עידכון: מעקב מקרוב אחרי קורס הסבה

• פותח הנושא choo
  • פורסם בתאריך

choo

Active member
עידכון: מעקב מקרוב אחרי קורס הסבה

אדם שאני מכיר התחיל ללמוד באחד הקורסים הללו (של החברות שמשימות אנשים), והחלטתי לנצל את ההזדמנות כדי לפתור לעצמי אחת ולתמיד את השאלה לגבי מה שקורה בקורסים הללו ומה קורה עם בוגריהם. לאורך השנה הקרובה אני אכתוב על זה מדי פעם, בתקווה שסוף סוף תהיה לי תשובה ממקור ראשון בנושא "מה הקורסים הללו שווים", "מי לומדים שם" ו-" לאן הם מגיעים אחרי הקורס".

נתונים ראשונים, למי שמתעניין בנושא - בתגובה הראשונה לפוסט הזה.

הערה חשובה - אני מקווה שתסמכו על ההסטוריה שלי בפורום מספיק שאינני "מודעה בתשלום מטעם הקורסים" ואינני מחויב לאף אחד (לא להם, ולא למתנגדיהם). באופן אישי ניסיתי לשכנע את אותו אדם שהוא לא זקוק למסגרת כזו, אבל הוא החליט כן ללכת לשם.

choo

Active member
הלומדים, התקופה הראשונה בקורס, וקצת מידע על בוגרים ממקור שני

&nbsp
ראשית, אותו אדם היה בהתחלה כל כך עסוק, שלא התפנה לספר לי על הנעשה שם.
&nbsp
הסינון: במחזור המדובר כל הנרשמים הם בוגרי תארים אקדמיים במקצועות כמו הנדסה, מתמטיקה, וכדומה. בסך הכל התחילו את הקורס בסביבות 15 אנשים (סילחו לי שלא ארשום מספר מדוייק). בערך שליש מהם - עם ילדים (רלוונטי מבחינת היכולת להקדיש זמן ללימודים) - השאר בלי.
&nbsp
ככל הנראה רמת הסינון הראשוני במחזור הזה יותר גבוהה מבמחזור שלפניו (לא יודע אם זה מקרי או לא).
&nbsp
עומס הלימודים: אנשים מבלים בלימודים את רוב שעות הערות שלהם, כולל סופי שבוע. חלק משמעותי מהשעות פיזית במשרדי הקורס, והשאר בעבודה בבית. יש תרגילי תיכנות כל הזמן, ובחנים יותר מפעם בשבוע. האדם המדובר סיפר לי שלקח לו כמה שבועות "להתאפס" על שעות שינה ורק לאחרונה הצליח לחזור ל-6 שעות שינה בלילה, בגלל העומס.
לגבי איכות ההדרכה - "הדעות חלוקות".
&nbsp
החומר הנלמד כרגע הוא עדיין בסיסי למדי, ונכון לעכשיו לא היו "הנשרות" מהקורס (כל מי שסיימו את "תקופת המינימום" שאחריה אי אפשר יותר לפרוש ללא קנס - עדיין שם). לגבי רמת ה"מעשיות" - יש מעט דגש על ענייני דיבוג וכדומה שלא נוגעים בהם לרוב באקדמיה - אבל בינתיים מוקדם לשפוט את זה.
&nbsp
מידע יד-שניה על קורסים קודמים: אותו אדם דיבר עם אנשים ממחזורים קודמים. במחזור קודם היתה נשירה של כ-30% לאורך הקורס (מתחילתו עד סופו. מדובר בכמות אנשים לא גדולה, אז כל אדם שווה הרבה אחוזים). לגבי מקומות עבודה של בוגרים חדשים יחסית - שמה של חברה מפורסמת בתחום הצבאי חזר על עצמו הרבה פעמים, ופה ושם גם חברות אחרות.

syxok

New member
האם בעצם מדובר ב"חממה" לעובדים זולים?

לגבי הבוגרים עצמם,נשמע שקורס הסבה + עבודה בחברה שלא נחשבת ל"מובילה" יכול להקשות על רובם בהמשך

choo

Active member
אני מקווה שבעוד 3 שנים תהיה לי תשובה

&nbsp
האנשים בקורס, אחרי שסיימו את הקורס בהצלחה, מחוייבים לעבוד בשביל החברה שמעבירה את הקורס במשך שנתיים אחרי סיום הקורס, בשכר נתון מראש (זה שכר גבוה ביחס לשכר הממוצע במשק, אבל נמוך ביחס לשכר הממוצע בתעשיית ההייטק). אחרי כן הם מחפשים עבודה בעצמם - ואז רק אני אדע איך הסיפור הזה ימשיך.

syxok

New member
השאלה היא האם לא עדיף למצוא עבודה יותר מתגמלת ולשלם קנס

אני מניח שהקנס הוא 20-30K
אפשר לכסות אותו בקלות אם עובדים שנתיים במקום אחר בשכר 16-18 במקום שכר 10-12

זה נשמע יותר כמו bootcamp

לא מה שבדרך כלל מתכוונים אליו כשאומרים פה "קורס". רק מציין.
תודה על היוזמה! יהיה מעניין מאוד להמשיך לעקוב ולשמוע.
&nbsp
מה התכנים בינתיים? כמה תיאוריה, מתמטיקה ו"מדעי המחשב" וכמה תכנות (ואיזה)?

choo

Active member
בינתיים הם בעיקר מתכנתים וכותבים קוד כל הזמן

"מתמטיקה"? איפה אתה חי - הם בנויים בסיגנון שמחקה את ממר"ם - לא מתמטיקה, ובקושי תאוריה בינתיים (לפי מה שהבנתי - ממילא הם בשלב מוקדם מדי לתאוריה).

AnnoyedGrunt

New member
מכיר שניים שסיימו לפני כמעט 10 שנים

למדו איתי בתואר השני.
לפי פרופילי הלינקדאין שלהם, שניהם עוסקים היום בתחום, במשרות פיתוח (EMBEDDED).

BravoMan

Active member
מעניין מאוד!

אשמח לעקוב.
&nbsp
לא שאני או מישהו שאני מכיר מעוניין בקורס, אבל הנושא עולה פה כ"כ הרבה שיהיה נחמד ללמוד ממקור אמין, אחת ולתמיד, מה באמת הולך שם.
&nbsp
לא ציינת זאת במפורש, אבל לפי דרישות הקבלה אני מבין שאותו חבר הוא בוגר תואר הנדסי, ולא אדם מהרחוב שיום אחד החליט שהוא הופך למתכנת?

choo

Active member
אותו אדם עבר את אותו סינון כמו האחרים - תואר הנדסי או מתמטי

Bary15

New member
אני בוגר קורס QA

ולפי מה שתיארת אני גם יודע באיזה גוף מדובר - כי התנאים ממש זהים

יכול ציין שמתוך 11 שהתחלנו נשרו 3 עד הסיום ולאחר מכן עובדים בתעשייה ממה שאני זוכר בערך 5

סיימתי ב-2015...
אחר שנה שעבדתי מטעמם, פוטרתי ובעצם כך השתחררתי מהחוזה.
מצאתי לבד עבודה ואני כבר שנתיים עושה אוטומציה 50% מהזמן

user32

Well-known member
מנהל
תודה. QA זה סיפור קצת שונה ויותר נפוץ למצוא בוגרי קורס

hft1

New member
בוגר קורס הסבה (סיימתי ב2016), מתחיל עכשיו תפקיד שני

ask me anything

choo

Active member
עוד מישהו שפתח הרגע פרופיל כדי למכור? לך מפה...

hft1

New member
בכוונה לא ציינתי (וגם לא אציין) את שם המוסד כדי שזה לא יראה

כמו ניסיון מכירה. ופתחתי פרופיל חדש כדי לשמור על אנונימיות
(יש לי פרופיל אחר כאן באתר שכתבתי בו מדי פעם).

אם זה לא משכנע אותך, fine, לא אטריד אותך
סה"כ ראיתי שחשוב לכם לקבל חוות דעת אובייקטיבית על הקורסים האלה מעבר לכל הקישקושים הפרסומיים (מעריך את זה) ואוכל לענות לכם על שאלות וגם לספר על החוויה שהייתה לי (לטוב ולרע) ואיך נראים החיים אחרי הקורס.

choo

Active member
חוות דעת אובייקטיבית מאדם אנונימי? זה אוקסימורון

&nbsp
הסיבה שאני מבצע את המעקב הזה, היא שסוף סוף יש לי מכר שלומד בקורס כזה, ואני יכול לקבל מידע שאני יכול להאמין לו (מתוך היכרות עם המקור).
&nbsp
הסיבה שאני כותב על זה פה, היא שמאחר ואנשים פה מכירים אותי מספיק שנים, אני מניח שלפחות חלקם יסמכו על מה שאני כותב בתור מידע אמיתי, ולא "מידע של משווקים". אם הייתי כותב את זה מתוך פרופיל אנונימי - אף אחד לא היה מאמין לזה, כי הם אינם יכולים להבחין בין פרופיל אנונימי לבין משווקים של הקורסים.
&nbsp
אין כאן משהו אישי נגדך, וייתכן שאתה אומר את האמת - אבל לנו, כקוראים, אין דרך להבחין בינך לבין משווק שטוען שהוא לא משווק - ולך אין דרך להוכיח לנו שאינך משווק מבלי לחשוף את עצמך בצורה שאינך מעוניין בה, על פי דברייך. בבקשה אל "תדביק" את השירשור הזה בחשד לשיווק. תודה מראש על שיתוף הפעולה.

jellymean

New member
צ'ו, אכן אתה מוכר בפורום די הרבה שנים...

ויש לך רמה גבוהה של אמינות...
אבל גם אתה אנונימי...
זאת בניגוד למנהל הפורום יוזר 32 שחשף פעמים רבות את זהותו האמיתית,
וכולם יודעים ששמו האמיתי הוא מנשה....

למעלה