בחור מעורר השראה. ראיון מעניין

user32

Well-known member
מנהל
בחור מעורר השראה. ראיון מעניין

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001267349

אני מחבב את גיגהספייסס שהיו בין לקוחותיי הראשונים בעבר הרחוק. חברה קצת טראגית שאיכשהו פיתחה טכנולוגיות טובות וגייסה אנשים מעולים שבמעולים אבל אף פעם לא התרוממה (נראה לי זה סטארטאפ בן 12 שנה בערך...).

הפרבולה

New member
הקישור שלך הוביל אותי לכתבה על חברת אלסטיק ולא גיגה ספייס

האם לזה התכוונתה ?

לפי הכתבה, המייסד של אלסטיק
הוא יוצא גיגה בייטס לשעבר. האם לכך התכוון user32 כשאמר גיגה ספייס, אינני יודע

user32

Well-known member
מנהל
שניכם צודקים

בראיון עצמו הוא מספר על העבודה שלו בגיגהספייסס ומקומות נוספים ואיך החליט לעזוב וכו'. בכתבה עיוותו אם השם ל"גיגה בייטס".
אחר כך ראיתי שאותה כתבה עלתה בכלכליסט ובדה מרקר, כנראה יח"צ טוב יש לבחור.
שורה תחתונה: אלסטיק רוצים לפתח בישראל. אני צופה שזה יהיה מקום טוב לעבוד בו.

BravoMan

Active member
השראה למי בדיוק?

רובנו כאן לעולם לא נהיה בנעליו של אותו בחור.
כי רובנו מתכנתים, והוא לא!
&nbsp
הוא איש עסקים ממולח, והוא אכן הצליח במה שאנשי עסקים מצליחים: הקים ומנהל חברה גדולה ורווחית.
&nbsp
גם על ביל גייטס אמרו שהוא "החנון שהפך למיליארדר", אבל מאז איזה מפרש בייסיק בשנות ה-80 המוקדמות שהוא בנה עם חבר שלו, הוא לא באמת תכנת כלום.
הוא ניהל, רכש, גנב (לפי Xerox) עשה עסקים.
&nbsp
אני לא אומר שיש משהו רע בצד העסקי של עולם ההיטק (בעצם יש הרבה, אבל לא לשרשור הזה), אני רק אומר שלנופף במקרים כאלה רק מקדם את השקר הגדול בקפיטליזם: שכל אחד עשוי להצליח בגדול.
&nbsp
אבל זה כמובן לא נכון - כל השיטה בנויה על כך שהרוב המוחלט, 99.99% יהיו סתם עובדים.
אולי במצב טוב יותר מעובדים בתעשיות אחרות, אבל "סתם עובדים" - גם אם יגיעו לניהול, למקום של הבחור הזה, אין להם סיכוי להגיע.
&nbsp
פה ושם, כמה אנשים שאפשר לספור אל אצבעות יד אחת יפרצו.
&nbsp
זוכרים את סטיב ג'ובס? בטח. אבל את ווזניאק שהיה המוח הטכני מאחורי מחשבי Apple הראשונים?
רוב האנשים אפילו לא מכירים את שמו...
ואין מה לדבר על ההבדל הכלכלי בין השניים.
&nbsp
user - תהית למה גיגה ספייס לא התקדמה למרות טכנולוגיה מצוינת?
התשובה פשוטה - התנהלות עסקית!
&nbsp
בעולם שלנו שמונע מרווחים בכל מחיר, מצוינות טכנולוגית לא חשובה באמת להצלחה של חברות.
אפשר למכור זבל מוחלט, ועדיין להצליח בגלל שיווק מעולה.
&nbsp
רעה ערך iPhone לדורותיו - ממכשיר שנועד להיות מחובר לאינטרנט קבוע אבל לא הכיל מודול 3G ב-2007, דרך דור רביעי שהיה צריך להחזיק בצורה מיוחדת כדי לא לחסום את האנטנה ועד למתקפלים השונים.
&nbsp
מצד שני, חברת Palm, שבנתה פלטפורמה מדהימה על חומרה מצומצמת וחלבה ממנה כל פיסת ביצועים - נדרסה ע"י תאגיד ענק שלא רצה תחרות, אבל בסוף גם לא ידע איך להתנהל בתחום המובייל ונבעט ממנו החוצה תוך שנה!
&nbsp
בעולם מושלם מצוינות טכנולוגית היית מנצחת. בעולם האמתי, אפילו חברות כמו VW שנחשבות בעלות מוצרים איכותיים מעדיפים לרמות בשביל עוד כמה גרושים...

הפרבולה

New member
ווזניאק לא קופח כפי שהיה אפשר להתרשם מדבריך

נכון לא ידעתי מי זה עד עכשיו אבל בכל זאת יש לו הון של 100 מליון דולר ( הרבה פחות מסטיב גובס שהיה לו כמדומני 7 מליארד ), וגם בספטמבר 2000 הוכנס ווזניאק להיכל התהילה הלאומי לממציאים. ואפילו יש לו ערך בוקיפדיה שמשם המידע עליו. אז גם למתכנתים שאין להם ראש עיסקי יש תיקווה ....

https://he.wikipedia.org/wiki/סטיב_ווזניאק

BravoMan

Active member
אין לו "הון" - השווי המוערך שלו זה 100 מליון דולר

אבל "שווי מוערך" זה לא כסף אמתי בבנק.
לפי אותו אתר עליו מסתמך המאמר בוויקיפדיה, ב-2013 הוא הרוויח 120 אלף דולר, שזו משכורת שנתית רגילה.
https://www.therichest.com/celebnet...ess/tech-millionaire/steve-wozniak-net-worth/
&nbsp
אני בטוח שהחיים שלו לא רעים כלכלית, אבל הוא בטח לא יזמין יכטות מפוארות בעתיד הנראה לעין:
https://www.boatinternational.com/y...steve-jobs-superyacht-venus-post-refit--27459
&nbsp
ועצם העובדה שאתה בתור מתכנת שהרבה שנים בתחום לא הכרת אותו, למרות שהוא אחד מהאשיות שבנו את תחום המחשבים האישיים במו ידיו, אומר דרשני...
&nbsp
אפילו אני לא זוכר מי כתב את ה-BASIC ל-Altair יחד עם ביל גייטס.
&nbsp
אגב, הנה שאלה:
בלי לגגל, מישהו יכול לומר לי מי הוא מיקל קולינס?
אני אתן לכם רמז: רק 5 אנשים חוץ ממנו זכו לעשות את העבודה שלו במלואה.

אז אני כנראה יוצא דופן
כי אני שמעתי על סטיב ווזניאק עוד מימי ה apple 2, ואני גם יודע מי היה מייקל קולינס, למרות שאין ספק שהוא לא התפרסם כמו שני שותפיו האחרים למסע.

BravoMan

Active member
לרגע חשבתי לפי הכותרת שתכתוב שאתה עדיין מתכנת

אבל יש לך איזה מיליארד דולר בבנק

הפרבולה

New member
לפעמים זה גם עניין של מזל

בטח יש הרבה אנשים שבנו כל מיני מחשבים במוסך\במרתף \בחדר אצל ההורים .... ואולי המוצר שפיתוח היה די מתקדם לזמנו ולא התמזל מזלם לעשות מזה כסף גדול.
אני מניח גם שיש הרבה תכנתים שכתבו כל מיני משחקים ותוכניות יפות , ואלגוריתמים חכמים ולא הקימו משהו שמתקרב לגוגל , אבל סביר שחלקם הגדול בכל זאת המשיכו לעסוק בתחום ולהתפרנס ממנו יפה .

user32

Well-known member
מנהל
אני באמת לא מבין מאיפה גיבשת את התובנות הללו?

מהראיון נראה שהוא בהחלט מתכנת (תואר מהטכניון ומעיד איך הוא כתב את הקוד בעצמו). בגיטהאב יש לו 11 repositories, רק באחד מהם יש לו אישית 4,231 קומיטים עד אמצע 2013. זה ממש לא דומה לדוגמאות שנתת. כן, כנראה שמתכנת שמנהל חברה של מליארדים מפסיק לכתוב קוד בשלב כלשהו אבל אי אפשר לומר עליו ש"הוא לא מתכנת".

BravoMan

Active member
אתה יודע מה זה אמצע 2013 במונחים של חיי קוד?

בכתבה כתוב שהוא עצמו מודה שהוא בחר בתכנות כי הוא מצא שזה המקצוע הרווחי ביותר:
&nbsp
בעבר אמר בנון כי גם לא שאף להיות מתכנת מגיל צעיר. "לא תיכנתתי מגיל 5 על אטארי. הגעתי לתחום התכנות כי ניתחתי את עולם התעסוקה והבנתי שבתחום הזה תהיה עבודה.
&nbsp
תראה, יש אנשים שיודעים ויכולים לעבור מכתיבת קוד לניהול חברה.
אבל אם תתבונן סביבך, תראה שרובנו לא כאלה.
&nbsp
ומתוך אלה שיכולים, כאמור רק בודדים ממש יגיעו לניהול חברה בגודל כמו בכתבה.

יבגניי34

New member
התעלית על עצמך עם ההטרלה הזו. הבנאדם בנה את הליבה של ES

לבד, והכל opensource! עכשיו מסתבר שגם זה לא מספק אותך?
מחר טטריל את antirez כי יש לו קשרים עסקיים עם redislabs? מה הוא אמור לאכול, בייטים?

choo

Active member
לא אומרים שכולם יצליחו. אומרים שכולם *עשויים* להצליח

&nbsp
אין משהו מהותי שמונע מאדם שטוב בפיתוח תוכנה, ללמוד כיצד להיות איש עסקים טוב. זה קודם כל עניין של החלטה ורצון להתחיל ללמוד להיות איש עסקים טוב. מי שלא רוצה - סביר שלא יצליח. מי שלא מנסה - כמעט בוודאות לא יצליח.
&nbsp
לגבי האייפון - אני חושב שאתה מתקשה להבין את הרעיון של מצויינות מוצרית (להבדיל ממצויינות טכנולוגית לבדה). ממשק המשתמש שהציעו באייפון עלה בסדר גודל בנוחיותו למשתמשים על פני הממשק של פאלם. את המשתמש לא מעניין מה חלבו מהחומרה - אכפת לו רק מה הוא מקבל. חליבה מהחומרה היא תכונה חשובה בשוק שבו המחיר הוא המלך. כשהמחיר הוא לא המלך - יש גורמים אחרים שמשפיעים יותר. וזה נכון לא רק בתחומים שנשלטים על ידי משתמשים ביתיים. זה נכון גם בתחומים אחרים, שבהם ל-brand name יש משמעות עמוקה (המשפט "לא פיטרו אף אחד שקנה איי בי אם" עמד מאחורי המשך ההצלחה העסקית של איי בי אם במשך הרבה מאוד שנים. ובסוף "הרגו" את איי בי אם לא בגלל שיווק, אלא בגלל שילוב עם טכנולוגיה. וואריאציות של המשפט הזה והסיפורים הללו קיימות גם בתחומים אחרים (בתחום מערכות ההפעלה עם מיקרוסופט, בתחום מערכות האיחסון עם EMC, בתחום נתבי התקשורת עם CISCO, וכן הלאה).
&nbsp

BravoMan

Active member
**עשויים** זה בדיוק מה שכתבתי!

אתה מוזמן לקרוא שוב את ההודעה שלי, ולראות שבדיוק זה השקר:
לא לכולם יש סיכוי, למעשה המערכת הכלכלית כולה בנויה על זה שלרוב המוחלט של האנשים אין שום סיכוי, ואסור שיהיה להם.
&nbsp
אם כל מתכנת סביר שהיה רוצה להיות מנכ"ל היה הופך למנכ"ל, היה לנו עכשיו ים מנכ"לים מובטלים, והמחסור במתכנתים שבוכים עליו פה ובעיתונות חדשות לבקרים היה עוד יותר חמור.
&nbsp
אני מבין היטב את המונח "מצויינות מוצרית" - אני עובד עם אנשי שיווק, ואני יודע שזו דרכם למכור לאנשים חרה בתוך אריזה יפה.
&nbsp
כשכתבתי ש-Palm "חלבו את החומרה" הכוונה היית של-Palm היית חנות יישומים ענקית (לזמנה) עם דברים שימושיים וכיפיים למשתמשים, כמו למשל משחקים די מורכבים שעבדו יפה למרות המגבלות החומרתיות של התקופה.
&nbsp
זו בדיוק שאלה של מה המשתמשים קיבלו - הממשק הכי יפה ונוח הוא חסר תועלת לחלוטין אם אין פונקציות שימושיות שאפשר להפעיל דרכו.
&nbsp
אני מזכיר לך, שהגרסה הראשונה של iPhone בכלל לא כללה יכולת להתקין אפליקציות עד לעדכון מערכת הפעלה.
ולמרות שהמכשיר שווק ככזה שנועד לגלוש באינטרנט ולהפעיל יישומי Web, הוא לא כלל אינטרנט סלולרי מהיר, למרות ש3G כבר היה סטנדרט נפוץ אפילו בטלפונים טיפשיים באותה תקופה.
&nbsp
הממשק של Palm אגב, היה די יצירתי וטוב בהתחשב במגבלות החומרה.
הם הצליחו לייצר מערכת זיהוי כתב יד די מהפכנית, שלפחות לשוק האנגלי (שוק גדול ומרכזי עבור החברה), חסכה פעמים רבות את המקלדת הקטנה והבעייתית ואפשרה מהירות עבודה.
&nbsp
Palm נצלה מצוינות טכנולוגית כדי לספק ערך למשתמש.
iPhone, בתחילת דרכו ניצל מנגנון שיווקי ועיצוב יפה כדי למכור לבנה חסרת תועלת.
&nbsp
ולמרות זאת, אייפון הצליח ו-Palm הוא היסטוריה.
&nbsp
אגב iPhone, אין כמו לראות כמה חברים עם מכשיר שעולה כ-4 אש"ח שלא מצליחים לעשות דרכו forward למייל בלי לחרבש לגמרי שילוב של עברית ואנגלית, בעוד שמכשיר mid level שלי שעולה רבע מזה במקום הכי יקר שמוכר אותו עושה את הפעולה ללא בעיה.
&nbsp
ספר לי עוד על "מצויינות מוצרית"

choo

Active member
אתה מערבב בין "כמות האנשים שיצליחו" לבין "מי האנשים שיצליחו"

&nbsp
ל"מערכת" לא אכפת "מי יצליח". ברור שלא כולם יצליחו להיות מנכ"לים - אבל אין משהו מובנה במערכת שקובע מראש למי יש סיכוי ולמי אין סיכוי. (אני מדבר על קפיטליזם נקי - לא על אוליגרכיזם ווריאציות אחרות). אני חושב שכדאי שתראה את הסרט "רטטוי" שמדגים מאוד יפה את ההבדל בין המושגים הללו (לא בהקשר קפיטליסטי - אבל באופן אנאלוגי).
&nbsp
ברור שאם מקימים חברות בנות אלפי עובדים - רק אחד מכל כמה אלפים יהיה מנכ"ל. אבל כל אחד ספציפי עשוי להיות המנכ"ל, ולא נקבע מראש מי כן ומי לא. מעבר לזה, לא מדובר בהצלחה בינארית "מנכ"ל או פועל" - אלא בהצלחה מדרגית, יחסית. זה מה שנותן לאנשים מוטיבציה להשקיע - כי יש סיכוי מסויים שהם יצליחו. כמה הסיכוי? תלוי לאיזו רמת הצלחה מכוונים. למשל הסיכוי להיות בעשירון העליון הוא..... עשר אחוז. זה פשוט עניין של הגדרה. והסיכוי להיות במאיון העליון? אחוז אחד. שוב - עניין של הגדרה.
&nbsp
לגבי פאלם ואפל - לכל אחד יש משהו אחר שחשוב לו בממשק. אישית השתמשתי במוצרים של אפל בשתי תקופות בחיי. הראשונה - בשנות ה-80 המאוחרות, לעבודות גרפיות. הממשק של המקינטוש השחור-לבן של אז היה מתקדם בסדר גודל, לעומת אפליקציות מקבילות על מחשבים אישיים אחרים, באותה תקופה. מתי היתה התקופה השניה? בחצי השנה האחרונה. גם לאפטופ של אפל וגם סלולרי שלהם - ובשני המקרים משהו בנוחות השימוש עולה מבחינתי בצורה משמעותית על נוחות השימוש בלאפטופים מבוססי חלונות (שלא לדבר על לינוקס) ועל סלולריים מבוססי אנדרואיד. לא מדובר בתכונות טכנולוגיות מהסוג שאתה מסתכל עליו - אלא בשימוש למטרות יום יומיות.
&nbsp
אני אזכיר לך עוד נקודה - כשהאייפון יצא, "כת אפל" היתה קטנה בהרבה מאשר מאוחר יותר, האייפון הגדיל את הכת הזו בצורה משמעותית. גם לפני כן - האייפוד (נגן המוזיקה) הגדיל את הכת. ולמה זה? לא מסיבות של שיווק (אותה מכונה שיווקית היתה קיימת גם לפני כן) - אלא מסיבות של התאמת המוצר למשתמשים. פאלם הלכו לכיוון אחד. אפל הלכו לכיוון של אקסלרומטורים, של ממשק נגיעה באצבעות וכדומה, שלמרבית האנשים היו הרבה יותר נוחים מהממשק של פאלם - וזה, לדעתי, מה שהוביל למהפכה. לא סתם אנדרואיד והחומרה שעליה הוא רץ חיקו את אייפון - אבל לא היה שוק חיקויים המוני כזה למכשירים של פאלם או בלאקברי.
&nbsp
זה בדיוק אותו הדבר שהתרחש עם הממשק החלונאי - ברגע שראו את זה על מחשבי מקינטוש, כולם הבינו שזה העתיד, וממשק הדוס יעבור מן העולם בתור ממשק המשתמש המרכזי.
&nbsp
אתה יכול לזלזל בחשיבות של ממשקי משתמש - אבל זה דבר אקוטי מאוד למרבית המשתמשים - שאינם "אנשי טכנולוגיה" ואינם מעוניינים להשקיע את זמנם בטכנולוגיה - אלא בשימוש בה. אתה מדמיין היום מישהו שמעיז לייצר טלפון חדש שהממשק שלו לא מבוסס על מסכי מגע ועל ממשק איצבוע, אלא חוזר לממשק של מקלדות פיזיות? רק אם הם יפתחו טכנולוגיה חדשה, שתהיה עוד יותר קלה לאנשים לשימוש (קריאת מחשבות? הפעלה באמצעות העיניים? אין לי מושג)

ipv6

Member
אני השתמשתי באייפון תקופה ארוכה (כמה דגמים)

ולא מזמן עברתי לאנדרוידים (כמה דגמי high end), סתם כי רציתי לנסות( וזה על חשבון החברה.
)
מבחינתי כמשתמש פשוט, דיי שקול עם עדיפות קלה בממשק לאייפון (משהו שם יותר נח \ אינטואיטיבי) וקצת יותר יציב..
כמובן שאין שום בעיה לעשות באייפון שום פעולה בסיסית כמו FWD למייל, בדיוק כמו זה שהגלאקסי נפל לי היום, לא אומר שסמסונג מייצרים טלפונים שמחליקים מהיד...

התמחור של האייפון בעייתי והוא באמת יקר מדי. אם הייתי קונה מהכסף שלי כנראה שלא הייתי מוכן לשלם את הסכום המלא עבור הדגמים החדשים.

BravoMan

Active member
חשבתי על רטטוי כשהתחלנו את הענף הזה בשרשור...

"לא כל אחד יכול להפוך לשף מעולה, אבל שף מעולה יכול לבוא מכל מקום".
&nbsp
זה מסר נחמד, אבל אם משקיעים כמה דקות לחשוב על העולם של רטטוי במונחים של אדם בוגר ולא סרט מצויר לילדים, מהר מאוד מבינים שמה שהיה קורה בפועל במציאות עם עכברושים בעלי אינטליגנציה אנושית ויכולת לשלוט בגוף האדם כמו ברובוט, זה שהם פשוט היו משעבדים את המין האנושי, ולא בורחים ממנו ומסתתרים בביוב.
&nbsp
לענייננו, לא כל אחד יכול להפוך למנכ"ל.
התאוריה של הקפיטליזם אולי אומרת ששדה המשחק אמור להיות שווה, אבל המציאות מכתיבה כללים אחרים.
&nbsp
כדי שאפשר יהיה בכלל להתחיל להתחרות, צריך שילוב של גורמים שחלקם מולדים, חלקם נסיבתיים, וחלקם נרכשים.
כך למשל, לא כל אחד יכול להוציא תואר מאוניברסיטה יוקרתית, בין אם בגלל רקע סוציו אקונומי, ובין אם בגלל יכולות מולדות להפנים מקצוע מסוים.
&nbsp
במקרה הספציפי שלפנינו, סט הקישורים האישיים והמקצועיים שדרושים כדי להיות מתכנת טוב, וכדי להיות מנכ"ל טוב, הם נפרדים לגמרי, ונדירים ביותר מקרים בהם הקישורים חופפים בתוך אותו אדם.
&nbsp
אציג זאת כך:
אף אחד לא מונע ממני לרוץ. זו המציאות.
יחד עם זאת, אין שום סיכוי שאנצח את יוסיין בולט בתחרות ריצה.
אין לי את הגנים לזה.
אפילו להרבה רצים אולימפיים לא היו גנים לזה, אבל להם היה הרבה יותר סיכוי ממני הן בגלל איך שנולדו, והן בגלל איך שהתאמנו כל החיים.
&nbsp
אני מכבד את יוסיין בולט כספורטאי ושיאן עולם, אבל הוא לא השראה בשבילי לעשות כושר.
כי הסיפור שלו לא רלוונטי אלי, ואין ומעולם לא היה לי סיכוי להגיע לאן שהוא הגיע, למרות שפיזית, איש לא מנע ולא ניסה למנוע זאת ממני.
&nbsp
לעניין Apple, אני לא טוען שכל המוצרים שלהם מאז ומעולם היו זבל.
להפך - דוגמאות של iPod וה-Macים הראשונים הם סיפור שונה מאוד מ-iPhone ו-iPad, אפילו iPod touch היה נפילה.
&nbsp
ה-iPod לדורותיו היה מוצר מצוין בגלל מצוינות טכנית ואוסף יכולות:
הוא הגיע בנפחים גדולים שאפשרו לסחוב הרבה שירים בלי צורך להחליף, והדרך לרכוש, להכניס פנימה, ולסדר את המוזיקה היית פשוטה, נוחה, ונגישה.
&nbsp
לפחות בארה"ב - בארץ, בה אנו רגילים להשיג שירים "בדרכים חלופיות" וגם ככה החנות של iTunes לא היית זמינה שנים רבות, מכשירי iPod לא תפסו, ונגני MP3 רגילים שהוצגו כתיקייה במחשב עקפו אותם בפופולריות.
&nbsp
אני מכיר מישהו שעד לפני שנים בודדות השתמש ב-iPod 160GB פשוט כי לא היו התקנים ניידים אחרים, כולל של Apple שהיו נותנים נפח אחסון כזה בגודל קומפקטי כ"כ, ועוד עם פונקציונליות עצמאית.
&nbsp
במקום אחד שעבדתי, הגרפיקאי השתמש ב-Mac שהריץ OS 9 והיה בנוי על פלטפורמה של מוטורולה ולא אינטל.
&nbsp
אבל זה בדיוק העניין - המצוינות הטכנולוגית של הפלטפורמה אפשרה למוצר להיות רלוונטי שנים רבות ולעשות מה שמחשבים מבוססי intel חדשים יותר (אך לא יקרים במיוחד) לא יכלו לעשות.
&nbsp
אבל בשלב מסוים הם החליטו שלא אכפת להם ממצוינות.
לאחד ממפתחי iOS שאני עובד איתו יש Mac Mini שהוא בן 3 בלבד.
כשהוא נרכש, הוא עבד סביר לצורכי פיתוח אפליקציות.
היום הוא עגלה שממש מעכבת את העבודה, וגילינו בנוסף לכל שבסדרה הספציפית הזו, לא ניתן לפתוח את המחשב כדי להגדיל זיכרון או להחליף את הכונן הקשיח ל-SSD.
&nbsp
אז עכשיו אותו מפתח ממתין שמחלקת הרכש תארגן לו מחשב חדש.
&nbsp
למה?
כי ל-Apple מזמן לא אכפת ממצוינות טכנית. הם בונים על אפקט ה-"כת" ועל תלויות בין מוצרים (הרי לא תפתח ל-iOS על Linux) כדי למכור.
ולמכור זבל.
&nbsp
זוכר את סיפור ה-thermal throttling במקבוקים החדשים?
&nbsp
ורק כקוריוז:
אני לא צריך לדמיין חברה מודרנית שמייצרת טלפונים ללא מסך מגע.
https://www.lg.com/us/flip-phones
זה דגמי 2018, כן?
&nbsp
https://www.theverge.com/circuitbreaker/2017/12/1/16724656/samsung-w2018-flip-phone-android-china
&nbsp
בעוד שבמערב זה משרת אוכלוסיות מאוד ספציפיות, בדרום קוריאה ואזורים נוספים באסיה זה מאוד פופלרי עקב הרגלי שימוש של האוכלוסייה הרחבה, כגון שימוש כבד בהודעות טקסט.
&nbsp
כן, Apple בהחלט הביא צורה מסוימת של ממשק למיין סטרים, אבל היא לא עשתה זאת כי הממשק הזה היה כ"כ טוב.
היא עשתה זאת בגלל כוח השיווק שלה, כי בזמן שהיא הפיצה את הממשק, לא היה מה לעשות איתו.

user32

Well-known member
מנהל
אני חושב שאתה עושה אובר הערכה ליכולת להיות מנכ"ל או יזם

לדעתי, היכולת להקים מיזם מוצלח תלוי ברוב המוחלט משני פקטורים: לקיחת סיכונים + מזל. כל שאר הדברים: תואר מאונ' יוקרתית, יכולות ניהול, כסף, קשרים זה הכל נכון אבל יש לו חשיבות משנית.
היזמים המצליחים היום הם לא אלה שהיו הכי חכמים, הכי מוכשרים, או יצירתיים. הם בעיקר היו נועזים והיה להם מזל להיות במקום הנכון בזמן הנכון. אז כן, לא כל אחד יצליח אבל אם מחר ימנו אותך להיות מנכ"ל מיקרוסופט רוב הסיכויים שהחברה תציג אותן ביצועים שהיא מציגה כיום. ואם סאטיה נדלה ינהל את הצוות שאתה היום עובד בו, לא בטוח שהוא יספק את הסחורה יותר טוב מהר"צ הנוכחי שלך.
תחשוב על יזמים כמו יצחק תשובה, רמי לוי וכו'.

למעלה