התלבטות לגבי החלפת עבודה

omerz55

New member
התלבטות לגבי החלפת עבודה

אני מתלבט לגבי מעבר עבודה. עבדתי שנתיים כמפתח פול סטאק בסטרטאפ ועכשיו אני שנה וחצי בחברה אחרת שגם היא עם אופי סטרטאפי. בינתיים נולדו לי שני ילדים והבנתי שקצת נמאס לי מחברות שכולם בהם רווקים בני 28 (בלי להעליב). נמאס לי שלצאת בחמש זו מילה גסה גם אני מגיע מוקדם ועושה את העבודה כמו שצריך כי כולם מגיעים בעשר ונשארים עד שבע. הבעיה שרוב המשרות בארץ הן בסטרטאפים וממה שראיתי ואשמח להסבר לזה, ברוב הקורפורייטים יש בעיקר משרות בקאנד. מה כדאי לי לעשות? חשוב לציין שאני כן נהנה מהתפקיד רוב הזמן, המשכורת בסדר ואני די מוערך. מצד שני אני רוצה לשפר את איכות החיים שלי

zaske

New member
קורפורייטים הם לא ערובה לשעות עבודה נמוכות

ולא נכון להגיד שבכל הקורפורייטים יש רק בק ענד.
כשעבדתי ברד-האט בזמנו המשרות עם הזמן השתנו והפכו למשרות פול סטאק כשבסטאק היה פיית׳ון בשרות אחד, ג׳אווה בשרות אחר וטכנולוגיית פרונט ענד .
והיו מפתחים שבשביל פיצ׳רים נגעו בכל החלקים.

בן100

New member
קורפורייטים הם כן

ובתנאי שמדובר בקורפורייטים אמריקאים.
רוב הישראלים מזעזעים. גם בשכר וגם בשעות העבודה.
&nbsp

d70

Well-known member
מהניסיון שלי
שיאני שעות העבודה ברשימת המעסיקים אצלי שמורים לשני קורפורייטים אמריקאיים...
כנראה זה תלוי על איזו מחלקה אתה נופל.

user32

Well-known member
מנהל
שמעתי סיפורי זוועה ממישהו במארוול

בהמון סטארטאפים עובדים רגוע. הזמנים השתנו, דורות חדשים נכנסו לתעשיה והם לא בקטע של לעבוד כל החיים.

ipv6

Member
אי אפשר להכליל

תלוי לחלוטין בחברה, בפרויקט (ובשלב שלו) ובהרכב הצוות..

zaske

New member
יש לי חברים שעובדים במיקרוסופט ישראל מעל 9 שעות ביום

ולא, זה לא רק מישהו ספציפי בקבוצה, אלא קבוצה שלמה/רוב הקבוצה.
ואני לא יודע אם כל מי שעובד באמאזון ישראל עובד רק 9 שעות ביום.

שניהם קורפורטיים אמריקאים עם מפקדות במחוז קינג, וושינגטון סטייט.

omerz55

New member
יכול להיות שיש מקומות יותר שפויים, אבל זה כבר סטרטאפ שני

שאני עובד בו, והוא לא סטרטאפ קטן, שהרוב מגיעים בעשר והולכים הביתה אחרי שש ובנוסף שבכל עליית גרסה כל שבועיים כולם צריכים להשאר עד שאין באגים. כלומר עוצר יציאות אחת לשבועיים. זה אולי לא נשמע מאוחר לרוב האנשים אבל עם נסיעה הביתה אני מגיע קרוב ל-7. זה משאיר לי פחות משעה להיות עם הילדים.

N i X

New member
לפני כמה עבודות עבדתי בסטארטאפ

של 5 עובדים שעכשיו גדל ל-20, לכל אורך חיו ב-6 כבר לא היו אנשים במשרד.
מצד שני עבדתי בחברה בינונית עם 400 עובדים שם היה חודש שלא יצאתי מהמשרד עד 22:00.
&nbsp
בקיצור, גודל חברה זה לא ארובה לשום דבר. חשוב לתאם ציפיות מראש ולעשות מחקר על החברה.
&nbsp
איכות חיים זה אחד השיקולים המרכזיים בשבילי בבחירת מקום עבודה, אז אם זה חשוב לך - תחליף. בנוסף מרחק מהעבודה משפיע מאוד על הזמן החופשי שלך, אז הייתי שם את זה גם כשיקול מרכזי.

user32

Well-known member
מנהל
באופן מפתיע החברות הממש קטנות הן הרבה יותר סבבה

ב3 שנים האחרונות עבדתי ב4 חברות שכל אחת היו בה בין 3 ל8 עובדים. פשוט תענוג. ב2 מהחברות עוד לא יצא מוצר ולא היה לחץ להוציא גרסאות (כי המוצר בכלל לא בחוץ).
באחרת היה יזם מנוסה, הורה לילדים עם הרבה וותק וממש לא בקטע של עבודה מאוחרת ואחלה אופרציה גם כשהמוצר בשוק ויש אלפי לקוחות משלמים.
לפעמים זה נראה לי כאילו בשלב מסויים מגיעים מנהלים וכל מיני VP-משהו שמביאים הרגלים רעים ומטמיעים אותם.

N i X

New member
אני חושב שזה העניין, זה תלוי בההנהלה\יזמים

באותו מקום שעבדתי בסטארטאפ הקטן ישבו סטארטאפים אחרים באותו סדר גודל ש״אהבו ״ לטחון שעות.
&nbsp

בן100

New member
אתה צודק בהחלט

ולכן בראיון עבודה הבא אתה חייב לברר את שעות העבודה המקובלות *לפני* שאתה חותם.

אחת הדרכים החביבות עלי לעשות זאת באופן עקיף - היא לקבוע ראיון עבודה בשעה 18:00. כי "אני אדם עובד ולא יכול לצאת באמצע היום". אם הם מסרבים בתוקף - זה סימן טוב.

שרעבי100

New member
דעתי

אני חושב שסטטיסטית כנראה המצב בקורפורייט יותר טוב אבל כל מקרה לגופו.
אני אישית עושה את הדברים הבאים:
1. מנסה להבין מה הפרופיל האנושי בצוות, אם הצוות מורכב מבני 28 רווקים כנראה שאעדיף לא להכנס אליו.
2. שם את הנושא "על השולחן", בכל פעם שהתקבלתי למקום כלשהו העליתי את נושא איזון הבית והעבודה והבהרתי שהנושא חשוב לי היות שאני הורה מעורב, עדיף להבין כבר בשלב הזה אם יש חוסר התאמה.
3. אני מחפש מקומות עבודה כמה שיותר קרובים לבית, כל שעה בדרכים זו שעה פחות עם המשפחה.

bnayal

New member
אני עובד בסטארטאפ, מתחיל ב9+- יוצא ב6+-

אף אחד לא מצפה שאשאר יותר מזה, ואם אגיע מוקדם גם ארגיש בנוח לצאת מוקדם. אותו דבר היה בחברה קודמת, קצת יותר גדולה. אם יש בעיות או לחץ מלקוח מסויים או פיצ'ר\באג מסויים, מצפים ממני שאשאר כשצריך.
&nbsp
צריך לנסות לקלוט את ה"ראש" של החברה בשלבי הראיון ולדעתי זאת גם לא בושה לשאול שאלה כמו "מה שעות העבודה המקובלות בצוות\חברה?". כששואלים אותי בתור מראיין מבחינתי זאת שאלה לגיטימית לחלוטין וחשובה לתיאום ציפיות.
&nbsp
בניה

user32

Well-known member
מנהל
צודק. אם כי יש הפתעות בדברים האלה

במקום שאני נמצא בו מדובר בסטארטאפ של חבר וותיק שאני מכיר מעבודות קודמות. כשלקחתי את התפקיד הוא הדגיש כמה חשוב להשקיע, לעשות שעות, בלי הסחות דעת וכל זה וקצת הדאיג אותי. למזלי אני מכיר אותו מהעבר ולכן החלטתי לבוא בכל זאת.
בסוף הסתבר שמדובר ב"שכונה", כולם חצי מהזמן בפייסבוק או מריצים צחוקים, מגיעים ב11 והולכים מתי שבא להם. אני אישית עובד 7-8 שעות ביום (אני עובד לפי שעה אז זה קצת שונה) ולאף אחד לא מפריע.

שאלתי אותי לימים מה היתה כוונתו כשדיבר איתי בראיון והוא טוען שהוא בכלל לא זוכר שאמר לי משהו על השעות

ולהבהרה: סתם הבאתי את זה כאנקדוטה. ברוב המקרים אני חושב שאפשר לקלוט את הלך הרוחות בראיון ע"י רמזים או במפורש.

למעלה