תהליך גיוס

תהליך גיוס

התחלתי תהליך גיוס בתחילת החודש. נכון להיום, היו לי ראיונות עם כ"א ומנהל ישיר, ביצעתי מטלה, ועוד 2 ראיונות עם 2 סמנכלים. כנראה שיהיה ראיון נוסף.
עד כמה שאני יודע, הם מנסים כבר מעל לחודש לאייש את המשרה הזאת- ולי זה מרגיש מוזר ונראה שהם מנסים למשוך את הזמן במטרה לנסות לאתר מועמד אחר, דבר שמן הסתם גורם לי לעגמת נפש.
עד כה, דחיתי 2 אופציות נוספות ואף ביטלתי תוכניות שהיו לי לחו"ל.
ביקשתי לקבל תשובה סופית בהקדם על מנת לדעת איפה אני עומד.
מה דעתכם? האם התנהלות כזאת נורמלית ותקינה?

סימבה8881

New member
ההתנהלות (שלך) לא תקינה

לדחות אופציות בגלל תהליך שמתקיים בחברה אחרת? לבטל תוכניות לחו"ל? ממש לא. לא מבטלים שוב דבר בשביל מקום ש"אולי" יעסיק אותך, גם אם יש הסכמות בע"פ. ברגע שיש חוזה ביד, רק אז אפשר לבטל תוכניות.
כמה כללים:
1. אם אין תשובה חיובית אחרי יומיים - לא עברת.
2. לא מבצעים מטלה בשביל שום מקום עבודה
3. לא מגיעים מעל ל-3 פעמים למקום עבודה כדי להתראיין.

ipv6

Member

liron50

New member
אם אין תשובה אחרי יומיים זה לא מעיד על כלום

אפשר לקבל תשובה חיובית גם אחרי שבוע, ואפילו אחרי חודש.
&nbsp
הם יכולים לראיין עוד מועמדים ורק בסוף להחליט מי הכי מתאים. לגיטימי.
&nbsp
לפחות מהניסיון שלי, אלה שממהרים להחתים אחרי ריאיון אחד חפיף זה מעיד לא מעט על התנהלות החברה. וזה בא לידי ביטוי בהמשך כשמתחילים לעבוד.

liron50

New member
אחרי שבוע לא הרבה, אבל היו. בטווח של 3-7 ימים כבר היו הרבה

בכל אופן, אני לא טוען שצריך לחכות לתשובה ולפסול בינתיים אפשרויות אחרות, רק טוען שאי קבלת תשובה אחרי יומיים לא אומר שהמועמד לא עבר.

vinney

Well-known member
לאייש משרה תוך פחות מחודש זה לא כזה קל

אני דווקא כן חושב שאין סיבה לבטל תוכיות בחו"ל או לוותר על אופציות אחרות רק בגלל התהליך. למה את כל כך לחוץ דווקא על המשרה הזאת? למה וויתרת על האופציות האחרות בלי שסיימת אפילו להתראיין, שלא לדבר על לקבל הצעה מוצקה? לפי מה שאמרת - לפחות חלק מעוגמת הנפש גרמת בעצמך.
&nbsp
לדרוש "תשובה סופית בהקדם" עלול לגרום להם פשוט לוותר עלייך כי המועמדים האחרים עוד לא הגיעו לשלבים שלך ואתה לא מוכן לחכות. מה תעשה אז? יש לך חלופות? האם אתה מוכן שיוותרו עלייך?

סימבה8881

New member
לפחות מההיכרות שלי עם תהליכי הגיוס בארץ

בד"כ החברות שמות רף וברגע שמישהו עובר את הרף הוא מגויס. זה בד"כ לא בהשוואה למועמדים אחרים. לרוב גם אין מצב של שני מועמדים ששניהם עוברים את הרף בו-זמנית כך שהחברה צריכה לבחור אחד מבין שניהם.
הניסיון שלי הוא בעיקר רלוונטי לשנים האחרונות שהכוח הוא בידיים של מחפשי העבודה.
לכן, הגישה של "תשובה סופית בהקדם" היא נכונה מאד במיוחד בימים אלה.
&nbsp
במקרה של הבחור דנן, אני מוכן לשים 200 ש"ח שהחברה לא תגייס אותו לא משנה מה. גם אם כל שאר המועמדים שלהם יוותרו, הם ימשיכו לראיין מועמדים נוספים. למה הם לא מודיעים לו שלא ממשיכים איתו? כדי לשמור לעצמם את כל הקלפים כדי ש"אם... במידה ו... בסופו של דבר הם כן יחליטו שהם רוצים אותו, הם יוכלו לחזור בהם". בעיניי זאת התנהלות די בזויה. גם אחרי מתן תשובה שלילית, החברה יכולה לחזור למועמד ולהגיד לו ש"התפנה תקן נוסף" ושהם ישמחו אם הוא יוכל לחתום, כך שאין שום סיבה למרוח את המועמד כל כך הרבה זמן.
&nbsp
&nbsp

vinney

Well-known member
גישת האולטימטום היא בדרך כלל לא מועילה.

אלא אם מדובר בכוכב על, אני בספק אם זה יעבוד לו.

סימבה8881

New member
תמיד אפשר להגיד "קיבלתי הצעה מחברה אחרת

ויש לי 5 ימים לתת תשובה".
&nbsp
ביננו, כשחברה רוצה את המועמד אין לה שום סיבה למרוח את זה. כל יום שעובר הוא יכול לקבל הצעה מחברה אחרת. אם החברה מורחת, כנראה שהיא לא מעוניינת.
חבל מאד שחברות מתנהגות ככה. הרבה יותר מכבד וראוי זה לתת תשובה שלילית מהירה ככל האפשר.
&nbsp

user32

Well-known member
מנהל
זה בדרך כלל המצב באמת

לוקח הרבה זמן למצוא מועמד מתאים וברגע שנמצא אחד כזה מחתימים אותו חיש קל. בהרבה מקומות ימהרו לתת הצעה תוך יום-יומיים אחרי המשוכות העקריות, בעיקר המבחנים והראיונות הטכניים.
תהליך ארוך אפשר למצוא מכמה סיבות:
כמו שציינת: יש התלבטות, מועמד גבולי, או שהחברה לחוצה וחושבת לגייס מישהו למרות שהוא לא בדיוק מתאים. בדרך כלל זה נגמר בדחיה.
או חברות שיכולות להרשות לעצמן תהליכים ארוכים במיוחד בגלל ביקוש רב להגיע אליהן.

סימבה8881

New member
מה שאותי מרתיח זה מקרים שבהם מועמד עובר את כל השלבים

וממש רגע לפני הצעת חוזה החברה נעלמת. ואז במקרה הטוב אחרי שבוע, הם נזכרים להודיע לו שלא עברת מאיזשהי סיבה לקונית.
&nbsp
לגבי חברות שיכולות להרשות לעצמן תהליכים ארוכים - גם שם לרוב לא שמים את המועמד ב on-hold למשך הרבה זמן, אלא פשוט יש הרבה שלבים ואני מאמין שמודיעים די מהר אחרי מעבר של כל שלב.
&nbsp

ipv6

Member
אני חושב שאי אפשר להכליל

אני מסכים שתשובה חיובית תגיע מהר יותר מתשובה שלילית אבל לכל חברה ומגייס יש את הקצב שלה(שלו)
&nbsp
בחברות גדולות יש ועדות שונות שמתכנסות פעם בכמה זמן (שבוע נניח) שאמורות להחליט כל מיני דברים וגם אם מאד מאד רוצים את המועמד אי אפשר לייצר לו חוזה לפני שהועדה התכנסה. או להתחייב לו על משהו.
&nbsp
לגבי כמה פעמים להגיע וכמה לחכות, זה משהו שכל אחד צריך להחליט לעצמו.
מי שרוצה לוותר על מקום כי חזרו אליו אחרי 4 ימים ולא יומיים - זכותו המלאה.
מי שרוצה לוותר כי המגייסת התנשאה מעליו (קרה לי במקום שחתמתי בו) - זכותו המלאה.
&nbsp
אני אישית חושב ששווה לסבול תהליך ארוך / קשה / מתיש (גם אם המגייס איטי / מאעפן) בשביל להיות במקום שיהיה לי בו טוב (כל אחד מגדיר לעצמו מה זה טוב).
&nbsp
לי אין בעיה לעשות תרגילי בית. אלה שנתקלתי בהם היו סבירים. לא שבועיים עבודה.
&nbsp
אין לי גם בעיה שידחו אותי ויחזרו אליי. מה איכפת לי? זה לא מחייב אותי לכלום ונותן עוד אופציה.
&nbsp
צריך גם לזכור שכמה שהתהליך ארוך ומסנן יותר, המנוף שיש על החברה גדול יותר מה שמאפשר להשיג הישגים במו"מ.

BravoMan

Active member
לא כ"כ ברור מה אתה שואל פה:

האם תהליך הגיוס נראה הגיוני?
כן.
&nbsp
יש חברות, במיוחד גדולות, כגון תאגידים בין לאומיים, עם תהליכי גיוס ארוכים, ואפילו ארוכים יותר ממה שתיארת פה.
&nbsp
זה גם תלוי בסוג משרה.
&nbsp
חודש זה זמן יחסית קצר לאייש משרת פיתוח.
וזה גם תלוי בסוג הספציפי של המשרה, למשל ג'וניור, סניור, תחום, מומחיות דרושה וכו'.
&nbsp
לגבי ההתנהלות שלך:
לא כ"כ ברור מה זה אומר "דחיתי 2 אופציות נוספות"?
היו 2 חברות שהציעו לך לחתום?
או שפשוט היית בתהליכים בעוד 2 מקומות, ועצרת את התהליך באמצע?
&nbsp
אם היו לך הצעות לחתום, רק אתה יכול לקבוע אם לוותר עליהן היה נכון.
אלה שיקולים שלך, ובכל מקרה לא נתת מספיק מידע כדי שאפילו ננסה לעזור לך להחליט.
&nbsp
אם היית בתהליכים בלי הצעה, אז חד משמעית לא נכון היה לעצור אותם, לפני שחתמת במקום שמתאים לך.
&nbsp
זה מקובל בתעשייה וידוע לכולם שעד שמועמד לא חתם על חוזה, ייתכן שהוא ממשיך בתהליכים במקומות אחרים, או אפילו מחזיק כבר ביד חוזים אחרים.
&nbsp
לגבי חו"ל, שוב - אנחנו לא מכירים את המצב שלך, ולא ברור כמה זמן אותן "תוכניות" היו לוקחות.
לי אישית הגיוני שאם אתה בתהליך חיפוש עבודה אינטנסיבי ולא רוצה לפספס הצעות מעניינות, תדחה כל מיני טיולים למועד מאוחר יותר.
חו"ל לא יברח, משרות טובות כן.
&nbsp
אבל, כאמור זה שיקול אישי.
&nbsp
וגם, יש הבדל בין "תוכנית חו"ל = להיזרק בהודו לחודש" לבין "תוכנית חו"ל = כמה ימים באמסטרדם".

luis13

New member
אתה יצרת לעצמך את עוגמת הנפש

וכמו בכל דבר בעולם החופשי כשאתה מראה שאתה מתלהב הם יודעים שלא תברח לשום מקום.

למעלה