אשמח להארות/הערות/ביקרות בונה לגבי הקו"ח שלי

• פותח הנושא sh182
  • פורסם בתאריך

sh182

New member
אשמח להארות/הערות/ביקרות בונה לגבי הקו"ח שלי

היי לכולם,
מצרף את הקו"ח בלי הפרטים המזהים שלי ושל מקומות העבודה בעבר ובהווה.
אשמח לכל input בנושא, ואיך להפוך אותם ליותר "מרשימים"/בולטים.
תודה

luis13

New member
אממ

לא הבנתי למה אתה מציין פעמיים שאתה חובש.
מה זה אומר "מפתח תוכנה, כתיבת תוכנה" ?
באיזה מהמשרות נגעת ב SQL או c++? באיזה רמה אתה מכיר את זה? כתבת את זה ברשימת הדברים שאתה יודע אבל זה לא שייך לאף אחת מהמשרות

sh182

New member
צודק, אוריד את השורה של החובש מרשימת הקורסים לגבי

sql השתמשתי באחת העבודות ובחינתי זה ידע שאני יכול לחזור אליו במהירות במידה ואצטרך.
לגבי c++ הנסיון שלי הוא בעיקר מהתואר, אבל אני לא רוצה לפסול או יותר נכון שיפסלו אותי. אני יודע שזאת שפה נפוצה ואם יהיה צורך ומישהו יסכים לתת לי הזדמנות אלמד אותה יותר לעומק.

luis13

New member
אל תרשום משהו שאתה לא באמת יודע.

להזכיר טכנולוגיה שנתקלת בה באקראי זה מתכון רע.
&nbsp
אני עשיתי פרויקט גמר בתואר ב JAVA. המילה JAVA לא מופיעה בקורות החיים שלי.
&nbsp
שאלתי אותך את השאלות האלה ספציפית כי אלה טכנולוגיות שציינת ולא שייכת אותם לאף אחת מ3 המשרות. זה מיד מזמין את השאלה איפה נתקלת בהם ומה עשית איתם.
&nbsp
אני למשל כשאני רואה דבר כזה שמישהו מציין Cּּּּ++ וגם Cֳ# מיד אשאל אותו על הורשה (מה שהוא אמור לדעת לענות) ואז אשאל אותו על הורשת יהלום. שזה קונספט של OOP שקיים בפרדיגמה. הוא אפשריב C++ אך לא ב C#. לפעמים השאלה שאציג גם לא תהייה מפורשת אלא דוגמאת קוד שמראה הורשת יהלום ואז אשאל איזה מתודה תופעל. של הורה א' או הורה ב'. מישהו כמוך שטוען לדעת את 2 הטכנולוגיות אמור לדעת את זה ישר.
&nbsp
מישהו שנגע רק ב C# ולא מכיר שפות אחרות או שלמד C# בקורס מבלי לדעת את העקרונות של OOP כנראה בכלל לא יכיר את המושג של הורשת יהלום

sh182

New member
אישית הייתי עונה על השאלה בקלות -הורשת יהלום זה קלאסי :)

אבל אני אוריד את השפה c++

asdf96

New member
עצות

הקו"ח שלך עושים רושם של מהנדס QA \ אוטומציה שמנסה למקם את עצמו כמהנדס מנוסה. אם זה המצב אז תנסה יותר להכווין את עצמך למשרות ג'וניור. מומלץ להוסיף פסקת פתיחה שתסביר מי אתה ולאיזה תפקיד אתה מכוון. אם באמת פיתחת תוכנה ב 5 שנים האחרונות אז תצמצם את שתי המשרות הראשונות (אפשר למחוק את המשרת סטודנט לגמרי) לשתי שורות ותרחיב על המשרה הנוכחית.

ישלך המון משפטים סתמיים כמו "אפיון והטמעה של מודלים במערכת". תנסה לקחת פרוייקט או שתיים שהובלת ולהסביר עליהם בקצרה (מה היתה הבעיה, וכיצד פתרת אותה).

שפות תכנות. מתוך 6 רק 3 הם שפות תכנות - זה לא נראה טוב. לפי הקו"ח שלך לא סביר שתדע לענות על שאלות עומק ב C++ או בג'אווה אז חבל לכתוב אותם. (אם אתה כן מכיר לעומק כדאי שבאמת תדגיש ותסביר מאיפה).

לגבי הכלים גם כאן יש יותר המון ולא סביר שאתה באמת שולט בכולם. בנוסף חלקם לא מעניינים כמו GitLab, ורובם נמצאים באחריות ה QA מה שמוסיף לרושם שאתה לא ממש מפתח.

אוניברסיטה אלא אם הציון שלך ממש נמוך עדיף שתכתוב אותו.

תמחק את כל הקורסים זה לא נראה טוב בקו"ח, אתה אמור להיות מסוגל ללמוד לבד.

sh182

New member
תודה על התשובה המפורטת-אני מרגיש שמשהו לא עובד לי בקו"ח שלי

לגבי ממוצע ציונים -הממוצע שלי הוא 75 מאוניברסיטה, זה משהו ששווה לציין?
הורדתי את המשרת סטודנט ואת השפות C++ ,sql
הורדתי גם את כל הבולט של הקורסים
gitLab זה כלי של QA? הקוד שלנו מתנהל בו.
יש איזה פורמט יותר טוב לקו"ח? אני מרגיש שמשהו לא עובד בקו"ח שלי, יש לי ניסיון של 5 שנים אני נחשב ממש טוב בצוות ,אני יושב בבית על קוד ולומד.
קיבלתי אפילו פרס כספי עבור הצטיינות
והקו"ח שלי נראים בנאליים--
אשמח לעזרה.

sh182

New member
מצרף את החלק העיקרי לפה

תמצית
-מהנדס תוכנה בעל ניסיון בפיתוח #C מחפש משרה בתחום התוכנה
-ראייה מערכתית, יצירתיות, נחישות ונכונות ללמידה. בעל יחסי אנוש מצוינים
-קבלת פרס הצטיינות XXXXXX 2018
-----קישור ללינק דין------

ניסיון תעסוקתי ומקצועי:
2014- היום: מפתח תוכנה, כתיבת תוכנה XXXXX. –שם מקום העבודה--
-כתיבת תשתיות בשפת C# בפלטפורמת .NET כתיבת UI ב WPF
-שימוש ב Prism , MEF(ioc), Telerik controls
-עבודה ב/Git /GitLab Jenkins
-אחריות על 3 פרויקטים מול מנהלי הפרויקטים השונים משלב האיפיון ועד ניהול הגרסה (בדיקת הקוד במעבדות ייעודיות)
-כתיבת Unit test לבדיקת המערכת

ידע מקצועי:
שפות תכנות:C# ,JAVA, wpf, Selenium API

הערה שלי
לא כתבת שום דבר לא על מה החברה עושה ולא על מה אתה עשית בצוות.
&nbsp
קורות החיים נראים בנאליים כי לא כתבת בהם כלום. "כתיבת אפליקציה״ ו״אפיון והטמעה של מודולים״ זה משהו שכל מפתח תוכנה עושה. מה *אתה* עשית? מה האפליקציה שכתבת? מה המודולים שאפיינת?
&nbsp
אתה לא חייב לענות כאן בפורום אם אתה רוצה לשמור על אנונימיות, אבל אם אתה רוצה קו״ח מושכים ובולטים אתה צריך לדבר תכלס: ״עבודה בחברה שפיתחה מערכת ממוחשבת לקילוף אבוקדו. במסגרת תפקידי אפיינתי את המודול שמודד את עובי הקליפה ומכוון את הסכין לעובי המתאים״. תן בשני משפטים מה היתה המערכת ומה היה החלק שלך בה.

sh182

New member
היי, תודה על ההערה - האם מה שמודגש בירוק זה מה שהתכוונת?

2014- היום: מפתח תוכנה לסריקת XXXX מפלטפורמות שונות. –שם מקום העבודה--
--כתיבת תשתיות בשפת C# בפלטפורמת .NET כתיבת UI ב WPF
--מימוש צד הXXX מקצה לקצה (מרמת הקליטה דרך עבודת הXXXX עד רמת היצוא הסופית)
--שימוש ב Prism , MEF(ioc), Telerik controls
--עבודה ב/Git /GitLab Jenkins
--אחריות על 3 פרויקטים מול מנהלי הפרויקטים השונים משלב האיפיון ועד ניהול הגרסה (בדיקת הקוד במעבדות ייעודיות)
--כתיבת Unit test לבדיקת המערכת

sh182

New member
האם להוסיף בראש הקו"ח את הפסקה הבאה או משהו בסגנון

על עצמי: בעל מוטיבציה גבוהה להצלחה עם תקשורת בינאישית מצוינת, כישורי עבודת צוות וקידום משימות בצורה במיטבית.
בעל כושר ארגון וניהול, עמידה בלוחות זמנים ופתיחות לאתגרים מקצועיים.

אמירות סתמיות וכלליות
שלא אומרות שום דבר תכלס. קורות חיים צריכים להכיל מידע עובדתי על דברים שקרו לך בחיים, לא אוסף שבחים עצמיים שאין באמת דרך לבדוק אותם או לכמת אותם. מצד שני, הרבה אנשים כותבים דברים כאלו, אז להזיק כנראה שזה לא מזיק. אני לא חושב שזה משנה הרבה לכאן או לכאן.
&nbsp
אם אתה רוצה שקורות החיים יהיו יותר אטרקטיביים אתה צריך להתמקד בעשייה שלך.

בהמשך לדברי דסלוק

אפשר להוסיף את זה, כמו שהרבה עושים, אבל לא הייתי שם את זה בראש הדף. הייתי שם את זה די בתחתית, ומוודא לעצמי שיש לי דוגמאות מהחיים כדי להדגים את מה שכתבתי שם על עצמי (כן, כבר היה לי ראיון שעברו איתי על כל דבר שכתבתי שם; לשמחתי באמת לא כתבתי סתם דברים ועל כל דבר הייתה לי דוגמה מוצלחת מעבודות קודמות של מקרה שבו התכונה הזו באה לידי ביטוי).
מה שיותר מקובל להוסיף בראש קורות החיים זה תיאור עצמי של הרקע שלך ו/או איזה סוג משרה אתה מחפש, למשל משהו כמו: "מהנדס תוכנה עם 5 שנות ניסיון, מחפש את האתגר הבא בפיתוח תוכנה, עם העדפה למשרות backend".

choo

Active member
מה שלא עובד - שהם קצת משעממים לקריאה, וקצת גנריים מדי

&nbsp
אתה עובד כ-5 שנים בפיתוח תוכנה פרופר, ולפני כן עבדת בפיתוח אוטומציה, ולפני כן בבדיקות. אם אתה מכוון למשרות של פיתוח תוכנה פרופר - החלק של פיתוח תוכנה צריך להיות החלק הארי בתאור קורות החיים שלך, אחרת אתה עלול "לצוד את עינם" של מי שמחפשים מפתחי אוטומציה. אם אתה מחפש מישרות ללא העדפה מיוחדת לפיתוח תוכנה או פיתוח אוטומציה - השאר את המצב הקיים.
&nbsp
מעבר להערות שנתנו לך, יש כמה ענייני ניסוח שגורמים לך להישמע כפרוייקטור יותר מאשר כמפתח תוכנה - שזה בסדר גמור אם אתה מכוון לתפקידים ניהוליים - אבל זה פחות טוב אם אתה מכוון לתפקידי פיתוח תוכנה.
&nbsp
מה שאתה צריך לכתוב במשפט הפתיחה הוא לא "אני בעל מוטיבציה ולומד מהר" (דרך אחרת לאמר "אין לי משהו מעניין לאמר - אז העתקתי את השמאלץ שראיתי אצל אחרים). אתה צריך לכתוב את הדברים שאתה רוצה שקורא ידע דבר ראשון. למשל אם אתה מכוון לתפקידי פיתוח תוכנה - משפט הפתיחה צריך לאמר "מפתח תוכנה בעל X שנות נסיון במערכות מסוג Y, מחפש משרות פיתוח תוכנה מאתגרות". אם אתה מחפש תפקידי הובלה טכנית - זה צריך להיות רשום באותו משפט פתיחה. אם אתה מחפש תפקידי ניהול פרוייקטים, כנ"ל. ניהול צוות - כנ"ל. אחרת הקורא לא יודע מה אתה מחפש, וצריך לחפור ולחפש - וחלק מהקוראים יפספסו אותך.
&nbsp
לאחר אותו משפט, אתה יכול לכתוב שיש לך נסיון גם בכתיבת מסמכי איפיון, פיתוח בדיקות אוטומטיות וכדומה. בתור משהו משני - זה דבר חיובי.
&nbsp
מעבר לזה, כמה הערות על סגנון:
&nbsp
"כתיבת כלי בדיקה בלתי תלויים המיועדים לבדוק האם המערכת בשלה להרצה". בתור אדם שלא נמצא בחברה שלך, אין לי מושג מה זה אומר "המערכת בשלה להרצה"? "בשלה להתקנה אצל לקוחות"? "בשלה להתקנה באתר האינטרנט של החברה"? "בשלה להעברה לצוות הבדיקות"? אין לי מושג ירוק, כי אתה משתמש במושג שאין לו הגדרה אחידה בתעשיה. רוצה שיבינו אותך? או שתשתמש במושגים מוכרים, או שתסביר את כוונתך בצורה מפורשת יותר. ברוח קורות החיים שלך, נשמע שאתה עדיין רואה את עצמך כאיש אוטומציה ולא כמפתח תוכנה. זה לא מצב בריא. תהיה פה או שם, לא בלימבו.
&nbsp
עוד דוגמא: "אפיון והטמעה של מודלים במערכת" - דרך לכתוב 5 מילים בלי לאמר כלום. מה פירוש "הטמעה של מודלים" - מה זה "מודלים"? "מודלים מתמטיים"? או שהתכוונת למודולים - ואז - מודולי תוכנה שעתה פיתחת, או מוצרי צד ג ששילבתם במערכת שלכם. ובמה מתבטאת ההטמעה? אולי אם תיתן דוגמאות קונקרטיות, ולא רק אמירות כלליות, יהיה קל יותר להבין. יש הבדל בין "איפיון והטמעה של מודלים במערכת" לבין "איפיון והטמעה של מודלים כגון הגדרת הרשאות משתמשים, ניהול שטחי איחסון מידע, דיווחי התרעות למערכות צד ג X ו-Y (שבהנחה שהן מוכרות בשוק)". זה נראה אחרת לגמרי, ונותן רושם של אדם שיודע במה הוא עוסק, יודע לתת דוגמאות, להסביר את עצמו, להבחין בין עיקר לטפל.... דברים שקורות חיים שלך כרגע מראים את ההיפך מהם.
&nbsp
מציג שבמקום תיקנונים קוסמטיים נקודתיים, תחשוב על הדברים הללו בצורה מערכתית, ותתחיל ללמוד להבחין בין עיקר לטפל, לדעת לתת דוגמאות קונקרטיות, ללמוד כיצד להסביר דברים. יכול להיות שאתה יודע לעשות את הדברים הללו אבל בבואך לכתוב קורות חיים אתה שוכח את זה.

ipv6

Member
מה זה אומר 'לא עובד' ?

ניסיתי לשלוח למקומות שמחפשים עובדים ואנשים עם רקע דומה לשלך שלחו ,קיבלו ראיון ואילו אליך לא חזרו? אתה חושב שזה בגלל המבנה\צורה של הקו"ח?

לדעתי בסוף מה שמשנה הhighlights : איפה למדת ובאיזה חברות עבדת עם תיאור לא מרושל מדיי של מה שעשית. אם המקום מאמין בממוצע אקדמי ושלך לא מספיק, לא מאד משנה מה שאר הטקסטים מסביב. אם המקום נותנת עדיפות ליוצאי חברות כאלה ואחרות ואתה לא משם - כנ"ל.

אם חבר שלך מבפנים מעביר את הקו"ח אז החשיבות של התיאורים בקו"ח הופכת למשנית עוד יותר..

אני מסכים עם מה שרשמו פה ומציע לא לרשום שפות שלא באמת עבדת בהן, במיוחד C++.

ipv6

Member
בדיוק מה שרשמתי

לדעתי אין משמעות מאד גדולה לניסוחים המדויקים בקו"ח וכל דבר סביר ולא מרושל מדיי יתן לך את את מה שאתה שווה בשוק.

זה גם ככה תלוי באדם שמסתכל על הקו"ח הסטנדרטים לא של החברות השונות לא בהכרח חופפים.

השיפור הכי טוב שאתה יכול לעשות בקו"ח שלך בהקשר של משרה כלשהיא זה שמשהו מבפנים יעביר אותו.

למעלה