לחפש עבודה בהייטק?

לחפש עבודה בהייטק?

בן 31. לפני 10 שנים דוד שלי ביקש ממני לעזור קצת בחנות שלו.
אני עדיין שם. אני אוהב את העבודה הזאת. העבודה לא מאתגרת ואין אפשרות לקידום. מגיע ב-8:00 ויוצא ב-16:00. אין חשש לפיטורין. השכר החודשי (בחישוב שנתי עם כל ההטבות): 7500 נטו.

אני באמצע תואר בניהול וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה (כל סמסטר אני לומד קורס אחד, ואמור לסיים עוד 5 שנים בערך..), ואין לי השכלה פורמאלית במחשבים. למדתי בתיכון יחד עם כמה חברים איך בונים אתרי אינטרנט.

במשך השנים בניתי כמה מערכות "פרקטיות" לעבודה. כמו מערכת לשיבוץ עובדים בין הסניפים ומערכת לניהול החשמל והמזגנים בסניפים. זכינו לפני כמה חודשים במכרז ממשלתי להספקת מוצר מסויים, ובניתי את מערכת ההזמנות שעוקבת אחרי עמידה בתנאי המכרז (כי לא מצאנו תוכנה מוכנה שיכולה לעשות את זה). המערכות שלי בשימוש קבוע בחנויות.

אני לא מעורב ביום יום של ההייטק (אני לא יודע האם Angular זה עדיין הפריימוורק החם והאם node.js עדיין חי). אני מגיע לכלים הנכונים כשאני צריך אותם. אני יכול גם ללמוד בקורס של אחת המכללות, למרות שלא נראה לי שיש להם הרבה מה ללמד אותי (עברתי על הסילבוס של כמה).

אני קורא לאחרונה שוב ושוב שיש מחסור גדול בעובדים בהייטק, וגם מתכנתים מסוג ד' יכולים למצוא עבודה בתחום.

כל פעם שאני רואה את טבלאות השכר של הייטק, מאוד מגרה אותי השכר ההתחלתי שם. אני רואה שמפתח ווב מתחיל מרוויח בממוצע 12,000 ש"ח.

שווה לצאת להרפתקאה הזאת?
בכנות, במצב שלי הייתם הולכים על זה?

jellymean

New member
ניתוח תרחישים

מצב פתיחה: בן 31, עובד באיזי אצל הדוד ולומד קורס בסמסטר
תרחיש 1 - ממשיך באיזי ובגיל 36 יוצא לשוק עם תואר ראשון
תרחיש 2 - מוצא משרה בהייטק אבל מוותר על התואר

נב - תנסה קצת להגביר את קצב הלימודים
נב2 - לא כל הנוצץ זהב - ראה סיפור לילדים עכבר העיר ועכבר הכפר

בים בם בום
התפוח הוא אדום

ipv6

Member
איפה ההתלבטות?

אם אתה בן אדם שיש לו סיכוי לסיים תואר בכלכלה בפתוחה, אני בטוח שגם אם המשרה אצל הדוד שלך לא תהיה רלוונטית, אתה תצליח למצוא משרה לא מאתגרת תמורת 7500 לחודש. לדעתי אין לך הרבה מה להפסיד.

הנושא נדון ארוכות בפורום : הדבר הכי טובה שאתה יכול לעשות זה להקפיא את החיים שלך ל3-4 שנים ולסיים תואר מלא במדעי המחשב. זאת דרך המלך. רצוי גם בציונים טובים.

אתה יכול לנסות להכניס רגל בדלת בסגמנט של המשרות עם הדרישות הנמוכות (על סמך הלכאורה ניסיון שלך), יש סיכוי גם שתגיע ל12 נטו עם הזמן או אפילו תתחיל מזה, אני לא יודע איך מתנהג השוק באזורים האלה..

קח בחשבון שתואר אמיתי במדמ"ח ישגר אותך למספרים הרבה הרבה יותר מרשימים ויפתח יותר אופציות בעתיד.

jellymean

New member
הסיפור של היצע וביקוש בשוק המתכנתים הוא סיפור שנוי במחלוקת

למשל המחקר הבא הגיע למסקנה מסויימת [URL]https://www.themarker.com/technation/1.4049252[/URL]
אחרים נשבעים שהם עשו Bootcamp ושהולך להם מצויין.
בפורום פה הדעה הרווחת היא שיש ביקוש אדיר למתכנתים ושהשוק רותח.
כמו בסיפור על הפיל ושבעת העיוורים, לכל אחד יש תפיסה שונה של השוק.

BravoMan

Active member
שכחת מטבלאות השכר.

יצא לי להכיר לא מעט מהמשרות אליהם מגיעים "מתכנתים סוג ד'", ו-12 נטו נחשב שם לשכר גבוהה למדי, בהחלט לא שכר של מתחילים.
&nbsp
ועם כל הכבוד, אתה אפילו לא מתכנת סוג ד.
כי כמו שכתבת, אין לך השכלה פורמלית.
&nbsp
אז נכון, פיתחת כמה דברים שימושיים בעולם האמתי, אבל אתה גם לא מאלה שחיים ונושמים את זה, וככזה, אין לך יותר מידי להראות למעסיק.
הפיתוחים שלך גם זכו לשימוש פנימי בלבד בתוך ארגונים לא טכנולוגיים, כך שהם לא ממש "תיק עבודות" שניתן להציג.
&nbsp
אני לא יודע אם כדאי לך או לא לחפש משרות פיתוח.
זו החלטה שלך - כמה אתה רוצה את זה, ומה אתה באמת רוצה.
&nbsp
אבל, תאם ציפיות ותשכח מטבלאות השכר עם הנתונים העכשוויים שלך.
&nbsp
להערכתי, אם תצליח לקבל משרה עם נטו כמו שיש לך עכשיו, זה יהיה מזל משמעותי.
כמובן, שם יש סיכוי להתפתח, אבל זה ייקח הרבה זמן.

user32

Well-known member
מנהל
השאלה איפה למדת לתכנת? כמה למדת ובאיזו רמה אתה?

אכן יש מחסור במתכנתים *טובים*. אם אתה כזה (ויתכן וזה המצב) יש סיכוי למצוא עבודה בתנאים טובים ולהתפתח משם כשהשמים הם הגבול.
לגמרי במקרה אנגולר וnode הם עדיין מהמבוקשים ביותר. בפורום יהיה קשה להבין כמה אתה יודע, איזו רמה ולא פחות חשוב: כמה ידע תאורטי יש לך. אולי נסה לאתר איזה חבר בתחום שאתה יכול לדבר איתו ולהציג לו עבודות.
מבחינת הגעה לראיון: קו"ח עם הסבר של אוטו דידקט + פרוייקטים מעשיים יכולים להספיק. לפחות לעבודה ראשונה גם אם לא במקום הכי יוקרתי, אבל חובת ההוכחה עליך. כשתגיע לראיון לא יעשו לך הנחות ואם לא תהיה ברמה מתאימה, תשאר בחוץ.

למעלה