קורסי הייטק

elkr

New member
קורסי הייטק

רק מוודא משהו, יצא לי לדבר עם כל מיני מכללות שמציעות קורסי הייטק, מתוך סקרנות, רובן הגדול מתחייבות לעבודה אחר כך, על הדרך גם מתפארות במשכורות יפות וכל זה בקורס של יום אחד בשבוע למשך חצי שנה. בנוסף, תנאי קבלה שהם כלום ושום דבר.
הבעיה היא שזה באמת פשוט נשמע טוב מידי ואני חשדן ופסימי מידי כדי להאמין לדברים כאלה, מצד שני מרגיש צורך לוודא, לא הצלחתי למצוא כמעט מידע בנושא שהוא לא פרסומי וכמובן לא רלוונטי.. אז אשמח לשמוע מאנשים בתחום. תודה
עריכה : מדובר על תחומים של ניהול רשתות / QA / פיתוח אפליקציות בעיקר

Quaqe9

New member
ברור שאתה צריך להשקיע וללמוד כמו שצריך

בתחומים האלה באמת יש משכורות יפות (וגם ביקוש שזה לא פחות חשוב) אבל כמו בכל דבר בחיים, אתה צריך לעבוד קשה כדי להגיע לאנשהו. וכמובן שגם הקורס עצמו משנה, אם מדובר במורים טובים ובתוכנית מקיפה לדוגמא. אני יכולה להגיד לך שב-INT המרצים עובדים בתחום אז כל מה שהם מעבירים שם רלוונטי לשוק

BravoMan

Active member
ניהול רשתות, QA ופיתוח אלה 3 תחומים מאוד מאוד שונים.

גם טווח המשכורות שונה, ואתה יכול למצוא את עצמך עובד בפיתוח בשכר מינימום.
&nbsp
אם הרקע שלך בפיתוח הוא אפסי, יום בשבוע במשך חצי שנה לא יעשה אותך למפתח.
ואם אתה יכול ללמוד לבד, אתה לא צריך את הקורס הזה.
&nbsp
כדי להבין אפה הקאצ', אתה צריך להסתכל טוב טוב באותיות הקטנות של החוזה, ולראות מה קורה אם הם לא מצליחים למצוא לך עבודה.
רוב הסיכויים שתראה שהם אומרים "סליחה ולהתראות" ומרוויחים את הכסף שלך על הקורס בעוד שאתה יוצא עם שום כלום ביד.
&nbsp
אני לא יודע לגבי תחום QA ותחום רשתות, אבל מעסיקים בתחום הפיתוח לא יסתכלו בכלל על הקורס הזה. במיוחד אם אין לך משהו נוסף כמו תיק עבודות (לא - עבודת גמר בקורס לא נחשב, צריך תוכנה אמתית שאנשים משתמשים בה).
&nbsp
בגדול, בתחום רשתות יש הסמכות שונות של חברות כמו סיסקו (או לפחות זה מה שנחשב לפני שנים).
כדי לקבל הסמכה כזו, צריך לעבור מבחן די יקר. אפשר ללמוד למבחן לבד, ואפשר לקחת קורסים, אבל כך או כך לא מדובר בתעודה של מכללה "מה שמו".

selalerer

New member
הקורסים היחידים שבאמת יש סיכוי טוב לעבוד בתחום התכנות הם אלו

שלא עולים כלום.
&nbsp
יש בהם בד"כ חוזה שאתה עובד דרכם (כחברת קבלן) בשנתיים הראשונות שלך בשכר לא משהו והם גורפים את ההפרש.
&nbsp
בקורסים האלו יש להם אינטרס אמיתי שתעבוד בתחום ותהיה מספיק טוב בכדי שהלקוחות שלהם יהיו מרוצים

למעלה