אוטומציה או פיתוח ? (וחיפוש עבודה ראשונה)

• פותח הנושא Be1n
  • פורסם בתאריך

ipv6

Member
הייתי דווקא מעלה את זה (רוצה עבודה בremote) בתחילת תהליך

אחרי שהם יצרו קשר, בחברות מספיק גדולות הדברים האלה בד"כ בגדר מדיניות ולא יכופפו את זה בשבילך גם אם יתלהבו מאיך שסרקת עץ בינארי וחבל להתראיין סתם.

נראה לי שזה דיי טריוויאלי לא לרשום שאתה גר ליד עייתא -שעב בקו"ח (זה בדרך כלל גם לא נדרש)...

יבגניי34

New member
קח בחשבון שיש לי X שנות נסיון בלדון על עבודה ב-remote

בחברה גדולה זה ממילא לא ילך ואני שולח להם קו״ח סתם (מתאמן עליהם). בחברה קטנה אין להם מדיניות והם גם לא יודעים מה פשר המילה הזו.
אם אני מדבר עם בנאדם שאפשר לתקשר איתו (CTO/CEO) אני מעלה את זה. אם זו איזו אשת גיוס זו טעות קשה לדבר על זה כי לא יזמנו אותך לראיון. בכל מקרה לא משנה מה מטופש לרשום דבר כזה בקו״ח.

הכיתוב הוא עייתא א-שעב. אני תכף חוגג 19 שנה לביקור האחרון שלי שם.

ipv6

Member
כל הסיטואציה שאתה מתאר נשמעת לי לא הגיונית

בן אדם עם רקע טוב וניסיון שחוזרים אליו 1 מתוך 50, זה לא הגיוני במצב הנוכחי של השוק.
אולי באמת המיקום שלך מרתיע אבל עדיין הייתי מנחש שיתקשרו לפחות לדון איתך בזה. אבל ברור שצריך להוריד את הכתובת..

כמו שכתבתי לך בעבר, להתאמן (=להדחות בסיכוי גבוה) על חברות גדולות זה לא חכם כי בד"כ המערכות של הגיוס משותפות ואם יום אחד באמת תרצה להגיע זה עלול לשמש נגדך..

צודק לגבי האיות של הכפר הלבנוני.

יבגניי34

New member
כשמשהו נראה לא הגיוני לרוב מריצים ניסוי. אני מכריז על תחילת

ניסוי של שליחת 50 קו״ח למשרות פיתוח, לאחר מחיקת כל רמז למיקום. שאל אותי עוד חודש מה היו התוצאות.

ipv6

Member
כדי שזה יהיה שווה משהו

צריך לראות את הקו"ח המדויק ששלחת ואת המשרות המדויקות ששלחת אליהן.
וכמובן הוכחה שבאמת שלחת למשרות האלה..

תספק את ההוכחות האלה או שתפסיק להרעיל לנו את הנוער

user32

Well-known member
מנהל
אני דווקא בעד הניסוי ובוטח ביושרתו של יבגני

אל תשכח לספר לנו מה עלה בחכתך.

בהצלחה

יבגניי34

New member
אני לא אדע לאילו משרות כי יש לי IFTTT שעושה את זה

אין לי כל כוונה לשים את הקו״ח שלי פה. אנונימיות ברשת זה משהו מאד חשוב לי.

ipv6

Member
אין לי כוונה להמשיך בקרקס הזה

חבל לי רק שמועמדים שמסיימים אוני' יחשבו שצריך לשלוח 50-70 קו"ח בשביל לקבל זימון לראיון, זה לא משקף את המצב בשוק.

user32

Well-known member
מנהל
אין כמו החטיבה המערבית ובינת' ג'בייל הכי שווה

user32

Well-known member
מנהל
למה זה פרט שולי?

המעסיק לא טיפש. הוא מבין שמי שמציין מגורים שמשמעו 6 שעות נסיעה ביום, או שהוא רוצה לעבוד מהבית, או שהוא נואש ומתכוון לשחוק את עצמו למוות. מגורים במטולה או באילת זה לא משהו שסתם מתעלמים ממנו ושהמתכנת ישבור את הראש איך הוא מתכוון להגיע בזמן לישיבת בוקר.

user32

Well-known member
מנהל
זה לא כמו שזה נשמע

לא מדובר בסדנאות יזע. למעשה, סביבות העבודה מאוד נוחות ומהנות בימינו וגם העבודה עצמה בדרך כלל לא קשה ומלחיצה ביחס לקורסים בלימודים למשל. בהרבה מקומות 9 שעות ביום זה הסטנדרט, בתור מתכנת מתחיל יהיה לך קשה לרדת לפחות מזה, עם הניסיון אפשר להגיע למשרות עם פחות שעות.

לפתח דברים שהם משאלת לב של אחרים - זה כנראה משהו שכולם עושים בין אם אתה מתכנת שכיר מנכ"ל, או יזם בחברת סטארטאפ. או שיש לך בוס, או שיש לך לקוחות תובעניים, או משתמשים שמתלוננים, או מתחרים שאתה צריך להדביק, או מנהל מוצר תחתיך שמכתיב מה ייכנס למוצר. אם אתה רוצה לפתח דברים לעצמך אתה יכול לפתוח פרוייקט אופן סורס, לא בטוח שתראה מזה פרנסה.

בעניין אוטומציה: אתה מכוון נמוך, מתחת לפיתוח. ברור שזה יביא אותך למקום פחות טוב. עדיף שתכוון גבוה ואם צריך תתפשר על אוטומציה.

אגב, מכל הדברים שאתה חושש מהם, אוטומציה רק יחמיר את המצב: יותר משעמם ושוחק, פחות חופש ויצירתיות בעבודה.

לגבי השפה: אין שום סיבה להתקבע על שפה רק כי במקרה זה מה שלמדת באיזה קורס במכללה (ונדמה לי שרק מכללות מלמדות C#). מה גם שC# תגביל אותך לפלח שוק מצומצם ולאו דווקא למקומות הנחשבים. שוב, מכוון לבינוניות ומטה.
לירות לכל הכיוונים זו אסטרטגיה טובה לעבודה ראשונה. הייתי אולי מסנן משרות שאין בהן פיתוח בכלל (QA למשל) ובורר מבין ההצעות האחרות את מה שנראה שהכי יקדם אותך.

בהצלחה

דייהטסו

New member
דעתי

1 - אין שום סיבה לקרוע את עצמך. יש מקומות ותפקידים שבהם עובדים קשה יותר מהממוצע, תכוון את עצמך לא להיקלע לשם. מניסיוני, אלו שעובדים יותר מהממוצע עושים את זה שוב ושוב במקומות שונים. עניין של אופי. 9 שעות ואפילו קצת פחות זה הסטנדרט שלא חרגתי ממנו כמעט אף פעם בעשרים שנה האחרונות.
2 - אין שום סיבה לחשוב שבאוטומציה עובדים פחות קשה. וכן, זה עלול להגביל אותך.
3 - אני בזמנו יריתי לכל הכיוונים, התראיינתי לכל דבר שנראה לי ספק מעניין, לא היה לי מושג מה יש בשוק ומה אני רוצה. נפלתי טוב איכשהו. לפחות בהתחלה, אל תברור יותר מדי, חשוב להשתפשף בראיונות ולהציץ בחברות מסוגים שונים, אלא אם כן אתה כבר לגמרי יודע מה אתה רוצה. מה שכן, תחפש לא רק תחום שמעניין אותך אלא סביבה שאתה יכול ללמוד בה ולהתקדם בה מקצועית. הרבה חברות הייטק נמצאות במצב של כיבוי שריפות מתמיד ולא משקיעות בהכשרה.

Be1n

Member
תודה, חיפשתי תשובה מהסוג הזה..

איך אני יכול להבחין בין מקום ש"מכבה שריפות" לבין מקום שמשקיע בהכשרה ?
כמו כן, הראיונות לא יהיו מבוססי שפה כלשהי ?(C# / Java / JS )

התחלתי לרענן את החומר מקורמן + התחלתי לעבור על cracking the code.
עוד המלצות לקראת התכוננות לראיונות עבודה ?

תודה!

selalerer

New member
דבר ראשון תשאל אותם

בד"כ בראיונות משאירים זמן לשאלות (ואם לא אז זה לא סימן טוב). תנצל את הזמן הזה לשאול על מוד העבודה.
&nbsp
כמה מהזמן זה פיתוח?
כמה תיקון באגים?
כמה מהזמן אתה מכבה שריפות?
יש תכנית הכשרה למפתחים צעירים?
&nbsp
אף אחד לא יגיד "אצלינו נורא, אל תבוא לפה", אבל אתה כבר תראה בעצמך את ההבדל בתשובות בין המקומות השונים ותוכל להבדיל בין מקומות מומלצים יותר לפחות.

למעלה