, קבוצה שהוא מנהל או שותף בה (בכנות כבר לא זוכר) ושעוסקת בעזרה ומתן מידע לאלה המעוניינים לעבור לחו"ל.
(יש שיגידו שהקבוצה מעודדת ירידה מהארץ)
&nbsp
לכן, אני בספק רב שהיה צורך ב-"עבודת בילוש" כשלהי ע"מ ליצור קשר בין הניק שלו כאן לעמוד FB שלו.
&nbsp
ועם אתה כבר בענייני תקנון תפוז, אני מציע לך בחום לקרוא מה הם מרשים לעצמם לעשות בכל המידע שלנו, ואיך הם משתמשים ב-cookies ו-browser beacons כדי לעקוב אחרי הרגלי הגלישה שלך.

vinney

Well-known member

אם הזסקה היה מעוניין בשיתוף הזה זסקה היה עושה את השיתוף הזה, לאף אחד אחר אין את הזכות הזאת.
&nbsp
זה לא סתם פרסום של משהו שפורסם כלשונו, זה קישור ישיר בין בן אדם X בפייסבוק לבין יישות אנונימית Y בתפוז שלא היה קיים קודם.
&nbsp
מוזר לי שאתה מתעקש שזה בסדר גמור, זה כנראה רק כי מי שנפגע זה שמאלני שזה בסדר לפגוע בהם. מעניין מה היה קורה אם היו עושים אותו דבר לך.

BravoMan

Active member
חיכיתי שמישהו ישאל את זה!

אז, קודם כל, אין לי פייסבוק.
בדיוק בגלל שאני לא מעוניין בהפרת הפרטיות הגלובלית הזו שנקראת פייסבוק.
&nbsp
שנית, איני כותב את דעותיי הפוליטיות בשום מקום ברשת תחת שמי האמתי.
שקלתי לפתוח בלוג והחלטתי, בינתיים, מסיבותיי שלי שלא לעשות זאת.
&nbsp
שלישית, אם אכן הייתי מפרסם דבר מה בפלטפורמת שיתוף ברשת, ומישהו היה משתף את זה בפלטפורמה אחרת, דבר שקורה באינטרנט כל הזמן, הייתי אומר לו:
"תודה ששיתפת".
&nbsp
אתה טוען שמשתמש בשם zaske נפגע כאן.
&nbsp
אפה הפגיע בדיוק?
&nbsp
המקרה שלפנינו הוא למעשה ההפך הגמור מ-Doxing:
Doxing עושים למישהו שמפרסם משהו שנוי במחלוקת בלי לחשוף את פרטיו.
&nbsp
כאן יש מישהו שפרסם עמדה פוליטית שנויה במחלוקת תוך חשיפת פרטיו, והדבר היחיד שנוסף (כביכול), זה קישור לשם משתמש נטוש בפורום אלמוני, שמעולם לא הכיל שום דבר שנוי במחלוקת.
&nbsp
מה בדיוק נחשף כאן?
ומה הנזק? תגובות שליליות שאותו משתמש אינו יכול למחוק, כי הפורום, בניגוד לעמוד ה-FB שלו, אינו בשליטתו הישירה?
&nbsp
תגובות שליליות עדיין לא מוגדרות כ-"נזק" בשום מקום בעולם.
ייתכן שלא רחוק היום בו חוק כזה יעלה בארה"ב, אבל זה נושא לדיון שחורג מתחום הפורום.
&nbsp
אגב, אתה מודע שאתה מצפה מפורום ששולח ססמה ב-plain text מעל חיבור לא מוצפן לשמור על פרטיות שלך?
נראה שתפוז מתקדמים מספיק כדי לכתוב את התקנון שלהם בלשון נקבה (woke?), אבל לא כדי להשקיע כמה גרושים בתעודת SSL...

vinney

Well-known member
אז אתה מודע לסכנות, אם כן?

״בדיוק בגלל שאני לא מעוניין בהפרת הפרטיות הגלובלית הזו שנקראת פייסבוק.״ - מי מכריח אותך לשים את שמך האמיתי בפייסבוק? פעם אחרונה שבדקתי - אף אחד (ישנו אדם בשם Vinney בפייסבוק, אגב. וזה לא אני).
&nbsp
״איני כותב את דעותיי הפוליטיות בשום מקום ברשת תחת שמי האמתי.״ - למה?
&nbsp
״אם אכן הייתי מפרסם דבר מה בפלטפורמת שיתוף ברשת, ומישהו היה משתף את זה בפלטפורמה אחרת, דבר שקורה באינטרנט כל הזמן, הייתי אומר לו:
"תודה ששיתפת".״ - קודם כל - זכותך. דבר שני - זה לא מה שקרה בהודעה המקורית.
&nbsp
״אתה טוען שמשתמש בשם zaske נפגע כאן.״ - אני טוען שהוא עלול להפגע בגלל חשיפת פרטיו בפורום שבו ידוע שיש אנשים אלימים. בנוסף, נלקחה ממנו הזכות לשמור על האנונימיות שלו. אין שום חובה להרשם עם שם מלא לתפוז, ועובדה שזסקה בחר שלא לעשות זאת. ״אפה הפגיע בדיוק?״ - כאן, בדיוק בנקודה הזאת.
&nbsp
״Doxing עושים למישהו שמפרסם משהו שנוי במחלוקת בלי לחשוף את פרטיו.״ - זסקה לא פרסם שום דבר ״שנוי במחלוקת״, מה ששנוי במחלוקת זה חשיפת שמו ברבים תוך רמיזה עבה כלפי הקוראים הימניים. כמוך, ולא בכדי אתה מגן בחירוף נפש על ההתנהגות הזאת.
&nbsp
״אגב, אתה מודע שאתה מצפה מפורום ששולח ססמה ב-plain text מעל חיבור לא מוצפן לשמור על פרטיות שלך?״ - לא, בדיוק בגלל זה אני לא מוסר שום פרטים מזהים כאן. בדיוק בגלל זה גם זסקה בחר שלא לעשות זאת. בדיוק בגלל זה חשיפת האיש מאחורי הכינוי מסכנת גם את האיש וגם את הכינוי.
&nbsp
״אבל לא כדי להשקיע כמה גרושים בתעודת SSL...״ - השקיעו, עכשיו זה כבר בHTTPS.

BravoMan

Active member
אז עכשיו אתה זורק האשמות שווה?

הוצאת דיבה היא התנהגות מקובלת מבחינתך?
או שיש לך ראיות לכך שאני, או מי ממשתתפי הפורום כאן אי פעם ביצע משהו אלים ו\או לא חוקי?
האם יש לך צילום מסך מהודעה שבה נכתב איום של ממש על מישהו?
&nbsp
האם אתה באמת טוען לתאוריית קונספירציה, לפיה מישהו כאן הוא מספיק קיצוני כדי לקנות כרטיס לאוסטרליה ולטוס לשם כדי לפגוע במישהו בגלל פוסט בפייסבוק???
ואותו אדם גם לא קורא FB בעצמו, כך שלולא הפוסט בתפוז הוא מעולם לא היה מגלה את הפוסט ב-FB???
&nbsp
יש לי מספיק תאוריות קונספירציה הזויות לדון בהן בפורום אתאיזם.
אני מעדיף להימנע מזה כאן.
&nbsp
כדי שלא תגיד שלא עניתי לשאלותיך:
1. אף אחד לא מכריח אותי לשים את שמי האמתי ב-FB, אך FB בנוי כך שמאוד קשה, עד בלטי אפשרי להסתיר זהות שם לאורך זמן אם אתה משתתף פעיל.
&nbsp
2. למה אני לא כותב דעות פוליטיות?
כרגע בעיקר כי לא בא לי לתחזק עוד בלוג. יש לי כבר אחד טכנולוגי.
&nbsp
איני פרנואיד או מגלומן שחושב שהוא מספיק חשוב כדי שמישהו יבוא להתנקש בו, ואם אצטרך לחפש עבודה ובלוג פוליטי זה מה שיפסול אותי, כנראה שזה מקום שלא ארצה לעבוד בו גם ככה.
&nbsp
עכשיו שאלה לי אליך:
מה זה אומר "לסכן את הכינוי"? הכינוי הוא ישות בפני עצמה שניתן לפגוע בה?
&nbsp
ואם הוא לא כתב שום דבר שנוי במחלוקת כפי שאתה טוען, למה הוא בסכנה?
מעולם לא שמעתי מישהו מתדרדר לאלימות בגלל דבר שאינו שנוי במחלוקת.
&nbsp
כל אדם שכותב באינטרנט צריך לדעת ולהבין, שעצם זה שהוא משתמש בכינוי בפורום שמאפשר לא להכניס פרטים אישיים אמתיים, לא אומר שיש לו אנונימיות אמתית או שהוא מוגן.
זו פסודו אנונימיות, וצריך תמיד להיות מודע למגבלות שלה ולנהוג בהתאם.
&nbsp
ושוב - מי שמפרסם בשמו האמתי בפלטפורמת שיתוף, צריך לעשות זאת מתוך צפייה מלאה שהתוכן אכן ישותף מחוץ לשליטה שלו.
כל ציפייה אחרת היא הזויה ואינה תואמת למציאות.

vinney

Well-known member
אמת דיברתי, אתה ימני.

לא מבין על מה אתה מתרעם.

אני לא מבין את מהות הוויכוח הזה. אתה טוען שמנהל הפורום לא היה אמור למחוק את ההודעה הזאת? או שכואב לך שאני קורא לילד בשמו?

אם זה הראשון - אז כבר ציטטו לך את תקנון תפוז. אם זה השני - אז דעתך באמת שלא מעניינת אותי במיוחד, אתה יכול להמשיך לצעוק לאוויר כמה שאתה רוצה, אני לא מונע ממך.

BravoMan

Active member
אה, אז מבחינתך כל הימנים הם פושעים אלימים?

אני די בטוח שבמדינה שאתה גר קוראים ליחס כזה bigotry אבל אני לא מכיר מונח עברי מקביל.
&nbsp
כדי להבהיר:
אין לי שום בעיה עם מחיקת השרשור.
יש מספיק סיבות לגיטימיות כדי שהוא לא יהיה פה.
&nbsp
לא תהיה לי בעיה גם אם השרשור הנוכחי ימחק.
&nbsp
הבעיה שלי היא שאתה לא קורא לילד בשמו, אתה משתמש במונח שלא לפי הגדרתו, ועל הדרך ממציא תאוריות קונספירציה שמעלילות עלילות שוו עלי ועל משתתפים אחרים בפורום.
&nbsp
וגם זה נוגד את תקנון הפורום.
מציע לך בחום לעבור שוב על כל תת סעיפים של סעיף 16 בתקנון.

vinney

Well-known member
איפה אמרתי את זה?

אתה ממשיך ומאשים אותי בדברים שאתה עצמך עושה. אני ממציא תיאוריות קונספירציה? אני מעליל עלילות שווא? לא אמרתי מילה רעה אחת עלייך, חוץ מקביעה עובדתית שאתה ימני, כמובן.
&nbsp
ולמה כל כך חשוב לך איפה אני גר?

BravoMan

Active member
בכותרת חביבי, בכותרת ההודעה!

לא חשוב לי אפה אתה גר.
אם אתה יכול להציע לי מונח עברי ל-bigotry, אשמח להשתמש בו.

למעלה