שואל בשביל חבר

מהש1

New member
שואל בשביל חבר

חבר סטודנט למדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה בממוצע 70. מעונין להשתלב במשרת סטודנט בפיתוח אך מרגיש שאין לו מספיק נסיון בתכנות כדי לעבור ראיון ולעבוד. מה הייתם ממליצים כדי להעלות את הבטחון ולהרחיב את הידע בפיתוח? בוטקאמפ כלשהו? מסלול עצמאי כלשהו?

תודה מראש לעונים.

מהש1

New member
סיים כבר עשרה קורסים

טיפים לחיפוש עבודה כסטודנט?

מהש1

New member
לקח:

בדידה, חדוא, ג'אוה, מנמא, אלגוריתמים, אוטומטיים, מערכות ספרתיות, מערכות בסיסי נתונים

vinney

Well-known member
חדו"א? למדמ"ח?

הסטודנט באו"פ הוא "על תנאי" עד שיעבור את קורסי האינפי והלינארית - אלה הקורסים המסננים. לא ברור למה החבר למד חדו"א, הקורס הזה לא נכלל בתוכנית למדמ"ח בכלל.
&nbsp
אני לא הייתי מעסיק סטודנט באו"פ שלא עבר את הקורסים האלה, ועוד עם ממוצע 70 עוד לפני שהגיע אליהם, במשרת סטודנט.

luis13

New member
יכול להיות ששינו את השמות.

בפתוחה הרי אתה צריך לאשר את תוכנית הקורסים שלך. אתה לא יכול לקחת קורס בלי אישור.
&nbsp
בדיוק כמו שבמוסד אקדמאי רגיל אתה לא בוחר איזה קורס חדוו"א שבא לך מתוך המליון קורסים שמוצעים...
אתה לוקח את מה שמתאים למחלקה שלך כי זה הדבר היחיד שאתה יכול להרשם אליו.

vinney

Well-known member
על מה אתה מדבר??

בטח שאתה יכול לקחת קורסים בלי אישור, אתה יכול לקחת כל קורס שאתה רוצה, זה כל הרעיון של ה"פתוחה".

יש קורסים ספציפיים שנדרשים בתוכניות מסויימות, ובתוכנית לתואר ראשון במדעי המחשב נדרשים קורסים אינפי 1 ואינפי 2, לא חדוו"א, אבל זה לא מונע מסטודנטים לקחת חדוו"א אם הם רוצים. זה פשוט לא ייחשב להם למכסת קורסי החובה (כן יחשב למכסת קורסי הבחירה במתמטיקה, אם כי לא בטוח שחדו"א ספציפית יחשב בגלל החפיפה בחומר עם אינפי).

אם ה"חבר" לקח חדוו"א במקום אינפי זה בעיניי אומר אחד מהשניים: הוא לא מתכוון לסיים תואר במדעי המחשב (יש תוארים "מקלים" יותר שכן מאפשרים לקחת חדוו"א), או שהוא לא מבין מה הוא עושה.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אינפי זה חדו"א למתמטיקאים.

על שם חשבון אינפניטסימלי.
&nbsp
לפילוסוף ברקלי היה בעיה עם האינפיניטסימל שהוא גודל חיובי קטן כרצוננו שלא מתאפס.
&nbsp
אני לא משוכנע אם ההשגות הפילוסופיות עדיין שרירות וקיימות.
אפשר לקרוא על זה בספר האחרון של זאב בכלר.
&nbsp
נ.ב
בת"א ונראה לי שגם בבן גוריון קוראים לכל הקורסים חדו"א, השאלה היא רק למי מיועד הקורס.
פילוסופים לא לוקחים חדו"א ככל הידוע לי, לא שזה קשה ברגע שאתה שולט בלוגיקה ואת זה הם כן לומדים.
&nbsp

luis13

New member
די נו. זה אותו שם.

אין מהות בלהגיד שמתמטיקאים ילמדו אינפי ואחרים ילמדו חדוו"א.
&nbsp
זה כמו להגיד שמדעי המחשב ילמדו מתמטיקה דיסקרטית ואחרים ילמדו מתמטיקה בדידה.
&nbsp
זה אותו דבר.

rontech

New member
לפחות בעבר השם של הקורס העיד על התוכן

בקורסים של המתמטיקאים למדו יותר הוכחות
אחרים פתרו יותר תרגילים ולמדו פחות תיאוריה

AnarchistPhilosopher

Well-known member
לא ברור לי מה לא ברור לך.

רמת הקושי היא שונה.
&nbsp
אינפי שזה חדו"א למתמטיקאים זה ברמת ההפשטה של מתמטיקאי.
מתמטיקאים לומדים מבוא לתורת הקבוצות ומבוא לקומבינטוריקה ותורת הגרפים.
בבדידה למדמ"חניקים שמים יותר דגש על למבדא קלקולוס ואין שם כשהסתכלתי על הסילבוס את הנושא של אקסיומת הבחירה.
&nbsp
מדמ"חניקים חד חוגי או אם הם משלבים עם מתמטיקה מחוייבים לחדו"א למתמטיקאים. מדמ"חניקים דו חוגי לא מחוייבים לקחת חדו"א למתמטיקאים, אלא אם הם כמובן מזוכיסטיים.

&nbsp
&nbsp
&nbsp

luis13

New member
אני לא מדבר על התוכן

השוני ברמה נעוץ בהבדל בשעות האקדמיות בין הקורסים.
בדיוק כפי שיש הבדל רמה בין חדו"א למדעי המחשב לבין חדו"א לתעשיה וניהול.
&nbsp
דיברתי על הסמנטיקה של לקרוא לקורס אחד אינפי ולקורס אחר חדו"א מתוך מצג כאילו אינפי מעיד על רמה גבוהה. זה בדיוק אותו שם.

למעלה