OFF TOPIC - האם מועמד שהתקבל והחליט לוותר "יישרף" אצלכם?

AnnoyedGrunt

New member
OFF TOPIC - האם מועמד שהתקבל והחליט לוותר "יישרף" אצלכם?

לאחרונה הגשתי מועמדות למשרה (ניתוח נתונים, אם זה משנה). היה ראיון טלפוני קצר, אחריו מבחן טכני פשוט יחסית ואז ראיון אצל המעסיק.
המשרה נשמעה מעניינת ברמה סבירה, אבל לא התרשמתי שיש לי מקום להתפתחות מקצועית משמעותית.
אחרי הראיון, שוחחתי שוב עם הגורם המקצועי ושיתפתי אותו בלבטים, ובסופו של דבר החלטתי שלא להמשיך. הנימוק העיקרי שציינתי היה החלטה לתת הזדמנות שניה למקום העבודה הנוכחי שלי (ואולי זו הייתה הטעות שלי).
קיבלתי ממנו תגובה נזפנית שחבל מאוד שביזבזתי את זמנם והוא מקווה שלא אעשה זאת שוב.

האם לדעתכם מדובר במעשה לא ראוי מצידי? באופן כללי, אני לא מכיר דרך אחרת "לחוש את השוק" באמת, למעט לגשת לראיונות, גם אם אני לא בטוח לחלוטין שאעזוב את מקום העבודה (כמובן - הכל בהתאם למשרה המוצעת).

תודה ושבוע טוב

user32

Well-known member
מנהל
לא. אבל זה תלוי בבנאדם

יש לא מעט טיפוסים שלוקחים את זה אישית. מישהו שאני מכיר התקבל לאנשהו ודרשו ממנו לחתום למחרת. הוא אמר שהוא מחכה לעוד הצעה ושהוא רוצה זמן לחשוב והמראיין הגיב בכזו ארסיות שיצא לו כל החשק לעבוד אצלו. זה נגמר בSMS דחיה נוזף של המראיין אחרי שנתן לו אולטימטום.
רוב המראיינים רגילים לזה שמועמדים לא חותמים בסוף. זה חלק מהשגרה.

doutsh

New member
באותה המידה המראיין יכול להחליט שהוא לא מקבל אותך. מה ההבדל?

N i X

New member
אל תקח ללב

ההתנהלות שלך הייתה בסדר גמור לדעתי.
&nbsp

eveik

New member
יש לי רגשות מעורבים..

נתחיל בזה שאתה לא צריך לקבל החלטה כל כך משמעותית של לעבור מקום עבודה ולחתום על הצעה רק בגלל שאולי תצא לא בסדר או ש״תישרף״ אצל המרואיין / חברה. אם אתה לא שלם עם ההחלטה שלך - אל תעשה את זה.

that being said, לתת הזדמנות נוספת למקום העבודה שלך זה בעיני צריכה להיות הנקודת פתיחה שלך. לחשוב איך אפשר לשפר, לדבר עם המנהל, לנסות צוות אחר אם אפשר וכו׳ - זה דברים שהייתי מצפה מאדם לעשות לפני שהוא מחפש, ולא תוך כדי (או אחרי קבלת הצעה).

להגיד את זה אחרי שקיבלת כבר הצעה זה טיפה מעצבן, בשיא הכנות (אבל שוב - לא צריך לגרום לך לחתום על ההצעה אם אתה לא שלם עם ההחלטה). זה בהחלט מרגיש שבזבזת לי (ולכל האנשים שהיו מעורבים בתהליך) את הזמן, ואולי לא התקדמתי עם מועמדים אחרים בזמן הזה בגלל שהתקדמתי איתך (ואולי אפילו איבדתי מועמד אחר כי חיכיתי לקבל תשובה ממך).

זה גם יכולה להיות טקטיקה של מועמד לבקש העלאה ממקום העבודה, ואז שוב אני ארגיש מנוצל (אני מבין שזה לא המקרה).

אני בכנות לא חושב שאתה צריך ״לחוש״ את השוק סתם בשביל לראות מה יש אם אתה לא באמת מעוניין לחפש, ויש עוד דרכים לראות מה קורה (לדבר עם אנשים, meetups, פורומים ואפילו סתם לראות מודעות דרושים / מה חברות מחפשות). לחפש סתם כי אולי תיפול הצעה שממש תרצה זה קצת אנוכי בעיניי, ואם אתה מחפש משהו ספציפי - אז התמקד בחיפושים שלך והסיכוי שבאמת תמצא את זה ותקבל הצעה שתרצה לקבל הוא גבוה יותר.

בכל אופן, אם כבר הגעת לסיטואציה הזאת - הייתי מנסה אולי לשדר את זה קצת אחרת למראיין (=למצוא סיבות נוספות למה ההצעה לא מספיק אטרקטיבית בשבילך).

כך או כך, יהיו אנשים שלא משנה מה תגיד להם עדיין ״ייכעסו״ עלייך אם סירבת לקבל מהם הצעה (יש סיכוי לא רע שזה המקרה פה). assholes יש בכל מקום - מזה ספציפית לא הייתי מתרגש.

AnnoyedGrunt

New member
תודה על התגובות, זה בעיקר תפס אותי לא מוכן

כמה הערות - הסיבה העיקרית שבגללה ויתרתי הייתה ההבנה שכנראה לא יהיה שם אתגר מקצועי שאין לי כיום. את זה הבנתי רק אחרי הראיון. לא הייתה לי כוונה להגיע "סתם".
דבר נוסף - השיחות עם המגייס לוו בזילזול במקומות עבודה אחרים ובכלל תחושה של נסיון למכור משרה.
&nbsp
איך שאני לא מסתכל על זה - אין לי עניין לעבוד בעתיד אצלו, אבל לך תדע איפה תפגוש מישהו בפעם הבאה.
בכל מקרה, להבא אני אשתדל להיות יותר ישיר לגבי הסיבה שבגללה אני מוותר על משרה.
&nbsp
ודבר אחד אחרון למגיב מעליי - האם אתה חוזר באופן אישי לכל מועמד שפנה אליך/התחיל איזשהו תהליך מולך ומנמק לו מדוע לא המשכת איתו? כי אם כן - יש לי הרבה מה "לספר" לך על מעסיקים בישראל..

ipv6

Member
לגבי לתת הזדמנות למקום הנוכחי

אני חושב שיש לא מעט מצבים שבאמת עדיף פשוט לעזוב מבלי לנסות לשנות את המצב.
בעיקר דברים שקשורים ל-DNA של הארגון שאין למנהלים הישירים דרך לשנות.

אם אתה בחברה קטנה שלא משלמת הרבה, חשוב לך להשתדרג כלכלית ואתה מרגיש שאין סיכוי להתקרב במקום הנוכחי להצעה של חברה גדולה.
אם אתה במקום שכולם נותנים בו הרבה שעות \ תרבות עבודה מלחיצה
אם אתה לא מאמין בחברה \ במוצר \ בטכנולוגיה וכו'.

במצבים כאלה, עדיף פשוט ללכת בלי להכנס לפירוט, לסיים בצורה טובה ולשמור על הממליצים.

אני דווקא חושב שבריא פעם בכמה שנים להרים את הראש ולראות מה יש לשוק להציע. בסוף זה ביזנס, לא משפחה.

לגבי השאלה המקורית, אני חושב שזה בסדר גמור לדחות הצעה. באופן אישי אני בחיים לא אומר שום דבר שלילי לחברה שאני דוחה את ההצעה שלה אלא אומר שמסיבות כאלה ואחרות החלטתי לקבל הצעה של מקום אחר \ להמשיך במקום הנוכחי.

S h a r k 1 8

New member
בלנסות לשנות יש סיכון

העובד עלול להיתפס כ"בעייתי" או "לא מתאים למערכת" או"ממורמר" וזה מראש מוריד את ערכו בחברה. כמובן שאם מדובר בעובד מאד-מאד חיוני שיכול להחזיק את החברה בביצים, זה סיפור אחר. לרוב זה לא המצב.
כמובן שהסיכוי שדברים ישתנו הוא בד"כ נמוך, ולכן הרבה עובדים יעדיפו לנסות לשפר את המצב בדרך שהיא הכי פחות מסוכנת, שהיא לחפש עבודה אחרת באופן דיסקרטי.

jellymean

New member
אתה לא חייב להם שום דבר...

והם גם לא סופרים אף אחד ממטר...
היום אנשים עוברים תהליכי מיון מייגעים שכוללים כמה שלבים ובסוף אפילו לא טורחים לתת תשובה או לענות בטלפון...

שים עליהם פס....

liron50

New member
בריאיונות צריך לדעת להגיד דברים בחוכמה

לפחות לפי איך שכתבת, נשמע כאילו רצית לעזוב את המקום, התחרטת, ואלה שראיינו אותך סתם נפלו באמצע.
היית צריך פשוט לומר, שאתה מעדיף להמשיך לבדוק הצעות אחרות עם יותר אפשרויות להתפתח\יותר עניין.
זה גם נשמע יותר טוב, וגם להם אולי היתה אפשרות לגשר על הבעיות האלה.

SOM CHAI

New member
נזיפה?

סליחה על הבוטות אבל למה מי הוא בכלל שינזוף בך??
אם הוא היה עם פחות אגו (וגם חכם יותר...) הוא היה צריך להגיד לך שהוא ישמח לשמוע ממך שוב אם תשנה את דעתך.

לפי מה שכתבת אתה התנהלת בסדר. התחלת תהליך והחלטת לעצור באמצע, זה לגיטימי לחלוטין.

agranom

New member
לא צריך להתרגש

זה בסדר לדחות הצעה ולהגיד שהחלטת להשאר במקום הנוכחי. עשיתי את זה די הרבה וכולם לקחו את זה בהבנה. בדרך כלל הציעו לשמור על קשר ופעם אחת גם יצרו קשר אחרי חצי שנה לשאול האם שיניתי את דעתי.

רק פעם אחת קרה לי שהתעצבנו עלי שדחיתי הצעה וזה היה כשאמרתי שקיבלתי הצעה אחרת. ניתקו לי בפנים ושלחו לי מייל דחיה... אחרי שדחתי אותם...
באותו מקום המנהל פיתוח היה בן אדם די מגעיל שניסה לרדת עלי בשביל להוריד דרישות שכר. לא מקום שכדאי לעבוד בו בכל מקרה.

אז אם מישהו מגיב ככה, אתה יכול להתנחם בזה שעשית החלטה נכונה שהחלטת לא לעבוד שם. אתה לא רוצה לעבוד אצלם וגם לא בשום מקום אחר, שיתן לזה שנזף בך להגיע לעמדה שהוא מגייס אנשים.

krambo1

New member
הייתי בראיון עבודה

קראו לי לבוא פעמיים ובזבזתי כסף על חנייה ובסה"כ כל הראיון בפעמיים שהייתי שם לקח יותר מ 3 שעות. לא חזרו אליי אז כנראה שזה שלילי. אז להם מותר ולמועמד אסור?
אל תתרגש. האגו פה מדבר..מתנהג כאילו בחורה סירבה לצאת איתו

למעלה