חבר'ה

חבר'ה

אני רוצה להתחיל לימודי תכנות ושוקל את מכללת HackerU. מה דעתכם עליהם? הם מציעים מימון מלא ללימודים, שזה אומר להתחיל לשלם את שכר הלימוד שנה אחרי הסיום וגם אז לפרוס אותו ל-48 תשלומים, אז השאלה שלי אם זה באמת שווה, אם אני באמת מקבל את מה שהבטיחו או שכל הסיפורים שלהם הם רק פיתוי כמו גבינה במלכודת?

Astroo

New member
לא מומלץ לדעתי

עדיף שתירשם לתואר במדעי מחשב במכללה או באוניברסיטה פתוחה.
או אם יש לך כבר תואר במדעים בדוייקים, נסה למצוא קורס ללא תשלום, רק תמורת התחייבות שימצאו לך תעסוקה דרכם (אני יודע שיש קורסים כאלה בתחום תכנות קובול, אולי יש גם ב-QA).

danashil90

New member
האקר- יו

היי,
אני למדתי בהאקריו בעבר.
הביאו לי הרבה ידע ויש שם מרצים מאוד תומכים.
אם אני זוכר, יש להם שלב לפניי הלימודים כזה בסיס שמנסים קצת ורואים אם זה מתאים.
ממליץ שפשוט תעשה את זה ואז תחליט אם נראה לך.

ai21

New member
בדיוק דיברתי עם תוכניתן server side

שטען בעצם שכל בוגר קורס ממוקד כזה מחזיק ידע דומה לשלו.
הוא גם טען שחלק גדול מהחומר נמצא באינטרנט בחינם - וגם להם יש קורס מבוא אינטרנטי.
לדעתי כדאי לנסות אותו לפני שאתה נרשם לקורס כזה

השאלה היא לא הידע או החומר
השאלה היא איך מעסיקים פוטנציאליים רואים אותך.
&nbsp
כשמעסיק רואה בוגר אוניברסיטה, הוא רואה מישהו שעמד בתנאי קבלה מחמירים, ואחר כך למד במשך 3-4 שנים קורסים קשים והצליח במבחנים והשיג ציונים שניתן למדוד אותם. כשאותו מעסיק רואה בוגר קורס, הוא רואה מישהו ששילם את שכר הלימוד, וזהו.
&nbsp
הנחת העבודה בתעשייה, שגויה או לא, היא שהקורסים האלו מקבלים כל אחד ומעבירים כל אחד, ולכן הקורס אינו מהווה חסם כניסה. בתקופות טובות להיי-טק, כאשר יש מחסור באנשים, לפעמים גם בוגרי קורסים ימצאו עבודה, אבל הם נמצאים הרחק בסוף התור: קודם בוגרי אוניבסיטאות או יוצאי יחידות מחשוב בצבא, אחר כך בוגרי מכללות, באמצע בוגרי תארים אחרים שעשו הסבות, וכך הלאה וכך הלאה. בוגרי קורסים נמצאים הרחק בסוף.
&nbsp
אם אתה צעיר בתחילת דרכך אתה עושה טעות. תשקיע בעצמך ותשיג את ההכשרה הטובה ביותר שאתה יכול, בלי קיצורי דרך, וזה ישתלם לך פי כמה בהמשך הקריירה שלך.

ai21

New member
מצד אחד - ברור שאתה צודק

אבל מצד שני - היות ואין מספיק בוגרי אוניברסיטאות לכל המשרות,
יש מספיק מעסיקים שיעדיפו בוגר קורס ייעודי על בוגר מכללה עם רקע שמכיל הרבה תיאוריה (אבל ברמה נמוכה מבוגרי אוניברסיטה - וגם שם בלי סינון).

כשאני, כבוגר מצטיין מצטיין תואר ראשון באוניברסיטה הולך לחפש משרה,
ברוב המקומות קצת מתעלמים מהתואר וההצטיינות,
ובודקים מי המועמד יש לו את הנסיון הכי מתאים - מכיר את הטכנולוגיות ויוכל לבצע את המשימות הכי מהר, בלי הכשרה של מספר חודשים רק כדי לגלות אם אני מתאים או לא.
רק אם יש מספר מועמדים עם נסיון דומה - מתחילים לברור.

BravoMan

Active member
לצערי, יצא לי לפגוש מספר בוגרי "קורסים יעודיים"

שהיו להם חורים עצומים בידע בסיסי שהיה נחוץ ישירות לעבודתם, חורים שגרמו לתוצרים שלהם להיות זוועה.
&nbsp
לחלק מהאנשים האלה אולי היה פוטנציאל ללמוד ולהשלים, אבל חלקם דווקא התנגדו להפנמה של דברים כאלה.
&nbsp
יש סוג מאוד ספציפי של אדם שקורס יכול לתת לו נקודת זינוק, וזה אדם שהוא כבר "מתכנת בדם" אבל צריך משהו שייתן לו נקודת התחלה מסודרת.
&nbsp
לכל השאר, זה בזבוז כסף...
יש כמה מקומות, עם שכר לא ממש "הייטקי" שייקחו את האנשים האלה.
אבל מתכנתים הם לא יהיו...

מה הם בדיוק הבטיחו לך?

אם הם חותמים לך שתקבל עבודה בשכר מסויים, והשכר הזה נראה לך שווה את ההשקעה - אולי זה כדאי.

מבחינת מעסיקים, בוגרי קורסים שכאלה הם פחות או יותר בתחתית הסולם.

selalerer

New member
אם המטרה שלך היא מציאת עבודה בתחום זה בזבוז זמן וכסף

תסתכל על מודעות הדרושים ותבין לבד מה מחפשים. אף אחד לא מחפש בוגרי קורסים כאלו

ipv6

Member
אני לא יודע מה לומדים בקורסים האלה

(המקומות שעבדתי בהם לא מראיינים את האכלוסיות האלה) אבל מבחינת "תדמית" אתה תהיה בתחתית שרשרת המזון ותצטרך להעביר כמה שנים טובות במה שנקרא "משרות טירונות" - חברות מאד לא נחשבות שמשלמות מעט ומתבססות על אנשים סבירים שחייבים לצבור ניסיון איכשהוא.

הבעיה בסיפור הזה שזה יחלחל לאורך כל הקריירה. אחרי עבודה ב"חברה לא משהו" אתה תתקשה להתקבל לחברה טובה ותצטרך שוב לחתום ב"חברה לא משהו" וכך הלאה.

כל זה נאמר כדי להגיע למסקנה שעדיף לעשות תואר במדעי המחשב באוני' בממוצע גבוה. אבל עדיף גם להיות עשיר ובריא מאשר עני וחולה.
אם תואר במקום נורמלי זאת לא אופציה, הייתי בודק מי מהחברות שעשות את הקורסים הללו מתחייבת למצוא לך עבודה (בשכר כלשהוא).
מה שכן, אם הלכת להיי טק בגלל הכסף (סיבה אגב לגיטימית לחלוטין בעני), דע לך שמה שאתה רואה בטבלאות שכר לא יהיה רלוונטי לבוגר של קורס כזה..לפחות לא בהתחלה.

אני ממש חולה על תכנות,

וגם ממש טוב בלימוד שפות תכנות. יש לי חשיבה לוגית טובה, וכבר טעמתי תכנות בעבודות מזמנות בבניית אתרי אינטרנת בתקופה 1998-2002. הביעה שלי שאני ממש, אבל ממש לא מסתדר עם מתמטיקה. אלגברה ברמת בית ספר אני עוד יכול להפנים בדוחק, אבל ניסיתי קורס במדעי המחשב בפתוחה, וישבתי עם עיניים פעורות ולא הבנתי ממש, אבל ממש שום דבר. מבחינת הבנתי המרצה היה יכול לדבר בסינית. השיעורים היו כולם מטמטיק גבוהה. האם לאדם כמוני יש בכלל איזשהו סיכוי להיכנס לתחום ההי-טק?

BravoMan

Active member
הייטק הוא תחום ענק...

בניית אתרים בזמן בועת ה-DOT.COM של Y2K היא לא בדיוק ניסיון בתכנות, והיום הכל נראה שונה מאוד, אבל אם יש לך באמת זיקה לתכנות סביר שתסתדר גם בלי מתמטיקה ברמה אוניברסיטאית.
&nbsp
מה שכן, הדרך למקצוע תהיה יותר ארוכה וקשה, ויותר תלויה במזל מאשר הדרך הרגילה של מי שמסוגל לסיים תואר.

eveik

New member
אם אתה כל כך אוהב תכנות..

למה לקח לך 15 שנים לחזור לתחום? :)

למעלה