עד כמה זה חריג?

the lone gunmen

New member
עד כמה זה חריג?

נניח ואתם עובדים בחברה כלשהי תקופה לא קצרה, אתם הכי מנוסים בצוות שלכם, עיקר הפיתוח בוצע עד עכשיו על ידכם ועזיבה שלכם, ככל הנראה, תפגע בצורה משמעותית בהתקדמות הצוות.
באיזשהו שלב אתם מתחילים להיות לא מרוצים מכל מיני שינויים שמתרחשים בצוות, אתם מעלים אותם לראש הצוות, אתם לא מסכימים בכמה נושאים די קריטיים ואתם מחליטים לעזוב.

לאחר שאתם מודיעים שאתם עוזבים, מודיעים לכם לא להגיע לעבודה החל ממחר. (מהלך שסביר להניח מונע מאגו יותר מהגיון שכן המון ידע יאבד והמון שעות עבודה יירדו לטימיון).

עד כמה זה חריג ועד כמה ירימו גבה בראיונות עבודה אם תאמרו שמקום העבודה הקודם שלכם ויתר על תקופת ההודעה המוקדמת שלכם?

liron50

New member
נשמע די חריג

לא רשמת, אבל יכול להיות שהשיחות האחרונות היו לא נעימות והסתיימו בטונים צורמים, ולכן עשו זאת. כדאי גם לזכור שלכל אחד יש תחליף ובסוף יסתדרו, לא משנה כמה ידע וכמה ניסיון יש לבנאדם.
&nbsp
לא צריך להגיד את זה בריאיונות הבאים, השאלה מה יקרה אם יבקשו לדבר עם ממליץ מהמקום הזה.

nocgod

New member
נשמע קצת חריג...

כמו שאמרו לך זה תלוי בשיחות ובצורה שהן התנהלו, אולי האנשים קיבלו חשש שעקב הניסיון שלך והמוניטין אולי תוכל לעשות נזק.
קח בחשבון שנזק עלול להתבטא לא רק בלדפוק את הקוד, כי זה אפשר לתקן תוך דקות אחרי שמוצאים. נזק אפשר לעשות גם בגישה לא בריאה כלפי צוות העובדים שיתחילו להתמרמר וגם יברחו.

לגבי ראיונות העבודה - אל תעלה את זה בכלל, אני בחיים לא שואל על איך נגמר הסיפור עם המעסיק הקודם (אם בכלל) מהסיבה הפשוטה שלשמוע רק צד אחד של המטבע לא מועיל לי בכלום. אותי אף פעם לא שאלו איך נגמרה מערכת היחסית במקומות הקודמים.

אבל קח הכל בeasy, אל תיקח ללב, הכל סה"כ ביזנס. תנוח, תנקה את הראש, זה עתה קיבלת חודש חופש בתשלום - יכול להיות יותר טוב מזה

the lone gunmen

New member
יש אנשים ש"דופקים את הקוד" כשהם עוזבים??? וואו...

בחיים לא הייתי מעלה על דעתי שמישהו יעשה דבר כזה.
גם לא הייתי מעלה על דעתי לעשות נזק בדרך אחרת.

היו כמה שיחות נוקבות לגבי המצב, אבל לא חשבתי שזה מה שיקרה כשאודיע על עזיבה. (כמו שכתבתי, לדעתי, מעורב כאן המון אגו.
מבחינה מקצועית, זה נכון שלכל אחד יש תחליף, אבל מדובר כאן על חודשים של מחקר ולחבר'ה שנשארו - עם כל ההערכה שיש לי אליהם - ייקח המון זמן להגיע לנקודה שאליה הגעתי).

הענין הוא שבראיונות שואלים על זמינות ואם אני אומר שהזמינות מיידית, זה ייראה מוזר.
אם אומר שהזמינות שלי היא בעוד חודש - זה יהיה למעשה לשקר, ואני לא רוצה גם לעשות את זה.

ואני לא לוקח שום דבר ללב. זה ממש לא הענין.
פשוט מבחינה טכנית, כששואלים אותי מה הזמינות שלי, אני לא כ"כ יודע איך לצאת מזה מבלי שזה יגרום להרמת גבה.

vinney

Well-known member
אז אל תגיד שהזמינות מיידית

קח חופש, תנוח קצת, מה רע? לא עניינם מה אתה עושה בזמנך הפנוי.

nocgod

New member
אז אולי באמת בגלל הטונים הצורמים

לגבי זמינות - אל תטעה אתה לא זמין גם אם אתה לא עובד, החוזה שלך תקף עד סוף התקופת התראה מוקדמת.

v1c2

New member
לומר שהזמינות היא עוד חודש זה ממש לא לשקר...

רק אתה מחליט מתי אתה זמין להתחיל עבודה, ולא משנה הסיבה. לאף אחד גם לא יהיה אכפת אם תהיה זמין מיידית, מה זה משנה? יותר מכך, אנשים בסיטואציות כאלו בכלל לא מצפים לדעת את כל הפרטים האלו - כמו תאריך מדויק של העזיבה שלך או למה בדיוק אתה זמין באיזו נק' זמן - זה מיותר ומעיק על יחסי האנוש. בקיצור, תגיד מתי אתה זמין לפי מה שנוח לך ואל תנסה לענות על שאלות שלא נשאלת.

ipv6

Member

גם אני תוהה למה לנדב את זה?

מהצד השני נתקלתי בהמון מועמדים שסיפרו לבד (בלי ששאלתי) יותר מדיי פרטים לא מחמיאים..

SOM CHAI

New member
לא כזה חריג... זה קורה

ומה עושים שמחליטים לפטר?? אותו דבר, שולחים הבייתה.
לגבי מה אומרים בראיונות, אז הזמינות שלך היא עוד חודש. בהרבה מקומות זה נחשב לזמינות דיי גבוהה.

Lhuna1

New member
הזמינות שלך יכולה להיות מיידית ואין בזה משהו חשוד בהכרח

המראיין לא אמור לדעת באיזה תאריך בדיוק נתת את מכתב ההתפטרות שלך, ולכן הוא לא יכול להסיק מזה שויתרו לך על תקופת ההודעה המוקדמת.
יתכן שהתפטרת לפני חודש והתקופה נגמרה.
יתכן גם שהתפטרת לפני חודשיים, נתת חודש עבודה אחרי ההודעה, וגם לקחת לעצמך חודש חופש אח"כ או לקחת לעצמך זמן להתראיין במקומות רבים כי אתה בררן ולא בער לך.
&nbsp
פשוט אל תנדב פרטים מיותרים.
&nbsp
- "מתי אתה זמין להתחיל?"
- מיידית, כבר סיימתי שם.
&nbsp
פשוט מאוד.
&nbsp
אני מסכימה עם מי שכתב כבר - הסוגיה שצריכה יותר להטריד אותך זה הממליצים משם.
&nbsp
&nbsp

Astroo

New member
לא מומלץ להגיד שהזמינות מיידית

המראיינים יחשדו שהוא פוטר לפני יותר מחודש ועדיין לא הצליח למצוא עבודה, או שהוא לחוץ. הסטנדרט זה להגיד שהזמינות היא תוך חודש מהחתימה.

Lhuna1

New member
עקרונית נכון, אבל במקרה שלו הוא זה שעזב, והוא מספר את זה

Lhuna1

New member
ולמעשה זה גם לא ממש נכון, כי בפיטורים לרוב עוזבים מיידית

ולכן זמינים מיידית.
&nbsp
ואגב, אין שום כתם נוראי בלחפש עבודה במשך חודש.
&nbsp
&nbsp

Astroo

New member
לא נכון

בפיטורים לרוב נותנים התראה של חודש. גם אם לא צריך פיזית לבוא לעבודה בתקופה הזאת, עדיין מקבלים שכר. להגיד בראיון עבודה שהזמינות מיידית זה להפגין לחץ ולשים את עצמך בעמדת נחיתות.

Lhuna1

New member
זו בדיוק הכוונה - לא מגיעים פיזית, בדיוק כמו במקרה שלו.

ואין שום עמדת נחיתות או הפגנת לחץ בזמינות מיידית.

Astroo

New member
בטח שיש עמדת נחיתות

מעסיקים מעדיפים מועמדים שעדיין עובדים ומחפשים מקום חדש תוך כדי העבודה, ולא כאלה שפוטרו או התפטרו בלי למצוא מקום חלופי. במקרה הראשון חלק מהמעסיקים יחשדו שהעובד בעצם פוטר בגלל הביצועים ומסווה את זה בשינוי אירגוני, וגם אם לא, יתייחסו אליו בזילזול כי הוא מובטל והם לא.
במקרה השני, המועמד מצטייר בתור אדם אימפולסיבי ולא שקול.

user32

Well-known member
מנהל
טיפ למקרה שלך

אם תגיד שעזבת, מיד יבקשו ממליצים ולפי התיאור שלך לא בטוח שזה יהיה לטובתך. שקול לומר שאתה עדיין עובד שם (פורמלית זו האמת) וככה תמנע מכל הקטע.
לגבי התאריך התחלה: אין בעיה להגיד שבדקת עם המקום שלך ויש לך אפשרות להתחיל תוך X ימים. זה נורמלי, רוב המעסיקים לא יחפרו בזה. להפך, בדרך כלל מבקשים לבדוק אם אפשר להקדים את ההתחלה.

למעלה