כמה עמלה מקובל לקחת על עובד בחברות כח אדם?

כמה עמלה מקובל לקחת על עובד בחברות כח אדם?

אני עובד דרך חברת כח אדם ואמור לעבור להעסקה ישירה. הייתי רוצה לדעת מה ההפרש בערך בין השכר שלי לתשלום שהחברה שבה אני עובד משלמת כדי לדעת כמה לדרוש.
חברת כח האדם היא קווליטסט, אבל אם יש מידע גם על חברות אחרות אשמח לשמוע.
תודה.

luis13

New member
תדרוש כמה שאתה אמור לקבל לפי טבלאות שכר ולפי מה שאתה מעריך

את עצמך
&nbsp
דרך חברות כוח אדם לרוב החברה שלך משלמת יותר ממה שהיא היה מופיע לך בנטו בתלוש. זה בגלל שהסכום מועבר כסכום איך שהוא בלי הוצאות נוספות של פנסיה וכו' שמתווספות לברוטו.
&nbsp
בקיצור, החישוב שאתה רוצה לעשות הוא לא נכון מיסודו.

כמובן שהם משלמים יותר, הם משלמים עמלה

אם אדע כמה העמלה, אוכל לדעת איזה סכום הם מוכנים לשלם.
אני הרי לא רוצה לבקש פחות ממה שהם משלמים עכשיו.
חישוב הגיוני.

user32

Well-known member
מנהל
אין קשר בין הדברים

* גילוי נאות: אני בעלים של חברת קבלן.

יש לי כמה לקוחות שמעסיקים דרכי אנשים וקולטים אותם אחרי תקופה. ברוב המקרים החברה מודעת לשכר של העובד והם תמיד מציעים לעובד חוזה באותו שכר. יש אפילו מקומות שעובדים שקוף, השכר והתנאים מוסכמים מראש על ידי כל הצדדים והחברה מבהירה לעובד שבמידה ויקלט בחברה זה יהיה באותם תנאים.

אתה מבקש לגרוף לעצמך את ההפרש.
החברה תבקש לגרוף לעצמה את ההפרש.
השכר ייקבע לפי המו"מ ומה שתצליח להגיע אליו בלי קשר לכמה שילמו לקוואליטסט.

בהצלחה

luis13

New member
אני לא בהכרח מסכים עם התזה הזאת.

זה תלוי הרבה דברים.
אם הוא עובד תותח אז כדאי לחברה גם לדעת ולהבין מה השווי שלו בשוק וזה נכון בלי קשר לקבלן או לא קבלן.
&nbsp
הרבה פעמים התנועה של עובדים בשוק היא לא בגלל מיצוי אלא בגלל שחברות לא מוכנות לשדרג שכר. יש חברות שקשה להם עם הקונספט שביום בהיר אחד העובד שלהם שווה אלפי שקלים יותר. הרבה חברות כאלה גם נתקעות אחרי זה עם משרה פתוחה זמן ארוך כי הן לא מצליחות לגייס ואף אחת מהן גם לא מודדת את הכסף שנזרק לפח על כל תהליכי הגיוס האלה שיכלו להמנע.

user32

Well-known member
מנהל
זה אכן תלוי בהרבה דברים

לא אמרתי שהוא בהכרח צריך להמשיך לקבל אותו שכר. הכל פתוח למו"מ ותלוי בהרבה דברים אבל הרווח של חברת הקבלן כמעט ולא משחקת תפקיד כאן.

luis13

New member
החישוב שלך לא הגיוני כי אתה מסתכל על נטו.

אם אתה מקבל בהעסקה ישירה 20K ודרך חברת קבלן 20K
למרות שזה נראה אותו דבר עבורך, כשמעסיקים אותך דרך קבלן החברה חוסכת יותר כי הוצאות ה"עמלה" שמשולמת לקבלן קטנה משמעותית מההוצאות של הברוטו אילו היית מועסק בהעסקה ישירה באותו השכר.
&nbsp
לכן, החישוב שאתה מנסה לעשות של המשכורת שלך + עמלת קבלן שגוי מיסודו.

user32

Well-known member
מנהל
זה לא נכון, אלא אם כן התנאים שונים מאוד

אם הקבלן משלם תנאים דומים לחברה (סוציאליות, ארוחות וכו') אז העלות למעסיק זהה והחברה תשלם אקסטרה על העסקה חיצונית. כל הדברים האלה ניתנים לחישוב, אני חי את זה ביום יום.

למעלה