מישהו מבין מה בעצם אומרים בכתבה הזו?

bismark1

New member
לא ברור

פסקה מתחת נרמז שרוצים לסמן וי על משבצת של "גיוון"

Lhuna1

New member
בוא נזכור שכתבה ב-YNET זה לא דיווח ברמת דיוק ואמינות גבוהה

הזכירו שם בשתי מילים שהוסיפו להן איזו הכשרה עם דגש על בינה מלאכותית ולמידת מכונה.
לך תדע כמה זה מדויק ומה זה אומר, זה שאולי הן קיבלו שיעור במה זו למידת מכונה לא אומר שהן הולכות להיות עכשיו מפתחות אלגוריתמים.
זה יכול גם להיות שהן מיועדות לעסוק בקידוד פשוט, אבל בפרויקט/צוות שמתעסק בתחום הזה, אז גוגל ביקשו שיהיה להן מושג בסיסי לפחות על מה זה בכלל.
(וגם יכול להיות שהכתב עיוות / לא הבין / הגזים / ניפח, זה לא דבר נדיר בכתבות כאלה. כל מי שאי פעם קרא כתבה על נושא שהוא מכיר מקרוב, יודע שהן מלאות חרטא).
&nbsp

luis13

New member
נו באמת

תהליך קבלה בגוגל זה איזה חצי שנה עם מליון שלבים וראיונות.
אין שום סיכוי שהם מקבלים בוגרות של איזה סמינר רק כי עשו מצגת על נושא ספציפי.
&nbsp
בטח גוגל מתישהו יפתחו מרכזי תכנות למטרות ספציפיות מאוד ויעסיקו מתכנתות כאלה דרך קבלן כמו שעושות חברות אחרות.
&nbsp
יש שם גם טענה משעשעת שהבוגרות האלה מרוויחות כמו בוגרי אוניברסיטה.

ipv6

Member
5 או 6 שבועות - זמן ממוצע מהתחלת תהליך לחוזה

אם אתה מכיר עובד שיש לו טיפה של אסרטיביות, אתה יכול לזרז גם את זה..

luis13

New member
אתה מדבר אולי על תחום ספציפי

אני מכיר כמה וכמה עובדי גוגל כולם עברו תהליך ארוך של בין 4 חודשים ל 6.

ipv6

Member
אני אכן מדבר על תחום ספציפי - מהנדסי תוכנה

לא יודע איך זה הולך בתחומים אחרים אבל הייתי מנחש שזה פחות מקבועי הזמן שציינתי.
אני מדבר על הזמן בין שליחת הקו"ח לסיום של התהליך עם הצעה.
אם אתה לא רוצה להאמין לי, אז תחשוב איזה בן אדם שפוי היה מורח את הראיונות שלו על פני חצי שנה ומחכה להם..

תהליך סטנדרטי כולל: ראיון סינון, יום ראיונות של 5 ראיונות ועוד 2-4 בד"כ ראיונות לא מקצועיים עם ראשי צוותים. הרב מסיימים את התהליך ב3 הגעות למשרדים. לפעמים 4.
לחלק מהאנשים מוותרים על סינון (אנשים עם המלצה חזקה \ כאלה שהתראיינו בעבר והגיעו רחוק), חלק מהאנשים נדרשים לראיונות מקצועיים נוספים (גבוליים \ מבקשים להתראיין לדרגה גבוהה יותר).

וכן גם אני מכיר כמה וכמה שעובדים בגוגל..

ipv6

Member
חרדיות שעובדות בתוכנה זה לא משהו חדש

יש את הבחורה הזאת,
שמעסיקה לדעתי כמה עשרות או אפילו מאות חרדיות והדליקה משואה באחד מימי העצמאות.
https://www.rachip.com/about/#team

שמעתי גם מחברים באינטל \ מלנוקס על חרדיות שעושות QA \ וריפיקציה, דברים טובים דווקא.

מעבר לזה, אני מסכים עם מה Lhuna1 רשמה - לא כל פרט בכתבות בYNET נכון ומדויק.

כנראה עשו להן איזו הכשרה, המילים "למידת מכונה" מופיעת באחד השקפים, יראיינו כנראה כמה חרדיות ואולי יקחו אחת בשביל יחסי הציבור. כמו לשלם על פרסומת בסופרבול..

זה לא שהם הולכים להעיף את הפרופסורים שחוקרים ML ולהחליף אותם בחרדיות שעשו סדנה כלשהיא..

hadooper

New member
תשובה

לא, אבל רואים שהלכי הרוח במערב קצת השתבשו...

choo

Active member
*זה* מה שהבנת מהכתבה הזו? עשית סלט:

&nbsp
הכתבה מדבר על בוגרות לימודי הנדסאות תוכנה במסגרת סמינריונים חרדיים, שעד כה רק כ-5% מהן התקבלו לתפקידי פיתוח תוכנה ישירות בחברות הייטק. בשנה שעברה הותחלה "תוכנית מיוחדת" שאם תסתכל על תוכנה - מתבטאת בעיקר בלימוד של קורסים אקדמיים אונליין באתרים של אוניברסיטאות אמריקאיות, כדי להשלים חלק מהפער בין הנדסאי למהנדס (ככל הנראה בעיקר קורסי התאוריה של מדעי המחשב - על פי המתואר בכתבה בתור "החוסר שזיהינו"). לאחר אותו מסלול הכשרה, (שהחלו בו 500, וסיימו אותו 250) חלק מהמצטיינות מצאו עבודה לבד. את השאר לקחו ללימודים בסגנון bootcamp של כ-3 חודשים בארוח של מספר חברות הייטק, ושם הן לומדות מה שהיית מכנה באקדמיה "קורסי בחירה". 3 חודשים אינטנסיביים זה שקול לסמסטר לימודים, או כ-5-6 קורסים אקדמיים.
&nbsp
לגבי "פיתוח אלגוריתמים" - זה כלל לא הוזכר בכתבה. כל מה שהוזכר הוא "בגוגל, למשל, שמו דגש על בינה מלאכותית ולמידת מכונה". מה זה אומר? לא ברור, אבל ממש לא "פיתוח אלגוריתמים". זאת ועוד, בוגרות אותם bootcamps עוד לא התראיינו בשום מקום - מגייסים "הביעו עניין בלזמן אותן לראיונות עבודה". כמה מתוכן תעבורנה את הראיונות? אין לדעת. זה שבפיילוט שנה מוקדם יותר 23 מתוך ה-24 המסיימות מצאו עבודה לא אומר כלום - כי לא כתוב אילו עבודות הן מצאו. רק כתוב "חברות גדולות", אבל בתור מה? לא כתוב.
&nbsp
&nbsp
בשורה התחתונה: לוקחות בוגרות לימודי הנדסאות תוכנה, מספקים להן השלמה של חלק מהפער מול תואר מהנדס, עושים איתן הכנה לראיונות עבודה, וחלק קטן מהן נכנסות גם ל-bootcamp "התמחותי" לאחר מכן, ולאחר מכן - השתלבות בשוק העבודה הכללי. זה ממש לא "בוטקאמפ ופיתוח אלגוריתמים בגוגל".

vinney

Well-known member
"ייכנסו לתהליך הגיוס" של גוגל, שיהיה להן בהצלחה

לא רואה פה שום הצהרה שגוגל מוכנים לקחת מישהו, אבל אם יעברו את כל תהליך הגיוס כמו כולם - אז למה לא.
&nbsp
זה שקיימים בוטקאמפים שונים ומשונים לקהל החרדי זה לא חדש, ודיברו על זה כבר לפני 20 שנה.

יבגניי34

New member
גם אני ״נכנסתי לתהליך הגיוס״ בגוגל. החכמה לצאת ממנו.

jellymean

New member
2019 גוגל

מראיין: אני רואה בקורות חיים שלך שבשנת 2019 היית בגוגל...
תשובה: אכן בשנת 2019 נכנסתי לחברת גוגל.
מראיין: ומה עשית שם?
מתראיין: יצאתי.
מראיין:
מתראיין:

למעלה