בדיקות לפני תחילת עבודה בסטארטאפ

hopipe

New member
בדיקות לפני תחילת עבודה בסטארטאפ

היי,
אני מתראיין לחברת סטארטאפ שקיימת כשנה וקצת,
ניסיתי להכיר קצת יותר את החברה על ידי חיפוש בכל מיני מקורות מידע:
*בגוגל לא מצאתי כלום.
*בcrunchbase החברה לא מופיע.
*חיפוש במקורות אחרים(mappedinisrael,startupnationcentral . . .) גם לא הראה שום מידע.
ולמעשה חוץ מבlinkedin לא הצלחתי למצוא מידע על החברה.

זה יכול לומר משהו על החברה? יש משהו שכדי לי לברר לפני מול החברה או באינטרנט?
בכללי מה אתם בודקים בסטארטאפ לפני שאתם מצטרפים אליו? - דברים כמו כסף שגוייס/לקוחות קיימים . . .

choo

Active member
אם הם ב-stealth mode - אפשר ללמוד עליהם דרך "מי הנפשות"

&nbsp
"הנפשות הפועלות" זה אומר:
א. מי היזמים ומה הרקורד הקודם שלהם בתחומים של יזמות, ניהול, שיווק ופיתוח טכנולוגיה. אם מדובר ביזמם חוזר, סיכווי ההצלחה עולים במקצת, והסיכויים שידעו להתנהל בתור חברת סטארטאפ עולים במקצת.
&nbsp
ב. מי המשקיעים ומה הרקורד שלהם. אם מדובר בקרנות בין לאומיות גדולות זה מעיד על היכולת של החברה להחזיק מעמד לאורך זמן גם אם היא לא מרויחה כסף. אם מדובר בקרנות ישראליות - גם כאן יש הבדל בין הקרנות השונות מבחינת יכולתן להשקיע השקעות המשך, ולמשוך קרנות חדשות להצטרף לגיוסים עתידיים עבור החברה.
&nbsp
לגבי חלק ב, אתה יכול לשאול את מנהלי החברה. אם הם יאמרו לך שם של קרן מוכרת - תוכל לראות שהחברה אכן מוזכרת באתר של אותה קרן (לא יהיה כתוב לך מה החברה עושה, אבל לפחות תדע שלא מכרו לך לוקש).
&nbsp
לגבי לקוחות קיימים - לחברה שקיימת שנה וקצת לא בהכרח יש לקוחות (אני מדבר על לקוחות משלמים. לרוב בסטארטאפ משתמשים בשם "לקוח" לתאר כל גוף שבוחן את המוצר, ולפעמים ההגדרה רופפת גם יותר מזה.

הפרבולה

New member
תבדוק גם מה המוצר שהם מפתחים

אולי תוכל להעריך מה הפוטנציאל של המוצר.
ואל תהסס לבקש מניות ( או לפחות אופציות ) בהצלחה.

למעלה