אשמח לתובנות (תואר שני, אופק והתקדמות בעבודה)

rootAdmin

New member
אשמח לתובנות (תואר שני, אופק והתקדמות בעבודה)

אני קצת מבולבל, יש לי תואר בהנדסה (מאוניברסיטה עם ממוצע פחות מ80, לא להיט)

יש לי ניסיון של4 שנים QA ידני ועוד 4 שנים באוטומציה

אני עובד בחברה גדולה ויציבה (יחסית)

יש לי רצון להתקדם ולהתפתח וללמוד (אני אובה ללמוד) אבל אני לא יודע מה בדיוק

אני רוצה תואר שני ואני לא יודע אם אני רוצה לעשות קורסים בפתוחה של תעודה במדעי המחשב ואז אולי להתקדם בזה.

אולי תואר שני במשהו אחר

אולי לעשות מנהל עסקים ואז אולי להתפתח בכיון הזה של ניהול (אני כרגע מוביל טכני ולא רש"צ).

ואולי בכלל להחליף מקום עבודה ולנסות להתקדם יותר לכיון של פיתוח

איך אפשר לעשות סדר בראש ?

choo

Active member
או שעושים סימולציה מחשבתית, או שפשוט מנסים

&nbsp
בעקרון הדבר שהכי עושה סדר הוא התנסויות בפועל. רוצה לבדוק אופצהיה של תואר שני? לך לקורס או שניים בפתוחה, דבר עם אנשים שעשו תזה בתואר שני על החוויות שלהם, וראה איל זה מסתדר לך.
&nbsp
חושב על תואר במנהל עסקים? בדוק מה הסילבוס של אחד התארים הללו, וקח כמה ספרים רלונטיים לקרוא (מבוא לכלכלה, מבוא לחשבונאות ודוחות כספיים, ספר או שניים על תאוריות ניהוליות) וראה אם אתה מתחבר למשהו מזה.
&nbsp
חושב על לנסות להתקדם לכיוון של פיתוח? נסה את זה קודם בחברה הנוכחית שלך (אבל בחר את הצוות "הכי קל למעבר", גם אם זה נדמה לך כמו "עוד מאותו דבר" - זה לא, כי מדובר במוצר שהולך ללקוחות חיצוניים, שצריך על פי רוב לעמוד ברמה אחרת של יכולות הן של המוצר והן של יכולות איתור התקלות שלך (אין דין תקלה בשטח כשחסרים לך נתונים, הגישה למערכת מוגבלת וכדומה) כדין תקלה בתוך החברה (כשאתה לרוב יכול לקבל את המחשב במצב התקלה לדיבוג או לקבל את זה בלייב, ולא יושבים לך אנשי המכירות על הווריד לקבל עידכונים פעם בשעתיים כדי לעדכן את הלקוח על התקדמות הטיפול וזמן משוער לסיום הטיפול).
&nbsp
לחליפין, אתה יכול לבצע סימולציה מחשבתית - זה אומר לאסוף מידע מאנשים על "איך זה מתנהל" בנושא כלשהו, ואז לשבת ולדמיין את עצמך בתוך הסיטואציות שהם מתארים ולחשוב מה זה עושה לך. הגישה הזו נוטה לעבוד פחות טוב בגלל המחסור בפידבק חיצוני אמיתי, שגורם לסימולציה ללכת לכיוונים שמושפעים מהפנטזיות שלך לגבי איך זה יהיה) - אבל זה עדיין יכול לעזור לך לבחור יותר טוב את איזה מהדברים לנסות ראשון.

אתה רוצה ללמוד בשביל לשפר סיכויי תעסוקה?

לפני שאתה משקיע זמן וכסף - אתה צריך להחליט מה אתה רוצה לעשות.

תחושה שלי על סמך נסיון שלי ומה שכתבת - תואר שני בניהול כנראה לא יעזור לך להיכנס לתפקידי ניהול.

לדעתי, לפני תואר שני - תנסה להתקדם בתוך העבודה. או - ואפשר במקביל - להתחיל לחפש עבודת פיתוח במקום אחר.
ואם אתה שוקל לעבור למסלול ניהולי - תתחיל לברר מה צריך לקרות כדי שתקבל תפקיד של ראש צוות, וככה תתחיל להוכיח את עצמך כבעל כישורי ניהול (וגם להחליט אם זה בכלל מתאים לך)

למעלה