ניהול פרויקטים בקלריזן - דילמה

NICE36

New member
ניהול פרויקטים בקלריזן - דילמה

במסגרת הרצון לבחון רוויחיות פרויקטלית אנחנו מבקשים מהעובדים לדווח על ביצוע מטלות בקלריזן. איך אתם מתגברים על המצב לפיו עובדים מדווחים יותר שעות על פרויקטים כדי שלא יראה שהם עבדו מעט/דיווח מעוות כדי לא לחרוג בשעות וכו

choo

Active member
לא מתוך נסיון, אלא מנסיון שלילי: שיהיה הכי קל לדווח בזמן אמת

&nbsp
דיווח שעות על פרוייקטים לעיתים קרובות הוא לא נוח לאנשים, ולכן הם דוחים את זה ומבצעים הזכרות לאחור בדיעבד.
&nbsp
אם תוכלו לחשוב על שיטה שבה דיווח בזמן אמת יהיה הדרך הכי קלה לעובדים (ומאוד מאוד קלה לביצוע) - זה ישפר את איכות הדיווח גם אצל מי שלא נוהגים לשקר, וזה יעלים בהגדרה את מרבית השקרים.
&nbsp
דוגמא אנקדוטלית: עבדתי עם מישהו שחברת פרוייקטים, שנוצר מצב שעבד במקביל על יותר מפרוייקט אחד. כתבתי בשבילו סקריפט קטן שנקרא 'in שהוא היה יכול להריץ בכל חלון shell פתוח שלו, עם שם הפרוייקט. וזה היה רושם שעת התחלה. אם היה עובר לפרוייקט שני, היה מריץ שוב in עם שם הפרוייקט השני. וכשהיה הולך הביתה, היה מריץ out. הפקודות הללו יצרו קובץ לוג עם שעות התחלת וסיום הפרוייקטים, וסקריפט אחר יצר מקובץ הלוג הזה קלט לתוכנת דיווח השעות. מאז לאותו אדם היו חיים מאוד קלים, וכמובן שזה יצר דיווחים מאוד מדוייקים. היום אפשר לעשות משהו דומה עם אפליקציה בסמארטפון, ואת החלק של ה-out ניתן לבצע חצי-אוטומטית על ידי שימוש ב-gps (בהנחה שיציאה מהמשרד תירשום אוטומטית רשומת סיום, והגעה למשרד תפתח ישר תיבת שיחה שבה יצטרך לבחור את שם הפרוייקט מרשימה מאוד קצרה (שמכילה רק את ה-2-3 פרוייקטים שרלונטיים לאותו אדם).
&nbsp
אני מנחש שמישהו כבר כתב אפליקציה כזו, ואם לא - הנה הזדמנות למישהו ליצר לעצמו "תיק עבודות" ואולי אפילו להרויח מזה כסף.
&nbsp
&nbsp

user32

Well-known member
מנהל
רעיון לסטארטאפ

תוכנת מוניטור שבאמצעות קצת ML תדע להגיד לך כמה שעות עבדת על איזה פרוייקט. לומדת את הפרוייקטים והחשבונות שלך: Gmail, Jira, Trello, Git, ואת הIDE שאתה עובד עליו ואפילו הSSH למכונות השונות ומקליטה את הזמן לפי החלונות הפתוחים.
את הבזבוז זמן בפייסבוק, ובפורום תפוז אפשר לחלק באופן שוויוני בין כל הלקוחות.
פיצ'ר לשיפור: עוקב אחרי הגלישה שלך ב-stackoverflow ולפי הקוד שבסוף כתבת יודע איזה פוסטים קראת שהיו רלוונטיים לאיזה פרוייקט.

luis13

New member
רק בעיני זה נוראי שעוקבים אחרי עובדים?

כשעובד ממורמר לא רק שהוא ידווח לך שעות פקטיביות הוא גם יתחיל לחלות הרבה יותר.
&nbsp
אתה שוכח שגם אם עובד ידווח שעות מדויקות לא מן הנמנע שהוא יעבוד לאט בכוונה.
&nbsp
יש ימים שאני עובד גם 15 שעות, באטרף על איזשהי משימה ויש ימים שאני גם לוקח ארוחת צהריים של שעתיים. בסוף זה הכל שאלה של תחושת מחוייבות למקום עבודה.
אני לא ארגיש מחוייבות למקום שירצה שאדווח על כל צעד שאני עושה. זה בראש גלי להגיד שהמעסיק לא סומך על העובדים.

choo

Active member
כשהלקוח משלם לפי שעות - אתה צריך למדוד שעות

&nbsp
עדיין לא מקובל לספק עובדים ללקוחות במחיר חודשי קבוע, במיוחד כשהעובדים של חברת הפרוייקטים עובדים במקביל על מספר פרוייקטים שונים, עבור לקוחות שונים.
&nbsp
במצב כזה, אתה צריך למדוד שעות, כדי להיות מסוגל לחייב את הלקוחות בהתאם.

luis13

New member
זו לא בעיה ייחודית להייטק

זה בעיה של כל מגזר במשק.
&nbsp
יש חברות גם שתמתמודדות עם הבעיה הזאת כאשר חברת הקבלן נמצאת בכלל בחו"ל ונותנת לך שירותים.
&nbsp
כמו תמיד בדברים האלה כשאתה משלם לפי שעה זה פתח לניצול שעות.
כשאתה משלם גלובלי על משימה או פרויקט זה תמיד יראה לך יקר מידי.

user32

Well-known member
מנהל
זה בלית ברירה כמו שצ'ו כתב

כשמחייבים לקוחות לפי שעות עבודה. לא נפוץ מאוד במקצוע שלנו אבל במגזר המיקור חוץ ואצל הפרילנסרים זה חלק מהחיים.

הפרבולה

New member
האם הישום קלריזן רץ גם על הטלפון הסלולרי ?

אם כן אפשר להפעיל אותה כל הזמן, וכל פעם שאתה חושב על הפרויקט למשל עולה לך רעיון איך לשפר משהו בקוד, אלגוריתם, נופל לך האסימון על למקורו לאיזה בג עקשני וכו אתה לוחץ על הכפתור המתאים באפליקציה ושגמרתה לחשוב אתה לוחץ על כפתור סיום והנתונים נשלחים לשרת המתאים.
הרי מחשבות כאלו יכולים לקרות גם מחוץ למשרד ולשעות העבודה הרישמיות , שאתה עם המשפחה, בדייט , בטיול, במקלחת , בזמן החלום ....

למעלה