התייעצות לגבי המשך עבודה

העציוני

New member
התייעצות לגבי המשך עבודה

בעקבות צעדי התייעלות, החליטו לפטר אותי.
מדובר בחברה קטנה בה אני מאוד מוערך על ידי הן ההנהלה והן הקולגות.
הצעד בא לי בהפתעה גמורה, אף אחד לא היה מצופה שזה יהיה דווקא אני. המנהל האישי טוען שזה בגלל התאמה לצוות וההנהלה הבכירה טענו שלא רצו להתערב בהחלטה שלו.
עכשיו רוצים ממני להשלים איזה פרויקט חדש שיאלץ אותי להישאר כחודש מעבר לתאריך סיום העסקתי (מעבר לחודש התראה מראש) כשהטענה שאולי דברים יסתדרו והם יוכלו להשאיר אותי בחברה.
מצד אחד זה חודש נוסף בו אני אוכל למצוא עבודה אחרת, מצד שני מרגיש לא נכון להישאר במקום שפיטר דווקא אותי.
מה אתם חושבים?

vinney

Well-known member
תחפש עבודה. אל תשאר שם.

"אף אחד לא ציפה" חוץ מהמנהל הישיר שלך? בסדר.
&nbsp
אני במקומך הייתי מתחיל לחפש עבודה, מבהיר שמבחינתך אתה בתקופת התראה, ואחרי שה30 יום יעברו תשאר כמה שתדרש כדי להשלים את הפרוייקט כל עוד אתה פנוי, אבל תעזוב ברגע שיהיה לך מקום אחר לעבוד בו.
&nbsp
אין לך מה להשאר במקום הזה, אם אתה "מועמד" לקיצוצים עכשיו - תהיה מועמד לקיצוצים גם בעתיד, גם אם במקרה לא סביר לחלוטין כן יחליטו להציע לך להשאר בתום הפרוייקט. להערכתי רק תולים לך גזר מול הפרצוף לשכנע אותך להמשיך לתת תפוקה ואין הרבה סיכוי שבאמת ההחלטה תשתנה.

העציוני

New member
תגובה

לפני מספר חודשים קיבלתי הצעה יפה מאוד מסטארטאפ אחר וכבר הודעתי בעבודה שאני עוזב. הם לא קיבלו את זה טוב ונתנו לי הצעה נגדית כמעט מרחיקת לכת כולל בונוסים רק כדי שאשאר. פתאום מגיע גל הפיטורין הזה. יכול להיות שזה עניין השכר שלי?

vinney

Well-known member
הא, נו ברור

אם אתה עוזב - תעזוב. אין טעם להתמקח על "הצעות נגדיות".
&nbsp
מה שקורה הוא שהם יודעים שאתה לא מרוצה, והם משכנעים אותך להשאר עד שהם מוכנים שתעזוב. ואז "פתאום" מחליטים על קיצוצים. בדיוק התסריט שלך.
&nbsp
אתה רוצה ליפול לאותו הפח בפעם הנוספת?

הפרבולה

New member
לדעתי עליך למצוא עבודה כמה שיותר מהר ולעזוב

גם את החודש הנותר רצוי לא לעבוד ( לקחת ימי חופש\מחלה ) או לעשות את המינימום הנידרש כדי לצאת ידי חובה.

יש מנהלים מטומטמים שמסתכלים רק כמה משכורת העובד מושך ובטוחים שאפשר להסתדר בלעדיו ולחסוך הרבה כסף.

luis13

New member
אם אין לך משהו אחר אז עדיף לך להשאר

מצד שני אתה ממש לא צריך להסכים להשאר באותו השכר.
תבהיר להם שמחויבות שלך להשאר חודש נוסף עלולה לגרום לך לפספס הזדמנות להיות מועסק במקום אחר הן בגלל חוסר זמינות ללכת לראיונות והן בגלל שהזדמנויות לא תמיד מחכות.
תדרוש על החודש הזה שכר משמעותית גבוה יותר ממה שאתה מקבל עכשיו.
אתה צריך להבהיר להם שמבחינתך אתה עושה להם טובה ולא הם עושים לך טובה שמחליטים לתת לך עוד חודש.

haimgds

Member
לא ממש ברור לי.

"רוצים ממני להשלים איזה פרויקט חדש שיאלץ אותי להישאר כחודש מעבר לתאריך סיום העסקתי". אם קיבלת רשמית את הודעת הפיטורים אינך מחוייב להשאר.
ישנם מספר שיקולים שכדאי לחשוב עליהם.

אם תסרב להישאר, האם בחודש התראה מראש יהיה לך מה לעשות וגם יצפו שתופיע כל כל יום? אם לא, אז זו הזדמנות נהדרת לחופשה של מספר שבועות על חשבון העבודה
(ואל תזלזל, לצאת לחופש של יותר ממספר ימים בזמן העבודה הרבה יותר קשה/מלחיץ וכאן יש לך שבועיים שלושה)

ואם לא אז לדעתי עדיף לך להשאר את החודש הנוסף ולנצל אותו לשימושך.
-הרבה יותר קל לחפש עבודה מהעבודה ובמקרה הצורך (של ראיונות עבודה) תמיד תוכל לצאת מוקדם או להגיע מאוחר ללא דאגה למשרה הנוכחית.
-מן הסתם תצטרך ממליצים מהתפקיד הנוכחי שלך לעבודות החדשות כך שעדיף שתסתובב בחברה, לא נעים לקטול מישהו שיושב אתך באותו משרד...

ובירכותי, למדת לקח חשוב. לעולם לא מאיימים בעבודה חדשה כדי לשפר תנאים במקום הנוכחי, מצאת משהו יותר טוב הגש הודעת התפטרות ואל תתמקח. מהרגע בו החברה מבינה כי לא תוכל להחזיק אותך (ולא משנה הסיבה) הפיתרון המתבקש הוא להחליף אותך במישהו אחר שהחברה יכולה להרשות לעצמה. וכמובן שהמצב מאוד נוח לחברה, מצד אחד הם יכולים להחזיק בך לבינתיים ע"י הבטחות ומצד שני אין להם לחץ בהליך הגיוס של הפראייר הבא...
ד"א, כשחיפשתי עבודה לפני מספר חודשים אחת מהשאלות ששאלתי האם אני מחליף מישהו קיים...

העציוני

New member
לא איימתי

כבר הודעתי שאני עוזב, הם פשוט נלחמו עליי חזק ונתנו לי להבין כמה הם רוצים אותי ומה יגרום לי להישאר (כסף לא היה העניין בכלל).

choo

Active member
יש מנהלים שלא יודעים להתמודד עם עובד שרוצה לעזוב

&nbsp
כנראה נפלת על מנהלים כאלו (וזה לא רק ראש הצוות).
&nbsp
כל זה - בהנחה שאכן היית מאוד מוערך, וזה לא רק בראש שלך.

למעלה