צריכה את עצתכם- מה כדאי במקרה שלי?

ממ222

New member
צריכה את עצתכם- מה כדאי במקרה שלי?

עשיתי לפני כמה שנים תואר אקדמי בתחום שלא קשור להייטק ומחשבים. והחלטתי לשנות כיוון, אני לומדת היום תואר במדעי המחשב. שמעתי שבגלל שיש לי תואר אקדמי בתחום אחר (לגמרי), יכול להיות שיספיק לי קורס בג'ון ברייס או במשהו דומה בשביל להיות מתכנתת.
מנסיונכם, זה מספיק? או שעדיך להמשיך במדמ"ח?

ipv6

Member
לדעתי ג'ון ברייס בתור "מקפצה" מיותר בכל מקרה

אם התואר הראשון שלך הוא מאוני', בתחום קרוב (נניח הנדסת מערכות מידע \ חשמל \ מתמטיקה \ תעשיה וניהול) בממוצע טוב, אולי שווה ללמוד שפת תכנות כלשהיא לבד ולנסות להתראיין (יש סיכוי לא רע שיסכימו).

אם התואר הראשון שלך בעיצוב חזותי משנקר, אז רב הסיכויים שאת תחשבי כחסרת רקע לחלוטין. מפה יש הרבה אופציות אבל דרך המלך היא תואר במדמח מאוני' טובה..

לדעתי "דיפלומה" של ג'ון ברייס לא שווה כלום ואת הידע אפשר לצבור לבד בבית, כנראה יותר בזול.

ממ222

New member
תשובה

התואר הקודם לא קשור לתחום בכלל. איזה עוד אופציות יש במה שתיארת? בהתחשב בעובדה שאני לא מחפשת לעבוד דווקא בחברות הגדולות והנחשבות (כמו אינטל)

vinney

Well-known member
חוג לאחר תואר/לימודי תעודה?

זה יכול לקצר לך קצת את הדרך במסלול האקדמי כי יכול להיות שיהיו פחות דרישות (לחוג לאחר תואר צריך פחות נ"ז, בלימודי תעודה יכולים להכיר בחלק מהדברים שכבר לקחת בתואר הקודם, אם רלבנתי).
&nbsp
זה יכול לקצר את זמן הלימודים, אבל זה גם יכול ליצור קצת רתיעה אצל מעסיקים פוטנציאליים שלא מכירים את המושגים האלה. לא רתיעה כמו דיפלומה של ג'ון ברייס, אבל עדיין זה לא "מושלם" כמו תואר מלא.

vinney

Well-known member
"לימודי תעודה" זה סוג של הכשרה אקדמית

זה אומר שסיימת את החובות לתואר החדש, אבל לא סיימת את כל התואר כי התואר הקודם שלך שימש כבסיס.

בדרך כלל לימודי תעודה משמשים אנשים שעשו תואר במדעים מדוייקים או הנדסה ועוברים למדמ"ח, אבל לא נשמע שזה המקרה שלך.

פרט להשלמת פערים עבור מעסיקים, זה גם יכול לשמש כהשלמת פערים לתוארים מתקדמים (אם למשל עשית תואר ראשון בהנדסת מכונות ואתה עושה תואר שני במדעי המחשב - יכול להיות שתדרש ללימודי תעודה כתנאי לקבלה לתואר).

jellymean

New member
כמה קורסים למדת עד כה במדמ"ח? כמה נדרשים?

או לחילופין מה האחוז מתוך התואר שסיימת + קורסים בלמידה כעת?

jellymean

New member
סמסטר זה מושג מאוד כללי....

כמה קורסים למדת? איזה קורסים למדת?
איך היה? קל? קשה? מעניין? ציונים טובים?

ממ222

New member
תשובה

עשיתי רק קורס בבדידה. כי היה לי פטור מאנגלית ושאר הקורסי בסיס שכבר עשיתי בתואר הקודם

יבגניי34

New member

vinney

Well-known member
jellymean/יבגניי34/עוד שלל כינויים

זה אותו האדם. שימי לב שהוא מושך אותך כל השרשור הזה בלי לספק שום תשובה אמיתית.
&nbsp
אין לו קשר לתחום, הוא לא עוסק בפיתוח תוכנה, ועיקר תפקידו בפורום זה לזרוע הרס. הוא נחסם כבר הרבה פעמים, וכל פעם צץ בכינוי חדש, אז מנהל הפורום כבר מזמן התיאש. פשוט מזהיר אותך לא לקחת ללב את השטויות שהוא יכתוב לך, זה הכל.

jellymean

New member
ויני הוא היחיד שמתנהג בפורום באופן ארסי וערסי... תת רמה

jellymean

New member
יעזור גם לדעת איזה תואר עשית...

וגם הגיל שלך... כי כידוע הגיל היום מאוד משפיע....
גיל עד 30 שונה מגיל 30 עד 40... ואחרי גיל 50....

למעלה